Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Koponyaműtét csecsemőkorban
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Kicsi

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 11, 20:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

beth! Razz
Igy is csodálkozom, hogy mit bír ez a kiskölök! Shocked Ráadásul - csak hogy dicsekedjek - csodájára járnak, annyira barátságos, mindenkire mosolyog, békésen, csöndben tűr minden fuzit, vizsgálatot, az egyik doktornéni mondta is ma, hogy baba még nem hiányzott neki annyira, mint amennyire Benyus fog, ma direkt csak miatta jött be, hogy lássa. Cool Cool

Meg igazából az antibiotikum sem hat túl jól a bélflórára, attól is simán fosizhat, de mától már nem kell kapnia.

Arra gondoltunk, ha hazaengednének, annyi eszem azért lenne, hogy otthon inkább bevinném esténként 1-1 fuzira a Heim Pálba, ha kell. Most ugyanis állandóan számolgatom, hogy mennyit eszik-iszik. Otthon ezt sosem tettem meg, mindig szólt, ha valami kellett neki. Néha lehet, hogy nem is volt meg a kellő mennyiség, de így visszagondolva, minek tuszkoljam bele a vizet, levet, kaját, ha nem kívánja? Ha annyi elég neki, akkor elég. Most viszont nyilvánvaló, hogy kevés Confused

Na, megyek aludni, mert éjjel 1-kor le kell váltanom az apját... Rolling Eyes

[^]  

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
beth74

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 11, 20:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kicsi!

Kitartás remélem hamarosan steril körülmények közé kerültök, otthon, már nem lesz gond.

Azért az immunrendszerét megviselte ez, nem csodálom, hogy elkapta az általad leírt körülmények között.

Írjál ha tudsz minden nap mi van veletek.
gigaboszi

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 11, 20:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kicsi
Tudom, hogy ez nem vigasztal, de itt most elég sok embernek van ilyen vírusa...
Gyógypuszik Benyusnak...
Áron: 2011.04.12.
Vissza az elejére
Kicsi

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 11, 19:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ma szerda este még mindig itt. Ilyen nincs: a gyerek túl van egy koponyaműtéten és egy rohadt hasmenésből nem tud felgyógyulni. Sad

Ma már ugyan láza nem volt, de tegnap is, ma is hányt, ma ugyan attól, hogy megpróbáltunk neki hasfogót adni, amit az első kanál után kihányt a nag keservvel megevett 170 ml tápszerrel együtt. Három napja fosik, de úgy, hogy mindig figyelni kell, mert amint megtölti a pelust, rögtön cserélni kell, ma még az apja is tiszta kaka lett, ahogy az ölében ült a gyerek... Twisted Evil Confused
A reggeli hányáson kívül ma nem volt semmi baja, jókedvű volt, délben megevett egy egész üveg bébikaját, de aztán innentől leállt, se kaja, se iszi, így estére már mi kértük az infúziót, mert már a bőrén is látszik, hogy elég rendes folyadékvesztesége van... Sad
Ráadásul ma kaptunk egy szobatársat, a 9 hónapos kisfiút ugyanezzel műtik, de csóri gyerek középfülgyuszival volt nemrég itt bent, így most minden fehérköpenyestől és idegentől ordít, tehát a pihenésnek is lőttek, mind Benyusnak, mind nekünk. Kicsit el voltunk eddig kényeztetve... Rolling Eyes

Hát ez van csajok. És most már hullafáradtak vagyunk, de nem csüggedünk! Wink

[^]  

[^]  
Vissza az elejére
morzsi

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 10, 01:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kicsi!

Holnap már kedd, utána reméljük mehettek haza! Very Happy

A férjemmel beszélgettünk, ő mondta, h egy szülőnek annyi ereje van, amennyire szükség van. Hát nektek most volt rá szükség, aztán tényleg reméljük, hogy ezzel ok. Nagyszerű emberek vagytok, férjeddel, nagyszülőkkel együtt!

Várom továbbra is a híradást, puszi a Benyus buksijára, és kívánom, hogy szerdától újra "kapkodósan" Smile teljenek a napjaitok.
gigaboszi

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 09, 21:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Drága Kicsi!
Nagyon ügyes a kisfiad, hogy így átvészelte ezeket a nehéz napokat... sokat gondolok rátok...
Vissza az elejére
judit

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 09, 08:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kicsi!
Nagyon örülök, h jól sikerült a műtét, biztois nem lesz semmi baj, s szerdán mehettek haza.
Kitartást, nincs már sok hátra.
Kicsi

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 08, 23:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ma Benyus egész nap lázas-hőemelkedéses volt, szinte semmit nem evett, alig ivott, így most éppen folyik az infúzió a kezébe. Sad
Az arca - feje már gyönyörű, lassan teljesen utóléri korábbi önmagát.

Itt voltak Apáék, hozták Lilit, kicsit romantikáztunk hármasban egy órácskát, sétáltunk a parkban, addig a szüleim őrizték Benedeket.
Tudjátok azt hittem, meg sem ismer így, lassan egy hét után. Furcsa is volt, mindig a Papához kéretőzött, meg olyan nyugis lett, komolyodott. Apa azt mondta, ez azért lehet ,mert hogy most csak rá figyelnek, nem kell kapkodni, sietni, hogy a másik is rendben legyen, (hiába nem érzem kapkodásnak amit otthon csinálunk), így ő is kicsit nyugodtabb lett. Szóval furi volt, bőgtem is utána egy sort, mert persze most aztán még jobban hiányzik a kis szaros.

Holnap megint hétfő, jönnek az orvosok, elég nyugi van így hétvégén errefelé, ráadásul a férjem nem is tudott ebédelni, mert itt SEMMI nincs nyitva vasárnap, vagyis van egy bolt, de a közelben nem lehet meleget enni vasárnap délben. Én kapok kaját itt a kórházban, ebédet, meg vacsorát.

Holnap jövök, ha tudok! Mauka, Spagi, nem olyan vészes ám még emléknek sem, persze azért kihagytuk volna, szívesen. És akkor én még csak örüljek, mert amilyen esetek itt vannak, meg köszönöm a Jóistennek, hogy "csak" ennyit mért ránk és remélem, egy életre befejezte velünk a próbatételeket.

Az én esti imám ugyanis egy kedves barátnőmtől származik:
Istenem, csak ne vegyél észre bennünket! Smile

Jó éjt!

[^]  

[^]  
Vissza az elejére
spagóca

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 08, 15:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kicsi!
Nagyon ügyesen és erősen csinálod végig ezt az egészet! Le a kalappal előttetek!
Kicsi fiad pedig egy hős Smile
Kitartás, nemsokára otthon lesztek!! Pár hét és csak rossz emlék lesz ez a megpróbáltatás!
Vissza az elejére
Miri

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 08, 07:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kicsi,
teljesen normalis hogy ilyenkor vannak melypontjaid es hevesebben reagalsz dolgokra. Tudd, hogy nagyon jol halad minden es nemsokara az egesz egy rossz elmeny lesz. Szoritok. Puszi,
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Kicsi

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 07, 22:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csajok! Olyan jó érzés idejönni, tudva, hogy érdekel benneteket, hogy mi van velünk!
Ma meg különösen: nekem ma volt lelkileg a mélypont... Pedig fáradt sem vagyok, hiszen a férjemmel váltjuk egymást, de igazából Vele sem tudok lenni, hiszen amikor találkozunk, mindig csak a mennyitkakiltevetthogyvanaszemevoltelázanemvérzettestb hangzik el, aztán az egyik marad, a másik rohan aludni. Szóval, most kéne a mellkasa, hogy ráhajthassam a fejem, meg mgsimogasson, de arra még egy röpke hetet várnom kell. Sad

Szóval, Benyus mára belázasodott, igaz, 38.2-nél nem ment följebb, de kap lázcsillapítót. Engem még ez nem is zavarna ennyire, de folyik az orra és attól viszont félek, nehogy elkapjon ezen a "steril" osztályon valamit.

Lányok! Isten látja lelkem, sosem volt semmi bajom a barnább bőrű honfiainkkal, de amikor Benyus bekerült, háááát talán rajta kívül volt még egy baba, aki nem roma bébi volt. Nem is babákkal van a baj, de tudjátok, hogy járnak ezek a családok látogatni??? És hát ugye Benyus nem került az intenzívre helyhiány miatt és itt van a rendes osztályon. Ki sem dugom az orrom, még az öltözőig sem megyek el, mert állandóan büdös van, zaj van, és ki tudja, miket hordanak föl a babákhoz. Ma, mikor a gyereknek láza lett, (ami persze valszeg "csak" a műtét következménye), meg betaknyosodott, én úgy kiborultam, pedig eddog tényelg próbáltam az egészet humorral áthidalni, igyekeztem könnyedébben venni - már amennyire lehetett, de ma eltörött a mécses.

Pedig Benedek egyre jobb kedvű, este már olyan jót bohóckodtunk vacsi előtt, megevett egy egész üveg bébikaját délben, már mind a két szemét ki tudja nyitni, lassan elhiszem, hogy olyan gyönyörű lesz, mint volt. Laughing

Holnap végre hozzák anyáék Lilit is, na ez a másik, amitől iszonyúan kínlódom, hogy nincs itt a másik bébi... Sad De holnap biztos nagyon jó napom lesz!

Bocsi, hogy így rátok zúdítottam mindezt, de szeretlek titeket, jó idejönni!
Sok puszi Nektek! Wink

[^]  

[^]  
Vissza az elejére
beth74

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 06, 18:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kicsi!

De jó, örülök, hogy minden rendben ment! Razz
krampuszi

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 06, 18:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kicsi, annyira megkönnyebbültem! Fantasztikusan ügyes a fiad! Na meg a dokik is Wink. sok puszi Nektek!
tkrinya

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 06, 17:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kicsi!

De jó, hogy ilyen simán ment minden!!szívből gratulálok az ügyes fiadnak, az anyukájának, na meg a dokinak is!!Smile
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 06, 15:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kicsi Smile
ezek fantasztikus hírek!!! szuper, hogy mozoghat és nem kötözték le. Nagyon drukkolok, hogy szerdán hazamehessetek!!!
nagyon-nagyon ügyesek vagytok!

a storyk viccesek Smile Smile (persze mivel mi kívülállók vagyunk Smile Smile)
Vissza az elejére
Kicsi

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 06, 15:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Itt vagyok! Razz

Köszönöm mindenkinek a drukkot, meg a ránkgondolást!Embarassed Very Happy
Tegnap túlestünk a műtéten sikeresen. Van néhány vicces sztori:
reggel nyolcra vittük át Benyust az Idegsebészetre, ott mondták, h. kb. 1 órás a műtét. Mi addig kocsikáztunk egyet, nem akartunk ott dekkolni körmöt rágva. 8.50-re értünk vissza, 10 perc múlva a doki kivágtázott a szobájából, be a műtő felé. Ránk nézett és annyit mondott: Mindjárt jövök!
48 perc múlva kijött, hogy na jöjjenek! Mondom: A mindjárt alatt gyorsan megműtötte a fiamat? "Igen, Miért?" Twisted Evil Hát, ilyen a pali. Smile

Minden a terv szerint ment, utána Benyus visszakerült a csecsemőosztályra, ami persze nem túl jó, de a gyerekklinikán az intenzíven nincs hely! Confused Shocked Mióta (július) ez a doki itt van Debrecenben, azóta többször is előfordul, h. a műtött babák nem férnek be az intenzívre. Végül is mindenféle monitorozást ott is meg tudtak oldani, de mégsem az a steril környezet. Kellett is néha nintendózni az egyik géppel, mert az a pulzust figyelte és amikor sírt, mindig megugrott, a monitor meg elkezdett visítani.
A tegnapi napot végig aludta, kapott nyugtatót, meg fájdalomcsillapítót meg még vért.

Aztán ma már magához tért, reggel bejött az egyik idegsebész, megmozgatta a dréncsövet a fején, de mivel nem sok trutyi jön belőle, azt mondta, h. délután kiveszi. Na, Benyus nem várt addig, 11-kor (akkor járt le a kritikus 24 óra) fogta és szépen kitépte a fejéből. Ott voltam mellette, és mivel kezdetektől nem volt kikötve, épp a másik kezét fogtam le, hogy a centrálvénába bekötött branült ne b...gassa, nyúltam hátra a cumisüvegért a másik kezemmel, aztán már csak a mindenfelé fröcsökölődő vért láttam. Surprised
Én úúúúgy bepánikoltam, persze a nővérek nyugtattak, h. ilyen előfurdul ezeknél a piciknél, jött orvos is, elvitték, átkötötték, de újabb drén már nem kellett és az egyik rezidens doktornő felhívta a dokit, aki közölte, hogy " Nagyszerű, akkor nekem már nem is kell átmennem! Én is ugyanígy csináltam volna, csak kicsit szakszerűbben" Laughing ) Azóta már föl is lehet venni, sőt, már az ölemben etettem főzelékkel, a kiságyban négykézlábazik, gagyarászik, nyúl a játékai után. Szóval, minden rendben, de kellően izgalmas a dolog. Twisted Evil Twisted Evil
És csóri gyerek úgy néz ki, mint aki a kisvilágbajnoki övért boxolt, úgy be van dagadva a jobb szeme, h. még a szempillái sem látszanak, tiszta lila a feje a lehúzódó vérömlenytől, aza helyzet, hogy ha nem lennénk ott mellette minden pillanatban ,valszeg nem ismertem volna föl... Olyan kis Bucikirályfi Laughing

Ja, és ha minden rendben, szerdán GO HOME!!!

[^]  

[^]  
Vissza az elejére
Miri

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 05, 17:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kicsi,
nagyon szoritok nektek. Ma olvastam csak ezt az egesz forumot!
dorothea

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 05, 14:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kicsi!
Sok erőt, kitartást kívánok nektek!
tkrinya

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 04, 20:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kicsi!

kitartást!!Minden rendben lesz, biztos vagyok benne!!Nagyon drukkolok!
gigaboszi

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 04, 17:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kicsi
Sok-sok erőt és kitartást nektek...
Vissza az elejére
krampuszi

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 04, 15:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kicsi holnapra nagyon nagyon...... szorítok és sok erőt, bátorságot az elkövetkező nehéz hetekre!
spagóca

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 04, 14:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kicsi!

Mi is nagyon-nagyon-nagyon-nagyon szorítunk!!!
Vissza az elejére
beth74

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 03, 22:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kicsi!

De jó írtál, gyorsan kattintottam amikor megláttam a nicket! Nagyon szorítunk, imádkozunk-nem tudom miben hiszel- továbbra is!!!
Kicsi

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 03, 22:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na itt vagyok, gondoltam nem offolom magammal szét a másikat... Laughing

Férj elhozta a laptopot modemmel, telefonnal.... tehát leszek. Cool

Ma voltunk Prof. Depardieu-nél. Csajok, hát ez nem semmi doki. Mármint kinézetre. Embarassed Embarassed
Szóval, nem kertelt, szépen elmondta, milyne technikával műti Benyót (megj. teljesen feldarabolja a koponyát, szinte olyan gerezdekre, amilyen a narancs, a tetején kivesz belőle egy darabot, aztán összenyomja. Végül teljesen hézagos marad a bébi koponyája, ami így engedi nőni az agyat és természetesen majd idővel bezárul, ahogy kell. ) Ez első hallásra elég brutál, de állítólag működik. Ami gond lehet, az a vérveszteség. Elég nagy vérvesztéssel járó műtét, a baba meg elé kicsi, van hat egység vérünk - férjem kollégái meg az öcsém adták - de kiderült, hogy választott vér kell, nem csak csoportazonos, de azért reméljük, használható ez a temérdek vér. (Általában három egység kell egy ilyen műtétnél.)

A szállás tuti, olyan, mintha nyaralnánk vmi apartmanban. Smile Ma éjjelre még Benyust is elhozhattuk, de holnap már bent kell aludnia. Mi meg őrködünk... Confused

Csütörtök a nagy nap. Igazából még nem izgulok, csak Lili hiányzik veszettül... Sad

Sok puszi nektek és köszi a drukkot, majd jelentkezem... Smile

[^]  

[^]  
Vissza az elejére
Kicsi

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 18, 23:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hű, Gigi, de aranyos vagy! Razz
Úgy tűnik, lesz szobánk a nővérszállón, ami azért tök jó! Smile
Ma volt egy telefonunk, megadták a vérellátós főorvosasszony számát, hogy holnap őt hívjuk. Állítólag örülnek, ha viszünk vért, mert azzal mindne kórház gondban van, Két egységnyi kell (kb. 4 dl), remélem, nem lesz gond és jöhet az öcsém harmadikán. Akkor meg is tudnák csinálni a keresztpróbákat 5ére.
Ha minden igaz, nem lesz Benyus az idegsebészeten, csak amíg műtik, ma is azt mondták, hogy a gyermekklinikán lesz (vagy gyermekosztály- ez még számomra nem világos).

Egyébként meg esetleg ott összefuthatnánk majd... Razz Wink
Ha valamiben szükséget szenvedünk, szólok mindenképpen! Puszi!

Ja, és hogy még jobb legyen minden: ma Benedek leesett az ágyról... Mert a hülye anyja kirohant a másikhoz, mondván, úgysem forog... Erre mikor fordul meg???? Rolling Eyes Sad Nem lett semmi baja, kicsit sírt, de utána már nevetett, meg gagyarászott, ment minden a maga útján, de azrét a párom leordította a fejem... és még igaza is volt... Sad Confused

[^]  

[^]  
Vissza az elejére
gigaboszi

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 18, 05:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kicsi
Nagyon drukkolok nektek!

A lombikosokhoz szoktam írni, egyébként a debreceni klinika-telepen dolgozom...

Véradás
Ha Debrecenben lesz a műtét, akkor a legegyszerűbb, hogy a műtét előtti napokban a debreceni véradó állomáson jelentkeztek véradásra és ott mondjátok, hogy kinek szánjátok...
(Véradó: Debrecen, Bem tér... egy szép új épület)

Szállás: a telepen van a nővérszálló... ott szoktak szobát kiadni...

Ha a klinikán esetleg segíteni tudok valamiben szóljál... az idegsebészeten a vezető ápló nagyon jó ismerősöm...
Vissza az elejére
Kicsi

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 17, 00:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csóka, új fejlemény: jan. 3-án kell mennünk és valszeg 5-én műtét. Hacsak valami csoda folyátn a prof. 3-án azt nem mondja, hogy nem kell műteni, de eddig a leletek alapján igen... szerinte is.
Beth! Nem a profra haragszom, őt még meg is tudnám érteni, hiszen na.... hanem azért van egyszemélyes tuti(???) titkárnője, hogy az mindent kézben tartson, és ne kavarjon, mint a kemotoxos légy. Basszus! Nem kis idő, meg távolság innen Debrecen... Nnna, kimérgelődtem magam. Innentől indul a fogyókúra, mert délután óta tótágast áll a gyomrom, hogy tudom a dátumot.
Szállásunk már úgy tűnik, lesz, a többi meg majd jön...
Még egy a fontos, hogy el tudjuk intézni a vért. Ez még néhány telefon a hétvégén.

Lököttke, Ti jól vagytok? Smile

[^]  

[^]  
Vissza az elejére
lokottke26

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 16, 21:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kicsi:
ez ám a nem samedli...és gondolom majd csak jövőre tudtok újból a profhoz menni...

[^]  

http://babanet.hu/album/main.php?album=3904
Vissza az elejére
beth74

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 15, 18:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kicsi!

Náluk a koponyavarratok nem forrtak össze, még hála égnek.

Sajnálom korrekt faszfej az ilyen, főleg, hogy gyerekekről van szó. Evil or Very Mad
Kicsi

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 14, 22:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

beth, nálunk sem a kutacs a gond, az még nem nőtt be teljesen, hanem a koponyavarratok forrtak be, ami jó esetben kb. 50 éves korra forr be teljesen. Surprised

Férjem ma elment Debrecenbe, merthogy mára beszélték meg a titkárnővel, hogy elviszi a leleteket és tud majd beszélni a proffal. Majd ott derült ki, hogy sorry, elnézte a nő és csak holnap megy be a prof - aki mellesleg senkivel nem beszél telefonon. Tudjátok, annyira bánt az ilyen...

[^]  

[^]  
Vissza az elejére
beth74

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 13, 16:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kicsi!

A barátnőmék voltak az Amerikai úton, kiderült a Heimben elnézték, még nincs teljesen benőve a kicsi kutacsa, de eleve elég kicsi "lyukkal" is született.( 3 doki is megvizsgálta ott a babájukat) Havonta kell járniuk kontrollra,addig nem akarnak hozzányúlni amíg minden stimmel CT és egyebek rendben volt.
Kicsi

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 07, 23:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Beth, beszéltem az anyukával, háááát, jobb is, hogy rá tudok készülni lélekben...

Szóval, valóban a legjobb helyre megyünk... szakmailag... A szervezés és ellátás hagy némi kívánnivalót maga után: nincs mód fizetős szobára, ahol együtt lehetnék kettesben a babával: tömeg-kórterem, tele műtött, ordító csecsemővel, és mindegyik ágy mellett van egy szék(!), amin eltölthetsz 1-2 hetet a gyermeked mellett. A bébi ki van kötve (keze-lába), hogy ne tudjon mozogni, ami mondjuk egy féléves gyereknél még logikus is, de próbáld meg így etetni, pelenkázni, és ugye arról még nem is szóltam, hogy nem tudod a karodba venni, hogy megvigasztald. Fájdalomcsillapítót és nyugtatót csak akkor adnak, ha az rajta van a kórlapján (vagyis meg tudtad beszélni a kezelőorvossal, hogy írja rá) Pelenkát adnak, valszeg tápszert is, de azért jó, ha viszel kaját, (bár a fent leírtak alapján még lövésem sincs, hogy fogom megetetni fekve...gondolom, marad a tápszer, semmi bébikaja...) Két nővér van az egész osztályra, tehát nem árt, ha végig ott vagy. Vagy legalábbis a férjjel felváltva.

Az anyuka egyébként nem panaszkodott, pusztán kőkemény tényeket mondott. Kb. 1hét, tíz nap, egy hónap múlva már szinte semmi nem látszott a gyereken. (Aki 10 hónapos volt, mikor megműtötték.)

Ami pozitív: ha nekünk is szerencsénk lesz, akár megúszhatjuk a "varrást" cérna helyett lézerrel is, így aztán végképp semmi nem fog látszani. Ezt a kisfiút egyébként úgy műtötték, hogy a csonból vettek ki darabot (az anyuka legalábbis valahogy így magyarázta) és majd ez fog idővel magától összeforrni, de nekünk pl. az idegsebész meg azt mondta, hogy amolyan "távtartó fémet" ültetnek be, amit majd egyszer kiszednek (3 éves kora körül)

Hát ennyi egyelőre. Ja, ha a barátnődéket is Debrecenbe küldik, jó, ha mihamarabb felveszi velük a kapcsolatot, mert amúgy estleg várhatja, hogy jelentkezzenek. A prof. egyébként tényleg jó, országosan odaküldik az ilyen eseteket.

Benyus A/Rh+, a kisebbik öcsém pont ez, ráadásul véradó, már csak a technikai dolgokat kell tisztázni, hogy megy az, ha a műtétnél az ő vérét szeretnénk adatni Benyusnak.

[^]  

[^]  
Vissza az elejére
beth74

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 06, 14:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kicsi!

Köszi, átugrottam a linket! Embarassed
Kicsi

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 05, 22:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hahó csajszik, Very Happy
nincs még időpontunk, de találtam itt a környékünkön egy anyukát, akinek nemrég műtötték a kisfiát, de még nem volt bátroságom felhívni. Confused

Holnap visszük Benyust vérvételre, ott legalább megtudjuk a vércsoportját. A műtét során mindenképpen kap vért, de ragaszkodunk hozzá, hogy családtagtól (ismerőstől) kapja.

Beth! Lejjebb Orsinak beírtam egy linket, én is csak efféléket találtam, de ha beszéltem az anyukával, talán okosabb leszek.

Lököttke! Gratula a pozitív végkifejlethez, végre nyugi! Smile

Mindenkinek köszi a szurkot! Very Happy

[^]  

[^]  
Vissza az elejére
beth74

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 05, 19:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kicsi, Dori!

Tudtok nekem segíteni hol lehet ennek a kutacs összenövésnek utánanézni honlapokon, esetleg angolul? A kolléganőm/ barátnőm 4 hónapos kislányánál is most vették észre, a Heim Pálban nekik is azt mondták, hogy rutinműtét, de nagyon kivan.
Az Ameriakai útra mennek szerdán...

Kicsi!

Mi van veletek?
Borka

HozzászólásElküldve: 2005, Dec. 02, 15:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok Mamik!

Ugyan a mi esetünk nem műtét, de koponya, vagyis jobban mondva agy... Kisfiamnál születése után az első UH-n elváltozást találtak: a kérges test (corpus callosum), ami összeköti a két agyféltekét, kicsit más formájúbb, mint normál esetben. (Homorúbb a térdhajlata, vagy mi. Confused) Kétszer is megnézték, azt mondták, hogy minden rendben... Doki viszont mondta a mostani kontrollon, hogy nem kell besz@rni, de azért nézessük meg féléves kora körül megint, akkor csinálnak egy MR-t, hátha arról többet megtudnak, hogy ez most fejlődési rendellenesség vagy csak egyszerű variáció. Hát én azért kicsit betojtam... Sad Utánanéztem az interneten (én is mazo vagyok Razz), hát nem sok jót olvastam. Mondtam is a páromnak, imádkozzunk, hogy csak zenevirtuóz legyen a gyerek...

Kinek van ilyen tapasztalata, mit kell ezzel csinálni? Kell-e csinálni valamit? Vagy ne rágjam le tövig a körmöm, nem érdemes? Smile

Lököttke, örülök az eredménynek! Gyors gyógyulást a csini lánynak! Very Happy

Kicsi, kíváncsiak vagyunk, hogy alakult a dolog, szorítást tőlem is kaptok!
dorothea

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 29, 19:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lököttke!
Örülök, hogy minden rendben van! Boldog karácsonyotok lesz!
KICSI!
Mi újság a babáddal? Szorítok nektek!
lokottke26

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 29, 18:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hello csajok!

megvolt tegnap a varratszedés. Egy 2 centis vágás volt tulajdonképpen. Még púpos, de az majd lehuzódik. Amúgy "szép" vágás, a haja majd eltakarja. A két csontlemez közötti részt kaparták ki, így a belső csontlemezig egy "lyuk" lesz, ami fél év alatt kell, hogy feltöltődjön. A ciszta szövettana negatív.

Kicsi:
mi újs veletek?????

[^]  

Vissza az elejére
dorothea

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 29, 13:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hogy van a műtött baba? Minden rendben van azóta is , ugye?
krampuszi

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 24, 17:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lököttke tündéri a kislányotok!!!
lokottke26

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 24, 15:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm a dícsérő szavakat Smile Embarassed Smile

[^]  

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés