Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
új védőoltási rend

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Mindenkinek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Nyuszimama

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 30, 11:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Bakos!

Most találtam erre a topicra, és úgy gondoltam leírom a tapasztalatainkat. Már amivel én és a 4,5 hónapos kisfiam rendelkezünk!
Az úgynevezett kombinált oltást, ami 4 hónapos kortól javasolt, nekünk a doktornénink ajánlotta. Számunkra az volt a legkecsegtetőbb, hogy csak 1 szurit kap a baba, az ilyenkor szokásos kettő helyett, valamint a mellékhatások is enyhébbek.
3 hónaposan még a hagyományos oltást kaptuk, mást talán nem is lehetett volna, ami elég magas lázzal és nyügivel múlt el. Hengsúlyozom, nálunk, mert beszéltem olyan anyukával, akinek a kisbabája észre sem vette!
Aztán a 4 hónapo már kombinált volt. 1 szurit kapott Dávid, az ilyenkor szokásos kettő helyett, és nem tudom, hogy az oltóanyagnak köszönhető-e, de még hőemelkedése sem volt. Very Happy A keresztfiam ugyanilyen korú, ő a hagyományos két szurit kapta, belázasodott és szegénykémnek mindkét popsija fájt. Crying or Very sad Ő már a hagyományos 5 hónaposat is megkapta (ugyancsak két szúrás), utánna úgy ordított, mint a sakál.
Mi a jövő héten megyünk, kombináltra, kíváncsi leszek!
Persze hozzáteszem, hogy minden oltás utóreakciója egyénfüggő és a babától függ, de nekünk bejött az új!

Negatívum:
Mivel még nincs "rendszerbe" állítva ez az oltási rend, így nem ingyenes, a dokinéni felírja receptre és ki kell váltani. (Oltásig szigorúan hűtőben tartandó!) Ez vakcinánként kb. 4 ezer forintot jelent. Ebbe még a doki felszív egy anyagot, így lesz kombi. Vigyázat a patikákban! Nekünk a 4 hónaposra, mint tudatlanokra, ránksózták a 7 ezer forintosat, amiben már az is benne van, amit a dokinéni ingyen felszívott volna! Evil or Very Mad
Az 5 hónaposnál már szemfülesek voltunk, bár sajnos ekkor is próbálkoztak a patikusok! De ezt már 4 ezerért vettük.

Remélem tudtam segíten!
Tanács: A három hós oltás után, hazamentek, egyből nyomj fel egy egész Germicid kúpot! Gyerekorvos mondta! Hátha az segít, nekünk nem ment, mert mindig kinyomta a kis maszadék!

Minden jót!

Nyuszimama
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
bakos

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 10, 01:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ennyien azért ne írjatok...!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
bakos

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 05, 23:59    Hozzászólás témája: új védőoltási rend Hozzászólás az előzmény idézésével

Szisztok! Új vagyok itt nálatok, de eddig nagy örömmel nézelődtem köztetek /bár nem megy valami egyszerűen.../. A segítségeteket szeretném kérni: információkat keresek az új védőoltási renddel és az oltóanyagokkal kapcsolatban. Az oltóanyagok már most megvásárolhatók, kíváncsi lennék, van-e már valakinek tapasztalata róla. Kislányom, Dorka 6 hetes, lassan esedékes lenne az első oltásunk! Várom a hozzászólásaitokat! Köszi!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Mindenkinek Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés