Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
A szoptatás és kulisszatitkai :)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Borka

HozzászólásElküldve: 2008, Okt. 25, 16:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pfffffff, ez milyen... Confused Hihetetlen, hogy még ezen is spekulálni kell! Twisted Evil
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
gigaboszi

HozzászólásElküldve: 2008, Okt. 21, 07:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

thymi írta:
Érdekelne milyen módon. Már ha nem titok....

Nem szűrővizsgálatként kell kódolni a vizsgálatkérést, hanem valamilyen betegség kivizsgálásaként... Wink
Áron: 2011.04.12.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
thymi

HozzászólásElküldve: 2008, Okt. 19, 21:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Érdekelne milyen módon. Már ha nem titok....
gigaboszi

HozzászólásElküldve: 2008, Okt. 19, 19:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A vizsgálatokat meg lehet csináltatni ingyenesen!
Csak az kell, hogy a védőnő, az orvos legyen észnél... Wink
(nekem az anyatejgyűjtő vezetője mondta el, hogy hol, hogyan, milyen vizsgálat kell)
Áron: 2011.04.12.
Vissza az elejére
Borka

HozzászólásElküldve: 2008, Okt. 19, 18:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ja, nagyon okosak... Az a legjobb az egészben, hogy mindenki sokkal okosabb, mint a tejleadó mami. Twisted Evil Amúgy nálunk is, mármint baráti körökben is inkább egymásnak adják a tejet, mármint pl. egy barátomék örökbefogadtak egy babát, és ők barátoktól kaptak tejet nagyon sokáig.
thymi

HozzászólásElküldve: 2008, Okt. 17, 09:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Még most is fizetnek érte.
Itt nem erről van szó, hanem h előre az ember nem csináltatja meg a vizsgálatokat, mert nem tudhatja h lesz-e tej v sem, ha meg már megvan a baba az ember már nem nagyon tud rohangálni vizsgálatokra, ráadásul asszem tüdőszűrő is kell hozzá, ami a tejnek nem jó és még egy csomó lóvé is....Mire megvan az eredmény, addigra meg vagy van, vagy nincs tej....
evinene

HozzászólásElküldve: 2008, Okt. 17, 09:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok pedig régen milyen sok pénzt adtak az anyatejért és akkor is kellettek vizsgálatok hozzá tényleg,

Nekem van ismerősöm akinek így jött össze sok pénz.
Másik falvakban most is így megy odaadják egymásnak akik úgy ismerik egymást ezt is tudom csak ugye.. szóval értikek.
csak titkosan..

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
thymi

HozzászólásElküldve: 2008, Okt. 16, 21:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sajna így van....És csak 8 hónapos korig lehet leadni....Állítólag utána nem elég tápláló.....nagyon érthetnek hozzá mi?
Borka

HozzászólásElküldve: 2008, Okt. 15, 11:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ja, a vizsgálatokra gondoltam.. Engem ez is felháborít, miért nem támogatja az állam? Annyi sz@rra van pénz...
Én is gondolkodtam rajta, főleg mert most jutna is, maradna is - bár mostanában nem fejtem, de amikor tudom, fejek és Márkusnak adom -, de pont a nagy macera és a bürokrácia miatt nem vágtam bele...
Hallod, mire leadhatná az ember, elapad a teje a sok intézés miatti idegeskedésben Evil or Very Mad Eszük lenne már ezeknek...
thymi

HozzászólásElküldve: 2008, Okt. 14, 21:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Borka
Ezt úgy érted h fizettet azért h leadhason?
Itt "csak' a vizsgálatokat kell fizetni, de ez is felháborító. Pl én szívesen adtam volna le, de nem tudtam h lesz-e v sem. Lányommal sok volt az elején, de nem tudtam fejni. Most meg volt/van, de fejni is tudok--------------így tudtam volna leadni is. Miután kiderült, már nem szaladgáltam utána h leadhassam, mással voltam elfoglalva.....
Borka

HozzászólásElküldve: 2008, Okt. 14, 16:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Így van!
Nálam is aktuális és ha van ez a topik, minek másik Wink

Írjunk!
Első téma: kinek kellett még anyatejleadás ügyében borsos pénzeket fizetni? (Környezetemben meséltek ilyeneket, én most nem adok le végül, megkapja a nagytesó, mert még csak 3 éves, azt' jóvan Smile)
thymi

HozzászólásElküldve: 2008, Júl. 14, 22:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kár lenne ezt a topikot elfelejteni...

Borka
Újra aktuális nálad is a téma Wink

Még mielőtt valaki indítana másikat....minek hisz ez már van és sztem sok hasznos dolgok olvashatnak a friss mamik.
Borka

HozzászólásElküldve: 2007, Júl. 12, 17:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Elnézést kérek mindenkitől, hogy régen voltam és ritkán jöttem a topikba, pediglen gazdája vagyok. Smile

Most visszaolvastam kicsinyég, és rájöttem, hogy prosztó módon azt sem írtam be, hogy mikor hagytunk fel a szopival. Márkus döntött így, és nagyon örülök, hogy hagytam. 16 hós koráig evett tejet, azt hiszem, pont január 25-én volt az utolsó szépséges búcsúcicizés. Very Happy Mindannyiónkban nagyon jó emlékek maradtak meg, mai napig szeretettel emlegeti, ha meglátja, hogy "cici, cici" és simogatja, nagyon édes...

Szóval mindenkinek ajánlom, hogy tartson ki, mert megéri. Nem csak immunrendszer-szinten... Smile
Borka

HozzászólásElküldve: 2007, Júl. 12, 17:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igob írta:
Sziasztok!

S. O. S!!

Holnap kezdeném el szedni az urtica urens 5 ch homeos bogyót, tényleg nem lehet mellette mentolosat enni,meg mentolossal fogatmosni?

Hú, most nézem, már jó régen írtad, nem tom, aktuális-e még...
Lehet kapni a DM-ben (meg persze nem csak ott, de én ott láttam rendszeresen) homeopata készítmények mellett használható, mentolmentes Elmex fogkrémet.
Borka

HozzászólásElküldve: 2007, Júl. 12, 17:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Papesz,
enyim kölök az elején volt, hogy egy órán keresztül szopizott... Amúgy csatlakozom a többiekhez, Morzsi rengeteget segített nekem is (ezúton is hála!). Bízz magadban és a babóban, ez a legfontosabb! Tök jól eszik ez a gyerkőc, csak hajrá! Smile
thymi

HozzászólásElküldve: 2007, Jún. 25, 09:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

papesz
Alányom volt h másfél óráig szopott, volt h 40 percig, aztán egyszer csak átállt a 10 percre...
morzsi

HozzászólásElküldve: 2007, Jún. 22, 22:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Papesz!
Ha üresen is szopizza, azzal serkenti és több lesz legközelebbre. Ha bírja a mellbimbód, mert azért az is szempont nehogy sebes legyen.
A kaja idő majd csökkenni fog. Smile
Tedd nyugodtan mindkét mellre, váltottan (ha van időd, olvass vissza, ha nincs leírom szívesen.). Szopi után fejjél, de csak azt a mellet, amelyikkel a kajálást kezdte a kicsi. Bízz benne és magadban is, jól csináljátok, máris ügyesebb vagy, mint én voltam annó! Smile
A kéz cuppogtatás nemcsak éhségtől lehet, bár ált. annak a jele. De a babák szopási igénye más és más, van akinek elég az a szopi, amíg a kaját kiszippantja, mások szeretnek még cumizni. Pl. az enyémnek alacsony volt ez az igénye, nem cumizott és az ujját sem szopta a szoptatás mellett. Ez tőle függött, nem én voltam "ügyes".
papesz

HozzászólásElküldve: 2007, Jún. 22, 11:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Thymi,
köszi szépen a választ. Az is számít, hogy minél több időt is van rajta a cicin, ahhoz, hogy több tejem legyen? Úgy értem, hogy, ha már kiszívott mindent, és utána is rajta van még, azzal is több lesz, vagy csak azzal, hogy sűrűbben szopizik?
Szerinted, hogyan lehet lecsökkenteni a szoptatási időt? Nekünk kb. 20-30perc. Elképzelhető, hogy mindig ennyi lesz? Vannak olyan babák, akiknél mindig ilyen hosszú ideig tart? Vagy ahogy nagyobb lesz, rövidebb idő alatt is kiszívja a neki megfelelő mennyiséget?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
thymi

HozzászólásElküldve: 2007, Jún. 21, 07:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

papesz
Igény szerinti szopi, ha akkor teszed mellre a babát amikor éhes és nem pedig x óránként ahogy a nagy okosok kitalálták. Minél sűrűbben eszik a melledből a manód, annál több tejed lesz és ha beáll a mennyiség, akkor ritkábban fogja kérni. Ha megint kevéske lesz neki az adag akkor megint sűrűbben fog enni. Bízz magadban és a babádban! Az én lányom is sokat sírt és mindig azt hittem h éhes, de nem kellett neki sem frissen fejt tej, sem tápszer, szóval nem azért sírt. Sztem ha téged megnyugtat akkor beszélj egy szoptatási tanácsadóval.
papesz

HozzászólásElküldve: 2007, Jún. 20, 14:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
A Dani fiam most 7 hetes és olyan problémánk van már hetek óta, hogy szopi után, ahogy lerakom el kezd sírni és majszolja a kezét, innen gondolom, hogy éhes még. De rengeteget eszik, 140-180ml között szokott szopni. És ezek után is ezt csinálja. Ha cuppogtatja a kezét és közben sír, feltétlenül azt jelenti, hogy éhes? Miért csinálhatja még? Egyszerűen tanácstalan vagyok. Már mindkét mellre ráteszem, hogy "jóllakjon", de hiába. Sokat bukik, akkor valószínű, hogy sokat eszik és nem éhes, de ő úgy gondolja. Szerintetek mit tegyek?
Egy másik kérdésem is lenne, mikor lesz több tejem, ha egy mellre teszem gyakrabban, vagy mindkettőre? Attól félek, ha mindkettőre teszem, mindig olyan kevéske lesz, amit ki tud szívni (kb. 90ml, ugye, mert neki a duplája kellene). Általában, ha két mellre teszem kevesebb van mindkettőben. Most próbálkozom, hogy csak egy mellre teszem, de még csak 120-130ml jön. Mivel teszek jót, hogy kb. 180 ml is jöjjön egy mellből. Azt olvastam, hogy igény szerint termelődik a tej. Ez eddig világos is. De, ha csak pl. 130 ml van benne, azt kiszívja a babuka és honnan tudja a mellem, hogy több kellene.
Eszti
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Borka

HozzászólásElküldve: 2007, Jún. 11, 19:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csajok,
van Karamalz!
Férjem talált a Móricz Zsigmond körúti G-Robyban!
Kicsit más a design, és 0,33 l-es kiszerelés, de az íze ugyanaz!
Doo

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 20, 08:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Dorci,
még fennáll a probléma? én lányom 6 hetes és időnként nyűglődik a mellemen, meg kapálózik is közben, de alapvetően jól szopizik (arról fogalmam sincs h mennyit, mert nem mérem). én azt figyeltem meg h ilyenkor büfi bántja - leveszem a ciciről, megbüfiztetem és folytatjuk tovább a szopit. egyébként sztem ne aggaszd magad amiatt h mennyit eszik pontosan, a lényeg h gyarapodjon, a pelusaiban legyen termés és kész! az aggodalmaskodás csak rontja a tejelválasztást. írd meg h hogyan alakultatok.
üdv,
Dóra
morzsi

HozzászólásElküldve: 2007, Ápr. 15, 21:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igob írta:
Sziasztok!

S. O. S!!

Holnap kezdeném el szedni az urtica urens 5 ch homeos bogyót, tényleg nem lehet mellette mentolosat enni,meg mentolossal fogatmosni?

Ez így van, kerüld a mentolosat.
Igob

HozzászólásElküldve: 2007, Ápr. 15, 21:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

S. O. S!!

morzsi

HozzászólásElküldve: 2007, Ápr. 06, 22:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Dorci,

nem fáj esetleg a torka? Bár, ha doki látta, akkor tuti kizárta.
Próbálj esetleg más pózban szoptatni?
Nincs sok 5letem Confused Sad
Igob

HozzászólásElküldve: 2007, Ápr. 04, 15:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

oké, megpróbálom így, mert én csak 2-3 pohárral ittam, Köszi
Vissza az elejére
thymi

HozzászólásElküldve: 2007, Ápr. 04, 12:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Enyém is olyan volt. Már nem iszom rég óta, mi már kezdünk elválasztódni, így nem látom értelmét szaporítani...
Szóval mindig legőztem olyan másfél litert (6 kanál fűvel) És azt szépen elkortyolgattam 24 óra alatt) Persze mást is ittam.
Igob

HozzászólásElküldve: 2007, Ápr. 04, 12:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Én olyan kecskerutát vettem, ami olyan, mint a tealevél és azt kell leforrázni. A tájékoztató az írja, hogy 2,5 dl vízhez tegyek 1 kávéskanállal, de semmi mást nem ír, hogy hányszor kell inni, vagy lehet e töményebbre csinálni.
Miért a tied milyen?
Vissza az elejére
Igob

HozzászólásElküldve: 2007, Ápr. 04, 12:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Én olyan kecskerutát vettem, ami olyan, mint a tealevél és azt kell leforrázni. A tájékoztató az írja, hogy 2,5 dl vízhez tegyek 1 kávéskanállal, de semmi mást nem ír, hogy hányszor kell inni, vagy lehet e töményebbre csinálni.
Miért a tied milyen?
Vissza az elejére
thymi

HozzászólásElküldve: 2007, Ápr. 04, 08:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igob
Nem keverve ittam.... Mit olvastál?
Igob

HozzászólásElküldve: 2007, Ápr. 03, 22:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Elmondanátok, hogy milyen keverésben isszátok a kecskerutát, mert nekem elég gyanús ami rá van írva. Question
Vissza az elejére
korina001

HozzászólásElküldve: 2007, Márc. 14, 20:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

na hogy ált a szépségverseny eredménye??,
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
OlahSzilvi

HozzászólásElküldve: 2007, Feb. 17, 23:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Cicaszépségverseny van a nagyfiam weboldalán. Ha van egy kis időtök, légyszi szavazzatok, nagy örömöt szereztek ezzel neki Smile. Nem kell hozzá regisztrálni, csak a legjobban tetsző cicus nevét megjelölni. Smile A szavazás az oldalon jobbra lent van. Köszi Smile
http://gportal.hu/gindex.php?p.....p;offset=0
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
thymi

HozzászólásElküldve: 2007, Feb. 10, 12:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kati
Ennyi idősen már egyáltalán nem fejtem, de ha neked így jó akkor fejjél. Sztem hallgass az ösztöneidre. Az meg h estére kevesebb a tej, normális dolog. Fárad a szervezet. Viszont az esti tej sokkal táplálóbb, mint a délelőtti sok tej. A természet tudja mit csinál és tudod h nem egészséges teli gyomorral aludni Wink, meg estére a kicsi szervezete is megtelik.
tobikati

HozzászólásElküldve: 2007, Feb. 10, 09:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Fejés vagy nem fejés ügyben kérdeznélek benneteket. Van egy 4 és fél hónapos kisfiam, aki többé-kevésbé az alábbiak szerint eszik a nap során. Reggel 6-7 tájban ébredés után szopik először, aztán 10-11 körül, majd 13-14 óra tájban, 16 óra körül kap kb. 50 g gyümölcsöt, 17-17:30 körül ismét szopi, végül fürdés után úgy 19:40-20 órakor van az utolsó evés. A reggeli és délelőtti alkalmakkor bőven van tejem, 200-260 g-okat eszik a baba egy mellből. Délutánra, estére már csökken a mennyiség, időnként az utolsó két szopi alkalmával mindkét mellből eszik, az elfogyasztott mennyiség is kevesebb, lefekvés előtt van, hogy csak 100 g körüli. Minden etetés után ki szoktam fejni azt a mellet, amiből evett a gyerkőc. A kérdésem az volna, hogy ti fejnétek-e az első szopi alkalmával abból a mellből is valamennyit, amelyikből épp nem evett, ugyanis nem fejés esetén délelőttig akár 14-15 óra is eltelik, míg az a mell újra sorra kerül. Egyébként nem szokott betonkemény lenni a mellem, de érezhetően jól megtelik. Előre is köszi.
Vissza az elejére
morzsi

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 31, 00:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Marcimama!

Próbáld ki eseteg a hónaljtartásban szoptatást, nekem az nagyon bejött, kényelmes és jól ürül a tej.
Ha érdekel bővebben, megírom szívesen.

Thymi!

Gratulálok Nektek is, jó ilyen sztorikat olvasni!
Enyém kölök is cicifüggő Very Happy
thymi

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 30, 12:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Marcimama

Bízz magatokban! Az elején mi is rendesen megszenvedtünk. A lányom a kezdeti lelkesedés után nagyon rossz evő lett és nagyon sokáig csak félálomban bírtam megetetni. Bármi apróság elterelte a figyelmét. A fő gondom nekem az volt amikor 2 hónaposan elkezdte az ujját szopni. Előtte folyton a cicmen lógott, aztán meg alig lehetett rávenni h ne az ujját szopja. Valahogy mindig az önbizalmam "megerősödésével" jött vissza a sok tejem. Most ott tartunk h mindjárt 1 éves és még mindig szopik. H mennyit az már rég nem érdekel, az a lényeg h valamennyit. Nappal 1-2x és este, meg ha éjjel ébred. Reggel már nem nagyon. Ezt ő alakította így és ha neki j akkor nekem is. Tápszert soha nem ette, sőtt a lefejt tejet sem.
Tehát sztem is a hit a kulcsszó!!!!
moxx

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 26, 13:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Édesanyák!
Szakdolgozati kutatáshoz szeretném olyan édesanyák segítségét kérni, akik nemrég szültek, és vállalják, hogy kitöltenek egy néhány kérdésből álló kérdőívet! Nekem nagyon sokat tudnátok segíteni!!!
Ha valaki kitöltené a kérdőívemet, kérem a moxxx@citromail.hu címen jelentkezzen és elküldöm a kérdőívet!
Segítségeteket előre is köszönöm!!!
Vissza az elejére
Marcimama

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 16, 19:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szia Morzsi, köszönöm a gyors választ! Marci egyébként szépen fejlődik, bár mostanában 230-270 gr heti gyarapodás helyett 100-130 gr-okat hízott. 3390 gr-al született, és most 11 hetesen 5740 gr. Mondjuk az elején nagyon sokat hízott hirtelen. Nekem most főleg az a gondom, hogy nappal keveset eszik azt is sokszor, ezért éjjel 2szer 3szor is eszik újra. Ilyenkor mintha többet enne mint nappal. Folyamatosan szivja és nyel elég sokáig, napközben meg sokszor kiköpi a cicit, mostanában öklendezik is, nem tudom ez mitől lehet. Ma megpróbáltam 2-3 órákat kivárni két evés között mégis rosszul evett, ja és még el is alszik evés közben.
A küszködés eleinte azzal volt, hogy lapos volt a mellbimbóm és nem tudta bekapni, aztán rosszul kapta be, kisebesedett, majd kiderült, hogy rosszul is tettem mellre, mert nem az egész testét fordítottam magamhoz igy a fejével elfordult, meg a feje is lefele volt nem fölfele. Azóta ezeken már korrigáltunk. NAgyon nehezen találtam meg, hogy milyen pózban is szoptassak. Szóval röviden ezek voltak a gondok. Most rendeltem gyógynövény kivonatot ami állítólag serekenti a tejmennyiséget, meg iszom kecskeruta teát csipkebogyóval. Már annyi mindent iszom, hogy lehet jóval több mint 3 liter a napi adag. Az is baj? Amikor fejek észre vettem, hogy elég hig a tejem, lehet, hogy ezért. Azt is mondta egy szoptatási tanácsadó, hogy szedjem a magnéziumot tovább ha terhesség alatt szedtem, mert érszükület miatt is lehet, hogy nem ürül rendesen a tej a mellemből.
Vissza az elejére
morzsi

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 15, 00:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Marcimama,

Amit eddig tettél, mind jó, ügyesen csinálod Smile
A folyadékbevitel legyen elegendő, 2,5-3 l körül /nap, de sokkal többet ne igyál.
Tejserkentésre nekem homeopátiás bogyó jött be, a ricinus communis 5ch.
Ezen kívül jók voltak a tésztafélék, láthatóan megugrott a mennyiség.

A legfontosabb, hogy bízz magadban és a kisfiadban.
Szerintem, ha nem issza meg üvegből a lefejt tejet, akkor nem annyira éhes, de esetleg próbáld meg pici pohárból is, hátha úgy megissza (az én lányom is cumiundort kapott 2 hós kora után, pedig addig itattam üvegből is időnként, de ezután egyszerűen kiköpte a cumit.)

A fejlődése gondolom rendben van Marcikádnak, mennyivel született és eddig milyen ütemben hízott?
Mi miatt küszködsz kezdettől? (A mennyiség, a kisfiú technikája, sebesedés, ...?)

Sok sikert kívánok, bízz benne, hogyha mindent megtesztek, ami Tőletek telik, akkor lesz elég tejecske a kisfiadnak.
És ha mégsem -mert ugye láttunk már olyat is- akkor sem dől össze a világ, ha 2-3 hónapig kizárólag anyatejet kap, az már szuper, ne félj, ha úgy hozza a sors, hogy pótolni kell.
Smile
Marcimama

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 14, 20:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni! Kezdettől fogva sokat küszködtem a szoptatással, jelenleg két és fél hónapos a fiam, hálistennek még mindig tudom szoptatni, de sajnos egyre kevesebb a tejem. Reggel még van, de estére már nagyon kevés igy Marci mindig éhesen alszik el fürdés után. Éjjel kétszer háromszor is felkel enni. Nappal meg 2 óránként eszik, van, hogy 1 óra múlva újra éhes. Eleinte a kórház és ismerősök tanácsára fejtem minden szoptatás után, 2 majd 3 óránként szoptattam, de mivel nem tudtam fejni elektromos fejővel aztán meg a kézi fejés sem nagyon ment, LLL-es szoptatási tanácsadó javaslatára abba hagytam a fejést és igény szerint kezdtem el szoptatni. Mégsem működik a dolog. Amikor el kezdett fogyni a tejem egy virusos hasmenés miatt, újra elkezdtem fejni, de akkor már két mellből szoptattam, és mindig azt a mellemet fejtem amelyikből először evett. Most is ezt próbálom csinálni. Estére nagy nehezen összejön 50 ml, azt oda adom neki cumisüvegben, de nem szereti inkább elalszik az üres cicin. Már vett a férjem Karamalz sört nekem úgy tünik az sem segít. A Laktoherb tea sem ért sokat. Kímélem magam, napközben is alszom ha kell. Egy van amit észre vettem magamon, hogy sokat stresszelek ezért elkezdtem citromfű teát inni. Mit lehetne még tenni, hogy elég legyen a tejem? A fiam nagyon ragaszkodik a cicihez, és én is szeretném még szoptatni amig csak lehet.
Van olyan gyógynövény kapszula ami tejserkentő hatású, azt érdemes kipróbálni? Valaki szedett már olyat?
Vissza az elejére
Borka

HozzászólásElküldve: 2006, Dec. 18, 13:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm, Mamik! Smile Igazából én egy darabig még szívesen szoptatok, mert tudom, hogy szüksége van rá. Afféle megérzés ez, anyai ösztön, vagy mi. Wink Amúgy szokott kapni rendesen tejterméket, de tejet még nem adok neki. Nem tudom, módosítva elmegy, de úgy magában... Smile A tápszert én is utálom. Isten tudja, mi van benne, amit nem írtak rá (bár ez minden másra is igaz Wink).
Nem baj, ha nem kell fejnem, mert nem igazán szeretem. Smile
morzsi

HozzászólásElküldve: 2006, Dec. 15, 17:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Borka,

Ált. az esti szopi szokott a legtovább megmaradni, próbáld meg esetleg este megkínálni, ha reggel már nem ér rá Smile
Most már Pötyi sem mindig kéri reggel, de van, hogy reggeli után odabújik és akkor jut eszébe kérni Smile Este mindig kér, ez hozzátartozik a szertartáshoz. Viszont nem "függő" tehát ha én nem vagyok itthon, (pl. szerdán karácsonyi party volt) akkor simán elalszik cici nélkül is.

Fejés:
Confused hát én már nagyon régen nem tudok fejni, egyszerűen nem jön semmi, viszont amikor Pötyi szopik, akkor látom és hallom, h nyel. Próbáld meg, de ne ijedj meg, ha nem jön, attól még Márknak sikerülhet szép adagot kiszopiznia.
Borka

HozzászólásElküldve: 2006, Dec. 15, 00:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

morzsi írta:
Borka,
örömmel olvasom, hogy a sok küzdés után sikersztori lett Nálatok a szoptatás.
Az én lányom is szopik még, 1 éves kora után leállítottam a napközbeni ciciléseket, és csak reggel és este szopizik. Ezt meg is tartom addig, amíg igényli. (Nem is tudnék másképp tenni, mivel követeli, ha nem vagyok elég gyors: "baba, cici, hamm!" )
Pötyi sosem harapott, és nem is rágcsálja, pedig már 15 foga van. Neki is van egy szokása, ill. lenne, ha hagynám Smile két kis ujjacskájával tekergeti a mellbimbómat. Most már csak nagyon finoman teszi ezt, és utána mindig meg is simogatja Smile

Morzsi,
köszi, ez nagyon jól esik! Hát igen, hálát adhatok Istennek. Alant már írtam, hogy most mi a helyzet, majd meglátjuk, hogy csak most - mivel épp Mikulás is vagyon, tejecske levén pediglen ugye sósabb -, vagy terminálisan szokik le a ciciről a Kicsim. Confused De jó, hogy Ti még szopiztok, ez nagy áldás. Smile
Borka

HozzászólásElküldve: 2006, Dec. 15, 00:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hosszabb ideig szoptató mamik!!! Very Happy (Morzsi, Maggancs, többiek!)

Márkusom mostanában nem igényli a cicit, már csak reggel van valami szopi, de nem nagyon érdekli, minden más jobban elvonja a figyelmét. Nem akarom ráerőltetni, csak olyan jó lett volna másfél évig húzni legalább... Cool Tudom, sokat akar a Borka... Twisted Evil
Érdemes fejni? Nem tudom, mennyi tejem van, de nem lehet sok. Viszont az immunrendszerét megmentené a legénynek...

Help me some advice, please!!! Thx!!!
lborsi

HozzászólásElküldve: 2006, Nov. 14, 22:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Vivien!

Csak olyan tanácsom van amit a kórházban mutattak nekünk. A babát le kell vetkőztetni, és magadat is annyira, hogy lehessen bőrkontaktus. Na erre elvileg felélénkülnek és intenzív szopiba kezdenek... Az én lányom is sárga volt és aluszékony is, de mire tíz naposan hazajöttünk már nem kellett ébresztgetnem.

Sok sikert.

Orsi
morzsi

HozzászólásElküldve: 2006, Nov. 14, 19:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vivien!

Mi ugyanígy voltunk az elején.
Próbáld ki, hogy ha a kisujjad bedugod a szájába ujjbeggyel a felső szájpad felé, és picit megnyomod, beindul-e a reflex. Ha igen, nyerő vagy, mert álmában is fog szopni. Nálunk ez mentette meg a hazát Smile És nagyon tartottam ugyan tőle, de bimbóvédővel sikerült.

Így csináltam: mellszívóval 2-3 pumpálás, bimbó kiemelés végett. Aztán cicire a pillangó alakú bimbóvédő (kicsit megnedvesítettem körben a szélét, így rátapadt jól) gyerek szájába bedug, ő meg szopizott szépen. Ha nagyon mélyen aludt be, akkor arcmasszázs, vagy bimbóvédő mozgatás. 9 napig szopott így, a végén már csak az első pár korty erejéig tettem fel a b.védőt, aztán levettem és nem volt semmi gond, leszokott róla, ahogy elmúlt a sárgaság. Minél többet eszik, annál gyorsabban lábal ki belőle, aztán úgy fog szopni mint egy kis pióca.
Én igény szerint szoptattam, és még most is szopik reggel-este a kislányom.

Ha bármi (akár részlet) kérdésed van, nyugodtan kérdezz, szívesen válaszolok, pü-ben is.
Sok sikert Smile
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Következő
1 / 11 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés