Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Törzsi hastánc ?

Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mindenkinek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Morgana

HozzászólásElküldve: 2007, Ápr. 26, 21:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Lányok!

Egy könnyed május esti kikapcsolódásra invitállak benneteket:

NAPKELET
RANEE ÉS TANÍTVÁNYAI TÁNCSHOW

2007. május 5. 19:00
Óbudai Mûvelõdési Központ
(1032 San Marco u. 81)

Meghívott vendégmûvészek:
Keönch László Farkas (közremûködik darbukán)
Farkas Cecília és csoportja
Besito latin tánccsoport
Zsíros Gábor és Tuza Tamás (kortárs táncbemutató)

Jegyek kaphatók:

Ranee Táncstúdió
(1054 Arany János u. 10. szerdánként 18.30-21.30, Legyezõterem)
Tel.: 20/4321-151

Nádszál Kft., Csillag áruház, VII. Rákóczi út 20-22.,
H-P 10.00-18.00-ig (az Astoria és a Blaha Lujza tér között)
Tel: 351-0463-tól ... 69-ig/126 mellék

Jegyárak:
Elõvételben május 2-ig: 1.950,-
Május 2-a után, ill. a helyszínen: 2.500,-

Szeretettel várunk benneteket!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
teodora

HozzászólásElküldve: 2007, Ápr. 19, 01:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szeretnék egy kisebb törzsis baráti kört alakítani,hátha érdekel valakit!!! (2 éve táncolok,még amatőrként,de te is lehetsz az,segítünk egymásnak)
írjatok nyugodtam ide: theosihirbaz@gmail.com
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
szciklon

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 22, 10:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Batala írta:
Szia!
Köszi a gyors választ, csak van itt valaki!Very Happy
Akkor asszem elkzedem átrágni magam a "nagy" hastáncos fórumon, aztán jelentkezem.

Szép napot!

batala

Huhuhú, az el fog tartani egy darabig Laughing

"Az, aki ismeri a tánc erejét, tudja, milyen az a szeretet, amely öl." (Dzsalal al-din Rúmi) ---

www.viragjudit.hu
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése Yahoo Messenger MSN Messenger
Batala

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 22, 08:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!
Köszi a gyors választ, csak van itt valaki!Very Happy
Akkor asszem elkzedem átrágni magam a "nagy" hastáncos fórumon, aztán jelentkezem.

Szép napot!

batala
Vissza az elejére
szciklon

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 21, 14:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia, a "nagy" hastáncos fórumon nagyon sokféle anyagot összeszedtünk már, most rohannom kell de nagyon szívesen adok neked linkeket ahol videókat és képeket lehet nézegetni.
A zene már szarabb ügy, mivel mi is mindenünket az USA-ból rendeljük, nincs letölthető anyag amivel dolgozhatnánk. De ehhez is szívesen adok linkeket.

"Az, aki ismeri a tánc erejét, tudja, milyen az a szeretet, amely öl." (Dzsalal al-din Rúmi) ---

www.viragjudit.hu
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése Yahoo Messenger MSN Messenger
Batala

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 21, 13:55    Hozzászólás témája: Mi van a fórummal? Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Többször is néztem a fórumot, nagyon leállt a téma, pedig engem nagyon érdekelne.
Segítséget szeretnék kérni a még aktív fórumozóktól, hogy hol találhatnék törzsi hastánccal kapcsolatban zenéket, képeket, dvd-ket, honlapokat, és bármi fajta információt a témával kapcsolatban...

Előre is köszönöm a válaszaitokat! Wink

batala
Vissza az elejére
S.Réka

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 28, 14:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Azt hiszem, most péneteken lesz, de nem vagyok benne egészen biztos!
Vissza az elejére
Melly

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 27, 16:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Azt nem tudjátok, lesz-e most is a Pireusban Noorah-féle BULI BARLANG?
A múltkori tök jó volt!
Vissza az elejére
S.Réka

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 26, 17:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én most Noorah-nál tanulok és imádom, csak idén érettségizek és az előkészítő miatt csak hetente egyszer tudok menni hozzá! Ezért nézelődök és mivel a törzsi hastánc is legalább annyira tetszik, mint a raks sharki, ezért gondoltam, hogy elkezdenék azt is tanulni! Csak azt nem tudom, hogy 1év raks sharki tanulás után külön tudom-e választani a kettőt (bár ez az egy év rengeteg itthoni gyakorlást jelentett). Én is a Virág Judithoz szeretnék menni, mivel már többször is láttam fellépni és nagyon tetszett!
Vissza az elejére
Melly

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 26, 16:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez szerintem csak attól függ, hogy milyen irányba szeretnél haladni. Én biztos vagyok benne, hogy az alapja a legtöbbnek ugyanaz, csak teljesen más kombinációkkal és ritmussal alkalmazzák. És persze különböző segédeszközökkel.
De ha tudod, milyen stílust akarsz, akkor mindenképp érdemes az ottani tanár alapozásával kezdeni, az mégiscsak specifikusabb.
Ha hagyományos raks sharkit szeretnél, és kezdő vagy, akkor ajánlom neked Sefirah-t (Áncsán Anikó) vagy Nieto Mercedest. Ja és Vrábel Ilcsit (Salwa) Mindegyikőjüket megtalálod a neten, és úgy tudom, mind tartanak kezdő-középhaladó órákat is. És koreográfiában is, tanításban is szuperek!

Törzsi hastáncban most nekem nagyon úgy tűnik, Virág Jutka a nyerő Smile Erről a részről én mást egyelőre nem ismerek. (És szerintem nem is keresek tovább). Maga a stílus biztosan izgalmas, és még nem sokan művelik, ezért kelendő...

Ha pedig esetleg elcsábulnál a show hastánc felé...nos azt elég sokan művelik, és a vélemények róla eléggé megoszlanak. Például: Seres Zolit szokták szeretni, Dina Jamilah...nos nem őt tartom a legjobbnak, Vitális Anna pedig az értőbbek körében általában nem túl népszerű...

Amúgy ha haladó tanfolyamot szeretnél, egész biztos Tiát ajánlanám, aki egyszerűen fantasztikus! De persze már megint elfogult vagyok Surprised))
Vissza az elejére
S.Réka

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 26, 15:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egy év hastánc tanulás után szerintetek melyikre érdemes menni? A kezdő a hastánc alapjaitól kezdi, vagy a törzsi táncnak teljesen más az alapja is?
Vissza az elejére
Melly

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 26, 15:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hű, köszi Hamra! Most már biztosan kipróbálom! Megnéztem a weboldalt is, és bár őt tényleg nem találtam rajta, de nagyon igényesnek tűnik az egész. Joós Judit nevét amúgy is régóta ismerem már.

És úgy gondoltam, hogy a sok raks sharki mellé (amit egyébként imádok) elkél már egy kis stílustörés.. hmmm? Very Happy
Vissza az elejére
Hamra

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 26, 14:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Melly, én az abszolút show táncos kategóriába tartozom, mégis lejárok a Virág Jutkához tanulni törzsit. Őt nem fogod megtalálni a neten, bár a Jamina Ghawazee társulathoz tartozik (Joós Juditék, www.hastanc.com), tudomásom szerint nincs fent a neve az oldalukon.

Én nagyon jó tanárnak tartom a Juditot, szerintem szépen táncol, és nagyon elkötelezett híve a törzsi stílusnak. Emellett az a pozitívum benne még pluszban, hogy bár nem szereti, ismeri és tanulta a show táncot, így nem tesz felesleges megjegyzéseket a showtáncos beidegződésekre. Ha Te Tiás vagy, ez szerintem előnyödre válhat, mert nem akarja teljesen átformálni a stílusodat. A kezdő órái hétfőn vannak, a haladó pedig szerdán az Éles Saroknál. Szerintem gyere el egyszer, egy próbát bizos megér... Laughing

A hozzászólás legutóbb Hamra által 2005, Szept. 26, 15:42-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Melly

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 26, 14:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

És ti hová jártok?
Én Tiánál tanulok. Csak ő sajnos most már heti egyszer tart órát Pesten összesen, és azért gondoltam, hogy mellette másfélét is kipróbálnék.
De nehéz a döntés, mert egyrészt elég nagy a választék az óraadók terén, másrészt meg - ahogy a fórumon is olvastam - a fele biztos nem is igazán "táncóra",csak vicc... Smile

Nemrég összefutottam egy régi osztálytársnőmmel, ő törzsi hastáncot tanít az Éles saroknál, a neve Virág Judit (azt nem tudom, van-e művészneve). Róla tudtok esetleg valamit? Bármit? A neten nem találtam...
Vissza az elejére
szciklon

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 25, 22:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia, én törzsit táncolok és egyáltalán nem érzem cikinek magam Very Happy

www.viragjudit.hu
Vissza az elejére
bedina

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 25, 17:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem gyere át a Hastánc-ra, vannak ott olyanok, akik a törzsit táncolják.
Vissza az elejére
Melly

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 21, 15:35    Hozzászólás témája: Törzsi hastánc ? Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok Hastáncos Lányok,

Három éve tanulok hastáncolni, de a hátterével nem nagyon ismerkedtem még (ez persze csak az én bűnöm, tudom...)
Mostanában egyre többet hallok a "törzsi hastánc"-ról. Meg tudná nekem valaki pontosan fogalmazni, miben is különbözik a "rendes" hastánctól?

Olvastam itt néhány hozzászólást az előző témához, és ott néhány dolog arra utalt számomra, hogy a törzsi hastánc ciki... ????? Miért?
Pedig pont most érik bennem a gondolat, hogy ki kellene próbálnom... Confused

Tudtok egyébként ilyen tanfolyamokat (igazán jókat)? Már ha nem ciki...
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mindenkinek Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés