Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
segítségkérés (fwd)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Pkagi

HozzászólásElküldve: 2005, Júl. 31, 16:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Babar Smile
Sajnos nem sok lehetőség van ilyen árban. Ne a helyet nézd, hogy hol van, hanem hogy a lakás megfelel e illetve, hogy te kapd meg.
Mi sokat kerestünk már albérletet és itt Pesten a tulaj dönt, hogy kinek adja ki, úgyhofgy be kell az embernek dobnia magát, hogy ő legyen számára a szimpatikus. Gondolok itt ilyenekre, hogy kedvesség, jó hallgatni tudás stb...
Internet az telefonvonalhoz van kötve, tehát ha te valahova is beköttetsz egy telefonvonalat, akkopr igényelheted a netet, sajnos ilyen árban net hozzáférés biztos nem lesz egyik lakásban sem.
Én kimásoltam neked most egy hirdetést :

1.
Kiadó Csepelen Királyerdöben egy másfél szoba,konyha,fürdö+wc,elötér.hosszabb távra,házaspár részére,gyerek nem akadály.40000+rezsi.Érdeklödni:06702998027,e-mail:ocsibogyo@maffia.hu
bútorozatlan, csatorna, csendes, egyedi fűtés, gáz, gázfűtéses, jó közlekedés, kábeltévé, kert, kocsibeálló, összközműves, tégla, villany, víz

,

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Babar02

HozzászólásElküldve: 2005, Júl. 31, 14:17    Hozzászólás témája: Sziasztok Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok:)

annyit haladt előre a dolog, hogy már van egy lány, akivel mehetnénk albiba. Most ezen fáradozunk, mert muszáj mindent megtenni, hogy valami összejöjjön. Amiben segítséget szeretnék kérni, ha tudtok olyan másfél, két szobás lakásról, ami rezsivel együtt max. 50-55e forintba kerül, és a kék metró vonalán van, azonnal szóljatok. Nekem annyi lenne a luxus, hogy örülnék, ha lenne ott net. Ha nincs, az sem gond, talán idővel megoldható.

Babar
Vissza az elejére
Babar02

HozzászólásElküldve: 2005, Júl. 29, 22:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jövő héten intézi a barátosném a papírokat, hogy végre legyen pénzünk, mert eddig az anyakönyvre vártunk. Aztán megnézi azt az irodát is:) meg találtam a neten egy céget (elsőre komolynak tűnik), ami jöv.ig. nélküli hitelekkel foglalkozik:) talán a jövő héten sok minden fog változni... gondoljatok ránk:)))

mindenkinek nagyon szép és kánikulailag elviselhetőbb hétvégét kívánok!

Babar
Vissza az elejére
Jitter

HozzászólásElküldve: 2005, Júl. 29, 15:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Babar, jó lenne, ha sikerülne találni vmit Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Babar02

HozzászólásElküldve: 2005, Júl. 29, 15:12    Hozzászólás témája: vál Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Jitter, felhívtam az óbudait, de sajnos ez még csak szerkezetkész állapotban van. Viszont kaptam infot, hogy melyik irodában kell érdeklődni:)

Köszi:)
minden info, egy újabb lehetőséget rejt magában:)

Babar
Vissza az elejére
Jitter

HozzászólásElküldve: 2005, Júl. 28, 14:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Babar,

Helység: Budapest, III kerület
Jelleg: panel
Övezet: Óbuda Építés éve: 1979
Szobák: 1 + erkély
Lakóterület: 27 nm
Emelet: 4
Fűtés: Egyedi gáz
Komfort: Összkomfort
Épületszint: 5
Lift: Nincs
Telefon: Nincs megadva

Egyéb: Óbuda lakópark mellett, rehabilitációs házban, jó közlekedéssel, Budai-hegyekre néző, 27 nm-es, összkomfortos, 1 szobás, erkélyes garzonlakás eladó. Az utcában térfigyelő rendszer működik.
www.retkozingatlan.hu,
www.ujingatlan.hu

Ár: 3 Millió Ft

Elérhetőség: Kós Árpádné 06-20-224-7952
info@retkozingatlan.hu

Ilyenek vannak még a www.lakascentrum.hu oldalon, bár ez az egy bp-i volt ilyen alacsony áron, a többi mind Bp-n kívüli. Próbálj meg itt szétnézni!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Babar02

HozzászólásElküldve: 2005, Júl. 28, 13:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

De gondolkoztam, hogy egy időre el kéne költözni Pestről, és egy viszonylag rövid időre el is megyek a tesómhoz, amíg lehet, ott leszek, viszont az a pár ember, aki valami családfélét jelent számomra, itt van, és most minden eddiginél nagyobb szükségem van rájuk! Hisz lelkileg nagyon egyedül vagyok, és valahonnan muszáj nekem is töltődnöm. Meg akárhogy is nézem, itt van élet, és bár tudom, most jó darabig úgysem fogok "élni", de mégis más. De ezt biztosan Ti is értitek.

Babar
Vissza az elejére
Jitter

HozzászólásElküldve: 2005, Júl. 28, 11:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Babar, és azon nem gondolkoztál, hogy ideiglenesen elmenj Bp-ről? Vannak olyan kis vidéki városok, ahol kevesebbe kerülnek a lakások, és ha pl. távmunkában gondolkozol, akkor lényegében mindegy is...

Sajnos nekem nincs olyan ismerősöm, aki segíthetne. Nekem egy éve még volt egy lakásom, ami fél évig üresen állt, de már rég eladtam, és most nincs semmilyen hasonló 5letem Sad
Vissza az elejére
Babar02

HozzászólásElküldve: 2005, Júl. 27, 22:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Még valami: ha valaki úgy érzi, tud segíteni a lakáshitel és egy konkrét lakás utánajárásában, és ha létezik számomra hitel, akkor az ügyek intézésében, akkor annak az embernek üzenem, hogy egészen október elejéig "van időm" várni. Bárcsak...Smile

Babar
Vissza az elejére
Babar02

HozzászólásElküldve: 2005, Júl. 27, 22:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi Maggancs:))

reméltem, hogy azért tényleg léteznek még ilyen kis kuckókSmile) csak tényleg kéne egy ember, aki helyettem intézné ezt is, meg a hitelt is. Nem tud valaki ilyen embert? Nekem akár szakember sem kell, elég, hogy segítsen, és mint mondtam, természetesen honorálnám, mint mindenki más is teszi ilyenkor:)

Babar
Vissza az elejére
Babar02

HozzászólásElküldve: 2005, Júl. 27, 21:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ezt a budapest.hu-t is már nézegettem sokszor, már túl vagyok a telefonálgatásokon (amikor még vártam Málnát, és hirtelen egyszer csak szétköltöztünk), de továbbra is azt mondom, hogy nem megy. Tudom, érzem, kell, hogy legyen megoldásSmile

Babar
Vissza az elejére
Babar02

HozzászólásElküldve: 2005, Júl. 27, 21:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Abban reménykedtem, hogy hátha közületek valaki tud olyan ismerősnek az ismerősét...Smile) aki, hajlandó lenne egy babával egy lakásban lakni. Hát még nem tudom, de a vége az lesz, hogy kénytelen leszek kivenni egy pici lakást, aztán gőzerővel munkálkodás

Babar
Vissza az elejére
Babar02

HozzászólásElküldve: 2005, Júl. 27, 21:08    Hozzászólás témája: válasz Hozzászólás az előzmény idézésével

az albérlet.hu-n most is fent vagyok, de eddig még nem találtam olyat, aki bejelölte volna, hogy gyerekkel is mehet valaki. Előbb a kutya, macska...

Babar
Vissza az elejére
Jitter

HozzászólásElküldve: 2005, Júl. 27, 15:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Babar, én még ezt tudnám:
http://www.budapest.hu/engine......oc-info_22

Tudom, hogy anyaotthonok, de itt mindegyik bp-i anyaotthon felvételi és ottlakási feltételeit megtalálod. Hátha van olyan, ami még belefér, legalább egy időre...
Vissza az elejére
Lyn

HozzászólásElküldve: 2005, Júl. 27, 15:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Erről a koleszosról jut eszembe..www.alberlet.hu itt szoktak bérlőtársakat keresni, szerintem egy próbát megér. Smile
Vissza az elejére
Jitter

HozzászólásElküldve: 2005, Júl. 27, 15:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jaj, és nagyon helyes kislánykád van!!!!
Vissza az elejére
Jitter

HozzászólásElküldve: 2005, Júl. 27, 15:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Babar, lehet, hogy hülye 5let, de régen az egyetemeken voltak ilyen hirdetések, hogy diákoknak albit hirdettek, meg lakótársat kerestek... Ha sikerülne valahová felvételt nyerned, akkor pl. egy kollégiumi férőhely is megoldás lehetne, Debrecenben meg az ELTE koleszokban is van ilyen "családos" lehetőség. Persze most ez kicsit nehezebb, de azért érdemes lehet megnézni a hirdetőtáblákat...
Vissza az elejére
Babar02

HozzászólásElküldve: 2005, Júl. 26, 21:55    Hozzászólás témája: válasz Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha valaki tud akár olyan embert, aki hajlandó lenne velünk összeköltözni albiba, természetesen az a lehetőség is érdekel, mert hát elég nehéz babával költözni. MINDEN megoldás érdekel, ami most kézzelfogható!

Babar
Vissza az elejére
Emmus80

HozzászólásElküldve: 2005, Júl. 26, 19:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Babar!

Én egy másik helyre irogattam, de ide is benéztem. A kislányod gyönyörű és gratulálok hozzá!
Azért gondoltam, hogy írok, mert szociális munkás vagyok és egy gyerekjólétnél dolgozom. Itt pedig nagyon sok hasonló sorsú anyával találkoztam. Lehet, hogy kíméletlen lesz, amit leírok, de inkább most leírom, amíg van lehetőséged a sorsotokat rendezni.
Először is, ha lakhatási gondjaid lesznek, arról a védőnő tájékoztatni fogja a Gyermekjóléti Szolgálatot. Ott először próbálnak neked segíteni. Sajnos más lehetőség nem lévén csak az Anyaotthon marad, ahova sokszor nem is olyan egyszerű bejutni. Sok helyen várólista van. Tudom, hogy ez nem végleges megoldás, meg tudom, hogy nehéz lesz, de a kislányodért ki kell bírnod.
Ha házasok vagytok az apukával, akkor a válást kell elindítani, illetve, ha a lakásotok közös tulajdon, akkor is ügyvédhez kell fordulni. Mindezek mellett pedig a gyermektartásdíjat, ha esetleg nem fizeti, azért is pert kell indítanod. Szóval nagyon nehéz ez a része.
Nem tudom, hogy azt tudod-é, hogy az Önkormányzatodnál tudsz Rendkívüli gyermekvédelmi Támogatás címen egy kis pénzt szerezni. Ha ez nehezen megy, azt szoktam mondani az anyukáimnak, hogy csak a gyermekükre gondoljanak.
Amit írtál, hogy pesti 3-4 milliós lakások, az biztos, hogy nem igaz. Semmiképp ne szállj be az ilyenekbe, mert szerintem ez csak a lakásmaffia lehet. De ha mégis, akkor nagyon alaposan járj utána. A barátnőm a 34 m2-es garzonját 10 milláért adta most el.
Ja és más ellátásokra is jogosult vagy. Emelt összegű családi pótlék+ rendszeres gyermekvédelmi támogatás.
Nagyon-nagyon sok szerencsét és bölcsességet kívánok a döntésedhez!
Vissza az elejére
Babar02

HozzászólásElküldve: 2005, Júl. 26, 16:41    Hozzászólás témája: válasz Hozzászólás az előzmény idézésével

Nézegettem a régebbi hozzászólásokat, és újra átböngésztem a bankweb oldalát. Azon gondolkozom, hogy vajon lehet-e valamit kezdeni az Expresszben lévő hiteles hirdetésekkel, amik arról szólnak, hogy jövedelem igazolás nélkül is tudnak segíteni. Mert szoktam látni az újságban olyan lakáshirdetéseket, amik pesti lakást hírdetnek szinte fillérekért. Vajon tényleg léteznek-e akár 3-4 millióért is lakások?! Mert azon gondolkozom, hogy ha lenne valaki, aki tudna ezzel foglalkozni helyettem, aki vállalná a teljes ügyintézést, akkor szívesen megfinanszíroznám, amennyivel szokás. Gondolom %-ban szoktak árat mondani. Mert néztem, hogy elvileg ugye jogosult is lehetnék szocpolra (ha igaz, hogy használt lakás vásárlása esetén is adják), és akkor kb. 3 millió havi törlesztő részét akár még ki is tudnám valahogyan fizetni. Mindenesetre jobb lenne, mint albit. Meg akkor még inkább lenne miért hajtani, hisz nincs annál boldogítóbb érzés, mint saját vacokban élni:) Na a lényeg, ha esetleg tudtok ilyen embert, aki tudna ezzel foglalkozni, és természetesen eredményesen, tényleg nem sajnálnám tőle a betevőrevalótSmile))) Mert hát most ugye nem igazán tudok rohangálni a pici mellett, viszont ha léteznek még csodák, és egy hónapon belül kivitelezhető lenne ez a project...Smile)))

Babar
Vissza az elejére
mezsu

HozzászólásElküldve: 2005, Júl. 26, 16:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Babar!!!! GYÖNYÖRŰ!!!!!! Tényleg nem értem, hogy lehet ilyen az az idióta fickó!!!!
Kívánom, hogy mielőbb oldódjon meg a problémátok (sógorom ügyvéd, megpróbálom majd kifaggatni este).
Sok boldogságot egymáshoz!!! Laughing Laughing Laughing

[^]  

http://www.babanet.hu/album/main.php?album=7618
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Babar02

HozzászólásElküldve: 2005, Júl. 26, 15:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Most érdeklődtem az egyik lehetőségnél, de ott csak anyaotthonba való bejutásban tudnak segíteni, én viszont oda nem megyek, hisz voltam már ilyen helyen pár napig, és képtelenség, hogy ennyire ki legyek szolgáltatva a kislányommal.
Egyébként valóban semmilyen hátterem nincsen, a nővérem is vidéken él, nagyon kevés fizetésből, és amivel csak tud, így is támogat minket. Sajnos ismerősöm, barátom sincs, akivel albiba mehetnék, mert már 29 éves vagyok, és általában mindenkinek megvan a kialakult élete. Ráadásul a múlt héten próbáltam volna "egyezkedni" az apukával, hogy akár lakótársként is összeköltöznék vele, ő meg azt mondta, hogy mindenre nyitott, ehhez képest viszont kb. 2-3 nap alatt teljesen elfajultak a dolgok, és most már úgy van vele, hogy oldjam meg az életemet, ahogy akarom, őt nem érdekli. Úgy, hogy egyszerűen nem értem, mi történt. Folyton rám támadt, és mindenben hibát keresett, annak ellenére, hogy TUDOM, nem csináltam semmi rosszat:((((

Babar
Vissza az elejére
Jitter

HozzászólásElküldve: 2005, Júl. 26, 15:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Babar, nagyon klassz, hogy ott van neked a kislányod! Mondd csak, időközben meg tudtad nézni valamelyi lentebb ajánlott lehetőséget? Én még egy szervezetet találtam, akiknél megpróbálhatnál valamit:

Házat Hazát Alapítvány

Kapcsolattartó : Lőrincz Kálmán
Telefon : 220-6623

Célkitűzés : Lakásépítés rászoruló fiataloknak és nagycsaládosoknak.

De mondd csak, SEMMILYEN háttered, forrásod, kapcsolatod nincs, amire elkezdhetnél építeni? Olvastam a családodról, említetted a babád két nagynénijét... Nincsenek olyan ismerőseid, barátaid, akik megosztanának Veled egy albit?
Vissza az elejére
mezsu

HozzászólásElküldve: 2005, Júl. 26, 14:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Babar, gratulálok először is a gyönyörű nagylányodhoz!
sajna megoldást nem tudok, de körbeérdeklődöm a nálam okosabbaknál. holnap talán többet tudok. Puszi nektek!

[^]  

Vissza az elejére
Babar02

HozzászólásElküldve: 2005, Júl. 26, 14:33    Hozzászólás témája: válasz Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok:)

már két hetes Málnácska, és egyre szebb:)) mostanra már sikerült megszoknom az új rendet, és hát nagyon élvezem a babázást. Szerencsés vagyok, Málnácska nagyon nyugodt, csendes, így tudok én is pihenni.

Sajnos egyelőre nem igazán akar rendeződni a helyzetünk, mert mint kiderült, ahol most vagyunk, ott csak szeptemberig maradhatunk, úgyhogy S.O.S. lett a hely keresése. Ráadásul az apával is csúnyán elmérgesedett a helyzet, annak ellenére, hogy az apás szülés után nagyon reméltem, hogy idővel rendeződhet esetleg a kapcsolatunk, de legalább a picihez ragaszkodni fog. Hát ragaszkodott is eddig, de nem úgy, ahogy én szerettem volna. Annak ellenére, hogy nem él velünk, mégis szinte mindenben talált kifogásolnivalót velem kapcsolatban, pontosabban, ahogyan foglalkozom a picivel, és ezért kb. egy hét alatt arra a következtetésre jutott, hogy nálam csak rossz helyen van:((( Pedig olyan jól indultak a dolgok Málna születése után, és fel nem foghatom, hogy fordulhatott visszájára minden... Szóval most ott tartunk, hogy semmilyen támogatást nem kapunk az apukától, és van egy hónapom megoldani, hogy mi legyen később:(( Ha valakinek most van valami ötlete, hova mehetnénk, hogyan oldjam meg ezt a helyzetet, kérem azonnal szóljon!!! Egyelőre még mindig úgy néz ki, hogy a rezsi ránk eső részét tudom fizetni, meg max. valami nagyon jelképes összeget, de igazából az a nagy álmom, hogy persze Málnával külön éldegélhessünk. Megadom az emil címemet, hátha...

rebarbara02@freemail.hu

Babar
Vissza az elejére
Caitlin

HozzászólásElküldve: 2005, Júl. 22, 23:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A szerkesztők és mindenki nevében gratulálok a kisbabához! Smile Nagyon sok sikert, egészséget, és persze szerencsét kívánunk! Laughing
Ha képet szeretnél kitenni szólj és segítünk, vagy küldd el emilben (alelnok@csaladinet.hu) Smile
Vissza az elejére
ilka

HozzászólásElküldve: 2005, Júl. 22, 15:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Barbara, gratulálok, pihenj egy nagyot, és majd írj, ha tudsz, mi van veletek!

Ildi

www.kep.tar.hu/ildimami (új)
www.gportal.hu/ilka
Vissza az elejére
Jitter

HozzászólásElküldve: 2005, Júl. 14, 17:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Barbara, nagyon sok boldogságot Nektek Smile És sok sikert, hogy rendezni tudjátok a soraitokat!
Vissza az elejére
Babar02

HozzászólásElküldve: 2005, Júl. 14, 17:01    Hozzászólás témája: Válasz Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok Kedves Segíteni AkarókSmile

Örömmel tudatom Mindenkivel, hogy hétfőn, július 11-én de. 11.20-kor megszületett Luca Málna nevű kislányom:)))) 54 cm és 3550 gr. Ma délelőtt jöttünk haza a kórházból. Egészséges és gyönyörű, a kórházban mindenki kedvence volt:)

Most csak ennyit szerettem volna mondani, majd még jelentkezem, csak nagyon fáradt vagyok, és még meg kell szoknom a dolgokat, hogy folyamatos felügyeletet igényel egy pici ember:)))

Barbara
Vissza az elejére
Jitter

HozzászólásElküldve: 2005, Júl. 11, 12:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Más:

Agóra Családsegítő Alapítvány -- a hajléktalanná vált családoknak nyújtanak átmeneti segítséget.

De szerintem a NIOK Alapítvány -- ez egy ernyőszervezet -- központi számán tudnak Neked segíteni abban, hogy ilyen témával melyik nonprofit szervezet tudna tenni valamit az érdekedben!
Vissza az elejére
Jitter

HozzászólásElküldve: 2005, Júl. 11, 12:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Barbar02, el se tudom képzelni, milyen nehéz lehet ez a helyzet!!!

Ezen az oldalon sokminden van az otthoni munkával kapcsolatban: http://tavmunka.lap.hu. De annak is járj utána, hogy milyen formában dolgozhatsz a baba mellett, mert sztem GYED mellett nem lehet. Hivatalosan legalábbis. GYES mellett meg asszem, csak félállásban. Nehogy elveszítsd a biztos forrásokat!
Vissza az elejére
Babar02

HozzászólásElküldve: 2005, Júl. 09, 08:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Lányok:)

talán el sem tudjátok képzelni, milyen jó érzés, hogy már ennyien szóltatok hozzám, és mindannyian próbáltok segíteni! Nem akarok érzelmeskedni, főleg most nem, mert minden erőmre szükség van, és kizárólag arra futja, hogy arra próbálok koncentrálni, hogy hamar rendbe jön minden, mert ez az állapot nem állandósulhat, mégha esetleg hónapok is fognak eltelni, amíg megoldódik minden. Szóval a legfontosabb, hogy mindjárt találkozom azzal a pici emberrel, akiről már annyit álmodoztam, mióta tudom, hogy ott bent növekszik, aztán pedig, bele sem gondolva, hogy valószínűleg mennyire le leszek terhelve, muszáj, hogy még fussa a tartalékból valamilyen munkára, tanulásra is. És az, hogy már TI is itt vagytok nekem, mégha csak egy röpke pillanatra is, nagyon sokat segít abban, hogy akár erőn felül is, de igenis küzdjek!!! Nem tudom, van-e lehetőség ide feltenni képet, de ha nem, az sem baj, majd kitalálom a módját, hogy ti is láthassátok majd a picit:)

Üdv Mindenkinek
Barbara
Vissza az elejére
Babar02

HozzászólásElküldve: 2005, Júl. 09, 07:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Borka:)

tudnál abban segíteni, hogy milyen könyveket kellene áttanulmányoznom ahhoz, hogy felkészült lehessek az Iparra?Smile nagy álmom, hogy majd egyszer, reményeim szerint két éven belül eljussak arra a szintre, hogy legyen esélyem felvételizni oda vizuális komm. szakra... Addig meg jó lenne idővel ilyen típusú munkákat csinálni, akár a szárazabb részt is, amit esetleg itthon is lehetne... De persze, mint írtam már, kéne tanulnom a progikat. Hú, ha jobban belegondolok (ezért inkább nem teszem), ahhoz is, hogy ebben az irányban haladhassak a célom felé, párhuzamosan a lakásprojecttel, annyira segítségre szorulok, hisz ugye kéne egy gép, mert amit most használok, az ugye a háziaké, és idővel mindenképpen szükségem lenne sajátra, hogy tőlük függetlenül tudjam használni, amikor időm engedi. Hát igen...Smile Amíg nem volt szó sem babáról, milyen "könnyű" volt boldogulni, munkát találni, de most így, egyedül...

Barbara
Vissza az elejére
Babar02

HozzászólásElküldve: 2005, Júl. 09, 07:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Matiba:)

Köszönöm a gólyahíres infot, mindenképpen fel fogom hívni őket! Pesti vagyok, és most is Pesten élek, viszont cím szerint vidékinek számítok, és éppen ezért nehéz a szoc.lakáshoz jutás is pl.

Barbara
Vissza az elejére
Babar02

HozzászólásElküldve: 2005, Júl. 09, 07:31    Hozzászólás témája: válasz Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Borka:)

köszönöm az ötletet! ezeknek már valamennyire én is utána néztem, csak az a baj, hogy hiába lennék esetleg egy gyermekkel egyedülállóként jogosult bármilyen hitelre is, hiszen jövedelemigazolást nem tudok felmutatni, ami megfelelne a bankoknak. Pont ez a bökkenő, hogy leginkább ezt a megoldást szeretném, mert minek fizessek albérletet, ha esetleg sikerülne valami biztos melót szerezni, csak hát ha nincs kapcsolat, aki segít abban, hogy mindenképpen megkaphassam a hitelt, életem végéig várhatok, hisz amíg GYES-en vagy GYED-en leszek, esélyem sem lesz lépni, de még utána is csak akkor, ha gondolom, legalább egy éve már dolgozom valami jól fizető helyen. Viszont ha már ilyen helyzetbe kerültem, mindenképpen szeretném kihasználni a munkaügyi központ által igénybe vehető lehetőséget, miszerint, ha a pici betölti a másfél évet, járhatnék valamilyen továbbképzésre. Ja, igen, én most munkanélküliről mentem szülési szabadságra, és mint kiderült, az a "cél", hogy a pici mindenképpen meg akarjon születni júl. 16. előtt, különben ugyan jogosult leszek GYED-re, de annyira kevés lesz, hogy jobban járok, ha GYES-t igénylek. Ennyire vacak a helyzetem. Szóval, hogy őszinte legyek, keresem a kiskapukat és a segíteni akaró embereket, mert máshogyan sose lesz esélyem kilábalni ebből a szituból. De mivel én álmodozó típus vagyok, és egész életemben semmi másra nem vágytam, minthogy legyen végre családom, ezért most, hogy lesz, egyszerűen muszáj, hogy sikerüljenek a dolgok, hisz enélkül, egy biztos háttér nélkül (amit az én esetemben kizárólag nekem kell megteremtenem), egy pici babával képtelenség élni. És én mindent meg szeretnék neki adni, hogy nyugodt, boldog élete legyen, hisz nem az számít, hogy szegénységben kell élnünk, hanem az, hogy létbizonytalanságban NEM lehet! Szóval nekem arra lenne szükségem, hogy legyen jövedelemigazolásom, vagy olyan ember, aki tud abban segíteni, hogy mindenképpen hozzájussak valamilyen hitelhez, aminek a részleteit tudom vállalni...

Barbara
Vissza az elejére
Matiba

HozzászólásElküldve: 2005, Júl. 08, 21:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Barbara!

Mindenképpen hivd fel a Gólyahir Egyesületet, ők biztosan tudnak neked segiteni, kimondottan specializálodva vannak a krizishelyzetben lévő anyukák, kismamák segitésére.

Ingyenes telefonszámuk: 06-80-203-923

Keresd Móruczné Gabikát.

Az sem baj, ha nem pesti vagy, mert minden megyében van emberük, aki segit, a konkrétumokat majd Gabikával egyeztesd.
Vissza az elejére
Borka

HozzászólásElküldve: 2005, Júl. 08, 15:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Barbara!

Mélységesen felkavart a történeted. A neten van egy oldal, a www.bankweb.hu, azon van ez a "sorvezető", hogy milyen támogatásokat lehet igényelni, ami közelebb visz a saját lakáshoz, mert a szocpol, félszocpol, munkahelyi kölcsön mind-mind önerőnek számít. Bemásolom, hátha segít valamit:

Lakáshitelek és támogatások rövid ismertetése (sorvezető)
A jogalkotóknak sikerült a lakáshitelekre és támogatásokra vonatkozó jogszabályi feltételeket teljesen összegubancolni. A rendeletek szövege emészthetetlen, tele van hivatkozásokkal, szinte beleszédül az ember, hogy hol is tartott. Vettük a bátorságot és egy nagyon rövid, de annál velősebb összefoglalót készítettünk a kevésbé járatos érdeklődőkre való tekintettel.

Lakásépítési kedvezmény (Teljes szocpol)

Igénybevételi lehetőség: új lakás vásárlása, építése
Igénylési feltételek: Közös háztartásban élő gyermekek/eltartottak után járó vissza nem térítendő juttatás. Igényelhetik házastársak, élettársának, gyermeket egyedül nevelők, ha az igényléskor nincsen lakástulajdonuk és a méltányolható lakásigényük kielégítésére fordítják a kedvezményt.

Megelőlegező kölcsön (szocpol):

Igénybevételi lehetőség: új lakás vásárlása, építése
Igénylési feltételek: Csak 40.év alatti házastársak igényelhetik, ha az igényléskor nincsen lakástulajdonuk és a méltányolható lakásigényük kielégítésére fordítják a kedvezményt.
A gyermektelen fiatal házaspár két születendő gyermek (8 évre), egygyermekes fiatal házaspár (4 évre) további egy születendő gyermek vállalásakor az önerő növelése érdekében kérhetik a szocpol. megelőlegezését kölcsönként. Mértéke a teljes szocpollal megegyező.

A lakásépítési kedvezmény fele (Félszocpol)

Igénybevételi lehetőség:lakásbővítés, 3 vagy több gyermekesek használt lakás vásárlásához
Igénylési feltételek:A szocpol fele igényelhető. Bővítés: egy gyermeknél oldal irányba min. egy szoba vagy két gyereknél "felfelé" (meglévő padlástér beépítése). Korszerűsítésre nem jár. Méltányolható lakásigényt be kell tartani.

Fiatalok otthonteremtési támogatása

Igénybevételi lehetőség:Gyermeket nevelő 35 év alatti házastársak, élettársak, egyedülálóak igényelhetik használt lakás vásárlásakor (vételár: Bp.és megyeszékhely max.12 MFt, vidéken 8 MFt). Összege a félszocpollal megegyező, méltányolható lakásigényt be kell tartani.
Kedvezmény max a vételár 80%-a, nem csak első lakáshoz, de lakóingatlan igényléskor nem lehet. A később született gyermekre is igénybe vehető a kölcsön törlesztésére. Az állam javára 5 évig elidegenítési és terhelési tilalom kerül bejegyzésre.

Fészekrakó támogatás

Állami kezesség igényelhető az önerő pótlására (jelzáloghitel és hitelbiztosítéki érték különbözetére) új és használt lakás vásárlásához. Kérhetik a 30 év alatti házasok, élettársak és gyermekét egyedül nevelő szülő. Min. önerő 10%, mely lehet szocpol, félszocpol, munkahelyi és önkormányzati hitel. (Telek nélküli lakásár: Bp.és megyeszékhely max.15 MFt, vidéken 12 MFt). Garanciadíj 2006.januárjától 2%.

Közalkalmazotti hitel

Lakáskölcsön az állam készfizető kezességvállalása mellett. Korábban csak köztisztviselőknek volt, majd 2005.február 01-től kiterjesztették a kezességet a teljes közalkalmazotti szférára, valamint a bírákra, ügyészekre és igazságügyi dolgozókra is. Az jogosult, aki legalább három éve a közszférában dolgozik. A garanciavállalás a kamattámogatott hitel jelzáloggal nem biztosított részére szól, és azért a hitelfelvevőnek nem kell garanciadíjat fizetnie. A hiteligénylő jogviszonyának megszűnése után is megmarad az állami garancia, ám akkor már meg kell fizetni a garanciadíjat. Mértéke a hitelbiztosítéki érték max.100%-a lehet, tehát kb. 10% önerő kellhet (piaci érték és hitelbiztosítéki különbözete).

Így ránézésre szerintem háromra máris kapásból jogosult vagy, érdemes megpróbálni elkezdeni valamit (feltéve, hogy lesz rá kapacitásod a kis örökmozgó mellett... Smile)
A többihez meg csak azt tudom írni, hogy kitartás, és ne veszítsd el az akaratod, erőd és elhatározásod. Nagyon tisztellek a döntésedért, mert egyáltalán nem semmi, amit kiállsz!

Szeretettel,
Borka
Babar02

HozzászólásElküldve: 2005, Júl. 08, 15:34    Hozzászólás témája: Még valami Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok lányok:)

folyton jár az agyam, hogyan lehetne kilábalni ebből a szituból... mindenképpen szükségem lenne valamilyen otthoni melóra, eddig már hét évig adatrögzítést csináltam, csak most még a gépem is bedöglött meg a kapcsolat is odalett már két éve. Aztán jártam weblapszerkesztő tanfolyamra a télen, de ahhoz is jó gép kéne, meg hát nem ártana felfrissíteni az ott elsajátított dolgokat. Meg hát végül is bármilyen meló jól jönne, amit ugye a pici mellett tudnék csinálni, mert azon is gondolkoztam, hogy valahogyan hitelhez kéne jutni, mert olvastam hirdetéseket olcsó lakásokról, talán nem kamu. Csak hát ugye a hitelhez sajnos nem felelek meg, ha valakinek mégis van valamilyen ötlete, hogy hogyan lehetne akár ezen is segíteni, örömmel veszem. Persze ehhez, vagy ahhoz, hogy viszonylag olcsó albérletbe tudjak menni, mindenképpen szükségem van munkára, csak hát amiket általában olvasni lehet, azok használhatatlanok. Szóval, ha bárkinek bármilyen ötlete van, vagy tud valami konkrét dolgot, kérem, szóljon, mert tényleg azon vagyok, hogy talpra álljak, hogy egyedül is tudjak boldogulni és felnevelni a picit, csak hát most még segítségre szorulok:) De a lelkesedésem, elhatározásom, akaratom töretlen:)

Barbara
Vissza az elejére
Babar02

HozzászólásElküldve: 2005, Júl. 08, 08:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia mezsu, korina001, ilka:)

elnézést, hogy most így írok, de tegnap válaszoltam mindenkinek, viszont most nem találom ezeket, és nem tudom, pontosan mit is ronthattam el...Smile szóval köszönöm mindhármótoknak a kedves és biztató szavakat! Önk. szoc.lakásra akarunk beadni pályázatot az apukával, csak ő nem akar akkor sem velünk jönni, és mivel az adott ker.-ben nem tudom, mikor írnak ki pályázatot, ezért lehet, hogy sokáig kell majd várni, ha egyáltalán sikerül.
Az apuka állítólag várja a pici érkezését, de én ennek nem igazán látom semmi jelét, ill. ő azt mondja, hogy én veszem el tőle a lehetőségeket, hogy kapcsolatot tudjon vele létesíteni. Bár nem kísért el vizsgálatokra, eddig még mindig nem választott neki nevet etc.Sad(( és támogatni is majd akkor fogja, ha már megszületett... vajon így lesz-e?! amúgy nem tudjuk, hogy fiú lesz-e vagy lyány, mert meglepinek szántuk:) most még csak az a fontos, hogy egészséges legyen!
Az idős nénis eltartásos dolgon is gondolkoztam már, csak nagy mázli kell ahhoz, hogy ilyet találjon az ember, ráadásul úgy, hogy szimpatikusak legyünk egymásnak, meg egy idős ember biztos, hogy örülne hosszútávon egy újszülöttnek?! Ja és ami még nagyon lényeges, nekem nincs arra pénzem, hogy eltartásos szerződést kössek bárkivel is, mert eddig ahogy számoltam, jó ha összejön havi 40e Ft. Ebből kell kiindulni, aztán lehet, hogy kicsit jobb lesz az anyagi helyzetünk. Ja és a papa még most is azon a véleményen van, hogy ez a pénz a picié, nekem meg annyi lesz, amennyit megkeresek:) vicces fickó

Üdv mindenkinek, aztán mindenképpen jelentkezem, ha megszületett a pici:))))

Barbara
Vissza az elejére
mezsu

HozzászólásElküldve: 2005, Júl. 07, 10:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Barbara!
Én abszolúte nem értek ehhez, de önkormányzati szoc.bérlakás nem jöhet szóba? Nem tudom, mik annak a feltételei, de nagyon sok kisbabás családot látok ezekben a házakban. A baba apukája nem tud segíteni?

[^]  

Vissza az elejére
korina001

HozzászólásElküldve: 2005, Júl. 07, 09:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Babar!!

Nagyon vigyázz magadra, és én is sok sikert kivánok neked a babához és az élethez, körülnézek nekemis van egy pár ismerősöm, ha tudok valamit szólok!! Ne hari hogy megkérdem de az apuka is várja a babát?? Question Question És kisfiu vagy lány lesz??

Vigyázz magatokra!!!

Üdv: Kriszta
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
ilka

HozzászólásElküldve: 2005, Júl. 07, 08:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Laughing

Nagyon szép találkozást kívánok nektek, és sok erőt a szüléshez! Ha megvan a pici, írj! Még valami eszembe jutott, idős néni eltartásos lehetőség esetleg? Biztos van olyan néni, aki örülne egy családnak...

Vigyázz magadra és írj, ha megszületett a kicsid!

Ildi

www.kep.tar.hu/ildimami (új)
www.gportal.hu/ilka
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés