Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Élet a pocakon kívül - Babakonyha
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 53, 54, 55  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
sicc

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 18, 23:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Maggancs, Zsuzskanéni!

Köszönöm a gyors reagálásokat.
Nem akarok még tejet adni neki inni. Tejfölt már kapott főzve, és tejet is a palacsinta tésztájába. Azt hiszem adok még neki pár hetet, addig néha próbálkozunk, aztán meglátjuk mire jutunk.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 18, 11:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sicc, én személy szerint nem erőltetném a tápszert, hanem esteleg ha korainak gondolod a tej adását, akkor próbáld tejtermékek bevitelével pótolni a kiesett mennyiséget...
igazából ezt nem tudom, mert a nagyfiam 1 éves korától tejezik, bár 7 évvel ezelőtt másképp foglaltak állast ezen a téren a szakemberek.
Lehet kapni kifejezetten babatejet is, bár nem tudom megmondani, hogy mi a különbség a sima tej és eközött..
esetleg tápszer váltás???
szerintem erőltetni semmiféleképpen nem kéne...

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
sicc

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 18, 11:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egyedül vagyok ezen a fórumon? Rolling Eyes Na nem baj azért leírom a problémámat, hátha valaki olvassa és tanácsot ad.

A 18 hónapos kislányom kb. 3 hete nem iszik tápszert. Azelőtt amikor hajnalban felébredt ivott 120-150 ml-t és aludt tovább, illetve este elalváshoz ivott szintén ennyit. Ez vacsora után van, volt.
A hajnali ébredések elmaradtak, este pedig nem hajlandó meginni. Megkóstolja, de még a hideg is kirázza tőle. Próbáltam reggel, amikor felébred akkor adni neki, /olyankor szomjas, megiszik 150ml teát/ de ugyan az volt a reakció.
A védőnőnknek, doktornőnknek nem is merem mondani, mert azt mondanák próbáljam meg a tejet, de én korainak találom.

Amióta nem iszik tápszert, minden nap megeszik agy pohár natur Millli joghurtt. És 2-3 naponta kap tejpépet, bár azt már unja. Minden délben eszik húst, apa szerint ragadozó. Laughing
Mennyi fehérjét kellene ennie?
Mit csináljak hogy igyon tápszert?
Vissza az elejére
sicc

HozzászólásElküldve: 2007, Máj. 04, 11:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Orsi!

Bízunk benne hogy a harmadik gyereknél is segít a természet. Wink

A csajok nagyon betegek lettek. Óránkénti orrszívás, bírkózással. Hugica úgy köhög, hogy tegnap kétszer hányt de úgy, hogy az ő ruhája, hálózsákja, az én pólóm, nadrágom, melltartóm, zoknim átázott, és még a szőnyegre is jutott. Szerencsére este történt, így itthon volt apa, mert én kétségbeestem, hugica meg csak mosolygott ránk.
Itt figyel az amtibiotikum, de még nem kezdtük el, mert nem lázasak.
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2007, Ápr. 30, 23:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sicc Very Happy
jó ez a természet azért Very Happy Very Happy
Vissza az elejére
sicc

HozzászólásElküldve: 2007, Ápr. 30, 22:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Orsi!

3 nap híján 13 hónap.
Mollika 4 év után a 4. lombikprogramunkból született. 4 hónapos volt amikor Hugica spontán fogant, szoptatás alatt.
Így élünk mi 4-ecskén. Lehet, hogy a 4-es lesz a szerencseszámom. Laughing
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Ápr. 30, 20:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csatlakozom az előttem szólóhoz, bár régen ezt mér 4 hós kortól ajánlották, de most még Öcsi sem evett ilyesmit, jobban mondva kapott...
orrrfolyással én sem mennék, nekünk is folydogál picit az orrunk, de mivel nincsen köhögés, étvágybeli eltérés,nyűgösség, így csak a szeles, poros időre tudom fogni..remélem nem kapunk be vmiféle bacit, mert lassan minden hónapra jut betegség...Csucsu hozza az oviból..Sad

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2007, Ápr. 30, 18:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sicc Very Happy
hét ezzel én sem mennék ügyeltre Wink

a vitacolant én nem adnám 5 hósnak, a cebion szerintem elég.

(mennyi idő van a két lányka között???)
Vissza az elejére
sicc

HozzászólásElküldve: 2007, Ápr. 30, 15:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni.
Mindkét kislányomnak folyik az orra. Nem olyan vészes, szívásra alig jön valami. Most csak felnőtt ügyelet van, oda ennyivel nem megyünk.
Azt gondoltam, adok nekik Vitacolant, Cebiont. Nem tudom, hogy az 5 hónapos Huginak lehet Vitacolant adni? Azt tudom, hogy a Szorbit tartalma miatt okozhat hasmenést, de mi van a narancs, csipkebogyó és a maláta aromával amik szintén vannak benne. A narancs és a csipkebogyó ráadásul allergének is. Adjak neki? Cebiont már kapott, azt gondoltam 2x2 csepp elég lesz.
Ti melyiket adnátok?
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Ápr. 21, 09:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mindig eszemben van, hogy venni kéne őrölt köményt, de a bevásárlólistára eddig még nem került fel. Mindig elfelejtem..Smile
Bár Csucsu étvágyával nincsen baj, amit szeret, azt habzsolja. Tegnap este pl. egy egész körpizzát megevett, házi készítésűt. Smile érdekes ebből nem tudok annyit sütni, hogy nem fogyjon el. Smile

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2007, Ápr. 21, 08:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sicc Very Happy
bármiféle pörkölt, paprikás.
tokányok, majorannás húsok, babérleveles... stb.

az alap nálam v.hagyma mindig, azon megpirítom után a húst, és jöhet rá éppen ami. paprika, majoranna, babérlevél. a végén meg tejfölös habarás.
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2007, Ápr. 21, 08:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

zsuzskanéni Very Happy
én őrölt köményt teszek bele Very Happy
szóval, ha csak ez a gond, akkor ez könnyen orvosolható Very Happy
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Ápr. 21, 06:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

VKOrsi írta:
Zsuzskanéni Very Happy
ha ő keverheti sem kóstolja meg?
enyémek mindenbe belenyalnak amit ők keverhetnek ki.

amiben csak meglátja a köménymag nyomait z fújjj... Sad bár, lehet, hogy váltani kéne őrölt köményre... Wink

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
sicc

HozzászólásElküldve: 2007, Ápr. 20, 23:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Orsi!

Köszi a fagyis választ.

Adjatok már ötletet, milyen szaftos húst csináljak a csajszinak? Imádja amikor a köretet is bele lehet keverni a szaftba.
Vissza az elejére
morzsi

HozzászólásElküldve: 2007, Ápr. 20, 22:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

VKOrsi írta:

én 2.5 éve így gondolkozom.
mindkettő jól eszik, jó az étvágya, nem lehet mindkettőnek baja Wink

Akinek 1 van, az meg elolvassa, mit írnak az ikresek Smile
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2007, Ápr. 20, 21:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lököttke Very Happy
én 2.5 éve így gondolkozom.
mindkettő jól eszik, jó az étvágya, nem lehet mindkettőnek baja Wink
meg mivel mind K. mind én nagyon pici és vékony gyerekek voltunk, ez tuti genetikus is.
Vissza az elejére
lokottke26

HozzászólásElküldve: 2007, Ápr. 20, 21:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Orsi, Morzsi:
holnap kipróbálom a májkrémet! nagynon jó 5let, köszönöm.

Zsuzskanéni:
enyim kölkök is, ha keverhetik meg is kostólják.Smile

Akkor hízás ügyben megnyugodtam. Már megint kezdtem képzelegni. Az nyugtatott csak, hogy ha vmi gond lenne, (pl. felszívódási zavar), nem egyszerre jelentkezett volna mindkettőnél Rolling Eyes

[^]  

http://babanet.hu/album/main.php?album=3904
Vissza az elejére
morzsi

HozzászólásElküldve: 2007, Ápr. 20, 21:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lököttke, Orsi, Kávé, Zsuzskanéni Smile

Enyim sem hízik, bár most mintha kerekebb lenne, meg nyúlt is, szóval nemtom... de a mérleg nem mutat többet Rolling Eyes

Májas: úgy csinálom, mint Orsi, teszek bele 1 kis mustárt is.
Szoktam még padlizsánkrémet meg ajvárt is, az kenyérre, vagy virslihez is isteni.

Tescos gyerek sonka -ha jól rémlik, délhús?-, spar sajna messze- bár a Bécsin van egy interspar és nem lenne nagy kerülő útbaejteni, csak vhogy sosem jut az eszembe.

Péksüti menő, uzsira szokott kapni ha itthon vagyunk, a bajorból sima vajas kifli, vaníliás karika, stb. Nasi: aszalt gyümölcs, mazsola, megőrül értük. Aranygaluska nagy kedvenc.

Kenyér: bármilyen, mivel alig eszik belőle nem csinálok külön műsort.

A melegszendvicset szereti, bele kell sütnöm a paradicsomot Smile

Lököttke, hízás ügyben nem tudok tanácsot adni, de nem gond szerintem, ha esznek és mozognak, úgyis annyit esznek amennyi kell nekik. Ettől függetlenül én is szoktam magam idegelni. A bölcsiben nem tukmálják, ott hol nem eszik, hol meg mint a kisangyal. Fene sem érti.
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2007, Ápr. 20, 20:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zsuzskanéni Very Happy
ha ő keverheti sem kóstolja meg?
enyémek mindenbe belenyalnak amit ők keverhetnek ki.
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2007, Ápr. 20, 19:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lököttke Very Happy
csinálok egy resztelt májat csirkemájból, majd vajjal meg aprítóval pépesítem, amíg teljesen krémszerű nem lezs.
itt s fontos, hogy a máj éppen elkészüljön, különben keserű.
pontosabb receptet nem tudok Smile
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Ápr. 20, 13:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nálunk sem favorit az én körözöttem, de mi felnőttek szeretjük. Csucsu meg olyan szinten ellenáll, hogy ránéz aztán fújjog...pedig nem is kóstolta még sosem..boltit még én sem vettem..

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
lokottke26

HozzászólásElküldve: 2007, Ápr. 20, 13:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

kösz csajok!

Orsi: hogy csinálod a májkrémet?

Most jutott eszembe a tojáskrém is, még nem csináltam nekik. Tojásrántottát ők is esznek és bundáskenyeret is. Felvágottba a spáros sonkát eszik ők is, meg van egy más gyártó (nem jut eszembe a neve) ő szintén forgalmaz gyerekfelvágotakat. A Tescoban szoktam azt venni. Mást nem is adok nekik, mert nem tudok beszerezni "ehetőt". A ápdétnorbi cuccai is jók, csak a gyerekeknek nem túl nyerő benne az L-carnitin.

Kávé:
enyim kölkök a vajas piritóst összemorzsolják, azt mondják száraz:)

Zsuzskanéni:
vaszeg az én körözöttemmel van a gond, mert nem szeretik. Boltival meg még nem próbálkoztam.

[^]  

Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Ápr. 20, 09:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én már most sok mindenben merészebb vagyok, mint Csucsuval voltam, de rengeteg dolgoban meg sokkal elővigyázatosabb, tejet/tejterméket eddig még nem kapott... a halakat is most kezdjük, az édesviziekkel.

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2007, Ápr. 20, 09:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lököttke Very Happy
megnyugodtam .... én fiaim sem híznak, Levi ca. 4-5 hónapja stagnál a 10,7 kg, Máté lehet, hogy hízott valamit, ő olyan 11.5 kg ca, enni meg mint a gép, különösen Levi képes 3szor uzsinnázni meg duplán reggelizni.

májkrém: én magam csinálom
kolbász: mangalica, adalékmentes
parizer/sonka: van 2 féle is a bergernek, abban minimális az adalékanyag - sparban veszem - kinder extrawurst, meg kinder schinken a neve.
a körözötteket ők is szeretik
de a sima vajas kenyeret is

Sicc Very Happy
fagyit én nem adnék, a fiúk most kaptak először.
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Ápr. 20, 09:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát ebben nagyon nem tudok segíteni, mert nagyfiam idejében sokkal több volt a megengedett kaja...
pölö ő 2 éves kora után már evett kolbászt is (sőt már előtte is), de kizárólag házit, abban tudtuk, hogy nincsen semmi füstaroma, és társai. Májaskrémmel ugyanez, házit kapott, boltit meg nemtudom, hogy mikor kezdtük el, de azt is ilyentájt. Baromfi májast is kapott, amiben nem volt semmi sertésbőrke, és más ilyesmi.. elég ritkán lehetett ilyesmit kapni..
Én adtam neki tonhalas kenyeret is. kenyérre egykis margarin, vagy vaj, és rá a tonhalat mondjuk ez is kozerves...
Esetleg körözöttes kenyér?
Felvágottból meg inkább sonkaféléket veszünk magunknak is, amin látszik az, hogy hús is van benne, nem olyan állagú mint a párizsi..
(halkan jegyzem meg, hogy enyém Csucsu sem volt nagyobb súlyban ilyen idősen)

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
lokottke26

HozzászólásElküldve: 2007, Ápr. 19, 21:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csajok:
enyim kölkök kb. 4 hónapja nem híznak egy dekát sem, pedig jó étvágyuk van. Rebi 10,5 Dodó 11,5. Nem nassolnak, nem esznek édességet. Időnként túrórudi, egy kis keksz. Mondjuk heti 2-3 nap kapnak vmi édességet.

Ti milyen felvágottat mertek adni nekik? Én nem adok sem kenőmájast sem párizsit. Virsliből csak kevés adalékanyaggal bírót és magas hústartalmút. Szal nagyon szűk a paletta. Kenyeret vagy sütök vagy Ceres tartósítószermentes graham toastot kapnak.

plíz adjatok tippet, mert már én unom a kajákat nem a csajok Rolling Eyes Laughing

[^]  

Vissza az elejére
sicc

HozzászólásElküldve: 2007, Ápr. 09, 23:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm a tippeket.

Azt hiszem sütök kolbásszal töltött karajt, jó sok fokhagymával és köménymaggal. /Ez a két kedvenc fűszerem./ Csinálok még baconos-sajtos-tejfölös csirkét, és fasirtot. Ez már szinte biztos a salátákon még gondolkodom.

Ti mikor adtatok először fagyit? Ma sétáltunk, vettünk fagyit de Mollika nem kapott. Először azt gondoltam önző, gonosz anya vagyok, de aztán meggyőztem magam, hogy tele van adalékokkal, őt pedig nem is érdekelte mit eszünk.
Én is szoktam fagyit készíteni, de az tömény tejszín, minimális joghurttal, még abból sem mertem adni neki. Vagy már lehetne? Bár a tejszínt nem forralom fel, csak melegítem amíg elolvadnak benne a hozzávalók.
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2007, Ápr. 07, 17:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sicc Very Happy
nem vagy túl óvatos, bár a tejföl lassan mehet szerintem magában is.
A sajtkrém miatt meg ne legyen lekifurdid! (bár a mienk nádudvari snittlingesben nincs tejszín továbbra sem, a maiban sem volt Very Happy).
Apát meg küldd el kivizsgálásra.

saláta: nálunk ált. friss salátás is szokott lenni (fejes saláta, újhagyma paradicsom, paprika, mustáros-citromos öntettel), majonézes csak kukorica formájában.
krumplisaláta vagy hagyományos ecetesen, vagy német módra szalonna pörcökkel, kevés majonézszerű öntettel.

húsból az egyebesültek, a töltöttek, a fasírt mind jó hidegen is.

mellé kenyér vagy kisebb pogácsák.
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Ápr. 07, 06:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Cézársaláta? Görögsali, bár a feta sajtot nem tudom, hogy lehet-e adni? Paradicsomsali???

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
sicc

HozzászólásElküldve: 2007, Ápr. 06, 22:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Azt hiszem meggyőztetek, bár nem volt nehéz. Laughing

Tudnátok ötleteket adni sültekhez is és salátákhoz is. Én leragadtam a francia és a krumplisalátánál.
Ha a majonézes salátát főtt tojással és joghurttal csinálom ahogy javasoltátok, adhatok belőle a másfél éves csajszinak? Még nem kapott mustárt, és nem is tudom abban mi van a mustármagon kívül? Tejfölt sem kapott még, bár még van három hét, de szerintem egyenlőre maradunk a sült, főtt tejfölnél. A tejszínes sajtkrémből is egyszer adtam egy kávéskanálnyit, de lelkiismeret furdallásom /hogyan kell írni helyesen?/ volt.
Lehet, hogy túl óvatos vagyok? Igaz ételallergia nincs a családban, de van minden más: gyógyszer, fém, toll, fű, fa, virág stb. Ja és apa gyanús nekem Very Happy ha tejterméket eszik, khm, khm. Szerintem laktózérzékeny.
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2007, Ápr. 06, 22:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sicc írta:
Két lehetőségre gondoltam:
1. Meleg vacsora ahogy illik levessel, de ezt melegíteni kellene. Úgy már nem az igazi.
2. Hidegtál salátákkal. Nekem ez az egyszerűbb, de mit szól anyósom? Surprised Meg különben is az milyen ünnepi vacsora?

Ti mit tennétek a helyemben?

mit érdekel, hogy mit szól anyósod ??? Shocked Laughing Laughing
nálunk rendszeresen 2. verzió van már nagyon régóta a nagy családi ünnepeken, mert sokkal-sokkal könnyebb megszervezni.
max. 1 melegítős kajával kiegészítva, ha tényleg sokan vannak, ez valami pörkölt, vagy tepsiben sült hús + valami könnnyen melegíthető köret.
Vissza az elejére
morzsi

HozzászólásElküldve: 2007, Ápr. 06, 22:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sicc,
a 2. verzióra szavazok! Hideg sültek, sali, stb.
Lehet kombinálni némi készen vett cuccal is, ha nincs kapacitás megcsinálni az egészet otthon.
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Ápr. 06, 15:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nálunk is lassan időszerű ez a kérdés, egyenlőre 2 verzió van:
1. pörkölt lesz valamilyen körettel, gyorsan meg lehet melegíteni...
2. hidegtál, sült husival meg salátával...
Az meg, hogy mit szól más, engem nem nagyon zavar. Végülis nem maga az ennivaló a fontos, hanem a keresztelő, nem???

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
sicc

HozzászólásElküldve: 2007, Ápr. 06, 15:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, a helyzet a következő:
Szombat délután lesz a névadónk, utána kellene vacsorát adnom úgy, hogy közvetlenül előtte nem leszünk otthon.

Két lehetőségre gondoltam:
1. Meleg vacsora ahogy illik levessel, de ezt melegíteni kellene. Úgy már nem az igazi.
2. Hidegtál salátákkal. Nekem ez az egyszerűbb, de mit szól anyósom? Surprised Meg különben is az milyen ünnepi vacsora?

Ti mit tennétek a helyemben?
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2007, Ápr. 05, 19:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tokány: hús csíkokra (én is szárnyasból szoktam), hagymát üvegesre, rá a hús, összepirít, vízzel felenged, só, bors, fokhagyma + ízlés szerint fűszer Smile (szoktam én is babérlevél+mustár, vagy tárkony+citrom)
végén lazán behabarni.
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2007, Ápr. 05, 18:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tkrinya írta:
a húst én sütés előtt lisztben megforgatom.....

no, de ezt akármelyik natúr hússal megteszi az ember, nem? Smile
én még mustárral is ált. meg szoktam kicsit kenni.
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Ápr. 05, 16:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tokány nagyon egyszerű. Végülis bármiféle húsból lehet, bár azt mondják sertésből a legjobb, én spec szárnyashusiból szoktam. hogy így van-e pontosan azt nem tudom...
A husit vékony csíkokra vágom, és lisztbe forgatva hirtelen átsütöm.
Apróra vágott hagymát olajon fonnyasztok, felengedem vízzel, teszek bele tejfölt elkeverve mustárral, babérlevelet és összerottyintom, ezután belejön a husi és mégegy rottyantás. Persze só, bors ízlés szerint. Nekem ilyen a tokány, bár van, amikor mustár nélkül és másfajta fűszerekkel csinálom..mikor milyen kedvem van. (többnyire fokhagymás Smile )

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
tkrinya

HozzászólásElküldve: 2007, Ápr. 05, 16:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha már itt tarunk...hogy kell a tokányt csinálni???
Milyen húsból és ,egyáltalán???
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2007, Ápr. 05, 16:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A lecsósat én is így csinálom. Lisztben megforgatni a husit, gyors kisütni, utánna beletenni a lecsós anyagba és gyors egy rottyantás..és készen is van..majdnem mint a tokány. Smile

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
tkrinya

HozzászólásElküldve: 2007, Ápr. 05, 16:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

a húst én sütés előtt lisztben megforgatom.....
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2007, Ápr. 05, 15:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kávé írta:
Azt úgy kell, hogy csinálok egy "rendes" lecsót, a húst külön megsütöm félkészre, aztán összerakom és együtt csinálom készre?

szerintem igen, bár én soha életemben nem csináltam még iylet.
de úgy is tuti jó, hogy kész a lecsó, kész a hús, majd a húsra rá a lecsó.
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2007, Ápr. 05, 15:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

morzsi írta:
Tényleg most h mondod, anyu is régebben (gyerekkorunkban) főtt tojássárgából csinált valami majonéz-félét :

teljesen ugyanúgy kell cisnálni, mint a nyerssel.
Annyi a különbség, hogy az elején löttyints kicsit több olajat hozzá, hogy krémesre szétmenjen a tojássárgája, utána meg vékonyan csurgatva, ahogy a hagyomnyosnál.
citrom, mustár, só, bors... keverés... keverés és kész is Smile

Együtt Ketten Very Happy
június közepe-vége.
Vissza az elejére
sicc

HozzászólásElküldve: 2007, Ápr. 05, 11:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kávé!

Én így csináltam a múlt héten:
Pici olajon készre pirítottam a húst kevés sóval, és egy üveg bio lecsót öntöttem rá, majd pár percig főztem. Amit a piacon lehet kapni zöldségeket még nem nagyon merem adni,úgy tudom főleg a primőrök veszélyesek. Ezt a lecsót itt készítik a közelünkben egy biokertészetben, Virágoskút a nevük. A paradicsomos szaftba jól belekevertük a rizst, ízlett a csajszinak. Laughing
Vissza az elejére
egyutt_ketten

HozzászólásElküldve: 2007, Ápr. 05, 00:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Orsi, mikorra varhato a nagylany?Very Happy
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
egyutt_ketten

HozzászólásElküldve: 2007, Ápr. 05, 00:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen Orsi ezert irtam hogy ITT es nem azt hogy persze adjad csak nyugodtan. De ha mar felmerul a kerdes, akkor azzal mar a kerdezo is szamolt, hogy a felulete lehet vegyszerkezelt, hacsak nem a sajat kertjeben termeli.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 53, 54, 55  Következő
1 / 55 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés