Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Császárosok Klubja
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
tgabi80

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 14, 19:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Mayka!

Képzeld, voltunk ma dokibácsinál, és ez miatt a hülye időpontegyeztetős rendszer miatt nem csinált most UH, hanem kérsek időpontot arra is, aztán menjek vissza. Azért nem értem, mert ma is 8.45-ös időponttal jóval fél tíz után kerültem be, mert csúszott az egész rendelés, szóval teljesen fölös.
Na nem háborgok, örülök, hogy legalább a doki látott már, UH meg majd jövő hét csütörtök.
Sajna császár lesz ez is.

Ma jön haza apa, most valószínű egy pár napig nem jövök.
Vigyázz magadra, és a csememtékre!!!
Pussszancs
mayka

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 14, 08:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!Köszi ,hogy szorítassz!Én is szorítok neked,hogy minden rendben legyen,és ,hogy úgy szülessen a baba ahogy te szeretnéd!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
tgabi80

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 13, 18:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!
Én nagyon örülök, hogy jól vagy, a körülményekhez képest.
Pesze mindenképp kell akarni azt a babát.
Amit a múltkor írtam , úgy értettem, mint azt a dolgot amikor tudod például , hogy valamit hová raktál, de amikor kell az istenért sem találod, és akármennyire keresed akkor sem lesz meg. Aztán pár óra múlva amikor már teljesen mással vagy elfoglalva, vagy másnap, egyből tudod hol keresd, vagy csak úgy az " utadba akad ".

Mindegy , beszélek itt össze vissza.
Nehéz ez így is úgy is.
Csak ne légy szomorú!
Szorítok!
mayka

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 13, 11:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!Megvagyok!Megpróbálom nem nagyon akarni a babát hátha akkor sikerül...Ha ebbe a hónapba sikerülne akkor majdnem pontosan 3 év lenne a fiam és a baba között,de nagyon nem reménykedem.... Rolling Eyes
Vissza az elejére
tgabi80

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 13, 10:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia mayka!

Miújság veled?
Jól vagy?
mayka

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 11, 13:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én is ebben bízom.Csak én nagyon nehezen leszek terhes!Amikor a lányom után babát akartunk akkor több mint 1 év alatt jött össze,és 7 hetesen elvetéltem.Utána minél hamarabb akartam,hogy sikerüljön,de megint 1 évbe telt.Na talán most hamarabb összejön... Razz Legalább is remélem.
Vissza az elejére
tgabi80

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 11, 13:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia mayka !

Nekünk nagyon gyorsan összejött. A lányok születése után, spirálom volt, amit 3 év után szedettem le, kb egy évet védekeztünk a legkülönfélébb módszerekkel, pl hüvelykúppal, vagy csak egyszerűen kiszámoltam nagyjából hol tartok és bejött, eddig. .Smile
Most Januárban nem védekeztünk és íme itt az eredmény.

A császároknál epidurálban voltam, így ébren voltam mindkettőnél.
Az első a baba érdekében történt, nem tudtam 24 óra alatt sem 5 -6 ujjnyinál jobban tágulni, Dana 4.25 Kg volt, és picit túl is hordtam, így a főorvos megcsászározott.
A másodiknál mivel ilyen gyorsan jöttek egymás után, meg sem várták, hogy beindul-e magától a dolog.

Szorítok nektek nagyon!
Szerintem ennek egy titka van, fel kell rá készülni lelkileg, neked is apának is, és nem szabad görcsölni rajta. Amikor a picurkátok úgy érzi készen vagytok jönni fog hidd el. Smile
mayka

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 11, 10:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia tgabi80!Neked mennyi idő alatt jött össze a baba?A császároknál altattak vagy ébren voltál?Miért kellett műteni?Mi most próbálkozunk a harmadik babával,jó lenne ha hamar sikerülne ,és nem kéne minimum 1 évet várni rá...
Vissza az elejére
tgabi80

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 10, 18:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Feltétlen szólok majd mayka!

Reménykedjünk. Smile
mayka

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 08, 12:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia tgabi80!Szorítok,hogy sikerüljön,bár én idáig úgy tudom 2 császár után csak műtéttel lehet szülni.Te találtál olyan orvost aki vállalná?Ha sikerül írdd meg mert ez engem is nagyon érdekelne...
Vissza az elejére
tgabi80

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 07, 20:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nekem is volt már két császárom, 6 és 7 évvel ezelőtt.
Most, ha a jóisten is úgy szeretné, és létezik olyan orvos aki azt mondja, hogy nem ártok vele a babának, és magamnak sem akkor megszülöm harmadik kisbabánkat természetesen.
Legalább azt jó tudni, hogy van ahol, bent lehet az apuci császárnál is Smile
beva71

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 08, 18:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok! van 3 fiam (1 1/2, 3 és 7 évesek). Mind3 császárral született. Szeretnék 1 kislányt is, ja és 36 éves vagyok... Hol kaphatok ezzel kapcsolatban tanácsot?
Vissza az elejére
Greznárhajni

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 30, 21:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

én a Délpestiben szültem,de ott a műtőbe nem jöhetett be a párom, csak a előtte levő szobába.De Ő kezábe adták a kislányunkat ahogy kiemelték rögtöN!!!!Én meg csak irígykedtem.De most jön a második bébi, majd megkérdezem ott lehet e veleM!
vivien

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 30, 17:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A lombik miatt nagyon sok cisztám lett és azokat vették ki.
Vissza az elejére
madoemszi

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 30, 17:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Helló vivien !
Ákost nekem is ott vették ki 1 éve és egy hónapja Razz
Aztán miért kellett altatni?
http://kep.tar.hu/madoemszi
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
vivien

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 30, 17:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szilvi
Én SOTE I. en szültem és a férjem végig benn lehetett. Még a dokikkal is beszélgetett. Szerintem kórháza válogatja. Hol fogsz szülni?
Amíg kiemelték Balázst addig ment a gerinc érzéstelenítő aztán altatás volt de egész végig ott lehetett.
Vissza az elejére
Infertility

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 30, 16:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Madoemszi!
Köszi!
A kisfiam abbahagyta a sírást! Very Happy

Nagyon szépek a fiaid!!!
madoemszi

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 30, 15:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Infertility!
mostmár jót linkeltem be és látszik:P
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Rempi

Vendég

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 29, 10:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Minden alkalomra kitűnő ajándék a Névre Szóló Takaró. A kicsiknek babás mintákkal , a nagyoknak horoszkópjukkal. Puha, polár anyagból, csoda szép színekből. 3 méretben, nagyon kedvező áron készítjük. Részletekért látogasson el a www.gportal.hu/babatakaro oldalra.
Vissza az elejére
Rempi

Vendég

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 29, 10:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Minden alkalomra kitűnő ajándék a Névre Szóló Takaró. A kicsiknek babás mintákkal , a nagyoknak horoszkópjukkal. Puha, polár anyagból, csoda szép színekből. 3 méretben, nagyon kedvező áron készítjük. Részletekért látogasson el a www.gportal.hu/babatakaro oldalra.
Vissza az elejére
madoemszi

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 28, 19:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem tudom ,mondjuk én is találkoztam ilyennel, hogy megnéztem volna és nem volt ott semmi Razz
De a tiedet láttam Smile
Vissza az elejére
Infertility

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 28, 12:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Madoemszi!
Én próbáltam megnézni a képeket, de nem sikerült! Sad
madoemszi

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 28, 11:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Szilvi, ha nem altatásba történik a császár akkor simán bent lehet ,legalábbis a budapesti kórházak többségében igen.
A vidékieket nem tudom.
Nekem volt kettő Razz most készülök a harmadikra Laughing
Szép lassan visszaolvasom miket írtatok eddig , aztán majd máskor is benézek, addig lessétek meg ti is a kis békáimat Laughing
Köszi sziasztok!!
Vissza az elejére
Infertility

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 27, 21:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kittypride!
Kórháztól függ. Az biztos, hogy Pécsen nem lehet bemenni.
És kérdezz bármit. Valaki biztos tud válaszolni! Very Happy
morzsi

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 27, 18:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Szilvi,
főleg kórháztól függ. Nálunk bent volt a férjem, pedig nem is készültünk császárra.
kittypride

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 27, 18:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!Még új vagyok,úgyhogy nem nagyon tudom miket kérdezhetek.Szeretném megkérdezni,hogy császáros szülésnél is bent lehet az apuka?Vagy ez az orvosomtól függ?Akisfiamnál nem volt ott senki,mert az sürgősségi császár volt.Válaszotokat előre is köszönöm:Szilvi
Vissza az elejére
Greznárhajni

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 27, 18:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!NEKEM SOKÁIG KB 1ÉV,a jobb lábujjaim voltak elzsibbadva a csaszi után,de aztán elmúlt.Kérdeztem az orvosomat,hogy ez lehet az epidurálás miatt,de nemleges volt a válasz.A vágás sokáig érzéketlen marad,nekem 2 éve volt a mütét de még ma sem az igazi!!
Infertility

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 24, 17:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Korina!
Sad
korina001

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 24, 15:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

neme a pocakom a vágás mentén érzéketlen...pedig nem ma műtöttek...
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Infertility

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 24, 15:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Császár után (kb. 1 hónappal) feltünt, hogy a combjaim belső része olyan, mintha el lenne zsibbadva. Pár hete már a vágás mellett is érzem. Furcsán érzéketlen a bőr, de nem "zsibong", mint egy igazi zsibbadásnál, csak ha hozzáérek, akkor érzem. Hidegre-melegre olyan, mint régen, de csipkedésre mintha érzéketlenebb lenne.

Valamelyikőtöknek van ilyen?
Petra1

HozzászólásElküldve: 2006, Dec. 09, 21:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kérek mindenkit aki a lombikos petíciónkkal kapcsolatban:
http://www.petitiononline.com/.....ition.html gyűjtött papíron is aláírásokat, hogy a már meglévőket küldje el postán az alábbi linken található címre, minél hamarabb:
http://www.lombikbaba.hu/index.php?option=com_co ntent&task=view&id=1614&Itemid=137
Köszönöm!
vivien

HozzászólásElküldve: 2006, Dec. 05, 17:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

áGI
mEGÉRTEKE. éN SAJÁT KÉRÉSRE SZÜLTEM CSASZIVAL DE CSAK ÍGY TENNÉK LEGKÖZELEBB IS.
Vissza az elejére
Greznárhajni

HozzászólásElküldve: 2006, Dec. 05, 16:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

SZIASZTOK lenne egy kérdésem,második babámat várom .Most kezdem a 9. hetet .hirtelen mozdulatoknál,nyujtózás felállás,erős fájdalmat érzek acsászár metszés egy pontján.valakinek van hasonló tapasztalata?köszi!!
Greznárhajni

HozzászólásElküldve: 2006, Nov. 25, 20:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok megcsináltam a vonalzómat,kb. fél órát vett igénybe de megoldottam!
Üdvözlet mindenkinek.
Greznárhajni

HozzászólásElküldve: 2006, Nov. 25, 20:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

igen
Viri

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 27, 00:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pkagi! Nekem is volt már egy császárom, én is ugyanígy szeretném a másodikat, remélem sikerül is. Korábban írtam már róla, hogy férjem rokonának is az els? baba császárral született, a másodikkal megpróbálták spontán, /bár ? nem akarta/, és a sikertelen kinlódása után, nagykegyesen végül megcsászározták. Nem akarlak ám megijeszteni, de szerintem már érdemes a dokival id?ben letisztázni, majd én is így szeretném. üdv.
Vissza az elejére
morzsi

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 26, 21:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ági,
az a tapasztalat baráti körben, hogy ha els? csaszi volt, akkor a másodiknál szinte elég ha kéred. Kivéve ha a dokid a term. szülés híve. De mivel egyrészt azok a tényez?k ami miatt az els? csaszi lett nagy valószín?séggel újra megjelennek, másrészt eleve veszélyesebb üzem csaszi után a hüvelyi szülés, így nem kell sokat gy?zködni.
A f?nököm 5 hete szült , az els? császár volt rövig köldökzsinór miatt, mondta, hogy a másodikat progis csaszival szeretné, és megállapodtak egy dátumban, ha addig nem indulna be a szülés. Így is lett, a 39. hétben volt a császár.
Pkagi

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 26, 17:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szisztok felvetnék egy kérdést.
Aki els? babáját császárral szülte annak valószín?leg a következ? is császár lesz ha a gyerekek közti korkülömbség 1,5-2 év?

Szeretnénk másodikat és én azon talán kivételek közé tartoom, hogy a második gyerekemet is szeretném császárral szülni.

[^]  
Vissza az elejére
Viri

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 21, 20:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tzsu! Nagyon örülök, hogy lassan rendez?dnek a problémák, amikr?l korábban írtál! Azon meg ne rágódj, hogy miért nem kezdted korábban, senki sem hordja szívesen orvosi vizsgálatokra a manóját, csak ha tényleg valami tutidokis megoldást talál! Meglátod szépen lassan teljesen rendbejön, nem emlékszem pontosan hány hónapos a manód, de szerintem még az is rásegít, hogy kinövi ezeket a picikori nyavajákat. üdv.:Viri.
Vissza az elejére
tzsu

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 21, 06:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Látom, már régóta nem használja senki a topic-ot. Azért leírom, mi történt az én babámmal.
A gyerek mindenféle orvosi kivizsgálás, torna, kezelés nélkül elindult 1 hónappal kés?bb.
Az ekcémám és a tehéntejallergián kívül újabb és újabb tünetek jelentek meg. Inkább nem részletezném ezeket, nem ez a lényeg. Végül belekezdtem abba a bizonyos lactobacillus kezelésbe. Csodák csodájára a gyerek hirtelen elkezdett hízni, kezdtek kevésbé vészes tehéntejallergiás tünetei lenni. Most már kiegészítettem aloeval a kezelést (egy ismer?s javaslatára), a kett? együtt az összes többi tünetet is eltüntette.
Már sajnálom, hogy bizonytalan voltam, és hogy rátok hallgatva, nem próbáltam meg korábban. Sok szenvedést?l menekülhetett volna meg a gyermekem.
Aki nem akar, ne higgyen benne.
Üdvözlet mindenkinek. Zsuzsa
Vissza az elejére
morzsi

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 23, 12:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Dorottya
én is a Péterfyben szültem, alapítványi szobában voltam, olyan volt, mint egy szanatórium. Koraszülött osztály van, asszem 1 vagy 2 emelettel lejjebb, de a nagyon korán született babának tényleg a Sote I. a legtutibb. (viszont ott a kórház és a személyzet stílusa elég gáz, ahogy hallottam... mindenesetre ha valami ilyesmi kinéz, hogy ne adj' Isten oda kell menned, akkor tudsz még váltani a 20. hét után is. Egy topictársunk volt így most, végül nem lett baj, a baba is 2 kg fölötti volt annyira jól bent tudták tartani és infúzióval felhizlalni)
A dokim nem az aki a Hanee-é, de a Dr. A.G.val is találkoztam uh-on. Nekem - tapasztalatom volt vele, de ez biztos egyéni szimpátia ill. annak a hiánya lehetett.
A sebgyógyulás érdekes nálam, mert elég sok sérülésem volt kiskoromban, varrtak is többek között, és nem volt gond soha, ujj elvágás is szépen gyógyul emlékeim szerint; rég vágtam meg magam.
Viszont öreg vagyok Confused Very Happy
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 23, 11:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Dorottya:
Legjobb tudomásom szerint van mindkettő ott, de ha tutira biztosra akarsz menni, akkor eleve a SOTE I. klinikára menj szülni, mert ott van a legjobban felszerelt koraszülött és csecsemő intenzív osztály, a legjobb túlélési esélyekkel. Legalább is legjobb tudomásom szerint Wink Az egészen korán született babókat oda szokták irányítani (pl. 28. hétre).
Természetesen erre lehetetlen felkészülni lélekben, de ha számolsz a toxémiával, akkor jó ha tényleg biztosra mész.
Minden esetre ha jól tudom azért ez is elkerülhető megfelelő táplálkozással és odafigyeléssel, legvészesebb esetben gyógyszerrel.
Minden esetre ilyen szempontból az Abkarovicsnál tuti jó kezekben lennél, nagyon gondos orvos.

PÜ-ben küldöm a telszámot Wink

hanee
Vissza az elejére
ddorottya

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 23, 10:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee!
Előre is köszönöm, és várom a telszámot.
Valószínűleg felkeresem. Elmegyek augusztusban a sajátomhoz, hogy ad-e valami elfogadható magyarázatot, +körbeszimatolom, hogy most mi a helyzet a kórházban ( hátha esetleg valami + változás). A Péterfy amúgy is szimpi volt, több ismerősöm is szült ott, mindenki meg volt elégedve. Egy kérdés : Ugye van ott csecsemőintenzív v. koraszülött osztály? Mert nem mindenhol van, egyik ismerősöm most Igy járt: a Szent Istvánban volt dokija, akivel max. meg volt elégedve. Ám a babó ideje előtt jóval ( 31 hét) bekészült a megszületésre. Próbálták visszatartani, de ez úgye kétesélyes, vagy sikerül vagy nem. A doki tájékoztatta a a barátnőmet, hogyha 36 hét előtt megindulna a szülés, akkor nem szülhet nála, hanem átirányítják az éppen ügyeletes szülészeti klinikára, ahol van csecsemő int. ill. koraszülött oszt, mert ugye ilyenkor minden perc számít. Szóval végig egy dokihoz járt, de állt a zászló, hogy mégis ki tudja kinél ki tudja hol kell szülnie. Ezt elkerülendő, én megfogadtam, hogy ha váltok, csak olyanra, ahol szintén van ilyen ellátás. Mert ugye a toxémia akár ismétlődhet is.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 22, 23:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az enyémet természetesen szívesen Smile
Dr. Abkarovics Géza, a Péterfyben doki, de csak magánrendelése van, viszont egyáltalán nem kér horribilis összegeket.
A telszámát elküldöm PÜ-ben ha kéred.
A rendelése Budán van, a Battyhiányi tértől 2 buszmegállóra, kedden és szerdán.
Én 163987345987435%-ig meg vagyok vele elégedve.

hanee
Vissza az elejére
ddorottya

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 22, 23:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee!
Köszönöm az infókat, és irigyellek, hogy neked ilyen szépen begyógyult. Csak bízni tudok abban, hogy tényleg összefügg a hatalmas súlyingadozással, (gyakorlatilag 1,5 év alatt híztam 45 kilót, majd lefogytam 40-et, és ebből a gyerkőc csak 3 kg volt.) Sajnos az ujjvágással nem tudom összehasonlítani, mert nem vágtam el még soha, vagy legalábbis olyan régen, hogy már nem emlékszem rá. Lehet hogy utánnajárok egy másik dokinak. Egyébként is gondolkodom az orvosváltáson, bár meg voltam vele elégedve, meg a többi személyzettel is, de horror volt a tarifa, és a kórház pedig nagyon lepukkant ( Schöpf -Mérei Ágost) , csak fizetős szobában lehetett úgy-ahogy meglenni. Amiért ott fizetni kell, az máshol alapból megvan, na de tudom ez a topic nem erről szól.( Egyébként azt hiszem nem voltak nagy igényeim ) Ha esetleg tudtok valami jó orvost javasolni, azt megköszönném.
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 22, 22:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Dorottya:
Szerintem nézesd meg egy másik dokival, ő függetlenül tud nyilatkozni.

Nem tudom ez mennyire segít támpontként: ha én megvágom az ujjamat nem túl mélyen, az 3. napra gyógyul meg úgy, hogy teljesen összenő és elkezdi bőr fedni a sebet. Én elég gyorsan gyógyulós fajta vagyok Laughing

hanee
Vissza az elejére
ddorottya

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 22, 22:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egy kissé megnyugtattál. Olvastam egy cikket, az ún. keloid hajlamról, ami az ember egyéni szöveti reakciója a sebre, akinek ilyen hajlama van, annak nehezebben és csúnyábban gyógyulnak a sebei. Valószínüleg tőled is ezért kérdezgetett az orvosod a régi sérüléseidről. Miután olvastam ezt a cikket, megkérdeztem anyát, hogy nekem a gyerekkori sérüléseim hogyan gyógyultak. Azt mondta, nekem nem voltak sérüléseim, soha semmilyen baleset nem ért, beteg sem igen voltam. ( Remélem a lányom gyerekkora is ilyen szerencsés lesz) Okosabb tehát nem lettem. És amúgy mikor szültél? 2005-ben? Lehet hogy nekem is azt mondja majd az orvosam, hogy várjunk még. Érdekelne, hogy ha tényleg csak ennyiről lenne szó, hogy nekem alkatilag nehezen gyógyul, akkor mire számíthatok, ha a második is császár lesz? Az hogy gyógyul be? És ha ilyen csúnya a sebem, akkor lehet hogy neki sem futhatok a természetes szülésnek? De még mindig nem hagy nyugodni, hogy hátha elszúrtak valamit. Ezzel az a gond, hogy ezt nem kérdezhetem meg a dokimtól, hogy véletlenül " Nem tetszett elrontani valamit varráskor vagy vágáskor?". Valami " független" dokival kellene megnézetni.
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 22, 22:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Dorottya!

Nekem szerencsére nagyon szép a hegem, és nem is nagyon domborodik ki, azt hiszem a dokim profi munkát végzett.
Viszketni néha nekem is szokott, a szélén, méghozzá azon a szélén, amelyik a műtét után érzékenyebb volt. Ez azt hiszem a bőr "megváltozása" miatt lehet, szóval normálisnak tartom. Azt szintén normálisnak tartják, hogy pl. időváltozáskor, menseskor, stresszre, stb. érzed, hogy ott van, de fájnia nem szabad.

Szerintem kérd meg a dokidat, hogy nézze meg UH-val a heget, mert viszont szerintem fájnia nem szabadna 1 év után kicsit sem.

A kinézete sajnos alkati dolgoktól is függ a doki munkáján felül, sőt talán még a kortól is, minél fiatalabb valaki, nyilván annál hamarabb gyógyulnak a szövetei.
Sőt, én azt mondom még attól is függ sajnos, hogy mekkora súlytöbblettel császároztak, mert ha nagyon kitágult ott is a bőr, akkor szerintem szintén nehezebben gyógyul utána, hiszen még összehúzódnia is kell a nagy súlyveszteség okán.

Dehát ahány heg, annyi fajta, még a mérete is különböző lehet, valakinek 15 centis, valakinek 8.. szerintem ez is korház / doki függő lehet Wink

hanee
Vissza az elejére
morzsi

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 22, 22:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Dorottya!
Nekem is ronda a hegem, eléggé kiemelkedik a környezetéből főleg a bal oldalon, és még mindig piros. Szokott viszketni is.
A 6 hetes kontrollon azt mondta a dokim, h nem gyógyult szépen, meg is kérdezte, ha megvágom pl. az ujjam, hogy szokott gyógyulni. Meg szerintem ő sem végzett vmi precíz munkát, de hát ez 12 óra vajúdás után este 10-kor nem is biztos, h elvárható. Annyit mondott még, hogy legközelebb 2007-ben essek teherbe optimális esetben.
Én meg azt olvastam ezzel kapcsolatban, hogy a belső heg állapota a lényeg, nem a külsőé. (nyilván azért van összefüggés, ha valakinek jól gyógyul kívül, valószínűleg belül sincs gond)
ddorottya

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 22, 21:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Remélem tud valamelyikőtök segíteni nekem, tanácsokkal ellátni.
Tavaly augusztusban szültem császárra, azaz a műtét óta lassan 1 év telt el. problémám az, hogy a sebem-hegem nagyon csúnya ( nem véres-gennyes, nem erre gondolok), hanem gyakorlatilag ugyanúgy néz ki, mint a szülés után. Nem halványodott, nem lett kisebb. Ez csak mostanában foglalkoztat, mert újra szeretnénk babót, és egyik barátnőm megmutatta a saját, alig egy héttel idősebb hegét, és alig látszott valami!! Ha nem tudnám, hogy csaszis, nem vettem volna észre lehet. Ezek után még 1-2 csajszit megkérdeztem, és mindenki olyanokat mondott, hogy "alig látszik", " teljesen elhalványodott" stb..
Ne értsetek félre, nem az esztétikum miatt érdekel a dolog, hanem csakis az új babó miatt!! Egyébként a szülés alatt minden rendben volt, a gyermekágy idején is, és a hat hetes kontrollon is minden okénak talált a dokim. Egyébként néha érzékeny, nem fáj, de olyan fura, érzem hogy ott van. Továbbá ha végighúzom rajta a kezem, egy ici-picit kidudorodik, tehát nem simul bele a hasamba. Egyébként én eddig azt hittem, hogy mindenkinek ilyesmi a hege, azért nem is foglalkoztam vele. De most, hogy láttam másokét, teljesen kétségbeestem. Augusztusban megyek a dokimhoz, de szeretnék előtte néhány infót tőletek. Nektek milyen?
Lehet hogy elszúrtak valamit?
Vagy ez alkati kérdés is? Egyébként nagyon sokan híztam a terhesség alatt, azért is volt csaszi, ( 45 kg!!!!), annak a fele víz volt, és kb egyik napról a másikra jött rám, ( ami tudom hihetetlennek hangzik, de így volt )de le is ment a szülés után. Szülés után 2 héttel engedék el a "szöveteim " a vizet, ez kb mínius 10 kg volt. Majd szoptatás alatt semmi, szopa után pedig lement a maradék ( jelenleg 5 kg plusz vagyok) Toxémia volt a diagnozis, de egyébként sem én sem a babóci nem volt veszélyben. És ez sem volt bizonyított, mert a fehérje hiányzott. Valamiféle anyagcserezavar volt. De a lényeg: Nektek hogyan néz ki? Érzékeny? Ha nekimész valaminek ( mert akkor nekem olyan érzés, mintha belém taposnának), akkor mit éreztek?
Mikor Dorka babám megmász, akkor a csillagokat látom.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Következő
1 / 15 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés