Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
sziasztok
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Emmike

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 27, 12:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kriszti!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Kriszti06

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 26, 19:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Borka!Annyira gyönyörű a Babád!Gratulálok!
Vissza az elejére
Kriszti06

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 26, 19:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Emmike!Nem tudok már mit írni,a többiek mindent leírtak,csak ismételni tudnám őket!Szívszorító ami történt!
Vissza az elejére
Borka

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 22, 13:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Emmike,
drága, ahogy mondtam is, és ahogy látom, Klári megerísítette ezt...

Túl KELL élni. Muszáj. Iszonyú nehéz, de muszáj. Senki nem pótolja a kicsit, de az, hogy rámenj, az nagyon nem jó. Kitartás. Isten adjon erőt! Tényleg adj időt magadnak, pihenj, gyászolj, amíg itt az ideje gyászolni, és majd küldöm az ígért címet is. Ha gondolod, és nem akarsz emberek közé menni, de szeretnéd, hogy valakivel beszélhess személyesen, meg is látogatnak páran szerintem.

Szeretettel,
Borka
Emmike

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 21, 21:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm

A hozzászólás legutóbb Emmike által 2005, Dec. 17, 22:11-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
gabóka

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 21, 17:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sad Sad Jaj, Emmike! Ezt nem tudtam, ne haragudj! Nem tudom én sem,hogy ezt hogy lehet átvészelni. Gondolom sokat sírtál és nagyon nagy üresség van benned. Remélem, hogy mihamarabb túlteszed magadat ezen a szörnyűségen!!Kitartás és most nagyon figyeljetek egymásra a pároddal, biztos őt is nagyon megviseli ez az egész! Nem tudok most mást írni, csak hogy sírd ki magad jól, és próbálj egy idő után előre tekinteni, bár ez most elég nehéz lehet. Gyászolj, sírj,mert az érzéseket nem szabad elfolytani, talán az idő majd könnyít a helyzeteden. Nem tudom, hogy mit érzel, hisz nem tudhatom, de nagyon sajnálom ami történt. Kell idő, ahhoz, hogy túl tedd magad ezen, hagyj időt magadnak. Túl leszel egyszer rajta!!! Légy erős!! Majd ír!!!!
Vissza az elejére
Emmike

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 21, 17:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm

A hozzászólás legutóbb Emmike által 2005, Dec. 17, 22:12-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
KisToto

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 21, 15:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Emmike, ősszinte együttérzésem!
Amikor a kórházba voltál, akkor is szorítottam neked, és a ami most történt.... nem térek magamhoz.

Légy erős, kitartás! Ha úgy gondolod, hogy lelkileg könnyebb ha kibeszéd, akkor írj, mi itt vagyunk és bátorítunk!

Üdv: Klári
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Borka

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 21, 07:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi, Gabóka! Smile Tessék mintát venni! Wink

Hát, a férfiak már csak ilyenek. Bár nálunk ez fordítva volt, inkább a párom gyerekmániás, én nem nagyon. De ő sem bánta, amíg nem volt, leglább volt időnk megismerni egymást. De amikor mutattam a tesztet, elsírta magát a boldogságtól. Very Happy
Emmike

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 20, 21:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gabóka

A hozzászólás legutóbb Emmike által 2005, Dec. 17, 22:12-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
gabóka

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 20, 21:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én rég voltam erre, még a fórum elindulásakor írtam egy-két mondatot Nektek. Most benéztem, hogy tudjam mi van Veletek.
Borka!Gondolom az UH-képen látható baba, az a Te kis babád. Ha jól látom, akkor mosolyog. SmileMár most boldog, hogy a Ti babátok lehet. Tök jó! És milyen gyönyörű!!! Wink

Kriszta!
Hát ezek a hülye hormonok tényleg meghülyíthetnek bennünket. Én sajna nem voltam kismama, de a lombikozás előtt kaptam egy jó lórugásnyi hormont (ráadásul mesterséges), na annak is volt egy-két mellékhatása. Néha én is úgy éreztem, hogy tök szuper vagyok, néha meg beguboztam egy fotelba és csak lestem ki a fejemből. Erről nem tehetünk. De azért ki kell beszélni, mert akkor csak örlődik az ember. Hidd el szuper kismama vagy!! Tudod a férfiak ezt nem értik és nem is érezhetik, mert ők másképp vannak "programozva". Ez így durván hangzik, de a férfiak sokkal félénkebbek, mint amilyennek mutatják magukat.Biztos ő is aggódik és szeret titeket, csak ő nagyon nehezen tudja kimutatni. Az én párom is elég nehéz dió, nagyon nehezen tud beszélni az érzelmeiről. Gondolom azt gondolják, hogy az nem férfias, ha bevallják, hogy aggódnak, hisz meg fog változni az eddigi életük, egy új életről is kell gondoskodniuk. De majd ha megszületik, akkor ő lesz a világ legbüszkébb apukája. A sógórnőm férje is teljesen kiakadt, amikor megtudta, hogy terhes a párja, aztán meg a boldogságtól bőgve hozta ki a kislányukat a szülőszobából.Mindig kicsit kell a pasiknak adagólni a dolgokat, mert betojnak...Bár ez is egyénileg változó. Én sokat mondanám, hogy milyen jó, hogy az ő babája van a szívem alatt és hogy biztos nagyon jó apa lesz...stb. A párom sem akart 4-5 évig (!)hallani a lombikozásról, mindig kerülte a témát, ha előhoztam inkább elment a haverokkal, vagy morgott, hogy megint szekálom....Aztán néha még veszekedtünk is én meg bőgtem és hisztiztem.Most meg már tervezgeti a babaszobát, pedig csak januárban megyünk vissza lombikozni. Már rá kell szólnom, hogy még nincs is gyerekünk. Hát ilyenek a férfiak! Ki érti őket? Állítólag ők meg minket nem értenek meg. Szóval a lényeg, hogy szuper kismama vagy a párod is biztos jó apa lesz és sok-sok boldogság vár rátok!!!!
Emmikének is üzenem, hogy mindig van és lesz hullámvölgy, de az élet ilyen.Sajnos. De minden jó lesz egyszer és akkor már a rosszat el is felejtjük! Én sem vagyok éppen toppon... De inkább csak ez a hülye idő nyom le. Nem nagyon olvastam vissza az eddigieket, te most babát vársz? Mitől vagy rosszkedvű? Ha tudok, írok egy-két mondtatot, bár lehet, hogy néha marhaságokat írok Nektek, de azért próbálok lelket önteni belétek, és én is kidumálhatom magamat, mert néha nagyon elkeseredem, hogy sosem lesz babánk, még lombikkal sem. Crying or Very sad De aztán meg másnap már ismét érzem, hogy lesz babókánk.Na szóval ez van..
Na mindenki fel a fejjel, most elteszem magam holnapra.Jó éjt! Wink
Vissza az elejére
Borka

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 18, 13:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na, ma én se vagyok a topon. Shocked Remélem, elmúlik. Mindjárt jön haza a férjem is...
Borka

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 17, 22:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jaja, t.i. a férfinép nem nagyon tudja átérezni mindazt, ami bennünk lezajlik (de nem is lehet elvárni tőle, hiszen ő csak kívülről látja). Én sokszor figyelem a párom, ahogy megéli a terhességemet, nagyon várja már, de fél is, milyen lesz az apaság. Meg szerintem eléggé irigyel, hogy én cipelem a pockot a hasamban. Ő viszont mindig meghallgathatja a szívhangját, ha odahajol, szóval kvittek vagyunk. Very Happy Mindenképpen kell velük kommunikálni, mert könnyen kizáródnak a mama-baba körből. Ez később is fontos lesz, úgyhogy mi már megbeszéltük, hogy Zé mindenben segít, amiben tud. Ez egyfelől nekem is könnyebbség lesz, másfelől pedig neki lelkileg lesz jó, és a házasságunknak is jót tesz, ha bevonom a "misztériumba". Szoptatni úgysem tud, ez az én privilégiumom lesz... Twisted Evil Javallom a párok bevonását akár terhesség alatt is, mászkáljon el a mamival vásárolgatni, kísérje el a dokihoz, figyeljék együtt az UH-t stb. És beszélgessenek sokat, öntsék ki a szívüket, hiszen ez az egész életmódváltozás nem lesz semmi...! Na, aztán meg anyuka legyen a talpán, de a házasságot is rendben kell tartani (szexualitás, törődés a pasival stb.) a házimunka és a baba mellett. Na, ilyenkor mindent meg lehet osztani a papával... Very Happy
Emmike

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 17, 19:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sajnos.

A hozzászólás legutóbb Emmike által 2005, Dec. 17, 22:13-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Borka

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 17, 19:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Emmike,

hát ez az, hogy nálunk is hangyákkal kezdődött, aztán jött egy szimpatikus fiatalember Razz, hogy ő most csótányirt, az uram volt otthon, de lehet, hogy én is beengedtem volna, pasika körbefújt az előszobában-fürdőben-konyhában valami lével. Sosem volt csótink azelőtt. Na, UTÁNA MÁSNAP megláttam az első egyedet... Azóta is tart a fertőzés - a fürdőben, az előszobában és a konyhában van a fészkük. Szuper, nem? Confused Ma nagyon durva volt, tejet melegítek a mikróban, nyitom ki az ajtót, veszem ki a forró levet, és bent futkározik egy csótány... A mikrohullám nem csinált vele semmit!! Shocked Ezek az atomtámadást is kibírják!! ...Kész vagyok.
Amíg nem tudunk fizetni egy királyságos irtós céget, addig marad a kőkorszaki módszer: taposás, pöckölés, ütlegelés... Laughing
Ez az állat a legnehezebben irtható, mert a petéiben van az életereje, azokra viszont nincs irtószer. A fújkálós-palackos-Mortein-Raid-Kampecek pedig rezisztenssé teszik a következő generációt. Ezért úgy irtják ki a rendes irtóbácsik, akik nem olcsó permettel ámítják a tudatlan lakosokat, hogy a falakra felnyomnak zselében hormonos irtószert, amit lenyal az állat, hazavisz, családalapít, lepetéz, kimúlik, a peték pedig már sterilek, nem képesek szaporodni. A túlélés művészei. Twisted Evil

Kriszti,

csak bátorítani tudunk, hogy kitartás, mert ez egy nagyon nehéz időszak lehet. Megbeszélni sem lehet vele? Ő a férjed, élettársad vagy a barátod? Mióta vagytok együtt? Bocsi, ha egyszerre sok kérdést teszek fel Wink... Való igaz, hogy kívülállóként nem lehet bölcseket mondani, ezért tényleg csak bátorítunk, hogy nézz fel ide, mi itt vagyunk... És addig még lehet, hogy a pároddal is sikerül beszélgetned, hátha valami nagy félreértés van az ügy mögött... Ilyenkor minden érzelmi töltés és hullámvölgy hamarabb megtalálja a kismamikat, mivel így is érzékenyebbek vagyunk az átlagosnál... Szóval, izé, ilyenkor annyi minden lehet a háttérben, amire nem is tudunk gondolni. Na, befejeztem a filózgatást, ez már tényleg sok egy napra. Razz
Kriszti06

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 17, 17:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!Nagyon jól esett,hogy aggódtatok értem!Legalább Ti és a barátnőm,mert a párom gyakorlatilag magasról tesz rá,hogy mi van velem!Sőt,nem is lenne semmi gáz,ha ő nem olyan lenne amilyen!Hú de mérges lenne,ha látná hogy közszemlére teszem a viselkedését!Nem tudom,nálatok hogy hogy van,de biztos hogy minden hétköznapi gond ellenére boldogan várjátok a babát,és a nap minden percében örömmel tölt el benneteket a tudat,hogy jön a kicsi és ez minden rosszat felülmúl!Sajnos nálunk ez nem így van,csak kisebb-nagyobb gondok,amiket a párom ha lehet még sokkal nagyobbá tesz azzal,hogy semminek sem örül,csak rosszkedvű és duzzog,egy percig sem mutatja hogy szeret (minket).Ezzel finoman szólva is kikészít,és most nagyon el vagyok keseredve.Biztosan megbánom egszer,hogy így "kibeszéltem",hisz rendes ő a maga módján és nem mindíg viselkedik így,de ennek a viselkedésnek most nagyon nics itt az ideje.Remélem sosem fogja megtalálni ezt a fórumot,de nekem most nagyon jól esett leírni és tudom,hogy ahogy tudtok majd próbáltok segíteni,bár szerintem ezen kivülállóként nem lehet.
Vissza az elejére
Kriszti06

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 17, 17:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!Nagyon jól esett,hogy aggódtatok értem!Legalább Ti és a barátnőm,mert a párom gyakorlatilag magasról tesz rá,hogy mi van velem!Sőt,nem is lenne semmi gáz,ha ő nem olyan lenne amilyen!Hú de mérges lenne,ha látná hogy közszemlére teszem a viselkedését!Nem tudom,nálatok hogy hogy van,de biztos hogy minden hétköznapi gond ellenére boldogan várjátok a babát,és a nap minden percében örömmel tölt el benneteket a tudat,hogy jön a kicsi és ez minden rosszat felülmúl!Sajnos nálunk ez nem így van,csak kisebb-nagyobb gondok,amiket a párom ha lehet még sokkal nagyobbá tesz azzal,hogy semminek sem örül,csak rosszkedvű és duzzog,egy percig sem mutatja hogy szeret (minket).Ezzel finoman szólva is kikészít,és most nagyon el vagyok keseredve.Biztosan megbánom egszer,hogy így "kibeszéltem",hisz rendes ő a maga módján és nem mindíg viselkedik így,de ennek a viselkedésnek most nagyon nics itt az ideje.Remélem sosem fogja megtalálni ezt a fórumot,de nekem most nagyon jól esett leírni és tudom,hogy ahogy tudtok majd próbáltok segíteni,bár szerintem ezen kivülállóként nem lehet.
Vissza az elejére
Emmike

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 16, 21:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hihetetlen.

A hozzászólás legutóbb Emmike által 2005, Dec. 17, 22:14-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Borka

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 16, 19:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szió Emmike,
ezeket bioboltokban szerezheted be.
Jaja, izgulok is rendesen, mostanában már olyan mindennaposan vagyok Laughing, nehéz, de szép időszak ez. Már várjuk a picit. Very Happy
Az nem baj, ha alszol, amúgy meg front van, jön a hideg, ez is nagyon beleszól a kismamik lelkületébe. Kitartás! - ahogy szoktam mondani - Minden rosszkedvnek vége lesz egyszer! Smile Én ezzel szoktam magam biztatni... nekem bejön... én is eléggé le tudok hangolódni, a depire is hajlamosabb vagyok, úgyhogy vigyáznom is kell. De hála Istennek, mindig jön segítség, hol föntről, hol a környezetemből. Wink

Mostanában kicsit beárnyékolja az életünket az új lakásunk körüli cécó, hogy nem halad, meg ilyenek, mert mindig kitalálnak valamit (most éppen a jelzáloghitel anyagai után futkosunk...). Meg ahol lakunk, ott is elárasztottak minket a csótányok Exclamation (panel-átok), így azt is kéne intézni, hogy egy spéci irtóbrigád elbánjon velük. Na, és akkor jön az is, hogy nincs elég pénz... És mindig van mit sorolni! Laughing De amúgy jól vagyunk. Jó lecke ez nekem, hogy ne parázzak mindenféle hülyeségen, csak a babára koncentráljak. A többiekre szabatott most a futkorászás ideje. Aztán meg úgyis lesz valahogy... Nem?
Emmike

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 16, 18:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mekkora lesz a babád?

A hozzászólás legutóbb Emmike által 2005, Dec. 17, 22:15-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Borka

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 16, 17:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Emmike,
ennek nagyon örülök! Hála Istennek, tényleg vannak csodák!

Az amarántmag az egy indiánoktól származó gabonaféle (tkp. olyan, mint a búza), csak iszonyat mennyiségben vannak benne ásványi anyagok (főleg vas, magnézium és kalcium). Puffasztott kivitelben vettem, ezt müzliszerűen szoktam felhasználni, joghurtba szórom, olyan az íze, mint a zizinek, csak nem édes. Smile Nagyon finom és tápláló. Kinézetre leginkább morzsolt hungarocellre hasonlít! Laughing
Tök érdekes, amit olvastam róla. Amikor a spanyolok behajóztak és meghódították Amerikát, akkor az indiánok - ismerve és termesztve az amarántot - már isteni erőt tulajdonítottak a gabonának, és rituális szertartásokon, vérrel elegyítve fogyasztották. (Valóban nagy tápértékű, 150 g, azaz egy marék fedezi a napi vasszükségletet.) Ettől a spanyolok kiakadtak, és megtiltották, hogy valaki az "ördög növényéből" egyen. Halálbüntetéssel járt, ha valaki megszegte. Így a kukorica, krumpli, dohány stb. átjött Európába, az amaránt nem. Csak sokkal később kezdték el felfedezni, hogy milyen okos kis jószág. Smile
Van quinoa is itthon, de azt főzni kell (ez is amcsi, ez is gabona, ez is tele tápanyaggal), még nem vitt rá a lélek. Very Happy Tejbequinoát csinálok belőle. Laughing

Amúgy ezekről egy kenyérsütős receptkönyvben olvastam (asszem Kenyérvarázs a címe).

A málnalevél-tea (az nem volt a boltban, de mondtam, nem baj, úgyis császározni fognak Very Happy) kimondottan szülést segítő, méhösszehúzó és méhszáj+hüvelytágító hatású. Állítólag már a 37-38. héten érdemes elkezdeni iszogatni. A szülés után segíti a méhet visszaállni az eredeti méretére, tehát csaszisoknak is jó. Nem tudom, milyen íze lehet... Confused
Emmike

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 15, 18:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem engedtek előre mert csak 2-en voltak előttem és csak egy űrlapot kellett kitöltenem,majd helyben befizetnem 2200-ft-ot. És láss csodát mire befizettem a pénzt,majd visszamentem,már kész volt az új kártyám,és viszont lágytojás!!!!! Az egész kb fél óra volt papírtöltéssell együtt.Azért ez nem semmi ugye? És az Adóhivatalban is csak kb ennyit vártam ,befizettem a szintén 2200-ft-ot és 30 nap múlva házhoz jön az adókártya. Vannak még csodák!!

A hozzászólás legutóbb Emmike által 2005, Dec. 17, 22:16-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Borka

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 15, 17:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm, Emmike! Smile Laughing Ez nagyon jól esett! Örülök, ha ízlett, ugye milyen jó dolog? :p

Szegénykém, pont most veszítetted el a kártyákat? De legalább előreengedtek a sorban?

Nem tudom, mit akar a fiam, Very Happy mert van valami front itt, ami miatt, mint egy öregasszonynak, fáj a térdem, a bokacsontom, mint a dögrovás. Öregszem. Smile Meg fájásaim is vannak, de nem rendszeresek. Confused Ez szokott lenni, szóval ebből ma még akármi is lehet... Azt hiszem, irtó gyorsan eltűzök a bioboltba, különben lemaradok az amarántmagomról, meg a málnalevélteámról, és az pl. tök jó lesz szülés után...

Kitartás, elrohan a gesztáció, mint a gyorsvonat... Smile

Kriszti tényleg felnézhetne, remélem, semmi baj...
Emmike

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 15, 17:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen! Pont félidős. Ezért gondolom hogy sosem jön el a 40-ik hét. annyira lassan ment eddig is. De talán majd csak elcammog az idő. Te jól vagy? Márk még nem gondolja hogy kifelé jönne már? Krisztiről nem tudsz? eltünt,pedig várom hogy írjon hátha tudunk neki segíteni. Bár pontosan azt sem tudjuk mi baja volt. Írhatna. Ma a Tb-nél álltam sorba, ugyanis elhagytam a Tb kártyám,( a személyimmel,és az Adó kártyámmmal együtt) Szóval váraaoztam egy picit,és azalatt meláttam egy ital gépet. Egyből te jutottál eszembe,és a forró csokid!! Így megkóstoltam és a tiszteletedre megittam! Fini volt!!!!
Vissza az elejére
Borka

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 15, 13:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jé, Emmike, pont félidős vagy! Tök jó!

Igen, a hormonok. Hát azok nagy kóklerek. Viszont nagy segítségünkre lehetnek, mert az anyasági részt is ezek alakítják ki. Például én hálás vagyok Istennek, hogy kitalálta a kortizolt, ami pl. anyai ösztönöket és szeretetérzést generál a testben. Valószínűleg ezért vannak olyan dolgok az anyaság során, hogy kialakul a kötődés anya-gyerek között, szeretet, féltés, gondoskodás és óvás stb. természetessé válik.

Csak remélem, hogy lesz elég kortizolom nekem is... Laughing
Emmike

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 14, 19:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hahó kismamik! Itt vagyok én is végre!

A hozzászólás legutóbb Emmike által 2005, Dec. 17, 22:18-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Borka

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 14, 14:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Emmike,

kitartás, eljön az a január 30. Wink Nekem elrohant a gesztáció. Bizony, már én is várom! De még élvezem ezeket a napokat is... Szóval most így jó... Kicsit ki szoktam lenni mostanában, mert elég sok dolog történik körülöttünk. Anyagi és gazdasági gondok, pont most, amikor én annyira de annyira nem szeretnék mással foglalkozni, csak a bővülő családkámmal... Így alakult, majd rohangálhatok a Kismókussal a dolgok után, ez van, ezt nyújtja ez a társadalom. Confused
Na! De félre minden rosszkedvvel... Very Happy Megérkezik a babucóm, és tojunk egy jó nagyot a világra. Wink

Kriszti,

mi a baj? Teljesen normális, ha így érzel. Ilyenkor az ember egy nagy hormongyár, lelki hullámvasúton ül, természetes, hogy néha nagyon kivan. Olyan jó, hogy ezt leírtad, ereszd ki magadból. Meg tudod ezt a pároddal beszélni? Az nagyon sokat segít. Nekem rengeteget segített, hogy a férjem meghallgatta a szívem fájdalmát és bátorított. Erre még szükségem is lesz, szülés után az ember lánya megint labilisabb, mivel jön az új szerep. Smile
De valamiért ez olyan szép, és azzal nyugtatgattam magam, hogy valamiért megéri gyereket nevelgetni Wink, elvégre minket is felneveltek a szüleink.
Sokat számít az is, hogy kismamákkal, kisgyermekes anyukákkal is legyen kapcsolat, akik tudnak segíteni, tanácsot adni és szintén bátorítani.

Bármi van, gyere ide fel, ha tudsz, szívesen látunk, igykeszünk segíteni, gyakorlatban is, meg buksisimogatásban is. Olyan jó, hogy van ez a csapat, és vagy Te is, hogy felnéztél és friss kismamaként megismerhettünk. Fontos a kommunikáció is... Wink

Szeretettel,
Borka
Kriszti06

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 13, 17:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Remélem van itt valaki!Nem mostanában éreztem magam ennyire magányosnak és rosszkedvűnek mint ma!Jól esne néhány kedves szó! Crying or Very sad
Vissza az elejére
Emmike

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 13, 16:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Miért küld el ez a nyavaja mindent kétszer!
Vissza az elejére
Emmike

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 13, 16:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi! Te hogy érzed magad? Kisfickó még nem kívánkozik kifelé? Már nagyon izgi lehet! Én már alig várom hogy láthassam őt,és a karomba vehessem! De sajna még csak a félidőnél tartok. Talán sosem lesz Január 30!!
Vissza az elejére
Emmike

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 13, 16:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi! Te hogy érzed magad? Kisfickó még nem kívánkozik kifelé? Már nagyon izgi lehet! Én már alig várom hogy láthassam őt,és a karomba vehessem! De sajna még csak a félidőnél tartok. Talán sosem lesz Január 30!!
Vissza az elejére
Borka

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 13, 15:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ó. Sad Jobbulást! A szervezeted is jelez, hogy várj még azzal a pörgéssel. Smile Ápolónői munka, nem semmi, gondolom, stressz ezerrel, ne is bánd ezt a pár nap kényszerpihit, de azért nem irigyellek, na, betegnek lenni nem jó, de gondolj a pozitív oldalára, legalább pihizhetsz még egy kicsit. Kitartás!
Emmike

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 13, 14:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

reggelre nekem is sikerült elkapnom valami nyavaját,amit eddig családom többi tagja hordozott. Torokfájás,sok zöld kis gombóc, izzadás,(láz sehol) orrfolyás, gyengeség,stb. Remélem ti egészségesek vagytok!! Puszilok mindenkit! Emmike

A hozzászólás legutóbb Emmike által 2005, Dec. 17, 22:17-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Emmike

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 13, 14:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

reggelre nekem is sikerült elkapnom valami nyavaját,amit eddig családom többi tagja hordozott. Torokfájás,sok zöld kis gombóc, izzadás,(láz sehol) orrfolyás, gyengeség,stb. Remélem ti egészségesek vagytok!! Puszilok mindenkit! Emmike

A hozzászólás legutóbb Emmike által 2005, Dec. 17, 22:19-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Borka

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 12, 21:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az nagyon sokat segít, ha tudsz dolgozni, van munkád. Nekem az elején sokat segített, el tudtam terelni a gondolataimat, aztán találkoztam esténként a férjemmel, elmentünk, ittunk egy kapuccsínót (ő) és egy forró csokit (én), kibőgtem magam jól, és elmondtam a kis bánatomat neki. Smile
Emmike, mit dolgozol?
Emmike

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 12, 19:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok Lányok

A hozzászólás legutóbb Emmike által 2005, Dec. 17, 22:20-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
ilka

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 12, 19:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Helló Kriszti, egyszer a 2005/2006-os babásban nagyon részltesen leírtam lépésről lépésre a vonalzót, keress rá a hozzászólásaimra, és ott bztosan meglesz valahol. sok sikert, bocs, hogy nem írom le még egyszer, de ha nem találod meg, akkor megírom megnt,

lldi

www.kep.tar.hu/ildimami (új)
www.gportal.hu/ilka
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Borka

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 12, 16:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Öö... A vonalzó elkészítésének a leírását nem kísérlem meg, lévén, hogy én is béna voltam hozzá, de a Tanácsok a Fórum használatához topikban le van írva részletesen, azt hiszem, anno én is úgy raktam fel. Próbáld meg!
Kriszti06

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 12, 15:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Emmike!A babám 8 hetes,a vonalzót csak azért nem látod,mert fogalmam sincs arról,hogyan kell "odabiggyeszteni"!
Vissza az elejére
Borka

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 12, 11:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Emmike írta:
És mi lesz a fiúcska neve? Nekem a Márkó tetszik.

Hát - ööö - nálunk a fiúcska neve pont Márk lesz! Embarassed Very Happy Laughing Jó kis név, nem? Azt jelenti, hogy a határváros vagy erdő védője.

Emmike írta:
Perger Gergely volt a neve:)

Hű, ezt elsőre nem sikerült kimondanom! Very Happy Gondolom, szenvednek vele a tanárok, így lehet, ki se hívják felelni inkább. Laughing

Emmike,
hogy vagy most? Tudsz pihenni?
Emmike

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 11, 15:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nincs itt senki? Sad Vasárnapi punnyadás van Question
Vissza az elejére
Emmike

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 11, 13:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát ez igazán szép súly lesz! Gratula a "kis" legényhez! Nálam a 2 lány norm. súllyal született de elég nehezen. Barbi:3,10 dkg A Bianka 3,70dkg. Hát most nagyon kivánci leszek erre a legénykére! És mi lesz a fiúcska neve? Nekem a Márkó tetszik. De a család még nem hagyta jóvá. Mikor a Biankát szültem akkor feküdtem egy szobában egy csajjal,aki 4,60 dkg-os fiúcskát szült hüvelyi úton. A nevét sem felejtettem el mert az sem mindennapi volt. Perger Gergely volt a neve:)
Vissza az elejére
Borka

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 11, 12:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Emmike!

Hát a 35. héten a 4D UH-n 3,2 kg volt szegénykém becsült súlya, ez születési súlynak is elég. Laughing Most gyanítom, nagyot nőtt, mert igen nehéz lett, félek, már a 4 kg felé halad. Mondták, hogy a négy hátralevő hét alatt még egy kilót hízik, szóval számítsunk óriásbébire. Shocked Ja, nem egyszerű a nagylegény, már más nincs is a pocakomban, csak ő. Laughing Csak tudnám, hova pakolta el a többi belső részemet?! Rejtély.... Very HappyVery HappyVery Happy

Mi is szoktuk nézegetni az UH-s képeket, nagyon sokat segített és segít nekem is a picur (?! ezekkel a méretekkel... ?! Very Happy) látványa... Smile
Sőt, örömmel mondhatom, hogy a Kisfiú jókedvet és nyugalmat vitt be az apukám családjába is (ott zűrök voltak, és amióta megnézték a DVD-t, azóta kicsit nyugisabb a helyzet). Igazi kis békebíró a fiam! Wink
Emmike

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 11, 11:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Annyira jó hogy írtatok! MOstanában sokat nézem az UH-n készült felvételeket! Nagyon jó érzés. Borka! Nagyon izgulok érted,értetek! Mekkorának jósolták a babit? Kriszti! Nagyon köszönöm hogy írtál és izgultál.Neked mekkora a picid? Csak mert nem látom a vonalzót. Millió Puszi mindenkinek,vigyázzatok magatokra! Emmike
Vissza az elejére
Borka

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 10, 22:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Emmike!!

Annyira örülök Neked! Illetve Nektek Wink. Pihenj sokat, élvezd az életet és a mocorgó Kisfickót odabent! Nagyon jó dolga van ám! Wink

Nekem van még két hetem a kettéválásig, hát már jobban izgulok, mint ezelőtt, mert most már nagyon közeledik a kiírt időpont. Nekem valszeg császár lesz, mert medencevégi fekvésű a baba, és már nem tud megfordulni (merthogy óriás is szegényke). De én teljesen máshogy működöm, mint az átlagemberek, így a terhességem vége is totál más. :lol

Puszi mindenkinek!
Borka
Kriszti06

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 10, 18:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Emmike!Én még csak most csatlakoztam hozzátok,olvastam amiket írtál.Örülök,hogy újra itt vagy,és hogy minden rendben van!
Vissza az elejére
Emmike

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 09, 20:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok lányok!

A hozzászólás legutóbb Emmike által 2005, Dec. 17, 22:22-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
gabóka

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 08, 16:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kriszti06.
Laughing Laughing
Jaj, nem kell előre megijedni, főleg ha nem vagy depresszios.Nem szabad összekeverni a depressziot azzal, hogy esetleg aggódsz azon, hogy a babád majd egészséges legyen, vagy hogy minden rendben menjen. Tök normális, ha van egy kis félsz bennünk, de ez inkább aggódás, mint depi.A depressio szerintem az, amikor érzed, hogy nem vagy képes ellátni a megszokott dolgaidat, nem keresed az emberek társaságát, sőt tartasz az emberektől,magadba folytod a gondjaidat, kilátástalannak érzed az életed, nincs célod, senkit sem szeretsz, magadat sem. De lehet, hogy hülyeségeket írok.
Én nem vagyok, nem is voltam depressios, csak néha rosszkedvű. Dehát ez a normális. Néha rosszz kedvű az ember, néha meg lebeg a boldogságtól. Ilyen az élet.
Az tök jó, hogy 8 hetes terhes vagy, ennek örülj. Örülj, hogy növekszik a hasad, hisz egy új pici élet van benned. Tök jó lehet... Várni, hogy kibujjon a kis bőgőmasina. Sajna nekem még nem adatott meg,de majd egyszer én is boldog kismama leszek, és büszkén mutogatom a jó nagy lufi hasamat.
Előre nem szabad félni!!!! Remélem Te nem félsz előre! Ne is olvass mindenféle depiről szóló forumokat, meg könyveket, mert úgy is találsz magadra illő tüneteket. Én is találnék tüneteket, ha olvasnék mindenféle betegségekről.Hidd el, ha olyanokat olvasnál, mondjuk ami a daganatok tüneteiről szól, akkor felfedeznél néhány tünetet magadon.Inkább, mint ahogy Borka is írta, nézegess vidámabb oldalakat, sőt inkább csak magaddal és a babókáddal és azokkal az emberekkel törődj akik szeretnek, és légy boldog kismama!!! Hisz az élet szép!!Oké? Wink
Vissza az elejére
Borka

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 08, 15:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Igen, a depi semmiképpen sem őrület, hanem betegség, amit kezelni kell. Hihetetlen, hogy az eü. mennyire érzéketlen a rászoruló betegekkel szemben. Remélem, ezt felismerik, hogy nem helyes, és változtatnak rajta!

Már várom, hogy Emmikét kiengedjék, és halljunk tőle, már tűkön ülök, remélem, nem szülök meg addig!! Very Happy

Gabóka,

örülök, hogy a testvéred rendbe jön! Smile

Kriszti,

nyugi, a terhességi depresszió nem kell, hogy mindenkit elérjen. Előre nem lehet megjósolni, de ne is parázz ettől feleslegesen. Ha nincsenek tüneteid, akkor minden bizonnyal minden OK. A tünetek meg elég erősek szoktak lenni. Nekem is csak nagyon enyhék voltak, és elmúltak, ahogy beszéltem róla embereknek, meg ahogy telt az idő. Hála Istennek. Amúgy ne ijedj meg, a hormonok érdekes dolgokat tudnak művelni, de ez természetes. Csak pihizz és élvezd a kismamaságot! Nagyon király dolog a nehézségei ellenére. Very Happy Ha most 8 hetes vagy, akkor télre várod a babát, ugye? Ha van kedved, nézz át a Téli babás topikba, ott jó sokan vagyunk, eszmecsere hegyek folynak stb. Én is ott vagyok, habár még messze nem lesz tél két hét múlva... Bár ki tudja! Katrina után... Twisted Evil
Kriszti06

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 08, 09:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!Új vagyok itt,de látom nagyon összetartó jó kis csapat ez!Remélem befogadtok!Én 8 hetes terhes vagyok,és őszintén szólva nagyon megijesztett amiket itt olvastam a depresszióról!Ez engem eddig elkerült,remélem így is marad!Szerintetek?
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés