Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
2006. tavaszi babák
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 232, 233, 234  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Mariza

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 22, 11:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Gyönyörűségesek az "új" Babák!! /mamackáé, Gwinié/!
Nagyonröviden: mi jól vagyunk! Remélem ez a Többiekkel is így van!!!!!

Dóri???? Te is bújj elő!!!!
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Gwini

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 22, 07:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Mamacka!
Gratulálok a kislányotokhoz! Nagyon szép! Hogy vagytok? Hogy vannak a gyerekek?

Dóri! Mariza!
És ti hogy vagytok? Mi van veletek?

Vircsi!
Hát, mi sem vagyunk sztárok! Mi elmentünk, de minek.......????????
Tök kedves Volt a csaj egészen addig, amíg úgy hitte, hogy mi szívesen támogatnánk a Nórit. De mikor kibökte, hogy mégis mennyivel......
Úgy emlékszem valami 200ezer körüli összeg lett volna a portfólió. Amikor mondtuk, hogy ezt mi nem tudjuk kifizetni, akkor szó szerint bunkón kitessékelt minket a szobából. Twisted Evil
Addig meg azt firtatta, hogy a Nórinak milyen sok esélye van ebben a szakmában! Wink
Csak szegény Nórit sajnáltam! Szegényke nem értett semmit, hogy most miért nem fogják őt fotózni? Ő olyan kis ügyes volt végig! Sad
Szóval egy nagy átverés az egész!

[^]  

www.kismamaruci.hu
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
dorothea

HozzászólásElküldve: 2010, Jún. 07, 15:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mamacka!

Gratulálok nektek!

Dóri
mamacka

HozzászólásElküldve: 2010, Ápr. 02, 10:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok
2010 03 14 megszületett Rebekánk!
Gyönyörű és nagyon szeretjük!

Volt egy-két izgalom, négynaposan elkékült, de most már reméljük megnyugodhatunk.

lánkám egy hetesen:

[^]  

[^]  

[^]  

[^]  

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
nemesbetti

HozzászólásElküldve: 2010, Márc. 05, 21:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni a szakdolgozati kutatásomhoz! A témám a tápszerek megítéléséhez, és a táplálékallergiákhoz kapcsolódik.
A kérdőívemet 25 és 35 év közötti Budapesten élő édesanyák, és az ő édesanyjuk körében szeretném kitöltetni, így megvizsgálva a generációk közötti különbséget. Ha valakinek egyszerűbb, akkor szívesen elküldöm e-mailben is!
A kérdőív itt érhető el: www.kerdoivem.hu/kerdoiv/304075682/

Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket! Ha bármilyen kérdésetek lenne, a nemesbetti@hotmail.com címen elértek!
További jó babázást kívánok mindenkinek!
Betti
Vissza az elejére
Vircsi

HozzászólásElküldve: 2010, Jan. 08, 16:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK MINDENKINEK!!! Cool
Szia Gwini!
Ne haragudj, hogy nem reagáltam, de most is csak véletlenül tévedtem ide. Nem küldött a rendszer üzenetet, hogy írt valaki az oldalra! Sad
Pedig eszembe jutottatok azóta néhányszor, hogy vajon ti sztárok vagytok-e már. Smile
Mi nem mentünk mert nagy nehezen kibökték a telefonba, hogy fizetni kell érte, annyira meg most nem rajongtam ezért, hogy még én fizessek, hogy fotózzák az én gyönyörűségemet! Laughing Rolling Eyes
Veletek mi újság?
Vissza az elejére
Mariza

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 24, 15:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

BÉKÉS, BOLDOG KARÁCSONYT KIVÁNOK MINDENKINEK!
mamacka

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 23, 20:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Áldott, békés, boldog karácsonyt és gyönyörűséges jövő évet!

[^]  

[^]  

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
dorothea

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 06, 23:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mariza!
Szia!
Sajnálom, hogy még nem jártok oviba, a lányod biztosan szereti a gyerektársaságot! De, van még idő! Próbáld tavasszal, akkor kevesebb a kórokozó(reméljük)!
Majd írok még!
Dóri
Mariza

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 06, 09:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Dóri!
Nagyon örülök, hogy életjelet adtál Magatokról, mert tényleg sokat gondoltam Rátok!
Annak amit a mai fejlesztésről írtál, már kevésbé! Hogy Viki szépen halad, viszont szívderítő számomra is! Biztos nagyon sok munkátok, és Szeretet van mögötte! Gondolom, hogy nem könnyű, de ha eddig előre haladtatok, akkor ezentúl is előre visz az utatok! Remélem, hogy a családi életetek rendben van, és a Nagylányod is szépen boldogúl!

Rólunk annyit, hogy tul.képpen jól vagyunk, csak Lili nagyon nehezen bírja az óvódát, mert bár szereti, de ahogy gyerekközelben van, rögtön elkap minden nyavaját! Most is 6. hete vagyunk betegek, pedig csak 4 félnapot jártunk oviba, még az ősszel! Ezért úgy döntöttünk az orvossal, hogy most kihagyjuk az ovit egészen tavaszig, de lehet, hogy nem is viszem ebben az évadban! Majd legközelebb a középsőcsoportba viszem! Legalább is remélem!
Köszönöm, hogy írtál!
Remélem a Többiek is jól vannak, sajna biztosan Csak mamackáról tudjuk, hogy igen!!! Smile
dorothea

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 05, 19:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mariza!
Szia!
Megvagyunk, sok mindenen vagyunk túl és még több minden van előttünk.
Nem könnyű ma Magyarországon autista gyereket nevelni.
Fejlesztés(ami igazi)nincs, mert szakember sincs, az idén indult az első évfolyam a Bárczin autizmus szakirányban. Mire végeznek a lányom 6 éves és ha addig nem kapott intenzív fejlesztést, akkor már nem hozhatóak be az elmulasztott évek.
Persze erre csak lassan, sok-sok pofon után jön rá a szülő, ha rájön.
Mi szerencsére rátaláltunk a szülőtársakra, összefogtunk és közösen megoldjuk a gyerekek terápiáját. De az állami szervektől semmit nem kaptunk eddig, és nem pénzre gondolok, csak amihez az egészséges gyerekek is hozzájutnak:pl. óvoda, fogorvos, játszóház. Még a magánóvodák is elutasítanak bennünket.
De, mint írtam nálunk beindult az ABA terápia heti 35-40 órában és van reményünk, hogy Viki nem elme-szociális otthonban végzi, mint sok társa, akiket nem fejlesztenek, sőt nem is diagnosztizálnak, mert az is 37 ezer ft, hogy diagnózist kapj.
A terápia havi 120e ft -nál kezdődik és sorba kell állni, hogy belekezdhess annyian vagyunk. Ma minden 100. gyerek autista hazánkban, szakember meg alig. A régi "40 év előtti" terápiák, amiket ingyen megkapsz heti 2 alkalommal, nem sokat érnek, meglátszik a mai felnőtt autistákon.
Bocs, keserűre sikerült, pedig nem akartam, mert nálunk már jól alakulnak a dolgok, Viki szépen reagál a terápiára!

http://hu.fotoalbum.eu/dorothea/a388463
Mariza

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 04, 21:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Dóri!!
Mi van Veletek??
Hogy én mennyit gondoltam Rátok!

Mamacka!
Én is gratulálok!
dorothea

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 04, 19:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Mamacka gratulálok a kislányhoz (is)!
patrisz

HozzászólásElküldve: 2009, Nov. 21, 19:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Fórumozók!

Az ELTE-Bölcsészettudományi Karának magyar szakos hallgatója vagyok. Pár percnyi segítségeteket kérném az egyik szemináriumi dolgozatomhoz, amely a családon belüli kommunikációt vizsgálja.

A mellékelt elektronikus kérdőív kitöltésével a dolgozat elkészítéséhez sokat segíthettek.Teljesen névtelen, a személyes adatok közül csak azokra kérdeztem rá, amelyek a vizsgálathoz tényleg elengedhetetlenek.

A kitöltéshez Adobe Acrobat Reader szükséges, amelyet innen lehet letölteni: http://www.adobe.com. A kitöltött kérdőívet az utolsó oldal alján található "Küldés" gombbal tudjátok visszaküldeni.

Ha bármilyen kérdés merül fel, írjatok mailt a szociolingvisztika@indamail.hu címre!

A kérdőív innen tölthető le.

Segítségeteket előre is köszönöm!
Sárosi Renáta
Vissza az elejére
madoemszi

HozzászólásElküldve: 2009, Nov. 04, 18:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok!

ha valaki csinált töklámpást akkor itt várom a képeket Smile
http://www.csaladinet.hu/forum.....php?t=1521
http://kep.tar.hu/madoemszi
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
mamacka

HozzászólásElküldve: 2009, Okt. 30, 10:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Nektek is elújságolom a nagy hírt!
Tegnap volzunk egy potya uhun! Orvosokat tanítottak be így ingyenes volt.

Sajnos a nőci akinek átadta a doki gyakorlatozni a gépet nagyon béna volt. Sad Százszor elmondta, hogy forgassa a fejet, de hiába, nem tudott rendes portrét!
DE!

A lényeget megtudtuk!

KISLÁNY!
Rebeka

Nagyon furcsa érzés! Már úgy elkönyveltem, hogy én biza fiús anya vagyok! Smile Remélem azért inkább az apja jellemét örökli! Smile

Hímezhetem a rózsácskákat! Smile Smile Smile

Persze a lány lét bizonyítékáról elfelejtettek fotót készíteni... Sad Pedig állítólag nagyon egyértelmű volt. Én nem is láttam szinte semmit, a képernyő nem úgy volt fordítva, hogy mama is élvezhesse! Még jó, hogy apa jött látott...

[^]  

[^]  

[^]  
Vissza az elejére
Gwini

HozzászólásElküldve: 2009, Okt. 15, 16:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mamacka!

Gratulálok neked! Most látom csak, hogy jön a 3. babátok! Laughing
Jól vagytok?

Vircsi!
Itt vagyunk. Na mi lett? Hívtak titeket? Minket visszahívtak holnap 2-re.
Kíváncsi vagyok, hogy mi lesz. Rolling Eyes

[^]  

www.kismamaruci.hu
Vissza az elejére
mamacka

HozzászólásElküldve: 2009, Okt. 10, 11:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

És a vonalzók...
Vissza az elejére
mamacka

HozzászólásElküldve: 2009, Okt. 10, 11:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pedig már örültem, hogy ennyire elöl van akkor biztos van valami forgalom!

Rólunk a nagy hír, hogy 2010 tavaszán újabb taggal bővül a család.
Várjuk harmadik babónkat. Ambrus/Rebekát.

Időközben Balatonfüredre költöztünk ahol nagyon szeretünk élni.
Áronom itt kezdi az ovit.

Ha valaki még erre jár írjon magáról pár sort!

Üdv
Mamac és a legények
Vissza az elejére
thymi

HozzászólásElküldve: 2009, Aug. 05, 21:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Végre megtaláltam.....
Mi újság veletek csajok? Jár még erre vki???
mamacka

HozzászólásElküldve: 2008, Dec. 28, 11:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

halihó sehol senki?

íme a mi szentesténk

megjött az angyal...
[^]  

A családfő felolvassa Jézus születésének történetét.
[^]  

Legények
[^]  

ajándék bontás
[^]  

...és tényleg vonatot hozott az angyal...
Andor egy autószállító kamiont kapott fából. Áronnal még kaptak egy fa csigát is (olyan cukin vonaglik ha húzzuk) Áron ugyanis épp a csigamániás korszakát éli.

[^]  

[^]  

[^]  

[^]  

[^]  

Áron előző este anyunál aludt, így nyugodtan tudtunk díszíteni, főzni... ő már kevésbé! Smile
Együtt mentünk el érte így egyszerre fedeztük fel a fát a szobában. Nagy sikere volt. Körbetáncolta, hogy nálunk is van karácsonyi ünneplés.. Smile Smile
Sorra fedezte fel a díszeket, nagy örömujjongással kísérve.
Másnap kezdtük a vándorlást...

apósomnál,

[^]  

[^]  

[^]  

anyunál

[^]  

[^]  

Anyutól duplot kaptak amit használtan sikerült megvennem elég jó áron. Nem is adtuk egyszerre mindet oda. Andor kapta a kreatív állatosat. Szerintem nagyon jó mert roppant jópofa állatfejű építményeket lehet velük összehozni.
Áron szerelős duplot kapott egy csomó autót. Nagyon tetszett neki, a darus autó ugyanis nagy sláger.

[^]  

[^]  

[^]  

[^]  

[^]  

anyósomnál

[^]  

[^]  

[^]  

[^]  

[^]  

[^]  

Ma végre nyugi van.
A következő karácsonyokat szeretném kevésbé vándorlósra venni.

[^]  

Áron ajándékai.
Fontosnak tartom, hogy ő is megtanulja ajándékozni jó, ezért megpróbáltunk együtt bütykölni. Olyan boldogan adta oda.

süti mamának
rajzok cím szerint:
1. az angyal ajándékot hoz apának
2. kígyócomb mamának

[^]  

Többi kép:
http://s59.photobucket.com/alb.....=slideshow
Vissza az elejére
mamacka

HozzászólásElküldve: 2008, Dec. 23, 17:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha holnap már nem jönnék...

"... a roppant csöndön át
puhán és észrevétlen,
a hangtalan meginduló
és puha hóesésben,

akár a fényes pelyhek is
vigyázva földet értek,
a fényességes angyal is,
ő is a földre lépett."

Pilinszky János 1960 december 25.

Áldott Karácsonyt!

[^]  

[^]  

[^]  

[^]  

"Tudjuk a Karácsony a szeretet ünnepe. Az ajándékozás gesztusának is ez az értelme: önmagunkat, önmagunknak egy "részét" ajándékozzuk, adjuk oda másoknak. De ez a jelképes gesztus akkor valódi, ha nem marad puszta jelkép. Azaz ha minél teljesebb az odaadásunk, s ha teljes emberségünk, minden képességünk tudatosan vesz részt benne. Csak így kerülhetjük el a csodálatos harmonikus ünnep nemegyszer zavaró kísérőit, azt, hogy a három nap pillanatra se váljék terhesé vagy akár unalmassá. Mert a szórakozás természete, hogy kiapad, egyedül a szeretet találékonysága kifogyhatatlan."

Pilinszky János 1963. december 22.

Vissza az elejére
Gwini

HozzászólásElküldve: 2008, Szept. 08, 12:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Marcsi!
Köszi!

Márti!
Szerintem nem fáj a Laura hasa. Lehet, hogy nem is fájt neki. Soha nem szokott sírni, csak ha nagyon éhes, de akkor is inkább csak nyöszörög. Úgyhogy nem is adom neki az Infacolt.
Nóri imádja őt! Állandóan puszilgatja, simogatja, ölelgeti. Laughing
Csak az a baj, hogy a Nóri nagyon eleven és most nem bír magával. Nincs időm őt lefárasztani. Meg hát akkora hangja van! Wink De szerencsére a húgit nem zavarja. Szerintem már a pocakomban megszokta a Nővére nagy hangját. Wink
Laura nagyon jó baba. Csak szopizik kb 3 óránként és alszik utána nagyokat. Amikor fent van, akkor sem sír, hanem csak nézelődik.

[^]  

www.kismamaruci.hu
Vissza az elejére
mamacka

HozzászólásElküldve: 2008, Szept. 02, 19:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ISTEN HOZOTT LAURA A NAGYVILÁGBAN!

Emese
neked pedig gratulálunk!
Vissza az elejére
Gwini

HozzászólásElküldve: 2008, Szept. 02, 12:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Tegnap jöttünk haza a kórházból. Köszi mindenkinek a gratulációkat! Laughing
A szülés gyors volt. Amikor este megnézett a doki, akkor már 3 ujjnyi voltam. Egész nap 10 perces keményedéseim voltak. Akkor beküldött a kórházba és a szülésznőm gépre tett. Aztán sétálgatni kezdtünk. Ez volt kb fél 10-kor. Mire jött a dokim, addigra már 2-3 perces fájásaim voltak. Ezek már fájtak. 11-kor burkot repesztett. Rögtön elkezdődtek az 1 perces fájások igen erősen. Ez már nagyon fájt. Ekkor ráültem a labdára. Majd jöttek a tólófájások és negyed 1-re meg is lett a baba. A kitolás is csak kb 5 perc volt. 2 fájásra kint is volt a picúr.
Most már csak a gátsebem fáj, de holnap kiveszi a doki a varratokat és talán akkor jobb lesz.
Laura nagyon jó baba. Sokat szopizik és alszik is rendesen, csak egy picit fáj a hasa.
Majd később visszaolvasok.

[^]  

www.kismamaruci.hu
Vissza az elejére
mse72

HozzászólásElküldve: 2008, Aug. 31, 08:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gwini!
GRATULÁLUNK ÉS NAGYON SOK BOLDOGSÁGOT KÍVÁNUNK MI IS!

[^]  
Vissza az elejére
OlahSzilvi

HozzászólásElküldve: 2008, Aug. 30, 22:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gwini! Nagyon sok boldogságot, jó egészséget és sok-sok tejcsit kívánunk Nektek!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Mariza

HozzászólásElküldve: 2008, Aug. 30, 22:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!!

Nagyon-nagyon sok boldogságot kívánunk a Szabó családnak!! Isten Éltessen Pici Laura nagyon-nagyon sokáig!!
Gwini

HozzászólásElküldve: 2008, Aug. 30, 17:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Megszületett Szabó Laura pénteken 0:15 perckor!!! Nagyon szép! Gwini és a kis Laura jól vannak. Szerencsére gyorsan lezajlott a szülés, a burokrepesztéstől számítva 1 órán belül megvolt.

A részleteket Gwini elmondja később.

Egyébként minden tiszteletem az anyukáknak, nagyon nagy dolog világra hozni egy babát.

Tomi, a kétszeresen is boldog apuka

[^]  

www.kismamaruci.hu
Vissza az elejére
Gwini

HozzászólásElküldve: 2008, Aug. 23, 10:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Még egyben maradtunk! Éjszakára elmúltak a fájások. Remélem, hogy holnap este sem akarja majd megindítani. Én még a jövő hét végéig szeretnék egyben maradni! Akkor már nyugodtabb lennék. Lehet, hogy rábeszélem a dokimat holnap este egy UH-ra, mert aggódom, hogy 1 hete még csak 2370 gr volt a súlya.

Emese!
Tegnap este az Nst mért 2 fájást, úgyhogy a szülésznőm megnézte a méhszájat, de nincs változás. Még mindig 1 ujjnyi. Aztán hazafelé már szinte 5 percenként keményedett a hasam, de lefeküdtem és utána elmúlt. Most rendszeres fájásaim nincsenek.
Nekem is sokkal hamarabbkezdett most keményedni a hasam, mint a Nórival. És a méhszájam is hamarabb nyílt. Azért is fekszem már 1 hónapja. Neked is MagneB6-ot kellene szedned!

[^]  

www.kismamaruci.hu
Vissza az elejére
mse72

HozzászólásElküldve: 2008, Aug. 22, 22:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Köszi a gratulációkat! Smile
Most vagyok 18 hetes, jan. 21. a hivatalos időpont. Nevünk még nincsen, és ahogy magunkat ismerem, megint a szülőszobán fogjuk kitalálni.

Most épp nagy gondban vagyunk, mert Nóri eddig magánbölcsibe járt, ami nem olcsó mulatság, viszont nagyon szereti, kevés gyerek van, rugalmasak stb. Szeptembertől felvették az önkormányzatiba, ahol 15 gyerekre jut egy gondozónő, és hát a színvonal sem olyan, mint a magánban, viszont gyakorlatilag ingyen van. Lassan dönteni kell, de nem könnyű.

Gwini
Remélem még egyben vagy, mi volt az nst-n?
Kicsit kezdek megijedni, mert nekem is szokott keményedni a hasam, és Nórival ez csak az utolsó 1.5 hónapban volt (vagy csak nem tudtam, mire kell figyelni?)

Márti
Hogy vannak a lányok? Lilla mászik már?

Dóri
Én is örülök, hogy ilyen jól kialakult minden körülöttetek Very Happy. Belenéztem én is a blogodba, nekem olyan hihetetlen, hogy Viki más, mert a képeken ez egyáltalán nem látszik. Remélem jó lesz a bölcsi, és sokat fog fejlődni.

[^]  
Vissza az elejére
Gwini

HozzászólásElküldve: 2008, Aug. 21, 10:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Márti!

Köszi a választ!

[^]  

www.kismamaruci.hu
Vissza az elejére
Gwini

HozzászólásElküldve: 2008, Aug. 21, 09:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Emese!
De jó, hogy újra itt vagy! Laughing Akkor most már hivatalosan is gratulálunk a kishúgihoz! Laughing Hány hetes vagy? Csinálsz vonalzót? Jól viseled a terhességet?

Én tegnap voltam Nst-én és már 10 perces fájásaim voltak, ami tartott is délutánig. A szülésznőm szerint akár még a héten is meglehet a baba. Wink Holnap megyek megint. Én azért nem bánnám, ha még bent maradna egy picit!

Dorothea!
Köszi!

[^]  

www.kismamaruci.hu
Vissza az elejére
mse72

HozzászólásElküldve: 2008, Aug. 20, 21:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Ezer éve nem jártam erre, de meg volt az oka: bevállaltuk a kistestvért Nórinak, azóta túl vagyok a chorion boholy biopszián, és megvan az eredmény is, egészséges és kislány lesz Very Happy .
Majd próbálok visszaolvasni kicsit, de addig is mindenkinek jó pihenést (Gwininek különösen) a nyár hátralévő részére!

[^]  
Vissza az elejére
dorothea

HozzászólásElküldve: 2008, Aug. 19, 10:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gwini!
Szorítok! Razz
Gwini

HozzászólásElküldve: 2008, Aug. 17, 12:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Mariza!
Igen, tényleg nagy a pocakom. Én is többre gondoltam a babát! De a doki azt mondta, hogy teljesen megfelel a korának. Most vagyok 36 hetes, de gyakorlatilag csak 35, mert én kb a 24. napon estem teherbe. És ez az 1 hét mínusz, ez minden UH-án látszott. Ezért is kéne még 2 hetet kihúznunk. Akkorra már a hetek miatt sem lenne koraszülött és a súlya is bőven meghaladná a 2500 gr-ot.

Dorothea!
24 órából 23-at fekszem már 1 hónapja. Úgy tudom ezt megoldani, hogy Anyáéknál lakunk és ő most nem dolgozik, így egész nap a Nórival van. Itt vagyunk lent a nappaliban, így itt vannak körülöttem. Laughing

[^]  

www.kismamaruci.hu
Vissza az elejére
dorothea

HozzászólásElküldve: 2008, Aug. 15, 12:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gwini!

Tessék feküdni! Bár el nem tudom képzelni, hogy oldod meg? De kitartás!

Mariza!

A mai bejegyzésben épp erről írtam, hogy a mi kis babáinkon nem látszik a másság, a sérülés azonnal! Ha Isten ne adja, végtaghiányos lenne, mindenki segítőkész lenne, a boltban, a buszon, stb.
Így viszont csak méregetnek, miért kuka, miért nem válaszol, miért nem tűri a simogatást? Neveletlen!
Mariza

HozzászólásElküldve: 2008, Aug. 15, 11:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Gwini!!
Szinte hihetetlen, hogy ilyen "pici" Laura, mert a pocid az nagyon nagy!! De nem baj, azért már 2 hetet igazán kibírsz fekve is!! /De szerintem nagyobb az a Baba!!/

Mi lehet a többiekkel?? Mamackáról semmi hír...!!
Márti néha van a másik topikon, és Téged is a másikban szoktalak olvasni!!
Gwini

HozzászólásElküldve: 2008, Aug. 15, 11:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Dorothea!
Én olvasom a blogotokat! Kár, hogy ez a fórum már nem igen működik. Crying or Very sad Fel kellene éleszteni.

Rólunk:
Tegnap: A méhszájam már nyitva van és a kicsi feje már nagyon lent van.

Ma: Megjöttünk a kórházból! Megvolt a vérvétel, az Nst és az UH. Az Nst nem mutatott semmi fájást! Huncut ez a Laura, mert csak addig nem keményedett a hasam, amíg rajtam volt a gép. Előtte is volt 4 keményedésem, meg utána is volt jópár! Wink Úgy látszik, hogy haza akart jönni. Laughing Aztán jött az UH. Minden rendben van, de a súlya még kevés: 2370 gr. Így azt mondta a doki, hogy még 2 hetet kellene kihúzni, úgyhogy szigorú fekvés következik továbbra is. A méhlepény még csak 1. fokban érett. Már magzati légzőmozgás is látható. Laughing Teljesen megfelel a korának! Majd csak jövő hét vasárnap este kell mennem legközelebb. Legalább addig sem birizgálnak!

[^]  

www.kismamaruci.hu
Vissza az elejére
Mariza

HozzászólásElküldve: 2008, Aug. 15, 11:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Dóri!
Úgy örülök, hogy írtál ide is, mert pont most akartam kérdezni Tőled amit itt most leírtál! Mert én olvasom a blogodat, és nagyon örülök, hogy felvették Vikit Dombóvárra a bölcsibe!! Nem tudom, hogy hogy lehet a blogodba írni, mert nem értek annyira hozzá!! Látod, ide már nem nagyon ír senki!
Én foglak olvasni továbbra is, és megpróbálok a blogodba is írni!!
Olyan szépen írsz benne, hogy volt, hogy bőgnöm is kellett!! / Nem azért mert sajnállak!/ Én is ugyan így szeretném Lilit, mint Te Vikit!! Bármennyire is más lenne mint a többi Gyerek! Persze azért érzem a súlyát is...!
Nagyon aranyos Viki a képeken!! Én esküszöm, hogy hiszem, hogy nem olyan nagy a "baj", mint amit az autista szó jelent!!!
Örülök, hogy fogsz tudni dolgozni is! Szerintem nagyon jót fog tenni a lelkednek!! A háznak is örülök!! Fantasztikus!!!
Puszillak Benneteket: Mariza
dorothea

HozzászólásElküldve: 2008, Aug. 15, 11:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mariza köszönöm!

[^]  

[^]  

Ha van kedvetek, néha írjatok a blogomra, olyan jó lenne érezni, hogy Viki azért még fontos, hogy még 2006. tavaszi babás, mert kiderült, hogy autista...
Mindenkinek, jó nyárutót! Nemsokára költözünk, majd teszek fel fényképeket!

Addig is annyi, hogy mivel, Vikinek vidéken szereztünk fejlesztő helyet, veszünk egy családi házat azon a településen

2 szintes, 5 szobás, kp fűtés, kert, veteményes udvar, gyümölcsös(birs, őszi, alma, szilva, meggy,stb., nyári konyha, garázs, boros pince, gáz, tel, internet, bolt szemben, busz 50méterre, orvos, 50 méterre, előtte játszótér, szeben vele óvoda, ahol a férjem nagynénje a vezető óvónő. Minden szoba teljesen berendezve német bútorokkal, gépesítve, minden marad még a fűnyíró is. Laughing Mint a mesében! Hogy miért? Mert mindezért csak 6,5 millióban egyeztünk meg!

Még én is nehezen hiszem el! De sikerült!
Úgy tervezem csak hétvégére, csüt este jövök fel Bp-re és vasárnap megyek vissza Vikivel. A nagyylányom most kezdi az Eltén a jogot, neki is szüksége van rám.

A hozzászólás legutóbb dorothea által 2008, Aug. 24, 15:17-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
dorothea

HozzászólásElküldve: 2008, Aug. 10, 13:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Blogot indítottam, ha van kedvetek nézzetek néha rá: :http://autistababa.freeblog.hu/
Gwini

HozzászólásElküldve: 2008, Júl. 31, 21:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Képzeljétek! Nórikám ma este belepisilt és belekakilt a WC-be! Laughing

[^]  

www.kismamaruci.hu
Vissza az elejére
Gwini

HozzászólásElküldve: 2008, Júl. 23, 17:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Na, megvolt az UH! A kicsivel minden a legnagyobb rendben van. Már 1882 gr! A magzatvíz mennyisége is jó. A lepény 1. fokban érett.
Aztán meg is vizsgált újra és szerencsére nem nyílt tovább a méhszájam. Azt mondta, hogy ez még normális is lenne, ha nem keményednék ennyit. Ezért kell feküdnöm. Legközelebb 3 hét múlva megyek hozzá. Ha addig kihúzom, akkor már minden ok lesz.

[^]  

www.kismamaruci.hu
Vissza az elejére
Gwini

HozzászólásElküldve: 2008, Júl. 21, 18:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Voltam ma dokinál. Hát sajnos nálam gondok vannak. A külső méhszájam kinyílt és a méhnyak is rövidült. Biztos a sok keményedéstől van. Azt mondta, ha szigorúan fekszem, akkor nem küld kórházba. Így most 1 hónap fekvésre vagyok ítélve. Nem tudom, hogy fogom kibírni. Azt mondta, ha a 36. hétig kihúzom, akkor utána már nem kell feküdni. Lenne erre egy gyógyszer, de az még jobban levinné a vérnyomásom, így nem szedhetem. Szerdán megyek UH-ra. Kíváncsi vagyok mekkora már a babó.

[^]  

www.kismamaruci.hu
Vissza az elejére
Mariza

HozzászólásElküldve: 2008, Júl. 21, 16:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!!

Gwini!!
Mi van Norkával??? Confusion

Márti!
Utólag mi is boldog névnapot kívánunk Emikének!! Partytime

Dóri!!
Remélem Ti is jól Vagytok!! Puszi
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 232, 233, 234  Következő
1 / 234 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés