Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
S.O.S. Adózásról

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Mindenkinek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
zsonita

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 10, 20:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Én teljesen béna vagyok az egész adós témához. De ennek ellenére szeretnék egy netes boltot nyitni. Csak sajnos nem tudom, hogy egy vállalkozó mit írható le az adójából? Milyen járulékokat kell fizetnie (különösen most, hogy hallottam, hogy 125 ezer után kell)? stb.
Kérem, hogy aki tud, segítsen nekem.
Köszke.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
csiri

HozzászólásElküldve: 2005, Jún. 02, 10:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm a segítséget! Reméltem, hátha van olcsóbb megoldás. Sad
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése Yahoo Messenger MSN Messenger
Paso-paso

HozzászólásElküldve: 2005, Jún. 01, 13:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Annyival egészíteném ki, hogy az ingatlan bérbeadás tárgyi adómentes tevékenység, tehát, ha az "áfa kört" választod, akkor sem, kell felszámítani az áfát (értelem szerűen viszont a levonási lehetőségre sincs mód). A 4 %-os egészségügyi hozzájárulást még nem fogadta el az országgyűlés. (Úgy tudom, hogy legkorábban is csak szeptembertől lehetséges- de ez csak "kósza" info.)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hamra

HozzászólásElküldve: 2005, Jún. 01, 08:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Be kell menned az adóhivatalba adószámot kérni. Fontos, hogy alanyi mentességet kérjél, különben ÁFÁ-t is át kell terhelned a bérlőre, majd azt be kell fizetned (szóval sok macera). Jelenleg 25 % forrásadó terheli a bérbeadást, ill. erre jön még rá 4% más (ennek nem tudom a nevét, mert most vezették be). Tavaly még csak 20% forrásadó volt.
A bérbeadásból származó jövedelem viszont nem esik összevonás alá, tehát attól mondjuk nem lépsz feljebb 1-2 adósávot a munkahelyeden - persze csak ha nem amúgy is a legmagasabb SZJA sávban vagy -, ezért hívják az adót, amit fizetsz, forrásadónak és nem SZJA-nak.
csiri

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 31, 21:57    Hozzászólás témája: S.O.S. Adózásról Hozzászólás az előzmény idézésével

Aki tud kérem segítsen!
Meg tudná mondani nekem valaki hogy ha hérbeadom a lakásomat, akkor mi a teendőm hogy számlát tudjak adni a bérlőnek, illetve milyen adó terhel engem?

Várom válaszotok, csiri.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése Yahoo Messenger MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Mindenkinek Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés