Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Ikreket várunk-apáknak is!!!!!
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 46, 47, 48  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
nagbri

HozzászólásElküldve: 2011, Máj. 01, 12:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Megpróbok jönni ide kicsit sűrűbben.

Siki: ez szörnyű!!!! Nagyon sajnálom. Részvétem

A gyerekek betegségét is, remélem azóta már jobban vagytok.

Nálunk kb. két hónapja állapították meg a kicsikről, hogy asztmásak. Sad
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ada75

HozzászólásElküldve: 2011, Feb. 23, 22:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vissza az elejére
bacsijudit

HozzászólásElküldve: 2011, Feb. 23, 20:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Elnézéseteket kérem, hogy így betolakodom Hozzátok.

Szakdolgozatomhoz szeretnék egy kis segítséget kérni Tőletek.
Olyan anyukákat keresek, akiknek már sikerült valamilyen asszisztált reprodukciós eljárással gyermeket vállalni.
Ha van ilyen ismerősötök, kérlek továbbítsátok az üzenetem!

Szakdolgozatomat "A védőnő szerepe a meddőség megelőzésében, kezelésében és a meddőségi kezelések által létrejött terhesség és gyermek gondozásában" írom, a Semmelweis Egyetem, Egészségtudományi Kar, Egészségügyi Gondozás és Prevenció, Védőnő szakán. E témával kapcsolatos kutatásomban szeretném az anyukák segítségét kérni.

Célom megismerni a meddő párok nehézségeit a gyermekvállalás elhatározástól a gyermek megszületéséig. Tapasztalataikat, észrevételeiket, véleményeiket szeretném tanulmányomban összegezni és megvizsgálni, hogy mi, védőnők miben segíthetjük a hasonló sorsú párok meddőség elleni küzdelmét.

A kérdőív kitöltése anonim módon, névtelenül zajlik, kitöltése maximum 10-15 percet vesz igénybe. Az adatok összegezve kerülnek bemutatásra úgy, hogy a személyes információk nem lesznek azonosíthatók.

A kérdőív az alábbi oldalon érhető el:
http://t.e-tarsulas.hu/kerdoiv/

Köszönettel: Bácsi Judit

Védőnő hallgató
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
siki

HozzászólásElküldve: 2011, Feb. 11, 23:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Nojka!

Én még vagyok, csak nagy ritkán...
Velünk csak rossz dolgok történtek az új évben....sajnos...
Év elején elveszítettük a sógoromat, 38 éves volt...két kislány maradt utána 1, 5 és 3, 5 évesek...szörnyű...

Most meg csak pár napja jöttem meg az ikrekkel a Tűzoltó utcai klinikáról, Kornél hazahozott néhány komoly vírust, az ikreken extrán kijött a baj és hörg hurutjuk lett, a komoly fajtából, mert még intenzíven is voltunk...

Ennyit rólunk hirtelen, hamarosan ígérem többet és részletesebben jövök.

Puszi Neked és a családnak!
nojka03

HozzászólásElküldve: 2011, Feb. 04, 09:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kihalt a fórum de kár.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
nojka03

HozzászólásElküldve: 2011, Jan. 26, 15:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sehol senki a fene.Niki hiányzol,kérlek írj.
Siki ti hogy vagytok????
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
nojka03

HozzászólásElküldve: 2011, Jan. 20, 09:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Niki nagyon eltűntél remélem nem haragszol.
nojka03

HozzászólásElküldve: 2011, Jan. 14, 14:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagbri jobbulást nektek.

Niki bocsi h nem hívtalak vissza de káosz volt az elmúlt napokban.NEm elég h a skacok betegek (már megint) az epekövem sem hagy békén éjszakákon át kínlódtam vele.A seggem mit a tűpárna a sok szuritól mert sajna a tabletták már nem hatnak.Tegnap voltam sebésznél febr 11-én operálnak.HURRÁ csak addig bírjam ki.Anyukám most itt volt 2 napot így tudtam kicsit pihizni de a következő 3 hét nagyon fárasztó lesz.Remélem ti jól vagytok és rendeződnek már a dolgok
nagbri

HozzászólásElküldve: 2011, Jan. 11, 14:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nono: Gratulálok a picikéhez!!!!

Lányok, látom mindenki "jól" elvan!

Én is csatlakozom. A kicsik eszméletlen miket művelnek, plusz állandóan beteg vki! Szóval én sem unatkozom.
Vissza az elejére
Smuci

HozzászólásElküldve: 2011, Jan. 09, 20:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lányok! A segítségeteket szeretném kérni!
A kórházban megismertem egy nagyon aranyos kismamát, holnap császározzák, ikerkislányai lesznek. Önhibáján kívül nagyon nehéz helyzetben vannak a párjával, és szeretnék neki valahogy segíteni.
Ha van esetleg bármilyen feleslegessé vált babaruhátok,(vagy ismerőseiteknek) ill bármilyen holmitok amiket tudnátok nélkülözni (kinőtt maradék pelenkák,babaápolási cuccok, bármi ami már nem kell)akkor írjatok kérlek boros.katalin@aktivi.hu címre és megírom a címet, ahova el lehetne juttatni a cuccokat)
Előre is köszönöm!!!!
nojka03

HozzászólásElküldve: 2011, Jan. 07, 18:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

jön a fiúk foga borzalom ami itthon van
nojka03

HozzászólásElküldve: 2011, Jan. 07, 08:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mi zu felétek nagy a csend????
nojka03

HozzászólásElküldve: 2011, Jan. 05, 12:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

NÁlunk volt egy nagyon vacak éjszaka.Este annyira fos voltam h kihagytuk a fürdést na ezzel el is vágtam magam a fiúk előtt mert megkaptam az éjszaka a magamét.Már az esti etetés katasztrófálissá vált annyira behisztiztek h képtelenség volt odaadni a cumisüveget nekik amikor meg nagy nehezen bedugtam a szájukba félrenyeltek és jött az újabb hisztiroham.Hát beleizzadtam mire mindkettő jól lakott.ezek után szépen elaludtak de nem sokáig tartott a nyugi Tomi kezdte egy hatalmas sírással de szerencsére visszaaludt.Majd 3/4 1 kor megint kelt akkor enni kért kapott.Noncsikám is izzadva jött ki a szobájából átöltözés ágyneműcsere szellőztetés.Utána 2 kor a 2 Peti kelt a kicsi enni kért a nagy belázasodott úgyhogy etettem lázat mértem teát főztem.Ezután hagyott a családom 5 ig pihenni (hurrá).5 kor mindkét kisfiam egy órás hisztit vágott le alig tudtam megnyugtatni őket.Teáztak Peti vissza is aludt Tominak tej kellett.7 kor Peti ismét kelt evett,majd fél 9 ig mint akit fejbe vertek álomba merültem.Azóta túl vagyunk a reggelin a takarító már a fél házat rendbe rakta a fiúk alszanak Noncsi tv-t néz én meg megiszom az első kávémat.Húúúúúúúú hát röviden ennyi.

Ja és erre még rájön az hogy apa elment melózni és útközben egy barom buszról hatalmas jégtömeg zúdult az autónkra amit szépen össze is tört.Hurrá boldog újévet
nojka03

HozzászólásElküldve: 2011, Jan. 04, 22:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vissza az elejére
nojka03

HozzászólásElküldve: 2011, Jan. 04, 08:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagyon jók az új képek ha lesz időm teszek majd fel én is.
nojka03

HozzászólásElküldve: 2011, Jan. 04, 08:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Niki nem is tudtam h ilyen vitaminokat is forgalmaztok azt hittem csak a ruhák játékok vannak.Az oldaladon vannak most fent ruhák mindjárt szétnézek mert kezdjük a 68-as méretet és hát abból igen kevés van.
Ja a hastartó ráér majd ha a posta felé jársz azért külön ne menj el.Remélhetőleg többet nem lesz rá szükségem.
nojka03

HozzászólásElküldve: 2011, Jan. 03, 17:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Niki fel a fejjel nem szeretem amikor ilyen lehangolt vagy;én tudod itt vagyok neked még ha csak online ismerjük is egymást de úgy érzem már kialakult némi kötödés köztünk.Remélem a boltot nem kell bezárni de sajnos a mai világban igen nehéz bármit is csinálni.
Mariann helyett meg biztos találsz majd egy ugyanilyen aranyos vagy még aranyosabb segítséget magad mellé.Ne add fel.Ottónak koppints az orrára hisz nélküle is van elég gondod bajod teendőt nem kell h még ő is rátegyen egy lapáttal.Én Petit elzavartam ma itthonról h csináljon valamit mert dec23-óta nem dolgozik és majd csak jan 10-én kezd.Itthon már kezd besokalni és hát kibe kössön bele ha nem belém vagy a gyerekbe.Na ilyenkor jól fenékbe billentem és mondom neki h menjen valahova csak minket hagyjon békén,vagy verje a fejét falba ha nincs jobb ötlete.
Nekem meg nyugodtan öntsd ki a lelked ha úgy érzed én meghallgatlak vagy inkább olvaslak.
No egy kicsit más.
Túl vagyunk a 4 hónapos oltáson.
Peti 6600 gr 63 cm,Tomi 6100 gr 61 cm ügyesek voltak volt pici sírás azóta meg alszanak.
Noncsikám betegen kezdte az évet magas láza van és nagyon csúnya a torka nem beszélve az iszonyat mennyiségű váladékról amit kifúj ill kiszívunk az orrából.Na megyek is lázat mérni neki.Puszi nektek és kitartás lesz még jobb is.
nojka03

HozzászólásElküldve: 2011, Jan. 03, 09:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Siki nono de örülök nektek

Siki nálunk is betegeskednek a gyerekek jobbulást nektek.

Nono gratula jó egészséget a picurhoz.
nono27

HozzászólásElküldve: 2011, Jan. 02, 16:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok anyuk.

Gondoltam benézek és hírt adok magunkról h megérkezett Lilien is. Dec 28-án a 39 .hét közepén 3540gr-al és 56 cm-el. Mindketten jól vagyunk.

Hihetetlen hogy ati babáitok már 3-4 hósak. Annyira döbbenetes ezt látni a vonalzóitokon.

Sajna a szopi nem igazán megy ezen kívűl minden szuper.

Boldog új évet nektek így utólag is!
Vissza az elejére
siki

HozzászólásElküldve: 2011, Jan. 01, 17:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok Csajszik!!!
B Ú É K Mindenkinek!

Kicsit eltűntünk, de ennek csupán egy magyarázata van, méghozzá az, hogy valaki mindnig beteg Nálunk, Én ápolok, és időm meg semmire..

A Nagyomnak jelenleg láza van, a Kicsik meg köhécselnek...

Egyébként jól vagyunk, szépen növünk, Szilárd 5200 gramm és 61 cm; Adélkám meg 4900 gramm és 60 cm. Nagyon szépen fejlődünk, az éjszakákat már átalusszuk egy hete, ami azt jelenti, hogy 22-kor utolsó kajci, és ébredés 7 körül. Szóval minden szuper!!

Vigyázzatok magatokra!
nojka03

HozzászólásElküldve: 2010, Dec. 31, 16:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

MINDENKINEK BUÉK
nojka03

HozzászólásElküldve: 2010, Dec. 30, 13:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Niki írtad h vetettek borostyán láncot.Nekem ez ismeretlen írnál róla.Hogy kell alkalmazni hol lehet kapni mennyibe kerül és egyébként is mire való.

Igen Dévényezünk csak most szünet van majd csak 10.-én kezdünk újra.Annyi a változás h szépen tartják már magukat hason és néha néha hasról hátra átfordulnak.Kézben tartva is ügyesen tartják a fejüket.
nojka03

HozzászólásElküldve: 2010, Dec. 28, 11:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Niki örülök h ilyen szépen telt a karácsonyotok.Mióta hazajöttünk az én fiaim is lenyugodtak szerencsére nagyon jó éjszakánk volt végre kipihiztem magam én is.Tomika még nagyon csúnyán köhög így lehet ma elviszem a dokinénihez vagy kihívom még nem tudom apa mit szeretne ma csinálni.Peti már tök jól van és nagyokat zabizik és mosolyog mintha elakarná mondani milyen hálás h végre itthon vagyunk.
A Szent este egyébként nekünk is nagyon békés volt csak az utazás és az anyuéknál való nagy nyüzsit nem nyelték be a skacok.Na mindegy lehet kicsit elkapkodtam a dolgot főleg így h betegek.
Az ember a hibáiból tanul,legközelebb beteg gyerekkel sehova.
Nekünk most apa itthon van 2 hétig úgyhogy élvezzük végre együtt vagyunk.Majd viszi Noémit strandolni meg hatalmas hó van így kimennek szánkózni.Kicsit irígy vagyon jó lenne nekem is kimozdulni de most is - 10 fok van így nem viszem ki a fiúkat,Anyós meg beteg így rá sem tudok most számítani.

Jaj képzeld Szent este mikor náluk voltunk nagyon megleptek köpni nyelni nem tudtam mert 12 év után megkértek h tegezzem őket.Hoppá akkor most már hivatalosan is a család része lettem.(mi nem vagyunk összeházasodva mert soha nem tartottuk ezt fontosnak)NA szóval most gyakorlok de bazi nehéz így a szia helyett még most puszit mondok meg mama és tata a hivatalos névhasználat mert képtelen lennék Janit vagy Magdit mondani.

Este mérlegelem a fiúkat és leírom hol tartunk súlyilag.Puszi nektek.J
nojka03

HozzászólásElküldve: 2010, Dec. 27, 19:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Niki és kis családod

Sajnos nem gyógyultunk meg,még mindig nagyon tele van az orruk a fiúknak,így nem sikrűlt olyan jól ez a karácsony mint ahogy lehetett volna.Megjártuk Pestet de 1 nappal hamarabb hazajöttünk mert volt 2 katasztrófális éjszakánk úgyhogy én teljesen kibuktam és úgy döntöttem ma h ennek így nincs sok értelme,induljunk haza.Az utunk amilyen szar csak lehetett olyan szar volt.Tomi nem kapott levegőt a bébihordozóba így ki kellett vennem belőle és a vállamon pihegett hazáig.1 x megálltunk egy benzinkúton és kértem egy porszívót h ki tudjam szívni az orrát.Néztek rám de nagyon rendesek voltak tényleg le a kalappal az ott dolgozók előtt.Aztán ez nem volt elég hazáig szakadt a hó alig lehetett haladni szinte halálfélelmem volt mikor csúszunk árokba.Na szóval hulla fáradtan 2 beteg gyerekkel egy csomó cuccal végre itthon vagyunk ahol lehet lassan ismét lapátolni a havat.A fiúkat állandóan szívom mert nagyon tele vannak most egy kicsit elaludtak remélem estére vissza tudom állítani a megszokott kis napirendünket és lesz egy jó vagy jobb éjszakánk így én is kipihizhetem magam.Ha nem akkor meg teszek 2 ragtapaszat a szemeimre h nyitva maradjanak.
Na megyek mert van még kipakolni valóm.Puszi nektek.
nojka03

HozzászólásElküldve: 2010, Dec. 23, 09:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

MINDENKINEK BOLDOG BÉKÉS KARÁCSONYI ÜNNEPEKET KÍVÁNUNK VIDRA CSALÁD JUDIT PETI NOÉMI PETIKE TOMIKA
nojka03

HozzászólásElküldve: 2010, Dec. 21, 12:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Fél 3 ig jó volt az éjszakám utána Peti kelt evett fél óra volt mire visszaaludt.Épp h letettem a fejem kelt Tomi ő is evett és vele is végigcsináltam a visszaaltatást.Utána ismét Peti kezdte el,annyira sajnáltam szegényt jött az orrszívás lázmérés kúp adása persze közben jó nagy adag kaki átöltözés stb.Szépen eltelt a hajnal.Utána még 1 órát tudtam pihizni de 6 kor kelés volt véglegesen.Most alszanak folyamatosan fél 8 óta.Tomi annyira kelt fel h evett gyümölcsöt elég jó adagot.Petit meg ébresztettem hátha eszik de nem kellett neki.Próbáltam teáztatni de abból is alig ivott.Félek nehogy kiszáradjon mert közben folyamatosan hőemelkedése van.
Most kéne ebédelniük de alszik mindkettő,nem tudom ébresszem-e őket vagy hagyjam pihizni.
nojka03

HozzászólásElküldve: 2010, Dec. 20, 23:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szóval nálatok is folynak az események.Nálunk is mert mindkét fiúkám beteg lett.Már pár napja szörcsögtek,szívtam az orrukat sóoldat meg minden de tegnapra Tomi belázasodott Peti meg nagyon csúnyán köhög.Ma este már Peti is lázas.
Hát eddig azt mondtam h nem is olyan vészes két gyerekkel na de két beteg lázas gyerek az azért már tényleg nem semmi.hulla vagyok fáj minden tagom.Már átestem a ló túl oldalára,olyan fáradt vagyok h nem tudok elaludni.
Meg hát idegesít is ez a láz.Petikém most is nagyon köhög.úgy sajnálom olyan rossz mert olyan kicsi még.Na megyek pihizek amíg tudok mert nem tudom milyen éjszaka vár rám.
nojka03

HozzászólásElküldve: 2010, Dec. 18, 13:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Úgy látom megint jól elvagy havazva.Jól vagyunk zabáljuk az almát barackkal édesek ahogy falják a fiúk.
Most nem híznak annyira Peti 6230 gr.Tomi 5710 gr
nojka03

HozzászólásElküldve: 2010, Dec. 14, 15:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jaj annyira cukorborsók.
szerencsére volt egy egész jó éjszakánk,bár Tomika 11 kor levágott egy hisztit alig bírtam visszaaltatni de negyed óra múlva otthagytam és gyorsan el is aludt.Utána csak 4 kor majd 7 kor keltek.
Mi már megkóstoltuk az almát.Hát az első pár falat elég nehezen megy be de utána rákapnak és alig tudom elvenni tőlük.Egyenlőre bébidesszertet használok mert ezek az almák amiket kapni lehet,hááát nem tudom mi fán teremnek mennyi a vegyszer bennük.Amire meg az van írva bio iszonyat árban és és hát ami picit megesznek utána meg ott rohad meg.Na mindegy maradok egyenlőre az előre gyártottnál.Majd ha a barackhoz érünk az van házi lefagyasztva majd akkor azt kapják.
Te tudod mennyit esznek a srácok mérd őket.Nekem jelenleg 140-150 ml-t de nem tudom mennyi az elég,mert jó lenne már csökkenteni az étkezések számát de még mindig 6x esznek + a gyümi.

Noncsi szerencsére kicsit jobban.A fiúk szörcsögnek így elég sokat porszívózzuk az orrukat amit igen nehezen viselnek.

Anyu most volt itt a múlt héten és majd mi megyünk Karácsonykor legközelebb.

Nem tudom mikor szánom rá magam a műtétre nagyon félek most bármitől amit velem csinálnak ugye a sok rossz emlék a szülésnél rányomta erre a bélyeget,de tudom sokáig nem lehet halogatni mert ezek a görcsök szörnyűek és mi van ha épp egyedül vagyok?!!!Most csak az a kérdés mikor lenne jobb?Most amikor még csak esznek alszanak vagy majd nyáron,hááát nem tudom majd még átbeszélem a családdal mert ugye ez elég nagy szervezést igényel.

Tegnap óta zuhog a hó nálunk annyira szép minden és jó tiszta a levegő.Várom hogy egyenek a fiúk és megyünk ki levegőzni.
Teszek fel én is pár új képet.
nojka03

HozzászólásElküldve: 2010, Dec. 13, 09:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia grat az alváshoz.Sajna mi 4 napja nagyon vacakul alszunk,sokat kelnek.Tegnap meg jó lett volna mert fél 3 kor és negyed 5 kor keltek de nekem megint begörcsölt az epekövem így éjfélig szenvedtem.Hulla vagyok.Noncsi jól megfázott a fiúk is szörcsögnek úgyhogy happy.Hulla vagyok.Megérkezett az első hó hozzánk nagyon szép volt de másnap elolvadt az egész és maradt a latyak.Most megint esik.Jó lesz így elindulni tornára,semmi kedvem de muszáj mert nagyon 0 a mozgásuk a fiúknak.
nojka03

HozzászólásElküldve: 2010, Dec. 10, 22:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagyon szépen köszönöm,aranyos vagy.Valóban ma tartom mert nyáron van a szülinapom és nagyon közel lenne az eredeti Judit naphoz.
Nálunk a helyzet az hogy torna után nagyon ügyik a fiúk de eltelik pár nap és ismét egyenlőek a 0 val.Próbálom napi 1x beiktatni a tornát de pl ma elmaradt.Hason csak akkor maradnak ha kedvük úgy tartja egyébként ordítanak.Próbálom ezt az időt húzni de nagyon nehéz.Ma Tomikám nagyon sírt egész nap.Kézben sem volt jó neki.Alig aludt valamit így estére tiszta ko volt.Hétfőn azt mondta a dokinéni h nem fogzanak még de annyira tömik a kezüket a szájukba h ma belenéztem Tominak és a jobb alsó fogacska helyén látok egy pici fehér pontot.Hogy most ez a foga vagy csak valami más.Nem tudom pár nap és kiderül.Este adtam neki viburcolt meg egy pici nurofent de most is fel felsír álmában.Úgy sajnálom.Azt hiszem holnap irány a patika dentinoxért.Most megyek kihasználom az időt egy kis alvásra.Sziasztok
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 46, 47, 48  Következő
1 / 48 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés