Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
TANÁCSOK a Fórum használatához
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Tudnivalók
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2012, Feb. 07, 20:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Rianna32 írta:
Kérlek segítsetek!Törölni akarom magam de nem találom...

Kedves Rianna32!

Írj az info@csaladinet.hu e-mail címre avval az e-maileddel, amivel regisztráltál!

Üdv: Moderátor
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
csulaks

HozzászólásElküldve: 2011, Okt. 13, 15:03    Hozzászólás témája: Leszázalékolás kontra munkaügyi bíróság Hozzászólás az előzmény idézésével

Tisztelt ügyvédnő!

Rokkantsági nyugdíjamat elvették, 45%-os lettem.
A II fokú határozat után azonnal igényeltem a rendszeres szociális
járadékot de közben a munkaügyi bíróságra párhuzamosan is beadtam a
keresetet.
A nyugdíjintézetet felhívtam hogy az I fokú vagy a II fokú határozati döntés
dátumát írjam a rendszeres szociális járadék igényléséhez, mert én azt
hittem a II fokút kell , mert azt kérték mikortól kérem az ellátást.
Szerettem volna visszamenőleg kérni a rend.szoc.járadékot.
Három hónapot vártam a II fokú vizsgálat eredményére, visszaminősítettek,
58% ból lett 45%.Közben a nyugdíjamat folyósították amit én jóhiszeműen
felvettem, most 3 hónapot vissza kell fizetnem a nyugdíjfolyósító intézetnek.
Ez idáig rendben de mivel késtek Én is szeretném a rendszeres szociális
járadékomat 3 hónapra visszamenőleg megkapni vagyis ha lehet jóváírni a tartozásomat a nyugdíjintézet felé.
A válaszuk az volt , hogy az igényléstől tudják folyósítani az ellátást,ez igazságtalan velem szemben hisz az igénylést csak a II fokú határozat kipostázása után tudtam feléjük elküldeni leghamarabb.
Kedves ügyvédnő kérdezni szeretném , hogy a rendszeres szociális járadékot lehet-e visszamenőleg kérni mivel az I fokú határozatnak halasztó hatálya van és az abban hozott döntés alapján határoztak a nyugdíjam megszűnéséről dátumilag.De mivel fellebbeztem II fokra ami ugyanaz lett mint az I fok így követelik tőlem 3 havi jogtalanul felvett nyugdíjat.Mire számíthatok?
Közben a munkaügyi bíróságra keresetet adtam be.
Lehetséges vagy mennyi az esélyem hogy ugyan azt állapítják meg mint az I-II fokon legrosszabb esetben kevesebbet fognak megállapítani.
IBD beteg vagyok kronikus vastagbél gyulladás ,szürkehályog,izületi gyulladás.
I fok 2011április 45%-fellebbezés
II fok 2011 jun 28 45%-értesítés erről 2011 szept 12
2011 okt 6-án fellebbezés munkaügyre közben rendszeres szociális járadék folyamatban ügyintézés alatt

Tisztelettel kérem a segítségét, Icus
Vissza az elejére
Hetti8

HozzászólásElküldve: 2011, Szept. 19, 23:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Modarátor!

Az előbbi hozzászólásomat kiegészíteném még azzal, hogy az említett fórumcsoportban számos más hirdetés is olvasható! Ezek törlésére miért nem került sor? Azokat miért nem az apróhirdetések között kell megjeleníteni?

Köszönöm
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
Hetti8

HozzászólásElküldve: 2011, Szept. 19, 23:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Modarátor!

Akkor kérném, hogy a fórumban a " Hirdetések, felhívások, felmérések, pályázatok" nevezetű topic-ot, melynek alcímében és tájékoztatójában ez áll: "Ebbe a fórumcsoportba várjuk bárki hirdetését. A MÁSHOL ELHELYEZETTEKET ... ELŐZETES ÉRTESÍTÉS NÉLKÜL TÖRÖLJÜK!!!" a későbbiekben nevezzék át, mert igencsak megtévesztő a gyanútlan felhasználó számára!!!

Köszönöm
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2011, Szept. 19, 16:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Hetti!

Kérjük apróhirdetéseidet itt add fel: http://www.csaladinet.hu/apro/

Üdvözlettel:
Családinet Moderátor

Hetti8 írta:
Kedves Moderátor!

Érdeklődni szeretnék, hogy az általam feltett hirdetés miért kerül le minden alkalommal kb. 1-2 nap elteltével a "Hirdetések, felhívások, felmérések, pályázatok" rovetból (járókát és babaruhákat szeretnék hirdetni).
Tudomásom szerint nem csináltam semmi olyat, mely indokolná hiredetéseim törlését.

köszönöm
Vissza az elejére
Hetti8

HozzászólásElküldve: 2011, Szept. 19, 15:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Moderátor!

Érdeklődni szeretnék, hogy az általam feltett hirdetés miért kerül le minden alkalommal kb. 1-2 nap elteltével a "Hirdetések, felhívások, felmérések, pályázatok" rovetból (járókát és babaruhákat szeretnék hirdetni).
Tudomásom szerint nem csináltam semmi olyat, mely indokolná hiredetéseim törlését.

köszönöm
Vissza az elejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2011, Júl. 11, 14:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

baluanyukaja írta:
Kedves Moderátor,
Szeretném magam törölni fogalmam sincs hogyan kell.... segítene? (profil)
köszönöm

Kedves Baluanyukája!

Küldened kell egy emailt az info@csaladinet.hu címre arról az email címről, amelyikkel regisztráltál.

Üdvözlettel:
Családinet Moderátor
Vissza az elejére
baluanyukaja

HozzászólásElküldve: 2011, Júl. 11, 08:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Moderátor,
Szeretném magam törölni fogalmam sincs hogyan kell.... segítene? (profil)
köszönöm
Vissza az elejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2011, Ápr. 18, 10:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Nonoka!

Az e-mail címedet az adatlap beállításoknál tudod megváltoztatni.

Üdvözlettel:
Családinet Moderátor

Nonoka írta:
Tisztelt moderátor!

Megváltozott az email címem?
Hogyan lehet a profilomban megváltoztatni?

Köszönettel: Nonóka
Vissza az elejére
Nonoka

HozzászólásElküldve: 2011, Ápr. 16, 17:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tisztelt moderátor!

Megváltozott az email címem?
Hogyan lehet a profilomban megváltoztatni?

Köszönettel: Nonóka
jlilien

HozzászólásElküldve: 2011, Jan. 25, 18:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ezt megtaláltam köszönöm. De az a problémám hogy a fotóalbumon belül van több albumom és ezekben szeretném cserélni a képeket. Ezt nem tudom hogy kell. Csak simán a fotóalbumba tudom csak tenni így a már abban létező albumok alá teszi a képet. Köszönöm.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése Yahoo Messenger MSN Messenger
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2011, Jan. 25, 18:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves jilien!

A blogot frissítenünk kellett, mert a korábbi verzió már kissé elavult, viszont a jelenlegi verziónak megváltozott a kezelőfelülete.
Ha képet szeretnél feltölteni a blogodba, akkor azt ezután a baloldali menüben a Bejegyzés menüpont alatti Média menüpontban tudod megtenni.

jlilien írta:
Ha másnak is megváltozott a kinézete megtudnátok mondani hogy így hol találom az intézőt?
Vissza az elejére
jlilien

HozzászólásElküldve: 2011, Jan. 24, 13:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha másnak is megváltozott a kinézete megtudnátok mondani hogy így hol találom az intézőt?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése Yahoo Messenger MSN Messenger
jany_mano

HozzászólásElküldve: 2011, Jan. 24, 08:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én itt a fórumon olvastam valahol, hogy blogmotor frissítés volt a napokban az oldalon, szerintem neked is ez okozhatja a változásokat!
Vissza az elejére
jlilien

HozzászólásElküldve: 2011, Jan. 24, 00:35    Hozzászólás témája: Bloghoz kérek segítséget Hozzászólás az előzmény idézésével

Most ismerkedem ezzel az oldalal és nem igazodom ki a blog szerkesztésben sem. Amikor elkezdtem a kezelő felület más volt mint most, úgy már megtaláltam a dolgokat. Egyszer csak megváltozott! Mit állítottam el és hol tudom vissza állítani? Nem úgy néz ki mint a segítségben leírt kezelőfelület és vezérlőpult. Szürke az egész csak bal oldalt vannak dolgok és hiába katintok a vezérlőpultra nem jön fel sehol sem az intéző. Képeket szeretnék felrakni de nem tudok a már meglévő albumomba.
Köszönöm.
Vissza az elejére
jany_mano

HozzászólásElküldve: 2010, Nov. 14, 20:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

goldyklub: Szerintem avval az email címeddel amivel regisztráltál, írj erre a címre, én ezt az impresszumba találtam az oldal alján.

Központi e-mail: info@csaladinet.hu
Vissza az elejére
mamoka49

HozzászólásElküldve: 2010, Okt. 16, 01:05    Hozzászólás témája: Köszönet Hozzászólás az előzmény idézésével

Szabolcs köszönöm a segítséget
Vissza az elejére
szabolcs01

HozzászólásElküldve: 2010, Okt. 15, 23:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves mamoka49!

Lájkoljatok minket a facebookon: http://www.facebook.com/Csaladinet
És akkor megtudjátok osztani a hírt az üzifalunkon Smile

Szabolcs
Vissza az elejére
mamoka49

HozzászólásElküldve: 2010, Okt. 15, 20:29    Hozzászólás témája: Nem tudom hol kezdjem Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Kata mama!
Nehezen igazodom ki a fórumok és hozzászólások közt és nem tudom hol kezdjem, amit fel szeretnék tenni, hogy mindenki láthassa. Végül is ez egy országos kérés lenne, hogy azokat a segíteni szándékozó embereket megtaláljuk, akik segítségünkre tudnak lenni. Bennünk csak a jó szándék van meg, de nem tudjuk kivitelezni, nincs még tapasztalatunk. A Network üvegfestő klub kicsiny csapata üvegfestett képeket szeretne felajánlani eladásra, és a befolyt összeget a vörös iszak károsultak részére szeretnénk felajánlani.
http://vegmatricafests.blogspo.....ujtas.html

itt bővebben lehet róla olvasni, de feltettük az iwiwre, meg a faceebookra is.
Előre is köszönöm a segítséget.
Marcsi
Vissza az elejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2008, Okt. 21, 23:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Megújult a Blogunk:

http://www.csaladinet.hu/blog

Van benne Fotóalbum-lehetőség is Very Happy! A bejegyzések és az Albumok is jelszóval védhetőek!

Szeretettel várunk Benneteket ott is!
Vissza az elejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2008, Okt. 06, 14:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zárt csoportokat csak moderátor tud létrehozni, a kérelmezett csoporttagok felhasználónevének ismeretében. A csoport a későbbiekben is csak moderátori jogkörrel szűkíthető/bővíthető.

Zárt csoport létrehozásának akkor van értelme, ha a csoport tagjai mások által nem olvashatóan kívánnak fórumozni, ekor rejtett topikot kell létrehozni. Ha egy topik teljes törzsközönsége úgy dönt, hogy a topikot rejtetté szeretné tenni, erre is van mód.

Minden ezirányú tevékenység létrehozása, koordinálása a CsaládiNet hatásköre, privát üzenetben kérnénk az igényeket jelezni.
Vissza az elejére
kandibaba

HozzászólásElküldve: 2008, Okt. 06, 11:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Szeretném megkérdezni, van-e lehetőség zárt csoport létrehozására, és ha igen, hogyan fogjak hozzá.
Előre is köszönöm a segítséget.
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2008, Okt. 03, 09:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Október elsején módosítottuk a fórumdesign-t, emellett változtatásokat hajtotunk végre az adatbázison. Ez utóbbi célja az, hogy egyetlen bejelentkezés a Családinet (majdnem) teljes felületén érvényes legyen: egyszerre lehessen fórumozni, blogolni, szavazni, stb. - melyekről reméljük, mind többen kipróbáljátok. (A Chat funkciónk sajnos továbbra is külön bejelentkezést igényel.)

Sajnos mint minden átállítás, ez is hozott előre nem látható problémákat. Már elég sokat sikerült kiküszöbölnünk, de kérjük visszajelzéseteket, ha valami még nem működik tökéletesen.

A Bejelentkezés mezőt ezentúl a Családinet narancssárga fejlécének jobb szélén találjátok.
Ha jelszóprobléma merül fel, használjátok az Elfelejtettem a jelszavamat linkjét. Ha azzal nem juttok előrébb, jelezzetek felém a moderator kukac csaladinet pont hu e-mail címre, kaptok egy átmeneti jelszót, amit majd meg kell változtatnotok a sikeres belépés után. (Hétvégén történő jelzésnél türelmet kérek a köv. munkanapig.)
A saját Profil beállításában sincs már mód a jelszavatok megváltoztatására, bejelentkezett állapotban szintén a jobb felső sarokban a Beállításaim linken lehet.

Köszönjük a türelmeteket. Szeretnénk, ha tudnátok, minden újításunk igyekszik a Ti nagyobb kényelmeteket szolgálni.
Vissza az elejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2008, Júl. 23, 10:37    Hozzászólás témája: Fórumozók adatvédelme Hozzászólás az előzmény idézésével

Már régen terveztük ADATVÉDELMI INTELMEK összeszedését, de ez annyira jó, hogy inkább ezt linkelem be minden kezdő és haladó fórumozónak: http://forum.index.hu/Article/.....;t=9126303

Már nálunk is voltak ilyen kérések egyébként Rolling Eyes , a legtöbbször válás miatt Sad ...

Erről a témáról ebben a topikban is olvashattok: http://csaladinet.hu/forum/ada.....t1071.html
Vissza az elejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2007, Okt. 27, 23:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A fórum jelen pillanattól már téli időszámítás szerint üzemel, remélhetőleg nem okoz senkinek nagyobb fennakadást a valós átállásig.

Ha valakinek nem a megfelelő időpontot mutatja a fórumórája, ajánlom figyelmébe ezen topik 19. hozzászólását.
Vissza az elejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2007, Jún. 09, 22:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

zsuzsim írta:
Kedves Moderátor!
Lehet olyat csinálni, hogy egy topicban dátumra keresni? Pl. meg lehet nézni egy topicban a 2005.01.05-i hszeket?

Köszönöm

Kedves Zsuzsim!
Sajnos, az általunk használt fórumprogram ilyen szűkített kereséseket nem tesz lehetővé. Megértésedet köszönjük.
Vissza az elejére
zsuzsim

HozzászólásElküldve: 2007, Jún. 09, 17:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Moderátor!
Lehet olyat csinálni, hogy egy topicban dátumra keresni? Pl. meg lehet nézni egy topicban a 2005.01.05-i hszeket?

Köszönöm
Vissza az elejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2007, Márc. 27, 13:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tisztelettel kérjük Fórumozóinkat, hogy topiknyitás előtt legyenek szívesek átnézni a topiklistát, van-e már hasonló témában, és csak akkor nyissanak újat, ha egyikhez sem tudják hozzáilleszteni saját mondanivalójukat.

A flood-topikokat előzetes értesítés nélkül töröljük!!!

Köszönettel:

CsaládiNet moderáció
Vissza az elejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 31, 11:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Téli-nyári időszámítás

A fórumon megtörtént az időzóna átállítás nyáriról télire, ez akkor észlelhető, ha nem léptél még be a felhasználóneveddel.

Az időszámítás átállítása a felhasználóneveknél sajnos nem függ ettől, ezért lépj be a Profilodba, és állítsd
télen (október utolsó vasárnap hajnaltól): GMT+1-re (Budapest)
nyáron (március utolsó vasárnap hajnaltól): GMT+2-re (Budapest nyári isz.)

További jó fórumozást!
Vissza az elejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 09, 22:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Fórumozók!

Kérjük, hogy a nem közérdekű, fórummal kapcsolatos problémáitokat NE ebbe a topikban jelezzétek (erre korábban a Visszajelzés témacsoportban az A fórumról című topikot használtuk).

Köszönjük.
Vissza az elejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2006, Márc. 09, 12:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Lányok!

Kérünk figyeljetek erre: ha valaki kettő darab vonalzót helyez el az aláírásában, legyen szíves két sorban megtenni, ellenkező esetben a többieknek miatta kell jobbra-balra görgetni a fórum-ablakot, hogy a hozzászólások teljes szövegét elolvashassák.

Köszönjük.
Vissza az elejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 08, 23:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

moni101 írta:
Kérdésem az hogyra? az angol mutató helyett hogyan állhatnék magyarra ?

A fórum főoldalán a Profil(e) menüpontban keresd meg a Board Language sort, ott állítsd be a Hungarian választási lehetőséget, és az oldal alján a Submit gombbal rögzítsd.
Vissza az elejére
moni101

HozzászólásElküldve: 2006, Jan. 07, 13:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kérdésem az hogyra? az angol mutató helyett hogyan állhatnék magyarra ?
Borka

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 20, 11:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

KataMama írta:
Avatar – az a kis kép a hozzászóló neve alatt

Ha bemész a Profilodba, ott az oldal alján tudod feltölteni az általad választott képet az Avatarba (ami tulajdonképpen egy kis képtár, mely minden felhasználóhoz 1 db képet tud tárolni). Kép származhat a saját gépedről, vagy az internetről, ekkor le kell mentened a gépedre a felrakáshoz. A képnek méretkorlátai is vannak: maximum 80 x 80 pixel felbontás, és maximum 6 kB terjedelem. A képet különböző képszerkesztő programokkal tudod lekicsinyíteni, ha nem megy egyedül, kérj segítséget.

Hát nekem nem megy, pedig 8 éve grafikus a szakmám. Confused Kicsit bosszant az ügy. Adott egy teljesen normális kép, bőven alatta van a 80-as pixelhatárnak, a képszerkesztőm bólogat a 6 kB-os méretre is, mégsem tölti fel, mondván túl nagy avatarnak. Evil or Very Mad Pedig JPEG, a minősége is kellőképpen x@r, hogy még véletlenül se legyen nagy (kérdésem, hogy ebből ki mit fog látni, mert hogy már én semmit, az is biztos)... Help me, please...
KataMama

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 06, 15:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tisztelettel kérek mindenkit, hogy ne ezt a topikot használja próbálkozásokra Exclamation Exclamation Exclamation Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Próba topik elérhetősége 2 hozzászólással lejjebb megtalálható!
Vissza az elejére
KataMama

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 29, 08:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Dupla hozzászólások, üzenet utólagos szerkesztése

Elég gyakran találkozom dupla hsz-ekkel. Saját tapasztalatom alapján én akkor szoktam magam is duplát produkálni, amikor a böngészőm Vissza gombjával (balranyíl) elérem a hozzászólás-író ablakot. Ekkor akármit csinálok (ablakból kilépés is), ha a fejem tetejére állok is, duplázódik a hsz Sad .
Nekem könnyű dolgom van, mert rögtön tudom törölni is Cool , viszont Ti ha észreveszitek, a sajátotokat, a hsz jobb felső sarkában a Szerkeszt gomb megnyomásával újra beleírhattok a hsz-ba, valamilyen új közlendővel felülírhatjátok a duplázást.

Köszönöm az önkéntes segítséget. (Nem elvárás, csak tipp az önálló javításhoz.)
Vissza az elejére
KataMama

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 29, 08:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Próbálkozások

Ha esetleg a különböző beállításaitokat élesben próbálgatni szeretnétek (pl. vonalzó beállítása az aláírásba), a Próba topikban a topik(ok) zavarása nélkül megtehetitek: http://csaladinet.hu/forum/viewtopic.php?t=81

(Az igazság az Embarassed , hogy használatával az én munkámat könnyítenétek meg, hogy ne kelljen a próbálkozós hsz-okat törölgetnem a topikokból. Bocsánat a kérésért.)

A hozzászólás legutóbb KataMama által 2005, Júl. 07, 12:17-kor lett szerkesztve, összesen 2 alkalommal.
Vissza az elejére
KataMama

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 12:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Privát üzenet

Privát üzenet bárkinek küldhető, ha tudod a címzett felhasználónevét. (Ha nem tudod pontosan, használd a Felhasználónév keresése gombot a Privát üzenet / Új hozzászólás útvonalnál.) Ha valaki hozzászólását olvasva támad kedved privát üzenetet küldeni neki, legegyszerűbb, ha a hozzászólás legalján lévő ikonsor balról második, pü feliratú gombjával indítod.
Fontos: nem megy el az üzenet (csak a privát, nem a fórumos hozzászólás!, ahhoz felesleges), ha nem írsz hozzá be valamilyen címet. Elég egy árva betű vagy szóköz is, csak üres ne legyen.

A Fórum alapbeállításai szerint (hacsak a címzett ezt másképp nem állította be!) a Privát üzenet az üzenet érkezéséről
1. következő fórumletöltésekor és
2. e-mailben is
értesül.
Előfordulhat, hogy a Privát üzenet címzettjének gépén olyan program is működik, amely letiltja a felugró ablakokat. Ezért - ennek ellenkezőjének megbizonyosodásáig – érdemes jelezni a megfelelő fórumban, hogy valakinek privát üzenetet küldtél. (Ha megtudod, hogy nem működik ilyen program a gépén, kérlek, lehetőleg mellőzd az összes fórumozó tudósítását minden magánüzenetedről. Gondolj arra, hogy nem mindenki munkahelyről vagy korlátlan elérést biztosító előfizetésről internetezik, és az őt egyáltalán nem érintő rendszeres nyilvános magánüzeneted neki pénzbe kerül.)
Vissza az elejére
KataMama

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 12:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

E-mail értesítés válasz érkezéséről

A Profilodban kell beállítanod, hogy értesítsen-e a rendszer minden, a topikban érkezett hozzászólásról. Valószínű, hogy ez felesleges, mert egy pörgősebb topikban napi akár több száz levélről is lehet szó, amivel pillanatok alatt tele lehet a postaládád. Állítsd Nem-re az opciót a „Mindig értesítsen ha válasz érkezik:” kérdésnél.
Előfordult már, hogy Nem-állásban is érkezett értesítés, ilyenkor kapcsold ki a következő hozzászóláskor a hozzászóló-ablakban lévő „Értesítés, ha hozzászólás érkezik” opciót. Ha még mindig jön e-mail, lépj be az egyikbe, és kövesd az utasításait.
Vissza az elejére
KataMama

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 12:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Avatar – az a kis kép a hozzászóló neve alatt

Ha bemész a Profilodba, ott az oldal alján tudod feltölteni az általad választott képet az Avatarba (ami tulajdonképpen egy kis képtár, mely minden felhasználóhoz 1 db képet tud tárolni). Kép származhat a saját gépedről, vagy az internetről, ekkor le kell mentened a gépedre a felrakáshoz. A képnek méretkorlátai is vannak: maximum 80 x 80 pixel felbontás, és maximum 6 kB terjedelem. A képet különböző képszerkesztő programokkal tudod lekicsinyíteni, ha nem megy egyedül, kérj segítséget.
Vissza az elejére
KataMama

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 11:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Aláírás – ami mindig megjelenik valaki hozzászólása végén

A Profilodban beállítható, hogy
- csatolja-e a fórum minden hozzászólásodhoz az Aláírásodat
- mi legyen az aláírásban.
Választhatod azt a verziót, hogy alapértelmezésben kikapcsolod a Profilban az Aláírás csatolását, ekkor még mindig van esetenként lehetőséged a csatolásra, ha a hozzászólás-küldéskor bekapcsolod az Aláírás hozzáadása opciót.

Az aláírás tartalma:
Nos a tartalma az teljesen Tőled függ, de ezzel kapcsolatban is sok kérdés merül fel. Ugyanúgy működik, mint egy hozzászólás, formázható, kép és link illeszthető bele, csak itt nem adja ezeket a lehetőséget automatikusan a program. Legegyszerűbb, ha megcsinálod az aláírást úgy, mintha hozzászólást írnál, megformázod, Előnézetben ellenőrzöd, hogy olyan-e, amilyennek akarod, aztán nem küldöd el, hanem átmásolod a Profil Aláírás rovatába.

Az aláírásban szereplő kis „vonalzók” beszúrása:
A Családineten eddig a következő oldalakról láttam beszúrva vonalzókat (lehet máshonnan is, ezek a gyakoribbak):
www.lilypie.com
www.tickerfactory.com
http://tickers.baby-gaga.com/
http://www.snugglepie.com/admi.....38cc843a8c
http://www.babysfirstsite.org/.....mode=login
http://www.tickercentral.com/tickertypes.php
(Az első három regisztráció nélkül is működik, a második három csak regisztráció után.)

Ezek lehetőséget adnak a fogamzásra felkészülés, a babavárás hónapjainak, illetve a gyerekek korának képes megjelenítésére.
Az oldal útmutatása alapján elkészíted a saját vonalzódat (érdemes más topikokban is körülnézni, hogy egyedi lehessen a sajátod!), majd vonalzó-generálása után a kapott BBCode-ot tartalmazó linket átmásolod az aláírás ablakba.

A hozzászólás legutóbb KataMama által 2005, Júl. 22, 10:36-kor lett szerkesztve, összesen 6 alkalommal.
Vissza az elejére
KataMama

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 11:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Linkek, képek beszúrása

Egy bármilyen link (pl. www.csaladinet.hu ) sima begépelése automatikus linkelést jelent.
Fontos: a cím után bármilyen más írásjelet csak egy szóköz beütése után tegyél, mert azt is a link részének érzi a program, és azzal nem működik (próbáld csak ki: www.csaladinet.hu,)

Képet csak akkor tud a fórum megjeleníteni, ha az valahol az interneten, akár bármilyen nyilvános képtároló oldalon (pl. gportal.hu ) található meg. (A Családinet fórumának nincs saját tárhelye ezek tárolására.) Tapasztalataink szerint a kb 30 kB méret és a .jpg formátum az, ami a fórum komolyabb zavarása (letöltés-lassítás, illetve oldal-kiszélesedés) nélkül kezelhető, de ilyenkor elküldés előtt az Előnézet gomb használata mindenképp ajánlott. Az ennél nagyobb képeket kérjük linkkel megadni! Ha mégis bekerülnek, moderáláskor automatikusan linkre javítom őket. (Aki félti a nyilvánosságtól a többi képét, csináljon külön albumot nekik.)

A kép megjelenítésekor a hozzászóló ablakban be kell kapcsolni az Img gombot, beírni/bemásolni a kép elérhetőségét, majd lezárni a képbeszúrást az Img gomb újbóli megnyomásával.
Pl. így: [img] http://natloz.znet.hu/gifmenu/...../sziv1.gif [/img]
ebből ez lesz, csak a szóközöket vedd ki: [^]  

A hozzászólás legutóbb KataMama által 2005, Ápr. 29, 07:26-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
KataMama

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 11:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hozzászólások formázása
A hozzászólásokban a fórum programja lehetőséget biztosít a betűk
- színének, [color= szín angol neve] szöveg [/color]
- méretének, [size= …] szöveg [/size]
- vastagságának, [b ] szöveg [/b]
- jobbra döntésének, [i ] szöveg [/i]
- aláhúzásának [u ] szöveg [/u]
beállítására. (A megjelenítés érdekében a formulákba felesleges szóközöket tettem, ezek NEM kellenek a parancsban!)

Legegyszerűbb módja: ki kell jelölni a formázandó szöveget, majd rákattintani a megfelelő gombra az üzenetküldö ablak feletti sorban. (Ha az oldal tetején lévő hozzászóló boxban kezdted el az üzenetet írni, az Előnézet gombbal, majd a lefelé lapozással elérheted a formázógombokat. Az Előnézet gomb használatával ellenőrizheted, hogy a szándékod szerinti formázás jelent-e meg.

Fontos: ha a szögletes zárójelek akár egyike is hiányzik, a formázás nem jelenik meg. Teendő: a billentyűzeteden kitörlöd a szöveg környékéről a formázást biztosító parancsokat, és újraformázod a szöveget a gombokkal. Bátrabbak a zárójelek begépelésével is próbálkozhatnak Wink, a szögletes zárójeleket az Alt Gr + F illetve Alt Gr + G billentyűkombinációkkal tudja elővarázsolni.
Vissza az elejére
KataMama

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 11:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egyszerű üzenetküldés

NAGYBETŰK HASZNÁLATA – mint minden internetes fórumon– a KIABÁLÁST jelenti. KÉRLEK NE HASZNÁLD!!!
(Felhasználónévként se, ha lehet kérnem…)

A fórum valamely témájában hozzászólás küldése vagy a topik címe alatti ablakban kezdhető, vagy az Új hozzászólás gomb megnyomásával.

Fontos: az Új téma gomb új topik nyitására szolgál, erre a hozzászólás küldése után az is felhívja a figyelmet, hogy téma megjelölését kéri a program. Ha mégis új hozzászólást szerettél volna elküldeni, akkor jelöld ki a begépelt szöveget, nyomd meg a Control (Ctrl) + Insert (Ins) billentyűkombinációt, (ezzel a gép memóriájába teszed azt,) lépj ki a témanyitó-ablakból, menj az Új hozzászólás ablakba, és a Shift + Insert (Ins) billentyűkombinációval illeszd be.

Mielőtt tényleg új témát nyitnál, légy szíves nézz körül a fórumon, van-e már ilyen témájú hozzászólás!!!

Érdemes az üzenetet tagolni, legalább az Enter billentyű használatával, főleg ha az több témát tartalmaz, ill. válasz több címzettnek írtad.

Az üzenet elküldése előtt – ha bármit beszúrtál – légy szíves használd az Előnézet gombot. Ha esetleg túl hosszú karaktersorozat vagy kép van üzenetedben, az „széthúzza” az oldalt vízszintesen (azaz jobbra-balra kell görgetni a fórum alján a görgetősávval). Ha pl. a drukkolást akarod kifejezni bármilyen jel egymás után begépelésével (mint pl. +++++++++++++++++), érdemes kb 40 karakterenként (hozzászóló-ablak egy sora) egy szóközt beiktatni.

Előnézet üzemmódban egyébként a hozzászóló-ablak bal oldalán tudjátok használni a smiley-kat, és legalul lapozni tudtok szerkesztés közben, hogy ki mit irt. Így sokkal áttekinthetőbb minden, nem kell ide-oda pörgetni az egészet és mindenkinek tudtok válaszolni, sőt, a hozzászólás írása alatt érkezett hozzászólásokat is elolvashatod egy újabb Előnézet-tel.

A hozzászólás legutóbb KataMama által 2005, Júl. 07, 12:19-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
KataMama

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 28, 11:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Moderálási alapelvek

Általában a dupla hozzászólásokat szoktam csak magamtól törölni, KIVÉVE, ha a rá adott reakciók értelmetlenné teszik a törlést vagy magát a reakciót. (Időnként persze mégis előfordul, hogy gyorsabb a kezem, mint a szemem, előre is bocs.)

Moderálok még, ha
- valaki a saját hozzászólásának törlését kéri (kérem, hogy ezt Privát üzenetben tegye!!!)
- túl sok időm van (hihi), és
- valaki reklámmal off-ol (és napnál világosabb, hogy nem a társasághoz tartozik).

Helyesírási hibákat kizárólag külön kérésre (Privát üzenet!!!) javítok, nem az én tisztem, hogy megtanítsam a fórumozókat a magyar nyelv szabályaira.

Nem biztos, hogy minden nap történik moderálás, előfordul (én is ember vagyok, gyerekekkel, feladatokkal és programokkal, és a moderálást szabadidőm terhére, nem pénzért végzem), hogy napokig nem jövök, ezért megértésedet kérem. Ilyenkor sürgős esetben „Fórum – moderálás kérése” témamegjelöléssel írj az info@csaladinet.hu címre. Ez a Családinet portál központi e-mail címe, nem hozzám érkezik, hanem a lap tulajdonosához/rendszergazdájához.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Tudnivalók Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés