Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Magzatvédő vitamin

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Borka

HozzászólásElküldve: 2005, Jún. 29, 23:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Én is Elevitet szedek, akitől eddig hallottam róla, csak pozitívat mondott. Semmi bajom vele, nekem pl. nem emelte meg a vasat. Nem is émelygek tőle, pont jó. Ez szerintem mindenkinél máshogy alakul, szervezet kérdése. De azért óriásbébit nem szeretnék... De nem hiszem, hogy babavitamin tenné! Amúgy is vitaminhiányos voltam, most már legalább rendben vagyok. Smile Amúgy szedek mellé 500 mg-os C-vitamint is, így aztán fél éve nem voltam beteg... Smile (Amíg addig minden hónapban elkapott a tüsszkór...)
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Mrs. Diablo

HozzászólásElküldve: 2004, Ápr. 13, 14:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vitaminhiány Európa-szerte

2004 ápr. 13 12:54 - Forrás: Hölgyfórum.hu

A napokban egy angol kutatócsoport megvizsgálta a nyugat-európai országok lakosságának étkezési szokásait, és arra az eredményre jutott, hogy még ezekben a gazdagabb országokban, is igen sok kívánnivalót hagy maga után az emberek vitaminbevitele.
"Magunk is meglepődtünk, hiszen az emberek nagy része meg van győződve arról, hogy egészségesen táplálkozik. Ehhez képest sok esetben még a legfontosabb vitaminok és ásványi anyagokból sem vesznek eleget magukhoz." - nyilatkozta az egyik szakember. "A gyümölcs illetve zöldségfogyasztás területén is tapasztaltunk hiányosságokat, de ezen a téren még viszonylag elfogadható a helyzet. Az E illetve B vitaminok esetében azonban már rosszabb a helyzet." - tette hozzá Dr. Neil Carpenter. Érdekes módon arra az eredményre jutottak a tudósok, hogy a nők egészségtelenebbül étkeznek, mint a férfiak.
Vissza az elejére
beth74

HozzászólásElküldve: 2004, Márc. 17, 15:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Én végig szedtem az elevitet is, sőt már nagyon régen szedem mióta elkezdtünk próbálkozni a babával.Én éhesebb sem lettem tőle a terhesség alatt, és előtte sem híztam 2 év szedés után sem.)
A magneB6-ot is szedem bár már csökkentett mennyiségben, viszont a vérképem jó ami már nem annyira mondható el a kismamákról a harmadik harmadban.
ribizli

HozzászólásElküldve: 2004, Márc. 16, 18:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tudjátok, hogy vérkép alapján velem abbahagyatta a házidokim az Elevitet, aztán a lomkos dokim a Magne B6-ot is! Csak Folsavat szedtem végül.
Tkrinyus ez tényleg marha sok amit szedsz!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
tkrinya

HozzászólásElküldve: 2004, Márc. 15, 07:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az én barátnőm szedte az Elevitet,és 2 hét alatt úgy megnőtt a vérében a vas,hogy azonnal leállították a szedését.
Én is szedek most Elevitet, csak szerintem én meg túl vagyok vitaminozva, mert ezen felül még 3*2 Magne-B6-ot két folsavat és másnaponta 1 E-vitamint kell szednem.Nem is tudok csak 5 naponta nagydolgot csinálni!
Egyébként az itthoni nőgyogyim nincs hanyattvágódva a magzatvédő vitaminoktól, pedig nem idős és betyepesedett az ürge.Azt mondja, hogy egy fiatal egészséges nő simán ki tud hordani egy egészséges gyermeket vitaminok nélkül is.Ebben van egy jó adag reklámfogás is.
Czeizel is már csak a vitaminokhoz ért, mert a lombik programhoz nem sokat konyít az öreg.
vmy

HozzászólásElküldve: 2004, Márc. 14, 15:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Saját tapasztalatról én is beszámolhatok ebben a témában. Elevitet szedtem, és kb. 15 kg-t szedtem fel a várandósság alatt, ebből szülés után 2 kg plusz maradt. Az étvágyam nem nőtt meg tőle, amit észrevettem, hogy olyan dolgokat kívántam meg, amit addig soha, vagy ritkán ettem csak meg. Pl. kefírt, sajtot, zöldalmát. Nem hiszem, hogy az Elevitnek köze lehet hozzá, inkább a szervezetem jelezte ilyen módon, hogy mire lenne szüksége. Megjegyzem az Elevitnek szerintem olyan borzasztó bevonata van (édeskés) amitől néha émelyegtem. Az is lehet, hogy abban az állapotban éreztem csak émelyítőnek.

Engem megnyugtatott az a tudat, hogy szedem a vitamint, és ezzel hozzájárulok a kisbabám minél jobb fejlődéséhez.

Az óriás bébikről szóló rémtörténeteket viszont agyrémnek tartom, valaki kitalálta és elterjedt. A férjem családjában kevés kivétellel jellemző a 185 cm feletti magasság, és az én kislányom 3300 grammal, 55 cm-rel, tehát abszolút átlagmérettel jött a világra, egy nappal a 40. hét betöltése előtt.
KataMama

HozzászólásElküldve: 2004, Márc. 12, 16:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sasfiók, én is ettem abból a kétezres szállítmányból jó néhány doboznyit. (96, ugye?) Aztán eljöttem tőlük, több év alatt elkoptattam néhány dokit magam mellől, míg végül a János Kórházban a lombikjaimhoz is ezt az ominózus svájci vitamint írták fel. Szedtem is őket szorgalmasan. Mindig jól meg is dobta az étvágyamat, csak úgy repültek tőle fel rám a kilók Sad . Szoptatás alatt is sokáig szedtem őket.

Szerintem az nem igaz, hogy ezektől lesznek az óriásbébik. Mindkét gyerekemet pár nappal kiírás előtt szültem, és az egyik 3100 lett (a másik meg 4180, de ez genetikai: a párommal mindketten 4 kiló fölött születtünk - 4100 és 4400 g).
Vissza az elejére
ribizli

HozzászólásElküldve: 2004, Márc. 11, 16:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pár évvel ezelőtt mindenkivel szedették a Maternát, nemrég az Elevitet. Manapság már egyiket sem erőltetik a sok óriás baba miatt, most a Folsav és a Magne B6 a nyerő.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Vendég

HozzászólásElküldve: 2004, Márc. 04, 11:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem manapság a magzatvédő vitamin teljesen elfogadott bevált módszer és ezért nem foglalkoznak vele annyira részletesen. Véleményem szerint egyébként azért ezeket a vitaminokat is ésszel kell szedni.
Vissza az elejére
sasfiok

HozzászólásElküldve: 2004, Márc. 02, 23:49    Hozzászólás témája: Magzatvédő vitamin Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagyon nagy csend van mostanában erről a témáról, ez manapság már egyáltalán nem érdekel senkit?

Én annak idején éjszakákat beszéltem rá az asszonyt, erre a kísérleti módszerre, amire tkp büszke is vagyok, mert Czeizel dr első 2000 db-os svájci támogatással megvalósított "ember-kísérletének" a részese lehettem, bár nekem csak 2 számmal kisebb kicsicuki óvszert kellett elviselnem, a páromnak azér' több dolga is akadt azon kívül, hogy reggelente a hőmérővel a szájában édesdeden aludt.

Szerintem senki sem bánta meg akkoriban, hogy valamit tehettünk annak érdekében, hogy elkerüljük vele született rendellenességeket, én erről mostanában alig hallok. Nem érdekli a babavárókat a kisded egészsége? Nem hinném, hogy így lenne, talán valahol elakadt ez az információ.

Üdv: sasfiok Bükkaljáról
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés