Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
2005. Nyári babák
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 362, 363, 364  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 28, 10:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A Családinet kollektívája úgy döntött, hogy ezt a fórumot lezárja (a fórum a továbbiakban olvasható lesz, de új hozzászólást írni bele nem lehet) .

Véleményünk szerint ez (és a tudomásunk szerinti háttérben zajló) viselkedésmód, vádaskodás, áskálódás nem a topik címe szerinti közösség eredeti szándéka, ezért honlapunk a fennálló helyzetet ilyen formában igyekszik megoldani, mivel portálunk - pártatlan lévén - nem kíván ilyen csaták részese lenni.

Nyomatékosan felkérjük a fórum minden jelenlegi és korábbi fórumozóját, hogy tartózkodjék a viszály folytatására szolgáló újabb topik létrehozásától, az esetlegesen létrehozott topikot előzetes értesítés nélkül TÖRÖLNI fogjuk, másodszori próbálkozásnál a topiknyitót és a vitában résztvevőket (tekintet nélkül "hovatartozására") a fórumról KI FOGJUK TILTANI.

Tisztelettel kérjük, hogy nézeteltéréseiteket ne ilyen formában rendezzétek. (A zárt topik sem erre a célra való.)

Köszönettel:

a Családinet kollektívája
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fény

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 28, 09:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nahát Hajni, hogy te milyen amnéziás lettél!? HA-HA!
Téged nem kizártak ebből a topikból, hanem magad mentél el! HA-HA!
(Minden mondatom végén röhögni fogok, biztos más is velem tart, mert kiállítottad magadról a diliflepnit, amikor ezt az írásodat kitetted az egész világ elé! HA-HA! Csinálj máskor is ilyet, hogy tudjunk szórakozni! HA-HA!)
Olvass vissza! Te AKARTÁL lelépni innen. HA-HA!
Mellesleg savanyú a szőlő, mi? HA-HA!
A sárga irigység hangja hallatszik szavaidból! HA-HA!
Nem csodálom, hogy nem kellesz a másik topic-ban! HA-HA! Hozzájutottál egy bizalmas információhoz és az egész világ olvashatja! HA-HA! Én sem bíznék rád semmit! HA-HA! És ez nem a gerincességről szól! HA-HA! Hanem arról, hogy téged kihagytak, és próbálsz bosszút állni! HA-HA! Semmi közöd ahhoz, hogy ők milyen feltételek alapján alakítanak új csoportot! HA-HA! Ez bizony fájhat neked! HA-HA! A kritkát is tudni kell elviselni! HA-HA!
Tanultál te pszichológiát? HA-HA! (Ha vezető vagy, akkor kellett volna! HA-HA!) Hát ez bizony nem látszik! HA-HA! De tudod mit? Nem baj! Írogass továbbra is így, hogy szórakozni tudjunk rajtad! HA-HA! Ne nézz magadba! Túl mélyre úgy sem sikerülne! HA-HA!

Nő egymásközt ... ... ... HA-HA-HA-HA-HA-HA-HA-HA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vissza az elejére
Hajni20

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 27, 21:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Régi Topicosok!

Mivel kizártatok a topic életéből, ezért "csak" itt tudok kapcsolatba kerülni Veletek!

pipocs írta:Ez most lehet, hogy nem nyeri el mindenkinek a tetszését, de én a magam részéről Tündybet nem szeretném. Tudom, hogy anno én hívtam őt a fórumra, és nem szeretnék senkiben más véleményt kialakítani, mint amit saját magatok képzeltek róla.
Mindenki őrizze meg emlékeiben ahogy volt, msn-en el lehet érni minden nap.
Viszont talán emlékeztek Hanee nemrég kijelentette, hogy neki Tünd

Asszem homok került a gépezetbe. Shocked

Na ezekután érdemes lenne elgondolkodni, hogy ki mennyire gerinces.. Ki kinek MIT mond a szemébe. És ha a Mi stílusunk alpári volt, mert nem egymás háta mögött mondtuk szépeket, akkor ez meg gusztustalan. Exclamation
És inkább legyek alpári, mint ilyen! Amit műveltek, az kicsinyes és undorító.

Ezzel egy olyan embert bántottatok meg, aki nem érdemelte meg. Egy olyat, akit mindenki szeretett és aki SOHA nem ártott senkinek!
És látjátok így is kitudódnak dolgok!! Vajon ki lehet a besúgó?? Hmm.. Jó szórakozást!

Kedves Mindenki! Épp itt lenne az ideje hogy kicsit magatokba nézzetek!

További jó utálkozást Nektek!"

Ui: Igazatok volt Exclamation Az én stílusom nem illik a fórum életébe. Bennem van gerincesség!!!
Vissza az elejére
anita19790601

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 27, 20:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Hát nem vagytok valami aktívak!
Irígyellek az altatás miatt. Mi is megpróbáltuk ezt a módszert, de csak sírt a Rudi, ezért nem próbáltuk többet. én nem hiszek abban, hogy hagyni kell sírni, és majd megtanulja.

Hát ennyi, írjatok!
Vissza az elejére
Hajni20

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 25, 10:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Anita:
alváshoz én nem tudok hozzászólni, már nagyon rég nem altatok. Leteszem , lekapcsolom a villanyt és kijövök. Néha még elbeszélget vagy fél órát is, aztán elalszik maga.

Igazad van optimistán kell hozzáállni s dolgokhoz. Nekem is gondok vannak a vesémmel.

Most ennyi, nem vagyok túl jól.

Pussz
Vissza az elejére
anita19790601

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 24, 19:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Ma nagyon szép idő volt Tatán, imádtuk. Gyönyörűen sütött a nap, nem volt elviselhetetlen meleg, hanem pont jó volt. Egész délután a játszótéren voltunk, Rudi legnagyobb örömére! Volt ott Baba, vau-vau...
Olyan édesen játszottunk.
Legközelebb csak szerda este tudok netezni, mert a férjem nem lesz itthon, és az Ő telefonján lehet netezni.
Köszi mindenkinek az együttérzést, de én nem fogok betegként élni. Szerintem ez nem olyan szokványos "betegség". Úgy fogok élni, ahogy elterveztem. Amúgy jó jel, 5 hónapja csak egyszer jelentkezett a gyulladás.
Vigyázzatok magatokra!
Szerdán jövök, szép napos napokat...

Anita
Vissza az elejére
gigicc

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 24, 17:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok Társalkodók!

Hajni:
ok, persze megértem. Semmi baj. Túl kiváncsi vagyok.

Anita:
Réka is csak napközben alszik el a kiságyban. Éjszaka velünk. Próbáltam leszoktatni, de nem sikerült. Sírni én sem bírom hagyni. De azzal vigasztalom magam, hogy 18 évesen már úgysem fog.
Nálunk is szeretne egyedül enni, én ami leveses nem engedem, ami szilárdabb azt igen. Vannak hisztik, de ebben következetes vagyok.
Betegségedet nagyon sajnálom. Következő terhességhez sok sikert és mielőbbi eredményt kívánok.

Gigi
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
anita19790601

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 23, 18:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Reumás ízületi gyulladásom van. Ez egy autoimmun betegség, és sajnos még nem gyógyítható, csak kezelhető. Az immunrendszerem tévesen azt hiszi, hogy beteg vagyok, ezért ellenanyagot kezd el termelni, ami ízületi gyulladásokat okozhat a testemben. Nagyon fájdalmas. Most találtam egy természetgyógyászt, aki tud rajtam segíteni, hogy ez az ellenanyag ne termelődjön. Volt orvos, aki még azt sem javasolta, hogy szüljek még gyereket. De szerencsére van olyan is aki segít, csak nem szabad éveket várni. Így most hamarosan elkezdjük a projektet. Nekem kell még baba, hisz nincs szebb dolog az anyaságnál. Szerencsére a terhesség alatt teljesen elmúlik ez a "betegség". Hát ez van.
Sajnos most a Rudi is beteg, lázas volt 2 napig, de szerencsére ma már jobban van.
Tudnátok nekem tanácsot adni alvás ügyben. Csak úgy alszik el a Rudi, ha lefekszem Vele, és ott maradok míg el nem alszik, és elég sokszor fent vagyunk éjszaka is. 4-5-ször biztos. A 2. felkelés után pedig csak közöttünk hajlandó aludni. Tudjuk, hogy ez nem jó, de máshol nem alszik vissza, csak sír, ezt meg nem hagyom. És csak velem alszik el, ordít, ha nem én megyek vele lefeküdni. Pedig az apukáját is imádja, ő is kiveszi a részét mindenből, sokat segít.
A másik az evés. Nagyon jó evő, de ahogy eszik. Dobálja, magára keni, a kezével szétkeni...
Ha nem csinálhatja ezeket, nem is eszik. Van amikor etetném, de nem fogadja el tőlem, mert Ő szeretne enni önállóan, de mindig csak magára ejti a kajcsit. Ez nálatok is így van? Razz

Üdv: Anita, Rudi[/url]
Vissza az elejére
Hajni20

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 23, 11:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gigicc:
Fogacskához továbbra is megy a drukk. Fluor tabletta mire való?
Sztem se olvass vissza. Hogy miért maradtam itt?Inkább nem részletezném, ne haragudj. Smile Amugy meg nem hívtak. Smile)

Anita:
Üdv Újra itt!
Nagyon örülök Nektek! Beteg lettél? Mi baj?

Puszi
Vissza az elejére
anita19790601

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 23, 09:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Én is itt leszek, nem ígérem, hogy mindennap, de igyekezni fogok.
Először én is írok magunkról néhány szót, hogy jobban megismerjük egymást.
2005. augusztus 06-án született a kisfiam, Rudolf Miron 4170 grammal. Ma már nagy fiú, 11 kg, 10 fogacskánk van, idáig szopizott, de sajna be kellett fejeznünk, mert "beteg" lettem.
Nagyon eleven kisfickó, még soha nem aludta át az éjszakát.
Imádjuk nagyon, nekem az anyaság a legfontosabb. Nagyon szeretek Vele itthon lenni.
Nem tudok mit írni, kérdezzetek.

Sok puszi: Anita, Rudi
Vissza az elejére
gigicc

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 22, 19:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hajni, Timi:
hazaértünk a fogorvostól. Tényleg szuvasodik a foga úgy néz ki. Egyelőre várunk, hogy normálisan kijöjjön és meglátjuk, hogy csak a vége vagy az egész az. Kaptunk fluor tablettát.
Doktornő megnyugtatott, hogy attól, hogy 1 ilyen még nem lesz az összes az.
Köszönöm mégegyszer, hogy drukkoltatok Nekünk.

Hajni:
elkezdtem visszaolvasni, de aztán meggondoltam magam. Korai lenne ha elmenne a kedvem a fórumozástól.
Te miért maradtál itt?

Gigi
Vissza az elejére
Hajni20

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 22, 10:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gigicc:
Gratulálok a kislányodhoz. Nekem fiam van, Marcell a neve. 2005. június 4-én született. Igazi háromemberes babóca. Smile)
Tesót mostanság tervezünk neki. Smile

Miért vagyok egyedül:
ha vad kedved/időd/energiád/türelmed olvass vissza kicsit. Elég rosszkor cseppentél be ide. DE én angyon örülök Neked. Smile

Este írj mindenképp,hogy mit mondott a fogorvos. Remélem nem lesz semmi gáz. Drukkkk
Vissza az elejére
gigicc

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 22, 09:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hajni:
köszönöm szépen a segítséget. Felhívtam a fogorvosom, ma délután viszem Rékát.
Most fórumozok először életemben, a netet is most kötötték be, így nem is tudom mit szoktak ilyenkor írni.
Magunkról: Erikának hívnak, 28 éves vagyok.
Réka lányom 2005. május 18-án született császármetszéssel.
Nem volt tervezett baba. Elváltam, mikor jött a Szőke herceg és az első együttlét alkalmával megfogant a lányom. Fogamzásgátló mellett. Akkor nagyon megrémültünk, de azóta Ő lett a mindenünk.
Előtte közalkalmazottként dolgoztam, most a lányom tölti ki minden időmet. Vannak borusabb napjaim, de azért jól elvagyunk itthon.
Nem tudom, mit irhatnék még. Inkább kérdezettek és válaszolok.
Miért vagy egyedül ? Neked mennyi idős babád van?

Timi:
Neked is köszönöm szépen. A fogacska kb. 2 hét alatt bújt ki. Nem hiszem, hogy a hegye kint lett volna, mert most még csak 1 mm van kinnt. Estére okosabb leszek, remélem nem lesz semmi gond. A többi fogacskája olyan szép.

Aki magánban írt annak is köszönöm, próbáltam válaszolni, de nem tudom, hogy hogyan kell. Segítene valaki?

Köszönöm mégegyszer.

Gigi
Vissza az elejére
Hajni20

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 21, 22:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Timcsus:
nagyon sajnálom, hogy egyik sem jött be. Sad
Már nekem sem issza meg a tápit kb 3 hete Marcó, de engem kül. nem izgat a dolog. Eszik eleget mást, amiből pótolja, meg ő a pépet megeszi legalább. 3 hete még 2-3x kelt éjjel enni, aztán egyik napról a másikra meg kicsapta a kezemből. Embarassed
Azóta átalussza az éjszakát. Néha nappal iszik 50 ml-t kb, de aztán meg mondja h púúú ( fúj. Smile ) és ledobja.

Fórum:
nekem sincs sok időm, amiért maradtam, hogy ha valaki idetéved legyen lehetősége tanácsot kérni, beszélgetni stb...
Lehet ez az én hülyeségem. Rolling Eyes De úgy érzem, hogy én is csalódott lennék, ha írnék és egy helló sem jönne vissza. Confused
Vissza az elejére
timcsus

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 21, 21:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szia Hajni,

nagyon köszönöm, megkaptam a csomagot, nagyon rendes tőled, hogy ilyen gyorsan elküldted. De sajnos nem vált be egyik sem, maradunk a babatejnél, amiből este kap 250 ml-t Bálint, nagyon szereti,a maradék tejterméket kapja joghurtban, túróban, sajtban, ezeket is nagyon szereti. Így a tehéntejet most pihentetjük, max. főzök neki vele.

Nagyon sajnálom a fórumon kialakult helyzetet, ennek nem kellett volna így lennie, jó kis csapat volt ez. Én sajnos nem tudok túl gyakran jönni, de remélem lesz társaságod.

Gigicc,

ilyet még nem hallottam soha,én bizti megmutatnám orvosnak. Mi kb. 1 hete mosunk fogkrémmel fogat, de nem hiszem, hogy túl nagy jelentősége van ebben a korban. Éppen elég a víz és a fogkefe, csak ne maradjon lepedék a fogán, amitől szuvasodhat.
Mennyi idő alatt jött ki a fogacska? Talán már a hegye régen kint van...

Timi
Hajni20

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 21, 17:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Gigicc!

Jelenleg csak egyedül vagyok itt, most veled már ketten. Smile

Fogtémához én nem igazán tudok szólni. Nekünk nem volt ilyen szerencsére.
Mi fogkrémmel mosunk fogat kb. 2 hónapja előtte csak vízzel.
Sztem vidd el a saját fogorvosodhoz vagy hívd fel és kérdezd meg a véleményét.
Vagy ha jól tudom itt is van a szakértők között fogorvos. Esetleg neki is dobj el mailt.

Mennyi idős a babád? Mesélj Magatokról?!

Üdv: Hajni
Vissza az elejére
gigicc

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 21, 15:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Még új vagyok a családineten, és a fogzással lenne prolémám, remélem tud valaki segíteni nekünk.
Jelenleg Réka kislányom 7 boldog fog tulajdonosa, mindegyikkel megszenvedtünk heteken keresztül.
Most jött ki neki a 7. tegnap és a vége tiszta fekete mintha szuvas lenne. Gyerekorvosunk szabin van, a védőnőnek mutattam, de azt mondta, hogy ő még ilyet nem látott.

Szerintetek mi tévő legyek? Fogorvos? Vagy várjak?
Fogat egyelőre csak vízzel mosunk, próbáljam fogkrémmel?

Előre is köszönöm a segítséget!

Gigi
Vissza az elejére
Hajni20

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 20, 11:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Bár lehet, hogy már csak én vagyok itt. Rolling Eyes

Visszaolvastam az elmúlt két hetet, és mélységesen csalódott vagyok. No, de ez az én dolgom, szval lényegtelen. Confused

Én maradok, bár lehet, hogy majd önmagammal jól megbeszélek mindent. Smile

Aki úgy érzi, hogy megfelel a társaságom számára ne fogja vissza magát. Wink

Hajni és Marcell
Vissza az elejére
edu

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 19, 12:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!!

Nem tudtam jönni egy ideje és mit látnak szemeim már megint mi folyik itt.Visszaolvastam mindent hát azt hiszem én nem reagálom le,mert semmi közöm hozzá és momentán nekem nincs senkivel bajom és nem is bántott meg senki.Na szoval ennyi.

Most nincs tul sok időm majd holnap irok.

A zárt topic elérhetőségét elküldenétek??

Mindenkinek sok puszi a betegeskedőknek ,mennek a gyogypuszik!!

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
minyu

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 18, 19:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Ugy látszik itt eltünt az élet és mindenki bezárkózott a zárt topicba.
Meg kell felelni valamilyen kritériumnak, vagy csak jelentkezni kell és én is - mi is mehetünk Question Rolling Eyes Razz
pusz minyu

[^]  
[^]  
[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
anita19790601

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 17, 16:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

A régiek talán még emlékeznek rám, látom sok új taggal bővültetek.
Ígértem, hogy visszajövök majd, ha vége a dokikhoz való rohangálásokhoz. Jó volt olvasni, hogy mennyit ügyesedtek a babáitok. De számomra szomorú dolgokat is olvastam.
Rólunk: A Rudi is nagyfiú lett. 13 hónapos. Ügyesen megtanult járni, sőt már fut. A lakás egy katasztrófa súlytotta vidékre hasonlít...
9 fogunk van, a rágóval sokat szenvedtünk. Sajnos a héten abbahagytam a szoptatást, a "betegségem" miatt. Nagyon nehéz volt Nekem, mert tejem lenne. De én büszke vagyok rá, hogy 13 hónapig szoptattam. A diagnózisom: reumás izületi gyulladásom van. Ez egy autoimmun betegség, amit csak kezelni lehet. Sok béna orvossal találkoztam, az egyik még azt is megtiltotta, hogy szüljek még. Ezen kiborultam, de utána néztünk, és nem igaz! Most találtam egy természetgyógyászt, aki közölte, hogy tud segíteni, de a szoptatást be kell fejezni. Mivel nagy fájdalommal jár ez a "betegség", mely januárban kezdődött, meghoztam a fájdalmas döntést.
A Rudi nagyon rossz alvó, adjatok valami tanácsot. Este elalszik, csak Velem, és le kell Vele feküdnöm a mi ágyunkra. 11-kor már fent van, ha sikerül visszaaltatni akkor jó, ha nem, akkor csak közöttünk alszik el. Legtöbbször persze ez van, mert addig sír, míg oda nem visszük. Így is fent vagyunk kb. 5-ször mindig. Ti, hogy altatjátok el, és mit csináltok?
Napirend ugyanaz, vidám, kiegyensúlyozott fiúcska. Nem tudom, mi lehet a baj.
Én már mosom a fogát, láttam, hogy írtatok erről a témáról. A gyógyszertárban vettem, NENEDENT-BABY tanuló "fogkrém" és ujjra húzható fogkefe. Már annyira ismeri, hogy ha elővesszük, felhúzza a pici ujjára, és mossa a fogát. Nagyon édes.
Sokat nem tudtam visszaolvasni, de ha mostanában nem volt szó arról, hogy Ti milyen ételeket adtok már a babáknak reggelire, vacsira, akkor írjatok róla. Nem akarom, hogy egyhangú legyen.

Bocsi, hogy ilyen hosszú voltam,

Puszi mindenkinek, Anita
Vissza az elejére
Pipocska

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 15, 21:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lányok!

Megnyílt a zárt topik.
Puszi
Biga

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 15, 20:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Köszi még egyszer a segítséget!
Tegnap, mikor az utolsó soraimat leírtam, sajnos mintha rámfújták volna a betegséget, felkelni sem bírtam többé, szörnyű volt, ráadásul a férjem is kidőlt, még jó, hogy Rozi jó nagyot aludt és utána is türelmes volt. Az éjszaka is csak Rozinak volt nyugalmas, de fő, hogy neki az volt, reggelre már mi is lényegesen jobban lettünk.
Köszi mindenkinek a drukkokat, használtak! Smile

Kerkyra, Johi!
A drnőnk is javasolta a Normaflort, így adom már két napja, tiszta szerencse, hogy nincs íze... Azért köszi a tanácsot.

Ami ma már nagyon aggaszt: Rozi gyakorlatilag semmit nem eszik. Tegnapelőtt nem csodáltam, tegnap elcsipegetett némi kiflit, kölest, de ma a nullával volt egyenlő, amit evett. A gyógytápszert elkezdte inni, de mikor megérezte, hogy ez nem az igazi, abba is hagyta. Viszont a drnő azt mondta, jövő hétig (!!!) semmiképp nem kaphat tápszert. Nem sorolom, mit nem próbáltam pépes és rágcsálható formában, semmi hatással. Felhívtam a drnőt, ő nem tartja ezt nagy gondnak, de nem voltam biztos abban, hogy a semmi alatt valóban a nagy semmit érti. Ez meddig normális?

[^]  
Vissza az elejére
Banett

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 14, 20:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gyors leszek, mert az "esti műszak" kellős közepén állok! Smile

Márti
Anyukádat sajnálom, mielőbbi javulást neki! Nektek iszonyatos sok lelkierőt kívánok!

Biga
Örülök, hogy másképp látod az egészet már, de drukkolok, hogy gyorsan meggyógyuljatok!

Mzx
Altatás. Mad Crying or Very sad
Sajnos érdemben segíteni nem tudok, ilyen még nálunk nem volt. Azért kívánom, mielőbb rendeződjön az este nálatok!

Most ennyi!
Majd később még jövök, vagy holnap!
Ja, Kerkyra!
Jó hétvégét a Balatonon! Wink
johanna1975

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 14, 18:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mzx: remélem altatás rendeződik. Nálunk most lekopgom jobb lett, de nálunk is voltak hasonló időszakok.

Biga: irtam Püt... jobbulást Rozibabának.

Márti: anyukádnak gyors gyógyulást, nektek pedig kitartást. drukkok mennek.

Kerkyra: jó utat.

Vanda: én teafát teafával eszem, iszom:-) és nekem az sokat segít. A másik csodafegyverem az ezüstkolloid és a grapefruit mag kivonat. De a múltkor javasolt is sokat segít. Ha már megtörtént a baj, ne egyél sok cukrosat, és igyál rengeteg teát. Most hirtelen ennyi.

MEgyek, mert meghozták a bébimet a játszóról.

Johi
Vissza az elejére
Mzx

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 14, 18:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Márti, nagyon szorítok az anyukádnak!
Köszi a fogmosós ötletet! Smile

Kerkyra, remélem, hogy nálunk is megoldódik így, mert ma már csak 10 percig ordított délben. Persze jóóóól kifárasztottam azzal, hogy 2 órát csúsztattam az altatást Smile.
Jó utó-nyaralást! Smile

Biga, jobbulást mindannyiótoknak!

[^]  
Vissza az elejére
Kerkyra

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 14, 16:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Holnap megyünk a Balatonhoz, ha ma már nem jönnék, mindenkinek jó hétvégét! Smile
Vissza az elejére
Kerkyra

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 14, 15:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Biga!
A Normaflore v. a Protexin tényleg jó ötlet, a bélflóra rendezésére. Szerintem minden patikában van, de ha nem kaptok, küldök Neked a -most úgy tűnik- hétfői szállítmánnyal. Wink
Te is elkaptad?!

Mzx!
Mintha rólunk írtál volna az alvással kapcsolatban...
Kitartás, nálunk egy-másfél hét alatt visszarendeződtek a dolgok, hasonló módszerrel. Az okát a mai napig nem tudom, új foga nem bújt ki azóta sem.
Fogat még nem mosunk, most akarok beszerezni valami alkalmatosságot.
Végső esetben az ujjadra tett pelussal is le tudod dörzsölni, ha lepedéket látsz a fogán. De szerintem az sem tragédia, ha pár napig pihenteted a témát. Smile

Márti!
Jobbulást kívánok Édesanyádnak, Neked pedig nagy lelkierőt!
Vissza az elejére
Pipocska

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 14, 15:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Biga

Akkor nektek is jobbulást. Sad
Az nagyon jó, ha legalább fél lityi vizet bele tudtál diktálni. Very Happy
Kölesgolyó Marcinak is nagy kedvence. Ha választhat, hogy kölesgolyó, vagy háztartási keksz, akkor inkább előbbi.
Biga

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 14, 15:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Köszi a hozzámszólásokat és a segítséget mindenkinek! Egészen jó éjszakánk volt, ugyan félálomban éjfél felé volt egy kis hányás, de ezt leszámítva 14 órát aludt kimerült Rozimozi. Azóta a nyűgösségén kívül más nagyobb baj nem volt, le is kopogom gyorsan.

Márti!
Anyudnak jobulást, Neked sok erőt!

Vanda!
Köszi a sok infót!

Mzx!
Köszi!
A betegség előtt nálunk is cirkusz volt az altatás, bár nem mindig, de sokszor. Én is hagytam ál-bömbölni, mert ugyan kicsordult a könnye Rozinak, de néha abbahagyta és lesett, nézem-e a drámát... Persze sokáig nem hagytam, bementem néha, de többnyire egyszercsak abbahagyta ilyenkor.

Banett!
Nagyon jól esett, amiket írtál, köszi!
Cukor, só az Mzx által említettek miatt kellene, a drnő írt egy -állítólag- szuper szert, Humana Elektrolyt a neve, de hát Rozi ezt sem issza meg, éppúgy, mint a ma próbált gyógytápszert. Sad De ma tisztán látom, hogy ez még az általad említett nem evés, mert normál esetben mindent nem utasítana el, mert próbáltam rizst, főtt almát hidegen, krumplit, még a szájáig sem jutott el... Sós kiflit és kölesgolyót majszolt délelőtt, és vizet ivott kb. fél litert. Ja, kérdésedre visszatérve, jobb lenne a cukros víz, de naná, hogy adok helyette simát! Smile Issza is.

Ja, ahogy a drnő megjósolta, ma rajtunk a sor, nagyokon... Sad

[^]  
Vissza az elejére
Pipocska

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 14, 13:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Márti

Lehet, hogy már nem olvasdod, de nagyon ok lelkierőt kívánok ebben a nehéz helyzetben, és tiszta szívből kívánom, hogy anyukád rendbe jöjjön. Crying or Very sad
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Csmarti

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 14, 12:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mzx!
Láttam a problémát! Játszátok azt fogmosásnál, h. ő megmossa a te fogadat, te pedig az övét. És közben lehet habbal lelocsolni a fognyűvő manócskákat Smile! Talán segít!

Márti
Vissza az elejére
Csmarti

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 14, 12:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Örülök, h. megindult a normális élet!!!
Én most sajnos -remélem csak néhány napra- kimaradok belőle! Nagyobb a baj anyukámnál, mint gondoltuk Crying or Very sad, ezért nem lesz időm olvasni, írni! Senkivel, semmi bajom, csak nagy a lelki teher, amit ez az újabb probléma okoz! Egyelőre nincs diagnózis, de gyors beavatkozás kell, így áll. úton leszek/leszünk a kórház és otthonunk között. Szorítsatok légyszi! Ha vmi biztosat tudok, jövök!
Értesítsetek, ha bezárjuk a topikot Wink!

Puszik: Márti (aki most nagyon maga alatt van Crying or Very sad)
Vissza az elejére
Mzx

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 14, 12:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egy picit magunkról: az utóbbi napokban egy horror lett az altatás. Eddig letettem, pici simi, kijöttem, aztán magától elaludt. Most pedig amint az ajtó felé közelítek hatalmas visításba kezd, és teljes kifáradásig, akár egy órán át képes ordítani, vagy addig, amíg fel nem adjuk, és álomba nem simogatjuk. Először azt hittük, hogy nem elég fáradt, és azért nem akar aludni, így napközben próbáltam csak egyszer altatni, de ha már majd eldől, olyan fáradt, akkor is ez megy. Most azzal próbálkozunk, hogy rendszeresen bemegyünk megnyugtatni, de aztán kijövünk, hogy szokjon vissza a magától elalvásra. Remélem pár nap alatt rendeződik, mert egyrészt megszakad a szívem, ahogy hallgatom a keserves üvöltését, másrészt egy idő után már elegem lesz az állandó bejárkálás- megnyugtatás-visítás hármasból, mert egy csomó dolgot kellene csinálni, amíg ő alszik Sad.

A fogmosással is küszködünk egyébként. Eddig jó poén volt, de ha csak ő rágcsájla, akkor ottmarad egy csomó lepedék a fogán, és ezért egy picit én is dörzsölgettem a fogacskáit. 3 napja már nem hajlandó a fogkefét a szájába venni se Sad, pedig igazán viccesen, és finoman csináltam. Úgyhogy most azt hiszem jobb lesz, ha egy pár napig eldugom a fogkefét .

Vagy van jobb ötletetek?

Egyébként vettünk sarokvédőket, amiket természetesen azonnal leszedett a kis drágám, hiszen az eddig nem volt ott a sarkokon, úgyhogy az nem odavaló Smile.

[^]  
Vissza az elejére
Vanda

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 14, 11:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Biga Smile
Most Neked ...
Szegény Rozibébi...

Elővettem táplálásos könyveimet, azokban ez van:

hideg folyadék, így tea (kamilla, menta, ánizs, kömény) dl-ként egy kiskanál cukorral, hideg ásványvíz kortyonként a hányás csillapítására; szűrt (esetleg én hígítanám ásványvízzel) gyümölcslé (alma, répa, szőlő) az elveszett kálium pótlására (gyümicentrifuga most jól jön); répaleves, rizstej mehet csecsemőnek hasmenésre.

Normolyt port említi a könyv, ami recept nélkül kapható, nem tudom próbáltátok-e illetve a Normaflore is ez szerintem (ez meg folyékony). Utóbbit már én is adtam Pepének, mikor ment a hasa.

Jöhet alma, banán, főtt sárgarépa, főtt rizs, főtt gesztenye, a gyulladt kis beleket teszi helyre, később kaphat sós kekszet, ostyát, zöldséglevest rizzsel (fehér rizs). Még később jöhet főtt krumpli, zöldséges rizs (sűrűbb), pirítós, köménymagos leves, szikadt kenyér margarinnal stb. Nehéz, zsíros ételeket mindenképp kerülni kell, ha már van is étvágya. A fokozatos visszaszoktatást helyezi előtérbe a könyv. (Dr. Kerekes Judit Babatáplálás kézikönyve)

Puszika, gyógyulgassatok!
Vanda
Mzx

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 14, 10:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Biga, (Banett), én úgy tudom, hogy ilyenkor azért kell cukros és sós vizet inni, hogy az anyagcseréje fel ne boruljon az embernek, szükség van ezekre az anyagokra, amelyek a sima csapvízben nem találhatóak meg. Ha csak sima vizen élne az ember akkor a keringési rendszere hamar felborulna ilyen hányós-fosós esetekben. Szóval mindenképpen próbálj meg neki adni cukros vizet, sós krumplit, vagy sózott zöldséglevet, hátha abból pár korty lecsúszik.

Nagyon drukkolok!

[^]  
Vissza az elejére
Banett

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 14, 08:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Biga!

Teljesen elkeserített, amit olvastam rólatok! Ez az egy, amitől mindig rettegek, mert piszkosul nehéz rávenni az egyébként is elesett gyereket, hogy egyen, igyon, miközben a gyomra kidob mindent (fönt vagy lent). Crying or Very sad
Ne gondolkozz légy szíves olyanokon, hogy te megtettél-e mindent a gyereked hozzátáplálásával kapcsolatban? Mi itt mind tanúi vagyunk, hogy mennyi ideje "kűzdesz" Rozi etetésével. Igen, MEGTETTÉL MINDENT! Rozi ilyen kis csajszi, majd változik, ha nagyobb lesz. Vagy esetleg válogatós lesz nagyobb gyerekként, de ettől még egészséges marad és szépen fog fejlődni! Laughing
Egyet nem értek. Az oké, hogy a cukros víz mekkora energiapótlást jelent, de ha nem fogadja el, miért nem jó a csak sima víz? Shocked Azt gondolom, itt most a legfontosabb a vízpótlás a kiszáradás elkerülése miatt. Én tuti nem erőltetném a cukros vizet. Ha nem megy, igya a sima vizet, mert legalább folyadék kerül bele.
A másik, evés. Annyit törtem a fejem, hogy mivel és hogyan tudnád Rozit rávenni az új ételek és ízek elfogadására? Most talán tényleg itt a lehetőség, kicsit szomorú, hogy ilyen betegségnek köszönhetően. De csak nagyon keveset. És ne aggódj, ha nem eszik. Igazából egy olyan kisgyerek, aki már mindent eszik, sem fogad el ilyenkor jóformán semmit, mikor a hasa rendetlenkedik. Szóval, gondolj arra, hogy Rozi meg még eleve nem is fogad el semmit a tápin kívül, nemhogy most. Alma, banán? Ezek mind diétásak. Főtt répa? Úgy egészben a kezébe adva? Lehet, jobban vonzza őt, ha egyedül nyammoghat rajta. Még egy: amikor Ábel beteg, körülményes a gyógyszer beadás nála. Visít, és tiltakozik, és kiüti az adagolót a kezemből. Vagyis, nagyon ismerős a szitu, hogy még a gyogyi alig jut a gyerek szervezetébe. Aztán, ahogy gyógyul, úgy "jön meg a kedve" a gyógyszer bevételéhez. Kicsit fordítva működnek a gyerekek! Wink
Elkeserítő, hogy ennyire drága az oltóanyag a rota ellen. Pedig egy kiadós járvány alkalmával igen csak telítve vannak a kórházak (anno Giggancs mesélte, hogy milyen iszonyatos körülmények uralkodtak, mikor Nonoval a kórházban voltak).
Na, ennyi okoskodás után: Mielőbbi gyógyulást kívánok nektek! És fel a fejjel! Jól csinálod, nyugi!
Biga

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 13, 22:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mmóni!
Köszi, aranyos vagy! Valószínűleg vírus. Hétvégén a szüleimnél voltunk, Apu hasonlóan rosszul lett hétfőre, de nála -sajnos- ez nem ritka, gyakran rendetlenkedik az epéje, így teljesen abban a hitben voltunk, hogy megint ez a baj. Sad De ő máig nincs jobban, szóval valószínűleg neki is ez a baja.
Közben tovább olvastam: A Smecta azon ritka szerek közé tartozik, amit én is képtelen vagyok lenyelni, Rozinál így esélytelen. (A tények ismeretében a drnő rögtön el is vetette, mint ötletet.) Pedig én tényleg mindenre hajlandó vagyok (normális kereteken belül Smile ), de a Smecta egy borzalom, bár állítólag tényleg hatásos. Rozinak "csak" valami banános ízű vízszerűséget kellett volna meginnia, de már a cukros vizes üveget is felismerte, hiába cseréltem le tiszta vízre, nem bízott már az üvegben...

Vikó!
Köszi a tanácsokat! Smile Ezt a rizses egyveleget lehet, hogy kipróbálom, külön-külön mehet mind, ha már nem hány, a drnő mondta.

Minyu!
Köszi!!!
Tápot azért nem ehet, mert tejes. Semmi tejtermék nem mehet. Sajnos ritkán jártál erre, így nem biztos, hogy tudod, nagyon finnyás a lányom, a Sinlacot sem eszi, sok más mellett. Zöldségleves jó lehet, köszi!

Pipocska!
Én is gondoltam már arra, hogy talán ennyi eredménye lesz a dolognak, bár jobban örültem volna, ha nem ilyen áron. Emlegette a drnő a rotát, de nem Rozi kapcsán, hanem hogy lesz most oltás ellene, "csupán" 18 ezer pénzért...
Köszi a tápis infót, kaptunk ilyen tápszert, holnap ki is váltom, nagy kérdés, megeszi-e a kisasszony.

Kerkyra!
Köszi Neked is!!!
A Sinlacot azért meg fogom még egyszer próbálni majd, hátha...
Rozinak is nagyon tetszene a pohárharapás, de mióta egy műanyagpoharat ilyen módon kinyiffantott, nem próbálkoztunk tovább. Smile

Lányok!
Nagyon köszi a segítséget és a jókívánságokat, nagyon jól estek!
Kicsit lelkifurdalásom van, most, hogy Rozi először beteg igazán, hogy megtettem-e mindent folyamatosan, hogy szokjon más ízeket, de nem jövök rá, hol rontottam el. Csak abban reménykedem, elmúlik lassan. De ez a gyógyszermizéria is szörnyű, hogy inkább sír, sőt ordít szegény, mert szomjas, de az ízesített vizet meg nem inná a legnagyobb bajban sem. Sad

[^]  
Vissza az elejére
Pipocska

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 13, 22:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Biga

Amikor Marcinak volt ilyen hányás-hasmenős betegsége, nekünk írt a doki egy tápszert, ami kifejezetten erre való.
Kérdezz rá szerintem.
Vissza az elejére
Kerkyra

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 13, 22:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pipocska!
Örülök és köszönöm, hogy időt és fáradságot szánsz rá, szerintem is ez lesz a megoldás!
Önálló iváshoz gratula! Very Happy
Mi most tanuljuk, hogy a poharat nem kell megrágni. Az öcsém volt olyan, hogy mindig vastag üvegpoharat kellett kérni neki, ha elmentünk valahova, mert máskülönben elharapta. Volt is kórházban emiatt, de szerencsére nem lett gond belőle.
Vissza az elejére
Kerkyra

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 13, 21:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Minyu!
Szerintem sem csicsás! Wink Aranyosak vagytok!

Biga!
Jobbulást Rozinak, és eseménymentes éjszakát!
Szerintem az evés miatt egyelőre ne aggódj, a folyadék maradjon meg benne, ez a legfontosabb.
A Sinlacot általában szeretik a babák, remélem, ha a szilárd étel nem is, ez menni fog. Bár nem tudom, mennyire diétás, gondolom a "tejmentessége" miatt ajánlották.

Mmóni!
A miénk is valami szteroidos csoda. Nem tudom, mekkora eredményt vár a doktornő tőle, próbálom a kamillás vattával a tisztításnál feljebb tolni a bőrt óvatosan, ahol látom, hogy letapadt. Én látok némi eredményt, a végső szó úgyis az orvosé. Smile

És akkor a képek ismét:

[^]  
[^]  
[^]  
[^]  
[^]  
[^]  
Vissza az elejére
Pipocska

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 13, 21:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Márti

Igazad van.
Eszter dumái nagyon jók.

Én is írom Marcinak, csak nem győzöm utólérni magam az írással, mert már akkora a szókincse, hogy szinte mindent használ amit mi.

Sőt tegnap először egyedül ivott egy kétfülű bögréből. Kortyonként. Smile

Kerky

Nem jöttek be a képek, pedig nagyon vártam

Minyu

Nagyon jó a kép

Lányok

Zárt topikon már rajta vagyok

Biga

Ez nagyon rosszul hangzik. Csak nem a rota?
Drukkolok, hogy a kiscsajod rájöjjön, hogy milyen finomak is a hamik. Gondolom, hogy el vagy keseredve. Sad
minyu

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 13, 21:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jaaaj, Biga, ez elég rosszul hangzik. Sad
Nemtom mi számit diétásnak, talán ha fözöl kicsi zöldséglevest? Elöször csak levét, ha megissza-megeszi, akkor pürézni is jó higra, hátha. Nincs jobb ötletem. De nem értem, miért nem ehet tápit? Shocked
Sinlacot sem? Jó higan...
Nagyon gondolok rátok! Küldök sok-sok gyógypuszit!
minyu

[^]  
[^]  
[^]  
Vissza az elejére
vikó

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 13, 21:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Biga!

Nekünk is volt egy diétás időszak, de nálunk "csak" fosi volt. Akkor én répát,kekszet, almát, banánt adtam. Aztán mikor már nagyon uncsi volt főztem rizst, csak vízben, raktam rá kis kakaóport+banánt is bele, nyami. Cukor, minden nélkül, tutifinom. Viszont nem vagyok száz %-ig biztos benne, hogy hányásnál is ugyanúgy könnyűnek számít-e....????
Szegénykéim, remélem hamar meggyógyul a picúr!!!!!!!!!!!
Sok puszi Nektek!

Én is benne lennék a zárt topikban!

Mzx!

Örülök, h jöttél, épp írtam sms-t neked, erre nincs meg a telefonszámod... Sad

Puszik:

Viki

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
MMónika

Biga,
Még egyszer elolvasva ez tényleg a hányás-hasmenéses vírus. Kaptatok smecta port? Ez hasfogó bár emlékeim szerint Bálintnak nem annyira használt, de apósomnak igen akitől elkapta a vírust Bálint. Kitartást tényleg egy hét és még egyszer igyon keveset sokszor.

M.
MMónika

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 13, 21:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Mire végre profi lettem tej/tápszer ügyben és sikerült kulturált hangnemű levelezést folytatnom Hajni rokonával abbamarad ez a gyönyörő vita. Brü-hü-hü. Bocsánat VICC volt.

Akkor tiszta lappal. És kitartást ("mézes-mázas") lányok, ha kell magam részéről mindennap jövök írok pár sort.

Banett,
Klasszak a képek, firenze nekem is tetszett, mi csak egy napot voltunk, múzeumozni meg sem kíséreltünk, "csak" élveztük a város hangulatát. Egyébként tetszik a hajad (színe is), nagyon jól áll ez a rövidebb forma. (Bár lehet már régen ilyen csak most vettem észre.)

15 hós oltás
Most olvastam egy cikket a Kismamában, amiben panaszkodik egy anyuka, hogy megduzzadt a nyirokmirigyei a babának a nyakán. Az orvos visszakérdezett, hogy kapott e mostanában 15. havi oltást és kiderült, hogy 10 napja. Közel két hét múlva is kijöhetnek az oltás után problémák. Azt nem tudom,hogy ez az új oltásokra mennyire áll. De gondolom ez is baba függő, de érdemes esetleg felkészülni rá.

Kerkyra,
A kencefice neve ftorocort. Volt egy nagyon aggódós korszakom, amikor csomó hozzászólást olvastam más topikokon fütyi ügyben és ott más nevű kenőcsök jöttek be. Esetleg érdemes utánnaolvasni. De ha nálatok "csak" ilyen kicsi gond van akkor biztos O.K. az a kenőcs is amit a dokitok adott. Amikor kezdtük mintha madzaggal el lett volna kötve a fütyi olyan szűk volt Bálitnak. Egyébként ez is divattéma. Anyu teljesen értetlenül állt mikor említettem neki a fütyikenegetést, a mi (gyerek) időnkben nem foglalkoztak ilyen mértékben az üggyel. (fiú tesóm van)Valószínűleg 3 éves korukra kinőhette a fiúk többsége.
A képeket nem tudtam megnézni! Később tedd fel légy szíves!

Csmarti,
Jobbulást anyukádnak.
Ovis téma Sad
Szopiztasd, biztos csak átmeneti Sáránál.
Eszter aranyköpési Laughing

Wica,
A videó tuti. Olyan nehéz elkapni ezeket a jeleneteket. Bár látom Vikike is észrevette hamar, hogy felveszik. Már régóta vadászom Bálint táncitánci-ját, de nem sikerül időben elkapni.

Minyu,
Nagyon jó kép rólatok! Lehetne szó arról, hogy nekünk is vegyetek egy fiús őszi cipőt??? Hol lehetne esetleg megnézni a típusokat. Megírosd pü.-ben a telefonszámod?

Biga,
Most olvasom, úgy sajnálom. Nem mondta a doktornéni, hogy mi a baja. Nem a hányás, hasmenés vírust kapta el? Mi túlestünk rajta nagyon gázos. Két napig csak ivott (kaptunk port amit fel kellett oldani) és 20 percenként etettem kiskanállal pár kortyot különben kihányta. Utána jött a hasmenéses szakasz. Én ekkor még javában szoptattam, de nem adhatam mert szó szerint nyakig szaros lett tőle. Maradt ez a poros víz, meg némi egyéb kaja de az ki is jött. Egy hétig tartott. Megpróbálom megkeresni a cetlit amit kaptunk, hogy mit ehet amikre emlékszem: répa, rizs, krumpli, banán, alma, nálunk bejött a sinlac is. Lefogyott rendesen (pedig rajta soha nem volt felesleg) de nem lett komolyabb baja. Mondjuk lelkileg két hétig kikészült a szopimegvonás miatt. Majd visszahízza. Lényeg, hogy igyon sokat.

Hűha fürcsiztetni kellene.
Üdv:
Mónika
Pipocska

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 13, 21:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

15 hós oltás. MI is már túl vagyunk. 1 hónpja. Smile
Nem is tudom miért nem írtam. Nekem is azt mondta védőnénink, hogy 8-10 nap után lehet egy kis hurutos köühögés, hőemelkedés, de nem volt.
A szuri után még várnunk kellett 20 percet a rendelőben, hogy nem lesz-e allergiás tünete Csipinek. Nem volt, így mehettünk. Dokibácsink mindíg előrelátó. Smile
Pipocska

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 13, 21:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Korina001

Úgy látom neked senki nem válaszolt, legalábbis amíg én vissza tudtam olvasni. Én OSCILLOCOCINUM-ot adok. Szerintem nagyon jó.
-infliuenzás tünetek kialakulásakor 1 adag. 6 óránként ismételni 2-3 alkalommal.
-már meglévő influenzánál reggel-este 1-1- tubus 3 napig.
Ilyen kismanóknak érdemes 1 kiskanál vízben feloldani.

Remélem még időben megy a segítség.
Vissza az elejére
Biga

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 13, 20:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Megint pörgött itt az élet, míg nem voltam... Sad

Vanda!
Köszi a hozzáférhetőséget, megnéztem, csodaszépek voltatok! Smile Jó volt látni a boldogságotokat!

Johi!
Szia! Mesélj, légyszi! Smile

Márti!
Ovis sztori: Sad
Eszterbeszéd szuper! Smile
Anyukádnak jobbulást, remélem már minden rendben.

Banett!
Nagyon tetszettek a képek, én még nem jártam arrafelé, de ez igazi kedvcsináló volt! Smile Szépek vagytok!

Kerkyra!
Köszi a szuri-infót, ma megkérdeztem a drnőt, tényleg egy szurka, karba. A hatását nem is kérdeztem, mármint, hogy mennyire viseli meg őket. Embarassed
Fotók nagyon jóóók! "Apa és fia"-sétálós és a ráadás különösen tetszett! Smile

Vikó!
Beszédhez gratula! Smile Nálunk csak mama és papa megy (pedig alig látja őket), de utóbbi papapa variációval apára is igaz. Smile

Wica!
Mozik szuperek! Smile

Minyu!
Nekem is tetszett, nagyon aranyos kép! Smile

Rólunk: a sok szép jóidős, nyaralós, esküvős, kedves történet után egy szomorúbb: nem vagyunk túl jól. Sad Rozi ma éjjel 1/2 1 és 3 óra közt tízpercenként hányt, szörnyű volt. A vállamon aludt szegénykém, már amennyit tudott. 3-kor felhívtam az ügyeletet, meddig várjak szerintük, mondták, menjünk be egy szurira. Na, ott jól felhúztam magam, mert ilyeneken kellett szégyenkeznem, hogy gyerekem nagyon sír, nem iszik teát, csak vizet és tápszeren él zömében... Azt már nem is mondom, hogy nem tudták megmondani, melyik az ügyeletes gyógyszertár, egy taxis hajnali négykor 10 mp alatt lekérdezte nekünk, míg egymás mellett vártunk a lámpánál. Na, mindegy. Kapott Rozi kúpot is, sajnos reggel fél hatkor még mindig hányt, itatni nem lehetett, tisztára bepánikoltam, hogy kórházba kell mennünk, mint a házban egy kislánynak a múlt héten. Aztán a hányás elmaradt, jött helyette hasmenés. Elmentem a drnőnkhöz, írt mindenfélét, amit természetesen Rozi nem hajlandó meginni, még a cukros vizet sem! Sad Rendelés után eljött megnézni a kis betegemet, azt mondta, rosszabbra számított. Ez is valami. Sad A legrosszabb hír, hogy egy hétig nem ehet Rozi tápszert, egyelőre elképzelhetetlen, mit fog enni... Ma még elvolt vízen, szegényem, főztem neki krumplit, de rámköpte. (Evett egy kevés pirítóst, ropit, kb. 3 szem kölesgolyót, pedig azt szereti, biztosan nem kívánta.) Talán még ott vagyunk, amit a drnő mondott, hogy eleinte nem is kívánják, de ez most még nem baj (szerinte), lényeg a folyadékpótlás. Remélem rákap azért egy-két dologra. Van tippetek, ha nem hány, mi számít diétásnak? Tudok persze pár dolgot, de hátha valami finomsággal bővítenétek a listámat! Köszi! Smile

[^]  
Vissza az elejére
Banett

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 13, 20:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Minyu!
Kép nagyon édes! hihihi, először úgy olvastam, hogy kicsit cicás, és nem is igazán értettem, hogy mi ezzel a baj? Csak később láttam, hogy csicsás! Embarassed Ennek ellenére - bár szerintem koránt sem az - nagyon édik vagytok! Te csináltad?
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 362, 363, 364  Következő
1 / 364 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Advertisement
Ezt olvastad már?Elrejtés