Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Homeopátia és egyébb gyogymódok....
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
mariam

HozzászólásElküldve: 2011, Júl. 19, 15:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Alapból nem vagyok egy betegeskedő típus, erős a szervezetem, anno mindig gyógyszert használtam ha szükséges volt.
Viszont 5 éve csak homeopátiás készítményeket tartok itthon.2006-ban megfogant az első babám -terhességek+szoptatás- és mivel nem lehet gyógyszert beszedni a baba érdekében... ekkor ismeretem meg a csodás bogyókat.Azóta is azokat használom.Mindegyik bevált, kivéve Homeogene9.
Miért?Nem tudom.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
NemethRamona

HozzászólásElküldve: 2010, Dec. 11, 14:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Németh Ramóna negyedéves szülésznő hallgató vagyok a Semmelweis Egyetemen. Most írom a szakdolgozatomat "Vajúdás és szülés homeopátiával" témában.
Szeretném a segítségeteket kérni. Ha van időtök, ki tudnátok tölteni a kérdőívemet?

Előre is köszönöm!

A kérdőívem linkje:

http://ripet.hu/feedback.php?kid=gy0ttv885gkpfnjt
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
plinda24

HozzászólásElküldve: 2010, Nov. 18, 17:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az a nagy baj a homeopátiával szerintem, hogy nagyon sok tévhit él a köztudatban.
Egyrészt fontos leszögezni, hogy nem csodaszerről beszélünk, másrészt pedig, hogy nem helyettesíti az orvost.
Sokan azért is ellenzik, mert ilyen dolgokat képzelnek.
Én is az előttem szóló által említett Homeogene9-t próbáltam már a torokfájásomra. Ha a betegség kezdetekor alkalmazzuk akkor segíthet abban, hogy ne súlyosbodjanak a tünetek, és így nem kell rögtön erős antibiotikumokat szedni. Ami azért valljuk be, pont olyan káros, mint amilyen hasznos.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kotkodacska

HozzászólásElküldve: 2010, Nov. 18, 13:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

A Homeogene nekem is bevált. Hasznos ha fáj a torkom.
Amit még próbáltam az a Sedatif Pc, ez stressz ellen hatásos, ha ideges vagy feszült vagy. Továbbá, amikor nem tudtam elaludni éjszakánként, akkor is használtam és hatott. Pár alkalommal szedtem, utána nem volt rá szükségem. De ez úgyis szervezet függő.
Használtam még egy ilyen vizsgadrukk elleni készítményt is, ez kis tégely volt, ami adagolta a golyócskákat.
Meg egy hányinger ellenit is, de annak nem tudom hirtelen a nevét.

Ezeket ismerem és próbáltam is. Nálam beváltak!
Vissza az elejére
gyormiki

HozzászólásElküldve: 2010, Nov. 15, 14:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

lilla12 írta:
Sziasztok.

Homeogene 9 nevű homeopátiás szerről van valakinek valami tapasztalata? A neten utánaolvasva eddig csak jókat olvastam róla. Igazából azért kérdezem mert én eddig nem nagyon hittem az ilyenekben, de sok embertől hallottam hogy a homeopátiás szerek sokkal jobban segítettek a gyógyulásban mint a rendes gyógyszerek?! Sokszor szenvedek a torokfájástól és erre ajánlották. Én elég sokszor szoktam sós vízzel gargarizálni és hasonlók, próbálom a természetes dolgokat használni már.

Szia!
A Homegoene-t én is használtam. Nem sok homeopátiás szert próbáltam eddig, de ez bevált! Ha kiegészíted meleg teával, sok C-vitaminnal, meg mézzel és fahéjjal, akkor pár nap alatt rendbehoz. Legalábbis ez nálunk használ. Továbbá engem megnyugtat, hogy természetes hatóanyagokból készül. Szerintem egy próbát megér mindenképpen.
Egyébként milyen homeopátiás szereket ismertek még vagy használtok? Mik a tapasztalataitok?
Vissza az elejére
Cintimama

HozzászólásElküldve: 2010, Nov. 11, 14:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hegeivi!

Én lehet, hogy orvost váltanék a helyedben. Nem normális, ha rögtön antibiotikumot ír fel mindenre.
A topic különben mire vonatkozik? Úgy értem, a homeopátiával tisztában vagyok, de mire gondoltatok az egyéb gyógymódoknál? A jól bevált házi gyógymódokra, vagy valamilyen természetgyógyászatra?
A homeopátiát természetesen én is ismerem és alkalmazom is. 2 éve használtam először a hegeivi által említett Homeogene9-t. Sajnos nekem állandó problémám, hogy a hidegebb időszakban, amikor bejön a fűtés, reggelre annyira kiszárad a torkom, hogy egész nap fáj. Emiatt kezdtem el szedni.
Illetve most nyáron próbáltam ki az allergiára valót.
Vissza az elejére
hegeivi

HozzászólásElküldve: 2010, Nov. 09, 17:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Én tavaly próbáltam ki a Homeogene9-t!
Évente általában egyszer vagyok beteg, rendszerint télen, s szinte mindig légúti megbetegedésem van. Elegem volt abból, hogy az orvosom általában antibiotikumot írt fel, ami drága, másrészt meg erős... Úgyhogy tavaly fogtam magam, bementem egy patikába,elmondtam a patikusnak mi a bajom, s ő ajánlotta.
Csak természetes anyagokat tartalmaz, nem drága. Ajánlani nem akarom, mert egy gyógyszert nem szoktunk ajánlani, mert ugye mindenkinek más jó a gondjára, bajára. Szerintem egy próbát megér, bajod nem lehet tőle.
Vissza az elejére
lilla12

HozzászólásElküldve: 2010, Nov. 09, 12:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok.

Homeogene 9 nevű homeopátiás szerről van valakinek valami tapasztalata? A neten utánaolvasva eddig csak jókat olvastam róla. Igazából azért kérdezem mert én eddig nem nagyon hittem az ilyenekben, de sok embertől hallottam hogy a homeopátiás szerek sokkal jobban segítettek a gyógyulásban mint a rendes gyógyszerek?! Sokszor szenvedek a torokfájástól és erre ajánlották. Én elég sokszor szoktam sós vízzel gargarizálni és hasonlók, próbálom a természetes dolgokat használni már.
Vissza az elejére
ibolyatakacs123

HozzászólásElküldve: 2010, Nov. 05, 16:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gorogtam írta:
Attól még hogy forgalomba hozzák, nem biztos, hogy hatásos. A szervezetek csak azt veszik figyelembe, hogy benne van-e a hatóanyag, de nem biztos hogy az hatásos is. Sőt szerintem már akkor is forgalomba lehet hozni, ha nem károsít, meg amúgy is mindenki különböző szóval valami valakinek hat, valakinek nem.

Forgalomban bárhol megkaphatod ezeket a homeopátiás gyógynövényeket, csak be kell menned egy DM-be vagy néhány gyógyszertár ahol árulnak.
Vannak kifejezetten ezekre a gyógynövényekre szakosodott boltok és a hatóanyag dolog meg egyáltalán nem számít, van olyan homeopátiás "golyó" amit óránként kell bevenni, akut torokfájás esetén! Az a lényege a homeopátiának, hogy csak kis hatóanyagot tartalmazó gyógynövényekkel kezelnek, amik csak kezdeti lökést ad a szervezetnek, hogy tovább haladjon az úton ami a gyógyuláshoz vezet. Nem kell attól tartani, hogy túladagolást szenvedhettek, mert nem lehet ! Kicsit olvassatok utána és utána alkossatok véleményt, ha valami kérdésetek van, nyugodtan írjatok ide, amint időm engedi válaszolni fogok rájuk!
Vissza az elejére
gorogtam

HozzászólásElküldve: 2010, Nov. 05, 12:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Attól még hogy forgalomba hozzák, nem biztos, hogy hatásos. A szervezetek csak azt veszik figyelembe, hogy benne van-e a hatóanyag, de nem biztos hogy az hatásos is. Sőt szerintem már akkor is forgalomba lehet hozni, ha nem károsít, meg amúgy is mindenki különböző szóval valami valakinek hat, valakinek nem.
Vissza az elejére
titti

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 17, 23:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!!

Én ez év augusztusában vettem be életemben először homeop.szert...egy barátnőm jó tapasztalata alapján mentem el egy drnőhöz.
Kb 6-7 féle szert kaptam..

...és aug.végén, 8 év után (4inszem és 3 lombik) spontán megfogant a babánk... Very Happy -épp ma derült ki, h kislány. Very Happy

Nem tudom persze, lehet h ez csak véletlen volt, de az biztos, nem pszichés, mert én csak a hormonszinteket stb akartam kicsit csökkenteni, és álmomban sem gondoltam, h ez lesz a vége...épp ezért tesztet sem csináltam kb 2 hétig. Wink

A terhesség elején volt, h napi 30 golyócskát vettem be....ennél sokkal komolyabb gyógyszereket és kezeléseket akartak adni, h segítsenek megtartani a babát...nem mindet vállaltam, de a homeós szereket igen.
Én azóta alkalmazom ezeket...voltam lázas, torokfájós a 8.héten, sajnos...arra is szedtem ezekből.....most már csak heti 1x, 2félét.

Gyűjtöm a tapasztalatokat, de eddig az tuti h legalább szerencsét hoztak nekem. Wink nehéz ez, mert nem tudom e nélkül megismételni ezt a pár hónapot- de a történtek után én adok esélyt ezeknek a kis golyócskáknak. Wink

Szerintem a homeop.szereknél az az egyik alap, h igazán jártas orvoshoz kerüljön az ember.

Hello
gorogtam

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 16, 17:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hamzsab írta:
hát azért ezeknél a szereknél, nem csak a pszihés dolog segít énszerintem, mert akkor nekem nem sokat érnének...

Ez mindig is vitatott volt, hogy hatnak-e a homeopátiás szerek. Az Én véleményem az, hogy biztosan hatnak, különben nem engednék őket forgalomba hozni. Nem adná meg rájuk az engedélyt az Országos Gyógyszerészeti Intézet.
Vissza az elejére
Hamzsab

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 16, 15:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hát azért ezeknél a szereknél, nem csak a pszihés dolog segít énszerintem, mert akkor nekem nem sokat érnének...
Vissza az elejére
gorogtam

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 16, 14:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

kellmegegy írta:
Smile) De ebben a pszichos dologban tényleg van valami mert valamilyen szinten tudjuk irányítani az immunrendszerünket, ha feladjuk akkor oly mind1 milyen gyógyszert kapunk.

Ezt hívják placebó hatásnak. Én szedek homeopátiás szert, konkrétan a Coryzaliát, és tényleg van benne hatóanyag. Ha megfázok akkor szoktam szedni és kb 3 nap alatt elmúlasztja.
Vissza az elejére
Hamzsab

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 16, 11:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát meg ugye a lényeg az immunrendszer erősítése, meg a megelőzés lenne... és erre kivállóak ezek a készítmények
Vissza az elejére
veghsari

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 11, 17:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Látom értitek a lényeget Smile Igazából lehet "pohár vízzel" is gyógyítani, de nem az a lényeges. Ha mellette még van hatóanyag is, ami nem valami brutál mennyiségű gyógyszert juttat az ember szervezetébe az csak annál jobb Wink
Vissza az elejére
kellmegegy

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 11, 16:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Smile) De ebben a pszichos dologban tényleg van valami mert valamilyen szinten tudjuk irányítani az immunrendszerünket, ha feladjuk akkor oly mind1 milyen gyógyszert kapunk.
Vissza az elejére
Hamzsab

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 11, 15:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

veghsari írta:
Igazából én úgy látom ezt, hogy nem is feltétlen a megfázáshoz kéne kötni azt, hogy ki mikor megy orovshoz. Nagyon sok betegség pszichoszomatikus. Ezeket meg lehet kezelni ilyen szerekkel nagyon könnyen. Nem hiszem azt, hogy egy orvos tudna segíteni azzal, hogy tüneti kezelésként ad rá valami gyógyszert...

Hét de az ilyen beképzelt betegségeken ha elmagyarázod neki h segít rajta a pohár víz akkor attol is jobban lesz:) Azért a homeopátiás cuccokban van hatóanyag is elvileg
Vissza az elejére
veghsari

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 11, 14:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igazából én úgy látom ezt, hogy nem is feltétlen a megfázáshoz kéne kötni azt, hogy ki mikor megy orovshoz. Nagyon sok betegség pszichoszomatikus. Ezeket meg lehet kezelni ilyen szerekkel nagyon könnyen. Nem hiszem azt, hogy egy orvos tudna segíteni azzal, hogy tüneti kezelésként ad rá valami gyógyszert...
Vissza az elejére
kellmegegy

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 11, 13:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

VKOrsi írta:
Korina Very Happy
hagyd rá Very Happy ez ugyanúgy egy "erőfitogtatás", mint később a hiszti.
Ha látja rajtad, hogy érdekel a téma, akkor ez örök adu marad a kezében.
Nálunk még ebben a korban is vissza-vissza térő vendég a 2 hétig nem eszünk semmit játék... lexarom... tényleg szó szerint.
Tök picik a gyerekeim, kilóra sem sokak, de nem érdekel, mert tömni nem akarom őket. Amikor normálisak, akkor a bölcsiben ők eszik a legtöbbet -a legviccesebb, hogy a 11 kg-s Levim eszi a legtöbbet Very Happy a bölcsisnéni is mindig csodálkozik rajta Wink -

szóval nem éri meg az idegeskedést.
Én ha megfázásnál nagyobb bajom van inkább megyek mindig dokihoz az a biztos.Immunrendszer erősítés így télen jó ezekkel a készítményekkel, de nyáron igyekezzünk sok gyümölcsöt enni, az a legtermészetesebb:)
Vissza az elejére
Hamzsab

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 11, 11:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

zsaneem írta:
Szerintem ha mellékhatások jelennek meg az oltás után akkor mindenképp orvoshoz kell fordulni! Smile
Ártani nem árt a Coryzalia, tehát lehet szedni mert az immunrendszert erősíti, de a H1N1-el nem szabad "játszani"!

Ezzel egyetértek teljes mértékben. ' dolog, 1 kisebb megfázás, vagy az immunrendszer erősítés, amire a cortizalya tökéletes, de azért egy új influenzánál az orvos véleménye fontos.
Vissza az elejére
nyuszko83

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 10, 12:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Fluval C200 nem kapható Magyarországon...még.
kotkodacska

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 09, 14:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

zsaneem írta:
Szerintem ha mellékhatások jelennek meg az oltás után akkor mindenképp orvoshoz kell fordulni! Smile
Ártani nem árt a Coryzalia, tehát lehet szedni mert az immunrendszert erősíti, de a H1N1-el nem szabad "játszani"!

Igen, nem tudok nagyon más ilyen szerről, amelynek ilyen kevés mellékhatásai lehetnek.
Mondjuk az a nyálfolyás érdekes lehet.. Főleg ha az utcán kap el Very Happy
Vissza az elejére
zsaneem

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 09, 14:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vissza az elejére
gorogtam

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 09, 13:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ezer forint még végülis belefér, hogyha tényleg olyan jó, mint itt mondják. Azt hittem többet kérnek érte.
Vissza az elejére
kotkodacska

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 09, 13:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gorogtam írta:
Ez az amit H1N1 oltás után kell szedni, hogy jobban legyél?

Igen, ezaz! Ha mellékhatások jelennek meg az oltás után, akkor ebből kell szedni pár szemet, és ha kb 1 hét alatt nem javul, akkor lehet még.
Amúgy a Coryzalia ha jól tudom 1e forint körül van, szóval nem olyan vészes Wink
Vissza az elejére
gorogtam

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 09, 12:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez az amit H1N1 oltás után kell szedni, hogy jobban legyél?
Vissza az elejére
nyuszko83

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 09, 11:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Fluval C200 az influenza ellen.
Tudtok róla valamit?????
gorogtam

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 09, 11:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

De ha ez a Coryzalia vagymi egy dobozzal kiüti a náthát akkor biztos megkérik az árát is. Nem igazán van kedvem több ezret kiadni ilyenért. Akkor már inkább forró tea+méz Smile
Vissza az elejére
vicusmamesz

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 07, 19:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Na rákérdeztem azokra a dolgokra, amik függőben maradtak. A bitumen dolgot ő is egy előadáson hallotta, hogy még abból is van szer, de nem kutatott utána, hogy mi az, úgyhogy erről nincs több infó. De pl kólából biztos, hogy csinálnak, és megerősített abban, hogy szó nincs a természetes anyagok kizárólagosságáról. A túladagolás pedig nagyon is lehetséges, és komoly gondokat tud okozni. Úgyhogy szerintem csínján kell bánni az öngyógyítással, nem véletlenül tanítják ezt magasabb helyeken.
kotkodacska

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 07, 15:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egy dobozban 40 van. Elvileg 3 nap alatt jobban kell lenned. Arra biztos, hogy elég ez az egy doboz. Nekem 30 se mindig fogy el.
Vissza az elejére
rabbitricsko

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 07, 14:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Értem... már hallotam róla egysmást.
Mennyi ideig elég ?
Vissza az elejére
kotkodacska

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 07, 13:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát nekem egy ismerős ajánlotta, de amikor gyógyszertárba mentem érte ott is rákérdeztem, hogy ez tényleg erre jó lesz, és dicsérték. Ja egyébként és Coryzalia-t használok.
Vissza az elejére
rabbitricsko

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 07, 13:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Neked a gyógyszertárasod ajánlotta azt amit szedtél?
Mit tanácsolt akkor, mit szedj ?
Vissza az elejére
kotkodacska

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 07, 12:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem mindenképpen érdemes felkeresned egy gyógyszertárat, vagy neten utánaolvasnod, hogy a te problémádra milyen homeopátiás szer jó.
Vissza az elejére
rabbitricsko

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 07, 12:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én az allergiámra szeretnék szedni valamit, mert már évek óta szedek rá gyógyszert, de csak elnyomja a tüneteket azonban nem tünteti el azokat.
Lehet megpróbálok valamit Smile
Vissza az elejére
kotkodacska

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 07, 11:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

rabbitricsko írta:
Van olyan aki már régóta szed ilyen homeopátiás gyógyszereket és érezhetően használ is neki ?

Én egy éve szedtem gyengébb szénanáthámra. Az teljesen elmúlt. Legalábbis egyenlőre. Szóval azt mondom nekem használ.
Vissza az elejére
rabbitricsko

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 07, 11:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Van olyan aki már régóta szed ilyen homeopátiás gyógyszereket és érezhetően használ is neki ?
Vissza az elejére
vicusmamesz

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 04, 17:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát azt azért ne gondoljátok, hogy én nagy szakértő vagyok, csak rácsodálkoztam Cintimama hozzászólására, amikor én épp az ellenkezőjét hallottam. De azért majd megkérdezem ezt a bitumen dolgot, meg a természetes alapanyag dolgot a kis hölgytől, és referálok!
galakala

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 04, 16:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem vagyok szakértő, ezért hirtelen felindulásból nem is merem azt mondani, h fúj ez ezt meg ezt tartalmaz... Te tudod milyen hatásai vannak a bitumennek az emberi szervezetre, vagy csak szimplán ijesztően hangzik? Én nem tudom, de alapvetően csak egy természetben is megtalálható szénhidrogénről beszélünk. Ilyen megfogalmazásban annyira nem is vészes már. Nem? De mondom fogalmam sincs tartalmazhat e, meg ha tartalmazna milyen hatásai lennének...
Vissza az elejére
Cintimama

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 04, 15:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

vicusmamesz írta:

Kedves cintimama, én úgy hallottam, hogy amit írtál, így ebben a formában nagyon nem igaz....

Annyira azért nem vagyok benne ebben a dologban. Ez a bitumenes dolog picit durván hangzik. Az ilyen dolgok max olyan szerekbe vannak, amit nem vizsgált be az OGYI. Én mivel nem nagyon értek ehez a dologhoz, inkább gyógyszertárba veszek komplex készítményeket, azokba meg nagyon remélem, hogy nincsenek ilyen dolgok.
Vissza az elejére
vicusmamesz

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 04, 15:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Cintimama írta:
A homeopátiás szerek természetes alapanyagokból készülnek, így itt nem áll fenn a túladagolás veszélye, ellentétben a mesterséges gyógyszereknél. Különben rá is van írva, hogy a betegség első napján óránként kell bevenni egyet. Sajnos ennek csak így van hatása.

Kedves cintimama, én úgy hallottam, hogy amit írtál, így ebben a formában nagyon nem igaz.... Homeopátiás szer szinte bármiből előállítható, számomra a leg durvább az volt, mikor megtudtam, hogy van amelyiket bitumenből csinálják.
A túladagoilásról meg csak annyit, hogy lakik itt a közelünkben egy aranyos állatorvos hölgyike, aki homaopátiás szakot is elvégzett, ő szokta mondani, hogy a legegyszerűbb alapelv szerint a homeopátiás szer azt a bajt gyógyítja, amit nagy mennyiségben okozni képes.
Vissza az elejére
kellmegegy

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 04, 14:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Cintimama: ez attól is függ hogy milyen beteg az illető, milyen betegségben szenved. Ha valami komolyabb problémája van az illetőnek, akkor persze hogy nem elég a homeopátiás szerek használata, de például egy megfázásnál szerintem bőven elég is, ahelyett h felírna az orvos méregerős antibiotikumokat. Sajnos ma már az az elfogadott, h antibiotikumot szed mindenki, pedig sokszor máshogyan is megelőzhető lenne a probléma.
Vissza az elejére
galakala

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 04, 13:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát az egészség valahogy sosem a gazdaságosságról szólt... ez szükség.
Tiszta amit mondasz. Érdemes jól megfontolni, mikor van helye a homeopátiának, és mikor kell ágyu a veréb ellen. De elkezdett érdekelni a dolog nagyon, mindig is gyógyszer kerülő voltam, persze ésszel. De ez sok esetben jó alternatívának tűnik.
Vissza az elejére
Cintimama

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 04, 13:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

galakala írta:

Jaaaa! Értem, és ezek tényleg hatásos dolgok? Sokszor alkalmaztad már? Van olyan hatásos mint valami más, orvos által felírt gyógyszernek? Eléggé hihetetlen, hogy ilyen semmi hatóanyaggal el tudja érni ugyan azt az eredményt.

Azért nem minden esetben tudja felváltani a mesterséges gyógyszereket. Vannak ilyen emberek, akik feltétel nélkül hisznek az ilyen természetgyógyász szerekben. De ezt nem szabad, mert azért mindenre nem jó ezse, és legtöbbször a sima gyógyszerek kiegészítéseként szokták használni a homeopátiás szereket.
Vissza az elejére
kellmegegy

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 04, 13:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

én még nem használtam,de legközelebb ha beteg leszek mindenféleképpen veszek ilyet. Ismerőseim is gyógyultak már meg ettől, és igen, óránként vettek be, 40 darab szinte nem is sok h ha az ember meg akar gyógyulni..bár igen az nem gazdaságos h ha veszel egyet és 2 nap múlva már semmi nincs belőle:D
Vissza az elejére
galakala

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 04, 12:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Cintimama írta:
galakala írta:

Mennyit???? 40 kapszulát? Azt meg hogy lehet??? 3 nap alatt? Csoda hogy még életben vagy...

A homeopátiás szerek természetes alapanyagokból készülnek, így itt nem áll fenn a túladagolás veszélye, ellentétben a mesterséges gyógyszereknél. Különben rá is van írva, hogy a betegség első napján óránként kell bevenni egyet. Sajnos ennek csak így van hatása.

Jaaaa! Értem, és ezek tényleg hatásos dolgok? Sokszor alkalmaztad már? Van olyan hatásos mint valami más, orvos által felírt gyógyszernek? Eléggé hihetetlen, hogy ilyen semmi hatóanyaggal el tudja érni ugyan azt az eredményt.
Vissza az elejére
Cintimama

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 04, 12:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

galakala írta:

Mennyit???? 40 kapszulát? Azt meg hogy lehet??? 3 nap alatt? Csoda hogy még életben vagy...

Vissza az elejére
galakala

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 04, 11:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Cintimama írta:
Hamzsab írta:
Esetleg tudnál ajánlani valamit ami neked már bevált?

Én amikor még beteg voltam ősz elején, akkor a Coryzalia nevű homeopátiás szert szedtem. Ahogy írtam, nekem 3 nap alatt elmulasztotta a náthámat. Mondjuk az a 40 kapszulás doboz kiis ürült a végére Smile

Vissza az elejére
Cintimama

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 04, 11:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

kellmegegy írta:
milyen beteg voltál amikor elkezdted szedni?tehát h mi volt az a pillanat, amikor azt mondtad, h irány a gyógyszertár és coryzalia?Smile

Ahogy elkezdtem köhögni és folyt az orrom, egyből mentem is venni egy dobozzal, mert nem igazán tehetem meg, hogy beteg legyek, így minél hamarabb el kellett mulasztanom.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3  Következő
1 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés