Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Kell-e éjszaka bulizni járni egy kamasznak?

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Mindenkinek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
rabbitricsko

HozzászólásElküldve: 2011, Máj. 04, 14:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

villkat írta:

Ja ne is mondd ott a valóvilág tele tizenkilenc húsz éves kis fiatalokkal és totál hülye mind... Tegnap előtt egy pár perc erejéig láttam és mit csinált épp az egyik??? Palacsintát készült sütni és azt mondta, hogy az összetevőket egy hőfokra kell melegíteni ahhoz hogy jók legynek ezért betakarta őket paplannal...

Mondjuk oda eleve a legalját válogatják be, hogy aztán minél többen röhöghessenek rajtuk, hogy "na, náluk még én is okosabb vagyok" Laughing
De az biztos, hogy ilyen irányból érkezik a rossz útra térítés, hiszen a gyerekcsatornák reklámjai már az egész kicsikre is kivetik a hálójukat, és követelőző, erőszakos, csak a saját fejük után menő fiatalokat nevelnek belőlük. De azért a média felelőssége mellett ott van a szülőé is, akinek a feladata, hogy a kívülről érkező, a gyerek számára nehezen értelmezhető vagy rosszul értelmezett hatásokat a helyére tegye. Azt nem mondom, hogy önmagában az elegendő, hogy ne kapcsolja be a szülő az olyan műsorokat, amik negatív dolgokat sugallnak, mert a nevelés akkor sem mellőzhető, hiszen a közösségekben úgyis találkoznak a gyerekek a rossz hatásokkal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
villkat

HozzászólásElküldve: 2011, Ápr. 19, 12:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hamzsab írta:

Ez így van! Az egész csak annak a kérdése, hogy a gyereknek sikerül-e megértenie, hogy melyik társaság rossz és melyik jó. Csak sajnos ez a legtöbb esetben nem a szülőkön múlik... a médiából árad a "lázadó tini" imázs és azt nyomják le mindenki torkán, hogy ez a követendő példa. Szóval sok esetben a szülői szavak csak üres puffogások.

Ja ne is mondd ott a valóvilág tele tizenkilenc húsz éves kis fiatalokkal és totál hülye mind... Tegnap előtt egy pár perc erejéig láttam és mit csinált épp az egyik??? Palacsintát készült sütni és azt mondta, hogy az összetevőket egy hőfokra kell melegíteni ahhoz hogy jók legynek ezért betakarta őket paplannal...
Vissza az elejére
Hamzsab

HozzászólásElküldve: 2011, Ápr. 01, 13:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

kadel24 írta:
gorogtam írta:
szóval valahogy azt kell elérni hogy normális emberek közé kerüljön....jobb iskola vagy ilyesmi!

Ez sajnos sok esetben semmire sem garancia. Hiába viszed jobb iskolába, ugyan úgy találkozhat olyan emberekkel akik beleviszik valami hülyeségbe a gyereket. Míg a lerobbant, lezüllött iskolákban főleg az erőszaknak, lopásnak és hasonlóknak van kitéve, a jómódú, jó körülményekkel rendelkező iskolákban meg főleg a kábítószerek dominálnak, mint "züllési eszköz". Ez sajnos nem hasracsapott következtetés, hanem statisztikailag is bizonyítva van.

Inkább a gyereknek kell megtanítani, hogy tartsa távol magát a rossz társaságtól és tudja önként is felismerni, hogy melyik társaság jó és melyik rossz.

Ez így van! Az egész csak annak a kérdése, hogy a gyereknek sikerül-e megértenie, hogy melyik társaság rossz és melyik jó. Csak sajnos ez a legtöbb esetben nem a szülőkön múlik... a médiából árad a "lázadó tini" imázs és azt nyomják le mindenki torkán, hogy ez a követendő példa. Szóval sok esetben a szülői szavak csak üres puffogások.
Vissza az elejére
kadel24

HozzászólásElküldve: 2011, Márc. 30, 11:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gorogtam írta:
szóval valahogy azt kell elérni hogy normális emberek közé kerüljön....jobb iskola vagy ilyesmi!

Ez sajnos sok esetben semmire sem garancia. Hiába viszed jobb iskolába, ugyan úgy találkozhat olyan emberekkel akik beleviszik valami hülyeségbe a gyereket. Míg a lerobbant, lezüllött iskolákban főleg az erőszaknak, lopásnak és hasonlóknak van kitéve, a jómódú, jó körülményekkel rendelkező iskolákban meg főleg a kábítószerek dominálnak, mint "züllési eszköz". Ez sajnos nem hasracsapott következtetés, hanem statisztikailag is bizonyítva van.

Inkább a gyereknek kell megtanítani, hogy tartsa távol magát a rossz társaságtól és tudja önként is felismerni, hogy melyik társaság jó és melyik rossz.
Vissza az elejére
Hamzsab

HozzászólásElküldve: 2011, Márc. 09, 15:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Cintimama! Számítani lehet arra, hogy egy kamasz így viselkedik. Valóban úgy értékelik, mint ha ez egy ellenük irányuló támadás lenne. Pedig nem az, mert pont ez a helyes viselkedés egy szülőnél, és ez szolgálja a gyerek érdekeit. Kitartást kívánok a szülőknek, bármi történik akkor is tartsák magukat ehhez, és legyenek szilárdak. Egy idő múlva, mikor a gyereknek megjön az esze, meg fogja köszönni, és rájön majd, hogy az egész az ő érdekeit szolgálta.
Tudom, így volt ez nálunk is. Sajnos az én szüleim is sokat hallgattak tőlem...mikor kicsit nagyobb lettem megköszöntem nekik. Hisz a szülő feladata, hogy óvja, védje gyermekét, ahogy tudja Smile
Vissza az elejére
gorogtam

HozzászólásElküldve: 2011, Márc. 09, 12:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hamzsab írta:
Szerintem annyi a lényeg, hogy fokozatosan kell engedni nekik, hogy meddig maradhassanak ki. Egy 17-18 éves fiatalember is kamasznak számít még, de talán van már annyi érettsége, hogy kerüli a bajt és kimaradhat éjszakára. De egy 13-14 éves gyereknek semmiképpen nem engedném, legkésőbb este 10-re érjen haza, ezt meg lehet esetleg növelni pár év múlva este 11-re vagy éjfélre.

Én teljesen egyet értek veled. 14 éves kor alatt még nagyon vissza kell őket fogni. Utána már lehet lazulni. Mondjuk akkor is oda kell figyelni. A társaság amibe bekerül, meghatározó, szóval valahogy azt kell elérni hogy normális emberek közé kerüljön....jobb iskola vagy ilyesmi!
Vissza az elejére
Cintimama

HozzászólásElküldve: 2011, Márc. 02, 17:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ibolyatakacs123 írta:
Véleményem szerint egy 13-14 éves fiatalnak semmi keresnivalója nincs az éjszakában. Én először 16 éves koromban voltam disco-ban. Szerintem az már valóban egy olyan kornak számít, hogy megbízhatunk a saját gyermekünk ítélőképességében. Minden esetre a legfontosabb a nevelés. Sajnos ennek ellenére is sokszor képes a társaság rossz irányba sodorni.
Szerintem ha "ellenőriztük" a társaságot, vagyis ismerjük a barátait, és 16 éves vagy elmúlt, akkor már én elengedném.
Nagyon fontos az, hogy milyen társaságban mozog. Legfőképpen azért, mert ebben a korban sokkal jobban adnak a barátaik véleményére, mint a szüleikére.
Biztos vagyok benne, hogy az én gyerekem (ha lesz) nagyon fog ellenkezni, és dühöngeni, hogy nem mehet el 13-14 évesen az éjszakába (mert manapság ez már általános), ennek ellenére nem fogom elengedni, és majd megpróbálom neki megmagyarázni, hogy ez az ő érdekeit szolgálja...remélem megéri majd, amibe szerintem a nevelése is közrejátszik majd...

Sajnos kicsi az esély arra, hogy megérti majd. Nekem két unokahúgom van akik pont ebben a korban vannak. Az anyjuk, apjuk nem engedi őket, ők meg őrjöngenek, duzzognak, puffognak... kicsit sem értik meg. Azt hiszik, hogy az egész csak egy ellenük irányuló piszkálás, szívatás.

Majd pár év múlva belátják, hogy miért ez az egész, de most még nem. Egész egyszerűen azért, mert nem tapasztaltak még eleget a világból... majd később mikor saját vagy mások tapasztalatain keresztül felfedezik, hogy a világ nem olyan ártatlan, mint a gyermeki lélek akkor majd felfogják.

De addig is a szülőknek el kell viselniük, hogy a gyerekük duzzog esetenként durva szavakkal elküldi őket melegebb éghajlatra, mert 14 évesen nem mehetnek drogosok és kanos férfiak közé egész éjszakára bulizni.
Vissza az elejére
ibolyatakacs123

HozzászólásElküldve: 2011, Márc. 02, 12:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Véleményem szerint egy 13-14 éves fiatalnak semmi keresnivalója nincs az éjszakában. Én először 16 éves koromban voltam disco-ban. Szerintem az már valóban egy olyan kornak számít, hogy megbízhatunk a saját gyermekünk ítélőképességében. Minden esetre a legfontosabb a nevelés. Sajnos ennek ellenére is sokszor képes a társaság rossz irányba sodorni.
Szerintem ha "ellenőriztük" a társaságot, vagyis ismerjük a barátait, és 16 éves vagy elmúlt, akkor már én elengedném.
Nagyon fontos az, hogy milyen társaságban mozog. Legfőképpen azért, mert ebben a korban sokkal jobban adnak a barátaik véleményére, mint a szüleikére.
Biztos vagyok benne, hogy az én gyerekem (ha lesz) nagyon fog ellenkezni, és dühöngeni, hogy nem mehet el 13-14 évesen az éjszakába (mert manapság ez már általános), ennek ellenére nem fogom elengedni, és majd megpróbálom neki megmagyarázni, hogy ez az ő érdekeit szolgálja...remélem megéri majd, amibe szerintem a nevelése is közrejátszik majd...
Vissza az elejére
Hamzsab

HozzászólásElküldve: 2011, Feb. 24, 12:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem annyi a lényeg, hogy fokozatosan kell engedni nekik, hogy meddig maradhassanak ki. Egy 17-18 éves fiatalember is kamasznak számít még, de talán van már annyi érettsége, hogy kerüli a bajt és kimaradhat éjszakára. De egy 13-14 éves gyereknek semmiképpen nem engedném, legkésőbb este 10-re érjen haza, ezt meg lehet esetleg növelni pár év múlva este 11-re vagy éjfélre.

Nem önmagában azzal van a baj, hogy éjszaka bulizik egy kamasz, hanem azzal, hogy nincs meg a kellő helyzetértékelő képessége, így a társaság beleviheti olyan dolgokba melyektől alapvetően óvni próbáljuk a gyermekeinket. Sajnos ez a legtöbb esetben nem a szülőn múlik, hanem a gyerek baráti társaságán.

Tudom, én is voltam kamasz. Tudom jól, hogy ha olyan a társaság akkor belevisz mindenbe és ilyenkor teljesen ledőlnek azok a falak és korlátok, melyet egy szülő felállított...
De amikor a gyerek olyan baráti társaságban tölti kamaszkori éveit, mely felfogja, hogy a mértéktelenség, a kábítószerek és más egyéb dolgok nem fognak a hasznukra válni, akkor nem is teszik ezt, sőt egymást óvják a bajtól, akkor is ha nem tudatosan.
Vissza az elejére
villkat

HozzászólásElküldve: 2011, Feb. 18, 14:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A kérdés jó, és érdekes is, mennyire van-e értelme korlátozni ebben a kamaszokat?? Elvégre ha túlzottan féltjük mindentől az ugyan úgy vissza fog csapni, hisz akkor meg ha kikerül a nagybetűs életbe egyszerre próbál bepótolni mindent, higgyétek el tudom nem egyszer láttam már ilyet és annak nagyon nincs jó vége...
Tehát szerintem ezt úgy lehetne kivédeni hogy amikor mutatkoznak a jelek elvágyódik stb akkor engedni de korlátokkal időre hazaérkezni tudni kivel megy stb stb stb tehát ésszerű keretek közt...
Vissza az elejére
cimbalom

HozzászólásElküldve: 2011, Feb. 05, 17:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

kokuszpok2 írta:
Ha belegondolsz már az iskolai disco is éjszakai buli, nem?

Van olyan iskola, ahol éjszakába nyúló diszkót rendeznek? Ha igen, akkor is át kell érezniük a felelősséget a gyerekekért. Kéznél van néhány ügyeletes tanár, személyesen is ismerik a gyerekeket stb. Én a belépőjegyes szórakozóhelyekre gondoltam, nem pedig iskolai rendezvényekre.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
vicusmamesz

HozzászólásElküldve: 2011, Jan. 26, 12:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"éjszakai szórakozóhely" Elég tág fogalom... Szerintem egyébként ezzel kapcsolatban a törvények rendben vannak, azok betartatásával, betartásával van baj.
kokuszpok2

HozzászólásElküldve: 2011, Jan. 26, 12:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha belegondolsz már az iskolai disco is éjszakai buli, nem?
cimbalom

HozzászólásElküldve: 2011, Jan. 22, 01:21    Hozzászólás témája: Kell-e éjszaka bulizni járni egy kamasznak? Hozzászólás az előzmény idézésével

Mi a véleményetek a tinédzserek éjszakai szórakozóhelyeken való bulizásáról?
Indítottam egy szavazást, Hány éves kortól mehet egy gyerek/fiatal éjszakai buliba? címmel.
http://www.csaladinet.hu/szava.....kai_buliba
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Mindenkinek Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés