Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Kémiai terhesség

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
tkrinya

HozzászólásElküldve: 2006, Márc. 24, 22:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jázmin!

atkrisztina@chello.hu Smile

vagy

tkrinya@freemail.hu
jázmin

HozzászólásElküldve: 2006, Márc. 24, 18:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tkrinya!

Azt írtam, hogy küldj emailcímet! Írok neked!
Én is miskolci vagyok! Smile)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
tkrinya

HozzászólásElküldve: 2006, Márc. 24, 09:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

jázmin!

Nem kaptam meg a prividet!Sad
jázmin

HozzászólásElküldve: 2006, Márc. 23, 20:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Tkrinya! Smile)

Küldtem privát üzenetet!
Jelentkezz!!!

Jázmin
Vissza az elejére
tkrinya

HozzászólásElküldve: 2006, Márc. 23, 13:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nekem az első lombikom(Debrecen-Kaáli Intézet Bodnár doki, 2003 november) "érdekesen" alakult.Hosszú protokolom volt.Decapeptylt kaptam 2 hétig, de nem akart megjönni a mensim.Erre azt mondta a doki, nem baj, akkor kezdjük el a stimut.A hormonoktól úgy sem fog megjönni.Nem is volt gond, lett egy csomó petesejtem, majd 3 db 8 sejtes embrikét visszakaptam.A beültetés utáni 7. napon elkezdtem barnázni.Gondoltam, ennek már annyi.8. napon teszteltem, és atom pozitív volt.Közben a barnázás kezdett erősödni, majd a 10. napon beültem az autóba és nekivágtam Debrecennek(miskolci vagyok,100 km) .25-ös HCG-t mértek, amire azt mondta a doki, hogy ez nagy valószínüséggel terhesség és húzzak haza pihenni. Aznap estére már rendesen Niagaraként ömlött belőlem a vér.4 napig nagyon sokat véreztem.Sad A 14. napon elmentem vérvételre, de csak azért, hogy megbeszéljem a dokival a következő lombik időpontját és hogy megnyugodjak, hogy visszaesett a HCG-m. Erre képzeljétek, a doki vigyorgó fejjel behívott és közölte, hogy 195 a HCG-m. Mondtam neki, hogy tutira elcserélték az eredményem, mert bennem nem lehet gyerek ennyi vérzés után.Innentől kezdve pokoli 1 hónap kövtkezett.Hetente kétszer keleltt mennem HCG mérésre, ami ugyan emelkedett, de nem megfelelően.Azt hittük méhen kívüli, de az uh-on nem látszott semmi.Persze közben folyamatosan véreztem.A doki orgametrilt, majd norculutot adott, hogy megálljon a vérzés, de semmi nem használt.Teljes hormonzavar alakult ki nálam, mivel a szervezetem építette a nyálkahártyát az új ciklushoz, de a nyálkahártya egy részébe "belesült" egy kis magzati szövet, ami tovább temelte a terhességi hormont.Szóval, tök káosz volt odabent.40 napi vérzés után 2004 január elején megműtöttek.Természetesen semmi nem derült ki, hogy mi okozhatta ezt a normálatlan vetélést.Persze a küret után 4-5 nappal ismét elkezdtem vérezni.Akkor visszamentem a Kaáliba és fogigátlót kaptam, ami egyben előkészített a következő lombikra meg a vérzést is elállította nagy nehezen. Közben kiderült, hogy a terheléses cukrom magas egy kicsit, de genetikai viszgálatot nem javasolt a debreceni dokim.A TORCH vizsgálatot is megcsináltattam és minden rendben volt. A második lombikom 2004 februárjában kezdődött.A beültetés utáni 7. napon ismét elkezdtem barnázni, de a teszt már akkor kétcsíkos volt! Sík ideg voltam, de a doki 3*3-mas Rutascorbin szedéssel kordában tartotta a barnázást.11. napon 235- lett a HCG-m.Ez a terhességem megmaradt, de egészen a 14. hétig barnázgattam. A barnázást egy heamatóma okozta, ami ugye a beültetéskor keletkezhetett, bár normál terhességnél sem ritka.Szóval, az okozta a galibát, de a 14. héten egy "frászthozó" vérzéssel végleg kiürült.
Ja! mÉg annyit, hogy a lombikok előtt is voltam spontán terhes néhányszor.Volt egy csomó pozitív tesztem, de ugye a mezei nődoki nem nézetett HCG -szintet.Akkor is hosszú vérzéssel vetéltem el és csak fogigátlóval tudták megállítani.

Bocsi, hogy hosszú voltam.Smile
jázmin

HozzászólásElküldve: 2006, Márc. 21, 22:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mex!

Hihetetlen! Tüdőembóliát kaptál?? Abba bele is halhattál volna!!
Nekem is kell majd hormonkezelés mellett adnom a véralvadásgátlót, de erre még várunk.
Hátha spontán....

Minden jót nektek!!!
Vissza az elejére
agrave

HozzászólásElküldve: 2006, Márc. 21, 13:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mex!

Értem és sajnálom. Remélem most minden jól alakul!!!
Mex

HozzászólásElküldve: 2006, Márc. 21, 08:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

agrave,
a második lombiknál tüdőembóliát kaptam, utána kivizsgáltattam magamat genetikailag és kiderült a véralvadási defektus, nyolcszor nagyobb az esélyem a trombózisra még normál körülmények közt is, nem beszélve a hormonkezelések mellett.
Amikor a második terhességem megfogant Syncumart szedtem, de az akkori nőgyógyászom leállította, mondván nem lehet terhességben alkalmazni, mire a haematológushoz eljutottam és beállította az akkor még Fragmin injekciómat már késő volt.
Vissza az elejére
agrave

HozzászólásElküldve: 2006, Márc. 20, 21:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mex!

Ez hogy derült ki? A lombik során vagy már előtte is tudtad? Mármint a véralvadási probléma.
Mex

HozzászólásElküldve: 2006, Márc. 20, 21:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Olvas bele a *** topikba ott is találsz érdekességet, vagy a többszöri spontán vetélés……be.
Vissza az elejére
Mex

HozzászólásElküldve: 2006, Márc. 20, 20:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

jázmin írta:
Volt valamelyikőtök genetikai vizsgálaton ezügyben?Ez az egy vizsgálat hiányzik még nálunk.Van értelme megcsináltatni?

Én minden lehetséges kivizsgálást már végig csináltam,
a Szabolcs utcában végeznek gentikai kivizsgálást, de az Isten- hegyi Klinikán magánszorgalomból (fizetős) is elkészíttetheted.
Vissza az elejére
Mex

HozzászólásElküldve: 2006, Márc. 20, 20:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

jázmin, nekem is véralvadási problémám van szintén Leiden heterozigóta vagyok.
Én a Szabolcs utcába járok kezelésre a Nemes dokihoz, ő esküszik rá, hogy szükség van az alvadás gátló adására a terhesség előtt és alatt is. Két babát vesztettem el anélkül, hogy ***-val szúrtam volna magamat és két lombikot csináltam végig mielőtt kiderült a problémám.

Most van folyamatban a 4.-lombikom és remélem már felkészült a szervezetem a terhességre.

A hozzászólás legutóbb Mex által 2006, Márc. 20, 21:05-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
agrave

HozzászólásElküldve: 2006, Márc. 20, 20:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Jázmin!

Én is a Kováts drnőhöz járok. Smile
Hát én spontán még sosem voltam terhes, inszemek sem sikerültek. A lombik volt az első, hogy valameddig eljutottunk.
Genetikai vizsgálaton nem voltunk, nem is ajánlotta senki.
jázmin

HozzászólásElküldve: 2006, Márc. 20, 20:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Köszönöm, hogy hozzászóltatok a témához.
A budapesti kaáli intézetbe járunk Kováts Tímea Doktornőhöz.
Nálunk az a helyzet, hogy én spontán terhes lettem kétszer, inszeminációval is rögtön elsőre és az 1. lombik is sikerült, de ugyanez lett a vége mindegyiknek.25-ről indult fölfelé a hcg szintem 67 volt a maximum. A lombikkal jutottunk legtovább, 500-as bhcg-ig.
Egy bibi van nálam, ami a lombik előtt derült ki, ez pedig Leiden mutáció, ami véralvadási probléma, hamar alvad a vérem. Erre kaptam injekciót már a lombiknál, de a barna pecsételő vérzés után a nőgyógyászom tanácsára lecsökkentettem az adagot, csak 2 naponta szúrtam. A hematológus szerint ezért nem maradt meg.
Keressetek rá Dr Pfliegler György nevére a Google-ban, kidobja a cikkjeit erről a betegségről. Ő csinálta nekem az immunológiai vizsgálatot.Szerinte ez az öröklött betegség korai vetélést okozhat. A nőgyógyászok nem egyeznek ki ezzel a véleménnyel.
Én, pedig nem vagyok orvos Sad

Röviden ennyit magamról!

Volt valamelyikőtök genetikai vizsgálaton ezügyben?Ez az egy vizsgálat hiányzik még nálunk.Van értelme megcsináltatni?

Sok sikert kívánok mindenkinek!

Jázmin
Vissza az elejére
agrave

HozzászólásElküldve: 2006, Márc. 19, 19:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mex!

Hát ez természetes!!!
Mex

HozzászólásElküldve: 2006, Márc. 19, 19:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi agrave!
Vissza az elejére
agrave

HozzászólásElküldve: 2006, Márc. 19, 17:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jázmin!

Sajnálom. Sad
Nekem januárban volt az első lombikom. Pozitív teszteket produkáltam, a vérvétel eredménye pedig az volt, hogy 35 volt a HCG-m. 2 nap múlva kellett újra mennem, akkor is csak 54 volt. A drnő leállította az utrot és akkor néhány nap múlva meg is jött, szerencsére beavatkozni nálam sem kellett. Okot nem tudtak mondani.
Nekem is áprilisban kell mennem UH-ra.
Nektek mi a bajotok? Hová jársz?

Mex!

Ezt nem is tudtam, sajnálom. Sad
Mex

HozzászólásElküldve: 2006, Márc. 18, 19:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jázmin nem kellet műszeres befejezést végezni a terhességnél, mert a szövettan egyértelműen megmutatná, hogy volt- e terhesség.

Én két spontán terhességet vesztettem el a 7. héten az elsőnél műtéti befejezés kellett és a szövettani eredményben leírják, hogy mit találtak. Lásd esetemben például: Dg: Graviditás uterinalis.
Vissza az elejére
tündi12

HozzászólásElküldve: 2006, Márc. 18, 19:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

jázmin!

Együttérzek veled, szerncsére nekem ilyen nem volt. Tudják hogy ez mitől van?

tündi
jázmin

HozzászólásElküldve: 2006, Márc. 04, 13:44    Hozzászólás témája: Kémiai terhesség Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Gondoltam, csinálok egy ilyen témát, ugyanis nálam vitatott dolog, hogy elvetélek-e, vagy csak kémiai terhességeim voltak. 5-6. hétig jutottam a terhességekkel és a legmagasabb hcg-m 500 volt.
Akinak van tapasztalata írjon és "beszéljünk" erről is!
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés