Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Te mit tennél a helyemben?

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Mindenkinek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
pandora2010

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 01, 18:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Vándor!Sajnos nem,csak érdeklődők voltak. Szerintem sem gyógyszer-függők,sem gyógyszernepperek nincsenek nincsenek, ezek csak újságírói túlzások. Ha látogatják is ilyen személyek a honlapot, engem messze elkerültek.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
vandor2009

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 01, 18:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Pandora!

Én emlékszem a hirdetésedre,Gyógyszerfüggők és nepperek sem találtak meg? Senki nem jelentkezett?
Vissza az elejére
pandora2010

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 01, 17:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kokuszpok,Signetta!Köszönöm.Nektek is.
Vissza az elejére
kokuszpok2

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 30, 07:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hmmm... jó egészséget és sok szerencsét a jövőben!
pandora2010

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 29, 23:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves hókuszpok!Egy termék feltöltése - 30 Ft
Eladásonként fizetendő Meska jutalék - az ár 4%-a és csak korlátozott ideig lehet fent a termék.Így pl. ha szalvétagyűrű eladási ára 150Ft, akkor+ feltöltéssel már 180Ft +a 4% 7Ft,akkor ez már 187 Ft.ez pedig már egy olyan összeg, amit már nem adnak meg érte + postaköltség. Vagy én fizetek rá,mert még az anyagköltség sem jön vissza. Gondolkodtam én már saját webáruházban is,de ott is a költség vonzat és az időfaktor volt a visszatartó erő. 172 apróhirdetést adtam fel az elmúlt 1 évben.
Valóban nem egyik napról a másikra alakult ki ez a helyzet, de egy ponton túl a folyamat önjáróvá válik,mikor elfogy az ember ereje.
Csak egy kis epizód / 2 hónap eseménye dióhéjban / :anyámat megoperálták, hazahoztuk, elmentem vásárolni, belém hajtottak a Tesco parkolójában, vittem vissza anyám kontrollra, míg távol voltunk kirabolták, mentünk a biztosítóhoz és mikor eljöttünk onnan belénk hajtott egy vadbarom,3 hónapig körözték.Váltva jártunk hol az egyik ügyben,hol a másik ügyben a kapitányságra:vétlen-ujjlenyomatok levétele,feljelentés-tétel,lopott cuccok listája azonosítások stb.közben ellopták a bankkártyámat soroljam?Ja és mindeközben visszahordani anyut kezelésre! Hát ember legyen a talpán aki ebbe nem fárad el!Hogy is írtad?Nem hagytad volna idáig fajulni a dolgokat?Lehet, hogy Te tőlem jobban bírod a gyűrődést.Tőlem csak ennyi telt. Közben persze ne felejtsük el, én is beteg / rokkant / vagyok ám, csak én még tudok gondoskodni önmagamról. Közben eladták a fejünk fölül a házát, túl vagyunk egy csúnya válóperen stb.Szóval nem ültünk tétlenül és vártuk a csodát, elhiheted.
Szerinted honnan szereztem ekkora tapasztalatot? Annyi helyen jártam már és annyi mindent megpróbáltam már, el sem képzelnéd.Azért kösz!
Kedves Signetta! Egy találkozón már túl vagyok G.Edinával - elszomorító volt a tapasztalat, inkább ezt nem írnám le. Sőt annak idején küldtem egy levelet a konkurens csatornához, valószínűleg nem jutott el a megfelelő szerkesztő asztalára,mert válaszra sem méltattak.Erre mondtam, valószínű van tőlünk rosszabb körülmények között élő család is akinek a sorsa érdekesebb a miénknél.Nyilván nagyobb nézettségre tarthat számot. Szóval nekünk kiábrándító volt a média, bár lehet,hogy teszek még egy kísérletet, de nincsenek illúzióim. Írtam én a helyi sajtónak is, de ott is süket fülekre találtunk. Próbáltam már házunk előtt is kiárusítást csinálni, de megjelent 2 közterület-felügyelő és kérte az árusítási engedélyem. Hiába érveltem, hogy 200.000Ft-ig magánszemély eladhat és tulajdonképpen a saját házam előtt vagyok, nem hatotta meg őket, össze kellett pakolnom és megszégyenülve besomfordáltam a lakásba. Tehát ez is zsákutca volt.
Külön oldal kellene ha leírnám mi minden történt velünk és mi mindent megpróbáltam már,hogy kirángassuk magunkat a bajból.Azért köszönöm, hogy gondolkodsz "rajtunk"!
Vissza az elejére
kokuszpok2

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 29, 07:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagyon vacillálok, hogy ide írjam-e azt, amit a múlthéten gondoltam, mikor az első bejegyzésed olvastam, mert nem segített volna rajtad, de még csak előrébb sem vinne...

De először más: www.meska.hu

Tedd fel esetleg ide a termékeidet, ha nem is mind és egyszerre, de hátha tudsz eladni belőle.
Amúgy miért nem keresel a neten kiskereskedőt, vagy adsz fel hirdetést ingyenes oldalakon?

Amit pedig a múlthéten gondoltam: leírom még is miután azt szűrted le abból, hogy senki nem írt a bejegyzésedre, hogy érzéketlenek az emberek és egy embertársuk ilyen élethelyzete nem érdekli.

Előttem már írták, hogy lehet sokan nem tudnak érdemben hozzászólni, ami hasznos lenne és Téged előre vinne, és biztos van olyan is akit nem érdekel, mert meg van neki a saját problémája, keresztje. De én azt gondoltam, hogy nem hagytam volna idáig fajulni a helyzetet, hogy ilyen körülmények közé jussak. Mert gondolom nem egyik napról a másikra jutottál ilyen helyzetbe. Hát ez az a gondolat, ami Téged aztán nem segít ki a gödörből.
pandora2010

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 28, 17:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Signetta! A média világában,ahogy én elfigyeltem a nézettség növelés a cél,azáltal nő az eladható reklámidő, így nagyobb a profit, mindez a szenzációhajhászásnak köszönhető és közben elsikkad a történetben az EMBER, mert nem arra kíváncsi a média.Ebben szituációban a magunkfajták csak eszközök a profitszerzéshez.Egyébként nem hiszem,hogy mi egyedi eset lennék ezzel a problémával.Nyilvánvaló,hogy tőlünk szegényebb emberek is vannak, de most önző módon a saját bajunkat érzem a legsúlyosabbnak.
Abban reménykedtem, hogy esetleg rendelkezik valaki olyan kapcsolati tőkével, melynek segítségével esetleg túl tudunk lendülni a holtponton pl.tud olyan kereskedőt,akit érdekelné a kézművesmunkám vagy tud olyan hitellehetőséget,ami nekünk megfelelne és nem uzsorakölcsönre gondolok.
Nem kértem én soha senkitől még egy falat kenyeret sem és most sem a koldulás a célom,megdolgoznék ill.megdolgoztam ezekkel a kézimunkákkal,de most nincs annyi időm,türelmem hogy az eladással foglalkozzak,mert szinte minden időmet leköti anyám ápolása.Azért köszönöm a hozzászólásodat!
Vissza az elejére
pandora2010

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 28, 10:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves madoemszi! Ez legalább egy őszinte emberi hang volt és örülök,hogy nem sablonszöveg!Köszönöm a hozzászólásodat!
Vissza az elejére
madoemszi

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 27, 20:56    Hozzászólás témája: Re: Te mit tennél a helyemben? Hozzászólás az előzmény idézésével

pandora2010 írta:

Ebben a helyzetben Te mit tennél,kihez fordulnál segítségért?

szerintem nem kell rögtön közönynek nevezni ,mert 6 nap alatt senki nem írt,
de gondolom olyan hozzászólásokkal nem lettél volna kisegítve , hogy:- nem tudom...
mert biztos vagyok benne , hogy a fent idézett feltett kérdésedre sokan erre a válaszra jutottak.
http://kep.tar.hu/madoemszi
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
pandora2010

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 27, 18:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Elgondolkodtató,hogy 6 napja nyitottam ezt a témát és már több,mint 100 ember olvasta,de senki 1 betű nem sok,annyit sem írt. Ez sokat elárul. Közömbösség és átlépni a másikon, igen ez a trendi magatartás. Nem emberi,de "haladó" gondolkodásra vall. Elnézegettem azokat a főrumokat,ahol sok hozzászólás volt és meg sem lepődtem,hogy TISZTELET A KIVÉTELNEK vagy ún.divatos beszédtéma vagy felületes,felszínes csevegés. Hát köszönöm,hogy itt lehettem, tanulságos volt. Mire is nevelik ezek a "közömbös emberek "jövőnk zálogát, a gyereket? Arra,hogy ha nem tudsz segíteni, fordítsd el a fejedet. Azt azonban nem sejtik,ez a taktika csak addig fog működni, míg hasonló helyzetbe nem kerülnek.Én csak annyit kívánok mindenkinek, ne ismerjék meg ezt az érzést,mert ez maga a pokol! Szép, gondtalan életet mindenkinek!
Vissza az elejére
pandora2010

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 21, 12:28    Hozzászólás témája: Te mit tennél a helyemben? Hozzászólás az előzmény idézésével

Szebb napot mindenkinek!
Aki látta egy másik fórumban a hirdetésemet,az már tudja ki vagyok,a többieknek dióhéjban:
1.édesanyám haldoklik,rákbeteg.
2.tegnap előtt jöttünk haza a kórházból - gyakorlatilag ellátatlanul hazaadták.
3.szüksége lenne legalább 2 egység vérre,de mivel nem tudtunk jattolni az orvosnak, ezért nem volt hajlandó rendelni neki vért - az indok:a pillanatnyi állapota csak RELATÍV INDIKÁCIÓ -és ő,mint szakorvos úgy ítéli,meg,még nem életmentően szükséges vért kapni.
4.ha sikerült volt értékesítenem,amit a törvény tilt, vagy legalább a gyógyszertár visszavenné a megmaradt gyógyszereinket esetleg beváltaná infúzióra,tápszerre vagy olyan injekcióra,amire feltétlenül szükségünk lenne most akkor nem volnánk ekkora csávában.
5.pénzem,hitelem már nincs,rokonaink gyakorlatilag nincsenek és a baráti kör is olyan szegény,mint mi vagyunk.

Ebben a helyzetben Te mit tennél,kihez fordulnál segítségért?

A betegjogi képviselővel sem mentem sokra.
Honnan tudnék pénzt keríteni,mert gyakorlatilag már minden ajtó bezárult előttünk és még a legszükségesebb gyógyszereket sem tudom kiváltani anyám számára.
Polgármesteri hivatal-havonta csak 1x adhatnak,
Mep éves 1x segély kimerítve,
Nyufig:szintén,
a közgyógyigazolványának keretét majd csak szeptemberben fogják újratölteni.
A nyugdíjából letiltás van ezért 4000 azaz négyezer forint nyugdíjat kap csak.Én is nyugdíjas vagyok,én is törlesztek és nekem havi 27000 Ft a jövedelmem.
Már teljesen eladósodtunk,a bankkal pedig nem tudtunk megegyezni.A ház jelzálogtól roskad.
Egyébként a kórházban végig bent voltam anyuval a nap 24 órájában és mivel műtét után a két hét alatt csak egyszer kötötték át a sebét, gyakorlatilag nem foglalkoztak vele - én mosdattam,tettem tisztába,mértem a paraméterit,fogtam és kivittem a hányadékát stb. - úgy gondoltam jobb helyen van a saját vackán,ezért hazajöttünk. Itthon nyugodtabban tudom ápolni.
Ma ment tönkre a ventillátor.Ez volt az utolsó csepp a pohárban. A két alatt míg a kórházban voltunk,gyakorlatilag ami a hűtőben volt,minden megromlott,megpenészedett,tulajdonképpen ennünk sincs mit,a családsegítőtől van rendelve 1 adag étel,ebből kellene napi 5x étkezést biztosítanom számára és akkor én még nem ettem. Súlyos,inzulinos cukorbeteg aki ráadásul gyomor műtött is és csak pépeset tudna enni,amikor épp nem tápszert kell adni vagy nincs rosszul.
Tegnap előtt leégett a kis aprítóm is,de kézzel még nagyjából tudok paszirozni ez a legkisebb problémám.
A gyógyszeren kívül más értékesíthető cuccunk momentán nincsen.Én már ki sem váltom a gyógyszereimet. Jelenleg semmink nincs már amit pénzzé tehetnénk,ugyanis 3 évvel ezelőtt kiraboltak bennünket,amink megmaradt apránként felhasználtuk anyám gyógyítása érdekében.
A családsegítőtől egy adag ebédet tudunk rendelni,most abból a 27000Ft-ból azt egyenlítettem ki és gyakorlatilag itt vagyunk pénz nélkül.
A segélyszervezetekhez is hiába fordultunk segítségért,pénzt nem tudnak adni.Se egy gyümölcsöt,se egy darab sajtot nem tudok már venni neki.

Te mit tennél ebben a helyzetben? Kihez fordulnál?Én már kifogytam az ötletekből.
/Azt már csak halkan mondom,hogy anyám 30 és 20 évig álltam az emberek szolgálatában és segítettünk mindenkinek,most mikor nekünk lenne szükségünk segítségre senki nincs,aki segítene./

Én nem koldulni jöttem ide.Nekem már az is segítség lenne,ha valaki tudna ajánlani magánkölcsönt,mert nyugdíjasként kézművessé váltam és elég sok saját előállítású készletem van-filccsizmák,télapószánkók,adventi naptárak stb.-. A probléma,hogy minden "áru" télapó-karácsony tárgykörű,ami még igen csak arrébb van - azt október előtt nem tudom árában értékesíteni /bele van fektetve a pénzem az anyagba,elkótyavetyélni pedig nem akarom-évekig ez volt a nyugdíj-kiegészítésünk, ezért tudtunk talpon maradni./ Az árukészlet tavalyi áron számolva kb.400.000Ft.
Tehát nekem max.októberig lenne szükségem segítségre például magánkölcsönre,hogy anyámat emberhez méltó módon tudjam ellátni.

Minden ötletért hálás lennék!

Vagy aki emlékszik és érdekli még az "akkori" ajánlatom,az is írhat.

Szép napot mindenkinek!

Záró gondolat: a gázt már rég kikapcsolták.
Az Émásszal megalkudtunk,törlesztünk.
Más azon töri a fejét,miből és hová megy nyaralni,én azon spekulálok,hogy a 4400 Ft-nyi vízdíjat honnan fogom tudni előteremteni,hogy ne kapcsolják ki a vizünket?Hm,mindenkinek más-más a nehéz kérdés.

utóirat:hogy teljesen kerek legyen a történet,mikor kiderült édesanyámnak mi a baja elvittem én szakorvoshoz és azt mondták olyan helyen helyezkedik el a daganat,hogy nem tudják megoperálni és meggyógyítani,csak tüneti beavatkozás van erre és az is csak akkor,ha életveszélyben van.Ezen a műtéten vagyunk most túl.Mivel tisztában voltam azzal,hogy ezt hagyományos orvoslással nem lehet "gyógyítani",ezért kerestem fel egy kínai természetgyógyászt,aki vállalta volna a gyógykezelését és erre próbáltam pénzt keríteni kevés sikerrel.Ha el nem is múlik,de kisebbedik a daganat,már megtettük a gyógyulás felé vezető első lépést,bár azt nem tudom,hogy ez a paliatív műtét mennyiben fogja befolyásolni a továbbiakat.Én minden esetre nem adom fel a reményt és nagyon szeretném elvinni ehhez a természetgyógyász orvoshoz,aki itt praktizál Magyarországon.Ő az anyám utolsó esélye,nekem pedig az,aki tud valami okos gondolattal segíteni.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Mindenkinek Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés