Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Batikolás

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Mindenkinek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Ági

HozzászólásElküldve: 2005, Márc. 29, 20:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Andi!

Csak most vettelek észre, pedig már rég válaszolhattam volna neked! Embarassed Remélem még most sem késő! Wink
A több szín: enyhén mosódnak csak össze. Amiket a képeken látsz a cikkben, azokat is hordják a gyerekek, rendesen mosom őket, nem festették át egymást a színek. Egy titka van, amire nem időben jöttem rá. Nem szabad sietni, ki kell várni, míg tényleg lesz színe. Áztatáskor sokkal hamarabb látszik jónak a szín. Csak ez mosáskor sokat kopik eleinte (2-3 mosás elkülönítve szükséges, mert akkor még nagyon fog). Ami akart az ilyenkorra kiment, utána már nem is kopik jobban, mint bármilyen más ruha, ill. nem is fog.
Melír: ha azóta már próbáltad, akkor biztosan magad is rájöttél... Úgy kell beleáztatni a ruhát a lébe, hogy az alja álljon benne rendesen, a teteje meg épp csak érje a vizet. Vagy először belemeríted teljesen, aztán a tetejét elkezded kihúzni. Egyre többet emelsz ki a festékből, így az lesz a legsötétebb, ami legtovább kapta a színt.

Remélem érthető voltam, és tudtam segíteni!
Várom a további kérdéseket is, ha vannak!
Üdv: Ági
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
andi13hu

HozzászólásElküldve: 2005, Feb. 10, 10:13    Hozzászólás témája: Batikolás Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Elég új vagyok, csak tagnap regisztráltam, de már elég sok dolgot elolvastam. Többek között Ági cikkét a batikolásról. Nagyon felizgatott a téma, mert mostanában elég sok időm jut kreatívkodásra, meg varrogatásra, ezért úgy döntöttem mindenképpen kipróbálom. Újra, mivel 15-20 évvel ezelőtt már csináltam, csak akkor nem/sem ilyen csodákat. Felmerült viszont bennem egy kérdés. Illetve több is, remélem nem felejtem el őket, mire a hozzászólás végére érek. Confused
    Question Ha több színnel festek, az öblítés alatt nem fogják át egymást a színek?

Question Több helyen is láttam, és nagyon izgalmasnak találom a "melírozott" festést. Arra gondolok, amikor pl a póló alja sötét, a teteje pedig majdnem fehér. Ez hogyan oldható meg?

Na most csak ennyire emléxem, de talán idő közben más is eszembe jut. Örülnék, ha válaszolnátok nekem!
Köszi!
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Mindenkinek Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés