Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
2010 őszi-téli babák
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 19, 20, 21  Következő

Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
reno

HozzászólásElküldve: 2011, Márc. 15, 16:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Halihó!!
Ezer éve nem jártam itt. Maholnap 5 hónaposak leszünk, jelenleg 6,7 kg körülbelül Réka. A szeme még mindig nem jött rendbe, de egyébként jól vagyunk. Most olvasok vissza..
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
D.Bogi

HozzászólásElküldve: 2011, Márc. 09, 09:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Halihóóóó!

Sehol senki...??? Sad

[^]  

[^]  

[^]  
Vissza az elejére
D.Bogi

HozzászólásElküldve: 2011, Feb. 15, 19:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

De jó, hogy nem csak én járok erre... Smile

Reno!
Georgina szépen növöget, a mérések szerint hosszú baba, de a súlya átlagos. Elővettem a nagyok naplóit, mert kíváncsi voltam, ki, mikor volt ekkora: Noémi 4 hónaposan (ő picike volt mindig, kisebbnek is született és ehhez mérten kevesebbeket is szopizott), Ricsi 6 hetesen (ő majdnem 4 kg-val született és igen jó étvágya volt már kezdettől fogva). Két szoptatás között napközben 2,5-4 óra telik el, alszik, nézelődik, gőgicsél. Éjszaka akár 7 órát is alszik egyhuzamban - sajnos ez megváltozott olyan két hete és újra 2x ébreszt. Továbbra is igény szerint szoptatom mindig csak az egyik ciciből. Az elfogyasztott mennyiség is változó, átlag 100 grammot eszik, de vannak kiugró értékek le is, fel is (50g-160g). Szinte minden nap van levegőn Gina, szeret a babakocsiban lenni. Nem mindig alszik el, sokszor csak nézelődik - ilyenkor szóvá teszi, ha megáll a kocsi.
Kitartóan próbáljuk a hason fekvést, most azt csinálom, hogy egészen maga alá rakom a kezeit, hogy támaszkodjon rajtuk, így egy kicsit valóban nézelődik és nem kezd el rögtön sírni. Majd alakul...
Ma van Georgina névnapja, a nagyok miatt kapott ajándékot: vettem neki egy Adamo hintát. Úgy néz ki, szeretni fogja, most is benne ringatózik és szundikál.

Ilyen sokáig nem jött rendbe a szeme Rékának? Szegényke! Nem zavarta?

Hahóóóó! Többiek!!! Gyertek mesélni!!!

Hello

[^]  

[^]  

[^]  
Vissza az elejére
reno

HozzászólásElküldve: 2011, Feb. 11, 17:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bogi!! nekem is mostanában lett ügyes hason! Eddig dettó nem szerette, mint Neked! Szóval nyugi! Én is minden nap próbáltam kicsit gyakoroltatni, és láss csodát! Smile
Ja, átmosták a szemát Rékának, remélem már szépen helyre jön.
Hasfájósság (lekopogom) elmúlt, szépen gőgicsélünk, sikítozunk Smile
reno

HozzászólásElküldve: 2011, Feb. 11, 17:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok!!
bocsi, igen el voltam tűnve Razz
Nektek hogy fejlődik, alszik, eszik a Picike?
Nekem kb. 6 kg Réka, viszonylag gyakran szopizik (napközben, ha fenn van, 2-2,5 óra elteltével, de du. mostanában 4 órákat alszik a levegőn. Éjjel 1-szer/2-szer ébred.
Most olvasom még vissza a lemaradásom! Jó egészséget, és jó babázást!! Baba2
77Linda

HozzászólásElküldve: 2011, Feb. 09, 22:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Szoptatási tanácsadónak készülök, és azt a házi feladatot kaptam, hogy fórumozzak. Ha nem bánjátok, hat hétig csatlakoznék hozzátok.
Három gyerekem van, két fiú, 7 és 4,5 évesek, és egy fél éves kislány. sajnos a szoptatás nálunk nem indult könnyen, az első csemeténél nagyon sebes volt a cicim, de szerencsére sikerült belőle kikeveredni. A másodiknál nem volt semmi gond, még mindig szopik, de a legkisebb újra feladta a leckét. Ahogy hat hetes lett, kórházba kerültem hasnyálmirigy gyulladással, és bár fejtem, nem volt zökkenőmentes a visszaállás, de szerencsére sikerült.
Fenn vagyok a tejserkentés-szoptatás témánál is, akinek van kedve, oda is írhat! Wink Very Happy
Vissza az elejére
D.Bogi

HozzászólásElküldve: 2011, Feb. 09, 19:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hahóóóó!

Nagyon el van mindenki tűnve...

Tegnap voltunk Ginával a második oltáson - hát ilyen még nem volt, ahogy bementünk a védőnőhöz elkezdett sírni és végig sírt, alig bírtam megnyugtatni. Szerintem emlékezett az előző szurira...
Megkapta a rota vírus elleni első adag oltóanyagot is - azért felháborítónak tartom, hogy a csapból is az folyik, hogy adassuk be a gyerekeknek, de arról nem szól a fáma, hogy egy vagyonba kerül Angry
Szépen növöget a kisasszony, 61,5 cm és 5580 gramm. Rengeteget fejlődött, egy bajság van vele, még mindig utál hason feküdni, ebből kifolyólag keveset van így és nem emeli eléggé a fejét - amit nem is csodálok, mert a kezeit, lábait felkapja és a hasán egyensúlyoz. Úgyhogy azt a házi feladatot kaptuk, hogy gyakorlatozzunk, mert 4 hónapos korára már szépen nézelődnie kéne hason is.

Gyertek meséljetek, kivel mi újság!!!
Hello

[^]  

[^]  

[^]  
Vissza az elejére
Kata27

HozzászólásElküldve: 2011, Jan. 21, 16:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Veronika..köszi az infót, néha maszírozom neki, de már nincsípa szerencsére, magától elmúlt. Smile Azért egy kis maszírozás gondolom nem árt.
Na, vettél olyan More milk kapszulát???
szerintem tök jó, én azóta már nem is kell hogy szedjem, elég a tejem.Csak vigyázni kell hogy sokat igyak és mindíg kiürítse Bazsi a cicimet, hogy termelődjön mindíg friss és így kialakuljon az ideális mennyiség.
Már nem is olyan érzékenyek a melleim, már kezd élvezetes lenni a szoptatás!
Nem mindenkinek megy olyan könnyen ez, kitartás kell hozzá.Persze van olyan is hogy nincs tej és kész, nem lehet mit tenni. Sad
De bízom benne hogy neked sikerül. Laughing

Bogi..nagyon szép baba Gina! Very Happy Az jó hogy ilyen kis vidám, mosolygós.Irigykedem az éjjeleitek miatt. Embarassed Wink Nagyon jó hogy csak 1x kelt fel, rendes csajszi.
Balázs néha 3x is felébred cicizni éjjel és vagy egy óráig szopizik, de ami rosszabb hogy utánna a hasfájás miatt nem alszik el rögtön Confused

Már Bazsi is 5 kg és 59 cm, nagyon nagy baba! Very Happy Már ő is mosolyog, nézelődik egyre többet.
Nagyon görcsölős még mindíg. Sad
Már minden alkalommal maszírozom is őt, +Gripe Water...de nehéz ügy.
Remélem 3 hós korára legkésöbb elmúlik.Úgy sajnálom szegényt!
Norbi elég rossz mostanában, nem igen lehet tőle szoptatni, bármit találok ki, nem tudom lekötni. Sad Unatkozik.
Hiába kicsi a korkülömbség, sok mindent még nem ért meg és nem lehet neki elmagyarázni.Sétálni se tudunk sokszor menni, mert nem fogad szót, nem fogja a kezem, ma is elindultunk de ő össze vissza közlekedett, én meg toltam a babakocsit, így nem tudtam mindíg utánna nyúlni hogy fékezzem.Így tök életveszélyes lemenni a főútig. Rolling Eyes
Mennem kell, minden jót nektek.

[^]  
Vissza az elejére
D.Bogi

HozzászólásElküldve: 2011, Jan. 20, 16:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Tettem fel képeket a képtáramba... Sherlock

Hello

[^]  

[^]  

[^]  
Vissza az elejére
D.Bogi

HozzászólásElküldve: 2011, Jan. 18, 10:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Én is bejelentkezek... Nagyon eltűntünk mi is, a mindennapok taposómalma bedarált...
Jól vagyunk, Gina szépen növöget - éppen ma 11 hetes, 5360 gramm és 58 cm. Ő csak anyatejet eszik, szerencsére most is van bőven, úgyhogy a kis (már nem olyan kicsi, ugyanis majdnem 6 kg és 60 cm) koraszülött tejtesójának rendszeresen viszik a lefejt tejecskét. Továbbra is csak jót tudok mondani, nem nyűgös, sírós baba, türelmes. Éjszaka csak egyszer ébreszt enni, szopizik és már alszunk is tovább. Most már nagyon figyelmes, sokat mosolyog és "komoly" beszélgetéseket folytatunk. Az időjárástól függetlenül szinte minden nap babakocsizunk, hiszen a nagyokat hozni-vinni kell az oviba. Részükről továbbra is nagy a "szerelem", imádják a kis hugicájukat, nincs féltékenység - most már ki merem jelenteni, hogy ha eddig nem volt, már nem is lesz. Viszonylagos rendszerességgel megyünk Keszthelyre, az utazást is jól bírja mindenki, bár a nagyoktól eltérően Gina nem alussza végig az utat, sokat nézelődik.
Múlt héten megkaptuk az első oltást - csak egyet, mert úgy beszéltük meg a gyerekorvossal, hogy inkább beosztjuk, hogy több hónapon keresztül kapjon havonta és ne egyszerre többet. Kis hős volt az én pici lányom, a szúráskor nem is sírt, utána jött rá, hogy valami történt, akkor egy nagyon kicsit sírt, de gyorsan meg tudtam vigasztalni. Az ultrahangot is megcsinálták, mindent rendben találtak.
Nagyon gyorsan rohannak a napok - túl gyorsan Sad - mindig csak azt veszem észre, hogy már megint hétfő van.
Képzeljétek, tiszta kívánós lettem! Táblaszám bírnám falni a csokoládét - pedig terhesség alatt egyáltalán nem voltam kívánós, ráadásul nem is híztam sokat, még a végén most fognak elszaladni velem a kilók...

Smuci! Gratulálok nektek! Nem lehetett jó a hosszú kórházi tartózkodás, de szerencsére már túl vagytok rajta! Ne haragudj, de segíteni nem tudok baba dolgokkal, két picúr is úton van a családban, úgyhogy sorban állás van a cuccokért.

Lányok! Nagyon helyesek a babák!!! Love Majd én is teszek fel új képeket a képtárba Wink ! Azért jó, hogy mindannyian elég jól bele szoktunk az új helyzetbe és hogy nagyjából mindenki rendben van!!

Vigyázzatok magatokra és a babókra! Hello

[^]  

[^]  

[^]  
Vissza az elejére
Veronika28

HozzászólásElküldve: 2011, Jan. 15, 20:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kata!

Szép nagy babuci Balázska.

Köszi a tejnöveléshez a tippet, majd veszek olyan kapszulát és kipróbálom.

A szemzug masszírozás egyébként egyszerű. Azt a pontot kell finoman maszírozgatni, dörzsölgetni, ahol a szemzugban van az a kis dudor a szem orr felőli részén. Először próbáld esetleg magadon a kis dudort Smile megkeresni, úgy egyszerűbb lesz a picúrén is. Nekem is a védőnő és a gyermekorvos tanácsolta. A szemcsepp a védőnő és dokinő szerint azért nem segít minden esetben, mert nekik még általában nem kötőhártyagyulladástól van a csipásodás, hanem a könnycsatorna elzáródásától. Mondjuk kitartás kell hozzá, mert nekem is több hét volt mire használt. Mindig szopizás közben masszíroztam egy-két percet amikor hagyta.
Vissza az elejére
Kata27

HozzászólásElküldve: 2011, Jan. 14, 19:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Mi is vagyunk, növögetünk, már 4700gramm és 59 cm Balázs.3 óránként szopizik.Kezdetben nagyon kevés tejem volt, pótolni kellett, de ma már elég! Laughing Annyira boldog vagyok, el se hiszem!
Norbi is tápszeres volt.
Veronika én a More Milk plussz nevű kapszulát szedtem 3 hétig szerintem az és a sűrü cicire rakás segített meghozni a tejet.Nem túl olcsó de érdemes kipróbálni.
Most napi 2x iszok szopis teát Mecsek-et.

Sajna a sárgaság még picit megvan de már múlik, határozottan fakul Laughing
Már mosolyog olyan édes! Very Happy

Smuci..nagy gratula nektek!sok boldogságot és jó egészséget a kis Levinek és nektek!!! Very Happy Sajnálom hogy nem ment könnyen, sebed már jól van???

Veronika...mi is csípásodunk! Sad Már 2 féle szemcseppet is használtunk, egyszer elmúlt de most megint van egy ki csípa.
Ezt a szemzug maszírozást leírnád részletesebben???Megpróbálnám Bazsinál.

Mennem kell, minden jót, Very Happy

[^]  
Vissza az elejére
reno

HozzászólásElküldve: 2011, Jan. 13, 17:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Mi is séta közben alszunk jókat, meg utána még a babakocsiban bent. Most két napja éjjel is 3 óránként enne a drága, pedig eddig többet aludt éjjel. Remélem beáll majd az éjjeli alvásra. Sokat nyálaskodik, talán a foga.. néha nagyon tud sírni, estefelé. 5,4 kg volt pár napja. Jövő héten 3 hós oltásra megyünk. Ortopédia rendben, szemét cseppentjük.
Smuci, én adok babaolajat, ha kell. Minden jót csajok, jó babázást!
Nagyon szépek a gyerkőcök!! Jó egészséget mindenkinek!!
dianapapp

HozzászólásElküldve: 2011, Jan. 11, 19:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Örülök, hogy mindenki jól van! A babák nagyon szépek és gyönyörűen gyarapszanak.

Mi jól vagyunk. Kaptunk új tápszert. A BEBA HA.AR.-t és ez bevált. Oli szépen növöget. 1 hósan volt 4660 gr. 3500 gr-mal született. Szóval szépen fejlődünk. Nem hasfájós...és imád pancsizni és sétálni. Olyankor nagyokat alszik. Persze csak míg megy a kocsi alatta. Wink Még mindig 3 óránként kel enni, este kb. 10 körül alszik el, de ilyenkor tovább alszik mint 3 óra. Van, hogy 2-kor kel. Este szeret fenn lenni, napközben általában alszik rendesen. Sokat mosolyog már és a hangját is egyre sűrűbben lehet hallani. Elkezdet rúgkapálni is...olyan édes. Rakok képeket a képtárba. Puszi nektek! Very Happy

[^]  
[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Smuci

HozzászólásElküldve: 2011, Jan. 09, 20:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lányok!
A segítségeteket szeretném kérni!
A kórházban megismertem egy nagyon aranyos kismamát, holnap császározzák, ikerkislányai lesznek. Önhibáján kívül nagyon nehéz helyzetben vannak a párjával, és szeretnék neki valahogy segíteni.
Ha van esetleg bármilyen feleslegessé vált babaruhátok,(vagy ismerőseiteknek) ill bármilyen holmitok amiket tudnátok nélkülözni (kinőtt maradék pelenkák,babaápolási cuccok, bármi ami már nem kell)akkor írjatok kérlek a boros.katalin@aktivi.hu címre és megírom a címet, ahova el lehetne juttatni a cuccokat)
Előre is köszönöm!!!!
Vissza az elejére
Dee

HozzászólásElküldve: 2011, Jan. 07, 21:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Én aztán tudom, hogy jól eltűntem Embarassed Olvasgatni szoktam, mert írni nem nagyon van időm...
örülök, hogy úgy látom, lassacskán mindenki a kezdeti nehézségek ellenére jól van Smile Very Happy
A tejcsire szerintem ne parázzatok rá annyira..
1. amíg a gyerek gyarapszik, tuti, hogy elég Very Happy Wink
2. ha mégsem gyarapszik, és jön a tápi, akkor ez van... tápin is fel lehet nőni, max hamarabb lehet/szerintem kell/ kezdeni a hozzátáplálást majd

Már én is naponta csak egyszer fejek, reggel... Olyankor lejön 2dl körül, ezt már nem elrakom, mert nem fér a frigóba, hanem odaadom a nagyoknak kakaónak.. Cool Cool

Kado baba nagyon nagyon jó gyerek... Most, a front miatt kicsit hisztisebb, de éjszaka sokat alszik... 8tól alszik 11 éjfélig, olyankor peluscsere+cicizés, majd ezután alszik reggel 5-5,30ig, de van, hogy 6ig is alszik... akkor kaja megint és még alszik egy kicsit... ritkán nem alszik vissza .
Napközben viszont nagyon sokat fent van...

5600gramm már Laughing Igazi kis Dagipók Laughing Laughing Laughing
[^]  

[^]  

Vigyázzatok Magatokra és a Babókákra!

Pusszantás

[^]  
Vissza az elejére
Smuci

HozzászólásElküldve: 2011, Jan. 07, 17:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Eltűntem én is. Sokáig volt kórház, majd dec.20-án megszületett Levente 3500g 54 cm.
Császárosak lettünk végül, mert elpárolgott/szivárgott a magzatvíz a méhszájam meg 2000 volt még. A doki azt mondta, hogy nem rizikózik az indítással, mert rámehetünk mind a ketten. (Nálam magas vérnyomás volt, meg rengeteg víz)
Tejcsi van, napi 5-6 etetést igényel a drága, egy hete már délelőtt ébren van 1 órát akkor játszani kell vele (van egy kis piros játék, azt képes 10 percig bámulni, meg föllökdösni Very Happy)
Éjfél körül elalszik, majd 4 körül ébred/ébresztem egyenlőre még, mert 4 etetés 24 óra alatt már tényleg kevés lenne, majd 8 kor kel újra Jó gyerkőc, csak néha fájdogál a pocakja, főleg a beszorult büfi miatt, ezt fél óra alatt kicsikarjuk, majd mehet az alvás, szerencsére nem sírós.
Szeret kint lenni, már 3x voltunk sétálni, minél jobban ráz az út annál jobban alszik Smile

Kicsit kipirult a popsija, de ezt is sikerült elkapni, úgy néz ki az eldobható pelusra allergiás. (én is allergiás vagyok a betétekre, uh. várható volt) Most pamutbetétet rakok az eldobhatóba, és ha eléri a 4 kg, akkor elkezdem használni a mosható pelenkanadrágokat (vettem egy pár fajtát próbára, amelyik beválik abból beszerzem a szettet)

Veronika! Próbáld meg a tejcsire az Urtica Urens nevű homeos bogyót 5 ch (ez fontos)
1.nap 3x5 golyó
2.nap 2x5 golyó
3.nap 1x5 golyó
1 nap szünet.
Majd lehet ismételni 2x-3x, sok kismamának meghozta a tejcsit újra, ill tedd gyakrabban mellre, az is serkenti a tejtermelést (kb. 1 hét alatt siker kell legyen.

Reno! Örülök, hogy rendbejött a cicid, meg túl vagy a depin is.
Jársz sétálni Rékával?
Vissza az elejére
Veronika28

HozzászólásElküldve: 2011, Jan. 06, 11:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Reno!

Örülök, hogy rendbe jött a cicid ,túl vagy a depin is és hogy a kicsi is rendbe jött. Úgy látom nagyjából hasonlóan "fut" a két kislány, végülis csak azt hiszem másfél hét van köztük. Az enyém most 5260 g. Kitti is egyszer kel éjjel általában, ha felébred inkébb szuszog vagy motoszkál, de már nem sír. Ja és rengeteget dumál, azaz gőgicsél napközben, meg vigyorog Bezzeg az elején, azaz az első két hétben. Én is szinte depis voltam és iszonyú lehangolt, hogy én ezt nem fogom tudni csinálni, mert akkor még rengeteget sírt, főleg este és éjjel. Most már csak este van egy nyűgösebb korszaka, amin szintén dajkálással lehet átsegíteni.
Könnycsatornája neki is elég sokáig kb. egy hónapos koráig el volt záródva, folyton csipás volt nagyon, meg váladékozott. Mi minden nap masszíroztuk a szemzugát és egyszer csak megynyílt és elmúlt a csipásodás. Most már gyönyörű a szeme és nyoma sincs a válaéknak.Néha szemcseppet is adtunk, de azt ritkán. Ti próbáltátok a masszírt?
Én inkébb a szoptatással küzdök. Fogy a tejem és nem tudom mit csináljak, hogy legyen. Most megpróbálom 3 hós koráig kihúzni a mélyhűtős lefejt tartalékaimmal, de lehet a végén én is tápszerre szorulok.
Vissza az elejére
Veronika28

HozzászólásElküldve: 2011, Jan. 06, 11:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Boldog Új Évet mindenkinek és gratula agyönyörű babákhoz! Már nagyon rég nem jártam erre.

Dianapp!

Sajnálom szegény kis Olit. Nekem barátnőmék jártak hasonlóan a kicsivel, mint te. Állandóan bukott, jött orrán-száján a tej, sokat sírt, először gyarapodni is csak keveset gyarapodott, de persze a gyermekorvos azt mondta csak egy kicsit érzékenyebb, míg végül kb. két hónapos korában kiderült, hogy refluxos. Persze kinövi, de azért nem mindegy lett volna már az elején sem, hogy mit kap, ha tudják és így állnak hozzá az orvosok, meg ők is. Ők elég sok tápszert kipróbáltak. Ha gonolod bevágom az egyik levelükből ami a tápszerre vonatkozott, mégiscsak az a pontosabb. Esetleg érdemes neked is kipróbálnod valamelyiket, ha a mostani nem jött be. Nekik a Milupa Milumil Ha start vált be az elején. Nektek lehet, hogy más.

"Ismerem a bebát, nekünk nagyon híg volt meg nem is hízott tőle a ksilányunk. Először mi Milupa Milumil Ha startot kaptunk mert ez hasonlít összetételbe legjobban az anyatejre. Ettől szépen kerekedett!
Aztán egy idő után híg lett akkor kaptuk a bebát na ez nem is használtuk sokáig. Meg a HA stól nagyon laza volt a széklete szinte hasmenése volt utána már csak simát kapott nem Ha sat.
Utána kaptuk a Humanat 1 az egy kicsit sűrűbb volt de ez is kijött belőle utána kapta a Humana baby fitt 1 ez jó sűrű volt ez bevált."
Vissza az elejére
reno

HozzászólásElküldve: 2011, Jan. 05, 16:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Míg nem ébred Réka írok pár sort:
A mellem rendbejött, bimbóvédővel szépen szopizunk. Réka kb. 5250 g. A kéthós oltásokat decemberben megkaptuk, most megyünk majd csípő kontrollra, és szemészetre. Lehet, hogy átmossák neki, mert sokat váladékozik és könnytócsája van időnként. Én már nem vagyok olyan depis (mert voltam), jobban összeszoktunk már. Sajna nehezen alszik Réka önállóan, igényli az eldajkálást (főleg a kórház óta) de rajtunk hosszú órákat tudna Very Happy
éjjel egyszer kel, de néha késő alszik el, nagy szemekkel néz a kiságyban és gőgicsél, mosolyog Smile
Nagyjából ennyi. Nálatok hogy megy az alvás?
reno

HozzászólásElküldve: 2011, Jan. 05, 16:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

BUÉK!!!!
Bocsi, nagyon eltűntem. Jól vagyunk, eltekintve néhány kellemetlenségtől: Rékának haskófájás, nekünk nátha.. szépen fejlődünk, rakok fel képet Smile
Puszi Nektek, igyekszem gyakrabban jönni...
Gratulálok a szép babákhoz!!
dianapapp

HozzászólásElküldve: 2011, Jan. 02, 12:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Boldog Újévet Kívánok mindenkinek!

Kata! Gyönyörű Balázs!

[^]  
[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Kata27

HozzászólásElküldve: 2011, Jan. 01, 18:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gyerekek
[^]  
[^]  

Mindenkinek Boldog, sikeres, babamosolyban gazdag Új Évet! Very Happy

[^]  
Vissza az elejére
D.Bogi

HozzászólásElküldve: 2011, Jan. 01, 15:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kéményseprő nem vagyok, malacom sincsen,
ez a kedves gondolat csupán minden kincsem!
Legyen az új esztendő olyan mint az álmod,
teljesüljön minden mire szíved vágyott!
Átértékeled magadban az elmúlt éve, találsz benne szépet,
találsz benne bánatot,
az új év jobb legyen mint várod!
Egészség, öröm és sok-sok szeretet,
pénz, munka, barátság, mi örömet szerez!
Mindez jár neked, mert mulandó az élet,
így kívánok NEKTEK NAGYON BOLDOG ÚJ ÉVET!!!

http://www.freeweb.hu/animacio.....801658.gif

[^]  

[^]  

[^]  
Vissza az elejére
ZiziAnyu

HozzászólásElküldve: 2011, Jan. 01, 11:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!Smile

Mindenkinek Boldog és Egészségben Gazdag Új Évet kívánok!Smile
Vissza az elejére
dianapapp

HozzászólásElküldve: 2010, Dec. 29, 16:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nálunk jól teltek az ünnepek. Mindenki nagyon élvezte. Apa csak 24-én volt itthon. Azóta dolgozik. Anyukám viszont itthon van és sokat segít nekem. Nálunk is akadnak gondok azért. Oli már nem nagyon szopik. Sír a cicin. Tápszernek a BEBA HA START AKTÍV PRO-t kaptuk. Dávid is ezt ette és nem volt gond. Oli viszont napi 1-2x hányik tőle. Vagy az üveg cumiján nagy a lyuk, de a boltban meg azt mondják ez a legkisebb lyukú cumi. Confused Vettem másik üveget is, de kb. ugyan akkora lehet a lyuk rajta. Ma lementem és beszéltem a dokinőnkkel. Írt fel bukós tápszert Olinak. A BEBA HA/AR-t. Remélem ez jobb lesz. Szegény kicsikémet úgy sajnálom. Jön orrán és száján, majd megfullad. Meg azt sem értem, hogy megeszi az adagját és nem akar aludni. Nagyon nehezen alszik el és folyton enne. Olyan mintha nem lakna jól tőle. Confused Holnapra jön meg a tápszer, mert meg kellett rendelni. Aztán majd kiderül.
Dávidkám nagyon élvezte a karácsonyt és az ajándékokat. Ő is hisztisebb mióta megszületett Oli.

[^]  
[^]  
Vissza az elejére
Kata27

HozzászólásElküldve: 2010, Dec. 28, 19:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Remélem mindenkinek jóltelnek az ünnepek!
Én tök nem tudok pihenni,még délután se mire Balázs elalszik addigra Norbi felébred! Confused
Sajnos Balázs nagyon hasfájós, szinte kaja időtől a következő kajáig sírdogál, néha egy fél órát ha alszik, majd görcsre ébred keserves sírással. Ráadásul csípás már egy ideje, és olyan nehezen múlik, most már az orra is szörcsög. Sad A doktornő szerint a szemváladék csurog le.Most kapott szemcseppet.
Norbi meg annyira hisztis lett mióta öccse van, szerintem féltékenységből csinálja hogy felhívja magéra a figyelmet.Mindenre az a válasza hogy -NEM! Rolling Eyes
Most ő is újra köhög...szörnyen be van rekedve. Sad Holnap vihetem az orvoshoz. Rolling Eyes
Szóval eddig nem túl szupi az ünnep.

[^]  
Vissza az elejére
D.Bogi

HozzászólásElküldve: 2010, Dec. 25, 18:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagyon boldog, békés, szép karácsonyt kívánunk! Angel

Hello

[^]  

[^]  

[^]  
Vissza az elejére
dianapapp

HozzászólásElküldve: 2010, Dec. 23, 22:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Kata! Sajnálom, hogy ennyi nehézség volt a császárnál. Remélem hamar rendbe jössz. Szülni én sem akarok többet...elég volt kettő csaszi. Én is depis voltam az elején, mert keveset tudok Dáviddal foglalkozni. Néha még most is rossz a lelkemnek, de majd lesz jobb is. Megértelek teljesen. Nem könnyű és nem leányálom két kicsivel...valjuk be na.

Lányok!

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és Békés, boldog Újévet kívánok nektek!

[^]  
[^]  
Vissza az elejére
Kata27

HozzászólásElküldve: 2010, Dec. 23, 13:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Bocsi hogy eltüntem, még össze kellett itthon rázodnunk, már úgy -ahogy sikerül.
köszi a kedves szavakat, gratulációt! Laughing
Sajnos nem mesélhetek túl jót erről a szülésről!szörnyűű volt! Sad
Azt hiszem több gyereket nem szeretnék ha nem szülhetek már spontán.Mert ez a 2. császár sokkal fájdalmasabb és hosszabb volt mint az első! Voltak a korábbi császártól összenövések, letapadások, így azt is megcsinálták.
Már eleve az hogy az ember a 2. baba után jobban görcsöl, és a megvarrt méhem iszonyatosan fájt görcs közben.Műtét közben lennt volt a vérnyomásom, hiába adtak bármit, brutál rosszul voltam! Rolling Eyes Sad
De most már alakulok, sebem gyógyul, és nagy nehezen de beindult a tej is.sok nincs, nekem is szűkös a mennyiség mint Diusnak.De szerencsére kevés pótlás kell, azért még nem adom fel, hátha lesz több. Wink
Norbikám pont beteg volt mikor hazajöttünk, így egy hétig alig tudtam a 2 gyereket összeereszteni, Norbi is meg volt zavarodva és olyan szomorú volt, féltékeny hogy én a Bazsival elvonulok.Pedig anyu itt volt, játszott norbival, de ugye az mégse anya. Rolling Eyes Tök bedepiztem ezen, nagyon rossz volt lelkileg ez.sokat sírtam bevallom.De már jó mert tudok foglalkozni Norbival is,már voltunk 3-man kinnt is babakocsival, segített ő is tolni a kocsit, ari volt. Laughing
Néha nehéz éjszakáink vannak, mert Bazsi napközben elég aluszékony de éjjel kipattan a szeme. Confused
Szépen hízik ő is, a kezdeti sárgaság múlóban van.
Olvasom a többi baba is szépen fejlődik! Laughing

Így a végén, szeretnék még Nagyon Boldog, szeretetteljes Karácsonyt, jó babázást kívánni mindenkinek Laughing

[^]  
Vissza az elejére
dianapapp

HozzászólásElküldve: 2010, Dec. 20, 13:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Most jöttünk meg a védőnőtől. Olivér már 4050gr. 3500 gr-mal született és 3450 gr volt mikor hazajöttünk. Mára már lecsúszik neki a 100 ml tápszer is, ha nincs cici. Ha van akkor kb. olyan 60 ml körül. Gyászos a tej mennyiségem. De a minősége még jobban. Mindegy...már nem rágom magam rajta. Ez van.

[^]  
[^]  
Vissza az elejére
dianapapp

HozzászólásElküldve: 2010, Dec. 18, 18:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Képtáramban van kép Olivérről! Hozok majd még!

[^]  
[^]  
Vissza az elejére
dianapapp

HozzászólásElküldve: 2010, Dec. 18, 12:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Kata! Gratulálok Balázshoz! Gyönyörű kisfiú! Micsoda szép méretek! Jó egészséget nektek!

Szüléstörténetem:

December 3.-a eléggé fárasztó nap volt. Nem éreztem jól magam. Nagyon szurkáltam és a hegemet is éreztem. Olyan érzés volt, mint ha valaki nyomta volna lefelé Olivért. Dálután még elmentünk bevásárolni Apával. Estére viszont alig tudtam már menni és ha lefeküdtem, alig bírtam felkelni. Nagyon furcsa volt, hiszen ennyire még sosem voltam rosszul. Anyum mondta, hogy Dave aludjon inkább nála. Beleegyeztem és megigértem, hogy ha rosszabbul leszek, akkor bemegyek a kórházba. Hazamentem, letusoltam, ettem és eldőltem. Apával megnéztük a Megasztárt és közben jobban lettem. Csitultak a dolgok. Elaludtunk. Hajnalban Apa kelt, mert ment dolgozni. Én még visszaaludtam 7-ig. 7-kor csörgött az ébresztő...én megfordultam az ágyban és ekkor éreztem egy PUKKANÁST. Nem tudtam mi lehetett az. Felkeltem, hogy elmegyek WC-re, de a menésből futás lett, mivel ahogy függölegesbe kerültem elkezdett folyni a magzatvízem. Egyből nem tudtam mi is folyik, mert nem sok jött, de hívtam Anyumat és elmeséltem neki, hogy mi is történt és hogy szerintem a magzatvíz folyik. Mondta hogy elkészülődik és jön át hozzám. Ezután bementem a szobába, hogy én is összekészülődök és ott a szoba közepén mégjobban folyni kezdett a vízem. Ekkor már biztosan tudtam, hogy elindult Olivér. Anyum hamar átért hozzám. Nagyon meg voltam ilyedve...remegtem. Sosem történt még ilyen velem és hát ez kicsit váratlan volt. Felhívtuk a dokimat, aki nagyon kedvesen és nyugodtan mondta, hogy menjünk a Kórházba, vár minket. Taxit hívtunk és bementünk. A szülőszobán megvizsgált a szülésznő és rámtette az NST gépet. Később jött a dokim és Ő is megvizsgált. Mondta, hogy megbeszéli a felettesével a császárt és jön vissza. Pár perc múlva közölte a szülésznő, hogy meg fognak operálni. Boldog voltam. Elvitt és elrendezett...beöntés, borotválás. Letusoltam és utána beengedték a páromat is. Rámkötötték az infúziót és kaptam katétert. Ezután már minden gyorsan ment. 09:30-kor jött az altatóorvos és kikérdezett. Ezután pedig toltak is a műtőbe. 2010. december 04-én 10:05 perckor pedig megszületett Mozsár Olivér Márk, 3500 gramm-mal és 52 centivel. Az egész jó élmény maradt, hiszen alig voltak fájásaim és 3 óra alatt túl voltam az egészen. Olivér gyönyörű volt, akkor még tisztára Dávidra hasonlított nekem. Miután végeztek velem, áttoltak a szobámba. Anyum és Apa is bejöhettek egy pár percre. Délután fél 5-kor kelhettem fel először, ami nem volt kellemes, de még frissen éltek bennem az emlékek, így tudtam mire számítsak. Miután felkeltem beengedték Apát megint egy kicsit és mikor Ő elment akkor hozták Olivért. Olyan jó volt vele lenni. Csoda volt, ahogy anno Dávidom is. Életem legszebb két napja a fiaim születése lett. A doki bácsim egy angyal, akinek köszönök mindent. A legjobb döntés volt Őt választani orvosomnak. Hála neki a terhességem 39 hete és a szülés napja is élmény volt, mert tudtam biztonságban vagyok én is és a kisbabám is! Very Happy

Nagyon jól vagyunk! Olivér szépen növöget. 3 óránként kel enni, de sajnos kell neki a pótlás is, mert nem elég tápláló a tejem. Crying or Very sad Azért persze cicizünk is, de muszáj még mellé tápszer. Hétfőn viszem méretni. Kiváncsi vagyok mennyit hízott a Drágám. Dávidom nagyon szereti a tesót, de azért ez nagy változás számára és ez sok mindenben megnyilvánul nála. Ráadásul most tört át neki a felső két rágófog. Szenved szegénykém.

Én jól vagyok. Felépültem és fittebb vok mint valaha. Laughing

[^]  
[^]  
Vissza az elejére
D.Bogi

HozzászólásElküldve: 2010, Dec. 13, 23:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kata! Gratulálok nektek!! Sok tejcit, nyugodt éjszakákat és hasfájás-mentes kicsi fiút kívánok! Ha lesz egy kis időd, gyere mesélni! Wink

[^]  

[^]  

[^]  
Vissza az elejére
Kata27

HozzászólásElküldve: 2010, Dec. 13, 21:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

December 8-án megszületett 2. kicsi fiam, Balázs, erős, szép nagy baba.
3700gramm és 50 cm-vel jött világra!

[^]  

[^]  
Vissza az elejére
NemethRamona

HozzászólásElküldve: 2010, Dec. 11, 14:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Németh Ramóna negyedéves szülésznő hallgató vagyok a Semmelweis Egyetemen. Most írom a szakdolgozatomat "Vajúdás és szülés homeopátiával" témában.
Szeretném a segítségeteket kérni. Ha van időtök, ki tudnátok tölteni a kérdőívemet?

Előre is köszönöm!

A kérdőívem linkje:

http://ripet.hu/feedback.php?kid=gy0ttv885gkpfnjt
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
D.Bogi

HozzászólásElküldve: 2010, Dec. 08, 11:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Reno!
Biztos, hogy a melledből szívta? Tudod nekünk is gond volt az elején, Gina is hányt vért, először mi is azt hittük, a sebes mellemből szívta, de mivel fejtem és az a tej nem volt véres, így ez ki lett zárva. Mindenféle vizsgálatot csináltak neki - mi bejártunk Pestre a gyerekklinikára. Végül kiderült, hogy minden rendben vele - viszont azt javasolta a doki, hogy ne igyak tehéntejet, mert lehet, hogy érzékeny rá és ha most nem találkozik vele, teljesen kinőheti. Persze ez a tehéntej érzékenység csak feltételezés volt, de egy véletlen folytán beigazolódott, úgyhogy azóta nem iszok egy korty tejet se és szépen rendeződött minden. Tényleg nagyon ijesztő tud lenni!! Shocked

Niki!
Örülök, hogy te is hírt adtál magatokról!! Elhiszem, hogy nem könnyű négy gyerekkel, mert hárommal se sokkal egyszerűbb Smile . Én nem mondanám, hogy fáradhatatlan vagyok, reggelente alig bírok felkelni... Persze utána már beindulok, de a reggelek... Amúgy én is nagyon élvezem a nagycsaládot!! Helyesek nagyon a gyerkőcök - megnéztem a képeket Wink . Az ikrek szépen kikerekedtek! Mekkorák már? Nagylányod pótanyáskodik? Élvezi a babázást igazi babákkal? És Niki nem féltékeny a picúrokra?

Hello

[^]  

[^]  

[^]  
Vissza az elejére
reno

HozzászólásElküldve: 2010, Dec. 07, 17:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gratulálok Dia!!!!!
Csak benéztem. Tegnap jöttünk haza a kórházból Sad Vért szívott Réka a mellembl, és ezt hányta vissza. Rémisztő volt. Már hazaengedtek, egyikből szoptathatok bimbóvédővel, másikat fejem jelenleg, míg nem gyógyul meg teljesen. Minden jót Nektek!!
D.Bogi

HozzászólásElküldve: 2010, Dec. 07, 10:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Dia! Gratulálok a fiatalúrhoz!! Látod, amit előzőleg írtál, már a jelek halmaza volt, hogy Olivér elindult. Üdv a babázós klubban! Smile Majd gyere mesélni!!
A nagyinak pedig köszönjük a híreket! Hello Egyébként azt tudod, hogy mi akár integethetünk is egymásnak? A hét nagy részét ugyanis Dunavecsén töltjük!

Kata! Kívánom, hogy ne kelljen sokáig várnod a kórházban és hogy Norbi gyorsan meggyógyuljon!! Kitartás!!!! És drukkolok nagyon, hogy minden rendben legyen!

Smuci! Már hiányoltalak, azt gondoltam, esetleg már babázol... Örülök, hogy most már rendben vagytok! Figyeld meg, még a végén túl is fogod hordani a fiadat!

Mi jól vagyunk, Georgina szépen növöget, az étvágyára nem lehet panasz Smile . Hétvégén útra keltünk, elmentünk Keszthelyre - Ricsinek most volt a szülinapja, meg ugye a Télapó is most volt várható - összekötöttük a kellemest a hasznossal. Minden rendben volt, egyáltalán nem viselte meg Ginát a változás - az autóban végig aludt és Keszthelyen is jó baba volt.
Múlt hét kedd óta hivatalos tejleadó lettem, végre minden vizsgálati eredményem megjött, úgyhogy végre vihetik a lefejt tejet a korababának - tegnap is volt itt az anyukája és mesélte, hogy nagyon ízlik a fiúcskának az anyatej. Nagyon sokat nem tudok adni, de nekik minden cseppje kincs, úgyhogy igyekszem mindenféle tejszaporítót kipróbálni, hogy legyen mit fejni.

Anyukák! Hová lettetek?? Időnként gyertek mesélni, mi van veletek!!!

Puszi! Hello

[^]  

[^]  

[^]  
Vissza az elejére
dianapapp

HozzászólásElküldve: 2010, Dec. 04, 20:23    Hozzászólás témája: Megszületett Olivér Márk Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Dius anyuja vagyok...
Nem tudom hogy Dius párja megírta-e ide a nagy hírt, de ma délelőtt megszületett OLIVÉR MÁRK 3500 gramm-mal és 52 cm-rel!!!! Mindketten jól vannak!
[color=red]
[/color]

[^]  
[^]  
Vissza az elejére
dianapapp

HozzászólásElküldve: 2010, Dec. 03, 13:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Ez nem az én napom...teljesen magam alatt vagyok. Ma is tök feleslegesen mentem be a kórházba NST-re. 4-en szültek megint a szülőszobán és oda kellett az összes gép. A jó az volt az egészben, hogy pont ott értem a dokimat, így meg tudtam vele beszélni, hogy hétfőn megyek hozzá 1-re és akkor megvizsgál és uh is lesz. Utána szerintem kitaláljuk mikor is legyen a nagy nap. Főleg ha addig nem indul el Oli magától ugye. Ma nagyon szurkálok lent...olyan elegem van már. Ma nekem is volt hányingerem is, meg 2x voltam wc-n is...szóval kész káosz ez a nap. Már nem tudom hányszor bőgtem és még hol a nap vége.

Kata! Sajnálom, hogy így alakult! Kitartást! Pici fiadnak meg jobbulást!

Smuci! Örülök, hogy jól vagy! Hamarosan mind babázunk már!

[^]  
[^]  
Vissza az elejére
Kata27

HozzászólásElküldve: 2010, Dec. 02, 21:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Smuci...köszi Smile
Délelött indulok be, apukám visz. Norbika most is lázas...nehéz így itthagyni. Crying or Very sad
Minden jót nektek!

[^]  
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 19, 20, 21  Következő
1 / 21 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés