Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Next+ Modellügynökség=Átverés!!!

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
elenor

HozzászólásElküldve: 2012, Dec. 01, 14:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én csak most találtam erre a fórumra, de máris kiborultam a hozzászólásoktól....Azonnal regisztráltam, hogy én is hozzátudjak szólnil a témához
A Nextről eddig én is csak rossz dolgokat hallottam, sőt igazából szinte minden Magyar Modellügynökségről csak rosszat tudnék mondani... Azonban olvastam, hogy egy korábbi hozzászóló nagyon dicséri az FMA Modellügynökséget. Nos, szerencsére róluk én is CSAK JÓT tudok írni! 2 hónapja kerültem hozzájuk és azóta már a legjobb barátnőm is hozzájuk regisztráltatta be gyermekét. Mindketten szerepeltünk már több helyen is. Én legutóbb a Brendon katalógusba ő pedig a Kis Mamában. Szerintem Ők tényleg megérdemlik a reklámot, mind a csapat mind maga az ügynökség!!! A Next és a hasonló kamu Ügynökségek, mint a Cassandra a MondeCaste az Angel Face pedig ZÁRJON BE!!!
Én sem szeretnék ódákat zengni senkiről és nem szeretnék senkit sem reklámozni, azonban Ők megérdemlik. Szerintem a referenciáik a hírük és a jelentkezők száma magukért beszél. Csak ennyit írnék: www.fmamodel.hu Facebook: Fma Model Agency. Ez a csapat profi!!!

Kijelenteném, hogy sem én sem pedig valamely rokonom Nem dolgozik náluk, kizárólag gyermekem, Aki Modell:) Sajnos előttük én is belefutottam már 1-2 szemét csalóba, akik rendesen szedtek ki pénzt a családi kasszából. Egyáltalán nem vagyunk gazdagok, de persze mint mások is a gyermekünknek próbálunk Mindent megadni. Remélem segítettem valakinek! Az ügynökség facebookos adatlapján Bennünket is láthattok Smile

A döntést mindenkire rábízom:)
NEXT, Ti meg menjetek más országba csalni, mert itt senkinek sincsenek felesleges 10 vagy 100 ezrei!!!!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Thadzsmahal

HozzászólásElküldve: 2011, Márc. 24, 01:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mi is beleszaladtunk, bármilyen szánalmas. Ha bárki tud megoldást, kérem írjon privátba. Köszönettel:
Laci
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
mazsidrazsi71

HozzászólásElküldve: 2011, Márc. 11, 12:08    Hozzászólás témája: Next+ Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

A "modellügynökség" eltűnt, mint szürke szamár a ködben. Persze, ez nem azt jelenti, hogy nem létezik, csak éppen más néven csapják be az áldozataikat.
Az ellenük indított eljárásról most nem sokat tudok, de kérésre utánanézek. Csak privát üzenetre válaszolok.
Vissza az elejére
andi_v

HozzászólásElküldve: 2011, Márc. 09, 14:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Van valakinek friss híre a next+-ról?
Köszi
Vissza az elejére
borsi1

HozzászólásElküldve: 2011, Jan. 22, 09:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sZI.

LÁTOM SENKIT NEM ÉRDEKEL A NEX-+ MODELL ÜGYNÖKSÉG ÁTVERT......ÜDV P.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
borsi1

HozzászólásElküldve: 2011, Jan. 22, 09:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

SZIASZTOK.

AKIT ÉRDEKEL NEX ÜGYET UJRA NYOMOZÁK TEGNAP KAPTAM A LEVELET....

ÜDV :BORSI
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
margarita68

HozzászólásElküldve: 2010, Nov. 23, 23:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Irjatok levelet a VII.kerületi ügyészségre,amiben leirjátok a történeteket és hogy a cég nem jelentette be az új címét ahová költözött és akkor elindítják az ügyészségen az újboli nyomozást ellenük!Mi is ezt tesszük.

Különben az APEH is vizsgálódott utánun,sőt meg is büntette őket.

Cím:Dr.Szabó Ákos

VI-VII.kerületi Ügyészség

Budapest VII. Dózsa Gy. út 18-24

posta cím Budapest

Pf.230

1440
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Yahoo Messenger
margarita68

HozzászólásElküldve: 2010, Nov. 11, 17:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mazsidrazsi71 írta:
Kedves Fórumozók!

Felhívom a figyelmeteket, hogy ez a budapesti modellügynökség igencsak etikátlan módon pénzt csal ki hiszékeny szülők zsebéből, gyerekeiknek munkalehetőséget (modell, statiszta) ígérve, amiből persze később semmi sem lesz. Ne essetek bele a csapdájukba!

Ezúton kérek mindenkit, aki már kapcsolatba került velük és úgy érzi megkárosították - anyagilag vagy éppen erkölcsileg -, jelentkezzen!
[/b]
Szia!

Szeretnélek arra kérni h írd meg nekem az email címedet légyszives,ha nem gond.

Köszi Andi
mazsidrazsi71

HozzászólásElküldve: 2010, Nov. 11, 16:36    Hozzászólás témája: next Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Sajnos , várható volt, hogy előbb vagy utóbb eltűnik az ügynökség, ahogy ezt eddig is mindig tették, amikor forró lett a lábuk alatt a talaj. És persze más helyen, új néven ismét folytatni fogják tevékenységüket.......
Ez a mai magyar valóság!

Én egyébként kaptam vissza pénzt tőlük, de csak nagy nehézségek és sok utánajárás ill. fenyegetés árán.

Köszi az infókat!
M.
Vissza az elejére
margarita68

HozzászólásElküldve: 2010, Nov. 11, 14:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Sajnos mi is áldozatául estünk ennek a modellügynökségnek.Miután 100.000 Ft-ot kifizettünk utána néztük meg a weboldalukat és jutottunk el a rengeteg negatív hozzászóláshoz,s ezek után nem fizettünk többet be nekik.
Vissza akartuk kérni a befízette pénzt ,de ezt elutasították.Kérelmet kadtunk be hozzájuk amire a választ meg is kaptuk az ügyvezetőjüktől VARGA JUDIT-tól,miszerint ők nem szegték meg a szerződésben foglalatakat.Ezt is rengeteg odajárkálással síkerült elérnünk. Azóta is rójuk a köröket ,hogy hogyan lehetne Őket megfogni. Jött a Fókuszban a riport miszerint ugye a Rendőrfőkapitányságon lehet feljelentést tenni a cég ellen.El is mentünk és Ők felvették ,de azt mondták h átküldik a VI.ker-i kapitányságra.
Ők nem találtak büncselekményre utaló jelet,mivel szerződésszegés szerintük nem történt,mert akkor még létezett a cég ,ezzel Ők lezárták a nyomozást.Ez áprilisban volt.Egy példányt kapott az ügyészség és onnan is kaptunk egy elutasító választ.Bementünk az ügyészségre ahol az iraton szereplő ügyész Urat kerestük ,aki elmondta h amíg a cég müködik addig sajnos nincsen semmi lehetőségünk a nyomozás elrendelésére.Egyéb törvényes úton lehetett volna csak érvényesíteni a vagyoni igényünket.Aztán már nyár közepe felé megszünt az I.emeleti iroda az Andrássy uton ,már csak egy szobás iroda üzemelt a másodikon,aztán szépen eltüntek a nagy semibe.Már a nevük sincsen kiírva se lent a kaputelefonon,sem fent.
Agusztusban irtunk a cégbíróságnak leirtuk a céggel kapcsolatos összes adatot és kértük a vizsgálatukat ezzel kapcsolatban.Most ezen a héten voltunk bent ,mert vártunk volna valamiféle választ tőlük ,de nem küldtek semmit.
Az aktába betekintést lehet nyerni,melyből kiderült h az APEH is eljárást indított ellenük .A cégbíróság levélben keresi meg a céget és ha a levél visszaérkezik hozzájuk a cimzett ismeretlen néven,akkor ők is hívatalos eljárást kezdeményznek ellenük.
Az ügyész Urral is beszéltünk aki mindennek az ujabb fejleménynek leirását javasolta és az eljárást megkezdik ellenük .Aki károsult és ugy gondolja jelentkezzen az email címemen margarita968@citromail.hu

Andi
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Yahoo Messenger
mazsidrazsi71

HozzászólásElküldve: 2010, Szept. 19, 10:18    Hozzászólás témája: Next Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Újabb infó a modellügynökséggel kapcsolatban. Korábban már hírül adtam,hogy a modelliskola és az Első Magyar Médiaiskola közt összefonódás van, hisz a tulajdonosok ugyanazok. Most egy újságcikket idézek az E.M.M.A.-ról:

Ámbár tanár úr és az eltűnt iskola
Megjelent: 2010.09.16. 08:08
Frissítve: 2010.09.16. 08:35

"Csalás miatt nyomoznak a Koltai Róbert nevével is fémjelzett Első Magyar Médiaakadémiával kapcsolatban.

MTI
Csalás gyanúja miatt nyomoz a gyöngyösi kapitányság az Első Magyar Médiaakadémia ügyében - tudta meg a Magyar Nemzet. A Heves Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője a lapnak azt mondta: a sértettek szerint jelentős összeget fizettek be egy gazdasági társaságnak, de a szerződésben foglalt három tanfolyam közül csak kettőt tartottak meg. A feljelentők a céget nem tudják utolérni.

A Magyar Nemzet úgy tudja, a médiaakadémiával kapcsolatban a dabasi rendőrség is nyomoz.

Koltai Róbert színművész a lapnak azt nyilatkozta: nem ért a hivatalos papírokhoz, ő mindig azt mondta, hogy a médiaiskola művészeti vezetője, de a cégbírósági papírokban ügyvezetőként volt megjelölve. Szerinte az intézmény korrektül működött, "a hazugságok akkor kezdődtek, amikor vidéki helyszíneken is toborozni kezdett az akadémia". Mint mondta, amikor tudomást szerzett arról, hogy a szervezők valótlan információkkal szédítették a szülőket, lemondott.

A lap szerint a színművész egy évvel ezelőtt adta be a lemondásáról szóló iratokat a cégbíróságra, de mivel az APEH is vizsgálatot indított, még nem kapta meg a hivataltól a válaszlevelet. Koltai Róbert a Magyar Nemzetnek azt mondta: nem tudja hova tűntek a médiaiskola cégtulajdonosai."
Vissza az elejére
mazsidrazsi71

HozzászólásElküldve: 2010, Szept. 08, 20:36    Hozzászólás témája: next Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Már régen nem adtam hírt arról, mi törént a Next háza táján, de most úgy éreztem, újabb hasznos információra tettem szert. Megosztom veletek:

"Engem is átvertek. Az összeg nagyobb,mert én 900 ezer Ft-ot fizettem be a gyerekem tanfolyamdíjára az Első Magyar Média Akadémiának. Nincs félreértés, ez a cég ugyanaz, mint a Next Modellügynökség, csak sűrű náluk a névváltoztatás. A cím is ugyanaz, Andrássy 4. cégbírósági bejegyzés szerint. A pénzt az Andrássy 12.-ben szedték, ott válogatások is voltak. Nyomoztam és megtudtam pár adatot a tulajdonosokról. A Next Holding Kft. korábban Next Modellügynökség, majd Első Magyar Média Akadémia, végül Média School Group ugyanaz a tulajdonos: EMUNA HOLDING LTD MH-96960 Marshall Islands, Majuro, Ajeltake Island, Ajeltake road. Képviseletre jogosultak: Faragau Melinda, ügyvezető, anyja neve: Simon Erzsébet és Ostraukhov Olga, anyja neve: Natalia Goner, cím: IL-59485 Bat Yam, Heftman st.8.A.ép.Adószám: 14568309-2-42. Cégjegyzékszám: 01-09.909814
Az APEH- nál 27.909.132 Ft tartozásuk van, fizetésképtelenség miatt csődeljárás alatt.
Az Andrássy 12-ből jelentős bérleti díj hátralékkal eltűntek.
Bankszámlát at Erste Banknál nyitottak, számlaszám: 11600006-00000000-37870151
Az APEH zárolta a számlát.
Rendőrségi feljelentést én is tettem, megszüntették a nyomozást, szerintük nem történt bűncselekmény."
Vissza az elejére
mazsidrazsi71

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 09, 16:58    Hozzászólás témája: Next Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen, ezek még mindig működnek és nincs bennük lelkiismeretfurdalás amiatt, hogy gyerekes szülőkön élősködnek.
Vissza az elejére
tpkriszta

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 06, 18:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

És ezek a mai napig üzemelnek????????????
Szégyen!!! ENNYIRE NEM LEHET TENNI SEMMIT?
mazsidrazsi71

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 06, 17:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Íme, újabb gondolat a Next-ről:

Pár napja sétáltunk az IKEÁ-ban, amikor egy fiatal nő odajött hozzánk és megkérdezte, nem mennénk-e el egy modellválogatásra a gyerekekkel. Mondtam, hogy megbeszéljük otthon és akkor döntünk. Ok, 1-2 nap múlva visszahívnak. Így is történt. 2 nappal később jött a telefonhívás. Megbeszéltünk egy időpontot. El is mentünk.

Elmondták, hogy ha a gyerek bejut a 2. fordulóba, akkor majd csinálnak róla próbafotókat és ha fotogénnek bizonyul, akkor felajánlanak egy 2 éves szerződést, amiről ott rögtön dönteni kell: kell vagy nem kell, elfogadod vagy sem. Persze a gyerekről portfoliót kell majd csináltatni, ami pénzbe kerül. Amikor kérdeztem, hogy mégis mekkora összegről lenne szó, akkor nem kaptam egyértelmű választ.

Következő nap jött a telefon, hogy bejutott mind a két gyerek a 2. fordulóba, menjünk a próbafotózásra. De mivel nem akartam felkészületlenül menni, felhívtam egy barátomat, akinek sok-sok éve modellügynöksége van, gondoltam megkérdem egyrészt erről az ügynökségről, másrészt, hogy mire kell a szerződés kapcsán odafigyelni (ha véletlen eljutunk odáig).

Ahogy elkezdtem feltenni a kérdést, rögtön jött a visszakérdés: Next Modellügynökség, Andrássy út 4.? Mondtam, igen.

Az ügynökség története pár szóban:

Néhány éve mint FashionTV blablabla alakult. A Fashion TV-hez semmi köze nem volt, a nevet megtévesztés gyanánt vették fel. Akkor felnőtt modelleket paliztak be. Amikor a Fashion TV-hez eljutott a hírük, a Fashion TV perrel fenyegetőzött. A céget gyorsan megszüntették.

Ugyanaz a tulajdonos ezek után útjára indított egy újabb céget: IMA, azaz International Modell Agency. Itt a modellek voltak, ha jól emlékszem, akik kiakadtak, feljelentést tettek és rendőrségi nyomozás is indult. Céget gyorsan megszüntették.

Ezek után, még mindig ugyanaz a tulaj, egy újabb céget alapított: IMG, azaz International Modell Group néven. Itt már a célközönség korosztályát kissé lejjebb lőtték be, elkezdtek közelíteni a gyerek korosztály felé. A szerződéseket pedig immáron úgy írták meg, hogy azon nehezebben lehessen fogást találni. Azaz ők ugyan keresik a fellépési, munka lehetőségeket, de ha egyszer nem találnak, hát nem találnak. Ők nem vállalnak felelősséget.

Valamiért ismét forróvá válhatott a talaj, mert ezt a céget is megszüntették. Átköltöztek az Andrássy út 4. szám alá, ahol jelenleg is üzemelnek és felvették a Next Modellügynökség nevet. Immáron főkét a gyerekekre fókuszálnak. Rájöttek, hogy a szülők csodásan pumpolhatók, ha a gyerekükről van szó.
Vissza az elejére
mazsidrazsi71

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 04, 09:18    Hozzászólás témája: Next Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Íme egy idézet egy korábban a Next + Modellügynökség által becsapott, és mások átverését most megakadályozni próbáló szülőtől:

"Az már egy jó kérdés, hogy megakadályozható-e, hogy tovább folytassák a gusztustalan toborzásukat. Szerintem inkább annak lenne értelme, hogy bíróság elé cibáljuk a cég vezetőit (feltéve, ha Ciprusról hajlandóak eljönni), meg a talpig becsületes alkalmazottaikat (pl. tündi-bündi, babuca). Higgyétek el, hogy a becsapottságtól háborgó lelkünk megnyugodna, ha felelősségre vonnák az átverésben résztvevőket. Tudom, hogy sokan szégyellik a környezetük előtt, hogy így átverték őket, ezért inkább igyekeznek elfelejteni, hogy hogy jártak és inkább nem beszélnek róla senkinek. Pontosan ez az, amire a Next alapoz. Úgy gondolja, hogy nem merjük felvállalni a pereskedést velük. Istenem!!! Ha tudnák, hogy mekkorát tévednek! Elég sokan vagyunk, akikben van akkora düh és elkeseredettség, hogy ne hagyjuk, hogy a Next és az összes jogelődje megúszhassanak ekkora csalást. Ne a mi pénzünkből gazdagodjanak meg!!! Ezért kell harcolnunk!!!"
Vissza az elejére
andi_v

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 27, 09:33    Hozzászólás témája: Next+ Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Mi nem voltunk ilyen körültekintőek sajnos és belefutottunk abba,hogy ki is fizettük a 135eFt-ot,mert kaptunk kedvezményt ha azonnal fizetünk!Igértek 15db garantált megkeresést,amiből egy sem jött össze!A set-kártyákat 2hónap után sikerült megkapnunk,de ezenkívül semmi!Sőt a honlapjukon a mai napig nincs feltéve a gyermekem,pedig a szerződésbe vállalták,amit márciusban kötöttünk.Ha valaki szintén hasonló helyzetbe került,esetleg sikerült jogi úton vagy bárhogy bármit elérnie,kérem jelentkezzen.Nem akarom ennyibe hagyni,és azt sem szeretném,hogy hozzánk hasonló naiv embereket a jövőben még betudjanak csapni!email címem:vcsalad@citromail.hu
Vissza az elejére
csilla1980

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 04, 21:52    Hozzászólás témája: Gyermek Modellügynökség Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Egy rövid történetet osztanék meg veletek, melyből adódó örömömet csak azok tudnak értékelni, akiket vertek már át modelkedéssel, illetve gyermek modellkedéssel kapcsolatosan.
Mint minden anyuka (és ez így van rendjén) én is szépnek találom a saját gyermekeimet.
Korábban már többen is mondogatták, hogy tényleg nagyon szépek a gyerekek és miért nem viszem őket fotózásokra, illetve modellkedni? Természetesen a „bókok”, mint szerintem bármely anyukának, apukának nagyon jól estek, de akkor még nem igazán érdekelt a dolog.
Persze, mint mindenkiben bennem is rejtőzött az a bizonyos kis ördög, ezért esténként felmentem az internetre, hogy többet is megtudhassak arról a bizonyos gyermek modellkedésről. Hát nagyon meglepődtem azon (vagy talán nem is), hogy mennyi családot vertek át, úgy hogy portfólió néven eladtak nekik pár képet (rossz minőségű) 150-200.000 Ft-ért. Azt hiszem első körben itt dőlt el az, hogy nekem ebből nem kell…..
Majd körülbelül 1-2 hónap elteltével a barát családdal és a gyerekekkel az óvoda és az iskola után hazamenet megálltunk egy gyorsétkezdénél, ahol egy plakátra lettem figyelmes, melyben a következők álltak:
„ Gyermek és felnőtt Modellválogatás lesz 0-25 éves korig”, ahogy tovább olvastam az információkat a lap alján láttam, hogy ez mind a mi településünkön lesz. A barátnőm természetesen elakart menni, engem már csak az internetes „tapasztalatomból” mondván sem érdekelt. Aztán persze kötélnek álltam, hiszen lényegébe semmibe nem tart egy órát rászánni, főleg ha ez a válogatás a mi településünkön történik. Nem tudom, hogy ez szokás e, de a plakáton egy weboldal is szerepelt (www.fmamodel.hu). Nem tudtam mire vélni, ez is csak reklám és marketing? Minden esetbe korrektnek tartottam, hogy feltüntették, mert mégsem zsákbamacskára vállalkozunk….
Hazaérkezve természetesen a férjemmel és a barátokkal azonnal rákerestünk a cégre és az oldalra, mely meglepődve egy kellemes hangzás és látványvilágú weboldal volt, még nekem is, mint akkori Laikus szülőnek azonnal felkeltette érdeklődésemet.
Természetesen az elkövetkező napokban másról sem lehetett hallani az oktatási intézményekben. Amikor elérkezett a válogatás napja, mintha csak farsang lenne minden gyerek lázban égett, nem volt menekvés. A művelődési házhoz érkezve egy hatalmas tömeg állt az ajtó előtt! Tényleg ennyi embert érdekel ez? Úgy látszik igen! Persze gyors fejszámolást tartottunk, ha mindenki után az ügynökség csak 150 ezret tesz el, akkor legalább egy 10-15 millióval zárják a napot: )
Mikor bementünk az előtérbe egy fiatal fiú és egy hölgy kért minden érdeklődőt arra, hogy töltsenek ki egy regisztrációs lapot a szokásos adatokkal (név, életkor, lakcím stb.…), illetve írjunk egy rövid bemutatkozó üzenetet. Kb. 40 perc után mi kerültünk a sorra. Bementünk és a várt feszültség helyett egy nagyon helyes és aranyos fiatal csapat várt bent bennünket.
A beszélgetés után készült egy natúr arckép és közölték, hogy vagy pozitívan vagy negatívan leszünk kiértékelve, melyről 1-2 napon belül telefonon kapunk értesítést. Az elkövetkező napokban hihetetlen, de én nagyobb lázban égtem, mint a gyerekek. Hihetetlen, hogy egy olyan embert is mennyire „felizgat” egy ilyen válogatás, akit eddig nem is igazán érdekelt az ilyesmi. A válogatás után kb. 3 nappal később kaptam a telefonhívást, melyben közölték, hogy a gyermekek pozitívan lettek kiértékelve, így szeretnék, ha a férjemmel befáradnék a legközelebbi irodába (a mi esetünkben Békéscsabára) egy személyes megbeszélésre.
Nagy meglepetésünkre másnap, mikor több olyan ismerőssel beszéltünk, akik szintén jelen voltak a válogatáson közülük sokan csalódottak voltak, mert ők negatív értékelést kaptak. Ekkor azt hiszem először kezdtünk hinni a „csodákban”, és volt bennem egy olyan érzés, hogyha ezek csak a pénzre mennek, akkor nagyon rosszul csinálják (mellékesem megjegyzem, a negatívan kiértékelt gyermekek szüleik közül két család is nagyon tehetős volt). A megbeszélés ideje egy szombati napra esett, melyre a férjemen felül szüleink is elkísértek. Egy kis útbaigazítás után sikerült megérkeznünk az ügynökségre, melybe belépésünkkor egy egészen csodálatos és hangulatos érzés fogott el mindnyájunkat.
Egy igényes kétszintes lakásba érkeztünk, ahol éppen gyermekfotózások zajlottak és az ott résztvevő szülők és munkatársak jó hangulatától volt zajos a tér. A műtermen keresztül egy lépcsőn mentünk fel az emeletre ahol az iroda az öltöző és az egyebek voltak megtalálhatók.
Egy akkor még ismeretlen kedves fiatal hölgy (Kriszti) kísért fel bennünket, illetve a tárgyalás ideje alatt szórakoztatta a gyerekeket, akik hamar fel is oldódtak. A megbeszélés körülbelül 1 órán át tartott, ahol mindent megtudtunk a cég működéséről, referenciákat láttunk és betekintést nyertünk a fotózásra is. Nagyon kevés hely van ahol az ember a családjával igazán feloldódva jól érezheti magát, de ha van akkor ez az a hely.
A tárgyalás végén saját magunk hoztuk szóba a portfóliót, melyre természetesen lehetőség van itt is. A különbség az, hogy itt elérhető áron (ráadásul részletfizetésre) profi minőségbe kapjuk meg a fényképsorozatot. A „hab a tortán” az volt, hogy nem kérték, hogy azonnal döntsünk portfólió ügyben, sőt kifejezetten javasolták, hogy beszéljük meg otthon és szóljunk vissza, ha érdekel ennek a lehetősége is. A válasz ekkor már egyértelmű volt! IGEN!
És innen már minden beindult. Megkötöttük a szerződést majd eljött a fotózás napja. A portfólión túl közös családi képek készítésére is adtak lehetőséget, természetesen ingyen. A fotózás után hazafele a családdal azt beszéltük, hogyha ezek után mégis átverés lenne, akkor sem bánnánk meg. A képeket kérésünkre 1-2 napon belül át tudtuk venni, mondanom sem kell teljes mértékben megvoltunk elégedve velük! Ezért ahogy mondani szokták próbáltunk „borravalót adni”, amit természetesen nem fogadtak el tőlünk, ezt a párom majdnem sértésnek is vette : ) Ezután a gépezet beindult! Gyermekeink fotói a megígért időpontig felkerültek az ügynökség weboldalára, és elkezdődtek a kiajánlások. Az eddig említett történések óta valamivel kevesebb, mint 3 hónap telt el és gyermekeim több magazinba, katalógusba is szerepeltek már. Ez már maga egy elmondhatatlan érzés és az, hogy ezen felül a gyermekeim közbe „zsebpénzt” is kerestek az már csak egy öntet a fagyira. A rendezvények ideje alatt több szülővel is szoros barátságot alakítottunk ki, gyermekeink a mai napig összejárnak játszani. Azt mondanom sem kell, hogy az ügynökség alkalmazottival és vezetőivel szinte, mint családtagokkal tartjuk a kapcsolatot. Tudom, hogy ez nem a reklámok helye, történetem elmesélését nem is ennek szántam. Azt hiszem, egy ilyen korrekt ügynökség nincs is erre rászorulva. Azért osztom meg történetem másokkal, mert üzenni szeretnék azoknak a már csalódott, átvert vagy gyermekükkel modellkedni vágyó szülőknek, családoknak, hogy vannak még remények. Amit az én nevemben és más szülök hozzájárulásával csakis ajánlani tudok az egyértelműen az FMA-Future Model Agency gyermek és felnőtt modellügynökség.
Nem hiszem, hogy jogom van ahhoz, hogy elérhetőségeket adjak meg, akit érdekel, úgyis rátalál a cégre. Remélem sikerült reményt adnom olyan embereknek, akik ezen a téren akarják elindítani gyermekeiket. És sajnálom, hogyha valakit megsértettem azzal, hogy sokat írtam, de kitört belőlem és egyszerűen meg kellett osztanom ezt másokkal is, nehogy még többen áldozatául essenek más inkorrekt cégek csábításának. Köszönöm, hogy megtiszteltek figyelmükkel és időd szenteltek történetem olvasásával.

További sok sikert kívánva mindenkinek maradok tisztelettel egy megelégedett anyuka:

Csilla
Bogi és Rolika anyukája
Vissza az elejére
mazsidrazsi71

HozzászólásElküldve: 2010, Jún. 07, 09:56    Hozzászólás témája: Next+ Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Íme az egyik Next-es dolgozó (babuca) véleménye az őket ért támadásokkal kapcsolatosan. Egy másik fórumon zajló vita szó szerinti idézéséről van szó.
Figyeljetek és aztán mindenki döntse el, hogyan is vélekedik ezen állítólagos modellügynökség tevékenységéről!

"a munkám behívni egy válogatásra az embereket!
Nem tartok sem én sem a Gabi (megj.: a főnöknője) fegyvert a fejükhöz hogy fizessenek... aki fizet magától és önszántából teszi
szóval abba amit én csinálok semmi erkölcstelen nincsen!!!
Bármi kérdésük van akár a telefonba megkapják a választ! ugyan ugy működik a next mint a többi modelügynökség! és nem költözött el csak mivel befejeződött a válogatás igy elég egy kisebb szoba a közvetítésre és egy emelttel feljebb költöztek de ott a kiirás is!!! csak olvasni kell tudni!!!"

"én nem ismerek a világon olyan céget amelyik nem átveréssel foglalkozik vagy lehuzással vagy pénzmosással.
mindegyik a termékét vagy a szolgáltatását árulja vagy igy vagy ugy... vagy elhiszed és megveszed vagy nem...
az hogy itt befizettél és elhitted azt nem kéne ránk hárítani.
ami a szerződésben van az meg mind teljesítve is van semmi olyan igéret nincs benne ami ne lett volna teljesítve.
Perelni meg perelnek minket egy éve és semmi... hiszen a szerződésben nincs semmi amivel lehetne támadni...
A főnök meg nem hinném hogy ennyi év után pont most hagyna itt..."
Vissza az elejére
mazsidrazsi71

HozzászólásElküldve: 2010, Jún. 01, 13:21    Hozzászólás témája: Next+ Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Képzeljétek! A legújabb infók szerint a Next az Andrássy útról egyszerűen felszívódott. Ha ez igaz, kérdés mi lesz azzal a sok, velük szerződésben álló emberrel. Ők most bottal üthetik a "modellügynökség" nyomát.
És hogy is van ez? A cég, amely a rendőrség szerint nem követett el semmiféle bűncselekményt, amikor tisztességtelen haszon reményében gyerekes családok ezreit palizta be, most fogja magát és lelép....
Máshol persze újrakezdik a tevékenységüket. Állítólag már Veszprémben is működnek.
Hát ennyi.
Vissza az elejére
Goofyka

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 13, 21:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát nem semmi, az én férjemtől még mindig megkapom, minek mentem bele, de komolyan mondom megszugeráltak, mert előtte meg is beszéltük 10.000Ft-nál nem adunk erre többett, fizessenek ők ha akarják a lányomat, erre meg bele mentem, és miért? már én sem tudom.

De léteznek ilyen emberek: megszugerálnak.

Szörnyű amugy tényleg, hogy ilyenek vannak, lekéne őket gyilkolni, menjenek ki külföldre.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
mazsidrazsi71

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 07, 09:37    Hozzászólás témája: next Hozzászólás az előzmény idézésével

SZia!

Minket is az Ikeában szólítottak le anno, és máig bánom, amiért nem hajtottam el a hostessüket. Persze lerázhatatlan volt, azért a kicsi pénzért, amit kap. Azt hiszem, kétszáz, ha nevet szerez és újabb kettő, ha a delikvens el is megy a fejtágításra. Hát nem csodás?
Viszont most jött egy ötlet: írok a vezetőségnek, hogy az áruház területén tiltott tevékenységet folytatnak. Fenékbe kéne billenteni az egész bagázst!
Vissza az elejére
korina001

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 07, 09:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pár hete az ikea-ban egy fiatal lány és egy fiu járta körbe a gyerekes anyukákat.
Persze megint odajöttek hogy jaj de szép a kislányom és hogy ez modell ügynökség nagyon szivesen foglalkoztatná...
na nekem se kellett több...elhajtottam a csajt... borzalom már sehol nem lehet az ember nyugodtan??
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
mazsidrazsi71

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 07, 09:25    Hozzászólás témája: next Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

A kétéves szerződés lényege az lenne, hogy ők ezen idő alatt felkutatják neked a lehetőségeket és értesítenek. Viszont ez a gyakorlatban úgy működik, hogy talán (!) felhívnak valamikor olyan lehetőségről tájékoztatva, amiről akár te is tudomást szerezhettél volna máshogy, magyarán akár az ő közvetítésük nélkül is. Ugyanis nem munkát ígérnek, csak lehetőség-felkutatást. Ez egyenlő a nullával. Akit be is hívtak válogatásra, az arról panaszkodott, hogy pl. egy percre behívták a gyereket és körbe kellett fordulnia, meg sem kellett szólalni (pedig angol nyelvtudást kértek) és ennyi. Semmi sem lett belőle. Tehát hiába várod, hogy érdemleges történjék, munka ebből nem lesz! Dehát hogyan is lehetne annak a sok gyereknek/fiatalnak munkát találni ezen a szűk piacon? Kb. ezren vannak a honlapjukon, akik kifizették ezt a bődületes összeget (Kb. 187500 Ft.), de hol vannak azok, akik csak egy részét, vagy cak a regisztrácós díjat? Mi ezért felbontottuk a szerződést és nem vártunk két évet a semmire. Ja még valami: mi garantálja, hogy a cég akár két évig fennáll? Hiszen már többször váltottak nevet és székhelyet, ha forró lett a lábuk alatt a talaj. És büntetlenül újrakezdték az egészet!
Vissza az elejére
Goofyka

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 06, 22:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez elég rossz hír, de sajnos ezt előre lehetett tudni.
Én még arra lennék kiváncsi ha letelik a 2 év akkor utána mi lesz? Felhívnak vajon? nem is értem ezt a 2 évi szerződést.....most járt le az 1 év.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
mazsidrazsi71

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 03, 15:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Sajnos rossz hírem van. A Next+ elleni feljelentéseknek semmi negatív következménye sem lett a cégre nézve. Továbbra is virágzik az üzlet. Munkatársaik napi rendszerességgel csábítják a szülőket és a gyerekeket a nemlétező munkákra és közben dagad a pénztárcájuk. Hiába próbáltuk felnyitni a szülők szemét, hogy miféle "modellügynökséggel" van dolguk, úgy tűnik, addig nem hiszik el, amíg maguk is áldozattá nem válnak.
A hivatalos szervek pedig csak annyit közölnek, hogy a szerződést nem kellett volna aláírni.
Hát ennyi.
Vissza az elejére
mazsidrazsi71

HozzászólásElküldve: 2010, Ápr. 03, 21:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Új információ: megszülettek az első feljelentések a Next+ ellen. Hajrá károsultak!
mazsidrazsi71

HozzászólásElküldve: 2010, Márc. 24, 10:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Felhívom figyelmeteket azokra a riportokra, amiket az ominózus ügynökségről készített két tv-csatorna. Konkrétan: Fókusz és A Tv ügyvédje.
mazsidrazsi71

HozzászólásElküldve: 2010, Márc. 17, 16:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Arra kérnék mindenkit, aki elítéli ennek a modellügynökségnek a tevékenységét, hogy terjessze minél szélesebb körben a róluk szóló információt, mert csak így tudjuk meggátolni azt, hogy növekedjen a károsultak száma.

Köszönöm.
korina001

HozzászólásElküldve: 2010, Feb. 24, 18:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

minket is a szigeten szolitottak le...gyantulanul megadtam a számomat...majd pár nap mulva hivtak hogy ide és ide menjünk mert válogatás lesz..de addigra már körbejártam pár forumot és kérdezősködtem és mindenki amit irtátok negativ dolgokat mondtak róla... na fel is hivott a picsa hogy megyünk e ...én meg elmondtam hogyha mégegyszer fel mer hivni rendőrségre megyek mert ők egy csaló banda... a nőőőő hebegett habogott és kinyomta a telefont.
majd visszahivtam és köszöltem hogy most a rendörségell megyek oda válogatásra.erre közölték hogy ők nem is ismernek engem és ők nem is hivtak még sohasem..szoval nem tudja miről beszélek ez nem is modellügynökség hanem magánszám... utána ki is kapcsolták a telefont..hihihihih
ez a mi rövid sztorink... rohadt állatok...fuj...
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Goofyka

HozzászólásElküldve: 2010, Feb. 24, 12:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát persze hogy müködnek és fognak is csak megint más néven.
Engem azóta nagyon sok ilyen ügynök hivott fel eygikbe sem mentem bele, megvolt a tanulópénz a NEXT-el kapcsolatosan.
Olyan szöveget letudnak nyomni, és utólag mondják az árat, amikor már becsaptak a jóval és belementél szóban, aztán közlik "csak egy regisztrációs dij van hátra ami .....Ft fél évre, vagy évre. NA PERSZE.

Már rögtön ezzel kezdem ha ilyesmi hív, "ha regisztrációs dij van kösz nem!"

Egyikkel össze is vesztem, mert igent mondtam telefonban x összegre, és megjött a számla XXX összegről ami 3-szorosa volt amit ő mondott, irtam nekik e-mailt hogy nem áll szándékomban kifizetni nekik ezt, azt mondták nem lehet ezt mert ők már leadták a hirdetést,, utána néztem, sehol sem volt a hirdetésem, irtam nekik megint, felhivtak, ment a huza-vona. Aztán mondtam nekik felejtsenek el, nem irtam alá 1 szerződést sem, nincs fizetni valóm, a szóban lévő igenem semmit sem jelent.

A nextnél meg még mindig bánom hogy ekkorát hibáztam.
tyrexa

HozzászólásElküldve: 2010, Feb. 18, 11:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Jajaj...sajnálom Goofyka!

Mi is kb 3 éve találkoztunk ezzel az ügynökséggel. A nagylányomra vetettek szemet, milyen csinike, szép a szeme, szép a pofija...hmmmmmm, milyen egzotikus ......pont ilyen lánykákat keresnek több reklámfilmbe is....vigyünk fürdőruhát....na, itt lett nagyon gyanús a dolog. Mit akarnak egy 10 éves kislányon nézegetni? Fürdőruhában? Jó-jó, lehet, hogy üldözési mániám van, de nem tetszett a dolog. Persze Ancsi be volt zsongva, már ünnepelt fotómodellnek gondolta magát, belehalt volna, ha nem megyünk el.
Mikor közölték, hogy a portfólió készítése mennyibe kerül, hát körberöhögtem őket. A sógorom valódi modellekről készít portfóliókat, töredék áron. Közöltem, hogy ennyiért szó se lehet róla, de ha ennyire dekoratívnak gondolják Ancsit, és reklámfilmekbe szerepelhetne, akkor hozok készen portfóliót, akár már másnap(családon belül nem kérünk ugye pénzt ilyesmiért Laughing )
Na, ekkor azonnal viszakoztak, hogy mit képzelek, csak a sajátot fogadják el bla-bla-bla...
Nekem se kellett több, jól beolvastam a miss pics.nak , fogtam Ancsit és bevágtuk magunk mögött az ajtót.
Egyébként volt a híradóban, hogy többen is feljelentést tettek a cég ellen, mert ugye csak lehúzták őket, semmiféle munkáról nincs itt szó...
Ez kb 2 éve lehetett, ezek szerint működnek tovább...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Goofyka

HozzászólásElküldve: 2010, Feb. 12, 20:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sajnos mi bele estünk a csapdájukba és legszivesebben kiírtanám őket, de nem érek vele el semmit, mert bezárnak aztán nyitnak új néven új helyen ugyan ezt és csinálják tovább.

Anyósom elvitte kisláynunkat a MArgitszigetre, ott egy jószituált nő leszólította őket, milyen szép a gyermek stb. Anyósom megadta az én telszámomat neki, felhívtak, gondoltam miért is ne elmentem, ha nem voltak 100-an akkor sehányan.
Elmondtak vmi bemutatkozó szöveget mire készüljünk, de a sok gyerek nyüzsgése miatt semmit sem hallottam.
Aztán mindenkit kiküldtek, majd szólitottak egyenként, a miss pipik ott ültek az asztal mögött és várták hogy a gyerekek produkálják magukat, na most az én lányom minden kérdésre válaszolt, még énekelt is.
Kb 4 nap mulva telefon hogy bekerültünk, vigyünk fürdőruhát, olyan időpontot adtak hogy már kár hogy elmentem és ebben csak magamat hibáztathatom mert én voltam az a rossz anya aki elrángatta a gyerekét pont ebéd után, amikor a kiságyában kellett volna szunyokálnia, ráadásul esett az eső. Olyan szöveget lenyomtak, hogy nem tudtál nemet mondani, pedig előzőleg férjemmel megbeszéltük, hogy ha ez pénzbe kerül nem megyünk bele, és tessék! Én mégis belementem, komolyan megszugeráltak, ott nem én mondtam az igen szót. Ráadásul nagylelküen kedvezményt is kaptam, hűha.
Azóta nyáron felhivtak menjek válogatásra a Benkő riportfilmjéhez, na persze......
Jobb is hogy nem vittem, nem tudom ki látta a műsort.
Lényeg egy csomó pénzt kaparintottak meg 2 éves ?? szerződésre, és azóta le sem szarnak minket. Abból a pénzből elmehettem volna nyaralni és most nagyon nagy szükségem is lenne rá.
Borka

HozzászólásElküldve: 2010, Feb. 08, 13:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mi kapcsolatba kerültünk velük - férjemet szólította le egy fiatal csaj, és ő is mustrálta meg a fiunkat, hogy jajdeszép -, de idejében megkaptam az infót, hogy ez az a m.ü., amely átveri a jónépet. Amikor megláttam a névjegyet, amit a párom hazahozott, gyanakodni kezdtem, hogy ez az a m.ü., és intettem, hogy ne menjenek el. Jól emlékeztem, így már nem mentünk el a megbeszélt találkozóra. Smile Örülök, hogy egy vasunkat sem csalták ki! Sajnos, mi azok vagyunk, akik egész életükben szopnak az anyagiak terén, így ezt sikerként könyveltem el, hogy most nem sikerült minket ilyen helyzetbe hoznia senkinek. Laughing
És még, aminek örülök, és ami szerintem rendkívül gázos ebben a dologban, az az, hogy a gyerekeket jól behülyítik, hogy ilyen sikeres leszel, meg olyan keresett leszel. Szegény gyerek jól beleéli magát, és később, amikor nem történik semmi, összetörik lelkileg... A fiam is teljesen felvillanyozódott, de ő még annyira nem értette, hogy miért jó ez, csak hogy poén - de idejében lehűtöttük, hogy nyugi, nem megyünk, mert ez nem jó dolog, a nénik/bácsik nem akarnak jót tőle... Nem kesergett, megértette, nem zavarja, azóta sem említette, tehát annyira nem bántotta az ügy.
Sajnos, ilyen rohadék ez a világ - a legszívesebben... le se írom, mit csinálnék az ilyenekkel! Evil or Very Mad

Mazsi, azt akartam kérdezni, hogy Ti rosszul jártatok? Vagy még idejében szóltak nektek?
mazsidrazsi71

HozzászólásElküldve: 2010, Feb. 08, 12:14    Hozzászólás témája: Next+ Modellügynökség=Átverés!!! Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Fórumozók!

Felhívom a figyelmeteket, hogy ez a budapesti modellügynökség igencsak etikátlan módon pénzt csal ki hiszékeny szülők zsebéből, gyerekeiknek munkalehetőséget (modell, statiszta) ígérve, amiből persze később semmi sem lesz. Ne essetek bele a csapdájukba!

Ezúton kérek mindenkit, aki már kapcsolatba került velük és úgy érzi megkárosították - anyagilag vagy éppen erkölcsileg -, jelentkezzen!
[/b]
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés