Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
DONOROS LOMBIK - betegjogok

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Mariza

HozzászólásElküldve: 2010, Jan. 16, 20:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem, nem epalfy, én nem gondolnám, hogy Te rosszindulatú, vagy bajkeverő lennél! Nem is írtam ilyet!

És abban is igazad van, hogy változtatni kéne a törvényeken, /és még nagyon sok minden máson/ de ez sajnos nem rajtunk "betegeken" múlik!
De szerintem az orvosok többsége segítőkész ebben a témában, és még néha "szemet is húnynak" egy-egy rossz törvény ellen! Én elhiszem, hogy Te a tökéletességre törekszel, de látod, hogy ez manapság még lehetetlen, mert rosszak a törvények, és addig csak a nagyon nagy összhang /Orvos és Beteg között / hozhat létre "ÚJ ÉLETEKET" ilyen módon! Azért mégiscsak az Ő kezükben vagyunk akár Donorként, akár Fogadóként...! Szerintem, de nehogy megharagudj!
Nagyon tisztelem, hogy már többször Voltál Donor, és kívánom, hogy még annyiszor sikerűljön, ahányszor csak lehet!
Ha írsz priviben, nagyon szívesen elolvasom, és tényleg nem támadni akarlak!

Üdv: Mariza
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
epalfy

HozzászólásElküldve: 2010, Jan. 16, 20:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Mariza!

Persze nyilván én vagyok a rosszindulatú, bajkeverő!
Én tisztességesen, kölcsönös bizalmi alapon képzelem el a petesejt adományozást, az előre megismert törvényi keretek és kockázatok tudatában.
Nem hinném, hogy én diktáltam, amikor elfogadtam a doki utasításait, mindenben pontosan, kooperatívan.
Tehát a saját kötelességeimet tisztességgel elláttam.
Nem hinném ugyanakkor, hogy egy donort alapanyagként kell kezelni és pl. tájékoztatás, hormonszint mérés, előzetes kivizsgálások, utólagos kontroll nélkül kell elbocsátani minden zárójelentés nélkül.
Miért gondolod, hogy én akarom végigvezényelni vagy beleszólnák bármibe is?
Hidd el nekem is volt már pozitív tapasztalatom dokival is, ápolással, vérvétellel, véradással kapcsolatban is. Pl. öröm, ha vért adhatok, mindig jó hangulatú az ellátás, megyek is amint tudok.
S részemről pozitívan álltam a petesejt donációhoz is abszolút.
Egyébként 2 császármetszésem volt és mindkettő után a nővérkék kedvence voltam, mert annyira csendes, önellátó, problémamentes, együttműködő voltam...
Nyilván ömlenghetnék is a szépségekről, de ez szerintem felesleges, mert azon kéne változtatni, ami nem megy jól, nem a kevés rendben folyó ügyön örömködni rózsaszín szemüvegben.
Nem tudom feltűnt-e, hogy nem szájtépés a célom, megbízható dokit-intézetet keresek, s nem véletlen vagyok bizalmatlan, hosszan sorolhatnám az optimista lépéseket és a kiábrándító valóságot.
Segítettem 2 meddő nőn és ez jó. De ha lett volna doki, aki pl. petesejt megosztást is bevállal, akkor akár 4 reménykedő nő is anya lehetne mára.
De persze dőljünk hátra és örüljünk határtalanul, rosszabb is lehetne...
Ha gondolod priviben leírom konkrétan mi lett az eredménye pl. annak, hogy bizalommal-optimistán visszatértem a 2. donoros lombikra ugyanahoz a dokihoz.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Mariza

HozzászólásElküldve: 2010, Jan. 16, 17:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves epalfy!
Nem szeretnélek megbántani, de nem tudom miért tartod olyan fontosnak ezt a ps-adományozást, ha számodra olyan rosszak a tapasztalatok! Visszaolvastam az összes hsz-edet, és szinte mindegyikben csak a negatívumot látod, hol ebben, hol abban...!
Sajnos sok minden nincs rendben az eügyben sem, és ezekre az esetekre tényleg nem az a jellemző, hogy Te diktálhatsz! Ezt vagy elfogadod, vagy látod..., köszönik szépen, de nemkérik a segítségedet!
A...-t meg kell védenem, mert MI ott csináltuk végig a ps-Donoros lombikot, és Csak jó tapasztalataink voltak, úgy az intézet hozzáállásától kezdve az orvossal való együttmüködésünkig! SEMMI problémánk nem volt, de az is igaz, hogy nem Mi vezényeltük végig, hanem minden esetben közremüködtünk szó nélkül az Orvossal! Nem is volt olyan pontja, amibe úgy éreztem hogy bele kéne szólnom, mindent hatalmas tudással, és emberséggel csináltak!
Tényleg nem bántani akarlak, de ezt le kellett írnom!

A hozzászólás legutóbb Mariza által 2011, Jan. 29, 09:11-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
epalfy

HozzászólásElküldve: 2010, Jan. 15, 20:34    Hozzászólás témája: DONOROS LOMBIK - betegjogok Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Nemrégiben anonim petesejtdonor voltam egy neves intézetben.A leszívás előtt ösztrogén szintmérést kértem, amit csak vonakodva csináltak meg. (a doki szerint külön kellet volna érte fizetnem, a vérvételen azt mondták ez is a TB-s lombik része)Az eredményt közölték, de nem mondták, hogy sok-e, mit jelent.Én elkértem a leletem, s meg is kaptam, több papír és nyilatkozat aláírása után.Viszont elkértem az összes többi leletem is, amelyek a lombikkal kapcsolatosak és nem adták ki, mondván az az intézet belső nyilvántartása.Szerintem meg rólam szóló személyes adatok voltak benne, leleteim, pl. hogy a 3 kontroll ultrahangon mit találtak és saját eredeti, szűrővizsgálati leleteim, amiket bekértek előtte tőlem! Szerintetek rendben van így?Tényleg 1 db vérvizsgálai lelet papírt kaphatok egy 2 hónapos lombik kezelésről összesen? Azóta sincs semmi papírom, zárójelentésem a TB-s lombikomról! Szeretnék újra adni, de olyan helyen, ahol az én jogaimat is tisztelik.Már sok helyütt jártam, de főként rossz tapasztalataim vannak.
BMC, Kaáli pl. nem tűnt segítőkésznek, Ciris nem megbízható és drága.

Véleményeket várok a Semmetweis Egyetem asszisztált reprodukciós osztályáról és a Forgácsról, esetleg Dévairól!
Jár valaki ezek közül egyikbe petesejtdonorral együtt?

Köszi a hozzászólásokat!
Várok, minden petesejt adományozással kapcsolatos tapasztalatot!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés