Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Mozgássérült gyermek

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kis_angyalka

HozzászólásElküldve: 2012, Feb. 14, 22:59    Hozzászólás témája: LEHETŐSÉG A GYÓGYULÁSRA Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Látom ebben a fórumban már régóta nincs új bejegyzés, de azért remélem vannak még olyanok, akik erre tévednek.
Létezik egy kezelés, amely segíthet a Parkinson-kóros, strokos, gerincvelő sérültes, születési oxigénhiányos, epilepsziás és még sok más betegségben szenvedő embereken (gyermekeken is).
a kezelésről további információkat az alábbi weboldalon tudhattok meg, remélem segítségül szolgál valakinek
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
eliszia

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 27, 23:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Látom elégé el lett hanyagolva ez a fórum. Pedig egyre több beteg gyerek jön a világra így sajnos.
Vissza az elejére
konduktor

HozzászólásElküldve: 2010, Feb. 10, 22:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Dee!

Még sohasem fórumoztam, de most a kedvedért írok néhány sort, hátha hasznát tudod venni.
1. A XVII. kerületben az említett napközin kívül van még az új Gyökér utcai bölcsi is, ahová sérült és integrálható gyerekeket vesznek fel és 5-(6?) éves korukig ellátják őket: gyógypedagógus, logopédus, konduktor, szakgondozók, pszichológus. Ebben a bölcsiben lehetőség van arra is, hogy csak a fejlesztő foglalkozásokat vegye valaki igénybe, ha egyébként nem akar közösségbe járni.
2. Van egy integrációs ovi konduktorral, logopédussal, szintén XVII. kerületben
3. Szigetszentmiklóson: Mozgássérült gyermekek óvodája és konduktív mozgásfejlesztő ambulancia
Ha valamelyik érdekel, tudok telefonszámmal is szolgálni. Remélem segíthettem!
Vissza az elejére
Pearl

HozzászólásElküldve: 2010, Jan. 26, 20:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Dee!

Az jutott eszembe, hogy estleg felhívhatnád az Országos Mozgásvizsgáló Bizottságot a Mexikói úton. A telefonszámuk: 1-220-6459 Ők nagyon segítőkészek az én személyes tapasztalatom szerint. Legalábbis velünk azok voltak. És mivel az oviba való felvételhez tőlük kell szakvéleményt kérni, ők tudják, hogy a Ti problémátokkal, ilyen fokú mozgássérültséggel esetleg melyik óvoda vesz fel gyerekeket. Nekem is megmondták, hogy a mi környékünkönkön elvileg melyik ovi fogadna bennünket. Igaz az már más tészta, hogy oda nem vették fel a lányom, de legalább tippet tudtak adni.

Puszi Nektek!
Dee

HozzászólásElküldve: 2010, Jan. 26, 16:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Teljes az elkeseredettségem Sad
Kb 30 óvódával beszéltem már.... Az integrált ovik, nem is annyira azok, megkaptam, hogy a súlyosan mozgássérültekkel nem is foglalkoznak, 99%ban ez a bajuk... Mindenki küld a Petőbe... Petőbe első vizsgálatra van hely áprilisra!!! Addigra viszont az összes ovis helyet betöltik....
Sem CSepelen, sem Kőbányán, sem Ferencvárosban a komplex óvódákban sem fogadják...
keresztúron van egy napközi oothon, ahova felvennék esetleg, de ott is azt mondták, hogy szellemileg nem oda való...
Ugyanis szellemileg enyhén sérült csak, vagy éppen csak elmaradása van,
mozgásban meg nagyon sérült... Így egyelőre semmink sincs Sad
Most bújopm a netet, a fórumokat, de egyelőre senki nem tudott semmit Sad Sad

Kissé kezdek lankadni... Sad Crying or Very sad

Ha még eszetekbe jutna valami, azt nagyon megköszönném :*
Vissza az elejére
Pearl

HozzászólásElküldve: 2010, Jan. 21, 23:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Dee!

Hát, a beszoktatás az oviba nálunk sem volt könnyű mérkőzés! 2008. decemberben kezdtünk el járni, merthogy vele együtt én is óvodás lettem Smile Én szerencsés vagyok, mert egyenlőre még itthon lehetek Helgával. Szóval visszatérve az ovira, először csak 2 órát voltunk, hogy barátkozzon a helyzettel, és közben nagyon sokat volt beteg is. Tavasztól már több időt töltöttünk az oviban, de bizony egész évben jártam vele én is. Azért bevallom, nagyon élveztem! Végre az addigi bezártság után jókat beszélgettem az óvónénikkel meg a gyerekekkel. Olyan jó érzés volt, hogy mind úgy jött hozzám, mint ha én is oda tartoznék, és hirtelen néhány órára lett egy csomó "gyerekem".
Amit én a Helgán látok, hogy bár szeret oviba járni mert sok izgalmas dolog történik, azért lelkileg még sok minden dolgozik benne. Nagyon érzékeny, és egy kicsit magának való. Az ő esetükben a felszabadult, nyugodt játék egy egészséges közösségben nagyon-nagyon sok időt vesz igénybe. Sokszor sajnálom én is a lányom, amikor a kis szíve bánatáról mesél, de tudom, hogy a való élettől és az emberi viszonyok nehézségeitől nem lehet örökké megkímélni. Egyszer meg kell tanulnia, hogy a gyerekek nem mindig kedvesek, néha bántók és "gonoszak", és neki meg kell tudnia védeni magát. Helgának ez megy nagyon nehezen. Ha őt kiközösíti néhány lány egy játékból, az számára egy világkatasztrófával ér fel, és napokig rágja magát rajta. Azért remélem mire vége lesz ovinak, oldódnak benne ezek a feszültségek is.

Mi is jártunk sokat lovagolni, Helgám is nagyon élvezte és sokat használt neki. Már nagyon várja a jó időt, hogy újra mehessen.

Szép napot nektek is!

Puszi!
Dee

HozzászólásElküldve: 2010, Jan. 18, 19:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok
köszönöm szépen :*
A fiam Keve, és a Bárcziban Ildihez járunk Smile
Most próbálok időpontot kérni a Mexikói útra, úgy olvastam a neten, hogy náluk is van, ugyen nem ovi, de suli előkészítő azoknak, akik nem sulis korúak, de már 4- 8 évesek... Hát kiváncsi leszek.
Szuper lehet, az integrált ovi, olyanokat is néztem már, csak a 4 óra miatt elég közelinek kellene lennie... Kőbányán találtam egyet, meg CSepelen, de még nem tudtam velük beszélni... Embarassed Cool
Még a normál ovi sem egyszerű manapság... Hát még a spec...
Ti dolgoztok a gyerek(ek) mellett?
ÉN sajnos igen...
Heti egyszer március és december között terápiás lovaglásra is járunk, egyébként jártunk a Korai Fejlesztőbe...amirúl már nincs olyan jó véleményem, meg jártunk a Tunyogiba is, ahol csak csoportos foglalkozások vannak és idéntől nagyon sokat akartak kérni... EZért maradt a Bárczi, ahova meg már "öregek" vagyunk, de még így úgy amúgy maradhatunk idén, a korai fejlesztő részlegen...

ÉN is félek ám az ovitól...

Na, majd beszámolok az eredméyekről... Smile

További szép napokat :*
Vissza az elejére
pikerics

HozzászólásElküldve: 2010, Jan. 18, 09:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok lányok Very Happy

szép napot, szép hetet mindenkinek Smile Very Happy Smile

Pearl, megkaptam a leveled, köszi Smile csak nem volt időm még válaszolni rá, de mindjárt pótolom Embarassed

Baby smiley

[^]  
Vissza az elejére
evinene

HozzászólásElküldve: 2010, Jan. 16, 03:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok mindenkinek kellemes hétvégét!!!

Dee most olvasom, Nem akadály Évikém sem indult el ( elindulás előtt vagyunk kézzel vezethető kapaszkodva jár de van ott mintha babakocsi volna olyan kislány is jár oda mindig látom amikor tolják Évikét nem kell, most ők a kis csoportosok Smile
Látják ők, Évikén is meglepődtem hogy felvették, mert tényleg még nem tud önállóan járni de látszik hogy majd idővel fog...
Bárcziba felvették ha jelzed időben a szándékot akkor úgyis kidolgoznak egy tervet a mozgásfejlesztésére. ( még többet kap a lányom amióta az értelme előre lódult)
Évikém kap dévényt is meg intenzív mozgásterápiát, hidroterápiát ( a jövőhéttől óvodai keretek között fogja kapni)
Már tavasz előtt jóval odajárhat a beiratkozási mizériát is elkerülöm ez is valami Smile

És lehet ismerjük egymást Dee Laughing Laughing
3éves kor előtt úgy sem kérdeznek rá hová szeretnéd járatni, Évikénél a korais néni kérdezte akkor hová gondoltam a lányt mondom, ha lehet akkor hozzájuk tovább.
Azóta voltunk bizottság előtt vagyis nem vittem a lányt, mert beteg volt, de kaptam javaslatot arra hogy oda vihetem meg volt beszoktatás is őket lassan fokozatosan szoktatják be... SmileSmile
Évike is napi 4órában lesz ott többet egyelőre még nem bírna, pedig 4éves lesz május 25-én

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Pearl

HozzászólásElküldve: 2010, Jan. 15, 23:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Pikerics!

Volt egy kis gondom a levelező programommal. Mivel nem érkezett visszajelzés, és nem is válaszoltál, szeretném megkérdezni, hogy megkaptad egyáltalán a levelet amit küldtem?
Pearl

HozzászólásElküldve: 2010, Jan. 15, 23:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Dee!

Én Zalában élek, mi Tapolcára jártunk a PRI-be lombikozni.
Az én lányom is szemüveges Smile Szerencsére rendesen hordja, és tűri, hogy lassan már két éve minden nap leragasztjuk a szemét. Igaz, most már csak a jobbot és azt is napi 3 órában. Na meg sokat segít a dolgon, hogy a "ragacsok" szép színesek, van rajtuk szivecske, rúzs, virág, meg minden ami egy kislánynak tetszik. Very Happy
Sajnos a környéketeken a távolság miatt nem ismerek speciális óvodát.
Nekem nagyon nagy szerencsém volt, mert a Helgát annak ellenére, hogy nem tud önállóan járni, és hogy még mindig pelenkázni kell (mert bár szépen alakul, de még mindig nem tökéletes a vizelet visszatartása), felvették sima óvodába, integrált jelleggel, ami azt jelenti, hogy max. napi 4 órát lehet ott. Igaz ezt is egy "véletlennek", meg annak köszönhetem, hogy az óvoda vezetői meg az óvónők igazi elkötelezett pedagógusok, akik nem a problémát, hanem a lehetőséget látták a lányomban. Sőt! A felvételünk előtt természetesen meg kellett kérdezni a csoportba járó gyerekek szüleit is, hogy mi a véleményük arról, hogy egy sérült kislány járjon a gyerekeik közé. Nekem utólag mesélték el, hogy egyhangúlag szavazták meg a felvételét, és az volt a véleményük, hogy ez csak javára válhat a gyerekeiknek, mert toleranciát és empátiát tanulhatnak. A lányom is szeret oviba járni, igaz a beszoktatással nagyon sok gondunk volt, nagyon sokáig csak úgy maradt ott, ha én is ott voltam vele. Szerencsére az óvónénik nagyon toleránsak voltak. Most már sok barátja is van.
Nekem is az a véleményem, hogy egy kisgyereknek mindenképp kell a gyerek társaság. Én bármennyire is szeretnék, nem tudok már olyan önfeledten és fantáziadúsan játszani mint egy gyerek. Very Happy
Fejlesztést is biztosít számára az ovi, a Mozgásvizsgáló Bizottság javaslata alapján. A helyi speciális iskolába járok vele heti két alkalommal logopédiára meg gyógytornára. Az óvónőkkel nagyon jó kapcsolatban vagyunk, a Helga semmiből nem marad ki. Ha szabadtéri programok vannak, akkor előbb megyek érte és megyek én is velük. Ahová nem tud együtt gyalogolni a többiekkel, oda tolom a kocsijában. Így megy ő is "futkozni", terméseket, leveleket gyűjteni a parkba, hemperegni az avarba, most a hóban ő is csinált hóangyalt a többiekkel, és hógolyózott is egyet. Igen, a nagy mozgások mellett, nála is gondok vannak a finom mozgásokkal is. Neki külön tanítani kellett, hogyan fogja a ceruzát, hogyan tépkedje a papírt stb. de ebben is nagyon sokat segítettek neki, meg nekem is adtak ötleteket, hogy itthon milyen játékokkal tudom ezeket a képességeit fejleszteni. A lehetőségekhez képest ebben az oviban igyekeznek neki pontosan olyan boldog ovis pillanatokat szerezni mint a többieknek. Ezért aztán nem győzök nekik hálás lenni!! Azért is szeretem mindig elmesélni, hogy ilyen intézmény és ilyen hozzállás is van, mert sajnos annyi rossz példát, és elkeseredett szülő írását lehet olvasni a lapokban meg a fórumokon. Igazából szerintem ez tényleg csak a gyerekek szeretetén meg a hozzálláson múlik. Ebbe az oviba egyébként, ami hangsúlyozom, nem speciális ovi, felvettek már Down-kóros, enyhe szellemi fogyatékos, beszéd sérült, étel allergiás, szóval mindenféle problémás kisgyereket.
Őszintén kívánom Neked, hogy Te is találj egy ilyen toleráns ovit a kisfiadnak!

Puszi mindenkinek!
pikerics

HozzászólásElküldve: 2010, Jan. 14, 18:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szervusz kedves Dee:)

én meg most vagyok BMC-sSmile
és a Pethő ovijába jártam, sajnos más ötletem nincs a kisfiadnak...

kitartást és sok erőt neked is Smile

[^]  
Vissza az elejére
Dee

HozzászólásElküldve: 2010, Jan. 14, 14:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Most látom Pearl... Nahát Smile
Valahogy együtt lombikozhattunk....
ÉN BMC-s voltam....

[^]  
Vissza az elejére
Dee

HozzászólásElküldve: 2010, Jan. 14, 14:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

ÉN egy elég régi fórumtag vagyok itt... Akkoriban a lombik miatt regisztráltam és ím, meglepetésemre megmaradt a regnevem Smile
Sajnos ebbe a témába is beleillek már.. Éppen ezért is kukkantottam vissza.
Nekem is mozgsásérült gyermekem van , az elsó sikeres ICSI lombik után egy fiam és egy lányom született.
Kicsit koraszülöttek voltak, de a fő gond az volt, hogy toxémiás lettem...
Szó szó... A fiam súlyos mozgássérült és sérült szellemileg is... Egyrész, mert epilepsziás lett és vagy 4 hónapig nem is kezelték, NEM VETTÉK ÉSZRE!! (pedig szóltam...)
másrészt meg gondolom Ti is tudjátok, hogy a mozgás elmaradás hozza magával a szellemi elmaradást is...
Ikertesójával nincs gond, kicsit hypoton, szemcsije van... és infantilis Very Happy Rendes oviba jár...
Esetleg Ti tudtok Bp-en, vagy Pest megyében Üllő - Vecsés - Gyömrő - Gyál---környékén spec ovit?
Nagyon szeretném már, ha járna oviba.. de egyelőre nem találok Neki megfelelőt...
A Bárcziba járunk, de nem biztos, hogy felveszik oda, mivel nem jár még...

ELőre is köszönöm és kitartás Mindenkinek :*

[^]  
Vissza az elejére
pikerics

HozzászólásElküldve: 2010, Jan. 11, 21:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Pearl,

mentettem köszi Smile

[^]  
Vissza az elejére
Pearl

HozzászólásElküldve: 2010, Jan. 09, 22:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Pikerics!

Sok mindenről tudnék még veled beszélgetni ebben a témában, ha szeretnéd, de szívesebben tenném a saját e-mail címemen, mint egy nyílt fórumon, amit bárki elolvashat. Smile A történtek egy része ehhez túl bizalmas. Néhány napra nyilvánossá tettem az e-mail címem, ha gondolod.

Puszi Neked is!
pikerics

HozzászólásElküldve: 2010, Jan. 08, 12:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szia Pearl! Smile

na jól kibőgtem magam, ahogy olvastam amiket írtál...eláztattam a klaviatúrát Smile

GYÖNYÖRŰ A KISLÁNYOD!!!

nem a lombiktól félek, meg a bökdöséstől (két inszemen már túl vagyok, én is magamat lőttem) de nem is tudom pontosan megmondani, dereng bennem valami alig tudatosuló félelem, hogy ha valami gond lesz a kicsivel, akkor engem fognak hibáztatni, hiszen én sem vagyok "százas" és hogy volt-e jogom kockáztatni... de most leírva látom, hogy milyen kicsinyes önző félelem ez...mit számít ha haragudni is fognak rám.
nagyon nagyon jókor jött, és hihetetlen ajándék, hogy megismerhetlek és elmeséled a történetedet, nagyon nagy erőt ad Smile Smile Smile
én is világéletemben anyuka szerettem volna lenni, már mi is hosszú évek óta próbálkozunk, meddőségibe is járunk...remélem hamarosan én is hordozhatok valakit a szívem alatt. Very Happy
vigyázz magadra és kis családodra Smile
puszi nektek Smile

[^]  
Vissza az elejére
Pearl

HozzászólásElküldve: 2010, Jan. 06, 22:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

[^]  

Csináltam Helgusnak egy vonalzót, hogy meg tudjátok nézni Őt! Majd igyekszem magamról is feltenni egy képet.
Pearl

HozzászólásElküldve: 2010, Jan. 06, 22:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nálunk jól teltek az ünnepek. Karácsony is szilveszter is családi körben. A szentestét mindig hármasban töltjük, aztán a következő napokon ellátogatunk mindegyikőnk családjához, és persze Petrához is kimegyünk a temetőbe. Helga persze nagyon boldog volt, hogy mindekitől kapott ajándékot, és az idén először még a "hasznos holmik" kategóriába tartozó dolgoknak is tudott örülni. Smile)) Végre elértünk abba a korba, amikor már vele is lehet társasozni, amit bevallom én is nagyon élvezek! Szilveszterkor is itthon voltunk hármasban, jobbára meséket néztünk meg játszottunk. Helga nagyon büszke volt, hogy ő is kapott kölyök pezsgőt, és koccinthatott velünk. Nem bánom, ha most jön majd egy kis böjt, mert kissé túlzásba vittük az evést is. A sógornőm cukrász, és a szomszéd néni is imád sütni, így az enyémmel együtt annyi süti volt, hogy nem győztük enni. Fel is ment egy-két kiló itt-ott. Smile))) De legalább felszabadult a sok édességtől egy is boldogság-hormon is! Néha nem árt Wink A héten a sok szabadság után igen nehéz volt visszaállni a szokásos menetrendre. Főleg, hogy október vége óta sokat volt beteg, így alig volt oviban, meg kénytelenek voltunk sok kezelést is kihagyni. Szegény terapeuták meg ovó nénik meg is kapták mind a jó kis év eleji hiszti adagjukat! Smile) De legalább végre kellően elfárad napközben, és most éjszaka jól alszik. Ilyenkor van egy kis nyugalom.

Pikerics! Mindig el szoktam mondani, hogy a velem történteknek, nem a lombik az oka. Ugyhogy ne félj tőle! Persze annak, hogy ikreim lettek igen, ami kockázatos terhesség. De a koraszülésem közvetlen oka nem ez volt. Hanem az, hogy a 11. héten az A babánál volt egy bevérzésem. Akkor még nem látták, hogy hol lehetett a baj. Mivel a megfelelő megtartó kezelésnek hála Petrám ez után szépen fejlődésnek indult, és úgy tűnt minden rendben, az orvosom nem foglakozott többet a dologgal. Csak a szülésnél derült ki, hogy valószínűleg akkor sérült meg az egyik szállító ér a köldökzsinórban, és mivel a maradékon nem tudott már elegendő táplálékot szállítani a további növekedéséhez, ezért sorvadni és haldokolni kezdett a méhemben. Ez pedig sajnos bármelyik terhességnél előfordulhat. A durva az a dologban, hogy sem a kötelező UH-k során, sem amikor bekerültem a megyei kórházba magzatvíz szivárgás miatt, még az ottani UH-n sem vették észre közvetlenül a szülés előtt, hogy Petra milyen kicsi. Talán ha időben észreveszik, még lehetett volna segíteni. Ebben nem volt szerencsém. Viszont nagy szerencsém volt abban, hogy a főorvos aki műtött nagyon profi és nagyon emberséges volt, és hogy ott állt a koraszülött osztály főorvosa a csapatával meg a két inkubátorral, és azonnal ellátták a lányokat. És a három hónap alatt végig, amig ott voltunk, csodálatos munkát végeztek. A sors fintora, hogy amikor megszülettek, Petrám 24 cm és 340g!!! volt, és életképesebb mint a kétszer akkora Helga! Hihetetlen, mennyire élni akart. Neki az első napokban több esélyt adtak az életben maradásra mint Helgának. Akkor neki önálló légzése volt, igaz nagyon hamar lélegeztetőre került egy fertőzés miatt. Aztán sajnos soha többé nem tudták levenni róla. És így is küzdött és élt 3 hónapot. Amikor elment, 1400 g volt a súlya. Leküzdött nagyon sok mindent, szépen növekedett, de végül a tüdeje feladta a harcot. Azóta ha nagyon nehéznek érzem az életem, mindig őrá gondolok, hogy mekkora küzdő volt, és megmutatta, hogy nincs lehetetlen. Mert az, hogy ő egyáltalán a szülés után életben maradt, és ennyi ideig küzdött, hihetetlen erőről tanúskodott. Tudod, nagyon nagy hálával gondolok Rá minden nap, mert közhelynek hangzik, de tényleg igaz, hogy az ember ilyenkor töpreng el és döbben rá az élet értelmére. Ez persze nagyon sok mindent megváltoztatott az életemben, a családomhoz, a barátaimhoz, és igen, a férjemhez való viszonyomat is. És sokaknak ez nagyon nem tetszik ma sem. Más értékrenddel már más szemmel néz az ember sok mindent. De mint írtam Neked, soha nem bántam meg egy percre sem semmit. Petrával olyan csodálatosan erős kötelék volt köztünk, és annyi szeretet adtunk egymásnak abban a három hónapban, ami sokaknak egy élet alatt sem adatik meg. Helga pedig itt van velem. Megkaptam amire annyira vágytam, két gyönyörű kislányt, akiket szerethetek. Még ha egyikük arcocskáját már csak az emlékeimben idézhetem fel. Persze a hétköznapok nem ilyen rózsaszínűek, ez tény, sőt!!!! és néha bizony én is ordító oroszlánná változom, és távozik a gőz rendesen. Smile))) De hát emberből vagyok én is. Smile))) És igen, az elmúlt öt évben többet bőgtem és hisztiztem, mint az előző harmincban összesen. De ha nem így fognám fel, és fogadnám el a lányaim sorsát, és a saját sorsomat, nem hiszem, hogy túl tudtam volna és tudnám ezután is élni ezt az egészet. Mindig azt szoktam mondani, én akartam őket, akkor tartozom nekik annyival, hogy erős leszek, és megteszek mindent, amit kell.

A lombik program egyébként szerintem közel sem volt annyira félelmetes, mint amilyennek én is hittem. Nálunk nem is próbálkoztak mással, egyből lombikra mentünk, mert a dokik szerint a kíméletesebb módszerekkel nem lett volna semmi esélyünk. Az egyetlen dolog amivel nagyon tele volt a hócipőm a rengeteg vérvétel. A karjaim a végén már úgy néztek ki mint egy narkósnak. Nem beszélve arról, hogy mivel közben dolgoztam, és nem volt időm elrohangálni a rendelőbe, én adtam be magamnak a hormon-injekciókat minden nap. Az sem volt kellemes. De legalább a dokim nagyon elégedett volt, boldogan mutogatta a stimulációs görbémet, hogy pont olyan mint a nagykönyvben. Elsőre sikerült is a lombik, ami nagyon-nagyon szerencsés dolog volt! Akikkel akkor együtt csináltuk végig a programot, és sikerült nekik a beültetés, mind egészséges, gyönyörű babákat szültek. Minden évben el szoktunk menni az intézet baba-találkozójára is, az nagyon jó dopping!
Ugyhogy ne add fel és ne félj! De azért kívánom Neked, hogy nélküle is sikerüljön, mert mégis csak az lenne az igazi!!

Ne haragudjatok, hogy néha napokra eltűnök és csak utána válaszolok, de sokszor mire este ide tudnék ülni, inkább beesek az ágyba és alszom. De amint tudok, írok! Remélem most már, hogy Helga időben elalszik este, több időm lesz.

Puszi Nektek!
pikerics

HozzászólásElküldve: 2010, Jan. 05, 15:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

BÚÉK nektek is kedves Anyukák!!!! Smile

Pearl, le a kalappal előtted, ez nagyon nagyon kemény menet lehetett már eddig is! A szívem szakadt meg, amikor olvastam, hogy miken mentél keresztül (pláne, hogy mi is évek óta szeretnénk kisgyereket, és már lassan mi is a lombiknál tarunk, és hát bennem is van természetesen egy adag félsz, hogy hogyan is lesz és hogy minden rendben menjen). Helga nagyon szerencsés, hogy te lehetsz az anyukája:) és hogy megteheted, hogy otthon legyél vele, és mindenféle (gondolom nem olcsó) terápiára vidd Smile
Sajnos az is szinte törvényszerű, hogy ez az embert próbáló történet rányomja a bélyegét a férjeddel való kapcsolatodra is, még így évek múltán is. Az én szüleim között is rengeteg feszültséget gerjesztett ez a dolog, holott nekik nem is kellett ennyi szomorúsággal szembenézniük, hiszen ők nem vesztették el egy gyermeküket sem...
volt olyan pont az ő kapcsolatukban is, amikor majdnem elváltak, de rendezték soraikat, és most jobban szeretik egymást, mint valaha:) nagyon örülök, hogy már ti is túl vagytok ezen a krízisen Smile

Puszilom Helgát, és Evinene, Évikét is Very Happy

[^]  
Vissza az elejére
evinene

HozzászólásElküldve: 2010, Jan. 02, 13:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Békében és egészségben gazdag boldog új évet kívánok mindenkinek!!!

Kedves anyucik hogy teltek az ünnepek?

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Pearl

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 28, 22:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Pikerics, és Evinene!

Pikerics, nagyon köszönöm amiket írtál!!!!

Én is örülök, hogy megismertelek benneteket!

Helga sérülése amiatt történt, hogy a 28. héten született B ikerként. Nagyon nehezen tudták őt kivenni, és ez alatt az idő alatt agyvérzést kapott. Szóval a korai érkezés, az agyvérzés és az oxigén hiány (lélegeztető gépen is volt, 2 hétig tubusos, újabb két hétig cpap, és még utána is sokszor leszürkült) együtt okozták nála a problémát. Mi úgy jöttünk haza három hónaposan a kórházból, hogy valszeg nyaktól lefelé béna, és szellemi fogyatékos lesz. Én azt mondtam, nem! A környékünkön elég sok a terapeuta, még ha maszek úton lehet is elérni őket. Itt helyben találtunk egy nagyon szuper gyógytornászt, aki már négy hónaposan elkezdte kezelni Dévény-módszerrel. A mai napig áldom a nevét és a kezét, mert azt, hogy a Helga hová jutott el, nagyrészt neki köszönhetem. Három éves korában sajnos abba kellett hagynunk, mert akkor már annyira tiltakozott, hogy rendszeresen hányt a kezeléseken. Egy év szünet után négy évesen kezdtük el újra, egy másik terapeutával. Ő jóval fiatalabb, kicsi gyerekei vannak, és a Helgával is jobban meg tudta találni a közös hangot. Szépen együtt működnek, heti egy alkalommal járunk hozzá. Közben sok mást is csináltunk. Két éves korában kezdtünk el vele lovagolni járni. Ez a kötött csípőjének nagyon jó volt. Sokat lazított rajta. Az ovi miatt ez most egyenlőre fel lett függesztve, de tervezzük, hogy amint kijön a jó idő, újra kezdjük. Jártunk vele egy évig Ayres-terápiára is, ami az egyensúlyának nagyon sokat használt. Mellette két éves kora óta megy folyamatosan a hagyományos gyógytorna is. Egy évig jártunk vele konduktorhoz is, de azt sajnos nyár elején abba kellett hagynunk, mert a terapeutánk komolyan megbetegedett, és nem tud dolgozni. Más meg sajnos nincs itt a környének. Egyébként Helga a legnagyobb fejlődést akkor produkálta, amikor a Pethő- és a Dévény módszert együtt csináltuk.
A sok cipelés miatt az én gerincem is rendszeres karbantartást igényel, hogy bírjam az iramot. Egy hónapban egyszer jár hozzám egy tüneményes hölgy, Yumeiho masszázst kapok tőle. Ilyenkor Helgát is megkezeli, és neki is sokat használ. Természetesen én is tornáztatom itthon rendszeresen. Az említett terápiákon már rengeteg mindent megtanultam, meg szerencsémre csupa olyan szakemberrel hozott össze a sors, akik maguk is megtanítottak sok gyakorlatra, sok tanácsot adtak, mit hogy csináljak. A kis szobája félig tornateremmé van alakítva, van bordásfalunk és sok fejlesztő eszközünk is. Tulajdonképpen nála a torna a mindennapi rutin része, mint másnak pl. a fogmosás. Talán ennek is köszönhető, hogy 5 éves korára a teljes bénaság kilátásától eljutottunk a majdnem önálló járásig.
Na meg annak, hogy abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy megengedhetem magamnak azt a luxust, hogy itthon legyek vele gyes-en, és rá áldozhassam minden időm. Ez úgy érzem nagyon nagy dolog.

Hát, anyaként nem volt könnyű megélni ezt a helyzetet, az biztos. Az elején legszívesebben elbújtam volna a világ elől. Igaz nem is annyira Helga miatt, inkább a testvére halálára vonatkozó kérdések miatt. Ez együtt, sokszor éreztem úgy, hogy túl sok. Az valahogy mégsem fordult meg soha a fejemben, hogy ha lehetne, visszacsinálnám. Nekünk tíz év házasság után születtek a lányaink, ICSI lombik eljárás segítségével. Annyira akartam már gyereket, hogy majdnem belebetegedtem. Sokszor eszembe jut azóta is, hogy talán azért kaptam pont Őket az égiektől, mert ott is tudták, hogy aki ennyire vágyik gyerekre, az bármit meg fog tenni érte akkor is, ha nem lesz "tökéletes". Ez így is lett, de nagyon kemény volt. Főleg amikor a barátnőim sorban szülték az egészséges babákat, és az emberben akaratlanul is ott van a kérdés, és a vágy, hogy neki ez miért nem adatott meg? És biztos igazad van abban, hogy ezt a gyerekek pontosan megérzik. Helga is sokat mondogatja mostanában, bármiért is szólok rá, vagy próbálom fegyelmezni, hogy "az én hibám". Nehéz neki megmagyarázni, hogy nem így van. Próbálom vele megértetni, hogy nem vele vagyok elégedetlen, őt mindig nagyon szeretem, hanem a viselkedésével. Ő ugyanis védekezésül egy igazi kis vadóccá vált. Egyszer azt is mondta nekem, hogy anya, én lázadó leszek!! Ő daccal és ellenkezéssel próbálja levezetni a benne lévő feszültséget. Egyébként egy tüneményes, nagyon okos kislány, az érzelmi intelligenciája pedig kimagasló. Talán pont ezért is nehéz neki ennyire feldolgozni ezt az egészet. Ráadásul az elmúlt jó fél év egy kemény menet volt köztem és az apukája között is, eléggé válás közeli állapotba kerültünk, ami tovább rontotta a biztonság érzetét. Most úgy tűnik, szerencsére sikerült rendezni a sorainkat, és talán újra békesség lesz a kis családunkban.

Evinene. A terápia amiről a múltkor írtam egy ún. cranio-sacralis terápia. Ha rákeresel a net-en, meg tudod nézni miket írnak róla. Szerintem nagyon ígéretes.
Én is úgy vagyok vele, hogy az ég világon mindent hajlandó vagyok kipróbálni, ami egy kicsit is használhat. Ennek most van itt az ideje.
Aztán nagyon remélem, hogy majd én is boldogan figyelhetem, ahogy a lányom önálló, boldog életet fog tudni élni. Megteszek a fizikai fejlődéséért mindent, amit tudok, de azt hiszem ennél sokkal fontosabb, és egyben nehezebb feladat is, hogy megtanítsam arra, hogyan legyen így is boldog. Én akkor leszek elégedett magammal mint anya. Ezért is írtam már az első bejegyzésemben is, hogy nagyon foglalkoztat ennek a problémának a lelki oldala.
Pikerics! Nagyon örülök annak, hogy megismertelek, mert Te egy pozitív példa vagy arra, amit én is szeretnék elérni. Smile

BOLDOG, BETELJESÜLÉSEKBEN GAZDAG ÚJ ÉVEK KÍVÁNOK MINDENKINEK!

Szeretettel gondolok Rátok!

A hozzászólás legutóbb Pearl által 2010, Jan. 24, 00:00-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
evinene

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 18, 21:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok

pikerics

Évikének van dévényezés is a Bárczy Gusztávban ő közép súlyos egyelőre és igazolhatom az élni akarását
hidroterápiát is kap még mindig sokat lábujjhegyezik kapott gyógycipőt is egyelőre még mindig nem indult el pedig annyira akar kézen fogva tud menni
Nála a koraszülöttség következtében történt minden értelmi mozgás fejlődése lassú 2éve járunk fejlesztőbe az alig mászástól eljutott a lányom a majdnem elinduláshoz oviba is ezért fog majd oda járni...

Kellemes hétvégét mindenkinek!!!
Szombaton munkanap lesz...

[^]  
Vissza az elejére
pikerics

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 18, 14:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szia Pearl! Neked is szia Evinene Smile

ne haragudj , hogy csak most válaszolok, de el voltam havazva melóval.
Sajnos az én időmben sem foglalkoztak a mozgássérülés lelki oldalával sem az a gyerek sem az anya tekintetében. Nagyon nehéz. Nekem sem volt könnyű, de szerintem anyunak nehezebb volt. Neki jobban fájt ha csúfoltak, ha elestem, mint nekem. ösztönösen elkezdtem védeni, és nem mondtam el, ha ilyesmi történt, hogy ne szomorkodjon (de ez se volt jó, mert így egyedül maradtam ezzel a dologgal:) Felelősséget éreztem anyu iránt, egy felől azért vigyáztam rá, mert ő volt (és ma is:) az én mentsváram, az az ember akire maradéktalanul számíthatok; másfelől megéreztem a drága mosolygós nevetős, bohóckodós arca mögött azt a mérhetetlen szomorúságot és csalódottságot, amit amiatt érzett, mert én így születtem. Én magamra vettem ezt a felelősséget is (ilyen a gyereklogika) mintha én tehettem volna a mozgásérülésemről. Próbáltam kiengesztelni, jóvátenni ezt az egészet azzal hogy igyekeztem nagyon "jó" gyerek lenni, letenni valamit az asztalra, hogy büszke lehessen rám, főleg amikor a második húgom is megszületett és kiderült, hogy ő is olyan lábú, mint én. Ezekre a dolgokra csak felnőtt fejjel jöttem rá (pszichodráma)
Hozzá kell tennem, hogy rendkívül boldog gyerekkorom volt, egy nagyon meleg szerető nagy és kiscsaládba nőttem bele, de amely család tagjainak kemény munkával meg kellett bírkóznia a fogyatékosságokkal való viszonyával. Anyuék igazából akkor nyugodtak meg teljesen, amikor felnőttem, és látták boldogulok az életben: egyetemre jártam, gyönyörű szakmát tanultam, dolgozom, és még a páromat is megleltem:)))
Úgy nőttünk föl a kisebbik húgommal, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne, hogy kis bicebócák vagyunk és hogy ez egy cseppet sem gátol minket semmiben, max egy kicsit nehezebben és lassabban másszuk meg azt fát, vagy hegyet, ami az utunkba kerül. A húgira még sílécet is csatoltak (persze csak egy kis lankán) mert annyira szeretett volna anyuékkal és az egészséges húgommal sielni:) Sokkal erősebbek vagyunk, mint azt bárki is gondolnáSmile Nagyobb az élni akarásunk, a bizonyítási vágyunk.
Természetesen vittek orvosról orvosra minket, meg a Pethő intézet ovijába, a torna véget (ez volt az egyedüli spec intézmény, ahol megfordultunk különben normális iskolába jártunk)
és úszni!...vízben sokkal könnywebben mozgunk, anélkül, hogy megterhelnénk az izületeinket. Apu már négyévesen megtanított úszni, mentem utána a Balatonba mint a kiskacsa Smile

Szóval a lelkiek...én is nagyon kötődtem anyukámhoz és állandóan az ölében ültem volna, hiszen otthon, az enyéim között voltam "szerető biztonságban"... már nem emlékszem pontosan mi segített, hogy könnyebb legyen a leválás...talán az hogy már kétévesen jártam félnapra tornázni a Pethő intézet ovijába (anyának ott kellet hagynia), meg sokat voltam kórházban (anyu nélkül természetesen...na, ezek kegyetlen emlékek!)
meg az is segíthetett hogy volt két húgom és én lettem az "okos nagylánya anyunak" aki szépen egyedül is el tud intézni egy csomó mindent. Meg mindig voltak kis barátnőim. Talán Helgának is segíteni fog.

Az egyensúlykérdés az örökSmile én sajnos bot nélkül elesnék. nem jó az egyensúlyérzékünk, ez ezzel a betegséggel jár (legalábbis az enyémmel: én Little kóros vagyok, asszem még nem írtam:) , de sokáig azt hitték én is agyvérzés miatt lettem beteg lábú)
és az izmaim spasztikussága miatt bizony én sem tudok a mai napig sem nyújtott lábban ülni a földön, ha nem támasztja meg valami a derekamat.

nem tudom pontosan milyen terápiára viszed Helgát de esetleg ki lehetne próbálni a Dévényi módszert is, lazításra. Sajnos én már túlkoros voltam (kilencévesen) mikor odakerültem. érdemes minél hamarabb elkezdeni.

na, mára abbahagyom, így is elég hosszúra sikeredtem:)

NAGYON BOLDOG KARÁCSONYT ÉS ÚJ ÉVET:))))

örülök, hogy megismertelek, és puszilom Helgát Smile))

[^]  
Vissza az elejére
evinene

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 06, 14:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok mindenkinek szép napot!!

Pearl
Köszi nektek is a legjobbakat
Remélem a terápia beválik kislányodnak drukkolok nagyon...

[^]  
Vissza az elejére
Pearl

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 06, 11:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Eviene!

Nagyon szépen köszönöm a válaszod!!!! Megkeresem a fórumot.

Tündéri a kislányod! Igazi erős kis maszat, hogy ekkora hátránnyal is itt van veled! Én is látom a saját lányomon, hogy akkora erő és küzdés van benne, hogy a felnőttek is megirigyelhetnék. Sokszor bennem is ez tartotta az erőt, hogy ha ő ennyire erős, akkor én sem adhatom fel!. Smile))
Mégegyszer köszönöm! Jó egészséget kívánok Nektek!!!

Pont itt a családi net-en olvastam egy új terápiáról. Nagyon felcsigázott, és itt Zalában is van szerencsére. Januárban el is viszem Helgát. Hátha benneteket is érdekel.
evinene

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 06, 01:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Perl ajánlhatok egy oldalt
itt tudsz tanácsot kérni szakértő dokiktól is!!

Évikém is 560grammal született 25.hétre agyvérzés lényeg még mindig nem indult el... most 3,5éves vonalzóból is ktűnik

Van bemutatkozó oldal is
Itt nagyon sok féle baba, gyerek van nekem is annyit segítettek már

[^]  
Vissza az elejére
Pearl

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 05, 00:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia kedves Pikerics!

Nagyon köszönöm, hogy válaszoltál!!!! Elnézést, hogy csak most tudtam ránézni a net-re. Annyira szerettem volna már valakivel megismerkedni, aki érintett ebben a kérdésben! Kislányom a 28. héten született B ikerként, 890 g-al, és születésekor agyvérzést kapott. Akkor azt mondták, hogy valószínűleg se szellemileg, se fizikálisan nem lesz ép. Sőt. Aztán az elmúlt évek kemény munkája, meg az égiek kegye folytán mostanra ott tartunk, hogy szellemileg ép, integrált jelleggel egészséges gyerekek közé járhat óvodába. Önállóan nem tud még járni, de segítséggel, illetve járókerettel már valamennyire egyedül is tud közlekedni. A legnagyobb bajunk most már nem is annyira az izomrendszerével van, hanem azzal, hogy az egyensúlyát nem tudja megtartani. A problémám nekem ott van, hogy az elmúlt évek alatt annyira egymásra gyógyultunk, hogy most amikor végre tudna egy kicsit "önálló" lenni, nagyon nem akar. Folyton úgy viselkedik, mintha még kisbaba lenne. Állandóan benyúl a blúzom alá ha alkalmat talál rá, hogy neki kell a cici, kéri, hogy etessem meg, ringassam el stb. Nagyon nehéz, mert sokáig tényleg agyon féltettem, állandóan vigyázni kellett rá, mert ha elesett nem popsira esett mint a többiek, hanem hanyatt. Voltunk párszor a balesetin vele. Sokáig nehezen nyelt, négy éves koráig nem aludta át az éjszakákat stb. Nagyon sokáig ülni sem tudott rendesen, a földön előre nyújtott lábbal még a mai napig sem tud. A fürdés, öltözés és sok egyéb tevékenység esetében is még mindig sok segítséget igényel. De azért már egyre több mindenre képes lenne magától is, de nem igazán akarja! Nagyon nem akar "leválni" rólam. Elsősorban abban szeretnék segítséget kérni, hogy ezt másoknak hogyan sikerült megoldani? Hogy tudnám őt segíteni abban, hogy kicsit önállóbb legyen? Hogyan tudnám megtanítani arra, hogy bár( mint ahogy már ő is megértette,) más mint a többiek, ettől még egy teljes értékű emberke, aki képes arra, hogy a maga módján, a korlátaival együtt is boldoguljon a világban! Egyébként ezért is ragaszkodtam ahhoz, hogy egészséges gyerekek közé járjon, mert felnőttként is közöttük kell majd élnie.
Tudod sokszor érzem magam rosszul amiatt, hogy próbálok egy hozott vagy tanult mintát alkalmazni a nevelésben, ha nem megy, kiakadok, aztán kezembe kerül egy-egy cikk vagy egy jó könyv aminek kapcsán rájövök, hogy olyasmit várok el tőle, amire nem képes, és nem azért mert nem akarja. Olyankor mindig lelkiismeret furdalásom van, mert rá kell jöjjek, hogy közel sem tudok mindent arról, mit is érez, vagy mi zajlik benne. Amikor pl. pici korában kiderült, hogy azért nem alszik és forgolódik és sír állandóan, mert éjszaka a feszes izmai "rángatóztak". Én ebből egy darabig csak azt láttam, hogy nyűgös, forgolódik, és én egyszerűen nem tudok aludni. Igen rossz anyának éreztem magam utána. Sad Annyira rossz, hogy az orvosok is olyan minimális információkat adnak. Az a tapasztalatom, hogy Helgával mivel szellemileg ép csak a mozgása szempontjából foglalkoznak, pedig sok-sok egyéb apró problémánk is van, amiket nem igazán tudok kivel megbeszélni. Pl. állandó gond az elalvás. Az éjszakákat már átalussza, de elalduni nem akar, egyszerűen nem akarja becsukni a szemét. Aztán véletlenül olvastam az egyik terápia vendégkönyvében egy hölgyről, aki leírta, hogy neki is rossz a szeme, egyik rövid- másik távollátó mint Helgának, (-6, +1,5) és óvodás kora óta este sötét karikákat lát a szeme előtt, amitől mindig félt és nem mert elaludni. Nagyon rossz érzés, hogy megint olyasmiért haragudtam rá, amiről nem is tudtam, hogy esetleg előfordulhat! Én egyszerűen csak azt gondoltam, hogy szórakozik a lefekvéssel, aztán nem. Sad Pedig járunk vele rendszeresen szemészetre, de soha nem mondták, hogy ilyen is lehetséges. Szóval egyre inkább az az érzésem, hogy az ő látható mozgás gondjai csak a jéghegy csúcsa. Mások tapasztalataira azért vagyok kiváncsi, mert szeretném őt, és a benne zajló folyamatokat jobban megérteni, ennek az egész fizikális sérülésnek a lelki oldalát, és hogy ezáltal jobban tudjak neki segíteni. Illetve hálás lennék minden olyan technikai tanácsért, apró trükkökért, ami segíthet a minennapi problémák pl. az öltözés megkönnyítésében. Bocsánat ha kicsit hosszúra sikerültem. Smile)) Szóval minden érdekel!!! Válaszodat előre is köszönöm!!
pikerics

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 01, 11:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szia Pearl:)

én egy ilyen gyerkőc vagyok Smile)) én a másik oldalról tudok neked segíteni, ha tudok:)

[^]  
Vissza az elejére
Pearl

HozzászólásElküldve: 2009, Nov. 29, 23:03    Hozzászólás témája: Mozgássérült gyermek Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Egy öt éves mozgássérült kislány anyukája vagyok, és szeretnék megismerkedni olyan anyukákkal, akiknek hasonló problémával küzd a gyerkőcük.
A válaszokat előre is köszönöm.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés