Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
PCOS - a szakadár fórum
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 119, 120, 121  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Anita59

HozzászólásElküldve: 2015, Márc. 13, 11:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem is PCOS betegségem volt. Nekem a Mens Mentisben segítettek, azóta jól érzem magam. Sportolok, jó a közérzetem az úszógumik is eltűntek. Nagyon segítőkészek és kedvesek voltak, mindent megtettek a gyógyulásom érdekében! Ajánlom mindenkinek!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Aelin

HozzászólásElküldve: 2010, Dec. 06, 21:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Negyedéves szülésznő hallgató vagyok, szakdolgozatot írok "Meddőség" témában, kérdőíves kutatáshoz szeretném kérni a segítségeteket. Ezen a linken elérhető a kérdőív:
http://ripet.hu/feedback.php?kid=6zad72h54thu8fa1 Remélem nem veszitek tolakodásnak. Ha mégis elnézéseteket kérem, de próbálok minden lehetőséget kihasználni az anyaggyűjtésre. Minden segítséget, tanácsot előre is köszönök!
Vissza az elejére
trillian

HozzászólásElküldve: 2010, Szept. 19, 14:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Szerintem hasznos és érdekes:
http://hel-p-cos.blogspot.com/

Kellemes vasárnapot Mindenkinek!
Trillian
Vissza az elejére
trillian

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 30, 18:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Cirmok,
én most egy kis erőre kaptam(gondoltam adok:)
nekem kezd hatni a diéta+mozgás(bár néha kínlódós)csak teljes kiőrlésű termékek,semmi cukor,sűrűn keveset.Nekem nem fogynom kell,de a bőröm katasztrófa volt és már szinte jó,de persze ez még csak a kezdet,de én ennek is örülökSmile
Köszi a tippet!
Vissza az elejére
cirmok

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 26, 14:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A PCOS-sal foglalkozó legeslegjobb és hozzáértő társaság Bp-en a Mensmentis... www.mensmentis.hu ... én kb. 1 hónapja szedem a merckformint... 160 g diétán vagyok, de sajnos még egy dekát se fogytam és el vagyok szontyolodva...
Vissza az elejére
trillian

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 04, 10:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia La Chicca,

nagyon köszi a bátorítást,rám fér.Sajnos fokozza a frusztráltságomat,hogy tönkrement a párkapcsolatom,amiért persze nem kár,ha egy betegség kibillenti,de akkor is nehezebb egyedül...
Csinálom a diétát,próbálok figyelni a mozgásra,az önértékelésemet kell még egy kicsit gatyába rázni.
Azért csatlakoztam a fórumhoz,hogy egy kis erőt merítsek.
Köszönöm,hogy válaszoltálSmile
Vissza az elejére
La_Chicca

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 04, 10:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Trillian!

Nem kell ennyire tragikusan felfogni ezt a helyzetet. Nem halálos betegségről beszélünk, sőt a nők nagy százalékát érinti a probléma. Tehát az önsajnálaton túl kell lépni, örülni kell hogy kiderült, és tudsz tenni azért hogy jobban érezd magad, esetleg ha babát szeretnél akkor jó eséllyel sikerüljön is. Ezek után egészségesebben kell élni. Odafigyelni mit eszünk, mozogni. Hidd el egész másképp fogod látni a helyzetet.
Figyelmedbe ajánlom a www.pco-szindroma.hu oldalt. Sok hasznos dolgot megtudhatsz.
Én is PCOS-el és pajzsmirigy alulműködéssel küzdök.
Kaptam gyógyszert, odafigyelek mit és mennyit eszek, heti 4-5 alkalommal aerobic órára járok, és nem feltétlenül a betegségekre gondolok, hanem arra hogy javíthatom az életminőségemet, és hogyan is érem el majd azt amit olyan nagyon szeretnék már.
Kitartást és fel a fejjel!
Vissza az elejére
trillian

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 04, 09:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

sajnos PCOS klubtag lettem,még nem vagyok túl minden vizsgálaton,de az esélyeim több mint jók.
Azzal a kéréssel,kérdéssel fordulok hozzátok,hogy hol lehet olyan társaságot találni(Budapesten)ahol ezzel a problémával foglalkoznak,mert sajnos elég komoly lelki megrázkódtatást okoz,és nem tudom egyedül feldolgozni.

Segítségeteket előre is köszönöm!
Vissza az elejére
0csicsi0

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 03, 00:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok!

én is újonc vagyok!

Smile

Nekem is PCOS-em van sajnos!

Inzulinom is nagyon magas, de cukor beteg nem vagyok, A cukrom jó.

inzulinom éhnyomri:7.7
60perces 64.2
120perces 87.2

szóval elég magas nekem is. eddig puregon pen injekciókkal kezelgettek,Míg el nem mentem a KAÁLI intézetbe Krizsa dokihoz járok. nála derültek ki a problémáim.

Viszont én adimetet kaptam 4. napja szedtem és már megy a hasam,és elég rosszúl vagyok,mivel étvágyam nincs mióta szedem a gyógyszert és mindentől hányingerem van,még a csokit sem kívánom pedig ez már nagy dolog:)

43kg voltam és 62vagyok most.Tehát elég sok ment föl nekem is.

Szeretnék érdeklődni hogy hasmenés meddig lesz,illetve fogyni ki hogy fogyott a gyógszeretől?
Vissza az elejére
Epres

HozzászólásElküldve: 2010, Jún. 21, 13:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Málnácska,

Én is most lettem PCO-s, és Inzulin rezistenciám is van. Én is metformint kaptam 3*500mg-ot, és emelkedett prolaktin szintre egy kis Bromocriptint. Mindez egy februári vetélés kapcsán derült ki.
Nekem már van egy nagy lányom az első házasságomból, de most a második házasságomban is szeretnénk babát. Hát nem könnyű, már próbálkozunk egy ideje, de reménykedem. Sok lánynak összejött, nekünk is sikerülni fog Laughing KITARTÁS!

Az én orvosom azt mondta, hogy nagyon komolyan kell venni a diétát és a gyógyszert, mert ha nem, könnyen kialakul a Diabetes, főleg a terhesség alatt. Én sem számolgatom a glikémiás indexet, de nem eszem cukrot és nagyon odafigyelek a többi szénhidrátra is.

Hogy álltok a gyógyteákkal?
Ivott már valaki Palástfű teát, állítólag nagyon hatásos (progeszteron szintet és egy esetleges beágyazódást segíti a ciklus második felében), persze az kérdés, hogy Bromocriptinnel szabad-e együtt inni? Mit tudtok erről?
Vissza az elejére
Rambóka

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 03, 14:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szolgálati közlemény:

Az idei évtől a PCOS Szívügy Alapítvány fogadhatja az SZJA-ból történő 1 %-os felajánlásokat.
Adószámunk: 18127076-1-41
Az alapítvány működéséhez és az önsegítő körök elindulásához nélkülözhetetlen a kassza feltöltése. A felajánláshoz a honlapról letölthető a nyilatkozat
http://www.pco-szindroma.hu/index/pcos_1.pdf
Adományokat az alapítvány 10701128-44738000-51100005 bankszámlájára is tudunk fogadni.

Segíts, hogy minél több sorstársnak segíthessünk!

Malnacska

HozzászólásElküldve: 2010, Ápr. 10, 15:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Véletlen tévedtem erre az oldalra és rengeteg hasznos infót olvastam, amiket köszönök nektek. Szeretném én is röviden leírni a történetemet, hátha én is segíteni tudok ezzel, majd valakinek..

29 éves vagyok és nálam mostanában diagnosztizálták a PCOS-et. A történet eleje talán arra tehető, hogy sajnos a terhesség alatt híztam több mint 30kg-ot! (43kg-ról lettem 77kg. Én 21 évesen spontán lettem, másfél hónap alatt terhes.)De igazából 3-om éve merült fel a PCOS lehetősége, csak az akkori orvosom inkább fog. gátlóval szerette volna kezelni és azt mondta, hogy ez nem PCOS. (pedig a labor értékek és az UH a kezében volt! LH/FSH arány tolódás, sok férfihormon, kimaradozó mensi, apró ciszták az UH-n. A terheléses vércukrom jó volt, a sima ÉH. kicsit emelkedett!!) DE.. A kicsit emelkedett cukor miatt, (5.Cool diétába kezdetem mozgással kiegészítve. Közben kaptam Clostybegyl amitől egy csomó mellékhatás fellépett. (hajhullás, hízás, egy nagy ciszta), de a várt eredményeket nem hozta meg. Aztán kb 1 év múlva, az életmódváltás eredményeképpen (visszafogytam 55kg-ra, nem agyaltam annyit) a dolgok nagyon lassan, de spontán rendeződni látszottak. A mensim újra minden hónapban rendesen megjött (igaz 35 napra, de ez mindig is így volt) és jól éreztem magam. A ciszták mind felszívódtak. Azt hittem mindennek végre, vége. De most ismét előjöttek a gondok. Emaradt mensi, apró ciszták. 64kg!!! (hízás) stressz!!! Ezúttal, az élet abban a szerencsében részesített, hogy sz "új" háziorvosomról kiderült, hogy nődoki is. Megcsináltuk a hormon vizsgálatokat, az UH-t, a terheléses cukrot INZULIN VIZSGÁLATTAL!!!! És a lényeg itt van.. A hormon eltolódás megint kijött, a cukor hajszállal több csak, de a terhelt inzulinom 81.(a norm. max 25!!) Így kiderült, hogy van egy nagyfokú inzulinrezisztenciám, és AZ UTOLSÓ UTÁNI PILLANATBAN VAGYOK A CUKORBETEGSÉG ELŐTT!! Ha ő nem ragaszkodik ehhez a vizsgálathoz, ez nem derül ki csak már maga a cukorbetegség, ami úgye egy gyógyíthatatlan és rengeteg borzalmas szövődménnyel együtt járó betegség. Azért írtam le a történetem, hogy azok akik még nem mentek ilyen vizsgálatra, de a PCOS felmerül ne hagyják magukat, mert a meglévő cukorbetegséget már nem lehet gyógyítani. És ez az inzulinrezisztencia már, csak akkor mutatkozik meg a sima terheléses vérvételben, ha a cukorbaj már megvan! Sad A kezelésemre 1x1000g meforált kaptam + cukorbeteg diéta+ mozgás! Remélem rendeződik az inzulinom és akkor a ciszták és mensi is fog! Én azt gondolom, hogy a sikeres kezelés elengedhetetlen része, hogy a dolgokat, összefüggéseket megértsük és fejben is rendezni tudjuk őket! Mindenkinek szép napot! Üdv: Málnácska
Vissza az elejére
harsanita

HozzászólásElküldve: 2009, Feb. 02, 11:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Ildi

nem hallotttam a gelrol, nekem egy baratnom adott progeszteron injekciokat, felvittem a dokinak es azt mondta, hogy jo, fel lehet hasznalni.
Utanajarok ennek a croninnak.

Belgyogyi-mensmentis dr.Br

A dieta ugy ahogy megy, cukros szénhidrát nincs, teszta, krumpli néha befigyel. Ha edessegre vagyok, akkor norbi update pudingot eszek.
Mozgas---alllando újrakezdo vagyok.
baratodildi

HozzászólásElküldve: 2009, Feb. 01, 15:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

harsanita:
A cronin 8% gelrol hallottal mar? Nekem progi helyett azt javasoltak, de aztan maradt az utro, mert a dokim nem ismerte.
A gyogyszer ellett dietazol, tornazol? En Timire varva csak a gyogyszert szedtem es mellette cukros szenhidratokat megvonva dietaztam, most meg nem annyira dietaztam, viszont intenziven es sokat mozogtam. Ugy tunik mind a ket dolog segitett a gyogyszer hatasat novelni.
Hova jarsz belgyogyaszhoz?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
harsanita

HozzászólásElküldve: 2009, Jan. 31, 15:24    Hozzászólás témája: -- Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Ildi!

Kb 2 éve tudom, hogy inzulinrezisztens vagyok, a neten olvasgattam orvosi cikkeket es az egyiken mar diagnosztizált PCOS lévén megakadt a szemem. Ebben a cikkben írtak a PCOS nők metforminnal való kezeléséről is. A téma azonban vaskapukat döngetett, mar ami a nogyogyit illeti.
Aztan egyszercsak csengett a telefonom, a baratnom az éva magazinban olvasott egy uj "cégről", ahol végeznek terheléses vizsgálatot inzulinméréssel.
a cukorertekeim jok, ehomi inzulin 10 körüli, terheléses legutobb 80 volt.
Azt mondta a belgyogyi, hogy a lombik miatt romlanak az eredmenyek, de kitartas.
3*850 mg merckformin XR -t szedek. Majd tavasszal kell mennem kontrolra, júniusban meg jon a 3. lombik, valami utosebb progeszteronnal, mint a utro volt.
Remelem igy osszejon.
Vissza az elejére
baratodildi

HozzászólásElküldve: 2009, Jan. 30, 21:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia anita!
Ez egy elegge ritkan latogatott topik, de azert nagyon orulok, hogy idetalaltal.
Neked milyenek az IR eredmenyeid? Mar a lombikok elott kiderult az IR vagy csak utana?
Mennyi metet szedsz ra?

mary1000:
A csokkeno glukozbol latszik, hogy IR. Hat tenyleg jo, hogy kivizsgaltattad magad.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
harsanita

HozzászólásElküldve: 2009, Jan. 30, 14:24    Hozzászólás témája: sziasztok Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Új vagyok a forumon, 34 év 2 lombik, PCOS és IR
mary1000
A lent leirt insulinertekekert en sirva konyorognek, szerintem jok lettek.
Mi az a APC rezisztencia?
Vissza az elejére
Rambóka

HozzászólásElküldve: 2008, Dec. 28, 23:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mary!

Jól tetted, h. léptél, és kivizsgáltattad magad.
Mindenképpen kezelni kéne a problémáidat, akkor jóval nagyobb eséllyel futnál neki a 4. lombiknak, de lehet, h. nem is lenne rá szükség (már feltéve, h. a párod rendben van).
mary1000

HozzászólásElküldve: 2008, Dec. 15, 12:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Régóta olvaslak benneteket! Nagyon sok segítséget jelentett, hogy visszaolvastam az jrásokat. Magamról annyit, hogy én is lombikozom 3 inszemen és 3 lombikon vagyok túl. Úgy látom a 3. után többen besokaltak, mint én is. A sikertelenségek után - és az olvasottak alapján- határoztam el, hogy kivizsgáltatom magam belgyógyászatilag. /Milyen jó lett volna, ha ezt egy orvos javasolja!!!!! / Szóval elmente és kiderűlt; inzulinrezisztencia, magas prolaktin /22,89 a 3. cn. Érdekes a Kaáliban soha nem mondták! APC rezisztencia miatt további vizsgálat szükséges valamint lehet a pajzsmirigyem is alulműködik.

éhgyomori glükóz: 4,9 mmol/l
120 perces 3,3 mmol/l
inzulin éhgyomori: 8,5
120 perces 11,4
APC rezisztencia: 119,7
prolaktin: 22,89
TSH: 2,15 viszont
anti-Thyroglobulin: 33,19
anti.TPO: 67,37
anti-TPO

Lányok van köztetek valaki akinek egyszerre ennyi minden összejött!
Miért kell az embernek magát felelslegesen kinoztatni! A fentiek alapján nem csoda, hogy nem sikerűltek a lombikok. Szerintetek vágjak bele a következőbe, vagy várjak vele? A korom miatt /38/ nem nagyon szeretném az időt húzni, de azt tudom már, hogy jobb nem siettetni a dolgokat, mert visszüt. Metformint 850-t elkezdtem szedni, de még a napi 2xfél-ig sem jutottam el. Ha van kedvetek válaszoljatok! Üdv!
Vissza az elejére
sszsuzsa

HozzászólásElküldve: 2008, Nov. 15, 23:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szedem a Merckformint 3*850mg-ot. A 2 órás inzulinértékem áprilisban 260 volt (asszem 30-ig jó), augusztusban már csak 80.
A hormonjaim rendben voltak és a párommal is minden rendben.
Clostyt azért szedek (5*1-et), mert az inszemhez a 3-4 érett tüsző lenne a cél az orvos szerint. Az első előtt 2 érett meg.
Úgy döntöttem várunk a következő hónapig, most pedig védekezünk.
Vissza az elejére
norka28

HozzászólásElküldve: 2008, Nov. 15, 18:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Miért kapsz Clostyt, ha amúgy van peteérésed??

[^]  
Vissza az elejére
norka28

HozzászólásElküldve: 2008, Nov. 15, 18:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zsuzsa, nemritkán ezek a hármas-négyes stb. ikrek akikről hírt ad a (világ)sajtó, így fogannak. Mert lombiknál egyre több helyen csak kettő embriót tesznek vissza, max.

Én azt vettem észre, többnyire ilyenkor a mindent vagy semmit elve érvényesül. Többnyire a semmit, mert nem jó a hormonális környezet, a petesejtek száma (ha magas) a minőség rovására megy.
Ha meg mégis összejön a dolog, igen nagy az esélye a többes ikernek.
A döntés a tiéd!

A PCOS-odat kezelik metforminnal? Mellette ritkábban van ilyen válasz a stimulációra.

[^]  
Vissza az elejére
sszsuzsa

HozzászólásElküldve: 2008, Nov. 14, 18:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni tőletek. Áprilisban fedezték fel, hogy PCO-m van, júniusban műtöttek endometriózissal. Hál istennek van peteérésem, 1 inszemen vagyok túl, most készültem volna a másodikra, de a Clostiltól 6 tüszőm érett meg, ezért nem csinálják meg. Az orvosom a Kaáliban azt tanácsolta ne éljünk házaséletet sem. 3 éve szeretnénk gyereket és már annyi probléma jött elő (többek között pajzsmirigy túlműködés is), én meg annyira türelmetlen vagyok...szokás szerint.

Hallott valaki valamit afelől, hogy mennyi lehet az esélye, hogy 2-nél több termékenyül meg 6 érett tüszővel természetes úton? Én sajna nem találtam semmit erről.
Vissza az elejére
ivy19

HozzászólásElküldve: 2008, Júl. 25, 20:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Olvasók!

Szeretném ismét megköszönni mindenkinek aki eddig kitöltötte a kérdőívem.És szeretném tudatni, hogy már ez már elérte a 74főt.Ami szerintem nagyon szép eredmény.

És a hozzászólásokat, észrevételeket is köszönöm, jó érzés hogy megtisztelnek véleményükkel.

A kérdőív még most is kitölthető azoknak akik ezt még nem tették meg: http://pcos1.uw.hu
Vissza az elejére
ivy19

HozzászólásElküldve: 2008, Júl. 17, 18:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tisztelt Olvasók!

A PTE-ETK Szülésznő Szakának végzős hallgatója vagyok.Szakdolgozatom érinti a meddőség témáját ezen belül pedig a PCO-syndrómát. Ezúton szeretném megkérni azokat a nőket akiket ez a betegség érint, hogy segítsenek nekem szakdolgozatom megírásában, a következő kérdőív kitöltésével: http://pcos1.uw.hu
A kérdőív anonim jellegű!
Előre is köszönöm!
Vissza az elejére
Rambóka

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 18, 11:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Ez egy elég kihalt fórum, én is már csak ritkán járok erre.

A http://www.pco-szindroma.hu/ -n minden infót megtaláltok:

Diéta címszó alatt a PCOS-sok számára javasolt GI (glikémiás index) diéta részleteit, sőt recepteket is. Diéta ügyben egyébként érdemes a neten GI diéta keresőszóval keresni. A wellnesscafén http://www.wellnesscafe.hu/gi_dieta.php pedig regisztrálás után küldenek "személyre szabott" mintaétrendet is, sőt vezethetsz fogyókúrás naplót is!

Aki most kezdi a metformint szedni, lehetőleg ne teljes adaggal kezdje, hanem eleinte csak napi fél, majd 2Xfél, stb. módszerrel. És mindig csak akkor emeljen, ha már tartósan távol tud maradni a wc-től!
A met kezdésekor célszerű az édességeket, fornettiket, tejtermékeket, gyümölcsleveket és a kávét mellőzni, különben futkosás a vége!

Az inzulinterhelés határértékei is megtalálhatók a honlapon az Érdekes, hasznos alatt a Hormontáblában. De itt is szeretném felhívni a figyelmet arra, h. senki ne akarja önmagát diagnosztizálni, a diagnózis szakorvos feladata, aki az összes hormont és laboreredményt egészében, a páciens tüneteivel együtt értékeli!!!!

És, ha elolvassátok az Igaz történeteket, vagy átnézitek a PCO-s Statisztikát (szintén az Érdekes, hasznos alatt találhatók), abból is kiderül, h. bizony nem mindenki túlsúlyos, vannak kifejezetten alacsony BMI-jű csajok is! Ha eljöttök a talira, saját szemetekkel is meggyőződhettek róla, és egy csomó egyéb infóval is gazdagabbak lesztek!
Kingaaa

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 13, 18:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Még soha nem írtam fórumra, de a közelmúltban diagnosztizálták, hogy PCOs-s vagyok és holnaptól kezdem szedni a mercformint, egy kis segítséget szeretnék kérni, hogy nem tudtok valahol egy minta étrendet ajánlani, csakhogy lássam, hogy egy ilyen diéta esetében, mit és hogyan kell enni.
Segítségeteket előre is köszönöm

kk
Vissza az elejére
nkata37

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 04, 07:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni hogy hol találom meg az inzulinterhelés határértékeit?
A glükózterhelést megtaláltam, hihetetlen, hogy az inzulinost nem lehet fellelni sehol! Evil or Very Mad
Köszi!
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
norka28

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 02, 15:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Megismételjük a tavalyi nagy sikerű közönségtalálkozót!

Helyszín: Budapest, XI. Etele út 51. volt Apollo mozi épülete (a Burger King háta mögött, I. szint).
Időpont: 2008 május 24., szombat 10 – 16h.

Belépés: ingyenes!
Előzetes regisztráció: sari.nora@pco-szindroma.hu e-mail címen (helyek korlátozott számban állnak rendelkezésre), jelentkezési határidő: május 22.

Tervezett program a www.pco-szindroma.hu honlapon.
Vissza az elejére
Szeleburdi

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 25, 20:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Szeretnék veletek beszélgetni, tanácsot kérni tőletek, ha lehet. Nekem annyi a gondom, hogy totál rendszertelen a menstruációm, pl. legutóbbi 5 alkalom: 36, 42, 45, 21, 12 naposak. Ez mindig is zavart, de minden doki azzal hajtott el, ha nem akarok gyereket és fogigátlót sem, akkor mér vagyok egyáltalán náluk (mondjuk mer ez nem normális?). Utóbbi 3 hónapban mérem a reggeli hőmet a dokim kérésére, és ebből az jött ki, hogy csak egyszer volt peteérésem ezen idő alatt. Az nem valami sok.
Fogigátlót sosem szedtem és lassan babát szeretnénk majd a férjemmel (tehát még nem próbálkoztunk), de én ezen tünetem miatt aggódom. Lehet ez PCOS szindróma? Egyébként vékony vagyok és a leírt PCOS tünetekből nem sok jellemző rám, de pl. a leghosszabb ciklusom 45 napos volt, ami nálam már extrém hosszúnak számít. De nemtom, annyi különböző tünete lehet a PCOS-nek........
Lassan készülök visszamenni a dokimhoz a hőgörbéimmel. Tudom, nem kéne ilyen hülye gondolataimnak lenni, de sokszor van, hogy nem lehet babám, vagy csak nagyon nehezen. Naigen, fő a pozitív hozzáállás Wink
Bocsi, hogy ilyen hosszú voltam.

Üdv.!
Szeleburdi
Vissza az elejére
Kditke

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 24, 00:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bocsánat, hogy ismeretlenül belépek a fórumotokra, csak egy kis bátorítást adnék annak aki nem biztos a dolgában PCO ügyben !

PCO-m IR-m és csökkent PM működésem van, sajna nagy túlsúllyal is rendelkezem. Azt mondta a nőgyógyászom 5 éve, hogy a babaprojectet én spontán felejtsem el a hormonproblémáim miatt.
Meddőségibe a Nyírőbe jártam ahol a drága Dr. V.A. anyagilag megkoppasztott (kifizettette velem azt a műtétet amit a TB is támogatott, laparoszkópos ciszta elváv.) jelenleg bírósági szakaszban áll az ügy. Szóval a Meforalt tőlük kaptam minden féle kivizsgálás nélkül, 2,5 évig szedtem kisebb nagyobb megszakításokkal. A Káliban eljutottam Dr. Krizsához az első konzultációra aki kijelentette, hogy amíg nem fogyok le valamennyit addig szóba sem áll velem majd találkozunk szeptemberben. Ez volt márciusban. Nem volt egyszerű a PM hormon és a PCO miatt, de sikerült,(18 kg minusz) közben szedtem a Meforalt, júniusban elkezdtem furcsa dolgokat kivánni, kefír, savanyúság és sárgadinnye, mire felhívtam a nőgyogyimat aki kategorikusan kijelentette, hogy értsem meg én nem lehet spontán terhes, hát jó ha nem hát nem, de azért 2 hét múlva berendelt egy UH-ra amin kiderült, hogy 7 hetes terhes vagyok . 12 hétig szedtem Meforalt és 16 hétig pedig Utrogestant és a másik hormontablettát, mivel a 7. héten elkezdtem vérezni, mivel már volt egy vetélésem és az is a 7 héten volt így a saját könyörgésemre kaptam a hormont !!!
Ekkor elmentem diabetológiára is mivel eü. dolgozó vagyok könnyen bejutottam és kivizsgáltattam magam akkor derült ki az IR, végig ellenőriznem kellett a vércukrom napjában 4x. minimum, de szerencsére nem volt magas. A terhesség során a súlyommal nem volt baj, hanem ahogy a szoptatást abbahagytam azonnal visszajött az a 18 kg, ezzel jelenleg is szenvedek, viszont van egy gyönyörű kisfiam aki most volt egy éves február 26-án !!!

Jelenleg azon gondolkodom hogy ismét elkezdem a Meforal szedését hátha segít most a fogyásban !!! Illetve a Merckformint szerintetek mennyit szedjek ??

Meforal akkor okoz hasmenéses problémát, ha a bevitt CH mennyiség több az előírtnál, az orvosok ezért hívják pedagógiai gyógyszernek, mivel ha hasmenése vana betegnek akkor azonnal diéta hibát mondanak.

További kellemes Húsvéti Ünnepet kivánok nektek és sok sikert a leendő anyukáknak a babócákhoz !!!
Van remény higgyétek el !!!!(Bocsánat, hogy ilyen hosszú voltam)
Vissza az elejére
norka28

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 21, 21:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia, sajnos nem igazán érdemes... a metforminnak + diétának minimum 3-4 hónapot kell adni! De az aranyszabály fél évről szól.

És sajnos, ha közben meghormonozzák az embert, akkor az visszaveti a javulásban, ezért is hívjuk amazt alapkezelésnek, meg kell ágyazni az alapoknak, hogy aztán sikeres legyen a program (vagy nem is lesz szükség programra, mert spontán jön a baba....). Tehát nem érdemes közben lombikozni.
Vissza az elejére
Anihoes

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 21, 18:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Szeretnék beköszönni hozzátok, most először olvaslak benneteket. Indulna májusban a 3. ICSI-m, de a doktornőm PCOS-t sejt. Rossz az LH/FSH arányom és rengeteg pici tüszőm van egy nagy helyett.
Ma terheltek meg cukorral és vettek pluszt vért is, amiből tesztoszteront meg egyéb hormonokat néznek.
Másfél hét múlva eredményhirdetés. Nemsokára fogigátlót kezdek el.
Szerintetek érdemes elindulni a lombikkal májusban? Hiszen addigra még alig lesz hatása a Metforminnak-már hogyha tényleg kell majd szednem....
Vissza az elejére
norka28

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 21, 11:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

A www.pco-szindroma.hu oldalon közzétettünk egy felhívást.

A metforminos kismamákat szeretném felkérni arra, hogy szerepeljenek a 2008-as metformin baby moziban!

Bizonyára ismeritek már ezt a megható diasorozatot, és el sem tudom mondani, mennyi pozitív visszajelzést kapunk a még csak reménykedőktől, hogy micsoda lökést, hitet ad nekik ez a mozi. Szükség van arra, hogy évről-évre bővítsük, és már itt is egyre több a metformin baby! Smile

Kért adatok:

1. rövid előzmény, hány hónapi alapkezelés után, spontán vagy orvosi asszisztenciával jött-e létre a terhesség
2. mikor született a baba vagy mikorra várható, mi a keresztneve
3. anyuka nickneve vagy fantázianeve
4. két jó minőségű kép (1) a pocakos kismamáról (2) ultrahangos felvétel a magzatról VAGY az újszülöttről (lehetőleg a mamával együtt)

Ha valaki inkognitóban szeretne maradni, az megoldható, lehet pocakos kép fej nélkül vagy árnyékban (ahogy én is voltam benne a tavalyiban), vagy kihagyjuk a pocakos képet.
Név nem lesz, csak nicknév és fórum.

Remélem nem utasítjátok vissza a felkérést! Pár héten belül már szükség lenne az anyagra, a határidő ápr.15-20.

Köszi: Norka ( sari.nora@pco-szindroma.hu ) Very Happy
Vissza az elejére
norka28

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 18, 19:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Peszkó!

Én 2gr rozit szedtem + 1000 metformint, ebből napi 2-őt. Kb. 5 hónap után emeltük 4/1000-esre, ez ment 4 hónapig, aztán itt a végeredmény. Smile

Mondjuk a 4/1000-es az már kifejezetten sok, nem is nagyon tudok másról, aki rajtam kívül bevállalta... de én elég makacs PCO-s vagyok... Rolling Eyes
Vissza az elejére
Peszkó

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 16, 21:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia, FeBa!

Én ilyen mellékhatást nem tapasztaltam, sztem nem a Meforaltól alakulhatott ki!

Roziglitazont szedők!
Tudtok segíteni abban, hogy milyen dózisban érdemes szedni a glitazont, ha azért írják fel, mert a met nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket?
A jövő héten megyek ez ügyben a dokimhoz, és szeretnék addigra okos lenni.
Vissza az elejére
FeBa

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 08, 10:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Új vagyok a pco témában, 2 hete szedem a Meforal 850-t, napi 2x1-et. Eddig semmi, de gondolom ilyen gyorsan nem is lehet.... Smile
Nagyon nehezen jutottam el végre a megfelelő helyre, a MensMentishez. Azelőtt elfogyasztottam 2 nőgyógyászt, 1 belgyógyászt és 1 endokrinologust. Very Happy ...de egyik sem mondta ki egyértelműen a pco-t.
Szóval remélem most már sínre kerül a dolog, mert nagyon szeretnénk férjemmel babócát.
A kérdésem az lenne, hogy tapasztalt-e valaki a Meforal szedés közben aranyér kialakulást? Mert a mellékhatások között ilyenről eddig nem olvastam...
Köszi előre is a válaszokat!
Vissza az elejére
norka28

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 14, 14:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

KEDVES LÁNYOK!

A PCOS honlapon a SEGÍTS! felszólítás alatt letölthető a kis PCOS kártya, aminek a terjesztésében kérek segítséget!

(Igaz, ez a mostani kártya nem pont ugyanilyen, de ingyen kaptuk egy nyomdától, amiből több ezer db van!)

Most szedem össze az önkénteseket, akik jelentkeznek, nekik postán buborékos borítékban küldök kb. 200 db kártyát (vagy többet, ha úgy érzi az illető).

Kérlek benneteket, jelentkezzen az, aki szívesen terjeszti a következő helyeken (egy helyen 20-30 db-t érdemes hagyni):

- szépségszalonok (különösen kozmetikák!!) várói
- fitness, wellness szalonok pultjai, várói
- patikák
- háziorvosi rendelők, védőnői rendelők várói
- esetleg nőgyógyász rendelő, amennyiben az orvos beleegyezik!

SEGÍTSÉGETEKET előre is köszönöm!! Privátban jelentkezzetek.

A másik: esedékes lesz idén tavasz végén is a PCOS közönségtalálkozó! Azonban az alapítvány csupán a felajánlásokból illetve szponzorizációból szeretné megfinanszírozni a költségeit, ellentétben a tavalyi gyakorlattal, nem lenne belépti díj!
Ezért, ha tudtok utalni az alapítvány CIB-es számlára bármilyen kis összeget is, az nagy segítség! (Sajnos adófelajánlásokat - 1%-ot még 1 évig nem fogadhatunk, ezért nehéz helyzetben vagyunk! )
Céges felajánlás esetében az összeg egy része adókedvezmény formájában visszaigényelhető!
Vissza az elejére
baratodildi

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 12, 17:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

netka:
Nem sokat tudok rola, de nekem is felirta anno az endokrinologusom. Egeszen a terhessegig szedtem. Anno kicsit utana olvastam, de csak annyit talaltam, hogy a csokkent Ca szint okozhat meddoseget, erre jo a D vitamin, mert segiti a Ca felszivodasat.
Tudom nem sok info, de szerintem biztos nem artasz magadnak vele ha szeded.

nyulur:
Nem tudom meg aktualis e es tart e meg a hanyinger, de probald etkezes kozben bevenni, nekem anno segitett, igaz szerencsemre nem sokszor volt gondom vele.
Vissza az elejére
netka

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 23, 20:16    Hozzászólás témája: D3 vitamin Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Tud valaki valamit a D3 vitamin szerepéről PCO-ban? Nekem most felírták csak igazából nem találok semmit a neten róla.

Köszi Netka
Vissza az elejére
nyúlúr

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 10, 10:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Rambóka!

Mármint én?
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Rambóka

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 09, 21:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nézessetek prolaktin szintet!
Vissza az elejére
nyúlúr

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 09, 16:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Peszkó!

Ó szegénykém akkor tényleg régóta szenvedsz vele. Bárcsak hamarabb elkezdtem volna szedni, de hát sokáig tartott mire eljutottam idáig.
Sajna az első lombikomat is le kellett állítani amiatt, hogy pco-s vagyok és nem lettek jók a sejtjeim.
Peszkó

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 09, 16:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jaaaaaaaaaj, most jut eszembe, hogy kezdetben tényleg többet fájt a fejem a Meforaltól, szinte állandóan. De csak egy-két hónapig. Már el is felejtettem. Embarassed
De csak a Meforaltól, előtte Metfogammát szedtem, és attól nem volt fejfájás.
Vissza az elejére
Peszkó

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 09, 16:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tavasszal lesz két éve, hogy elkezdtem, de a 3X850-es dózist csak kb. 4 hónapja szedem. Nincs normális ciklusom, valami mindig sántít velük: túl hosszúak (de sokszor van azért pé) vagy pecsételgetés van ciklus végén.
Azért annál jobb a helyzet, mint met előtt volt, de közel sem tökéletes.
FSH:LH arányom sem volt a legutóbbi lombiknál túl jó: FSH: 3, Lh: 9
Szóval alakulgat, de nem vagyok elégedett.

A fejem nekem is sokat fáj, de az mindig jellemző volt, nem lett gyakoribb a mettől.
Vissza az elejére
nyúlúr

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 09, 15:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Peszkó!

És a fejed nem szokott fájni? Nekem mostanában az is problémás.
És te mióta szeded?Van már rendes ciklusod? Vagy azzal eddig se volt gond?
Peszkó

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 09, 15:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nyúlúr!

Nem tudom, mitől lehet, nálam is így van, amióta szedem a metet. Kezdtetben egész nap hányingerem volt tőle, utána meg héba-hóba, ami a mai napig tart, és néha éjszaka is érzem.
Én még nem jöttem rá, mitől lehet, de az biztos, hogy a tejes dolgok után fokozottabb. Nekem sem egyből gyógyszerbevétel után jelentkezik.
Vissza az elejére
nyúlúr

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 09, 13:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

csajok!

Segítsetek már nekem abban, hogy már több mint fél éve szedem a meforalt. Néha hányingerem van, de nem egyből a gyógyszer bevétele után, hanem 2-3 óra múlva. Sokstor egész nap tart. Mitől lehet? Közvetlen kaja után veszem be.
Lehet, hogy függ a kaja minőségétől? Igyekszem helyesen táplálkozni, de azért néha becsúszik egy kis csalás is.
Tornázom és szépen lefogytam 12 kg.
norka28

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 05, 15:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Elkezdjük csinálni a 2008-as metformin baby mozit!

Mindenki jelentkezhet, aki 2007 májusa óta megszült vagy babás lett, és ez a metforminos kezelésnek köszönhetően sikerült. Amik kellenek hozzá:

- nicknév
- mikorra várja a babáját (névvel, ha van), vagy mikor született
- rövid előtörténet, mennyi ideig szedte a metet a + tesztig
- lehetőleg egy terhesfotó a mamiról
- kép a picurról, akár UH kép, akár újszülöttként, ez utóbbi esetben lehetőleg a mamival

A mozi márciusig készül, addig folyamatosan várom az anyagokat a sari.nora@pco-szindroma.hu e-mail címre.

[^]  
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 119, 120, 121  Következő
1 / 121 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés