Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
H1N1 oltás... Kell? Nem kell?
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

Szerinted fontos beoltatni magunkat?
Igen, mindenféleképpen.
5%
 5%  [ 1 ]
Nem, semmi esetre sem.
58%
 58%  [ 10 ]
Nem tudom, bizonytalan vagyok.
35%
 35%  [ 6 ]
Összes szavazat : 17

Szerző Üzenet
Babetti

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 10, 17:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

epermaci: én nem mondtam, hogy nem kelll a megelőzés, de ha nem érted amit mondani akarok akkor hagyjuk! Én beoltattam magam és így érzem magam biztonságban. Szerintem a kézmosás meg a gyümölcsevés alap dolog. Influenza nélkül is kell!!! De nem hinném, hogy az a sok ember aki meghalt nem tett meg mind ezt. Az lennne a legjobb, ha csak ennyin múlna, de sajnos ez nem így van. Ha neked más a véleményed ahoz jogod van.Aki akar oltat aki meg nem az ne oltasson! De ezen az oldalon nagyon vegyes a véleménynyílvánítás. Nem hinném,hogy ez sokat segítene, inkább csak összezavarja az embereket. Én azért írtam, hogy lássák az oltással sincs baj, hiszen még itt vagyok. De többet nem írok, mert az összeszólalkozásnak nem látom értelmét. Mindenkinek jó egésszséget kívánok és Boldog Ünnepeket.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 10, 14:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Hát igen , a megelőzés nagyon fontos.
A beoltás meg egyéni mérlegelés után történik úgyis.
A megelőzésre fektetjük mi is a hangsúlyt. Az oltás mellett pedig olyan sok minden szólt. A nagyfiam suliba jár, mellette még zenesuliba is, ráadásul vese-gondjai vannak. Nála eleve nem volt kérdéses, hogy kapja-e vagy sem.. A középső gyerekem oviba jár, most kezdte, így megint a szuri mellett döntöttünk, hiszen az első év így is sok-sok itthonléttel jár (bár szerencsére látszik a megelőzés, hiszen szinte nem is volt beteg ezidáig életében ha 2-3* szedett anitibiotikumot)
Én suliba járok, apánk munkahelyén rengeteg idegen ember jár-kel. Ő saját maga döntötte el, hogy akarja. A kicsit meg nagyon féltjük, ő tavasszal kezdi a bölit.
A szuri csak egy rásegítés, hogy ha el is kapja, ne legyen szövődményes.. Emelllett persze rengeteg gyümit, zöldséget eszünk, nem járok a gyerekekkel vásárolni, szerencsére meg tudjuk oldani, hogy ne tömegközlekedjünk, és rendszeresen mosunk kezet Wink .

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
titti

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 09, 20:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Babetti írta:
Biztos lehetsz benne, hogy ha kézmosással ellehetne intézni ezt a vírust már senki nem kapná meg.

Ezt te sem gondolod komolyan!!Shocked Wink
Ne a saját higiénés körülményeidből indulj ki...
Az igaz, h a tömegközlekedésen pl. nehezen lehet megúszni... Sad
Babetti

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 09, 19:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

epermaci: mint már a múltkori levelemben is leírtam én nem vagyok a gyógyszerek híve. Biztos lehetsz benne, hogy ha kézmosással ellehetne intézni ezt a vírust már senki nem kapná meg. A bosszantó az, hogy vannak ilyen gondolkodású emberek mint te, szerinted aki elkapja a vírust annak az olyan jó?????? Az emberek nem szándékosan kapják el és adják azt tovább, mivel köztudott, hogy ez a vírus a levegőben is terjed!! Tehát elég ha felszállsz a buszra vagy metróra. De te tudod. Én senkit nem befolyásolok, a véleményem az enyém a tied meg a tied.
Vissza az elejére
Allicin

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 08, 21:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Járványügyi szakértő: "Hazárdíroz az aki oltat."
http://www.youtube.com/watch?v=gITDb4SkMlo
Vissza az elejére
Gwini

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 08, 20:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nálunk is megkapta már mindenki az oltást! Beleértve a 15 hós és a 3 és fél éves lánykáimat is. Mi is így vagyunk nyugodtabbak!

[^]  

www.kismamaruci.hu
Vissza az elejére
simonne79

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 08, 12:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én nem vagyok sem az oltás mellett sem ellene. Mindenkinek mérlegelnie kell a kockázatot.Szerintem azoknál, akiknél a betegség elkapásának a kockázata nagyobb mint az oltás mellékhatásainak a kockázata, az szerintem oltassa be magát. De ha fordítva van, akkor ne tegye. A tisztifőorvos szerint a lakosság 60%-át kellene beoltani. Mi abba a 40%-ba vagyunk. Én pl. nem oltattam be se magam se a 2 kisebb gyerekemet, mert nem járunk közösségbe, nagy tömegbe, tömegközlekedéssel, boltba, postára stb. A férjem viszont dolgozik, vásárol, ügyeket intéz. Ő beadatta, nem lett baja tőle. A nagyfiamnak a doktornőnk a Fluarixot javasolta, ami split vakcina, nem tartalmaz teljes vírust. Lehet hogy nem olyan hatékony, de biztonságosabb. Oltás mellett is el lehet kapni a betegséget, de akkor nem lesz olyan súlyos lefolyású és el lehet kerülni a szövődményeket. Félidős terhes barátnőmnek tegnap adta be az oltás a háziorvosa, aki egyébként nem túlzottan oltáspárti. De mérlegelve a következményeket és kockázatokat azt mondta fontosabb az ő és a baba élete megóvása. A barátnőmnek nehéz volt meghozni a döntést az oltás mellett, de most a szívére hallgatott inkább. Ez is olyan mint a magzatvízvizsgálat. Akinek volt ilyen az tudja: ha a baba genetikai rendellenességének kockázata nagyobb mint a vetélésé, akkor érdemes elvégezni a vizsgálatot. Egyébként nem. A h1n1-nél is ez a helyzet szerintem. És igen, a megelőzés is fontos. Nálunk nagyon bejött hogy sok zöldséget és gyümölcsöt ettünk a nyáron. Mostmár nincs szezonja, de helyes táplálkozással, vitaminokkal, megfelelő higéniával sokat tehetünk.
Epermaci: Megkérdeztem Kulcsár Andrea infektológust a bárányhimlőről és bizakodó választ adott. Azt írta jól döntöttem hogy beadattam a gyerekeimnek az oltást (igen, félek a bárányhimlő szövődményeitől) és van rá nagy remény hogy egy életre megvédi. Ha pedig mégsem, évekkel később biztosan van lehetőség emlékeztető oltásra. Íme a válasz:
"A tudomány mai állása szerint 2 oltással 96% hatékonysággal elkerülik a fertőzést és 100%osan a súlyos betegséget.
Az életre szóló védettséget minden jel szerint remélhetjük,mint például a májgyulladás elleni oltásnál is.
www.gyermekbetegsegek.hu oldalon talál információt a bárányhimlőről,helyesen döntött az oltásról"
Egyetértek Epermacival Allicinnel szemben. A férjem ugyanezt mondta (pedig nem beszéltetek össze), hogy ami mindenre jó az semmire sem jó, főleg hogy nagy üzlet áll mögötte. Ez az, amikor az egészséget luxusnak próbálják beállítani pedig nem szabadna annak lennie. És igen én is az arany középút híve vagyok. Ezért is írtam azt, hogy az oltásról is mindenki mérlegeljen és tényleg csak akkor adassa be ha nagyon muszáj. Ez egy szükséges rossz, nem kell mindenkit fölöslegesen szurkálni. De az sem megoldás ha az oltás ellen kampányolunk, hiszen vannak helyzetek, amikor az oltás kell. Minden gyógyszernek vannak mellékhatásai, így az oltásnak is. Az orvosoknak kellene mérlegelni, hogy egy adott helyzetben kit kell és kit nem kell oltani, figyelembe véve minden körülményt. Ha terhes lennék, inkább kérném az oltást, félteném a babát és magamat is. Esetleg ha több gyerekem lenne, attól is félnék, ha elkapom és belehalok, anya nélkül maradnak, mint az a szegény gyerek akinek az anyja belehalt Szegeden a fertőzésbe. És ez nagyobb veszély mint az oltás mellékhatásai. Vagy keresnék köztes megoldást, egy másik vakcinát. Erről ennyit:
http://www.babaszoba.hu/articl.....1-D832EFE9
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
akiszt

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 08, 10:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vissza az elejére
akiszt

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 07, 18:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Valaki komolyan gondolja,hogy egy terhes nő 9 honapig bent ül a házban?(majd meghülyül) És ha teszem fel,otthon marad is,bárki haza szálithatja neki a virust,férje,gyereke,ezt nem lehet elkerülni.
Vissza az elejére
Allicin

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 07, 18:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Több állapoos nő, miután megkapta a védőoltást, az azt követő napokban, órákban elvetélt. Csak remélni lehet, hogy az oltás és a vetélés között nincs összefüggés. Az oltás beadását nálunk minden terhesnek ajánlják!
Az amerikai egészségügyi hatóságok a terhes nők körében az elsők között jelöték meg a H1N1 elleni védőoltás fontosságát. De vajon mennyire biztonságos az oltás állapotos nők és magzatuk számára? Valójában, ahogy a betegtájékoztatón is olvasható, még nem állapították meg, mennyire biztonságos az oltóanyag a terhes nők esetében! Ráadásul az USA-ban egyre nő a elvetélésekről szóló jelentések száma.

Oltás után vetélés:

Ha Ön állapotos vagy ismer terhes nőket, kérjük, olvassa el vagy olvastassa el a cikket, mielőtt eldöntené, hogy kéri-e a védőoltást – olvasható a felszólítás az Organic Health Adviser-en (egészségügyi tájékoztató és tanácsadó portál). Számos olyan történetet írnak itt le, amelyek meglehetősen sokkolóak. Véleményük szerint, ha valaki állapotos, ne oltassa be magát, ehelyett tegyen meg mindent, hogy elkerülje a nyilvános helyeket, és az átlagosnál is többször mosson kezet! Tanulmányozza a különféle természetes módszereket, hogy elkerülje és leküzdje az influenzát!

Az említett weboldalon kétségbeesett és összezavarodott nők hozzászólásait olvashatjuk, akik miután megkapták a védőoltást, az azt követő napokban, órákban elvetéltek. Ők és mindenki más is csak remélni tudja, hogy az oltás és a vetélés között nincs összefüggés.

Az elvetélt nők legtöbbje még nem érte el a kritikusnak tekinthető 3. hónapot. Ennek alapján feltételezhető, hogy az első trimeszter idején az oltás még veszélyesebb lehet.

Mérlegelni kell az előnyöket és a hátrányokat!

Az orvosok között megoszlanak a vélemények. Van, aki pártolja, de van, aki kifejezetten ellenzi az oltást. A legáltalánosabb javaslat a témával kapcsolatban, hogy gyűjtsünk minél több információt, beszéljünk orvosunkkal, és mindenki döntsön saját belátása szerint.

Az About.com portálon található egy internetes felmérés, amelyet több mint 1600 terhes nő megkérdezésével készítettek. A válaszolók csaknem 80%-a válaszolta, hogy nem fogja beoltatni magát. Csupán elenyésző százalékuk mondta azt, hogy ő igényli a védőoltást.

Dr. Joseph Mercola orvos szakíró legfőképpen a biztonságot pártolja. Az az álláspontja, hogy elengedhetetlen fontosságú a tények ismerete: mielőtt ilyen és hasonló rémhíreket terjesztenének, meg kell győződni arról, hogy a védőoltás nem okoz károsodást, és mekkora előnnyel jár.

A terhes anyák hozzászólásaira természetesen az általános reakció az, hogy a vetélések sajnos gyakoriak, és semmi közük nincs a védőoltáshoz. Mégis, ennyi szívszorító történet után hiba lenne azt feltételezni, hogy ezek csupán csak véletlen egybeesések.

Az oltás négy emberből háromnál nem hatásos!

Fontos tudni, hogy semelyik influenza elleni anyagot nem tesztelték terhes nőkön. Így azután érthető, hogy terhes nők tekintetében eddig egyik védőoltásnál sem állapították meg a veszélyességi faktorok számát, lehetőségét.

Milyen hatékony is valójában a H1N1 elleni védőoltás? Dr. Mercola szerint legjobb tudásunk alapján megállapítható, hogy a védőoltás csupán az esetek 50, vagy inkább kevesebb százalékában működik. Ez pedig azt jelenti, hogy az ellenanyag négyből három embernél nem hatásos. Megéri-e a kockázatot ez a csupán 25%-nyi esély, ha az oltás előnyeit nézzük – különösen terhes nők esetében? Sok orvos szerint még így is kevesebb kockázatot vállalunk, mintha elkapnánk a vírust és megbetegednénk.

Különböző más tanulmányok ellenben azt összegzik, hogy az influenza alig jelent különösebb veszélyt az állapotos nőkre, mint másokra, valamint, hogy még nem végeztek kísérleteket, amelyek igazolnák az oltás biztonságát. Az amerikai állam mégis sürgeti az ellenanyag beadását. Végül dr. Mercola minden terhes nőt arra buzdít, hogy saját, felelősségteljes döntést hozzon, és tudjon meg minél többet a témával kapcsolatban.

A magyar Szülészeti és Nőgyógyászati Szakmai Kollégium az első magyar kismama halála után azt hangsúlyozza, hogy minden terhes nőnek egyértelműen javasolt az oltás. Tóth Zoltán, a fenti kollégium vezetője elmondta, hogy a vakcina kb. 80%-os védettséget biztosít.

Talán érdemes lenne megfontolni ezek után, hogy legalább a terhes nők olyan oltást kaphassanak, amely nem tartalmaz higanyt. Mint erről már írtunk, a higany kis mennyiségben is idegméreg, a magzatba jutva előre nem látható károsodást okozhat. A külföldön gyártott és az EU-ban engedélyezett vakcinák között létezik higanymentes is.
Vissza az elejére
Allicin

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 07, 17:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egyre több beoltott kismama vetél el:
http://organichealthadviser.co.....do-not-mix
Vissza az elejére
akiszt

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 07, 17:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm simonne79!
Vissza az elejére
simonne79

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 07, 16:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Akiszt, az oltóanyagot a háziorvos írja fel receptre, vagy közvetlenül oltópontoknál lehet hozzájutni.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
simonne79

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 07, 16:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem biztos hogy sajnálja, csak az a pénz lehet hogy másra kell és nem luxusra gondolok - számlákra, hitelre, életmentő gyógyszerre stb. Pont akinek a legnagyobb szüksége lenne az ilyen termékekre, pont ők nem tudják megfizetni. Mi pl. 3 gyereket nevelünk, én gyesen vagyok, csak a férjem keres. El tudod képzelni hogy tényleg nem sajnálnánk a pénzt ilyesmire, de ha mindannyiunk elkezdené szedni, akkor már nem jönne ki 7000 forintból. A betegség költségeiről meg annyit, hogy még a legdrágább antibiotikum is olcsóbb 7000 forintnál, az egyszerű vény nélkül kapható gyógyszerekről vagy vitaminokról nem is beszélve. Na és nem minden betegséget lehet megelőzni. A nagyfiam tavaly hazahozta az oviból az RS vírust, amit az akkor 2 hónapos kizárólag anyatejjel táplált lányom is elkapott és emiatt kórházba, lélegeztetőgépre került. Több szövődmény is fellépett a kezelés során, így összesen 3 hetet volt bent. Az elszámolás szerint 1.936.463 forintba került a kezelése és 25-féle gyógyszert kapott. Egy látszólag ártalmatlan vírusfertőzés miatt. Nem tudtam volna megelőzni. A nagy akkor ment oviba, akkor került közösségbe, számíthattam rá, hogy az elején gyakran beteg lesz. De tudtam hogy ez stimulálja az immunrendszerét és a későbbiekben kevesebbszer lesz beteg. Szerencsére csak 1-2x volt beteg, mert alapból nem beteges. Az idén pedig még nem hozott haza semmit. A középső fiam 3 éves, 15 hónaposan volt kruppos, antibiotikumot soha nem kapott. A szokásos megfázáson, meg a hányós-fosós betegségen kívül más baja nem volt. Nem kifogásokat akarok keresni, de én akkor is soknak tartom, hogy az ilyen termékekért ilyen sok pénzt elkérnek. És biztos nem ér ennyit, csak benne van a forgalmazók jutaléka. Ugyanígy vagyok pl. a Forever livinggel is. Próbáltak oda is beszervezni, de a minimális vásárlási összeg több ezer forint és a termékek, bár tényleg jók, nagyon drágák. Akik pedig ezzel foglalkoznak, rengeteg pénzt megkeresnek vele. Lehet hogy egy enyhébb betegség költségei is alacsonyabbak ennél az összegnél. Nem a krónikus betegségekre gondolok. Szóval nem sajnálom a pénzt az egészségre, csak bizonyos kereten túl nincs rá...
Vissza az elejére
akiszt

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 07, 16:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Érdeklödnék hogy az influenza (h1n1) elleni védöoltást,csak orvos által fölirt receptre lehet megvenni,vagy szabadon is megvásárolhato a patikákban?
Köszönöm! További kellemes napot!
Üdv.akiszt
Vissza az elejére
Allicin

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 07, 14:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Régi bölcsesség: "Aki sajnálja a pénzt az egészség megtartására, az nem számol a betegség költségeivel."
Vissza az elejére
Allicin

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 07, 13:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zsuzskanéni írta:
Sziasztok!
Mostanában nagyon felkapott téma lett az "új influenza" védőoltása.
Mivel nem tudom, hogy mi is lenne a helyes, kérlek osszátok meg velem/velünk a véleményeteket...
Remélem nem egy "puskaporos hordót" nyitok meg most. De őszintén nem tudom, hogy mit is kéne tennem, hiszen rengeteg érvelést hallottam mellette és ellene is. Embarassed
Viszont őszintén remélem, sikerül majd normális módon kezelni az eltérő álláspontokat, mindenesetre én ezen leszek! Wink
Kedves Simonne,

Kétségtelenül igazad van abban, hogy nem mindenki tudja megfizetni, mint ahogy így van ez az élet egyéb területein is sajnos, hisz vannak akiknek a napi élelem beszerzése is komoly nehézségeket okoz.
Az is igaz, hogy a kicsiknek problémásabb a beadás, mert a kapszulát nem tudják egyben lenyelni, az ételbe, langyos teába keverve tudjuk csak beadni nekik. (Ha már ezt - jogosan - szóba hoztad, a kicsiknek mi családon belül spray formájában szoktuk beadni a vitaminokat: http://alivemax.5mp.eu )

Prevencióra a napi egy kapszula is elég, ha már - ne adja ég, nagy a baj, vagy egy súlyos fertőzés, pl. tüdőgyulladás, MRSA, stb. áll fenn, akkor javasolt a gyorsabb gyógyulás érdekében a napi, max. 3x2 kapszula.

Az Alligin postaköltséggel együtt 7.000 forint, ami egyáltalán nem kidobott pénz, mert "mellékesen" olyan makacs problémáktól is megszabadítja az embert, amik eszébe sem jutottak mikor elkezdte szedni a kapszulákat. Pl. ma már sajnos civilizációs népbetegségnek számít a körömgomba. Sokan nincsenek is tisztában azzal, hogy milyen makacs, hosszútávon veszélyes betegség ez. Az Alligin ezt is megszünteti. Nagyszerű eredményeket produkál allergia, szánanátha esetén is.
Vagy, sokkal több ember bélférges, mint azt gondolnánk. A bélférgek többsége láthatatlanul rongálja egészségünket. Az Alligin ezeket is kihajtja.
Napestig lehetne sorolni azt a sok-sok kedvező hatást, amit már napi 1-2 kapszulával elérünk. Tehát, túl "az egészségünk a legdrágább kincs" szlogenen, valóban nem drága ez a kapszula, hisz egy rakás gyógyszer árát takaríthatjuk meg, ráaadásul természetes, növényi készítménnyel, aminek garantáltan nincsenek mellékhatásai.

Nem kívánok most az oltás ellen kampányolni, kizárólag a hivatalos állásfoglalást idézem, "Az oltás csak 70-80 százalékban nyújt védettséget. " Mondta a főtiszti miután H1N1-ben meghalt az a fiatalember, aki előzőleg megkapta a H1N1 elleni védőoltást. Tehát felmerül a kérdés, mi van, ha valaki épp abba a 20-30%-ba tartozik?
Az Alligin viszont minden esetben meghozza az elvárt hatást. Ezt sok-sok évi célzott kutatómunka eredményei és a világ minden tájáról az elégedett fogyasztók ezrei is alátámaszthatják.

(Tényleg csak zárójelben jegyzem meg, hogy aki nem tudja megfizetni a termékeket, az továbbajánlással ingyenessé teheti a saját és családja számára szükséges mennyiséget.)
Vissza az elejére
simonne79

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 07, 12:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Allicin, ez jól hangzik, de kérdés mennyibe kerül? Mert ha még az oltásnál is drágább, akkor nem biztos hogy mindenki megengedheti magának. És nem biztos hogy megéri. Úgy olvastam hogy napi 4-6 kapszulát kell belőle bevenni. És a gyerekeknek hogy adom be? A 3 évessel nem nyelethetem le a kapszulát.. Erre szokták mondani hogy dehát az egészségen nem spórolunk. És hogy ez minden pénzt megér. Persze. Csak van akinek nincs is miből spórolni. Az egészség sokba kerül, pedig ez minden embernek alapvető joga kellene hogy legyen. És nem mindenki tudja megfizetni. Pl. a multitabs immuno is kb 4ezer forint 1 dobozzal. Egyébként az országos tisztifőorvos azt mondta hogy a betegek között vannak vitaminzabálók is. Szó szerint így mondta. Eddig minden bejött amit megjósolt...
Vissza az elejére
Allicin

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 07, 11:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagyon fontos az alapos kézmosás, az orr és garat meleg sós vizes öblögetése, sok citrom fogyasztása.
A betegektől minden évben elkaptam az influenzát.
Néhány éve megismertem egy híres angol kutató allicines készítményét.
Az allicin a legerősebb természetes vírus-, baktérium- és gombaölő. A 100%-ig tiszta allicint és gyömbért tartalmazó Alligin kapszula védettséget nyújt a legsúlyosabb fertőzések ellen is. Mi évek óta ezzel védjük ki a náthát, influenzát, teljes sikerrel. Amióta ezt ismerem még csak enyhe megfázásos tüneteim sem jelentkeztek. Óriási előnye, hogy nincs semmiféle mellékhatása! http://allicin.5mp.eu
Vissza az elejére
simonne79

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 07, 10:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mindenkinek nehéz a döntés. Vannak érvek és ellenérvek is...
Vissza az elejére
Babetti

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 06, 14:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A döntés biztos nagyon nehéz. Mi még csak tervezzük a gyereket, de most azt hiszem eltolódik a tervezés is. Nem tudom átérezni amit ti anyukák, de az biztos,hogy én sem tudnám mi lenne a jó. Crying or Very sad
Vissza az elejére
titti

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 06, 13:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

babetti!!
Oké, felvehetem a kapcsolatot olyan kismamákkal, akiket (max. pár hete) oltottak. Attól előrébb leszek? Sad Meg sem született még a gyerekük, nemhogy az első pár évén túl lenne.... Lehet, h az sem mindegy, h a magzat 10valahány vagy 30valahány hetes már...ki tudja? Ezzel a védőoltással senkinek nincs tapasztalata...

Én nem a láztól félek, ami esetleg lehet az oltás után 1-2 napig...mert az nyilván algopyrinnel csökkenthető, és nem olyan makacs, mint amit a vírus okoz.

Nem azért változott a szakmai álláspont sem pár hét alatt, mert megbizonyosodtak, h lehet- egyszerűen a megtörtént esetek alapján megijedtek.. (én is).

A látszat ellenére nem az oltás ellen vagyok, csak a döntés nehéz nekem is.
Babetti

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 06, 13:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

epermaci: én senkit nem akarok se rábeszélni se lebeszélni az oltásról. Csak a saját véleményemet és tapasztalatomat írtam le. Szerintem az emberek ne a bővebb felvilágosításra számítsanak ilyen helyzetben. Mindenki fél, de inkább legyek 2 napig lélegeztetőgépen mintsem, hogy 10 nap után meghaljak. Nekem ez a véleményem. Mellesleg én egy ABC-ben dolgozom, szerinted hány emberrel találkozom egy nap? A megelőzés sajnos ebben az esetben semmit sem ér. Nincs hatékony megelőzés!! Hozzáteszem, hogy én semmilyen gyógyszert nem szedek és orvoshoz is csak végső esetben fordulok, tehát nem vagyok egy gyógyszer vagy oltás párti. Amit meg előzőleg írtam nem csak neked címeztem. Rolling Eyes
Vissza az elejére
simonne79

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 06, 12:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A gyermekbetegsegek.hu-n pedig ezt olvastam:
"Gyakorta kérdezik aggódó szülők, vajon egész életre szóló immunitást ad-e a védőoltás. A válasz mindenkor ugyanaz: az immunitás tartama több tényezőn, leginkább magán az oltotton, az immunválasz-képző képességén múlik. Több évtizedes tapasztalat, hogy 100 beoltott gyerek közül 1-2 szenvedhet el pár évvel az oltást követően enyhe, pár hólyaggal lezajló bárányhimlőt. Körükben kórházi ellátást igénylő súlyos esetekről nincs feljegyzés."
Szerző: Dr. Mészner Zsófia
Vagyis ez is olyan mint az influenza. Ha be vagy oltva akkor is elkaphatod, de enyhe lefolyású lesz a betegség. A bárányhimlőnél is ez van. Tehát az oltás biztos megvéd a szövődményektől.
Vissza az elejére
simonne79

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 06, 12:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A bárányhimlőről a baranyhimlo.hu oldalon olvastam:
"A bárányhimlő nem gyermekbetegség, akik gyermekkorban nem estek át rajta, azok felnőttkorban még fogékonyak. A felnőttkori bárányhimlő rendszerint súlyosabb lefolyású és több kockázattal jár, ezért főleg, ha kisgyermek van a közelben, érdemes védőoltással védekezni a megbetegedés ellen.
Az oltóanyagot terhesség alatt nem, a szoptatási idő alatt viszont meg lehet kapni.
Bárányhimlős beteg környezetében levő védett ember nem tudja átadni a fertőzést egészséges embernek. Védett az, korábban már vagy átesett a fertőzésen vagy kapott ellene oltást".
Tehát ha valaki be van oltva az védett. Mintha átesett volna a betegségen. Ha én gyerekkoromban voltam bárányhimlős, akkor elvileg felnőttkorban nem kaphatom el. Ugyanilyen védettséget ad az oltás is.
Vissza az elejére
simonne79

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 06, 12:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én úgy hallottam, hogy 1800 ft-nál többet nem kérhetnek az oltásért, a beadási díj pedig ugyanennyi lehet. Tehát a 3ezer forint az az oltás + a beadási díj.
Vissza az elejére
simonne79

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 06, 11:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bocsi, 12 év felettieknek kellett régen 1 oltás a bárányhimlőre - rosszul írtam. A félinformációkkal és a megelőzés fontosságával is egyetértek. De Pearlnek igaza van abban is hogy koraszülött, mozgássérült kislányát megóvja a betegségektől oltásokkal. Az ő helyzete inkább az oltás mellett szól...
Vissza az elejére
simonne79

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 06, 11:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen, Pearl, a bárányhimlőre már 2 oltás kellett. De nem 2 hónapos szünettel, hanem többel. Legalább 6 hét kell a 2 oltás között, de maximum idő nincs meghatározva. Az egyiket április körül kapták, a másikat júl-augusztusban. Köszi a részletes kifejtést a Fluvalról Smile Mint mondtam, a férjem megkapta és köszöni szépen jól van. Anyósomék is beoltatták magukat, ők is jól vannak. A 74 éves plébános atyánk is. De az oviban volt olyan kisfiú, aki hányt az oltástól. Valaki azt írta itt, hogy a gyerek fél arca lebénult tőle. Szóval szerintem nem volt eléggé letesztelve. Sajnos ezt a kockázatot vállalni kell és mindenkinek saját magának kell eldönteni. Sok szól mellette de ellene is. A másik dolog pedig az oltás ára. Aki nem tartozik az ingyenes körbe, annak majd 5-6ezer forintot le kell perkálni (nem tudom pontosan mennyi). Hacsak nem rendes a dokija és ingyen beoltja. És nem biztos hogy most Karácsony előtt ezt mindenki megengedheti magának. Epermaci, a bárányhimlő elleni oltásból pont azért adnak már mindenkinek kettőt, hogy egész életre védjen. Régebben a 12 év alattiaknak csak 1 kellett, de az nem véd meg teljesen. Ráadásul a felnőttkori övsömörtől is. Egyébként a Varilrix oltást ugyanaz a GlaxoSmithKline gyártja amelyik a Fluarixot. Amit a babáknak adnak kötelező Infarixet, azt is ők gyártják. Tehát biztonságosnak mondható. Kullancs ellen én sem oltattam a gyerekeimet, mert egyrészt nem járunk olyan helyre ahol sok van, másrészt tényleg nem véd minden betegség ellen. Igaz ma már mindenütt van kullancs, a városban is (tudom mert a lányom pulcsiján találtam egyet, még mielőtt belefúródott volna), de egyszerűen befújom őket riasztóval. Egyébként ha 24 órán belül eltávolítják a kullancsot, akkor el lehet kerülni a betegséget. Ezt is orvos mondta. És az sem baj ha a feje beleszakad, mert a potrohában vannak a kórokozók. Hogy mi a túl sok védőoltás az relatív. Az oltások stimulálják az immunrendszert és sok halálos kimenetelű betegség kihalt hála a vakcináknak. (igaz majd jönnek mások). A megelőzésről meg van aki beszél van aki nem. A kisfiamnál az oviban könyökbe tanítják tüsszenteni a gyerekeket és egy zsebkendőt csak egyszer használnak. Sokszor mosnak kezet és fertőtlenítenek is. A templomokban is kihirdették hogy ne fogjanak kezet egymással a hívek és kézben áldozzanak (aki katolikus az érti miről beszélek). Sőt volt olyan pap aki direkt még buzdította is a híveket hogy oltassák be magukat. Na és aki beteg, még ha náthás és köhög is csupán, ne menjen templomba. Persze ezt a túlbuzgó öregasszonyok egy része nem fogja megérteni. De ne menjünk messzire: mikor mész az utcán és jön szembe veled valaki aki direktbe rád köhög és nem veszi a fáradtságot hogy a kezét a szája elé tegye. Vagy a buszon ugyanez. Egy barátnőm, aki Londonban van, ugyanerről számolt be: ott aztán köhögnek tüsszögnek világnak és a kezüket még véletlenül sem tennék a szájuk elé. Sok ilyen van. Szóval mérlegeljétek a kockázatokat és úgy döntsetek. Jó egészséget mindenkinek!
Vissza az elejére
Babetti

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 06, 09:47    Hozzászólás témája: H1N1 Hozzászólás az előzmény idézésével

Mindenkinek magának eldöntenie, hogy mit tesz.!!! Én megnyugodtam, hogy beoltattam magam, hozzáteszem a kötelező gyerekkori oltások kivételével sohasem oltattam. A kismamáknak nagyon nehéz lehet mivel ott nem csak magukról van szó, én tényleg nagyon sajnálom őket!!! De én biztos felvenném a kapcsolatot olyan kismamákkal akik már oltattak. A véleményük és tapasztalataik sokat segíthet. Csak minnél hamarabb kellene lépni.
Vissza az elejére
Pearl

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 05, 21:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Epermaci!

Köszi, így már nekem is tisztább!! Annak aki tanulta, lehet, hogy ez régóta tudott, Smile) de szerintem a hozzám hasonló teljesen laikus anyukáknak nem annyira. Amíg nem volt gyerekem, nem nagyon izgatott az influenza kérdés. Hat éve egyszer ledöntött a lábamról, az emlékezetes marad, de megúsztam minden szövődmény nélkül. Most én is jobban parázok, és abból próbálom összerakni a dolgokat amit a doki néni mond, meg amit a net-en olvasok, és lehet, hogy ezért tévedek is. Smile)). Persze ilyenkor felmerül a kérdés, akkor minek irogatok? Mert szerintem azért jó így közösen beszélgetni, hogy egy csomó dolgot tisztázni lehessen, vagy kiderüljön, hogy mi az amit nem jól tudok, és tanuljak belőle Smile)) Ebben az influenza kérdésben talán pont ez a legrosszabb, hogy mindenhol csak félinformációk vannak, és könnyű belekeveredni. Ezért külön jó, ha olyanok is írnak, akik tényleg képben vannak. Esetleg ha van időd, megírnád, hogy mit tudok jól és mit rosszul? Sokat segítenél vele! Köszi még egyszer.
alvinczi

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 05, 20:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok! Én 13 hetes kismama vagyok, pénteken fogok oltatni, szezonális és H1N ellen is.

(Aki Fluval AB-t kapott, az tudja, hogy abban is H1N1 szerű vírustörzs is található.)

[^]  

[^]  
Vissza az elejére
Pearl

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 05, 20:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egyet értek veled, én is inkább az oltást választom. A Fluarix egyébként jó vakcina. Az én lányomat már oltották vele tavaly is. Ő mozgássérült, ugyhogy mi egy csomó "veszélyes" helyre járunk vele állandóan, kezelésekre, orvosi ellenőrzésekre. Így már két éves kora óta minden évben oltották influenza ellen. Eddig kop-kop, sem az oltástól nem lett baj, se meg nem betegedett. Mivel eddig mi is a split vakcinát kaptuk, ezért én is féltem a teljes sejtes magyartól. De a mi doki néni szerint is ennek pont azért nagyobb a védelmi ereje, mert a hasítottal szemben ez teljes információt tartalmaz. Igaz ezért több benne az adalék anyag is, mert jobban le kell gyengíteni. Így biztosabb, hogy felismeri a vírust ha találkozunk vele.
Én is beoltattam a lánykám bárányhimlő ellen is. Pont ugyanezt mondta nekünk is a doktor nénik, hogy az idén tavasszal már nagyon durva volt, és jobb lenne megelőzni. Nektek is kellett ismétlő oltás két hónap múlva? Neki egyébként is megadtak minden oltást, mert 28. héten született 890 g-al, nagyon nehezen maradt életben, így aztán a doktor néni is inkább a megelzősét javasolta nekünk eddig is. Hát remélem, jó döntést hoztam. Számomra az oltási szövődmények még így is kevesebb félelmet jelentenek, mint egy súlyos vagy még rosszabb betegség! Jó egészséges kívánok Nektek!
simonne79

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 05, 20:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Semmi baj. Egyébként értem mit szeretnél mondani és ebben biztos igazad van. De szerintem a védőoltás megvéd(het) ettől a fajta szövődménytől is, hiszen az oltást pont a vírus "ellen" adják be úgymond, hogy ne szaporodjon el a szervezetben ha találkozunk vele. Akiknél kialakul a szövődmény, azok általában túl későn fordultak orvoshoz. A vírus igen agresszív, ha az első tünetektől elindítják a kezelést, akkor még megállítható - 3-4 nap után már nem biztos. És logikus is, hogy a vérzéses tüdőgyulladást a vírus okozza, mert néhány nap alatt nem alakulhat ki bakteriális felülfertőződés. Most hallottam, hogy valakit annak ellenére kórházban kezelnek hogy 1 hónapja megkapta az oltást. Ki tudja ennek hátterében is mi állhat, nem szeretnék találgatni. Szerintem az lenne a lényeg hogy az oltás megvédjen a súlyos szövődményektől. A bárányhimlőre pl. ezért oltattam be a két nagyobb gyerekemet. Egy orvos mondta hogy a bárányhimlő vírusa ma már agresszívebb mint 20-30 évvel ezelőtt és egyre több beteget kezelnek a szövődményei miatt. Elvileg az oltás megvédi 90%-ig. De ha mégis elkapnák, akkor enyhe lefolyású a betegség. Ha valaki beoltatja magát az influenza ellen, legyen az bármelyik, akkor lehet hogy attól még megbetegedik, de legalább nem hal bele. Csak mert valaki írta, hogy a fluarix után beteg lett. Oké, de szerencsére most itt van, ép és egészséges! Én nem magamtól találtam ki a fluarixot, nekem az orvos javasolta, akiben megbízom. Mert hogy ez biztonságosabb vakcina. Ez a Fluval pedig mini betegséget okoz a szervezetben - így fogalmazott a doktornő. Tehát lezajlik a betegség, csak nem vesszük észre. (jobb esetben) Mert hogy teljes vírust tartalmaz állítólag. Nem adott semmilyen garanciát, hogy a gyerek nem kapja el a H1N1-et (szerencsére az oviban is oltottak ellene, így talán kevesebb lesz a beteg), de ha mégis, akkor talán nem lesz súlyos. Nem tudunk mit tenni bizakodunk. Minden ellenére én akkor is inkább az oltást választanám, mint a súlyos tüdőgyulladást - ha egy mód van rá...
Vissza az elejére
Pearl

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 05, 17:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Simonne! Igazad van! Most látom, hogy egy helyen tényleg bacit írtam a vírus helyett a mondatomban. Bocsi, igazad van, ez tényleg szótévesztés volt. Elnézést!
Pearl

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 05, 17:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Simonne!

Két külön dolog van. A hagyományos influenza esetében a szövődményekért általában nem maga a vírus felelős, hanem az, hogy erre pluszban kapsz egy bakteriális felülfertőzést, ami általában pneumococcus, az okozza pl. a tüdőgyulladást. Ezért mondják azt, hogy az ellene szóló védőoltás ettől a szövődménytől pl. egy szezonális influenza esetében megvéd. A mostani pandémiás járvánnyal viszont az a baj, hogy a legtöbb súlyos szövődményként jelentkező tüdőgyulladást, tüdővérzést nem egy ilyen felülfertőződés okozza, hanem maga a h1n1!! Vagyis a szövődmény is a vírus következménye!!! Ez az óriási különbség a szezonális és a pandémiás influenza között. Bocs, ha nem voltam egyértelmű.
simonne79

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 05, 16:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

titti, a betegtájékoztató szerint a Fluarix a 2009/2010-es oltás, a betegtájékoztató szerint van benne H1N1, bár a doktornő nem garantálta hogy meg is védi ellene. De nem is ez a lényeg. Egyébként az oltás után is meg lehet betegedni, csak a betegség ilyenkor nem jár szövődménnyel. És ez a fontos szerintem. Hogy legyen egy bizonyos védettség. De ez is olyan mint a fogamzásgátlás, nem véd meg 100%-ig. A szövődményektől azonban biztosan. Egyébként Európában már megjelent a H1N1 mutálódott változata is. Az ellen mi véd meg, ha eljut ide is? Áginak teljesen igaza van. Pearl, amit leírsz azt nem tudom követni, először a vírusról, aztán valami baciról írsz, ez így nem igazán világos. Én csak annyit szerettem volna mondani, hogy próbáltam egy köztes megoldást találni. De abból, amit a hírekben hallok, ez az új vírus inkább a 30-as korosztályt, a 3 év alatti gyerekeket és a kismamákat veszélyezteti leginkább. Én Csepelen lakom, szeptemberben az ADU-ban itt nálunk volt a nagy járvány, senkinek semmi baja nem lett, ja és volt olyan szülő, aki el sem kapta a gyerekétől. Szóval nem tudni kire csap le a vírus, de támpontok azért vannak, hogy kinek kell a legjobban vigyázni. Az új oltást nem nagyon tesztelték, ezért félnek tőle annyian, mondhatnám - jogosan. Szóval nagy a dilemma. A régi oltásoknak pedig igenis több volt a mellékhatásuk. Ismerek egy olyan 30-as fiút, aki a gyermekbénulás elleni oltástól bénult le részlegesen. Ma már kevesebb ilyen van, mert korszerűbbek a vakcinák. Lehet hogy mi itt vagyunk, de van aki ezt nem mondhatja el magáról... Aki beleesik abba a kicsi százalékba. Az én lányom tavaly egy olyan betegség miatt került kórházba lélegeztetőgépre 2 hónaposan, amit 1 éves kor alatt csak a gyerekek 10%-a kap el. Ma már van ellene védőoltás, de csak a koraszülötteknek jár ingyen. Szóval ennyit a kis százalékról. Ha beleesel abba a kis százalékba, akkor neked nem fognak számítani a számok...Bocsi hogy elkanyarodtam...
Vissza az elejére
akiszt

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 05, 16:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Eléggé tanácstalan vagyok az oltással kapcsolatban,habár mostanában ugy érzem beadatnám.Igen ám,csak mivel Romániában élek,kb. februárba kapnám be az oltást,és az elég mesze van,ugyanis nálunk az oltási kampány 2 napja kezdödött,de egyelőre az egészségügyieket oltják,majd a középikolásokat............................................Gyogyszertárban nem is lessz kapható.Félek és féltem a magzatomat is,15 hetes terhes vagyok. Mit tehetek?
Üdv.Kinga
Vissza az elejére
Pálgi

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 05, 15:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Én rövid leszek:

Mi beadattuk magunknak már több mint 3 hete az oltást és a 16 hós gyerekeim is megkapták tegnap.Féltem Őket is,magamat is és a pocakomban növekvő magzatomat is!Én/Mi így vagyunk nyugodtak!

Ági

[^]  

http://hu.fotoalbum.eu/Palgi2
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Pearl

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 05, 15:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Én az oltás előtt alaposan utána jártam mindennek. A Fluarix valóban tartalmaz egy h1n1 szerű törzset, ami egy évekkel ezelőtti Brisbaen-i törzs. Ez bizonyos fokú védettséget esetleg adhat, de a pandémiás vakcina a jelenlegi 2009-es Californiai törzsből készült, ami a jelenlegi járványt okozza. Minden szezonális influenza oltás tartalmaz egy h1n1 szerű törzset is, a hagyományos magyar Fluval AB is. Ez már évek óta így van. De ezek a törzsek nem azonosak azzal, amelyik ezt a jelenlegi durva járványt okozzák. Ha szerencséd van, a korábbi vírus is ad bizonyos, állítólag ha jól emlékszem kb. 30-40%-os védettséget, a pandémiás 80%-os védettségi arányával szemben. Azért hangsúlyozzák, hogy a pandémiás oltást vegyük fel, mert az tényleg abból a törzsből van, ami a nyáron az amerikai kontinensről elindult. Volt olyan hír is, hogy ennek alapja valószínűleg egy 30-as évek beli reasszortáns baciból van, de nem, hanem egy friss, 2009-es törzskönyvi baciból. Hát én röviden ennyit tudtam kideríteni. Ami pedig a pneumococcus elleni oltást illeti, valóban nagyon hasznos! Kislányom már korábban megkapta, a férjemmel mi pedig most adattuk be magunknak. Viszont az is tudni kell, hogy a jelenlegi súlyos szövődményeket a hagyományos influenzához képest nem a bakteriális felülfertőződések okozzák, hanem maga a vírus, az ellen pedig ez nem véd! Nálunk az egész család beoltattuk magunkat h1n1 ellen. Biztos ami biztos. Sokan azzal érvelnek az oltás ellen, hogy majd évek múlva lesz mellékhatása. Konkrétan leírnák, hogy mik is lesznek azok? Erre azt tudom mondani, hogy a mi korosztályunk annak idején a maiaknál 100% rosszabb vakcinákkal lett agyon-vissza oltva, és mindannyian itt vagyunk.
titti

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 05, 13:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Simonne,a Fluarix már elég régóta , Magyarországon kb 13 éve kapható szezonális oltás, ezeket kb 1 évvel a járvány előtt kezdik gyártani.....biztos vagy benne, hogy van benne h1n1 ellen is?

Egyébként eddig én életemben 1x adattam be influ oltást, akkor Fluarixot- és abban az évben voltam beteg, tipikus influenzás tünetekkel...split vakcina, így kisebb védőhatást nyújt- bár valóban biztonságosabban mondják.

De, ez a szezonális elleni oltások közé tartozik...
ha nem így lenne, ezt ajánlanák most a kismamáknak.....de nem...

Én a fejlődő magzatot féltem,az idegrendszerét- ezért hezitálok..
azért sokmindent olvasni pro és kontra... Sad
Mindenesetre jól elrontja ez a járvány a rég várt terhességemet....mármint hogy nyugodt és boldog kismami legyen az ember...ha nem adatom be, azért fogok rettegni, ha meg igen, akkor azért....Ez van.
Babetti

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 05, 11:03    Hozzászólás témája: Kell oltani!!! Hozzászólás az előzmény idézésével

Mindenki gondolkodjon épp ésszel. Az oltásba még senki nem halt bele, de az influenzába igen és ez csak egyre súlyosabb lesz. Eleinte én is elleneztem az oltást, azt hittem, hogy csak pénzforrás az egész, de híradót mindenki néz és azok az emberek akik elhúnytak már nem tudják megbánni, hogy nem oltattak. Én tegnap oltattam be magam és szerencsére semmi bajom. Az meg,hogy később mi lesz, az meg legyen akkor a gondom. Most tudom, hogy mindent megtettem az egészségem érdekében és hála az égnek,hogy sok családtagom elgondolkozott az oltáson és ők is beadatják. Remélem még nem késő.
További szép napot mindenkinek. Very Happy
Vissza az elejére
simonne79

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 04, 12:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zsuzskanéni írta:
Sziasztok!
Mostanában nagyon felkapott téma lett az "új influenza" védőoltása.
Mivel nem tudom, hogy mi is lenne a helyes, kérlek osszátok meg velem/velünk a véleményeteket...
Remélem nem egy "puskaporos hordót" nyitok meg most. De őszintén nem tudom, hogy mit is kéne tennem, hiszen rengeteg érvelést hallottam mellette és ellene is. Embarassed
Viszont őszintén remélem, sikerül majd normális módon kezelni az eltérő álláspontokat, mindenesetre én ezen leszek! Wink
Ezért kell a Fluarixot kérni. Ennek nincsenek ilyen mellékhatásai.
Vissza az elejére
pufifej

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 04, 12:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

és mi van a hosszú távú mellékhatásokkal?? arról senki nem tud semmit..kísérleti nyulak vagyunk..azért mert most nincs semmi mellékhatása (ami érezhető) attól még lehet..ezt senkin nem tesztelték eddig hosszú távon!!
a szomszédomban a nő beoltatta a 8 éves gyerekét és másnapra lebénult a fél arca..reménykednek hogy el fog múlni...
Vissza az elejére
simonne79

HozzászólásElküldve: 2009, Dec. 04, 12:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok, a férjem és a nagyfiam is be van oltva. A férjem amiatt hogy jár dolgozni, boltba, postára... A szezonálist és a H1N1-et is megkapta. Semmi mellékhatása nem volt. A nagy, 5 éves fiam a Fluarix nevű oltást kapta, nekem ezt javasolta a doktornő. Ez 3 vírustörzs ellen nyújt védelmet, a H1N1 ellen is termel ellenanyagot. Magamat és a két kisebb gyereket nem oltattam be, mert nem járunk közösségbe. De ha dolgoznék, járnék sok ember közé, akkor biztos kérném az oltást. Szerintem aki rendszeresen jár tömegközlekedéssel, boltba, postára és egyéb tömeges helyekre, mindenképp oltassa be magát. Ez nem játék. Szerintem a kismamáknak is kellene kérni az oltást. Még mindig kisebb az oltás mellékhatásainak kockázata, mint a vírus miatt fellépő vérzéses tüdőgyulladás kockázata. Sok kismama tömegközlekedéssel megy terhesgondozásra is, aztán ők is ugyanúgy járnak vásárolni, postára, hivatalokba. Szerintem ez esetben felelőtlenség nem beoltatni magukat. Én a közösségbe járó gyerekeket is mind beoltanám a bölcsitől az egyetemig. Igaza volt a tisztifőorvosnak mikor arról beszélt számtalanszor, hogy a lakosság 60%-ának be kéne oltatnia magát. És ez még csak a kezdet ami most van. Már 18-an haltak meg, mi lesz később?
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés