Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
mozgásfejlődés

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
IPA

HozzászólásElküldve: 2009, Szept. 13, 22:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Lizsu,

az én gyerekem kb. 3 hónapos korában fordult az oldalára, egyszer megfordult 3,5 hónaposan, aztán sokáig szünet, 5,5 hónaposan fél óra alatt ötször, majd nem volt megállás. 9,5 hónaposan kezdett csak mászni, egyedül felülni és felállni. (nagyjából egyszerre) Kb. 11 hónapos korában már kapaszkodva járt, viszont csak 16 hónaposan és 9 naposan indult meg egyedül. (Egyik szemére látássérült, valószínűleg ez az oka.)
Ezzel szemben 5,5 hónaposan felismert embereket, tárgyakat (ha megneveztük odafordult) és 7,5 hónaposan elkezdett beszélni, most közel 20 hónapos és mondókákat mond - mindezt két nyelven.
Szóval csak azt akarom mondani, hogy más-más tempóban fejlődnek, attól, hogy valaki előbb vagy később csinál valamit, lehet az normális.
Ja és a szemproblémája ellenére (4 műtéten vagyunk túl és durván havonta altatják vizsgálat miatt) egy kiegyensúlyozott, vidám gyerek, akit természetesen sem kis korában, sem most már tipegőként nem hagyunk sírni! Pici babát nem lehet "elrontani" azzal, ha reagálsz a sírására. Sőt, nekem az a véleményem, hogy akkor lesznek problémái, ha hagyod sírni! Neki a legfontosabb a biztonság és az, hogy érezze, az édesanyjára mindig számíthat. Jól csinálod, nyugi! Hallgass az ösztöneidre, azok megmondják, hogy hogyan csináld.

Üdv
IPA
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Pálgi

HozzászólásElküldve: 2009, Szept. 09, 17:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lizsu!
A védőnőd tényleg csak a frászt hozza rád. Rolling Eyes
Minden gyerek a saját ütemében fejlődik,a kisfiad abszolúlt nincs elkésve!Azt csinálja,amit egy 3 hós babának csinálnia kell!!!!!
Én vittem az ikreimet Dévényes tornára (koraszülöttek voltak,de amúgy nem lett volna kötelező,csak önszorgalomból tettem.)
A kisfiam 6 hós korában fordult át a hátáról a hasára a kislányom pedig 8 és fél hónapos korában!Azt hittem érettségizni is háton fog. Laughing Aztán pár hónap alatt magától olyan ütemben fejlődött,hogy öröm volt nézni. Very Happy Igaz,most 13 hósak és még egyikőjük sem indult el,de nagyon aktívak,a bébikompot tologatva szinte futkosnak. Very Happy
Szóval nyugi,rendben van a kisfiad!

Ági

[^]  

http://hu.fotoalbum.eu/Palgi2
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
lizsu7

HozzászólásElküldve: 2009, Szept. 09, 15:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm, hogy megnyugtattál, én is úgy látom, hogy semmi baja a picinek, bár tényleg sokat volt kézben, mert nagyon hasfájós volt, de nem hagyom őt ordítani nagy magányában! Laughing
Vissza az elejére
Infertility

HozzászólásElküldve: 2009, Szept. 09, 14:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A második linkből:
"•3. hónapos Kezével játékok után nyúl, fejét meg tudja tartani, ha állásba emeljük, kirúgja magát.
•4. hónapos Forgáshoz hasonló mozdulatokat végez, 1-1 alkalommal oldalra fordulhat, apró tárgyakat is meg tud fogni, a felé nyújtott tárgyat megfogja
•5. hónapos Talán már tud hasról hátra fordulni, feltámasztva meg tud ülni
•6. hónapos Hasról hátra fordul és esetleg vissza is, a tárgyakat a szájához emeli"

http://www.informed.hu/eletmod/care/dev/

http://www.dokimami.hu/2009/06...../#more-126

Amit írtál, azok szerint egy teljesen egészséges, boldog kisbabád van!
Ne hagyd, hogy egy barom(bocsánat) elkeserítsen!
Sok boldogságot nektek! Puszi
Infertility

HozzászólásElküldve: 2009, Szept. 09, 14:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Lizsu7!

Nem minősíteném a védőnődet... Evil or Very Mad

Talán beszélj csak az orvosotokkal...

http://www.babaszoba.hu/articl.....1120184457

"Az egészséges csecsemő mozgásfejlődésének, felegyenesedésének folyamatába való beavatkozás a felnőttek részéről tehát oktalan és szükségtelen. Az időpontokat és sorrendet illetően - amellett, hogy elég széles fiziológiás ingadozások is megengedhetőek - tudnunk kell azt az áthághatatlan szabályt, hogy a mozgásfejlődés fázisait, kiváltképpen pedig a mászást nem lehet kihagyni, átugorni! "

"Az az álláspontunk, hogy egészséges babánál az ún. csecsemőtorna felesleges. Kórosan fejlődő csecsemő esetében pedig a tornáztatás speciális szaktudást és rendszeres szakorvosi ellenőrzést igényel."

http://www.kismamablog.hu/mozg.....sfejlodese
lizsu7

HozzászólásElküldve: 2009, Szept. 09, 14:42    Hozzászólás témája: mozgásfejlődés Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Én új vagyok itt, és a segítségeteket szertném kérni. Ma voltunk a védőnéninél. Holnap lesz 3 hónapos a kisfiam, szép fejlett baba, csak szopizik. Gyönyörűen gagyok, visszamosolyog ránk, keze-lába jár, fejét már egy jó ideje megtartja, kezeit nézegeti, ha a csörgőt a kezébe adom, akkor megtartja. Azt mondta a védőnő, hogy már az oldalára kellett volna fordulnia és ha ez nem következik be rövid időn belül, akkor fejlődésneurológushoz kell vinnem. Nektek mikor kezdett el forogni a gyerkőc? Nyugtassatok meg! Sad
Ja és nem kell minden egyes alkalommal felvenni, ha sír, mert egy magatartászavaros gyerekem lesz, és ezt nekem tudnom kellene, mert tanítónő vagyok!
Segítsetek!! Zsuzsa
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés