Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Ellustultak gyermekeink

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

Eleget mozognak a gyermekeim
Igen
50%
 50%  [ 3 ]
Nem
50%
 50%  [ 3 ]
Összes szavazat : 6

Szerző Üzenet
Caitlin

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 16, 20:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Smile

Mozogj csak, az a legjobb, ha jó példát látnak a gyerekek. Wink
Az ilyen hozom-viszem-buszoztatom dologban az a rossz, hogy talán észre sem veszik a szülők, hogy ők vonják meg a mozgás lehetőségét a kicsiktől...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
rodekri

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 16, 20:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ennél extrémebbet is mondok. A mi sulink lassú sétával is kb. 8 percre van tőlünk, az igaz, hogy egy forgalmas főúton kell átmenni, de nem áthatolhatatlan az akadály. Mégis akad egy nagypapa(!!), aki a most másodikos unokáját mindennap kocsival hozza és viszi. Szerintem tovább tart beülni, a forgalmi rend (behajtani tilos tábla) miatt körbemenni és kiszállni, mint az egyébként gyönyörű, virágos vagy éppen behavazott Wekerlén át odasétálni.
A tévézés egyébként nálunk is gond, bár az én csimotáim is sokat bicajoznak, szaladgálnak a parkban itt előttünk, ám ha hazajönnek, sokszor csak a tévé jut eszükbe. Aztán este fél kilenckor, mint most is, őrült módon kezdenek el egymással játszani, mert arra még nem is volt idő. Emiatt sok a harc közöttünk, de egyelőre még tartjuk apával az állásainkat. Na jó mozgást mindenkinek... Jut eszembe, én is tornázom hetente kétszer, az jó pont?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Caitlin

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 16, 13:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én olyasmikre gondoltam pl.:
Anyósom kisfia busszal jár a tőlük 10 percre lévő suliba. Ez már kifejezetten a gyerek ellustítása!!! Sad
Én 20-20 percet gyalogoltam suliba oda-vissza, télen-nyáron, és nem haltam bele. Smile
Az a napi 30-40 perc séta szerintem nem árt meg a gyereknek.
Vissza az elejére
Ági

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 16, 11:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lehet, hogy én vagyok telhetetlen: az én gyerekeim is járnak heti két edzésre, (1x zenére is) a többi napon kint játszanak az udvaron, utcán. Ehhez képest szerintem rengeteget ülnek tv előtt (min. napi 1 óra!), ennél jóval kevesebb lenne az ideális szerintem. Nem????
Vissza az elejére
Caitlin

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 15, 22:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem sem zárja ki egymást a kettő... Aki nem érez magában ambiciót a mozgáshoz, az sportkörökön is lustizni fog. Wink
Örülök, hogy legalább a Te csemetéid mozognak! Smile
Vissza az elejére
rodekri

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 15, 20:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Annak idején sokan szidtak a környékbeli anyukák, mert a fiamat is a zenetagozatos általános iskolába írattam. A sporttagozat mellett voksoló szülők azzal érveltek, hogy majd nem mozog eleget. Hát nem így van: Ákos ma már harmadikos, így vannak tapasztalataim. Először is örökmozgó, magától és gyárilag. Ezen kívül kedden és csütörtökön focizik, szerdán sportkörre jár, pénteken pedig úszik. Magától, saját kedvére, nem pedig azért, mert a suliban kötelező. Emellett eljátszik gitáron vagy furulyán olyan dalokat, amiket a sporttagozatosok nem is hallottak még. Azt gondolom, nekem volt igazam. Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Caitlin

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 06, 15:20    Hozzászólás témája: Ellustultak gyermekeink Hozzászólás az előzmény idézésével

Anno, hosszú évekkel ezelőtt a gyerekek szabadidejük legnagyobb részét kinn töltötték a szabadban. Labdáztak, tollasoztak, futkároztak: egyszóval mozogtak.
Ma komoly probléma a gyermekek túlsúlya, a mozgáshiány. Confused
Szeretném ha mi, a gyermekek testvérei, szülei vagy barátai tapasztalatot cserélnénk, és hasznos ötletekkel látnánk el egymást. Very Happy
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés