Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
2010-es tavaszi babák
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Pálgi

HozzászólásElküldve: 2011, Feb. 28, 22:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Halihóóóó Bébé! Very Happy

Ebben a pillanatban jutott eszembe,hogy Leventének is szülinapja lesz a napokban! Very Happy Rohan az idő,ugye? Very Happy
Hogy vagytok?

Mi jól vagyunk,a gyerekek nőnek...nagyon is gyorsan.Rasikám továbbra is tündérbogár. Love Az ikrek nagyon húzzák a fejlődésben...ezt biztos Te is látod Leventén.Utánozza a nagyokat...főleg Pannikával van nagyon egy hullámhosszon,de hát Ők lányok. Very Happy
Elég sok szót mond már...olyan mint egy kis papagáj. Laughing

Olyan édesek mind,lassan összenőnek. Very Happy

Rakok be 1 szülinapi képet,hogy mekkora lett a kicsi leányzó:

http://hu.fotoalbum.eu/Palgi2/a583972/00000001

Akkor így előre is kívánok Leventének nagyon boldog szülinapot!!! Szülinap Partytime

Puszi Nektek

Ági

[^]  

http://hu.fotoalbum.eu/Palgi2
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Pálgi

HozzászólásElküldve: 2010, Dec. 31, 15:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egyszerre írtunk! Play

[^]  

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Pálgi

HozzászólásElküldve: 2010, Dec. 31, 15:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Bébé!
Remélem még "elcsíplek"...láttalak nemrég a másikon Korinak gratulálni. Wink

Jól telt a Karácsony?Hogy vagytok?
Nekünk nagyon jól telt,utazósan,boldogságosan az ünnep.Fárasztó volt,de persze a család boldog és mosolygós arcát látva megérte a sok km.A Szüleim H-szoboszlón laknak,Anyósomék Velencén,így mindennapra jutott utazás. Smile
Gyerekeim jól vannak,Ráhel kicsim is már szép nagy,ügyes.Már mindenhol feláll,egykézzel kapaszkodik,már pár lépést is tett kapaszkodva.Továbbra is angyalka,jó étvágya,jó alvókája van.Ügyesen nyomkodja a különböző zenegépeit,zenekönyvét,tapsol,ha megszólal a zene...állandó kacagás és kedvesség ez a kislány.De közben zsivány is,mert az autóban feszt Ő piszkálja az alvó Ábelt,ha épp Ő nem alszik. Laughing Szerencsére a tesókkal továbbra is jó a viszonya. Very Happy

Kívánok Neked és a szép családodnak nagyon boldog Új Évet!

puszi

Ági

[^]  

Vissza az elejére
BéBé

HozzászólásElküldve: 2010, Dec. 31, 15:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Ági!

BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK NEKTEK!!
Vissza az elejére
NemethRamona

HozzászólásElküldve: 2010, Dec. 11, 14:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Németh Ramóna negyedéves szülésznő hallgató vagyok a Semmelweis Egyetemen. Most írom a szakdolgozatomat "Vajúdás és szülés homeopátiával" témában.
Szeretném a segítségeteket kérni. Ha van időtök, ki tudnátok tölteni a kérdőívemet?

Előre is köszönöm!

A kérdőívem linkje:

http://ripet.hu/feedback.php?kid=gy0ttv885gkpfnjt
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
Pálgi

HozzászólásElküldve: 2010, Dec. 09, 10:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Bébé!

Majd kúszik-mászk Levente is!Édes lehet,ahogy ülve közlekedik. Laughing
Panni is nagyon későn kezdte az átfordulást 8! hónaposan,a kúszást is majd' 10 hónaposan.(Oké koraszülöttek voltak,de akkor is.)Én ott rontottam el,hogy nem hasaltattam Őket. Confused Rasival nem volt ilyen gond.
De a mászást ne hagyja ki,inkább vidd el egy konduktorhoz és tornával segít Rajta.A mászás nagyon fontos mozgáselem,később ennek kihagyása befolyásolhatja a tanulásban...kialakulhat diszlexia is.

Nálunk már szinte kész a Karácsonyi díszítés,még 1-2 világító figurát akarok venni,meg kintre fenyőfát,azt fogjuk feldíszíteni. Very Happy

Mára nálunk elég nagy viharokat jósoltak...remélem mi itt nem kapunk belőle. Rolling Eyes

Puszi

Ági

[^]  

Vissza az elejére
BéBé

HozzászólásElküldve: 2010, Dec. 04, 22:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Ági!

Igen, pont ma voltunk mi is egy Mikulás bulin(magyar klubban), hétfőn jön az oviban is és itthon is...Smile

Enyém gyerek még mindig nem mászik... Confused Viszont ülve halad mindenhova és fordul is amerre éppen akar. Ha túl előrehajol valamiért és elhasal, hátrafelé halad, egyre messzebb a céltól és az ugye nem tetszik neki... De ha hasalni rakom le, változatlanul kiabálni kezd, mint régen, pedig naponta próbálkoztam, hátha közelebb kerülünk a kúszás-mászáshoz, de nem.... Rolling Eyes

A járókában már ő is felhúzza magát egy ideje, és térdenállva kapaszkodik... Olyan édes akkor ahogy kukkol kifelé... Laughing

Hó az nálunk is van bőven, 1 hete kezdett esni, azóta összejött vagy 30-40cm... Cool
Vissza az elejére
Pálgi

HozzászólásElküldve: 2010, Dec. 04, 16:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Bébé!
Mizújs felétek?Gondolom elkezdtétek Ti is a Mikulásozást meg a Karácsonyra készülődést. Very Happy

Az enyémeknek tegnap volt a Csanában Mikulás buli. Very Happy Pannikámnak olyan jó jellemnzést mondott a Miki,hogy csak dagadtam a büszkeségtől.Ő a csoport angyalkája,mindenben remekel,ügyes stb... Very Happy Ábelt is dícsérte,de a versikében benne volt,hogy szétdobálja a játékokat. Laughing
Rasit is vittük,Ő is nagyon élvezte a bulit,tepert mindenhová,játszott más gyerekekkel is,cuki volt. Very Happy

Amúgy jól vagyunk...Rasi már térdelve kapaszkodik a járókában. Smile Ngylány és továbbra is az a kacagós tündibündi álombaba,mint eddig volt. Very Happy

Most nálunk elég hideg van,a napokban is jó sok hó esett,aminek a gyerekek nagyon örültek. Very Happy Volt hógolyózás,hóember építés. Very Happy

Puszi Nektek és Kellemes ünnepeket,ha netán nem járnál erre addig. Rolling Eyes Wink

Ági

[^]  

Vissza az elejére
BéBé

HozzászólásElküldve: 2010, Okt. 31, 22:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Ági!
Gondoltam még ebben a hónapban válaszolok... Laughing Wink

Többnyire én is üveges kajcsit adok, de többet saját kezűleg is kutyulok, főleg gyümiket, gesztenyés és meggyes kajcsit(mert olyan itt nincs)meg céklát....meg nem is tudom még miket... Smile

A tészta ha durumlisztből van, nem tojásos... Smile Én is pont most adtam először ilyen brokkolis tejfölös tésztát(üveges), és az abból készült... Wink

Húúú azt a milli túrókrémet én is, lányom is imádja...Mindig veszünk, ha ott vagyunk. Az még emlékeztet a gyerekkoromra is...ollyan fincsi... Cool
Vissza az elejére
Pálgi

HozzászólásElküldve: 2010, Okt. 25, 12:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Bébé!
Nem telt el 1 hónapés írok. Wink Laughing

Nincs nálatok bcg? Shocked De furi.Ezt nálunk még a kórházban adják az újszülötteknek.

Kajálás:Rafinált vagy a zöldséggel,de a lényeg,hogy már Levi is megeszik így mindent. Very Happy
A spenótban én is néztem,hogy van tejszín. Rolling Eyes Ennek ellenére én adom Rasinak.Igaz azért ezzel megvártam a 6 hónapos korát. Rolling Eyes Érdekes ez...de szerintem a bébiételekben biztos vhogy kezelik ezeket az alapanyagokat. Rolling Eyes Nem tudom.Nekem az ikrek is ették az üveges tejbegrízt 6 hós koruktól,kutya bajuk.
Rasim már evett a mi rakott karfiolunkból...tudom,tejfölös,de a sütőben azért az felforrt...meg evett már rendes tejbegrízt is,amit a nagyoknak csináltam.Általában az üveges kajákat eszi,a korának megfelelően feltüntetett választékból.Szóval én a kajákkal bátor vagyok.Vagyis azt mondom,hogy próbálom megtalálni az arany középutat. Rolling Eyes Persze tojást még nem kapott pl,de üveges bolognait már régóta és ugyebár a tészta tartalmaz tojást is. Rolling Eyes Na,szóval szerintem annyira nem lehet mindent betartani...meg én úgy vagyok vele,ha nagyon óvom,akkor lehet azzal ártok. Rolling Eyes Nem könnyű,de eddig semelyik gyerekem nem lett semmire sem allergiás.
Ja,írtad az a dobozos,tejes desszertet.Na,abból az ikrek sokat ettek...nem mertem a "rendes" túrós,johurtos cuccokat adni. Rolling Eyes Viszont Rasinál már azt nem veszem...vhogy tényleg olyan mű lehet.Hűtés nélkül eláll évekig... Rolling Eyes Na,így pár napja kapott a drágám milli túrókrémet. Very Happy Fú,remegett érte.Megnéztem,ugyan az van benne mint bébiételes gyümölcsös-túrós desszertekben.Kutya baja a leányzónak. Very Happy

Közben nézegettem én is képeket a gyerekeidről! Very Happy Irtó cukik Ők is,amikor ölelkeznek. Very Happy Levi sem kibaba már.És Ő is állandóan teli pofával vigyorog...látszik,hogy kiegyensúlyozott gyerkőcök. Very Happy
Tegnap én is tettem fel pár új képet az enyémekről. Wink

Pussz

Ági

[^]  

Vissza az elejére
BéBé

HozzászólásElküldve: 2010, Okt. 24, 21:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Ági!

Én sem erőltetem a kúszást, csak aggódok Embarassed , de nem nyomom, mert azért még mindig belefér ez az idő. A Vikim pont 8 hós volt, amikor először kúszott, azután pedig már hipphopp jött minden... és itt van, már 5éves el is múlt... Smile
Most én is úgy voltam/vagyok mindennel, hogy még inkább maradjon olyan amilyen, kicsi baba, nem kell még felnőni... Wink De tudom persze, hogy ez nem így van(sajna... Embarassed ).

Itt nálunk nincs bcg oltás...

Mondtam már, hogy nemigen kedveli a zöldséget, csak ha gyümit is keverek hozzá. Most 1 hete adok csirkehusit is neki(eddig csak üvegest), azóta megeszi a zöldséget...ha hússsal van... Laughing Igazi kis pasi! Wink
Vettem egy üveges(hippes) spenótot, ma akartam odaadni, de nézem az összetevőket: tej és tejszín(!) van benne, és 4 hótól... Shocked Pedig most már én se úgy figyelek, mint az elsőnél Embarassed Embarassed , de azért ezt mégsem adtam oda Rolling Eyes
Ja meg múltkor vettem asszem milupás ilyen kicsi tízóraira vmi tejes desszertet(nem tudom ott van-e olyan, 6x60g-os, 6hó-tól), és 3-4 részletbe vissza is jött neki és borzalmas büdös lett utána szegénynek a szája is... Confused Hát ilyet sem kap megint ...legalábbis mostanában. Na azért kárba nem ment, a Viki benyomta... Smile
Ti hogy álltok a kajákkal?
Vissza az elejére
Pálgi

HozzászólásElküldve: 2010, Okt. 24, 07:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Bébé!

Tényleg,pont 1 hónapja írtunk! Shocked Smile Hú,hogy megy az idő!
Én ezt a kúszás-mászást nem erőltetem, (nem is lehet),addig "könnyebb" míg igazán be nem indul a picurka,mert akkor már Rá is jobban kell figyelni. Smile Az ikreknél mindent úgy sietettem volna...aztán olyan hamar felnőnek.
Azon a 9,4 kg-on csodálkoztam is... Laughing Akkor hasonló súlyban vannak a gyerkőceink. Smile
Képzeld,Rasikámnak nem fakadt ki a bcg oltása és meg kell majd ismételni a szurit.Ez 1 éves koráig nem késő...majd nov. elején elviszem. Rolling Eyes
Hát ennyi,nem is tudok nagyon mit írni.
Megyek is,mert hallom,hogy kuruttyol,csinálom neki a tápit. Very Happy

Szia,szép napot!

Ági

[^]  

Vissza az elejére
BéBé

HozzászólásElküldve: 2010, Okt. 23, 21:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Ági!

Pont tegnap gondoltam, hogy kellene már ide is írni, mert teljesen lecsúszik a topik... már vagy 1 hónapja írtunk utoljára... Confused

Köszi, megvagyunk...mi is... Smile

Ügyi a kicsi lányod a kúszással, nemrég néztem a képeiteket is, ollllyan édesek mindannyian!

Nálunk még semmi kúszás-mászás... Rolling Eyes Ülni viszont tud már szépen. Na nem magától fölülni, hanem ha ülésbe rakjuk, megmarad már.
Foga még mindig csak az alsó 2 van, de sztem mostanában talán jön a következő is, mert pár napja megint sokkal jobban nyálzik. Bár most kicsit taknyos is, lehet azért... Rolling Eyes
7 hónaposan lemértem, akkor 8,7kg volt. Jövő héten megint lehet mérni... Wink Nem tudom mi volt múltkor, hogyan mértem 9,4kg-t, 1 héttel később 8,7-et... Embarassed Rolling Eyes Valami az elsőnél nem lehetett ok, mert utoljára 3-szor is ráraktam...
Vissza az elejére
Pálgi

HozzászólásElküldve: 2010, Okt. 23, 18:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Bébé!
Mizújs veletek?

Nálunk minden okés.Tegnap jöttünk haza,a héten lementem a 3 gyerekkel a Szüleimhez H-szoboszlóra.Ilyenkor kicsit én is ki tudok kapcsolódni,Anyuék sokat unokáznak,meg a környezetváltozás mindenkinek jót tesz.
A "pici" Rasim 1 hete kúszik és négykézlábazik,hintázik. Very Happy Nagyon tud teperni,irtó cuki.Talán a múlt héten mértem...akkor 8,5 kg. volt. Very Happy
Alul kint van Rasinak 2 foga és felül is jön neki 2,az egyik már szinte át is tört,szerintem napok kérdése.Lekopogom (kopp-kopp) jól viseli a fogzást.
A felüléshez sem kell már sok...mondjuk,ha én ültetem,akkor szépen ül,de így nem erőltetem.
Nem semmi,hogy Levi már áll! Shocked Very Happy Lehet egyből elindul. Laughing

A lányaimnak pár hete kilövettem a fülüket is. Very Happy Szépek,csajosak. Very Happy

Hát ezek az új események,történések nálunk.Éljük nyüzsis kis életünket,a nagyok néha kiakasztanak,de hát ez a dolguk...legalábbis a nagyszülők szerint. Laughing

Írj,ha van kis időd,hogy vagytok!!!???

Puszi

Ági

[^]  

Vissza az elejére
Smuci

HozzászólásElküldve: 2010, Szept. 25, 07:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Új vagyok itt, decemberre várom a manót Very Happy
Gratulálok mindenkinek! A nehézségek ellenére a babavárás a legcsodálatosabb érzés a világon!

Szép napot nektek!
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Pálgi

HozzászólásElküldve: 2010, Szept. 24, 21:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Bébé! Very Happy

Az ikreknél én is sokkal jobban betartottam az előírtakat,parás voltam...első gyerekek,koraszülöttek stb...Pannikám fehér bőrű kék szemű,hajlamosabb allergiára,de eddig kopp kopp nem volt gond.Rasinál már lazább vagyok...meg valahogy Ő olyan stramm csaj...kicsi "egzotikum" is keveredett bele és azokba mint tudjuk nem üt a ménykű. Cool Laughing

Szerintem a mozgás miatt még felesleges aggódnod!Szépen fejlődik,ne erőltess semmit!Sokat legyen hason,még ha hisztizik is. Rolling Eyes Úgy erősödik és sokszor méregből csinálják a mozgást,az átfordulást,utána már megy simán. Smile
Rasi még nem ül.De ez a kúszás-mászás-felülés nagyon változó időben lehetséges.Vannak babák,akik már 6-7 hónaposan tepernek,ülnek,vannak akik majd csak 10 hónaposan.Szóval,nyugi!

Leventének tényleg szép paraméterei vannak.Rasi 8 kg. és 69cm.Pannikám 1 évesen volt 8 kg...persze nem lehet kettőjüket összehasonlítani...csak érdekesség képp írtam. Smile

Igen,Rasi már eszik husikat.Én bébiételeket adok neki,házi kosztos husit még nem kapott.Eszik ő mindent,egyedül a zöldbabot köpi ki. Laughing

Na,ennyi...megyek pihenek!

Szia

Ági

[^]  

Vissza az elejére
BéBé

HozzászólásElküldve: 2010, Szept. 24, 13:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Ági! Hello

A Viki is sokszor bohóckodik a Levinek, aki olyankor hatalmasakat nevet, nagyon tetszik neki is... Cool
Az én fiam is jó húsban van, de az én véleményem szerint még nem a dagi kategória, hanem erős testalkat. Én is ilyen voltam, és a nővére is ilyen. Egyik nap megmértem a rendes mérlegen úgy hogy ráültettem... Smile olyan édes, már kicsit előre hajolva hosszabb-rövidebb időkre megül egyedül, na és a lényeg, már 9,4kg és ha jól mértem 73cm. Nem is csoda, hogy már majd leszakad a kezem alatta. Pedig annyira imád a kezemből felülnézetből bámészkodni, de hát már egyre rövidebb időkre bírom. Mondjuk a Vikim is már az elejétől kezdve mindig valamivel az átlag feletti méretekkel rendelkezett(most 5évesen volt 123cm-26kg), és ahogy látom, ez a fiamnál sem lesz másképp...
Kajára én odafigyelek,(Vikinek van ekcémája, apának is 1 fajta bőrallergiája, nekem meg pollenallergiám és asztmám) M.o.-on kapott sok újdonságot, de mostanában valahogy elmaradt... Embarassed szegény gyerek.... Wink De bajban is vagyok, így hogy nemigen komálja a zöldséget... Confused Vikivel 7hósan kezdtük a húst, akkor a doki javaslatára, most nem tudom, de sztem hamarosan bemutatom majd neki is. Ti esztek már husit?
A Te lányod tud már ülni?

Nálunk a mozgás nem annyira halad, aggódok is azért... Rolling Eyes De azt mondják a fiúk sokszor később csinálnak dolgokat... Rolling Eyes Meg igazából azt látom, hogy a fiam inkább lusta és levág egy hatalmas hisztit, ahelyett hogy megpróbálna hasról visszafordulni, vagy elérni az elé tett játékot vagy ilyesmi, mert az kényelmesebb. Egyébként állni viszont már gyönyörűen áll...de tudom, még nem az következne... Rolling Eyes Nemsokára úgyis megyünk dokihoz, akkor majd rákérdezek, de addig is, minden nap történhet valami újdonság...
Vissza az elejére
Pálgi

HozzászólásElküldve: 2010, Szept. 24, 13:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Megnéztem... Very Happy

Te is igazán büszke lehetsz mindkét csemetédre!Viki milyen gyönyörű nagylány...Levente meg irtó cuki kispasi.Azok a hangok a videón. Love Tetszik nagyon a blogod meg a kép és videóbeszúrások! Very Happy

El is köszönök,itt gyönyörű idő van és elmegyünk Rasival csavarogni...beülök egy jó kávéra egy kávézó teraszára... Cool ...lazítok,az ikrek ma bölcsiben vannak.Hétfő és péntek csak a kettőnké Rasival,ezeken a napokon járnak a csanába a tesók.

Puszi

Ági

[^]  

Vissza az elejére
Pálgi

HozzászólásElküldve: 2010, Szept. 24, 12:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Bébé!
Jajj,Te drága...dehogy nem! Wink Pont ma gondoltam,hogy írok is... Wink

Örülök,hogy jól sikerült az "itthonlét". Very Happy Azta,már Leventének kint vannak a fogacskái? Shocked Smile Rasinak még nincs...de szerintem akár melyik nap kijöhetnek,eléggé be van neki duzzadva,de szerncsére jól bírja.
Hát,igen...kis dundus az én legkisebb lányom...de olyan tökéletesen hurkás. Smile Az étvágya is jó,eszik már mindent. Cool Már kóstolt a nagyok spenótjából,evett már borsólevest pici galuskával összeturmixolva és pár napja csináltam tejbegrízt...kakaóval picit meghintve...hú,remegett érte. Cool Már nyammogott pici kenyeret is,kalácsot is...tudom,nem épp szakszerű,meg tankönyv szerint adtam neki,de én hiszem,ha picit mindennel találkozik a szervezete,akkor nem lesz allergiás.
Régen is etettek mindent a csecsemőkkel,nem is volt annyi allergiás. Rolling Eyes
A mozgásban kicsit talán stagnál a lelkem...igaz többször láttam már négykézláb,de ennyi.Továbbra is marad a gurulásnál. Laughing De egy nagyon vidám kislány,állandóan nevet,kurjongat. Very Happy
Pannikám már tök édesen játszik vele és láthatóan imádja az ikreket.Azok meg szeretnek neki bohóckodni,a pici meg kacagja őket. Very Happy
Szóval vagyunk...pörgünk...vannak könnyebb és nehezebb napjaink,de hát 3 pici mellett ez természetes.A nehézséget inkább az ikrek adják...néha szófogadatlanok,meg ha nyávognak,veszekednek,akkor azzal kinyírják az idegeimet. Laughing
Na,"röviden" ennyi. Smile

Mindjárt nézem a képeiteket én is! Very Happy

Puszi

Ági

[^]  

Vissza az elejére
BéBé

HozzászólásElküldve: 2010, Szept. 21, 21:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Ági!! Hello

Hol vagy? Már be sem nézel ide?? Sad
Vissza az elejére
BéBé

HozzászólásElküldve: 2010, Szept. 14, 13:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ági???

Eljutottam a képekig...Smile Albumomban vannak.

Néztem a Ti képeiteket is, nagyok lettek a gyerkőcök és olllyan édesek és szépek. A pici lánykád pedig olyan édes kis husis... Wink
Vissza az elejére
BéBé

HozzászólásElküldve: 2010, Szept. 08, 14:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Ági!

Tegnap jöttünk vissza, még megy a pakolászás és a mosás...

Kicsi fiamnak 5 és fél hónaposan kibújt a 2 alsó kicsi foga... Már szépen látszik is...Very Happy
Igen, eszik sokmindent, viszont a zöldséget csak úgy fogadja el, ha belekeverek vmi gyümit is. Ha azt kiérzi, akkor bepakolja... Rolling Eyes Gyümi is jöhet neki bármelyik, ami már a kínálatban van... Smile Tejpépet imádja, leginkább a sima vaníliást. Húst én még nem adok neki.

Ő még nem fordult vissza hasról hátra, de őszintén szólva mostanában nem is volt annyit lerakva, így nem is volt elég inspiráció. Viszont hason fekve húzogatja a popóját fölfelé.

Az alvás változó, de délben mindig van egy nagy alvás is.

Majd rakok képeket is, ha eljutok odáig... Wink
Vissza az elejére
Pálgi

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 29, 13:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Halihóóó!

Bébé!
Mizújs veletek?Hazaértetek?Milyen volt anyaralás?Gondolom Levente is szépen fejlődik.Eszik már mindent?Jó az étvágya?

Nálunk minden okés.Ráhel pörög-forog,egy pillanat alatt legurul a játszószőnyegről,csak azt látom,hogy már a kövön van. Very Happy Hatalmas szája van,mindenkit túlkiabál. Very Happy
Napközben olyan 3x alszik kb. fél-3/4 órákat.Neki annyi is elég.Már jön a foga,néha nyüglődik,de ha bekenem neki,akkor az megváltás a drágámnak. Very Happy A héten mértem és 7800gr. volt. Very Happy Nagyon eleven,erős kiscsaj.
A tesók továbbra is imádják,főleg Pannikám akar többet részt venni a babázásban.Néha mondom neki,hogy itassa meg és szépen meg tudja itatni. Cool Nincs mese be kell fogni a nagyokat is. Laughing

A nagyok holnap (hétfőn) kezdik újra a bölcsit,heti 2x járnak továbbra is.
Na,végülis ennyi,semmi extra nálunk.Ja,pár napja Rasi a lábával kiscsit előrrébb tolta magát..gondolom hamarosan kúszni fog.Húha,fel kell készüljek,akkor biztos megint egy nehezebb idő jön.Mondjuk a nagyok már elég ügyesek,önállóak,nagyon édesen eljátszanak egymással is,de azért Őket sem lehet sokáig szem elől téveszteni. Very Happy

Puszi,kihasználom,hogy mindenki alszik és én is nyugodtan iszom egy jó kis kávét. Very Happy

Puszi

Ági

[^]  

Vissza az elejére
Pálgi

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 29, 21:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Bébé!
Jó utat Nektek és érezzétek magatokat nagyon jól!
Ha hazamentek,akkor majd mesélj,hogy telt az "itthonlét". Wink

Köszi a szülinapi köszöntést (de hülye mondat lett Rolling Eyes ).Ma kiválasztottam a tortájukat...Pannié Angelina balerinás,Ábelé pedig bébifókás.A JimJem csatornán nagyon szeretik ezeket a mesefilmeket.

Puszi,

Ági

[^]  

Vissza az elejére
BéBé

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 29, 21:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Ági!

Köszi a pelenkás választ! Smile
Közben utánanéztem a pampers honlapon is, és ha jól láttam, ami itt nálunk a zöld csomagos, az Magyarországon olyan kékes... Smile Nem a bugyisat használjuk mi sem!

Igen, hamarosan végre mi is megyünk, pontosabban holnap... Wink Úgyhogy egy ideig most nem leszek... Hello

Legyetek jók, vigyázzatok Magatokra és további jó nyarat Nektek! Sun smiley

Az ikreknek pedig előre is Boldog 2. Szülinapot!!! Partytime Süti Partytime
Vissza az elejére
Pálgi

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 27, 14:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Bébé!
Előkerültem... Wink

Na,milyen jó ötlet a tízórai kanalazás. Very Happy
A nedves pelenka takarást is ki fogom próbálni,ha megint jön a hőség... Wink

Pelus:Most huggiest használok,de van,hogy libero-t veszek.Ezek váltak be.A zöld csomagos pampers gumis-bugyis.Én azt nem nagyon szeretem. Rolling Eyes

Ha jól számolom,akkor hamarosan kezdődik a nyaralás nektek is!?Érezzétek jól magatokat!

Nálunk semmi extra...jövünk-megyünk,hozzánk is jönnek elég sűrűn...úgyhogy sűrűek a napjaink,de a nyárban ez a jó.

Vasárnap 2 évesek lesznek az ikrek....el sem hiszem.Rasim is már olyan nagy...szép husis...

Very Happy

Puszi,Ági

[^]  

Vissza az elejére
BéBé

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 17, 13:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Ági!

De ügyes a pici lányod, hogy már forgolódik... Laughing

Jövő héten majd én is adok neki zöldséget is, kíváncsi vagyok én is, hogy reagál majd arra. Én most mégis inkább 9-fél10-kor kanalazok neki, mert a délinél nálunk is hasonló volt a helyzet, tápi előtt még sírt kanalazni, ha meg már itta a tápit és félidőben elvettem azért is sírt, így jobbnak láttam azt egyelőre hagyni, és a tízórait próbáljuk kiváltani. Mondjuk annyiból nem is bánom, hogy ebédre rendesen megissza az adagját, és alszik egész délután... Cool
Bár most 1-2 napja 9-kor megeszi a tejpépet, és csak annyi tápit iszik utána, amennyivel leöblíti... Rolling Eyes De amióta ilyen hőség van napközben se nemigen issza azt, amennyit különben szokott Confused .
Én is lemosom többször napközben és rá is rakok rövidebb időkre egy nedves kis törölközőt és úgy látom jó is neki(Férjem is csinálja minden nyáron, amikor ilyen dög meleg van, nyakában egy vizes törölközővel van...).

A nyaralásért irigy vagyok, biztos nagyon jó lehetett... Smile
(Nekünk még pont 2 hét és végre mi is megyünk... Cool )
Néztem a képeiteket, biztos szupi volt... Eddig csak jókat hallottam a kolpingról, bár nem túl olcsó, de mégis mindig tele van...
Látom Rasi is jó húsban van... Wink Cool

Ja, Te milyen pelenkát használsz?? Én itt most pamperst, de ott tudom, hogy van másféle is, ami itt nincs, és hátha van tapasztalatod, melyik jó, vagy melyiket nem érdemes megvenni...
Anno a Vikivel vettem liberot és huggiest is, úgy emlékszem azok jók voltak... A zöld csomagos pampers ott is gumis, sztreccses?(anno nem volt az)

Gépedet meg cseréld már le, annyiszor panaszkodsz, hogy rossz... Wink
Vissza az elejére
Pálgi

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 17, 07:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bébé!
Szia!Vacakol a gépem,ezért nem tudok/tudtam jönni.Most épp enged,majd beküldöm szervízbe.

Ügyi Levente az átfordulással! Very Happy Rasi is tegnap vissza is fordult a hasról a hátára,de még sokszor nem gyakorolja.Hasra átfordul és egy idő után reklamál. Very Happy

Én már adom neki a főziket is.Először furcsállta a drágám,de ma már szépen eszik.Néha először kell adja a tápot,mert annyira éhes,hogy nincs türelme a kanalazáshoz. Laughing
Lassan már elhagyom a déli tápot és csak főzit kap majd.

Mi meg közben voltunk nyaralni 1 hetet Alsópáhokon,tök jó volt,csak kicsit azért fárasztó.A nagyok borzasztóan élvezték,ki sem másztak a medencéből.Rasikámat is sokszor megúsztattam,meg sem nyikkant a hidegebb vízre. Very Happy

Folyadék pótlást én is adok Sárinak.Babavizet,vagy gyümilevet (100%-osat persze) higítva.Szegénykém nagyon izzadékony,így napközben többször is megmosom a kis testét,hogy felfrissüljön.

Most csak ennyit írok,a gyerekek nem szeretik,ha a gép előtt ülök. Confused Very Happy

Puszi,vigyázzatok magatokra!

Ági

[^]  

Vissza az elejére
Carol76

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 16, 19:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia BeBe!

Eloszor is koszi a gyors valaszt:-)
Bocsi a vonalzot nem lattam Smile

20. an megyunk orvoshoz, oltasra Sad akkor majd megkerdezem tole, hogy o mit tanacsol! Most utannaneztem a neten a milupanak van egy bananos pepje amit 4 honapos kortol lehet adni.
De majd az orvos megmondja. Igazabol a szoptatast nem akarom abbahagyni, csak estere lenne szukseg valami laktatobbra, mert sztem azert kell fel, mert ehes.

Majd ha lesz idom benezek ide mostantol gyakrabban.
Valaszodat megegyszer koszi,
jo babazast Smile
Vissza az elejére
BéBé

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 16, 13:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Carol!
Először is üdv itt! Smile

Az én fiam 2.-án volt 4 hónapos, de ezt láthatod az írás végén egy kis vonalzó formában is.... Wink
Valóban szép nagy babád van... Smile Az enyém sem tartozik éppen a kicsik közé, 4330-al született, 3 hósan 6740g volt Very Happy . De nem tudom most mennyi lehet, mert nincs itthon mérlegem, dokihoz meg csak hétfőn megyünk, akkor tudom csak meg a mostani állást. Mi egy ideje már csak tápszert iszunk, és azóta van tulajdonképpen nekem is nyugodt éjszakám.
Ha úgy érzed kevés neki a tejed, én megkérdezném először a dokit, hogy ő mit mond/ajánl. Lehet, hogy azt mondja kezdj el valamit adni neki, és azt is, hogy mit, de a kanalazással eltelik ám egy idő, mire rendes mennyiséget eszik a baba, amivel tényleg jól is lakik...
Bár a tejpépet hígabbra készítve cumisüvegből is lehet adni, de nem tudom ez mennyire jó vagy nem, erről is biztos megoszlanak a vélemények. Én pl. sosem adtam a nagylányomnak semmi "ennivalót" cumisüvegből...és most a fiamnál sem tervezem.
De ahogy mondtam is, sztem kérdezd a dokid a hozzátáplálás megkezdéséről.
Aztán ha van időd és kedved csatlakozz hozzánk! Smile

Ági!
Merre vagy?
Tegnap Leventém is átfordult hátról hasra...először Laughing
Viszont most a meleg úgy látom megviseli kicsit őt is, nem is issza a szokásos tápimennyiségeket... Confused Viszont köztes időkben adok neki mindig kis vizet is...
Vissza az elejére
Carol76

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 16, 10:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Bebe!

En egy 21. en lesz 4 honapos kislegeny anyukaja vagyok. Latom kiprobaltatok a tejpepet a babaddal, o mennyi idos? Kristof eddig csak anyatejet kapott, de ugy erzem ejszakara nem eleg neki es azon gondolkozom adnek neki mast is valami laktatobbat, hatha tovabb aludna.
Annyira szeretnek mar ataludni egy ejszakat! Egyebkent nagy baba 8. 15 dkg Smile
Valaszodat koszonom
Carol
Vissza az elejére
BéBé

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 11, 21:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Ági!

Na tegnap nálunk is megvolt az első kanalas kajcsi... Smile Tejpépet kapott (ez nekem olyan nembébinekvalóan hangzik így, hanem inkább kisgyereknek, mint anno a tejbepapi, de ha jól tudom magyarul így hívják ezeket így összeségében... Rolling Eyes itt a dobozra erre speciell gríz van írva, de tul.képpen elolvasva az összetételt itt a gabona: a rizs...szóval nem "olyan" tejbegríz)
Na szóval elég meglepetten fogadta a kanalat, a legtöbbet kaját ki is engedte a száján, de ennek ellenére azért elég együttműködő volt. Viszont ma délben leesett az állam, amikor megint kapott Shocked . Nem csináltam sokat, csak 50ml vízből, kiindulván a tegnapi evésből, erre úgy falta, hogy csak lestem...mint aki mindig is kanállal evett, alig vmi folyt ki, és minden nyelés után hangos nyögéssel követelte a következő falatot. Amikor meg nem volt már több, mert azért 50ml-ből az tényleg nem sok, sírni kezdett... Confused így összedobtam gyorsan még egy picit, na annak, amikor a feléhez ért lassított csak a tempón és már nem nyávogott a következő kanálért. Egyik nap keverek majd gyümit is bele, gondolom az is tetszeni fog neki... Rolling Eyes

Ti hogy álltok a kajázással?
Vissza az elejére
BéBé

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 05, 20:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Ági!

11 kilós kisfiú.... Shocked Hát ez elég gáz! De leginkább az, hogy anyukának ez teljesen normális... Rolling Eyes És az orvos sem lép erre semmit?? Az elég fura... Confused Lehet, hogy beteg, nem?!?

A Vikiben is azért ott a féltékenység. Ha éppen bohóckodunk vagy beszélünk a Leventéhez, akkor rögtön ő is odadugja a fejét és gügyög, átmegy ő is bébibe vagy rosszabb esetben elkezdi produkálni magát és vmi hülyeséget csinál. De különben meg szereti, sokszor próbál anyáskodni is... Smile
Vissza az elejére
Pálgi

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 03, 23:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bébé!
Tényleg lehet abban vmi igazság amit írtál a gyümi-zöldség sorrendről. Rolling Eyes A sütőtök-alma variáció ízlett a leányzónak. Very Happy Persze az első pár kanálnál nem tudta,hogy mi van,a kanállal sem tudott mit kezdeni,de aztán Ő is én is rájöttünk a technikára és benyomott kb. negyed üveggel.
Vizet én is szoktam pluszban adni Rasinak,látom igényli is.
Rizspép:tényleg,de jó,hogy mondod...majd én is keverem gyümivel,úgy annó az ikrek is szertték. Very Happy

Mindig elfelejtem,hogy Ausztriában laktok. Cool Az augusztus már mindjárt itt van és akkor már Ti is kicsit könnyebben el fogjátok viselni a hőséget.

Szerencsére azt a hányásos nyavalyát Rasikám nem kapta el.Próbáltam többet elszeparálni az aktuális betegtől,nem nagyon hagytam 1 légtérben a nagyokkal.

Súly:Múlt héten mértem Sacit,22-én,pont 4 hósan volt 6565gr. 64 cm. Very Happy
Az egyik ismerősöm szomszédjában van 1 kisfiú,egy napon született Rasimmal.Nem fogod elhinni mekkora.Én dobtam 1 hátast.A kisfiú 11,5 kg! Shocked Crying or Very sad A nagyobbik lányom 11kg. majd' 2 évesen.Szegény,láttam róla képet...hú...még a lábszára is tiszta narancsbőrös volt. Crying or Very sad Úgy nézett ki,mint azok a nagyon túlsúlyos emberek,akiket a tv-ben szoktunk látni,hogy nem bírnak megmozdulni... Rolling Eyes És az anyuka szerint teljesen normális,hogy ekkora a súlya a picinek. Rolling Eyes Mert oké,édes,aranyos,szép,ha hurkás egy baba...én is imádom Rasi fodorkáit,de ez már nem egészséges. Crying or Very sad

Derekam:Sajna elég derékfájós vagyok. Crying or Very sad Elég,ha rosszul mozdulok,vagy megeröltetem és becsípődik. Confused A nagyokat persze még szoktam ölbe venni,de nem olyan sűrűn.

Vikiben nem jött elő a féltékenység?Pár hete mintha Pannin kicsit kijött volna...néha belecsípett Rasi lábába. Rolling Eyes Most már mintha ez elmúlt volna nála,de azért résen kell lennem.Onnan fordult a kocka,hogy Rasi megfogta az ujját és ez borzasztóan tetszett neki.Sokszor csinálom,hogy Rasi kezét vezetve simizem a tesók fejét és ez is nagyon jó.Ma pl. beleraktam 1 ropit Saci kezébe és úgy adtam oda Panninak is és Ábelnek is,hogy a baba adja...na,ezzel teljesen levettem,vagyis a hugi levette a lábáról a nagyokat. Laughing

Na,megyek aludni,késő van.

Pusz

Ági

[^]  

Vissza az elejére
BéBé

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 03, 21:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Ági!

Mi is megvagyunk... Olvadunk ebben a hőségben... Wink
Leventém ma kicsit nyűgi is volt, de valahol érthető is, itt fekszik-ott fekszik, melege van neki is... Rolling Eyes 28-30fok van itt bennt a lakásban, és mi nem kertes házban lakunk...sajna... Confused
Éppen ezért aug-ban megyünk is apósomékhoz M.o.-ra, ők egy kis faluban laknak, nagy kertes házban és ott leszünk kb. 6 hétig, amíg a nagylányomnak megint kezdődik szept. közepén az ovi. Ott azért majd könnyebb lesz kibírni ezt a hőséget... Smile
Az én fiam még nem fordult át, és még nem is kapott semmi hozzátápit, de hamarosan majd mi is elkezdjük. Én tejpépet, rizspépet adok majd neki először, aztán variálom majd gyümivel, és aztán a zöldségek. Bár azt olvastam valahol, hogy jobb először zöldségeket adni, mert akkor nem szokja meg mindjárt az édeskés ízt, mint amikor ha gyümit kap először és azután a zöldség már annyira nem teccik neki, mert közel se olyan finom édes... sztem van benne valami igazság. De mondjuk a répa és a tök is édeskés és szeretik is általában a babák...
Most hogy ilyen meleg van, adok neki napközben többször vizet is, azt is issza... Cool

Mit csináltál a derekaddal? Az emelgetés? A nagyokat is emelgeted még? Jó hogy túl vagytok azon a nyavalyán. Pici lány nem kapta meg? Mekkora már?
Mi jövő hétfőn megyünk orvoshoz, akkor majd megtudom pontosan, de jó súlyban lehet, mert érzem már a karomon... Wink
3 hónaposan volt: 63,5cm és 6740g
Vissza az elejére
Pálgi

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 03, 14:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bébé?

Mindenki alszik,így most van egy kis időm. Very Happy

Írtam a múltkor a derekamat.Na,rosszabb lett,így kaptam egy 5 napos injekció kúrát...most már rendbe jöttem. Very Happy

Pannikám után Ábel is beteg lett 1 napot,szerencse Ő nem hányt,csak nagyon lázas volt és bágyadt,sokat aludt a kis drágám is.

Rasi-Sacikám ma átfordult a hátáról a hasára. Very Happy Olyan hangja van sokszor,hogy nem hallani tőle a tv-t. Laughing Szemmel láthatóan élvezi a nagycsaládos életet,imádja a járókájából figyelni a körülötte zajló eseményeket. Very Happy
Végre itt a jó idő,így szinte csak enni és aludni jövünk be a kertből.

Saci már kb.1 hete kapja az almalevet,baracklevet...imádja. Very Happy Ma már a sütőtök-alma kombinációt szeretném megkóstoltatni vele,remélem azt is fogja falni.

Ti hogy vagytok?

Puszi

Ági

[^]  

Vissza az elejére
mamababa

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 02, 20:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, van e valakinek megmaradt Gynevac injekciója?
köszönöm
Vissza az elejére
szantre

HozzászólásElküldve: 2010, Jún. 26, 08:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Én végzős pszichológushallgató vagyok a Pázmányon, a babanetes Flór Ferenc Kórház topikba írok rendszeresen, és most készítem a szakdolgozatomat, amihez olyan kismamákat keresek, akik 2-7 hónapja szülték első gyermeküket.
Egy kérdőív kitöltésére szeretnélek kérni Benneteket, hozzávetőlegesen 15-25 percet vesz igénybe.
Nagyon nagy segítség lenne számomra, és az érdeklődőkkel szívesen megosztanám az összesített eredményeket, amennyiben ezt jelzi nekem.

A kérdőív az alábbi linkre kattintva letölthető:
http://www.mediafire.com/?mgwq3omordj
És erre az e-mail címre lehet visszaküldeni: szantai.reka@gmail.com

Hálás köszönet!
Pálgi

HozzászólásElküldve: 2010, Jún. 21, 22:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bébé! Laughing

Ági...van..van... Laughing Már rég kérdezték,úgyhogy pont jókor jött. Wink Laughing

Pár hétig nem volt jó a gépem,elállítódott rajta vmi és a fórumot (de csak azt Rolling Eyes ),nem tudtam megnyitni. Confused

Köszi,jól vagyunk.Vagyis remélem jól is leszünk.Pannikám ma a délelőtt folyamán 4x hányt,nagyon kis bágyadt,elesett volt.Szerencsére sokat aludt egész nap,meg diétáztattam,meg itattam vele b6 injekciót és kaptt hányáscsökkentő kúpot,így nem is volt több hányás.Délután már olyan volt,mintha nem is lett volna beteg. Very Happy

A csöpp Rasim továbbra is mintababa. Very Happy Szerencsére megszűntek a kora reggeli nyöszörgések,most már alszik reggel 8-9-ig. Shocked Very Happy Rengeteget dumál,beszélget a kezével,a macikáival,ha meglát minket akkor kacag. Very Happy Ma láttam,hogy az oldalára fordult és már majdnem sikerült neki a hasáról átfordulni.De azért még odébb lesz.Lassan kezdek neki adni almalevet. Very Happy

Voltunk a múlt héten a szüleimnél Hajdúszoboszlón.Szerencsére tök jó időt fogtunk ki,így strandoltunk is.A nagyok iszonyúan élvezték.Rasit is bevittem a gyerekmedencébe,úsztattam kicsit,neki is tetszett. Very Happy Jól bírta a strapát,bárhová mentünk. Very Happy
Van is az albumomba jónéhány kép a kis pihenésről. Very Happy

Nekem most épp a derekam állt be,remélem holnapra jobb lesz.

Veletek mizújs?

Puszi

[^]  

Vissza az elejére
BéBé

HozzászólásElküldve: 2010, Jún. 17, 22:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hahóóóóóó!!

Ági van?? Wink
(gondolom milliószor ellőtték már ezt neked... Confused )
Mi a helyzet Veletek? Hogy vagytok?
Vissza az elejére
BéBé

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 30, 20:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Ági!

Leventém dettó ugyanezt a műsort játsza el reggel ill. hajnalban általában 5-fél6 körül, annyi különbséggel hogy ő már nem alszik vissza... Confused Egy ideig nálunk is megy a cumivisszapakolgatás, de aztán sírás a vége, így most már tudom, kb. meddig húzhatom, mielőtt sírni kezd, amikor is kiveszem az ágyból és kimegyünk. De szegénykémnek még akkor is várnia kell vagy 5 percet, amíg megmelegszik a cucc... Rolling Eyes
Vissza az elejére
Pálgi

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 30, 14:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Bébé!
Atletizáltam....rövidtávos voltam.

Na,akkor az alvás Nektek is szépen alakul,ügyik vagytok! Very Happy
Rasi mostanában 4x eszik 1 nap. Rolling Eyes Alkalmanként bevág 200-220ml-t és húzza akár 5 óra hosszat is a kövi kajcsiig.Tegnap próbáltam ki először,hogy az utolsó etetést fél11-ről fél10-re hoztam és hál' Istennek így is aludt reggel 8-ig. Very Happy Még akkor sem reklamált,csak én adtam neki,hogy időben el tudjuknk indulni gyereknapozni.Viszont szinte minden reggel olyan fél6-6 között nyöszörög,kínlódik...nem sír,csak dobálja a lábát,meg hallom,hogy csapkod a kezeivel is.Éhesnek még tuti nem éhes,mert akkor sírna.Ílyenkor a szájába adom a cumiját,2 prcig megnyugszik,aztán megint kiköpi stb...és ez a műsor megy kb. fél óráig. Confused Aztán visszaalszik Ő és így szunyál kb. fél8-8-ig.Nem is tudom mi lehet ez.Hascsikarás? Rolling Eyes De mindíg ugyanabban az időben? Confused De mitől,hisz addigra már a kis gyomra is ki van szépen ürülve.Lehet,hogy a biológiai órája ébreszti és mivel akkor már felületes az alvása kicsit nehezebben alszik vissza? Rolling Eyes Én inkább erre tippelek.

Megyek,míg a fiúk,lányok alszanak,addig rámolgatok kicsit,délután még menénk programozni,ha az idő is engedi.Báár,elég nagy esőfelhők közelednek errefelé. Rolling Eyes

Puszi

Ági

[^]  

Vissza az elejére
BéBé

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 28, 21:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Ági!

Hát akkor tényleg egy szerencsés alkat vagy! Mit sportoltál??

Leventém is annyira tudja bámulni a kezeit. Ökölbe szorítja és kiemeli előre vagy fölfelé, és csak mered rá... olyan édes olyankor, úgy szeretem nézni...Smile
Az éjszaki átalvást múlt szombaton, tehát majdnem 1 hete kezdtük. Azóta csináljuk úgy, hogy kap 8-kor inni, és fekvés. Amikor írtam múltkor, akkor volt az első alkalom, aztán a következő éjjel 2-től 3-ig baromi nagy cirkuszt csinált valamiért, de azóta koppkoppkopp eddig nagyon ügyesen aludt minden éjjel és reggel 5-6 között ébred általában valamikor. Akkor megint egy üveg tápi, és alszik kb.9-ig...
Hogy mekkora, nem tudom, mert nincs mérlegem itthon...Jövő kedden megyünk dokihoz, akkor majd megtudjuk... Wink
A Vikiben de van féltékenység, sokat hisztizik, nyávog, bohóckodik, hülyeséget csinál, hogy felhívja magára a figyelmet. Confused Ugyanakkor szereti is a tesót, sőt sokszor annyira akarja szeretni, hogy majdnem belebújik annyira közelről magyaráz/mutogat neki, puszilja sokszor... Smile
Vissza az elejére
Pálgi

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 27, 22:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Halihó Bébé!
De örülök,hogy írtál! Very Happy
A buborékfújó az Ábel! Wink
Igen,mondhatni,hogy már visszanyertem az alakomat,de azért még van rajtam olyan 2-3 kg. Rolling Eyes Igaz a régi ruháim,farmerjaimat hordom,de érzem azt a pár kilót.De különösebben nem teszek ellene,hogy lemenjen,csak próbálom tartani a mostani állapotot.A hasam azért nekem sem olyan,mint a terhességek előtt,de azért simán felvehetek bikinit,nem mondanák meg a 3 gyereket. Cool Szerencsés alkat vagyok,meg inkább az lehet a trükköm,hogy én aktívan,versenyszerűen sportoltam sokáig és utána is mindennap edzettem,így az alapom megvolt.
Ökölrágás Arrow lehet,hogy csak felfedezte... Rolling Eyes de lehet,hogy tényleg elindult már az a fogacska. Very Happy
Rasikám a kezecskéit vizsgálgatja tudományosan,meg rengeteget mosolyog,már kacag is és dumálgat...hozzánk,a felette forgó barikáihoz...tündérke!
Reméljük,hogy Levente is beáll az éjszakát átalvók közé. Wink Rasi fél11-körül eszik utoljára este és reggel olyan 7-fél8 körül legközelebb,de nem ritka a 8 óra sem. Very Happy Hihetetlen nyugodt és jó baba,egy hangját nem hallani.
Az ikrek is imádják,főleg Pannikám.Állandóan ölelgetné,puszilgatná. Very Happy
Már jó kis hurkái vannak,imádom! Very Happy
Vikiben nem jött elő a féltékenység?Érdekes,az ikrek a picire nem féltékenyek,csak egymásra. Rolling Eyes Laughing

Na,elköszönök,adok enni a kis hurkásomnak,nehogy lefogyjon. Laughing Milyen súlyban van Levi?Rasit múlt héten mértem,akkor 5520gr. volt. Very Happy

Puszi nektek

Ági

[^]  

Vissza az elejére
BéBé

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 23, 21:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Halihó!

Szia Ági!
Megnéztem a képeiteket, olyan édesek az ikrek. Jófej, amikor buborékot fúj alvás közben (a Panni ugye?)...Very Happy Fodrásznál jártatok mostanában? Pici lányod is szépen növöget. Jól vagytok?
Te már bikiniben nyomod??? Shocked Nem semmi vagy, hallod... Wink Megint olyan hamar visszament a hasad? Nem is maradt vissza semmi?? Hát irigyellek érte nagyon! Embarassed Én még mindig nem tudom a régi farmerom sem begombolni a hasamon... Embarassed Sad Bár most már csak néhány cm hiányzik... Embarassed Anno a Viki után már 2-3 hét után minden régi cuccom rámjött...
Most kezdtem egy diétát, remélem lesz eredménye... Rolling Eyes A Viki után is ezt csináltam, akkor lement vele 15 kg, hát bízom benne, hogy segít most is... Bár sajnos a terhesség előtt sem voltam pehelysúlyban, így örülnék, ha annál több is menne. Voltam most az utolsó 1 hónapban 10x Hypoxi-n, de kg-ban maradtam ugyanannyi, néhány cm tűnt csak el.... Viszont, ha sikerülne is leadni azt a sok kg-t, a hasam akkor sem hiszem hogy változna, max. még jobban lógna... Confused Bár a férjem már megjegyezte, ha tényleg lemennek a kilók, utánajárunk egy plasztikának... Cool

Levente 1 hete elkezdte enni az öklét, és nyála is valamivel több lett, mint eddig volt... Lehet, hogy már beindult a fogzás... Smile
Képzeld tegnap először átaludta az éjjelt... Laughing Este 8-kor ivott és reggel fél 6-kor ébredt... Smile Nem bánnám, ha rendszer lenne belőle, de persze nem várok csodát. Wink
Vissza az elejére
boldogmamam

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 07, 10:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pálgi írta:
Sziasztok!

Bébé!
Hááát,fogalmam sincs,hogy normális-e az a fajta keményedés ami Neked van. Rolling Eyes Én most tudtam meg,hogy amikor úgy keményedik és kellemetlen és úgy kinyomódik a hasam,az keményedés,meg összehúzódás. Embarassed Eddig azt hittem,hogy Ráhel forgolódik. Rolling Eyes Ma voltam NST-n és amikor ilyen volt,akkor a gép erősebb fájást mért,így lettem okosabb. Laughing Embarassed
Amúgy rendben volt a szívhang,legközelebb 18-án megyek,meg dokihoz is,akkor már megbeszélünk mindent.Hú,nagyon izgi. Very Happy
Én hallottam olyanról,hogy a csajszinak semmi fájása nem volt,csak a tolófájásokat érezte. Shocked

Adrienn!
Hát igen,az benne van a pakliban,hogy a baba nem úgy gondolja,ahogy a szülők eltervezik. Very Happy Ezzel az eshetőséggel én is számolok,de azért remélem kihúzom a tervezett napig.De már össze van pakolva,ha bármi történne,a bébiszitter mobilja állandóan bekapcsolva....stb....Ha esetleg valamiért felhívom a csajszit pl. hétvégén,vagy este,mindíg rémülten veszi fel a telefont,hogy:-Naaa,mi vaaan???? Laughing

Pussz

Ági
Lucamami!

Köszi a tippet, jó lesz ha tudok ezen is spórolni egy kicsit. Ráadásul én is a Huggies-ra esküszöm, gyerekeknél ez volt teljesen allergiamentes.

És azt láttad, hogy ahonlapról kifestőt is le lehet tölteni a gyerekeknek? Addig is tudok nyugodtan mosogatni Smile
Vissza az elejére
Pálgi

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 03, 22:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bébé!
Azta! Shocked Mekkora már Levente. Very Happy Mondjuk Ő nagyobb súllyal is született.
Ne is görcsölj a szopin,a lényeg,hogy még kap anyatejet.Az a 2 kaja is sokat számít.Érdekes,hogy elutasítja a bal cicidet. Rolling Eyes
Milyen ügyes a kisfiad! Shocked Rasikám még csak a nagy vigyoroknál tart,ma már kezdett "dumálgatni" is hozzám. Laughing Mivel az ikrek elég későn kezdtek reagálni a külvilágra,nekem ez is olyan nagy dolog,hogy már ilyen kis ügyi. Laughing Az ikrek kb. 4 hósan mosolyogtak vissza,nagy erőfeszítések után. Laughing De ma már nagy kópék...kezdik érteni a módját,hogyan borítsanak ki. Laughing Amúgy tündérkék,teljesen elolvadok,ahogy mostanában egymással játszanak.A legújabb,hogy a különböző mondókákat játszák el...pl. a "húzz,húzz engemet",akkor a "fújja a szél a fákat",meg a "csip-csip csókát".Meg Ábel tegnap átölelte hátulról Panni derekát és énekelte,hogy hinta palinta,dűlöngéltek és utána mindíg belenézett Panni arcába és mondta neki,hogy sziaaa...és ezt egymás után többször. Very Happy Nagyon cukik.

Na,megyek,Rasi jelez,a mai nap máshogy alakult kaja ügyileg...ma 5x evett/eszi a mostanival együtt.Remélem így is kibírja majd a lelkem reggelig.

Na,pussz

Ági

[^]  

Vissza az elejére
BéBé

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 03, 21:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Ági!
Tudom-tudom, lesz alvás majd nálunk is, csak éppen akkor abban a helyzetben elég fárasztó tud lenni... Confused Embarassed
A Vikivel is (végre) eljutottunk oda, hogy amikor este lefekszik 3 percen belül már szuszog is, és reggel alig akar kikelni az ágyból... Laughing
Leventém már 5700g és 60cm Cool
Viszont ő nem iszik annyikat, mint a Te pici lányod... Szopi még kicsi van, de sokszor elutasítja a cicit és sírni kezd, ahogy a szájába adnám, (főleg a balt... Rolling Eyes ), akkor meg nem erőltetem, mindjárt jön az üveg. Abból is 100-120ml-t, max.140-et iszik meg.... Én most már nem görcsölök annyira a szopin, ha nem akarja, hát nem... Confused Még fejek is naponta 2-3szor, attól függ, hogy alakul a napunk, így jön még kb. 200-250ml, ami 2 etetésre elég is... szóval ez van.
Ő már jó ideje forgatja a fejét utánam, és kb. 1 hete kezdett oldalra fordulni is, pontosabban gurulni... Laughing
Vissza az elejére
Pálgi

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 02, 22:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Bébé!

Az alvás majd alakul!Nálunk is megy néha az uncsis sírás,visítás... Laughing Ha bemegyek és meghallja a hangomat akkor persze vigyorog. Very Happy Aztán kicsit dumálgatunk,cirógatom,aztán teszem tovább a dolgomat.Megnyugszik,hogy oké,Anya itt van és nézelődi magában,aztán beszunyál. Very Happy
Általában olyan 140-160ml-t eszik,de már többször benyomott 180-at is. Shocked Ezt a mennyiséget inkább a reggeli kajánál vágja be.
Már forgatja a fejét,ha sétálok körülötte. Very Happy Nyöszörgés,nyögés Rasinál is volt az első időkben,mostanában már nem hallom.
Pár napja mértem a csöppöm súlyát,akkor 4860g. volt.Kezd hurkásodni a combija. Very Happy
Tejem már sajna pár napja nincsen...elfogyott... Rolling Eyes Mindegy,örülök,hogy eddig is szopizott valamennyit.
Rasikám is sokat vigyorog,imádom a teliszájas mosolyát.
Mostanában sokat jövünk megyünk...a nagyok is igénylik,nekem is jólesik...

Na,megyek is,kajáltatok,aztán szunyálok,hulla fáradt vagyok,ma a Balcsin voltunk,mozgalmas volt a hétvégénk is.

Puszi

Ági

[^]  

Vissza az elejére
BéBé

HozzászólásElküldve: 2010, Ápr. 25, 21:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Ági!

Sajnos nálunk még mindig nehezen megy az elalvás...ráadásul még sokszor olyan is van, hogy ha végre el is alszik, 1 perc múlva kipattan a szeme, és néz, rosszabb esetben még sír is, és ezt x-szer egymás után képes csinálni. Ezt sajnos elég gyakran műveli... Confused
Eleinte nagyon sokat sírt, ez mintha már valamivel kevesebb lenne, én gondolom a hasfájás lehetett a ludas. Most nálunk is hasonlóan legtöbbször a kaja és az unalom miatt van sírás. Viszont ő nagyon sokszor nyög is...
Az éjjeli átalvás miatt irigyellek. Én is 11körül adok neki, és pont 2 napja volt, hogy 4kor ébredt, örültem is, hogy talán lesz valami...de tegnap megint már fél 3-kor is nyávogott. Te mennyit adsz Neki este?
Tejjel én is hasonlóan állok... szopik is, de pótolnom kell, mert nem elég, ami van... Confused
Pont 1 hónaposan mosolygott először, azóta sokat nevet, ha bohóckodunk neki. Ma elkezdett hangokat is csinálni, ami láthatóan nagyon tetszett neki is...

A képeiteket én is szoktam nézni, nagyon szépek mind a 3-an. És a babakocsid is tök jó... Very Happy
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
1 / 6 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés