Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Lombik 5. túl

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Keshet

HozzászólásElküldve: 2010, Márc. 05, 18:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,
tegnap talaltam ra erre az oldalra. Eloszor is kivanok mindenkinek sok sikert es sok-sok erot, lelkit es fizikait mindazon megprobaltatasokhoz, amivel az IVF es a hozza hasonlo kezelesek jarnak!! Remelem alhatatossagotok gyumolcsot hoz!
Mi majdnem 6 eve varunk babara es januarban volt az elso IVF beultetesunk, ami sikertelen volt. Novemberben atestem egy laparoszkopian, eltavolitottak egy polipot, cisztat, edometiozisokat es kifujtak mindket petevezeteket. Kozben a kezelesek soran kiderult, hogy meg mindig van polip, igy aprilisban egy ujabb mutet var ram. Utana folytatjuk es varjuk az aldast.
Kellemes hetveget mindenkinek!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
HVera

HozzászólásElküldve: 2009, Okt. 06, 18:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csoport indul fogamzási problémákkal küzdő nők számára!

Napjainkban egyre magasabb az olyan párok száma, akik hosszabb ideje próbálkoznak természetes, vagy mesterséges úton, azonban a gyermekáldás várat magára, vagy meghiúsulni látszik. A testi beavatkozások mellett a próbálkozás, várakozás folyamatának lelki háttere gyakran a háttérbe szorul. Most induló csoportom lehetőséget nyújt arra, hogy az ilyen jellegű problémával küzdő nők átélhessék és megoszthassák az ezzel kapcsolatos érzéseiket.

A csoportban való részvétel ingyenes.

max. létszám: 2x8 fő

Részletek és jelentkezés:

http://fokuszolas.hu/2009/10/0.....fogamzasi- problemaval-kuzdo-nok-szamara/
Vissza az elejére
DoMa76

HozzászólásElküldve: 2009, Júl. 02, 11:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Pálgi!
Köszönöm a drukkokat, én pedig szeretnék neked gratulálni a magas hcg-hez. Szurkolok, hogy minden úgy alakuljon ahogyan szeretnétek. Megnéztem a kisfiad és kislányod nagyon-nagyon édesek és szépek, gratulálok hozzájuk. Gondolom nem egyszerű dolog két pici babával, hárommal meg aztán végképp nem lesz az. De az örömötök és a boldogságotok is többszörös. További jó babavárást kívánok és úgy néz ki mi is újraindulunk, s talán már aug. elején meglesz a beülti. Remélem nálunk is sikeres lesz és ezúttal minden jól alakul majd. Nagyon bízom benne!
Vissza az elejére
kockasfulu

HozzászólásElküldve: 2009, Júl. 02, 02:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pálgi!

Hát ez szuperjó hír!!!
Remélem, minden a legnagyobb rendben lesz, akárhány bébi is lesz belőle!
Azt mondják, a szervezet "tanul", és ezért lehet pl. teherbeesni is könnyebben újra, ha egyszer már sikeresen végigcsinálta az ember. Nem tudom, így van-e, de biztatóan hangzik!

Ti melyik intézetbe jártok, ha nem nagyon titkos?
Vissza az elejére
Pálgi

HozzászólásElküldve: 2009, Júl. 01, 21:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Kockásfül!
Köszi az érdeklődést! Very Happy
A beülti után a 10. napon (délután ) nem bírtam ki és teszteltem.Ez múlt szombaton volt.A teszt egyből pozitív lett.Másnap elmentem vv-re.....és hát elég szép magas hcg-t produkáltam ismét. Very Happy A 11. napon 457 volt.Ez erősen ikergyanús megint.Aminek annyira most nem igazán örülök. Rolling Eyes Embarassed 13-án lesz az uh. akkor derül ki,hogy hányan vannak.Remélem 1 babó!
Érdekes ez a lombik!Az ikrek a 6-ra jöttek nagy nehezen össze,aztán a 7.-re rögtön a Kistesó.Pedig most aztán a gyerekek mellett aztán nem pihentem semmit.Emelgettem Őket,rohangáltam utánuk...stb....és mégis sikerült. Very Happy
Nagyon drukkolok,hogy most már Ti is átéljétek ezt az örömöt!

DoMa!
Hú,szegény!Hihetetlen,min mentetek keresztül!Nagyon sajnálom! Crying or Very sad De adjon erőt,hogy teherbe tudsz esni!A méhszájösszevarrás gondolom már megoldás lehet a köv. terhességnél!
Neked is borzasztóan drukkolok!

Sziasztok!

ági

[^]  

http://hu.fotoalbum.eu/Palgi2
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kockasfulu

HozzászólásElküldve: 2009, Jún. 29, 23:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia DoMa,

bocsánat, h eddig nem reagáltam - olvastalak ám, csak folyton lefagy a gépem (az előbb is) és megőrülök, mire belépek újra az internetre és írok egy választ... Köszönöm, hogy leírtad, azért az mindenképpen biztató dolog, h a babák teljesen egészségesek voltak, nem? Akkor ezek szerint valami "mechanikus" megoldást (méhszájösszevarrás, anyuka vízszintesben tartása...) kell """"csak""""" találni, hogy bennmaradjanak, amíg kell? Nemsokára július, ha minden igaz, hamarosan belevágtok? Nagyon szurkolok nektek!
Nálunk még tartanak a kivizsgálások, szerintem ősz vége felé indulunk neki újra. Most úgy vagyunk vele, hogy annyi pénzbe kerül a lombikozás, meg olyan nehéz utána kiheverni a csalódást, hogy szeretnénk minél több új szempontot figyelembe venni a következő próbálkozásnál, hogy ne csak mindig ugyanazt ismételgesük, hátha így eredményesebbek leszünk, így inkább rászánjuk az időt a vizsgálatokra.

Pálgi,

nálatok mi a helyzet? Megvolt a beültetés? Gondolom, még nem tudod az eredményt - érzés?
Vissza az elejére
DoMa76

HozzászólásElküldve: 2009, Jún. 19, 11:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Kockásfülű!
A kisfiaim, akik decemberben megszülettek a 19. hétre teljesen egészségesek voltak, a méhszáj valószínű vagy kötőszöveti gyengeség vagy valamilyen fertőzés miatt nyílhatott ki. Fertőzésre utaló jelet nem találtak, de azt mondta a dokim, hogy ez lehetett egy olyan fertőzés is, mint például egy enyhe torokgyulladás, amit lehet, hogy észre sem vettem. Most úgy vagyok vele, hogy mindentől félek, és a terhesség alatt is mindig mindentől bepánikoltam. Ha szúrkált a hasam akkor azért, ha nem akkor azért. Nagyon izgultam egész végig, de arra rá se gondoltam hogy így a félidőben is történhet baj. Az orvosom azt mondta, ha újra terhes lennék akkor a 13. hét környékén egy antibiotikum kúrát javasolna és a 15. vagy 16. hét környékén lehet, hogy összevarrná a méhszájat a vizsgálatok függvényében. Nagyon bízom benne, hogy most sikerül és nem lesz semmi baj. Nem hiszem, hogy mégegy ilyen tragédiát el tudnánk viselni, ez a két-három év nagyon nehéz volt. Veled mi a helyzet? Olvasgattam vissza és látom egypár lombikod már neked is volt. Kívánok nagyon sok sikert és a kitartásunk meghozza az eredményt, és talán nemsokára a kezünkben tarthatjuk mi is mindannyian a kisbabá(ink)at.
Vissza az elejére
kockasfulu

HozzászólásElküldve: 2009, Jún. 16, 12:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

IBAG, Pálgi,
Köszönjük a tényleg lelkesítő történeteket és gratulálunk a gyerekekhez!

Pálgi,
szurkolok nagyon, hogy most is sikerüljön!

DoMa76,
nagyon-nagyon nehéz lehetett mindezt végigcsinálni, megértem, h van benned aggodalom a következőtől. De - ha jól értettem a történetedet - úgy tűnik, minden alkalommal egy lépéssel tovább jutottatok - akkor most nem lehet máshogy, mint hogy olyan hosszan kihordod a babá(ka)t, amilyen hosszan csak szükséges és minden rendben lesz! Ezek szerint nálad a beágyazódással, megtapadással nem volt probléma - mondtak bármi okosságot az orvosok arról, hogy vajon mi volt a probléma? És kell valamit máshogy csinálni a tapasztalatok fényében, vagy csak bízni benne, hogy most minden rendben lesz?

Kockásfülű
Vissza az elejére
DoMa76

HozzászólásElküldve: 2009, Jún. 16, 09:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Én is túlvagyok már 5 stimus lombikon és volt egy fagyasztott beültetés is, de sajnos még nincs kisbabánk. A második beültink sikeres volt, csak sajnos a 8. hét után nem fejlődött a baba és meg kellett szakítani a terhességet. A harmadik beültetés után magától felszívódott a baba, a negyedik lombiknál sajna méhenkívüli lett és hasi műtéttel tudták a bal petevezetékkel együtt eltávolítani a babát. Az ötödik lombikunk is sikeres volt, kettő baba tapadt meg és fejlődött tovább. Ekkor már az hittük, hogy végre révbe értünk és teljesülhet életünk álma, de sajnos a 19. héten 2008. decemberében karácsony előtt egy nappal kinyílt a méhszáj és meg kellett szülnöm a két kisfiamat, akik teljesen egészségesek voltak csak még nagyon éretlenek. A külső méhszáj volt nyitva csak sajnos annyira lerövidült a méhnyak, hogy nem lehetett már összevarrni. Nagyon-nagyon megviselt bennünket, én azt hittem normális ember már nem leszek többé, de a férjem nagyon sokat segített és úgy néz ki, hogy júliusban újra megpróbáljuk. A két kisfiúnk, akik meghaltak nagyon sok erőt adnak és reméljük, hogy minden rendben lesz, sikeres lesz a lombik és ezúttal megvárják majd a kilenc hónapot és a karjainkba vehetjük majd őt vagy őket. Egyébként PCOS vagyok a férjemnél minden rendben van. Nagyon nehéz anyagilag is, nem tudom meddig bírjuk. Nagyon félek is a mostani lombiktól, félek a sikertelenségtől és attól, hogy nehogy mégegyszer megismétlődjenek a dolgok. De nagyon bízom is, különben nem folytatnám. Úgy érezzük, amig lelkileg-fizikailag és anyagilag bírjuk soha nem adjuk fel! Mindenkinek kívánok nagyon sok sikert és kitartást, mert szükségünk lesz rá mindannyiunknak.
Vissza az elejére
csibe32

HozzászólásElküldve: 2009, Jún. 16, 07:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

Pági, Ibag jó volt olvasni az irásaitokat. Very Happy

Pági drukk kistesóprojekt++++++++++++++++
Pálgi

HozzászólásElküldve: 2009, Jún. 15, 11:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Ibag!
Jó volt,hogy összefoglalva újból elolvashattam,hogyan sikerült Gergő! Very Happy Meg is hatódtam! Wink

Csibe!
Nekem a 6. lombikra lettek az ikreim.Ráadásul mi elég kakukktojások voltunk,hisz igazából semmi problémát nem találtak nálunk.Férjemnek voltak kicsit lassúak a kiskatonái,de nem volt vészes,azt mondták,hogy akát term. úton is sikerülhet a baba.Az első lombiknál volt tapadás,de a babának nem volt szívhangja a 6 hetes uh-n. Crying or Very sad Utána folyamatos lombikok és a pihenőidőben kivizsgálások következtek.Volt 2 hiszterom,1 laparom, és genetikai vizsgálat is.Mindent rendben találtak.Az inzulinom,cukrom úgyszintén okés volt.Teljes kérdőjel voltam a dokinak,hisz már tapadás is volt,szóval azzal sem lehetett baj.Mindíg sok sejtet szívtak le,a megtermékenyülési arány is szuper volt.Mindíg blasztókat kaptam vissza és mégsem akart jönni a baba.Aztán nem adtuk fel,tudtam,hogy 1x sikerülni fog!!!Aztán a 6-ra sikerült is és most 10 és fél hónapos a kislányom és a kisfiam.
Most már teljes megnyugvásban vagyok,így belevágtunk a kistesó dologba és holnapután (17-én) lesz a beültetésem.Hátha kapunk a sorstól még egy csodát!

Sok sikert és kitartást kívánok mindenkinek!

Ági

[^]  

http://hu.fotoalbum.eu/Palgi2
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
IBAG

HozzászólásElküldve: 2009, Jún. 14, 21:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok lányok!

Csibe: Olyanokat is szeretél olvasni akiknek 5. után sikerült, hát ezért írok.
Szeretnék egy kis reményt önteni belétek.
Nekem 7.-re sikerült.
Röviden a történetem: Kevés sperma, laparoskópián kiderült az endometriózis, ezt kezelték 3 havi Gnrh szurival, kétszer volt biokémiai terhességem. Ezután kiderült hogy nem jó az inzulinom, következett kb. fél év gyóhyszeres kezelés amitől szépen helyreállni látszott az is.
A 7.előtt azt mondtam hogy na még egy próba és nincs tovább. Nagyon gyengén indult a stimu, féluton a dokim feltette a kérdést hogy folytassuk vagy válasszunk egy "jobb" ciklust (mert hát ugye pénzes volt és nekem kellett dönteni a hogyantovábbról Confused ). Nem tudom megmagyarázni hogy mitől, s ez most nagyon prózaian fog hangzani de úgy éreztem folytatnom kell (valószínüleg ez az a bizonyos belső hang Wink ). Végül 3 tüszőt tudtunk leszívni, 2 sejt termékenyült meg és osztódott tovább, be is ültettük őket és azokból egyikük itt csücsül a pocakomban és a neve Gergő. Laughing

Higgyétek el ha valaki volt reményvesztett akkor én igen és lám mégis tudta hogy mikor kell jönni.

Kívánom hogy mindannyian átérezhessétek ezt az örömöt és fel a fejjel sikerülni fog. Laughing

[^]  
Vissza az elejére
kockasfulu

HozzászólásElküldve: 2009, Jún. 13, 15:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hoki,

szerintem az nagyon fontos, h az ember érezze, megbízik az orvosában - laikusként úgysem tudunk dönteni a lehetőségek közül, ezért tényleg fontos, h az ember érezze, a legjobb kezekben van, szóval megértelek. Mi ezt a korábban teljesen meglévő bizalmat valahogy elvesztettük, és - furcsa, de - az volt az érzésünk, h már a dokink is elvesztette a hitét a dologban, ezért teszünk most egy próbát máshol. Szóval hajrá, én is kívánom neked, hogy a követkző alkalommal sikerrel járjatok!

Csibe 32,

hát igen, az anyagi része nagyon nagy teher szerintem mindenkinek és biztos sokszor ez is "segít" a döntésekben - bár az 5. után most már fizetős lesz a BMC-ben is, nem?
Egyébként a dokid mondott valami véleményt arról, h vajon mi akadályozhatta eddig a sikert?
Az örökbefogadással hogy álltok? Lehet kb. jósolni, h mikorra kerül sorra az ember? Azért ez is egy nehéz döntés, mi ezt még nagyon nem tudjuk egyelőre magunkénak érezni.
Vissza az elejére
csibe32

HozzászólásElküldve: 2009, Jún. 13, 08:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

Infertility, megfogadom a tanácsodat,rákérdezek a dokimnál a laparoscópiára, vagy partizán akcióba kezdek és megszervezem magamnak. Érdekes kérdés ez a megtermékenyülés, siker dolog. Utolsó stimus lombikozásomnál 8 petesejtem lett, ebből 7 blasztóm lett. És még biokémiai terhességem sem lett!! ennyit a blasztokról.

Hoki,Kockasfulu nem semmi a Ti történetetek sem.

Fura dolog ez az egész. Valaki odamegy és elsőre sikerül neki, és vagyunk mi akik már átmentünk sok mindenen,és mégsem sikerül.
Tegnap mondtam páromnak, hogy nem sikerült ez a beültetés sem,és olyan aranyos volt. Mondta, hogy próbálkozunk még egypárszor, de ha addig nem jönn össze, akkor már az örökbefogadásnál kerülünk sorra. Smile

Filóztunk az intézetváltáson is, de most sajna annyira a pénzről szól az egész,hogy az ész érvekre is hallgatni kell. Kivizsgálásokkal kapcsolatban nekem tényleg csak a laparoscópia hiányzik, akkor ráhajtok erre Wink,ja és a fogyás,hát megpróbálom ezt is. Jaj de kiváncsi vagyok, hogy hétfőn mit mond majd Konc, sajnos ez a beültetés sem sikerültön kivül.
Hoki

HozzászólásElküldve: 2009, Jún. 12, 23:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Én már 13 beültetésen vagyok túl. És bár az utóbbi akció óta eltelt 2év (elég mélyről kellett felküzdeni magam lelkileg) lassan megint készen állok a következő próbálkozásra. Nekem volt hsg-m, laparom, méhtükrözésem, és azt hiszem, - és tényleg hiszem,- hogy az orvosom mindent megtett amit ma a tudomány állása szerint megtehetett értem. Ezért nem is gondolkozom intézet váltáson. Úgy gondolom, hogy amíg anyagilag bírjuk, és még a korom engedi (39 leszek ősszel) megyünk tovább. Ja amúgy én PCOS vagyok a párom korának megfelelő jó karban van. Egy éve kiderült, hogy nem jó az inzulinom, erre most gyógyszert szedek.
És optimistán bízom a következő akcióban!
Vissza az elejére
kockasfulu

HozzászólásElküldve: 2009, Jún. 12, 22:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Becsatlakozom én is ebbe a friss, ropogós fórumba...
Mi 8 lombikon vagyunk túl, hasonló kérdéseket szoktunk feltenni magunknak, h meddig érdemes/reális ezt folytatni. Mi végül úgy döntöttünk, intézetet váltunk, bár a korábbi helyen (Kaáli) nagyon jó volt a viszony emberileg, bíztunk is bennük szakmailag, de nem tudtak már új ötlettel előállni, h mit lehetne még megnézni, megvizsgálni, mindig ugyanazt csináltuk végig, mindig ugyanazzal az eredménnyel (2x volt biokémiai terhesség, ennél többre nem jutottunk).
Ahova most járunk (Ciris), ott szélesebb spektrumú a szemlélet (legalábbis így tűnik), sok más vizsgálatot javasoltak még, pl. a laparoszkópiát, amit Infertility is említett - ez az endometriózis diagnosztizálására jó, ami állítólag akkor is lehet, ha az embernek nincs semmilyen tünete (nekem pl. nincs) és nagymértékben ronthatja a teherbeesés esélyeit, lombik esetén is. Áll. nálunk boldogabb országokban ez a meddőségi alapkivizsgálás része!
Ezen kívül elkezdtünk járni egy Fülöp Vilmos nevű immunológushoz a Honvéd kh-ba (ÁEK), aki habituális vetélőkkel foglalkozik, mindenkit végigkerget egy hosszú, de alapos kivizsgáláson, nekem pl. itt derült ki, h foglalkozni kell a pajzsmirigyemmel, áll. ez is szerepet játszhat a teherbeesési problémákban.

Szóval nekem az a szubjektív tapasztalatom, hogy érdemes több helyre elmenni, több véleményt megkérdezni, mert úgy tűnik, mindenhol más kicsit a személet, hátha tudnak valami ötletet mondani még. Biztos minden meddőségi központtal vannak jó és kevésbé jó tapasztalatok, mindenkinek más hely válik be, én a BMC-ről is sok pozitívat hallottam, de szerintem, ha egy helyen úgy érzed, elakadtatok, nincs több új ötlet, energia a dologban, akkor érdemes kicsit mozdulni.
Bocs, h ilyen hosszú voltam!

Kockásfülű
Vissza az elejére
Infertility

HozzászólásElküldve: 2009, Jún. 12, 17:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csibe!

Visszaolvasgattalak...hát, nem egyszerű a helyzet...de ha szépen megtermékenyülnek a petesejtek...nem tudom...

Viszont olyan érdekes ez a lapar...olyan sokaknál sokáig húzzák...aztán lapar után meg ott a baba...
csibe32

HozzászólásElküldve: 2009, Jún. 12, 16:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Volt 3x hysterom, hsg-ém, laparom nem volt még.
Infertility

HozzászólásElküldve: 2009, Jún. 12, 15:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csibe!

De ugye laparod is volt? És méhtükrözésed? Vetélésed volt, vagy volt egyáltalán megtapadás valamikor?
csibe32

HozzászólásElküldve: 2009, Jún. 12, 15:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Infertility,

Bmc vagyok, elvileg minden eredményem negatív még az inzulinszintem is jó, pedig jelentős túlsúllyal rendelkezem. Túlsúlyom ellenére jók a hormonjaim, van spontán peteérésem is. Mostmár csak a túlsúlyra tudom fogni a sikertelenséget.
Örökbefogadást is elinditottuk kb. másfél éve.
Infertility

HozzászólásElküldve: 2009, Jún. 12, 15:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Csibe!

Nekem 4.-re sikerült...de hallottam olyanról Pécsen, aki már a 13.-14. beültetésnél tartott...olyanról is hallottam, aki feladta, örökbefogadott egy babát, és később spontán terhes lett...

Hová jársz?

Talán intézetet kellene váltani...

Mindent megnéztek? Mindenre kivizsgáltak?
csibe32

HozzászólásElküldve: 2009, Jún. 12, 13:18    Hozzászólás témája: Lombik 5. túl Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

Szeretném olyan embereket összegyűjteni, akik már az ötödik lombik programon vannak túl. Olyanoknak is nagyon örülnék, akiknek utána sikerült.
Túl vagyok 5 stimus lombikon és összesen 7 beültetésen. A hogyan továbbon gondolkodom. Feladni nem szeretném, de valahol határt kéne szabni a dolgoknak. Vajon meddig érdemes lombikozni? Próbálkozni?
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés