Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Cukorbeteg tehesek és kismamák

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
andi.feher

HozzászólásElküldve: 2016, Márc. 15, 16:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Jó menüsor ha éppen ötlet kell a hétköznapokra:
Hétfő
Reggeli: rántotta egy szelet teljeskiőrlésű kenyérrel, Hamlettel vagy Abonettel
Tízórai: párolt cékla mozarellával
Ebéd: grillezett csirke salátával (salátára szósznak natúr joghurt zöldfűszerrel vagy fokhagymával)
Uzsonna: zöldalma
Vacsora: sárgarépa saláta magvakkal

Kedd
Reggeli: előre beáztatott zabpehely, reszelt almával
Tízórai: túró zöldfűszerekkel, vagy snidlinggel
Ebéd: spárgakrémleves, párolt hal, hagymalekvárral, magokkal megszórva
Uzsonna: grépfruit
Vacsora: vegyes saláta mozarellával

Szerda
Reggeli: tonhal, zöldségekkel, magvakkal egy szelet teljes kiőrlésű kenyérrel
Tízórai: natúr joghurt lenmaggal
Ebéd: brokkolikrémleves, barnarizsből készült rizottó
Vacsora: fokhagyma-krémleves

Csütörtök
Reggeli: natúr joghurt magvakkal és zöldséges mártogatóssal
Tízórai: főtt kukorica
Ebéd: töltött cukkíni paradicsommártásban, köles rudi
Vacsora: teljes kiőrlésű pirítós, fűszeres olívaolajjal megspriccelve

Péntek
Reggeli: mozarella paradicsommal, zöldfűszerekkel és fokhagymával, hidegen sajtolt olajjal megöntve
Tízórai: kölespuding
Ebéd: spenót főtt tojással
Uzsonna: natúr joghurt magokkal
Vacsora: zöldséges gersli

Szombat
Reggeli: almás-grépfruitos turmix natúr joghurttal és zabpehellyel
Tízórai: élesztő nélküli lángos
Ebéd: fűszeres pulykaszeletek, zellerfasírttal
Uzsonna: alma és sajtszeletek pálcikára tűzdelve
Vacsora: saláta az ebédből maradt pulykával

Vasárnap
Reggeli: teljeskiőrlésű lisztből készített palacsinta almapéppel
Tízórai: natúr joghurt amaránttal vagy dióval
Ebéd: csirkehúsleves, frissensült hal, káposztasalátával citrommal meglocsolva
Uzsonna: teljeskiőrlésű pirítós kőrözöttel
Vacsora: húsleves és palacsinta
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Norcs1025

HozzászólásElküldve: 2015, Feb. 23, 19:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Szakdolgozatot írok a terhesség és cukorbetegség témájában. Ehhez kérdőíveket kell kitöltetnem, hogy hiteles legyen a munkám. A segítségeteket szeretném kérni, csak pár perc a kitöltése, teljesen anonim. Ide leírom az email-címemet, aki lenne olyan kedves, hogy szánna rá egy kevés időt, hogy segíti a munkámat a kitöltéssel annak elküldöm emailben a kérdőívet. Az email: szabo.nora1025@gmail.com

További szép napot! Smile
Vissza az elejére
madoemszi

HozzászólásElküldve: 2009, Jún. 16, 15:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Dombi Smile köszi szépen , kedves vagy !
http://kep.tar.hu/madoemszi
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Dombi

HozzászólásElküldve: 2009, Jún. 16, 15:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

madoemszi

Gyönyörűek a huncut prücskök! Büszke lehetetsz rájuk! Baby smiley

A doktornő diabeteológus? Csak Ő felügyelt a terhesség alatt, vagy együtt dolgozott egy csapattal? Úgy értem külön jártál hozzá a cukor miatt, és külön a nőgyógyászhoz, és Ők nem is értekezetk, csak külön -külön adtak tanácsot? Egyáltalán, ahol a doktornő dolgozik, az egy ilyen betegekre szakosodott centrum? Shocked

Hát anak idején nem lehetett a dolog egyszerün neked, az biztos. Kalapot le! Razz De biztos vagyok benne, hogy az előírásokat meg tartod, mert nem "csak rólad" van szó, hanem a családodról, akinek szüksége van rád! És ha nem figyelsz oda, szörnyű, szövödményei lehetnek ennek a betegségnek. Evil or Very Mad Biztos vagyok benne, hogy te is egészséges akarsz lenni és nem beteg. Ezért kell dolgoznunk mindanyiunknak. Ha pedig a gyönyörű gyerekeidre nézel, biztos vagyok benne, hogy meg van a kezdö lökés akkor is, mikor az embernek nem túl jó a napja. Razz Csak kitartás! Ügyes vagy, és meg tudod csinálni! További szép napot! Sun smiley
Vissza az elejére
Dombi

HozzászólásElküldve: 2009, Jún. 16, 14:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Adriana!

Igazad van. Nálam is családi örökségként kaptam. Mad Apai nagyapám ebbe halt bele, mivel a XX. század eleje felé ezt a bajt, még nem igazán ismerték. Főleg nem nálunk. Meg két világhábotú mellett gondolom volt egyébb más problémájuk. Apukám, szintén 40 körül lett cukorbeteg. Szegényem Ő már dilaizisre is jár. Mad Én már "vártam", így figyeltem, és mérték is néha. De 35 éves korom körül, még csak a terhelési vércukornál jelentkezett probléma, és akkor csak annyi volt az utász, hogy mozogjak és diétázzak. Embarassed Aztán mikor lombikozni keztem és kiderült, hogy a prolaktinom sem jó, az endokrinológián, már ki jött a magas éhgyomri cukor is. Az óta viszont nem esek teherbe, illetve nem jutok el a szívhangig sem.

Viszont tegnap vettem 2 jó könyvet, a diabeológusom ajánlására. Az egyik Dr. Fövényi és Dr. Soltész Inzulinnal kezeltek kézi könyve, gondolom egyenlőre kevésbé érdekel, bár azért tudom ajánlani, mert a cukorbetegségről elég jól ír. Viszont a másik a Dr. Baranyi és Dr. Winkler A Nő és a Cukorbetegség címűt kifejezetten ajánlom, mert a terhességgel nagyon behatóan foglalkozik a mi szempontunkból. Mint ahogy írtad te is babát szeretnél, így lehet hogy érdekelne, bár nem olcsó. Én is szívtam a fogam a péztárnál. Evil or Very Mad

Azért volt egy modat, ami jelenleg is elgondolkoztat. Azt írták, hogy a magas inzulin gátolja a pete érését. Te esetleg hallottál erről valamit? Shocked Ez azért gondolkoztatott el, mert a mostani leszívásnál a fele petesejtem ilyen volt. Bár mivel Én 44 éves vagyok, úgy érzem ez is sokban belejátszik a dolgokba.

Te egyébként spontán próbálsz teherbe esni, vagy különböző módszerek segítségével? Hány vetélésédet volt eddig? Nekem sajnos 3. Crying or Very sad Rendszeresen jársz ellenőrzésre? Kapsz orvosi segítséget, van aki felügyelje a dolgokat? A teherbe esési problémákra mondtak valamit, vagy erre megy most a Metforminos kezelés? PCOS-val kapcsolatban fel merült esetleg valami?

Próbáltam az általad adott honlapot megnyitni, de valami hibát írt ki. Embarassed Ez miről szól, tudomásod szerint?

A súly betartása, tényleg fontos, a későbbi kimenetelek szempontjából, így mozogjál szorgalmassan. Sport Majd küldöm hozzá az energiát. Addig is szép napot, és minden jót. Sun smiley
Vissza az elejére
madoemszi

HozzászólásElküldve: 2009, Jún. 15, 21:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

igen 3 van
[^]  

balról jobbra Krisztián, Lilla, Ákos

jelenleg is van rajtam minimum 35 kiló felesleg Confused Krisztiánnal 113 kiló voltam műtét előtt Surprised még leírni is gááááz
emiatt is szar volt a cukrom ,emellett nem furcsa a magas vérnyomás sem ...estére a lábam olyan volt mint egy elefánté .
Ákinál 180-160 gr-os szénhidrát diétán voltam ( kaptam a dokitól napi menüket aztán mikor megszoktam és megtanultam mi hány gr CH már könnyen ment )
persze nektek más , de nekem ez nagyon szigorú volt hirtelen.... és tudom hogy ha simán cukros lennék magam miatt nem csinálnám rendesen (szomorú de ismerem magam )
szal Ákinál betartottam és így csak néha produkáltam 7-8 as értékeket így szülés után 14 kilóval voltam könnyebb mint a terhesség elején Smile
klassz érzés volt Razz

hetente jártam be pestre a tanárnő nézte az értékeimet amiket én mértem napi (asszem )8X meg a reggeli vizelet csík értékeimet is kellett írni ... néha elmentem laborba vérvételre és ennyi.

jah és persze nekem is fenáll hogy lőni kell magam Confused anyu most kb 35 ös adagokat szúr / alkalom ....nekem 1,5 ről indultunk és a max adagom 6-8 egység volt

hirtelen most ennyi jutott eszembe ...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
adriana

HozzászólásElküldve: 2009, Jún. 13, 10:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Dombi,
Nekem az inzulinom magas, még nem vagyok cukorbeteg, de ezzel kezdődik és ha nem vigyázom 10-20 év múlva (kinél hogy), nagy esélyel pályázom a II. típusú cukorbetegségre. Én most 31 éves vagyok és 2 évvel ezelőtt még nem volt magas az inzulinom, dehát örököltem a hajlamot. Bizonyára neked is így kezdődött, csak mikor te voltál harminc, még nem figyeltek fel erre és nem mérték az inzulin szintet.
Most diétázom, de metformint is kellesz szednem. Meg természetesen tornáznom kellene.
Látogassál el erre a honlapra www.mensmentis.hu, én még nem voltam náluk, de készülök.
Dombi

HozzászólásElküldve: 2009, Jún. 13, 07:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Madoemszi!

Köszönöm a válaszod!Laughing Írok majd neki!

Nagyon jó, és örülök neki, hogy a picurjaid épek és egészségesek, és jó, hogy semmilyen káros következménye nem lett a cukor problémának. Ügyesek voltatok! Baby smiley
Szerencsére ma már ez kivitelezhető orvosi segítség mellett, ha a kismama tudja és közreműködő.

Gondolom, hogy nagyon megijedtél, mikor Krisztácskával először szembesültél a problémával. A toxémia a cukor következménye volt, vagy volt más probléma is ami közben felmerült? Oppá! Most szembesülök. Neked 3 szép csimotád van? Embarassed Nem tudom miért gondoltam 2-re. Ha jól gondolom Ákos a középső, ugye? Ö nála is inzulinoztál, és fogytál? A Diéta mit jelentet? És milyen volt a vércukrod a terhesség alatt? Főleg mikor kiderült? És milyen gyakran ellenőriztek, és milyen vizsgálatokkal?
Bocs, ha okvetetlenkedőnek tűnök, csak kíváncsi vagyok!

További szép napot Sun smiley
Vissza az elejére
madoemszi

HozzászólásElküldve: 2009, Jún. 12, 16:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Smile
a képen Lilla van a legkisebb.
Krisztiánnál a 36.héten jött elő a toxémiával együtt, ezért a 38.héten ki is vették. Kivoltam rendesen
Ákosnál a 3.hónapban kb és alig 1 hónapra rá kellett inzulin is. Az elején nagyon beparáztam az inzulintól.
Lillával már nem is mentem cukros terhelésre ,hanem rögtön a belgyógyászhoz. itt már nem volt annyira elkeseredve ...sőt már a diétát sem tartottam be olyan szigorúan mint Ákinál ( nem is fogytam 14 kilót Razz )

küldöm a privit.
Vissza az elejére
Dombi

HozzászólásElküldve: 2009, Jún. 12, 15:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Madoemszi!

Gratulálok a picurokhoz! Laughing Bár a képen nem tudom melyik látható, gyönyörű, és látszik, hogy eleven prücsök! Büszke lehetsz rá! Baby smiley

Nálad a terhességed melyik időszakában derült ki, hogy cukor probléma van? Mind a két terhességednél előfordult? Hogyan kezeltek? Mit kellet csinálnod? Hogy érintett téged mindez?

Bár Én pécsi vagyok, ha profi szakembert találnák az ország végére is elmennék. Így szívesen veszem az infódat. Suttogás

Azt gondolom azonban, hogy különbség van a cukros tehesség és a terhességi cukor esetében. Még pedig szerintem azért, mivel az utobbi esetben a meglévő terhességet kel óvni a cukor negatív következményeitől. Az előbbi (az én esetben is) pedig már a terhesség létrejötte is problémás. Nekem tulajdonképpen ehez kellen a segítség, amit úgy érzem eddig nem találtam meg. Crying or Very sad
Nyílván ha a terhesség létrejön, akkor már a különbség eltűnik. Ezzel nem az egyik vagy másik eset nehéségét szeretném mérlegre tenni. Hisz az nem is lehetséges. Egyik sem könnyű. Ezért is gondolom, hogy minkét helyzetben lévő tudna egymásnak segíteni. Csak már szeretnék odáig eljutni, hogy terhes legyek Mama

Köszönöm a válaszod Hello , és szép napot kívánok, mindanyiotoknak. Sun smiley
Vissza az elejére
Dombi

HozzászólásElküldve: 2009, Jún. 12, 14:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Adrianna!

Üdvözöllek Hello , és köszönöm, hogy írtál. Laughing Örülök, hogy tudok olyan emberekkel beszélgetni akik hasonló cipőben járnak mint Én. Mint írtam azér is gondoltam elinditani egy ilyen fórumot, mert az interneten nem igazán találtam erre vonatkozóan tapasztalatokat, és úgy éreztem így talán tudunk segíteni egymásnak.

Már az ötleted is szuper. Sport Ez példáúl eszembe sem jutott. Körbe is fogok nézni, hogy lehetne megvalósítani.

Te cukorbeteg vagy? I-es vagy II-es? Ha igen milyen kezelést kapsz? Nálam 2 éve az első lombikomnál derült ki, hogy II. tip cukorbeteg vagyok. Mivel babát szeretnénk, ezért inzulinozok. Én sajnos már "vártam" a dolgot, mert édesapám is kb. 40 éves kora körül lett II. tip. cukorbeteg. (Én most 44 éves vagyok.) Az Ő édesapja pedig a cukobetegeségbe halt bele. Akkor még nagyon nem is ismerték ezt a betegséget.

Írtad, hogy neked is volt vetélésed. Crying or Very sad Puszi Ne haragudj, nem tudom miko történtek veled ezek a dolgok, és nem szeretném a sebeidet újból felnyitni, de szeretnék egy két dolgot megkérdezni. Embarassed Hátha tudunk egymásnak és esetleg másoknak is segíteni, tanácsot adni, azzal ha tapasztalatot cserélün. Neked hány hetesen történtek? Nekem mindig a szívhangok megjelenése elött, tehát 5-6 hetesen. Bár a cukor szerintem, csak a 3. esetben lehetet ludas, illetve úgy érzem, hogy az azóta történt beültetéseknél, a megtapadás esetében. Ilyenkor úgy érzem nem tudom kontrolálni a vércukromat.
Te hogy értetted azt, hogy az inzulin ingadozás szerepet játszott benne? Miket tapasztaltál, és mint mondott az orvosod? Nekem orvosi vonalon az jött le, hogy túl reagálom a dolgot. Hát lehet. Más orvos pedig azt mondja lényeges a nagyon pontos beállítás. Neked mi a véleményed?

Bocsi, ha egy kicsit hosszú voltam. Szép napot kívánok Sun smiley
Vissza az elejére
madoemszi

HozzászólásElküldve: 2009, Jún. 11, 20:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

...

A hozzászólás legutóbb madoemszi által 2009, Jún. 12, 14:55-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
adriana

HozzászólásElküldve: 2009, Jún. 11, 11:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia, Dombi
Nem vagy egyedül a problémáddal. Én is majdnem biztos vagyok, hogy az inzulin szint ingadozásom miatt nehezen esek teherbe és ha igen, akkor elvetélek. Mind a két felmenőm családjában vannak I. és II. típusu cukorbetegek.

Arra gondoltam, mikor olvastalak, hogy talán érdemes lenne írnod Erős Antóniának. Hisz ő is cukorbeteg és terhes, talán tudna tanácsot adni neked, hogy kihesz fordulhatnál segítségért.
Dombi

HozzászólásElküldve: 2009, Jún. 10, 17:18    Hozzászólás témája: Cukorbeteg tehesek és kismamák Hozzászólás az előzmény idézésével

Szeretnék elindítani egy témát, ami úgy gondolom sokakat érinthet. Cukorbeteg vagyok és gyermeket szeretnék. Úgy gondolom sokan járnak hasonló cipőben és esetleg tudnánk egymásnak segíteni és tanácsot adni. Szerintem jó lenne ha ilyen kismamák, és babát tervezők, vagy már várók tapasztalatokat tudnának cserélni.

Nekem már az is problémát jelent, hogy terhes legyek. Ebben szerepet játszi úgy gondolom a cukorbetegségem is. Örömmel venném, ha olyantól kapnák tanácsot aki már tapasztalta ezeket a dolgokat. Úgy gondolm, hogy például nekem olyan szakorvosra lenne szükségem aki ebben a témában profi. De azt sem tudom, hol keressem abben a kis hazában. Erre vonatkozóan nemigazán találtam semmit az interneten.

Várom az érdeklődőket, és a tanácsadókat! Hello
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés