Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
2009/2010 téli babák
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
bacsijudit

HozzászólásElküldve: 2011, Feb. 23, 20:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Elnézéseteket kérem, hogy így betolakodom Hozzátok.

Szakdolgozatomhoz szeretnék egy kis segítséget kérni Tőletek.
Olyan anyukákat keresek, akiknek már sikerült valamilyen asszisztált reprodukciós eljárással gyermeket vállalni.
Ha van ilyen ismerősötök, kérlek továbbítsátok az üzenetem!

Szakdolgozatomat "A védőnő szerepe a meddőség megelőzésében, kezelésében és a meddőségi kezelések által létrejött terhesség és gyermek gondozásában" írom, a Semmelweis Egyetem, Egészségtudományi Kar, Egészségügyi Gondozás és Prevenció, Védőnő szakán. E témával kapcsolatos kutatásomban szeretném az anyukák segítségét kérni.

Célom megismerni a meddő párok nehézségeit a gyermekvállalás elhatározástól a gyermek megszületéséig. Tapasztalataikat, észrevételeiket, véleményeiket szeretném tanulmányomban összegezni és megvizsgálni, hogy mi, védőnők miben segíthetjük a hasonló sorsú párok meddőség elleni küzdelmét.

A kérdőív kitöltése anonim módon, névtelenül zajlik, kitöltése maximum 10-15 percet vesz igénybe. Az adatok összegezve kerülnek bemutatásra úgy, hogy a személyes információk nem lesznek azonosíthatók.

A kérdőív az alábbi oldalon érhető el:
http://t.e-tarsulas.hu/kerdoiv/

Köszönettel: Bácsi Judit

Védőnő hallgató
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
Anna_

HozzászólásElküldve: 2011, Feb. 22, 18:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Savanya

Jó hogy jelentkeztél örülök, hogy jól vagytok!
Nem semmi hogy már szalad Ricsi Smile

Mi is megyünk már úgy 3 hete. Az étvágyunk az pocsék alig akar enni gyakrabban etetem kis adagokban.
A fogzással szenvedünk most egyszerre jön neki a 3 őrlő foga gondolom ez miatt is étvágytalan .

Amúgy nagyon jó kis csaj Smile Imádom!

Többiek ?????????

Üdv: Annamari
savanya

HozzászólásElküldve: 2011, Feb. 21, 23:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Jó rég nem járt erre senki Sad

Pedig milyen jó kis csapat voltunk! Én nagyon szerettelek titeket!
Remélem mindenki jól van! Mi nagyon jól fejlődünk!
Nemsokára megyünk kontrollra a margit k.-ba, mert már jár sőt rohan a drágaságom! Very Happy

Facebookon megtaláltok, ha gondoljátok!
Dóra Ágnes Veres néven !!! egy van belőlem Very Happy
Érdeklődnék, hogy hogy vagytok! Very Happy

Puszi mindenkinek!!!

Dóra
NemethRamona

HozzászólásElküldve: 2010, Dec. 11, 14:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Németh Ramóna negyedéves szülésznő hallgató vagyok a Semmelweis Egyetemen. Most írom a szakdolgozatomat "Vajúdás és szülés homeopátiával" témában.
Szeretném a segítségeteket kérni. Ha van időtök, ki tudnátok tölteni a kérdőívemet?

Előre is köszönöm!

A kérdőívem linkje:

http://ripet.hu/feedback.php?kid=gy0ttv885gkpfnjt
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
cmarek

HozzászólásElküldve: 2010, Okt. 12, 11:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Deasydia!

Nálunk azt ajánlja a védőnő, hogy 9 hónapos kortól kezdhetjük kóstolgatni a tejterméket egy egy csipet túróval, sajttal, egyik nap húst kapjon az ebéddel, másik nap túrót, v sajtot, de csak jelzésszerűen. 10 hónapos kortól lehet túrót bekeverve gyümölccsel, (kemény)sajtot kenyérrel, kiflivel, natúr joghurtot üresen, vagy gyümölccsel keverve. Ő a túró rudit, meg a bolti krémtúrót éves kora után javasolja. Hogy ezt bebírjuk-e tartani....?:)Tejet tejfölt, tejszínt éves kora után.
De ez tényleg úgy van, hogy ahányan mondják, annyi félét... Épp kb 2 hete olvastam egy cikket, hogy kutatók megállapították, hogy aki 2HETES korban kap tehéntejet, az nem lesz tejérzékeny. Na akkor erre varrjunk gombot....
Én úgy döntöttem, hogy a védőnő véleményére adok, plusz az én anyai megérzésemre hallgatok.

Annamari!

Ilyen szavak nálunk is megtörténtek már, de én arra az "első" szóra várok, amit majd helyesen arra a dologra mond, amit jelent. Ha valamire fel akarja hívni a figyelmet akkor hangos "HÉÉÉÉÉÉ!!!!!" kiáltással teszi:) Ha hízeleg, vagy valaki olyat szólít meg, akit szeret, akkor most a "BÉBIBÉBIIII" a csúcs.. Nagyon vicces, mert olyan rekedtes, sejtelmes hangon mondja, mint valami rocker:) Baba, mama, ilyesmi el szokott hangzani, de ezek ilyen gyakorlások, nem célirányosan mondja még. Tapsolni kb 3 hete tud egyedül, nyitott ujjakkal, mostmár akkor is, ha mondjuk neki, hogy tapsi-tapsi.
A puszi (ami inkább nyitott szájjal körbenyalásSmile csak nekem jár egyenlőre, és utána nagyon édesen zavarba jön, ha mondom, hogy ez nagyon finom puszi volt:) Tánci-tánci csak akkor van, ha én is rázom magam:))

Barni most a kajával kapcsolatban elkezdett nagyfiúskodni. Csak a nagy felnőtt kanálból eszik, ha lehet akkor azt, amit én is. Így a múlt héten már a zöldséglevesből ette ki a zöldséget, tegnap a csirkelevesbe főztem bele krumplit, répát, brokkolit, karfiolt, petrezselymet, ezekkel ette a májat, meg a csirkehusit. Tudom, hogy a sótól irtóznak a mostani trendek mint az ördög a tömjéntől, de ha 1 évesen már azt kapja amit mi is eszünk, akkor valami átmenetet kell szerintem teremteni a neki készített sótlan és a mi sóval főzött ételei között. Meg szerintem kis mértékben szüksége van a szervezetnek a só ásványi anyagaira. De ez csak az én egyéi véleményem.
Kb 1 hónapja adtam Barninak csirkemellsonkát, aztán múlt héten anya adott neki egy fél szelet párizsit és valahogy ezekre az időszakokra kijött rajta pár, 4-5 pötty. Nem tudom, hogy ezektől (vagy az anyáék kutyájától-macskájától, amivel nem érintkezett, de mégis találkozhatott a szőrükkel, kórokozóikkal..) van-e de a védőnőt megkérdeztem, és mondta, hogy a legtöbb felvágottba, húskészítményben a szójaa mellett tej és tejpor van, és ezekre kicsattoghatott. Úgyhogy tegnap találtam egy honlapot, itt azt írják, hogy pl az Orsi: Retro párizsi, meg a Retro virsli az, ami nem tartalmaz se szóját, se tejet,tejszármazékot..
Itt a link, ezen van mindenféle ételcsoport: http://www.taplalekallergia.hu.....content=20 Úgyhogy ilyet keresek majd most a polcokon..

Az alvással hála Istennek nincs gondunk. Este 9, 1/2 10 körül leteszem, reggel 1/2 7-ig alszik általában. Ma 1/4 8-kor, de tegnap 1/2 9-kor ébredt, de ez a kivétel, ami a szabályt erősíti. Mirabell veletek alszik? Vagy külön szobába? Mert Barni akkor szokott igényelni néha ilyen éjszakai játszást, ha valamelyik mamáéknál egy szobába alszunk vele. Itthon a külön szobában még egyszer fordult elő a 10 hónap alatt. de ez szerintem teljesen egyéni minden gyereknél..
No, most nem írok többet, mert teregetni kellene, hogy ebben a gyönyörű napsütéses időben minél több ruha megszáradjon!

Szép napot mindenkinek!!!!!!!Smile
Anna_

HozzászólásElküldve: 2010, Okt. 08, 14:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok csajszik!

Látom mindenki nagyon elfoglalt néha bekukkantok ide de nincs időm írni inkább olvasom.

Képzeljétek megvan az első szavunk az hogy: mama olyan helyesen mondja ahogy artikulál megtudnám zabálni Laughing Mindenkinek ezt mondja néha vicces de hát még csak ez megy neki én nagyon örülök, hogy már ezt is mondja.
Puszit is szokott adni ha mondjuk neki. A tapsolás az még nem megy ....
Zenére táncol csak úgy riszálja a hátsóját Very Happy

Mászás megy ezerrel nem is igen hízik mert annyit mozog
Nemrég olvastam egy cikket, hogy a mászás milyen fontos fejlődési szakasz a csecsemő életében nem is gondoltam volna. Későbbiekben lesz jelentősége mikor iskolába jár. Állítólag az olvasással van összefüggésbe meg a hiperaktivitással. Ti is hallottatok róla?

Dia: Hát mit ne mondjak tényleg jó súlyba van a kis hercegnőd Laughing
Ha majd beindul lefog róla menni biztos.
Beindult már? Még nem vagytok elkésve semmivel! Nálunk 7,5 hónaposan kezdett el mászni először.

Cmarek: Tényleg aranyos volt Barnus a mondókával!
Tud már tapsolni?

Többiek?

Ti miket adtok a babáknak ? felvágottra gondolok. Vagy még nem lehet pl: párizsi, virslit stb.

Nálatok alszik éjjel a manótok? Nálunk mostanába megébred és elkezd játszani , nevetgélni az ágyába olyan nehéz ilyenkor vissza altatni. Nappal hulla vagyok miatta. Sad
Mindenkinek szép Sun smiley

Üdv: Annamari
ÍRJATOK
deasydia

HozzászólásElküldve: 2010, Szept. 24, 14:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Szia Cmarek! Jó hogy tudtál írni kicsit magatokról.Biztosan nagyon édes lehetett a prüntyi,elképzeltem és tutira én is bekönnyeztem volna.
A védőnőtök javasolta a tejtermékek kóstolását már most? Nekünk azt mondta a miénk,hogy 1éves kor alatt semmiképpen se kezdjük el...Ahány védőnő annyi félét mondanak... Na de így legalább nem kapok majd infarktust ha 1-2 hónapon belül valaki túró-rudit nyom a kezébe Very Happy ...
nagyon ügyi a kis Barni,hogy már lépcsőzik is...Hihetetlen,még csak most születtek és már lassan mennek,és beszélnek...
Vasalásról csak annyit,hogy én sosem vasaltam a ruhácskáit Razz

Nekem Luca még mindig nagyon lusti...Nem akar az Istennek se elkezdeni mászni.Próbálkozik,próbálkozik,de nem jön rá a lényegre.Állni viszont áll.Ül is,szóval nem értem.Visszafelé akar csinálni mindent.Kúszni is csak hátrafelé kúszik... Nem tudom meddig lesz még ez így.
Védőnőnél mi is most voltunk a héten, 9200g és 74cm a lelkem.Kis vasgyúró Very Happy Pedig pár napja elhagytuk a pépeket egy kis pocifájás miatt és csak szopizott,de nem vettem észre rajta hogy éhes lenne,nem is nagyon evett az utóbbi időben,mégis 1hónap alatt hízott 700g-t...Na remélem ha mászni,menni kezd kicsit lead a feleslegből Smile
Most megyek én is,mert ma már jó lenne ha enne egy kis zöldséget,megcsinálom neki amíg alszik.

Többiek?Írjatok csajok!Mi van veletek?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
cmarek

HozzászólásElküldve: 2010, Szept. 21, 10:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok Csajok és babák!

Úgy látom kifeküdt a nép nyár végére, én is csak azért tudok írni, mert Barni elaludt!

Szóval alapvetően jól vagyunk. Barninak ma 3 hete kibújt az első két foga:jobb alsó1es, meg a bal felső1es:), azóta már 4 van, ma tört elő a 4., a bal alsó1es. Nem nagyon szenved vele, talán ha egy órát sírt a 4 foggal együttvéve, akkor sokat mondok. Kb 3x ébredt fel éjszaka az egy hónap alatt feltehetően a fogzás miatt, de a Dentinox, minr csodaszer mindíg segített. Különben szerintem Barni már attól megnyugszik, ha megérzi az ízét, szerintem ha rajta múlna,, akkor Dentinoxot kanállal enné, úgy imádja!Smile Laughing A hűtőrágókát ki nem állja, egyszer se vette be a szájába!

A pelenkázás nálunk sem egyszerű, de én már mászás közben is csukott szemmel pelenkázom...

Kapaszkodva jár és eszméletlen tempóban mászik. Ha valaki kopog az ajtón, mire én odaérek ő már ott áll és belülről dörömböl kifelé az ajtón. A szomszéd majd frászt kapott, mikor Barni ezt először produkálta Wink
Legfőbb szórakozásunk újabban a lépcsőmászás. A másodikon lakunk, fölöttünk csak 1 tetőtéri szint. Barni naponta kb 10x felmászik, és mostmár a tolatva lefelé mászás is kezd menni, 2-3 fokot letolat, aztán mikor látja h örülök, felspurizik vissza Wink Miután kb 1 hónapja megtanult ülni is, már nincsenek nagy esések, így kevesebb a sírás. annyit esett és koppant, h csoda, h ki nem loccsant az agya abból a formás kis fejéből!!!

A súlyunk ma egy hete 7700 g volt, 72 centivel. Nem nagy termet a többiekhez képest a tanácsadóban, de nem érdekel. Egészséges és ez a legfontosabb!
Szopik még naponta 4-5x, kanalast kap kb3x, meg reggelire ha van kedve a szopi után, akkor kenyeret csirkemellsonkával. A héten elkezdtük a védőnő javaslatára a tejtermék(túró-sajt) kóstolást egy-egy csipettel, eddig semmi allergiára utaló jel nincs.
Ti miket etettek már a kis mazsolákkal?

Alakul a szerelmi élet is itt a házban. Barniért meg van veszve a szomszéd Emma (8 héttel idősebb mint Barnusom), meg a földszinti 16 hónapos Réka (vele ritkán találkozunk), de Barni csak egy nőbe szerelmes rendületlenül: az Emma 24 éves Anyukájába!!!!! Puszi Nézd meg az anyját, vedd el a lányát! Very Happy

Tegnap teljesen elérzékenyültem a kisfiamtól
Love Minden nap szoktunk mondókázni, verselni, énekelni, kicsit, mikor van türelme, ölbe veszem, aztán tapsi-tapsi, megy a hajó.., borsót főztem, hej gyula..., kerekecske- gombocska, meg ami sorra jön. De tapsolni még csak úgy tudott, hogy én mozgattam a kezét.
Tegnap néztem a tévét félszemmel miközben ő játszott, egyszer odamászott az ölembe, és elkezdett tapsizni és a maga kis nyelvén elkezdett kántálni valami szöveget! Mikor befejezte a "több sornyi" halandzsa mondókát, cuppantott a levegőbe egy puszit vigyorgott egyet és otthagyott engem, a könnybelábadt szemű anyukát!
Most is tiszta libabőr vagyok, h írom, annyira aranyos volt!!!!!

Még egy kérdés: Ti még mindig vasaltok mindent a babáknak? Főleg Tőled kérdezem Inge, apa oda van, neked van időd ilyesmire?

MA elvileg először megyek kórus próbára, apa fog vigyázni pinyőkére, nem tudom, tudok-e majd valóban járni, de remélem... Heti 2x 2 óra, plussz a fellépések. Majd meglátjuk.

NA most már többet nem birok írni, írjatok Ti is!

Mindenkinek napsütéses őszi napot! Sun smiley
savanya

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 30, 11:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jajj!! A lényeg!!

Mindenki gyönyörű!!! Very Happy
savanya

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 30, 11:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Gyors leszek és tömör...

Ricsi lassan 9 és fél kg... Rengeteget mozog, pelusozás csak, ha apja lefogja, vagy hívom a szomszédot erősítésnek Smile

Napi egyszer kap rendes babapépet egyébként még szopizik.

Ha nem tud kakálni kap kecskeméti szilvát az 1-2 órán belül használ nála.

A csoki az nagyon menne meg a sör. Tudtátok, hogy a sör vérképjavító?! A daganatos babáknak is szoktak adni, csak kicsit kikeverik a szénsavat Very Happy Ricsinek szoktam adni pár kortyot (alkoholmenteset)

Kijött az első fogunk! Very Happy édi!

Voltunk Hajdúszoboszlón az aquaparkban! Eszméletlen jó!!!!

Éves tervünk lesz oda kimenni!

Megyek!!! Rich felkelt!

Puszi mindenkinek!
inge

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 29, 21:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

jaja..nekünk is van nadrágos pellus..Libero Up and Go:))

hát nekem azzal se könnyebb:)))

én régen Ineznek a Lidl-s meg rossmannos pellust használtam és képzeljétek el Döníz nem bírja csak a liberot..most talán a Huggiest...gondoloma fehérítő anyag miatt allergiás ráSad((((

Anna!..akkor te is szaladgálhatsz a mmanó után nem sokára..mennek majd mint a kis motorlákSmile)))

hát igen van aki csak gyümis van aki csak zöldséges...meg vannak a mindenevőkSmile)))))))

mellesleg ha anyumhoz átkerül Döníz mindig szívbajt kapok hogy mivel eteti(de hát nem vagyok ott...) tegnap pld túrós dereléyt meg csirkeszárny volt amenű...te jó ég...aztán rájöttem van a bébiételek között is túrós desszert 8 hónapos kortól...pedig én nem akartam tejterméket adni 1 éves kor alatt....

anya mindig ledorgál...ugyan már...jól lakott és csendbe volt a nagy pocakkal:)))))))

mondjuk nagyon ritkán van ott,úgyhogy nem rendszeres ez a "eszméletlen" zaba:)))

hallottam már a borostyánláncról...bizti jó..én egyiknél se vettem...aki hisz benne annak segít aki nem annak tuti nem...no hát én nem:)))))))

a hűtőbe tett rágókák csodát művelnek.)))

esetleg még dentinoxszal kenegetem,de azt mindig megeszi

3 fogunk van a 4 kb 3 hete jön..nem tudom mi lett vele,de nem tör át.((

jaja szilvalét én is hallottam...szerencsére még ilyen gondunk nincs...a répalé(kubu-szerűség) az aztán érdekesen híg székletet csinálSmile))

de tán a téjpépek fogják meg a hasat...ezt is hallottam...de én már mindent csak hallok....nem szoktam semmit komolyan venni...de megosztom veletek:)))))))
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Anna_

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 27, 16:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok

Látszik, hogy nyár van mindenki elvan foglalva.

Dia: Jó hogy jelentkeztél ! Nagyon aranyos Luca baba ! Szerintem sem kell aggódni a súlya miatt ha majd beindul lefog menni róla . Nagyon jól áll neki hogy ilyen kis dundi:-)

Inge:
Nálunk is nehezen megy a pelusozás nekem még sikerül elfoglalnom valamivel . Jó ötlet a nadrágos pelus.
Képzeld mi meg csak a főzelékeket eszük a gyümölcsöket és a tejpépeket nagy ív elkerüljük majd később vissza térünk rá. Hátha.
Képzeljétek a spenót a kedvence !!! Smile Nem gondoltam volna.

Velünk: Most indult be a mászással már alig lehet utolérni szépen felül már egy ideje.
Fogunk 1 van alul nagyon megkínlódtunk vele.

Lányok ti használtok valamit a fogzásra? Borostyánláncunk az van de ez nem elég.

Sajna székrekedésünk is van erre valami tipp? Lehet megpróbálkozom egy kis szilvalével ez állítólag segít.

Savanya: Jó fejlett Ricsike nagyon ügyesek vagytok!

Sziasztok majd jövök.

Annamari
deasydia

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 27, 10:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Inge,
remélem úgy lesz ahogy mondod,és hamar leadja majd a felesleget Lucám Smile
Luca is csinálja nekem ezt a "nem engedem a pelusozást",de nem mindig.Én vettem neki egy Huggies pelust,amihez nem kell lefektetni,csak rá kell húzni.Állni imád,szóval csak lehúzom a régit,fel az újat és kész.És az ára sem olyan vészes,én 44db-ot vettem 3000Ft-ért.
Amúgy meg a lila 4-es Libero-t használjuk,azt is volt már,hogy összeragasztottam és mivel gumis oldalt és hátul is ugyanúgy ráhúztam csak Smile

Ó mennem kell,mert sírdogál...később megpróbálok visszajönni
Vissza az elejére
inge

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 26, 22:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

segítsetek már!!

van még olyan gyerkőc akit nem lehet tisztába tenni?????? Shocked Very Happy

nem hiszitek el,de egyszerűen nem marad meg háton...ahogy leteszem hasra fordul majd felül...a tisztába tevés már addig fajult hogy vagy valaki lefogja..vagy én a combommal az ágyon vagy a földön....

hiába adok neki játékot vagy "tiltott dolgot(pld csat...könyv...stb ami tök érdekes neki 8)de egyébként "nem szabad kategória"Smile ..nem érdekli)
hiába beszélek---kiröhög...
hiába adok cumisüveget haggy igyon legalább...ő tud oldalról is inni...

Help!!! Laughing
Vissza az elejére
inge

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 26, 07:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Dia!

hát én is "állítom": Kis gyerek kis gond,nagy gyerek nagy....

Laughing

szerintem nem kell ám sietetni a dolgokat:))))

mindennek meg van az előnye meg a hátránya...

amióta teker Döníz,egy percre nem vehetem le a szemem róla...Inezzel ellentétben ,nagy érdeklőssel van a szekrényajtók fiókok(ezzel más sikerült becsukni az ujját Shocked ) vezetékek vilógó tv számítógép...és sorolhatnám...

kiszúr valamit és nagy sebességgel odamászik...nagy rafkós mert ha rászólok akkor még jobban szedi a kis lábait...tudja hogy mindjárt elkapom és visszafordítom... Laughing

Úgyhogy áldom most aki kitalálta a babykompot,mert ott valamennyire biztonságban van....mert van az a "védő" kör körülötte...egyébként kompban sincs már akadály...a küszöböket is átlépi simán...Nos Ineznek egy percre se kellett akomp...de nyugodtan állítom aki már olyan biztosan "szalad" mint Döníz,annak aztán nem lesz káros a komp Laughing Laughing csak egy mankó neki...a doki mondta is hogy nem sokára elindul...

Igaz pille a drágám,mert a 8 kg-t se értük el Cool ...hát jó hogy repked mindenfelé..ülni is stabilan ül,de mászik felül mázik felül...feláll,szinte mindenben,már egy kézzel kapaszkodik...mondjuk ügyes mert ha érzi hogy nem stabil amibe kapaskodott akkor szépen leguggol és lecsücsül...nem szoktam neki egyáltalán segíteni,jó kis combizma lesz...

jaj Inez hol volt még ilyen korban Shocked ...jó hogy nem akaraom sietetni a fejlődését...hipp hopp ő is 5 éves lesz..

ja ami még édes hogy mindent megtapsol:))))))))))))))))))))))

most ez a menő nála...na meg a telefon,ha meglátja akkor reszket érte Laughing

ja Dia! ha elkezd mozogni intenzíven Luca,akkor biztos változnak majd az arányok is,Inez is nagyon kis husi volt,aztán ő később ugyen de leadta ahogy elkezdett mászni menni...

egyébként nagyon kis formás a lánykád!!kis tündérke! Wink
Vissza az elejére
deasydia

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 25, 13:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Savanya,mizu veletek?Rég "beszéltünk".Ricsike szép nagy már,és gyönyörű!!!

Inge,
jó hogy jöttél biztosan nem könnyű így egyedül Kitartás!
Nagyon édi lehet Döníz,én is már alig várom,hogy másszon Luca,úgy talán jobban el lesz egyedül,vagy épp pont nem Smile Még csak forogva változtatja a helyét és négykézláb tolatva,de addig is csendben van Smile
Azon ne aggódj,hogy vékony,biztosan azért van mert mint írtad is,sokat mozog.Én épp azon reménykedem,hogy Luca is leadja majd a felesleget ha elkezd jönni-menni.Épp ma mérte a védőnéni, 8,54kg és 70cm...
Ülni kezdeget már,de még nem az igazi.Inkább állna fel,de azt még nem hagyom neki.Ő mindent megeszik,kivétel nélkül,szerintem majd a kajával lehet büntetni később Razz Very Happy Zabagép...

Többiekkel mi lehet?Írjatok majd ha van időtök!Puszi
Vissza az elejére
inge

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 19, 17:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

azért még élek én is:))))))))

jaj ne haragudjatok már...de 2 gyerek+ kiállítás + 200 gyerek(a babáim) +nuku segítség...apa nincs szabin-"nem engedélyezett a szabadság"Sad((

alvás időm 4-5 óra,Sad((

de azért edzeni szoktam Very Happy muszáj...mert olyan gebe vagyok,hogy vissza kell szednem egy kis "izmot"Smile))

szóval a kimerülés szélén...de tartom magam mert szept 21 után mégjobban egyedül leszek 7 hónapig......

Döníz ül áll mászik...Inez nem kíméli,így kézen fogva sétál vele(hát Inezt fél évvel megelőzte:))))

főzelék zöldség megy a kukába...elajándékoztam mert fújja ki

a füstölt főtt tarja az bezzeg tetszenne...

én már azt sem tudom mit szabad mit nem....persze időhiány és rohanás miatt marad a cumisüveg,de a darabos kajákat már "muszáj" kanalazni....nálunk pörög minden,Smile)))))
3 fog ki jött seperc alatt a 4-del nagyon szenvedünk..3 napig lázas is volt...de csak nem jön ki

állandóan babapiskótát meg kenyeret rágcsálSmile))cuki...főleg a lakás utána...

ja a kompban teker állandóan a lakásban...Ineznél nem tudtuk használni,ő viszont imádja...igaz neki nem is járássegítő eszköz...mert egy percet sem ül benne,csak szalad:))))és telitalppal rohan...mondta is a védőnő hogy érdekes mert először lábujjhegyen szoktak menni...hát ő tenyeres talpas menyecske...Smile)

súlyát nem tudom:))de nádszál vékony és hosszú még mindig.)))remélem van már 8 kg:)))

napközbeni alvás katasztrófa mert Inez itthon van,és soha nem hagyja aludni szegényt...így akkor alszik mikor már végképp kimerül a DrágámSmile)))

éjjel egyszer kel...de nem mindig...

juj sokat esik,mindenbe belemászik,a szekrényeket ajtókat nyitogatja,borít dőlt mindent...a kis szemeteket összeszedi nem győzöm szedegetni a szájából épp amit bekapott:)))))

szóval kb ennyi...olvastam,ügyi mindenki:)))bocs de reagálni már nem tudok...de majd jövök még...majd...
Vissza az elejére
savanya

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 18, 12:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Már ha olvassa még valaki a fórumot... Sad

Ricsivel kb másfél hete voltunk méredzkedni és a szemem kiugrott mikor megállt a mutatója... 9.110g... 74 cm.
Fél éves állapotfelmérés és kérdezte a védőnő, hogy forog-e már én meg mosolyogva odaböktem, hogy ezt már a negyedévesen is mondtam, hogy ide oda, és most már ül áll mászik a lelkem, mire a védőnő azt mondta, hogy le kell cserélni a kérdéseket... Very Happy

Jaaaaaaaajjjjjjjjjjjj!!!! Kialakult az elő anyajegyünk!!!! Very Happy bal popsioldalon Very Happy
Majd teszek fel képet róla!!!

Veletek miújság??? hahóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó
savanya

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 13, 16:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mi ez a pangás csajok????
savanya

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 08, 09:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Jajj... olvasom, hogy mindentől fél??? Ez minden babánál így van? Mert az kemény dió! Richi nemrég örökölt egy marha nagy járókát, de csak közelítek felé és ordít! Mintha börtönbe zárnám... Feláll benne és úgy üvölt! elfárad akkor meg akkorát huppan popsira! Imád ülni! Ágyon úgy nézzük a tv-t, hogy köztem meg a párom közt ül a gyerek! olyan édi! Reggelente hétvégén nézi a Rupert macit! Azt szereti, és szokott rajta nevetni mintha értené! Very Happy Meg úgy kell csinálni, mintha hirtelen észrevennénk és akkor is röhög! hehehehhehahahaha Very Happy Olyan zabálni való! Meg amikor hisztiből átvált röhögésbe Very Happy Very Happy Very Happy Na az aztán a meggyőző! Very Happy
74 cm volt egy hete súlyra tuti 8 kg fölött van.
Egy hete kezdtem el adni neki pempőket! A kecskemétit szereti ha üvegeset veszek. Amit utál az a finomfőzelék! De kapott paprikás csirkét amit magunknak csináltunk és abból szedtünk ki összedaráltuk és úgy zabálta! meg sertéshusi zöldségekkel, brokkolival csirke.... Imádja! Nyammogja a babakekszet is, olyan ügyesen forgatja a kis nyelvével a szájában...
hétfőn voltam fogászaton és addig anyuéknál volt a pici a párommal és vittünk neki tejcit, de nem kellett neki cumisüvegből... ennek valamiért úgy örülök! Smile
Ja! és a teáját is csak sima félliteres üvegből hajlandó meginni Smile
Biztos azért mert az apjának szoktam csinálni teát és literes üvegbe teszem és csak azt látja, hogy üvegből iszik.
Richinek még mindig nem sír mármint még nem volt könnye vagyis csak mikor este már nagyon ásít akkor szoktam látni, hogy csillog a szeme de egyébként nem láttam még úgy, hogy kicsordulna... Very Happy
most megyek!
Ti is írjatok!!!!
cmarek

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 03, 19:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

óóóóóóó, lányok!

Írnék én, de csak annyi időm van általában, h felnézzek és elolvassam aki írt, de mostanában túl sok olvasnivalót nem adtok.. Confused

Először is gratulálok Ricsinek, mert eszméletlen ügyes!!! Sport Sport
Gratula a kis Lucának is a felálláshoz, nameg a fogacskához is!!!!! Wink Laughing Wink

Nekünk egy darab fogunk nncs, de még jele is, úgyhogy lassan gyüjtöm a pénzt a gyerek protézisére Very Happy Very Happy
Egyébként nincs egy csepp megállásom se Barni mellett, mostmár bútorba kapaszkodva el-el tipeg ahova nagyon akar, de persze ülni még mindíg nem tud, így eszméletlen nagyokat képes esni én meg fénysebességgel tudok má odaugrani ha látom, h borul, de így is jó sokszor koppan a kis buksi..

Ráadásnak kb 3 napja elkezdett félni most mindenféle már ismert hangtól (porszívó, botmixer, habverő).. Ki vagyok..

Dióhéjban ennyi...
savanya

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 03, 17:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

kukucs!

Nagyon szép Luca a képeken!!! Very Happy

Többiek!!! Hahóóóóó!!!! Hol vagytok???
deasydia

HozzászólásElküldve: 2010, Aug. 01, 11:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok csajszik!

Nagyon el van tűnve mindenki!Merre vagytok?Mindenki jól van?

Képzeljétek,tegnap előtt kibújt az első fogacskánk! Smile
Kicsit rosszabbul is aludt a drágám fél-1óránként felébredt és volt egy kis székrekedés is.De mára minden megoldódott!
Keresztelőn is túl vagyunk,tegnap tartottuk,és nagyon jól viselkedett.Végig figyelte az atyát és egy hangja sem volt.

Írjatok veletek mi van?
Eddig én voltam eltűnve,most pedig csak én vagyok itt... Smile)
Puszi mindenkinek
Vissza az elejére
deasydia

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 26, 16:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Savanya,képzed ma Lucám is felállt :DDD
Ha jól számolom 11napra rá,hogy Ricsike felállt. Very Happy nem akart lemaradni a vőlegényjelölttől Smile))
Vissza az elejére
deasydia

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 21, 16:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ja és a lényeget elfelejtettem:

GYÖNYÖRŰŰŰŰŰŰ!!!!!!! Smile
Vissza az elejére
deasydia

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 21, 16:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Azt a mindenit!nem semmi,milyen erős és ügyes baba.Szerintem így max 2hónap és már egyedül fog járkálni,szaladhatsz majd utána Smile
Vissza az elejére
deasydia

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 21, 16:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Édes manó! Smile Nézem már is! Meg is jelölöm az uraságot,ha nem baj Smile)
Vissza az elejére
savanya

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 21, 14:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bizony felállt, és menne mint a mérgezettegér, ha nem dőlne el... Very Happy Very Happy Very Happy

Meg tudod nézni iwiwen ha szeretnéd, Máté Richárd (Prücsök) név alatt fut a lelkem! Very Happy
deasydia

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 21, 13:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Savanya,ezt nem mondod?Felállt?Hogyan? Nem semmi milyen ügyes kis krapekod van Smile
Jó hamar kezdi Smile

Lucácska még 4kéz-láb próbálja a kúszást,de még az sem megy neki.Csak felemeli a fenekét és hintázik,előre hátra...Olyan kis muris Smile))

Csajok gyertek írjatok,nem hogy most eltűnik mindenki hogy visszajöttem Smile))
Vissza az elejére
savanya

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 21, 08:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Na végre Dasydia, Pipe!!! Már aggódtam!!!

Nagyon szépek a kis drágák!!!!

Nálunk minden rendben van, csak ez a meleg már megint....

Ricsi felállt 15.- én! Azóta mindig rohanok visszaültetni nehogy görbe legyen a lába...

dumál egész nap...

most megyek!

Puszi nektek!
deasydia

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 16, 10:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!!

Bocsánat az eltűnésért,de rengeteg a tennivaló mostanában, és a gépem is felmondta a szolgálatot egy időre egy cuki kis vírustól...

Örülök,hogy mindenki jól van,nem nagyon volt időm visszaolvasni csak át futólag,de látom minden manó szépen cseperedik.Imádni valóak és gyönyörűek!

MI is jól vagyunk,Lucácska igazi kis zsivány csajszi lett.Nagyon akaratos és tudja is érvényesíteni azt...Lesz vele még bajom elég Smile

7kg33dkg és 67cm a lelkem épp ma mértük.Szóval növekszünk mi is szépen.
Fogacskákkal hogy álltok?Lehet írtátok már,de nagyon nem volt időm olvasni.Mi most nagyon szenvedünk vele.Kellett vennem rá neki krémet is,az kicsit enyhít neki a fájdalmán.Rendesen morog ha rágcsál valamit.Olyan mint egy kiskutya. Smile Sajnálom szegénykémet.Ma visszük őt a kötelező csípő szűrésre.Remélem nem lesz semmi.
Mennem is kell mert felébredt,majd még írok!Ha hazaértünk!Sziasztok
Vissza az elejére
pipe

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 15, 18:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hello Csajok!

Eloszor is hatalmas gratulacio a pici Ricsinek! Tudtam!!! Hihetetlenul ugyes! Nagy ko eshetett most le a szivedrol Savanya Smile

Cmarek, csak amulok, hova rohan ez a vilag?? Laughing Barninak mar akkora a lobonca hogy vagni kell?? Surprised Very Happy

Mi nyaralunk, Szentendren, anyumeknal. Strand es piac kozott mozgunk csak. Teraszon is medence. Kuszas hatrafele mar megy. Lili rengeteget kacag, "erolteti" hogy mi is nevessunk mindig vele Razz meg beszel: mamma ma, papapa babbaba - nemcsoda hogy ezek a legelso es legfontosabb szavak, nemzetkozilet is Smile

Hogy megy nalatok az ules? Lili eleg szepen ul, foleg a lavorban.. Smile most muszaj olembe ultetve etetnem, igy megjobban menni fog a nyaralas vegere..
Brokkolit adtatok mar a babóknak?
Hova bujtok a hőség elol??
csók
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
cmarek

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 14, 21:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Örülök, h ennyire jók az eredményeitek! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Veletek örülök én is! Nagyon ügyesek vagytok!
savanya

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 14, 20:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Olyan boldog vagyok!!!

Agyon lettünk dicsérve, hogy milyen ügyes Ricsi, és hogy már nem kell a tornát csinálni, meg hogy megelőz sok babát a korához képest, és mindenki csodájára jár, hogy hűtve volt meg oxigénhiányos... Nem hiszik el!!! Very Happy

Annyira jó!!

Másfél hónap múlva megyünk megint pszichomókushoz, aztán már csak akkor kell menni, amikor elkezd járni... Very Happy

Én azért még tornázgatok majd vele mert nagyon szereti! Very Happy

Puszi mindenkinek! Very Happy
cmarek

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 14, 12:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Savanya!

NYUGIIIIIII! Wink

Minden rendben lesz! Very Happy
savanya

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 14, 11:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Láttam Barniról a képeket!
Nagyon belehúzott a kis zsivány! Smile

Voltunk strandon!
Le nem merítettem, de az úszógumit nagyon élvezte!!! Very Happy

Itthon van egy nagy félkagylója (elméletileg homokozó) és abban szokott itthon pancsolni, és az a legújabbja, hogy óvatosan a száját a vízhez teszi és úgy iszik a pancsolójából négykézláb mint egy cica... Csak nem lefetyel hanem szürcsöl Very Happy Very Happy Very Happy
Azt hittem bele fog bukni fejjel előre de nem! Célzottan a vizet veszi irányba! Very Happy
Én meg frászt kapok, hogy kopp lesz...
Very Happy

Jajj Lányok!
Ma megyünk kontrollra a legmelegebb időpontban 14:00-ra... Szerintem le lesz terhelve ettől a melegtől, és én leszek a párom szemében a sz@r, hogy biztos nem jól csináltam... De akkor nagyon messzire elküldöm...

Mi lehet a többiekkel???

Inge! Hogy megy a kiállítás???
DÖNÍZnek boldog 7. hónapos fordulót! Very Happy

Desydia!!! Merre tűntél??? Nagyon rég voltál!

Pipe?!?!?!?!?!?!?!?
cmarek

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 11, 13:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Savanya!

Nem hiszem, h izgulnod kellene a kontroll miatt, Ricsi fejlettebb, mint a több hónappal idősebb egészségesen született csecsemők. Persze nekem sincs röntgen szemem, de a látvány semmi deficitet nem mutat.

Mi nem voltunk még strandon, a férjem víziszonnyal küzd, én meg egyedül nem megyek a gyerekkel, az minden, csak nem kikapcsolódás.

Mennyi telt el a kúszás és mászás között? 6 nap:) Azóta Barni már bútorba kapaszkodva áll: Sport Teljesen bepörgött a mozgásfejlődése, most kell nagyon vigyázzunk, h nehogy túlterhelődjön a gerince. nekem meg arra, h ne koppanjon a feje óránként 20x, ugyanis térdel, meg áll, de ülni nem tud, ha elfárad dől valamerre.... Ki vagyok ettől a folyamatos szívrohamtól.

Túl vagyunk az első hajvágáson! Haircut Az ölemben ült, először ollóval rendeztem felül, meg elöl, aztán hajnyíróval alul-oldalt és egész jól bírta, olvasta a könyvét közben:)

Na megyek, mert készülök éhenhalni...........
savanya

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 11, 10:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Hogy vagytok? Mit csináltok mostanában???

Én tiszta idegtotyi vagyok a 14.- e miatt... Akkor megyünk megint kontrollra...

Lehet, hogy ma elmegyünk strandolni. Anyu az aegonnál dolgozik, és be tud juttatni a strandjukra...

Ti voltatok már strandon???

Hogy- mikor merítettétek a babukákat a víz alá???
Hogy reagáltak rá???

Hó végén meg megyünk hajduszob-ra... Úgy várom!

Mi is letettük már az ágyat, mert Ricsi nagyon nyújtózkodott...

Most az a legújabbja, hogy négykézlábra áll és úgy felemeli a fenekét, hogy kitolja magát spiccre...

Kúszás után mennyi idő telt el, hogy másszon???

Megyek!

Puszi!
cmarek

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 07, 11:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mi van? Megfagytatok? Megfőttetek? Magamnak válaszoljak? Nem túl izgi... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
cmarek

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 05, 12:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Tmonik!

Tényleg gyönyörű a kislányod!!! Very Happy

Képzeljétek! Barni tegnap este felkapaszkodott állásba!!!!! Soha nem álltattuk-járattuk.. Kicsit aggódok. Másik-kúszik, mint egy duracell-nyuszi, de ülni nem tud és így már akkorákat koppan a mászás szintéről is ha nincs kapaszkodója, mint a vesztés. Mi lesz, mikor elfárad az állásból és lezuppan?
(Nincs járókánk, kompunk, és a kiságyban is csak aludni szokott.Most kinn alszik a földre tett paplanon amíg a férjem estére le nem rakja a rácsot a legalsó pozicióba, mert félek, h felkapaszkodik és kibukik a kiságyból)

Írjatok, mert nem tudom mit csinálok Veletek! Wink Wink Wink

Szép napot mindenkinek!
mamababa

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 02, 20:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, van e valakinek megmaradt Gynevac Injkeciója?
Nagyon fontos lenne, koszonom
Vissza az elejére
cmarek

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 02, 14:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Csak gyorsra van időm!
Van jópár dm babakuponom, amit nem hiszem, h be fogok valaha is váltani, bizniszelnék velük, érdekelne csere is. Van pl::babylove jumbobox pelu,bio édeskömény tea, humana bébivíz, avent tanulóüvegszett, johnsons védőkrém, gabi-babapúder, babakrém, aleverde biofürdető,weleda calendula krémfürdető, gabi-babaöblítő, milumil 2, v jóéjszakát tápszer, bebatápszer, babatestápoló, johnsonsbabi testápló, hipp tejpép, helen doron early english tanfolyam, milupa tejpép, ill tejbedarapép, mildibé tápszer, manner babapiskóta.
Nekem jól jönne laktoherb, babylove cumi, stb...

Írjatok, ha érdekel vmi!

Szép napot!Smile
savanya

HozzászólásElküldve: 2010, Júl. 01, 10:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Hihetetlen hogy repül az idő!!!

tmonik! Nagyon szép a kislányod! Tényleg gyönyörű!
Köszi, hogy szavaztál Richre...
Én is nyomattam Dorkára! Very Happy

Inge!
Mostmár biztos nagyon izgulsz a kiállítás miatt! Very Happy
Én is elmennék, de sajna messze van Sad

Desydiával mi lehet??? Nagyon eltűnt!

mennem kell!
puszi mindenkinek!
Inge! Neked sok sikert!!!
tmonik

HozzászólásElküldve: 2010, Jún. 30, 14:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Itt vagyok ám én is,mindig csak olvaslak Titeket és mindig eltervezem, hogy majd írok!
A lombikos topicban kicsit aktívabb vagyok.

Nagyon gyorsan megy az idő, gyorsan nőnek a babák,mindig hasonlítgatom őket Dorkához.
Dorka most 5600 gr.Hasról hátra 2 hónapja fordul, de hátról-oldalról csak péntek óta.
Sokat dumál, vigyorog, kacarászik.Imádjuk.

Savanya,
Ricsike szuper ügyes és nagyon szép.
Szavazok ám Rá. Laughing

Puszi mindenkinek!

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
savanya

HozzászólásElküldve: 2010, Jún. 30, 07:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tmonik írta:
Sziasztok!

Még mi is 2 in 1.
Még mindig semmi jel, hogy ki akarna Dorka bújni.
Holnap POSE.
Türelmesen várunk.

Savanya,
Te egy nappal előttem vagy. Smile

Smile
Most olvasgatok vissza, és ehhez annyi a hozzáfűznivalóm, hogy mégis egy nappal késöbb... Very Happy
szantre

HozzászólásElküldve: 2010, Jún. 26, 08:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Én végzős pszichológushallgató vagyok a Pázmányon, a babanetes Flór Ferenc Kórház topikba írok rendszeresen, és most készítem a szakdolgozatomat, amihez olyan kismamákat keresek, akik 2-7 hónapja szülték első gyermeküket.
Egy kérdőív kitöltésére szeretnélek kérni Benneteket, hozzávetőlegesen 15-25 percet vesz igénybe.
Nagyon nagy segítség lenne számomra, és az érdeklődőkkel szívesen megosztanám az összesített eredményeket, amennyiben ezt jelzi nekem.

A kérdőív az alábbi linkre kattintva letölthető:
http://www.mediafire.com/?mgwq3omordj
És erre az e-mail címre lehet visszaküldeni: szantai.reka@gmail.com

Hálás köszönet!
cmarek

HozzászólásElküldve: 2010, Jún. 25, 22:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Inge!

Nagyon édes Döniz a babákkal!!!!!
Battonyán is nagy vihar volt de nem okozott akkora károkat, mint Mezőhegyesen(lerepülő templomkupola, meg ilyesmik előfordultak. Apum még Hegyesen a munkahelyén volt a viharkor, szinte sokkot kapott, alig tudta még 2 óra mulva is elmesélni a skype-on h milyen szörnyű volt! Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Fúúúúúú,Nektek már mennyi fogatok lesz!!!!! Barninak még tiszta újszülött ínye van, semmi jel, de 4 és fél hónapja dől a nyála.

Pipe!

Én semmiből nem adtam először levet, mert a fiatalúr nem rajongott a folyadékokért, pépet kapott kapásból.

Savanya!

Jó nagy fiú ez a Ricsi-bébi és nagyon jó hatással van rá a torna, h ilye gyorsan fejlődik a mozgása! Gratula hozzá!!!!!!!!! Sport Sport

Ma voltunk családilag bevásárolni, mármint nekem ruhát,, mert júliusban megyünk 2 lagziba is, és semmi kimenős ruhám nem volt már. Olyan csini kis blúzt, meg szoknyát sikerült elég jó árban kapnunk, h meglátva magam a tükörbe kezd kicsit visszatérni az önbizalmam Sun smiley Sun smiley Very Happy
Hiába nincs rajtam csak 1-2 kg plussz, de nem tudom magam elfogadni ezekkel a változásokkal. Persze akármilyen is lett, v lett volna a testem, megér mindent ez a kis szuszogó Boldogság-csomag Baba2 Baba2 , de nekem ezt agyban kéne tudnom lerendezni!

Na majdcsak megjön az eszem, ha meg nem, hát így maradok! Wink Wink Wink
inge

HozzászólásElküldve: 2010, Jún. 24, 11:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Úgy látom a fiúcskák nagyon beindultak! Wink Wink

Döníz mégcsak kétszer nyomta ki magát...de szerintem csak azért mert nem tudott megfordulni a járókában...szerintem kinövi lassan.)

persze hogy van mozgásigény.)) most fedezik fel magukat....najó nekem Inez azért nyugisabb baba volt...

Szerintem jön a felső fogunk is,mert ismételten elkezdett nagyon nyálazni,és napközben jó esetben alszik megint 2*20 percet...most bedőlt a drágám,mert nagyon sírt...fáj neki...lehet tovább fog aludni...

kenyeret lehet adni???

mármint nem vajas kenyér meg ilyenek,de én adok neki kenyérhéját és azzal dörzsöli az injét....mert egyszerűen nem tudok enni tőle...eddig csak érdeklődött mit csinálok,most meg egyenesen megsértődik és elkezd sírni,ha nem adok neki....de olyan aranyosan majszolja a kenyeret...nem sokat eszik belőle,csak inkább eláztatja a nyálával,,,gondolom jó neki ahogy az inyét masszírozza Laughing

Cmarek..köszi hogy kitetted az iwiwre az üzim...mindjárt itt is reklámozom már magam...Smile))

Savanya!rendben volt az oltás??

BABAKIÁLLÍTÁS ITT :www.macimuzeum.hu

07.02-08.04 között

170 babát viszek...nagyon szép lesz:)))

[^]  
Vissza az elejére
savanya

HozzászólásElküldve: 2010, Jún. 22, 09:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

inge! nem semmi a gyűjteményed! Nem fordult még elő, hogy egy játékbabát akarj megbüfiztetni??? Laughing Laughing Laughing

Ricsi drágám elkezdett mászni próbálni ami annyiban merül ki, hogy négykézlábra áll és hintáztatja magát. Laughing van mikor sikerül neki előre haladnia, de inkább még csak hátra tolat a nagy lendületekben! Laughing Laughing Laughing Olyan édes!
A tornát még mindig csinálom vele, és 14.- én megyünk a 6. kontrollra ami azt jelenti, hogy ugye írtam ezt a csecsemőreflexet ami 6 hónapos koráig van általában és erre nagyon kíváncsi leszek és már most tiszta zizi vagyok, hogy mit mondanak majd... Question Exclamation Crying or Very sad

(most nézem, hogy van egy új smilenk Szülinap ) vagy volt eddig is? na mindegy...

Ricsi le sem áll! ha nem forog akkor a hátán van és rúgkapál a lábával... ha hason van akkor valamiért mindig kúszik, küzd... Amikor dokinál vagyunk akkor olyan kis nyugodt! De itthon!!!! ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ
nem akarom az ördögöt a falra festeni, és előbb inkább titeket is megkérdezlek, hogy nálatok is ilyen nagy a mozgás igény???
20-kor elalszik 2-kor szopi, 5 kor kel, pelus le gyors torna pelus fel, kaja (gyors torna mindenből csinálok vele 5 db feladatot kb.15perc) de van mikor átaludja az estét!!! Smile ) most nem írom le meg aztán már nem tartjuk be, hogy 3 óránként torna, meg kaja, hanem teljesen igény szerint alkalmazkodok Very Happy ... Very Happy Very Happy a lényeg, hogy van mikor 4 órát is ébren van egy huzamban... A szerencsém, hogy annyira egoista hogy simán el van a hangjával! Laughing Laughing Laughing Laughing meg, hogy a lábát a szájába tömi, meg most az új tudománya, a 4kézlábon való hintázása... én meg nézem és tapsolok! Very Happy

Pipie! Ugyanazokat a gyakorlatokat mint eddig...1 ülésbe felhúzás, 2 hasról forgás jobbról (bár már ugye magától csinálja) 3 deréktámaszos ültetés, 4 hasról forgás balról (egyedül), 5 mászatás (jó már csak egy kicsit alá lell támasztani, hogy tudja szedni a kis kezeit meg lábait) 6 forgatás hátról jobbról (egyedül) 7. ültetés, combja a kezemben nekem háttal mellmagasságban és úgy kell ha előre bukik visszahúznia magát...

most megyek... Csütörtökön megyek oltatni a drágámat...
Crying or Very sad

Mindenkinek gratula!

Desydiával mi lehet??? Remélem jól vannak!

Puszi mindenkinek! ez már megint hosszúra sikerült! Very Happy
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Következő
1 / 16 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés