Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Azok a régi szép idők!

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Mindenkinek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
vicusmamesz

HozzászólásElküldve: 2010, Márc. 05, 13:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem fontos a minimum napi 1 közös étkezés. Valószínűleg a fiatalok sem óckodnának ettől, ha következetesen kicsi koruktól ez lett volna a szokás. Tudom persze, hogy kamasznak nem könnyű a szülőkkel, mint ahogy a szülőknek sem a kamasszal, de hát mitől család a család, ha például ilyenkor nem ülnek össze és nem beszélgetnek sosem?
totya69

HozzászólásElküldve: 2010, Márc. 04, 16:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Diane, jó nektek, én szívesen mennék hozzátok enni! Smile
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Diane

HozzászólásElküldve: 2010, Márc. 04, 12:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nálunk szeret együtt enni a CSALÁD! Főleg ha Jönnek a ROKONOK:)!
Akkor vannak jó kajálások:)
Úgy hogy határozottan állítom, ez tény, tény, tény:)
Vissza az elejére
totya69

HozzászólásElküldve: 2009, Ápr. 17, 08:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jaj olvasva ezeket a sorokat, már most fő a fejem, nálunk még csak majdnem 8 és majdnem 5 évesek, de az evés kényes kérdés már most is!
Főleg a kislány lapátol nehezen, szinte semmit nem akar meg kóstolni!
Nehéz higgadtnak és jópofinak maradni közben...
mano16

HozzászólásElküldve: 2009, Ápr. 07, 13:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát lehet segítene, ti jó fej szülőknek tűntök , de az enyémek nem azok. Mi érzelmekről nem beszélünk csak ordibálunk , már utálok otthon lenni , nem még egy asztalnál ülni velük.
Már gondolkodtam mi lenne a megoldás, de szerintem kevés vagyok én egyedül a megoldáshoz, ha ők nem akarják . Sad
Vissza az elejére
brutyika

HozzászólásElküldve: 2009, Ápr. 07, 13:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szamy, pl. min vesztetek össze?
Vissza az elejére
szamy

HozzászólásElküldve: 2009, Ápr. 07, 13:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nálunk is gyakran adódnak olyan esték, amikor a fiúknak láthatóan nincs kedvük beszélgetni. ilyenkor a férjem és én mesélünk a napi dolgainkról, vagy éppen a hétvégi tervekről, olyanokról, amikbe esetleg ők is szívesen bekapcsolódnának.
ettől függetlenül volt már nálunk is olyan, hogy egy-egy vacsora alatt nagyon csúnyán összevesztünk a gyerekeinkkel. de a vacsora végére többnyire feloldódnak ezek a konfliktusok. nálunk a családi asztal a kényes kérdések terepe is egyben.
Vissza az elejére
brutyika

HozzászólásElküldve: 2009, Ápr. 07, 13:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem sem kell ezt erőltetni. De azért a szülőknek sem egyszerű, és talán azért erőltetik sokan ezt a "faggatózást" az azstalnál, mert csak a közös étkezések alkalmával adódik csak lehetőségük arra, hogy végre együtt legyen és beszélgessen a család.
Vissza az elejére
szamy

HozzászólásElküldve: 2009, Ápr. 07, 13:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

talán éppen ezek ezek az asztal melletti közös idők lennének a legalkalmasabbak arra, hogy jelezd a szüleidnek, hogy téged mennyire zavar a folytonos szekálódás, veszekedés. még az is lehet, hogy ettől észbe kapnának, nem gondolod?
Vissza az elejére
mano16

HozzászólásElküldve: 2009, Ápr. 07, 11:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ja ja meg nálunk nem is csak a faggatózás a gáz, hanem az is ,hogy mostanában állandóan veszekednek. Minek egyek velük , hogy hallgassam hogy apád már megint.. stb. és nem akarok egyikük mellett se állást foglalni.
Vissza az elejére
britney

HozzászólásElküldve: 2009, Ápr. 07, 11:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Ez egy tök normális hozzáállás kár, hogy az én szüleim nem ilyenek... Mert én is utálom, amikor anyumék kajálás közben nyaggatnak mindenféle kérdésekkel, és már alapból úgy megyek oda az asztalhoz, hogy semmi kedvem velük enni. Sokszor veszekedünk is emiatt, mert nem értik meg, hogy nem vacsi közben akarok ilyenekről beszélgetni...
Vissza az elejére
szamy

HozzászólásElküldve: 2009, Ápr. 07, 11:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

én két hozzád hasonló kamasszal élek egy fedél alatt. nálunk az a rendszer, hogy mi apával együtt minden este hét és nyolc között leülünk vacsorázni. megterítünk a fiúknak is, akkor is, ha még nincsenek is otthon. ha van kedvük, leülnek velünk, ha nincs kedvük, nem. nem erőltetünk semmit. és igyekszünk elkerülni az olyan kötelező kérdéseket is, mint a "mi volt ma a suliban".
Vissza az elejére
mano16

HozzászólásElküldve: 2009, Ápr. 07, 11:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia !

Én most múltam 16 s szerinem tök ciki az ősökkel kajálni , akkor mindig faggatnak " Mi volt a suliba ? " , utálom . Szóval inkább bemegyek és a szobámba eszem.
Vissza az elejére
brutyika

HozzászólásElküldve: 2009, Ápr. 07, 09:46    Hozzászólás témája: Azok a régi szép idők! Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Úgy tűnik, mintha a közös családi étkezések kimentek volna a divatból. Az én korosztályomnak (40 éves vagyok Smile ) gondolom, nem kell bemutatnom a nagy családi vasárnapi ebédeket, születésnapi vacsorákat, amikor összegyűlik az egész család. Manapság sajnos ez már nem „menő”, a gyerekeim szerint legalábbis. Nagyon nehezen tudom rávenni őket, hogy együtt egyen a család, pedig számomra nagyon fontos lenne. Nálatok ez hogy működik?
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Mindenkinek Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés