Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Csökkent izomtónus

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Kriszta09

HozzászólásElküldve: 2013, Okt. 08, 12:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Ha gyógytornászt kerestek budapesten, látogassátok meg a oldalt. Hasznos tudnivalókat olvashattok és űrlapot tölthettek ki, mely után felveszik veletek a kapcsolatot, és gyógytornászt keresnek nektek.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ditke31

HozzászólásElküldve: 2009, Ápr. 01, 14:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Hanci, a neurológus a lelkünkre kötötte, hogy Gergő csak teljesen vízszintesen legyen, amikor csak lehet. Ha nem lehet vízszintesen (pl. autósülés), akkor csak minimálisan rövid ideig tartsuk így. Vagyis nekünk a pihenőszéket is megtiltotta. Azért azt is elmondta, hogy ha csak napi max. 1 órát nincs vízszintesben, akkor azért semmi baja nem lesz.
És ami még fontos: legyen a baba kemény felületen, vagyis ne a franciaágyon, mert akkor jobban fejlődik a mozgása (vagy ezt már írtam ide???).
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
hanci

HozzászólásElküldve: 2009, Ápr. 01, 09:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mindenkienek boldog-bolondos április 1-ét!!!!Smile
Vissza az elejére
hanci

HozzászólásElküldve: 2009, Ápr. 01, 09:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

wildkitten!
visszamondtam a gekko-s csajt, hazudtam, hogy belázasodott a gyerek. találtam valakit, aki dévényterapeutaként hírdeti magát, ma felveszem vele a kapcsolatot. nagyon megerősítetted a dévényben való bizodalmamat, köszönöm!!! majd írok a tapasztalatokról, ha lesznek.
rendeltem egy új babakocsit (pierre carden), mert a mostanit agyonhasználtan kaptuk, remélem csudiszép lesz! szerintetek 175 fokban megdöntötten fektetehetem már a 13 hetes lányomat? (az szerepel a leírásban, hogy újszülött kortól használható, de csak 175 fokban dönthető)
szép tavaszt és jó nagy sétákat mindenkinek!!!!
Vissza az elejére
wildkitten

HozzászólásElküldve: 2009, Márc. 30, 22:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanci, Gekko-t ne!!! Hangzatos mondatokkal hírdetik magukat, de valójában sznob szülők találkahelye.
A dévény úgy működik, h az alapítványhoz is lehet járni, ez nem kerül pénzbe, de ip-t nagyon sokára tudnak adni, mert a problémásakat veszik előre, kevés a hely stb. De a végzett terapeutáik az ország szinte minden városában megtalálhatóak. Nagyobb városokban nem is egy. Az ő elérhetőségeiket az alapítványnál lehet megérdeklődni, esetleg ha normális a védőnőtök és tudja helyileg h ki/kik csinálják, akkor meg tudja adni. Mindenütt fizetős a dévény ( nem is kevés, de én azt mondom megérte). Felveszed a kapcsolatot egy helybéli terapeutával, megbeszéltek egy első találkozót, amin felméri a gyerkőcöt és az alapján mondja meg a folytatást. Általában a heti 1x 1 óra elég szokott lenni.
hanci

HozzászólásElküldve: 2009, Márc. 30, 17:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

wildkitten!

neked is köszönöm a tippet és a bíztatást. amikor a dévény alapítvánnyal beszéltem, akkor azt mondták a telefonban, hogy ez nem annyira sürgős probléma, ráadásul most teltház van náluk. ha esetleg lesz lemondás, jelentkeznek. azt nem említették, hogy több helyen működnek, vagy hogy máshol is találhatnék dévényes szakembert. DE!!ditkének is írtam, hogy egész délelőtt keresgéltem és telefonálgattam, aztán rábukkantam a gekko fejlesztőközpontra, és holnapra kaptam is időpntot.róluk semmit nem tudok, de ha beválnak, akkor május végéig jó lesz, amíg el nem jutunk a dévénybe. ha nem, akkor következnek az általatok javasoltak.
az én kislányom időre született normális súllyal, mégis mindenféle kisebb problémánk volt már születés óta.
üdv, hanci
Vissza az elejére
hanci

HozzászólásElküldve: 2009, Márc. 30, 17:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szia ditke!

privátban válaszoltam, de most úgy látom, mintha a kimenő fiókban nem lenne levelem. jelezz légyszi, hogy megkaptad-e vagy sem.
üdv, hanci
Vissza az elejére
wildkitten

HozzászólásElküldve: 2009, Márc. 30, 14:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Hanci, én nem várnék az alapítványnál kapott ip-ig. Hanem a honlap alapján, vagy az alapítványt felhívva telefonon kérnék elérhetőségeket a lakóhelyemhez közel. Én így tetten anno. a sokadik bejött és mi 9hónapig jártunk Bercivel. Csak dícsérni tudom!!!!
Berci 35+3ra született 1980g, 44cm. Méhen belül visszamaradott volt egy elzáródás miatt, nekem toxémia, 3 napig kritikus volt, h megmarad-e. 2hét kora intenzív másfél hét sima koraszülött oszt. majd minket már úgy engedtek haza, h a záróval együtt a svábhegyre megvolt a beutalónk. 2hónaposan be is fektették 1 hetes kivizsgálásra (akkor már a Margitban voltak a svábhegyiek). Ő is hípoton volt és végtagi merev. Itt a katona-féle terápiát "kapta", de azt nem csináltuk csak kb 3 hétig. Iszonyat. Akkor kerestem dévényest. Szerencsére zuglóban találtunk is. Nagyon szerettünk hozzá járni. Berci is imádta és nekünk is jót tett minden egyes alkalom. Ma nagy kópé és mozgékony kiskrapek már. Szalad, felmászik, lemászik, bemászik, motorozik amit el lehet képzelni mindent csinál. És szépen időben is csinált mindent.
Az a fontos, h nem szabad elkeseredni, ha egy orvos azt mondja, h a gyerek ez és ez. Menni kell, keresni egy másik dokit is, vele is megnézetni és ha ő is azt mondja, akkor megfelelő terápiát találni számára, minél előbb!!! Ez a kulcs.
Itt érdeklődj!
Telefon/fax: 06-1-3555-392,

email1: deveny@deveny.hu
ditke31

HozzászólásElküldve: 2009, Márc. 30, 13:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanci, küldtem pü-t.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
hanci

HozzászólásElküldve: 2009, Márc. 30, 13:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bocsánat,azt nem írtam, hogy pesten.
és még annyi, hogy sajnos hason egyáltalán nem szerett lenni, csak sír és fejét belefúrja a lepedőbe, ígyhát a hasratevéssel sem tudom őt erősíteni.
Vissza az elejére
hanci

HozzászólásElküldve: 2009, Márc. 30, 11:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok!

minednkit üdvözlök a fórumon! tanácsot szeretnék kérni. 3 hónapos kislányomnál csökkent izomtónust állapított meg a gyermekorvos, vagyis fejét csak nehezen tartja és ha hason van,nem hajlandó csak jobbra fordítani. kaptunk beutalót a dévény alapítványhoz, de ott csak május végén tudnak fogadni. aggódom, hogy addig nagyon lemarad a fejlődésben,tornásztatni nem tudom, mert mindenét megfeszíti és félek, hogy csak rontok a helyzeten. ha tudtok még más olyan helyet, ahová fordulni lehetne, akkor legyetek szívesek írjátok meg!!! bármi érdekel, alapítvány vagy magán orvos vagy kórházi kezelés, csak jó szakember legyen. köszönöm, üdv. hanna
Vissza az elejére
ditke31

HozzászólásElküldve: 2009, Márc. 26, 14:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Norkys, Gergő sem tartotta a fejét.
Fektesd a kislányod sokat hasra és kemény felületen "tartsd" napközben (vagyis a földön).
Ha gondolod, megadom a neurológus számát, akihez jártunk. Itt Dunakeszin is vannak Dévényesek, valahol az ő számuk is megvan (bár ez annyira nincs közel hozzátok).
Pálgi

HozzászólásElküldve: 2009, Márc. 26, 11:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Norkys!

Sajnálom,hogy nem jutottál előrrébb. Crying or Very sad
Szerintem nem lehet nagy baj a kislányoddal!Tedd Őt sokat hasra,úgy erősödik!Meglátod,napról napra tovább tudja tartani a fejét!Meg Te is tudod tornáztatni a lánykát,ahogy a doki is felhúzta ülésbe!
Ábellal nekem is kellett ezt gyakorolnom.Minden pelenkázáskor felhúztam 3x-4x. Razz
4 és fél hónaposan,amikor ölben volt,még billegett a feje és a derekát is kicsit támasztanom kellett,mert nyiklett-nyaklott.Ezután tettem sokat hasra és nagyon hamar megerősödött.
Szóval,tornáztasd!Adj még Neki kis időt,erősödjön és ha 1-2 hónap múlva sem javul,akkor még mindíg bőven időben lesztek,hogy fejlesszék!!!

Nyugalom,minden rendben lesz a kicsi lánnyal! Wink

puszi

Ági

[^]  

http://hu.fotoalbum.eu/Palgi2
Vissza az elejére
Norkys

HozzászólásElküldve: 2009, Márc. 26, 10:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szép jó reggelt mindenkinek!

Hát örülök,hogy azért már van nyoma a topicnak Very Happy.

Pálgi!

Köszönöm a telefonszámot,sikerült beszélnem az illetékessel,de ugyanahoz küldött itt Esztergomban,akihez a családorvosunk is...Sad
Tehát nem jutottam vele messzire...

Ditke!

Gratulálok Gergőhöz,biztos nagyon életrevaló,ügyes kisfiú lett azóta :D

Kulikzsu!

Minket azért küldek tovább a neurológiára,mert a gyerekorvosunk mikor ülésbe húzta,hátrahajlott a buksija,pedig hoznia kellett volna a törzsével együtt.Érted?
Ha felveszem kézbe,akkor picit billeg a fejecskéje,de érzem,hogy próbálja tartani.Hason pedig gyönyörűen emeli,de hamar elfárad szegénykém...Sad
Ezért aggódom annyira.Nekem azt mondták a kisfiamnál is,hogy 2 hónaposan sabilan kellene fejettartani.

Puszi mindenkinek,és hálásan köszönöm,hogy írtatok!!! Very Happy

Norkys
Vissza az elejére
ditke31

HozzászólásElküldve: 2009, Márc. 25, 15:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Gergő vákummal született, ezért vittük el 1 hónapos korában neurológushoz, ahol kiderült, hogy hipotóniás. Akkor még hanyatt fekve sem tudta átfordítani a fejét. 1 éves koráig jártunk vele kb. havonta a neurológushoz kontrollra. Végül nem kellett terápiára járnunk, mert mindent időben megcsinált, bár a doktornő sem értette, hogy ilyen puha izomzattal hogyan tudott mindent megoldani.
A neurológus a Madarász kórházban, vagyis annak a rendelőintézetében rendel, egy igazi tündér, aki hivatásának és nem csak a munkájának tartja az orvoslást. Van magánrendelője is Bp-en, talán oda előbb lehet időpontot kapni, mint az "állami" rendelőbe.
kulikzsu

HozzászólásElküldve: 2009, Márc. 25, 14:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Norkys!
2 hónaposan nem tarja a fejét?? Az én kisfiam csak 3 hónaposan tudta tartani. Semmilyen neurológiára nem küldtek minket. Most 5 hónapos múlt, tartja a fejét, oldalra fordul, eleven, egészséges, jól fejlett baba.
Ne aggódj túl sokat ezen. Persze ha dokihoz küldtek benneteket akkor menjetek! A fórumonkon van egy anyuka, írtam neki, hogy kukkantson be hozzád.
Neked is jobbulást, a pici fiad pedig ne sürgesd, szerintem csinálja majd a maga idejében a dolgokat!
Puszi
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Pálgi

HozzászólásElküldve: 2009, Márc. 25, 12:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Norkys!

Na,sikerült beszélned a nőcivel?

Gratula a pici lányhoz meg a nagy fiadhoz! Very Happy Azon meg ne görcsölj,hogy pici tápit kap a kislányod!

Én amikor megemlítettem a gyerekorvosunknak,hogy elviszem Őket Dévényes "órákra",akkor ő adott beutalót,így nem kell fizetnem. Smile
Mi a gödöllői egészségházba járunk,ott rendel a Nagy Mariann.Kérdeztem,hogy házhoz jön-e ki,mert ilyenről is hallottam,de azt mondta,hogy a gyerekeknek jobb az idegen környezet.

Neked meg jobbulást és gyors felépülést a császárból.Én is csaszis voltam.

puszi

Ági

[^]  

Vissza az elejére
Norkys

HozzászólásElküldve: 2009, Márc. 24, 21:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Helló!

Máris jobb kedvem van!
Holnap fel is hívom,hogy tud e valakit egy kicsit közelebb ajánlani nekem.
Van egy kisfiam,ő 4 éves lesz májusban és januárban szültem a kislányomat.
A fiam simán,spontán született,kislányomat sajnos császárral szültem.
Fiammal anno nem volt semmi probléma,pedig sokáig gondolkodtak,hogy megmarad e egy régebbi medencetörés és méhroncsolódás miatt,de sikerült kihordanom Őt és hál' Istennek nem lett semmi baja,makk egészséges!
Szerencsére a második anygyalkámat is kihordtam problémamentesen,csak kissé magas volt a vérnyomásom és terhességi cukorbetegségem lett,de más nem volt,viszont nem tudtam simán megszülni...császározni kellett,amiből a medence-, és méhkárosodás miatt még nem sikerült maradéktalanul felgyógyulni.
Szopizni szopizik szépen,3030 gr-mal engedtek minket haza,most 5400gr,és 58 cm.Csak estére "nem marad" elég tejci,ilyenkor kap egy kevés (1-2 hetes babának elegendő) tápszert Sad

Örülök a kislányodnak és gratulálok Neki,tényleg mindketten tündériek! Very HappyVery HappyVery Happy
Remélem hamarosan már nem kell járnotok...Smile
Hálásan köszönöm a telefonszámot,holnap az lesz az első dolgom,hogy felhívom!
Egyébként mennyibe kerülnek ezek a Dévényes "órák" ?

Puszillak...

Norkys
Vissza az elejére
Pálgi

HozzászólásElküldve: 2009, Márc. 24, 15:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Norkys!

Köszönöm a gyerkőceim dícséretét! Razz

Azt én is sajnálom,hogy itt nincs külön mozgásfejlődéssel kapcsolatos topik.Pedig ez minden Anyát érdekel,csak úgy vettem észre,hogy mindenki abban a topikban fejti ki aggályait,amiben nap mint nap írogat.
Sajnálom,hogy nem nagyon tudsz előre lépni ez ügyben. Crying or Very sad
Mennyi idősek a Te gyermekeid?Mindkettővel gond van?
A Dévényes torna nagyon jó!Én ma is voltam Pannikámmal és már olyan sokat ügyesedett,meg is dícsérték.Ma ott többször is átfordult a hátáról a hasára és amikor a csípőjénél "megnyomtak Neki egy gombot",akkor négykézlábra állt. Razz
Igaz végig sírja a lelkem a masszázst,de látom,hogy benne van a reflex és csinálja amit kell és ez a lényeg.Nincs vele gond,csak segíteni kell neki,hogy rájöjjön a mozdulatra.
Ez a gyógytornász nő nagyon jó.
Gödöllőn van,ha esetleg az segít,akkor megadom az Ő számát és hátha tud segíteni.
Nagy Mariann:06-28-430-655

Hívd bátran és írd már le,hogy el tudott-e vhová irányítani,vagy esetleg Ő tud-e fogadni Benneteket!

Fel a fejjel,biztos lesz megoldás!!!

Ági

[^]  

Vissza az elejére
Norkys

HozzászólásElküldve: 2009, Márc. 24, 14:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Pálgi!

Örülök,hogy írtál,és elszomorít,hogy ez a dolog senkit nem foglalkoztat...ez viszont talán annyit jelent,hogy ezen a fórumon nincs más olyan baba,és anya aki kűzd ilyen, vagy ehez hasonló problémával...
Az én kislányom sajnos igen,de én minden követ megmozgatok hogy egészséges legyen.
Annyi kérdés van bennem,amikre sajnos nem tudom a választ,mert az itteni gyermek-neurológus nem mond semmit,még csak pár szót sem lehet belőle kierőszakolni,ezért szeretném a kislányomat másik orvoshoz vinni,még ahoz sem ragaszkodom,hogy környékbeli legyen,hisz mint montdam bármit megtennék mindkét gyerekemért!!!
De ilyenek az anyák... Very Happy
Remélem előbb-utóbb lesz valaki ezen a fórumon és ebben a topic-ban,aki tud és akar segíteni más ilyen problémával kűzdő anyukáknak és persze nekem is,mert tanácstalan és elkeseredett vagyok! Sad

A Dévény-tornáról sokat és sok jót hallottam,de nem tudok semmilyen elérhetőséget,ami a neten van telefonszám,az hetek óta nem veszik fel sajnos! Sad

Az ikrek gyönyörűek!!!
Gratulálok hozzájuk,és sok-sok boldogságot kívánok!

Norkys
Vissza az elejére
Pálgi

HozzászólásElküldve: 2009, Márc. 23, 22:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Norkys!

Nekem 1-jén lesznek 8 hónaposak az ikreim (Panni és Ábel).A kislányommal járok Dévényes tornára,igaz nem azért mert nem tartja a buksiját,hanem mert még nem fordult át a hátáról.(Hasról megy neki gyönyörűen)A váll és nyakizmai merevek,azt kell Neki lazítani. Minket ugyan nem a háziorvos küldött,hanem saját önszorgalomból vittem el a gyerekeket,mert koraszülöttek voltak (32. hétre születtek).De szerencsére minden rendben van velük a kisfiamat nem kell vinni gyógytornára. Smile
Amúgy nagyon vidám,kiegyensúlyozott gyerekek,élénkek és már nem látszik rajtuk,hogy korababák. Razz (Képek a www alatt)

Igaz,nem teljesen ugyanaz a történetünk,amivel a topikot indítottad,de hátha jönnek olyanok,akik hasonló cipőben járnak és ilyen téren tudunk tapasztalatokat cserélni vagy biztatást adni egymásnak. Very Happy

Üdv.
Ági

[^]  

Vissza az elejére
Norkys

HozzászólásElküldve: 2009, Márc. 23, 20:50    Hozzászólás témája: Csökkent izomtónus Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Olyan Anyukákat és Babákat/Kisgyerekeket keresek,akiket háziorvosuk küldött vissza fejlődés-neurológiára,mert a Kicsi nem tartotta meg a buksiját!

Segítsünk egymásnak!!!

Very Happy

Norkys
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés