Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Nehéz dolgok, avagy székletproblémák! Segítsetek!

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
szaboveronika13

HozzászólásElküldve: 2009, Feb. 17, 19:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Ami nekünk segített ilyen téren az egy ún. biogél, ami több szempontból nagyon jó: sok hasznos probiotikumot, vitamint tartalmaz, egészséges bélflórát alakít ki és ráadásul jóízű! A gyerekeim (Beni 1,5 éves, Blanka 3) imádják s a mai napig kapják. Ha én elfelejtem adni nekik, ők követelik Smile

Ha valakit érdekel hol, hogyan szerezhető be, jelezze az alábbi mail címen:
szaboveronika13@gmail.com
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
redei71

HozzászólásElküldve: 2009, Jan. 20, 10:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Én a kisfiam 8 hónapos korától szenvedtem 5 éves koráig hasonló problémákkal mindent kiprobáltam a ricinus olajat ugy itta mint málnaszörpöt mégis semmi.Sokat olvastam utána stb hosszú történet de nekünk két dolog jött be -mellé ültem ő a bilin én a kis széken és meséltem neki, nem első nap de sikerült minden délután 15-20perc mese, elöbb után megszokja a rendet ill. hogy mit várnak tőle egy nőverke mondta hogy fő a rendszeresség. Másik az a olívaolaj egy kanál , 1-2 óra múlva ment is a legjobb kombinálni azaz beadod az olajat és egy vagy másfél óra múlva leülsz vele mesélni ill.kakilni.Az olívaolaj nekem is használt szülés után. Remélem tudtam segíteni én is sok év mire rájöttem hogy "mi jön be" szerintem sok esetben ez a probléma lelki eredetű nem kell egyből orvoshoz rohangálni persze ha nem szükséges.
Vissza az elejére
totya69

HozzászólásElküldve: 2008, Okt. 07, 13:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok
Kísértetiesen hasonló dolog történt meg a kislányunkkal mostanában. Nem tudott produkálni, mi nem is aggódtunk addig míg nem fájt a pocija, a szél jött rendesen.
Hiába az ősi módszerek, lekvár+langyos tej. Semmi nem segített.
A kúp kijött rögtön, de más nem. Elvittük orvoshoz, semmi. Aztán kapott levolac szirupot és az segített. De pszichésen nagyobb volt gond, mert a félelem nagyon hamar kialakult nála. Most már minden rendben, legalábbis úgy néz ki!
Danaaia

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 02, 10:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Edit!

Örülök nagyon a pozitív fejleményeknek! Ritkán járok már erre, ezért írk csak most. Nagyon ügyesek vagytok, hogy így sikerült helyrejönni.
A továbbiakban is minden jót nektek és jó egészséget. Very Happy

Dana
Edit67

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 13, 17:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Dana!

Na már egy jó pár hét eltelt, és szerencsére valóban jó irányba alakulnak a kakis gondjaink!
Már minden másnap sikerül és szinezünk szorgalmasan. Nem cirkuszol, ha ingere van, hanem simán mennek a dolgok!
Köszönöm a biztatásod, nagy segítség volt nekem lelkileg!
Szia Edit
Vissza az elejére
Danaaia

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 24, 14:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Örülök hogy jó helyre kerültetek és megnyugtattak valamennyire. Tényleg türelem kérdése az egész és szépen rendbejön a dolog, ne aggódj. Szinezzetek szorgalmasan Smile

Puszi
Dana
Edit67

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 21, 17:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na, hát túl vagyunk a vizsgálaton, ami teljesen úgy zajlott ahogy leírtad!
Nagyon sok jó tanáccsal elláttak, étrend, leki segítség stb. Sajnos még jelentős változás nem történt, de egy képet már sikerült kiszínezni, és ez most doppingolja egy kicsit Danikát. Remélem hamarosan helyreáll azért a széklete, csak nagy türelem kell hozzá!
Sovány vigasz, de azt mondja az orvos, hogy az Óvoda nagyon sok gyereknél ilyen jellegű problémát idéz elő.
Majd február közepén kell újra jelentkeznünk nála, de ha nem romlik a helyzet, akkor elég telefonon konzultálnom az orvossal.
Szia Edit
Vissza az elejére
Edit67

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 12, 16:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Dana!

Nem is tudod milyen sokat jelent nekem, hogy ilyen biztató dolgokat írtál!!
Most csütörtökre van időpontunk, ugyan oda ahol Ti is voltatok. Ilyenkor a szülőkben is szorongás van, de nagyon jó tudni, hogy pozitív tapasztalatod van.
Köszi, hogy írtál, majd megírom nekünk hogy ment a dolog!

Szia Edit
Vissza az elejére
Danaaia

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 12, 12:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Edit!

Mi átestünk hasonlón 2005-ben a középső gyerekemmel. Neki feltehetően volt egy fájdalmas kakilási élménye ami után közölte, ő ugyan nem kakil többet és kész. A dolog olyan mint a tiétek kb. elkezdett félni a kakitól. Azt tudtam hogy 3 napnál tovább nem szabad hagyni kakilás nélkül mert besül a széklet.
Mi is próbálkoztunk kúppal, egy idő után képtelenség volt belenyomni, a gyerekorvosunk egy tapló volt nem segített., akkor jöttek a beöntések. Borzasztó volt lelkileg, én nem viseltem jól ,ert kilátástalannak tűnt az egész..Ekkor találtam a neten én is a Heim Pál célintézményét, a manomentriát, dr Kószó Péterrel az élén. Nagyon-nagyon rendesek. Csupa hasonló gyerekkel foglalkoznak. Nem tudom ott vannak-e még ahol eddig, de akkor 2005-ben a helyzet a következő volt. A váró tele játékokkal, az asszisztens egy angyal. bent a vizsgálóban is játékok. Van egy rövid hastapintás, mennyire pang a széklet. Egy végbélkukucs, sérült-e a popsi. Ha minden oké a gyerkőc már mehet is játszani és alaposan elbeszélgetnek veled. Mert ilyenkor főleg a szülőt kell megnyugtatni. Nekem ez volt akkor a legfontosabb. Be kell látni, ilyenkor a legfőbb dolog, hogy legyen kaki és az tök mindegy hogyan és hová. Ha van újra pár pozitív(könnyű) élménye hamar elfelejti a nehéz élményeket. És nem szabad fenyegetni, ijesztgetni, elkeseredést mutatni...én minden rosszat elkövettem szegény lányommal kétségbeesésemben. Talán érdemes pár nap ovit kihagyni ha lehet, amíg be nem áll a dolog újra.
Kaptunk diétás tanácsokat, egy szinezőt, ahol a sikeres napokat ki lehet szinezni...ez nagyon bejött a gyerekeknek. És kb egy hét alatt rendeződött nálunk a dolog. És örömmel mentünk vissza kontrollra, mármint a lányom is örült és nem szorongott a doktorbácsitól.

Azóta semmi gondunk, de horror volt az a két hét amíg a heim Pálba el nem jutottunk.
Nyugi minden rendbejön

Üdv
dana
Edit67

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 11, 00:54    Hozzászólás témája: Nehéz dolgok, avagy székletproblémák! Segítsetek! Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Szeretném ha véleményt, tapasztalatot mondanának hasonló gondokkal küzdő társaim!
A kisfiam szeptemberben múlt három éves, és elkezdődött az Ovi az életünkben. Mindaddig mindig délelőtt estünk át a kakiláson, míg az Oviba járás miatt ez megváltozott. Ott nem volt hajlandó elvégezni a dolgát még ha esetleg ingere lett volna is, így egyre inkább visszatartotta. Ennek az lett a vége, hogy nagyon nehezen és nagyon keményet sikerült produkálnia. Majd már egyáltalán nem akart kakilni, napokig visszatartotta, végül kúp segítségével sikerült előcsalogatni.
Mostanra ott tartunk, hogy már fél a kúptól, így ikább 2-3 naponta kinyomja, de a végsőkig visszatartva, úgyhogy már csak akkor szól amikor a bugyiba megy a dolog.Ez nem is izgat most annyira, márhogy visszafejlődtünk a wc-ről, Hanem csak annak örülünk, hogy van eredmény.
Most bejelentkeztem a Heim Pál manometriai osztályára, hátha tudnak valami okosat tanácsolni. Ha valaki járt már itt kérem írjon róla!
Előre is köszi mindenkinek aki ír ezzel kapcsolatban bármit, akár csak véleményt, vagy észrevételt!!
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés