Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Kislányom nem eszik és nem iszik, mit tehetek?

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
korina001

HozzászólásElküldve: 2009, Márc. 20, 20:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia..
de megváltozott a szervezetem szülés után...
azelött n em volt PCO-m hihihih
nem akartam visszamenni a mekibe..most valami mást keresek...de hogy mit...?? passz...
ártani nem hiszem hogy ártana a rásegités..hajrááá nektek!!!!!!!!!!!!
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Goofyka

HozzászólásElküldve: 2009, Márc. 20, 18:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hogy hogy? nem vettek vissza a mekibe? vagy más oda nem akartál visszamenni?

Mi szeretnénk kistesót, de még én nem akarom sürgetni amig benem veszik az oviba.

Sajnálom, hogy nem változott meg a szervezeted szűlés után. Én most járok ismét a Kaáliba, de hála Istennek megváltoztak a dolgok, meg van végre az eredményem, minden hormonom tökéletes, van pém, tegnap a 12. napon volt jobb odalt egy 12mm, bal oldalt egy 20mm-es petém, csak a méhnyálkahártya nem volt vastag...még.
Ahoz képest hogy Tündi előtt max 7mm-esre nőttek meg a peték.
Még várjuk a férjem spermavizsgálatát.
És utána akr nekem felirni gyógyikat ugyan azt mint Tündinél. Closty és szuri a hasba, szerinetek kell ha most van pém?

Lehet hogy nem jó téma ide....bocsi.

Puszi
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
korina001

HozzászólásElküldve: 2009, Márc. 17, 08:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziia
most munkanélkülin vagyok épp munka keresőbe lennék Laughing
Nem gyurok a kistesora mert multhét óta met-et szedek kiderült hogy pco-s vagyok igy most pihi van..most nem nagyon vágyok másik gyerekre..néha Panka is kitesz minimum hármat..hidd el néha én is ideges vagyok és nyugtalan és nem tudok vele ugy foglalkozni ahogy kéne de az vesse ránk az első követ akivel még ilyen nem fordult elő..nyugi ez a rosz anya vagyok szindroma majd elmulik..nálam is sokáig fent ált...
Panka is szeret tévézni nagyon..van egy két müsor amit nagoyn szeret..
Most sajna csütörtök ota itthon van mert taknyos most adtam neki kupot mert megint 38 fölé ment..ma viszem dokihoz...
apa influenzás, de én és acsajom kaptunk szurit..bár a takony nálunk is toppon van!
most megyek mert várom a szállitokat..beszart a mosogép és venni kellett másikat..persze hogy olyankor amikor nincs pénze az embernek...gggrrrr...

puszika..

amugy a csajom most tuti lefogyott egy kilot olyan kis csontos a felső teste hogy ihaj...
Goofyka

HozzászólásElküldve: 2009, Márc. 17, 01:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagyon sokat jártak mindenfelé, pontosan nem tudom mivel sikerült pszihés álapotot elérniük, de mai napig is ilyen a bátyám.

Korina érdekel!

Én már szeretném ha bekerülne az oviba, mert nincs időm vele foglalkozni, nagyon sokat nézi a tv-t és néha nem csinálunk egész nap semmit, néha ki sem megyünk.
Nagyon szeretnék vele foglalkozni, de néha türelmem sincs hozzá, nem tudom hogy lesz igy kistesó. Na persze ezek ritka esetek, de néha ugy érzem rossz anya vagyok, vagy csak a téli depim?
Jön a tavasz minden sokkal jobb lesz.

Korina te már dolgozol? Visszamentél? Vagy gyurtok a kistesóra?
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
korina001

HozzászólásElküldve: 2009, Márc. 15, 21:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

igen ezt a doki tőlem is kérdezte hogy nem ilyedt e meg vagy nem lett kiabálva vele vagy ne e ütötte meg magát..de nem hiszem..bár elötte egy pár nappal lecsesztem emrt a boltba majdnem levert egy sor üvegtárgyat ami kapásbol apa havi fizuja lett volna Smile
de azért annyira durva nem volt ..szoval nem okoltam magamat..
neurologushoz ha elviszed nem lesz baj nagyon kedvesek, játszik vele egy picit és utána elmondja a véleményét hogy mit csinálj vele..és 2-3 honap mulva kontrol.... megtaláltam a névjegyüket..érdekel?? puszikanektek
Infertility

HozzászólásElküldve: 2009, Márc. 15, 19:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Goofyka!

Hát, én nem hiszem, hogy ezt túl lehet reagálni...azzal biztos nem, ha esetleg szakember is látja, inkább azzal, ha a szülő érezteti a gyerkőccel, hogy valami baj van, esetleg úgy reagál, vagy mittomén idegenek előtt szól rá, vagy állandóan negatív visszajelzést kap...talán ezekkel...(hallottam már olyanról, aki nagyon jó színész, szépen énekel, színpadon soha nem dadog, de a magánéletben igen-Őze Áron)

Matyinak pl. mindig kijavítom a szórendjét, de ennyi...vagy ha valamit rosszul mond, rossz betűvel, vagy felcserélt betűkkel...de amúgy szerencsére nincs más baj...

Foglalkozás
Háát, csak tesszük a dolgunkat...a napi teendők, séta, homokozás, rajzolunk, játék, de azt inkább hagyon neki, segít mindenben, de én nem oktatom, vagy tanítom kifejezettem semmire...
Goofyka

HozzászólásElküldve: 2009, Márc. 15, 17:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Elovatan Dankini esetét, de nálunk nem ez van, Tündi nagyon szépen beszél már rég óta, kb 1-2 hónapja kezdődött ez el nála, én is remélem mint Korina kislányánál, majd elmulik.

Amikor hazajöttünk a sielésből, itthon olyan dolgokat csináltam amibe ő is belesegithetett, és dicsértem folyamatosan milyen ügyes, aztán hipp-hopp elmúlt 2 hét múlva újból előjött.

Valószinű tényleg az izagatottság, és a szavak keresése miatt van.
Logopédushoz csak azért nem akarom elvinni, mert szüleim is anno, nagyon rámozdultak a témára, túl sokat foglalkoztak vele, bátyám dadog még mai napig is, de túl reagálták, igy pszihés helyzetbe került, ezáltal még több szorongásban lett része.

Ha Tündi énekel egyáltalán nem dadog, inkább tényleg amikor nagyon akar vmit és izgatottságában igy mondja a szavakat.

ti mennyit foglalkoztok egy nap a prüntyökkel?
Infertility

HozzászólásElküldve: 2009, Márc. 14, 10:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Goofyka!

Gittáék mostanában voltak (ha jól emlékszem) logopédusnál! (Dakini, február 25-én írt erről, a lombikos kismamisban) olvasd őt vissza, vagy kérdezd meg őt! Nagyon szépen leírta, és nagyon jó tapasztalatai voltak!

Kenyér
Érdekes, én azt sem erőltetem, nagyon furák az étkezési szokásaink, nem adok a gyereknek tejet(tápszert kap még mindig), viszont zsírral főzök, kenyeret, cukrot, alig eszünk, és olajat sem használok...(1 évben max. 1 litert)...hús mellé vagy tészta van, vagy krumpli, vagy saláta...még a reggeli húskészítmények mellé sem erőltetem a kenyeret...kíváncsi leszek, mi lesz majd szegénnyel az óvodában...csak abban bízom, hogy magánovi, és nem csak a margarinos, meg mézes, meg lekváros kenyér létezik majd...Matyi is "soványnak" mondható, 13 kiló, pár deka...de én inkább formásnak, arányosnak mondanám! Wink
korina001

HozzászólásElküldve: 2009, Márc. 14, 08:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tündi... igen nekünk volt de ahogy jött ugy vége is lett...hála istennek..
valószinüleg tul fejlett az agya és túl gyorsan akarja kimondani amit akar..vagyis az agya már előrébb jár mint a jelen dolgok...azt nézd meg hogy nyugodt állapotban is igy beszéle e...
én a saját megnyugtatásomra voltunk neurologusnál mert logopédus ennyire kis gyerekkel nem nagyon foglalkozik..szoval kérj a védőnötöl vagy a dokitoktól neurologus cimet...vagy ha gondolod megkeresem ahová mi jártunk az az oktogonon van..nagyon rendesek és tb alapu de ha tudsz akkor elfogadnak adományt..én 1* adtam nekik két ezer ft és ennyi..de megérte..
Goofyka

HozzászólásElküldve: 2009, Márc. 13, 19:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lekopogom most egész jól eszik!
Tudom, hogy nem vagyok egyedül, sokan vannak, akikenke a gyerköcük nem eszik, állítólag tőllem örökölte, anyám szerint én is csak csokit, meg cucort ettem állandóan, de a kiskori képeim alapján én húsosabb voltam, férjem is, ő meg sovi. Pedig eszik ő is nasit.

Most annyit változtattam a dolgon, hogy ha jól eszik, akkor kap édeséget.
Eddig ha vettünk a közértbe neki vmit, mindig turórudit kér vagy választ, akkor meg is szokta enni, most azt mondom már neki, hogy majd csak ebéd után eheti meg, ebéd után meg már elis felejtette.

Megint csak az a bajom vele, hogy húsit ugyahogy eszik, de kenyeret hozzá nem.

KORINA: ugy emlékszem nektek volt dadogos korszakotok, azzal mi lett? Tündi is elkezdett dadogni, vagy túl gyorsan akarja mondani a szavakat és azért, vagy izgatott túlságosan, néha előjön és több hétig tart, néha meg elmúlik.
pl ilyenke a papa szót igy mondja: pa-pa-pa-papa.
ditke31

HozzászólásElküldve: 2009, Márc. 08, 11:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok.
Mindig kínálgattuk neki, de nem erőltettük.
Egy idő után ő lett kíváncsi, mi van a tányérunkban és ő kérte, hogy abból ehessen. Néha még mindig egy tányérból kell ennünk, hogy lássa, én is ugyanazt eszem, mint ő.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
IPA

HozzászólásElküldve: 2009, Márc. 07, 22:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ditke,

és hogyan sikerült a "rendes" kajára rászoktatnod Gergőt?

IPA
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ditke31

HozzászólásElküldve: 2009, Márc. 07, 14:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
IPA, van egy jó tanácsom: türelem. Smile
Gergő 5 és 9 hónapos kora között alig evett, darabosat később sem. Voltunk egy csomó orvosnál, ahol kiderült: Gergő teljesen egészséges. A bébiételt sokkal jobban szerette, mint a főztömet. Mára szerencsére már rendesen eszik, bár a húst és a gyümölcsöt - a banán, alma, szőlő kivételével - nem nagyon szereti.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
evinene

HozzászólásElküldve: 2009, Márc. 05, 22:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

IPA

Kislányom sem rág 3éves lesz májusban oké ő korababa de van 18foga már Crying or Very sad Crying or Very sad
Lényege mi szájkezelést fogunk kapni hogy rágjon ugyanis harapni harap de annyi nem folyamatosan és ő is öklendezik mindent ami leírtál
dévényes szájkezelés.
Nektek egy előnyötök van hajlandó bevenni a szájába darabost Évike meg sem kísérli jah és fogyott 200grammot, nála ma 690lcsusszant szóval nekem kell "tömnöm" különben Crying or Very sad Crying or Very sad
De éjjel is fogok még adni neki enni

Olvasom nincs rágófoga addig a rágás nem is lesz főfoglalatossága, nekem ezt a dokik a fejlesztők mindenki aki vizsgálta lányomat mondta addig ne aggódjak de lányomnak kint van már szinte minden foga ahoz képest hogy korababa.
Fiam is ilyenkor még alig evett darabost ahogy vonidat elnéztem
és ha hízik akkor tényleg Ne! őröld magad ezen Embarassed Laughing
minden nap kínálod egyszer csak elfogad többet is ( kislányom sem szereti a házikosztot
Crying or Very sad

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
IPA

HozzászólásElküldve: 2009, Márc. 05, 13:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Rólunk röviden: 2008. január 17-én a 41. héten született meg a kislányom 4000 grammal.
Mivel nagysúlyú volt, tápszert kapott a kórházban, cumizavaros lett, ezért fejtem neki a tejet 7,5 hónapig és közben kitartóan próbálkoztunk a szopizással, valamennyit azért sikerült kiszívnia, de a lényeget üvegből kapta, némi tápszerrel pótolva.
4 hónapos elmúlt, amikor megkezdtem a hozzátáplálást, először gyümölccsel: alma, őszibarack, 5 hó után a főzelékeket. WHO ajánlásokat az ételek bevezetésével betartottam.
8 hónapos korára sikerült egy teljes adagot beállítanom, 9 hónapos kora óta 3 szilárd ételt eszik és kétszer tápszert.
Ami a problémám: nemigen eszi meg, amit én készítek neki, illetve még mindig öklendezik a darabostól. 4 foga nőtt ki teljesen, kettő most törte át az ínyt, rágófoga még nincsen.
Szóval jórészt a 4-5-6-7 hós bébiételeket fogyasztja, illetve az általam készített pépesített gyümölcsöt, a mennyiséggel nincs gond, szépen fejlődik, 10200 gramm volt 13 hónaposan.
Védőnő szerint erős a garatreflexe, próbálkozni kell, de nem erőltetni. A darabosabb ételnél nagy öklendezések után, bukás, rosszabb esetben hányás a vége.
Ha kézbe adok kekszet, kiflit, azon elnyammog, de nem számottevő mennyiséget. Próbálkoztam kölesgolyóval, gyümölccsel (alma, banán, körte), zöldséggel (krumpli főzve, sütve, sárgarépe főzve), de csak játszik velük, rosszabb esetben ledobja őket a földre.
Egyébként értelmes, okos gyerek, beszédfejlődése a korát meghaladó, mozgásfejlődése a korának megfelelő.
Szóval az egész étkezést kudarcként élem meg: sikertelen volt a szoptatás, nagyon nehezen ment a hozzátáplálás, nem kell neki, amit én főzök és még rágni se tudom megtanítani... Sad
Van valakinek valami tippje?

Üdv
IPA
evinene

HozzászólásElküldve: 2009, Márc. 04, 22:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát sajnos megtörtént ami a rémálmom fogyni kezdett csajom Crying or Very sad Crying or Very sad
ugyanis ő alig eszik ahogy Goofyka kislánya de ő nem is hízik a fénytől Mad
hanem a sok fejlesztéstől szerintem nem is viszem most 4napig sehova csak babakocsival de nem engedem nagyon mozgolódni ( csüt péntek ) szombat vasárnap könnyebb mert otthon leszünk.
Kotyvasztottam grízes almás kutyulékot fahéjjal most álmában 90et evett meg de van benne minden ami hizlalja
vissza vagyunk rendelve de nem bír többet enni kint emmynit ugyanis tegnap már bukni kezdett a sok töméstől
ha többször adok neki akkor meg lecsökkenti az adagját ( de voltunk kivizsgáláson és nem szűk a a gyomra semmilyen étvágynövelő nem hat rá Crying or Very sad Crying or Very sad

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
ditke31

HozzászólásElküldve: 2009, Márc. 03, 15:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Goofyka, én 14 éves koromig gyakorlatilag nem ettem. Semmit. Még kekszet sem. Volt, hogy 3 napig egyetlen falatot sem. Hordtak orvostól orvosig, szedtem étvágynövelő gyógyszert stb. 14 éves koromban elkezdtem enni, a húst viszont csak 18 éves korom után tudtam lenyelni.
Lehet, hogy ez nem vigasztal, én is aggódnék, ha a gyerekem nem enne rendesen, csak azért írtam, hogy lásd, nincs egyedül a kislányod.
korina001

HozzászólásElküldve: 2009, Márc. 03, 13:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tündi!!
Most jutott eszembe hogy ugy 4-5 éves lehetettem amikor anyukám orvohoz vitt mert nem akartam enni hónapokig, szörnyen válogatós voltam/vagyok is/ és szegény anyukám már sokkot kapott tőle hogy ilyen gyerek nincs aki szinte csak a fényel táplálkozik..és tessék..nézd meg milyen szép nagy darab vagyok...hihihih szoval nyugika...elfogyni nem fog!!!!!!!!!
puszika
cepike

HozzászólásElküldve: 2009, Márc. 03, 00:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok, gondoltam bekukkantok ide, mert ez sajnos az én "témám" is. Kisfiam 3 és fél éves. Az evés az egy külön szám...Mint általában, egy éves koráig semmi gond nem volt, mindent megevett, ráadásul hatalmas adagokat -öröm volt nézni- aztán szép lassan kezdett leszokni az ételekről. Ma ott tartunk, hogy semmi főzelék, felvágott, virsli, vaj, joghurt, sajt, túró (még túró rudi sem),tejbegríz/-rizs....(a lista szinte végtelen), hús alig, zöldség csak uborka és répa, gyümölcs is alig....Gyakorlatilag alig van 1-2 étel, amit megeszik. És nem azért, mert mi sem esszük, én készítek mindenfélét. A legtöbb ételről ránézésre megállapítja, hogy nem kell. Hiába csinálom jópofára és tetszik neki, megkóstolni nem. Ha ő a fejébe veszi...Pedig nem is annyira édesszájú, mert pl a sütiket, csokit sem nagyon kedveli. Hmm, szóval nem egy egyszerű eset. Fogalmam sincs, lesz e ennek vége. Sad A Béres csepp sem segít(ett), már 2 éve szedjük. Hát, ez az én kis történetem.
Hello
Vissza az elejére
Infertility

HozzászólásElküldve: 2009, Márc. 02, 10:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Goofyka!

Szerintem ha állandóan esznek, akár nasit is, az nem olyan nagy baj, mintha nem ennének semmit, mert ha nem eszik, összeszűkül a pici gyomra, és akkor aztán tényleg nem tud megenni semmit...

A tejszelet különben már szinte egyáltalán nem megy, régebben reggeli előtt mindig benyomott egyet, aztán jött a reggeli, és azt is meg tudta enni...

Amúgy én nem hiszem, hogy annyira kellene még ezeknek a pici gyerekeknek a változatosság...a lényeg, hogy azért egyenek zöldséget, gyümölcsöt, és a folyadék bemenjen, és természetesen egy kis hús...én azt sem bánom, ha egy hétig reggelire egyformát eszik, majd megunja, és eszik mást...

A lényeg, hogy ne csokit, cukrot egyen...

Én még 3 éves koráig biztos, hogy a tápszert adom...abban is van egy csomó vitamin, ásványi anyag...

Akkor a kislányod is csak szeret enni, ha finomat kap! Wink
Goofyka

HozzászólásElküldve: 2009, Márc. 02, 00:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Infertility: Az a baj, hogy amiket írtál, Pl: győrikeksz, tejszelet,,burgonyaszirom, bombair, ez mind édesség vagy sós, persze ezeket enné minden nap, de én azt szeretném ha teljes értékű reggelit, ebédet és vacsorát enne legalább.
A nasi az nálunk is megy.
Szeretném ha változatosan enne, pl reggelire egyik nap vajas kenyeret kis felvágottal, másnap lekváros kalácsot, harmadnap keksz is lehet, de mindig mást, ne ugyanazt állandóan. Régebben jobb volt.
Ebédre enne levest, főétellel, annyit amennyi neki elég legyen, nem akarom tömni, de az nem működik, hogy belekostól és ennyi volt, vagy még meg sem kostolja és azt mondja nem kell, és nem volt nasi előtte.

De most képzeljétek, ma a szülinapomat ünnepeltük és főztem húslevest igazit, azt nagyon szereti, megevett egy egész tányérral, aztán húsit csináltam, volt benne bacon, hagyma, sonka, sajt és brokkoli és tejszin, na ugy ette mint kacsa a nokedlit, röstivel, de rizst is evett egy kicsit, a maga módján sokat evett. ÉS vizet ivott, amikor azt meg sosem itta meg.
És olyan sem volt még, hogy azt mondta volna, kért csokit, beleharapott és azt mondta nem kér többett, inkább húsit kér, és vacsira megint azt kért.

Vmelyik nap ő kért almát, megette a negyedét. Aztán evett egy csomó snack virslit, na persze a kenyeret ott hagyta, de aztán kettő kiszeletet beletudtam tukmálni.

Régebben nálunk is ment a yoghurt, de most azt sem kéri.

Tápszert neg már 1.5 éves kora után elutasitotta, jobban izlett a tejecske, vagy a macikávé.
Infertility

HozzászólásElküldve: 2009, Feb. 27, 22:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Evinene!

Rajta van, hogy gyerekeknek, kérni nem szoktam! Wink

Amúgy a joghurt nálunk is nagyon menő, van, hogy 3-at is megeszik egy nap! És önkiszolgáló, kiveszi a hűtőből, és már önállóan bekanalazza! Wink
evinene

HozzászólásElküldve: 2009, Feb. 27, 21:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Infertility és tényleg amikor bemész vásárolni és ha kérdezed van gyerek virsli Embarassed

Lassan csak kéne darabost nyomkodnom Évikém szájába mindennap kap de csak nyalogatja Confused Confused Confused

Én is szeretem az instant leveseket nah akkor majd ezzel is próbálkozunk de jó hogy írtad Laughing Laughing

Mindenkinek kellemes hétvégét.

Goofyka jaj Évikém is olyan keveset eszik most megyek etetni még fent tehát éhes.
Drukkolok nektek amit mi is kajáztatás gyanánt játszunk küzdés hegyek.

joghurttal szoktuk előcsalógatni neki az étvágyát és tényleg ha keveset eszik azzal megindul az emésztése és hamarabb kéri a nagy adagot( tegnap is 3órán belül kérte Laughing Laughing

[^]  
Vissza az elejére
Infertility

HozzászólásElküldve: 2009, Feb. 27, 20:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Goofyka!

Vannak kifejezetten gyerekeknek való virslik, meg felvágottak!

Én pl. minden nap instant levest adok a Matyinak, imádja! Állítólag sem színezék, sem tartósító, sem állományjavító nincs bennük! Ki kell próbálni! Matyinak a knorr jött be, abból is a krémlevesek, levesgyöngygyel!

Nagyon szereti még a kinderes szeleteket, meg a győri zabpelyhes kekszet!

Amúgy én bármit főzök, és olyan, adagokban lefagyasztom neki, az kettőnknek mindig elég ebédre!

Ja, és ami még nagyon megy, a burgonyaszirom, a hagyomágyos, meg a pomber, az eredeti!

Ja, és a napi kb. 1 liter tápszer!

De én már eljutottam oda, ha nem kéri, akkor nem erőszakoskodom...esetleg megkínálom valami teljesen mással, ha az sem kell, akkor majd eszik, ha kér! És azért szokott! Wink
Goofyka

HozzászólásElküldve: 2009, Feb. 27, 20:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Köszi a segítségeket!

Most pl almát eszik, már ez is vmi mert a gyümi sem megy nagyon. Majd mindjárt csinálok szendvicseket, vagy virslit azt szereti.

De azt nézem manapság minden tele van tartositóval, E-kkel stb, nem is tudnék olyan ételt adni neki amit meg is eszik, ne legyen semmi ilyen benne.

Szereti a füstölt pulyka párizsit, de az is mi vel van tele: szója füst anyag, hát kösz.
Virslit szintén szója, meg tartositó
Ezek a por levesek szintén nem egészségesek.

Én is már néha lusta vagyok főzni, mert nem is eszik belőlle, aztán csak hütőbe kerül, utána meg én nem vagyok hajlandó megenni.

Tegnap megetettem konkrétan dugdostam a szájába a kenyeret, meg a felvágottat, miközben tv-t nézett, aztán este jött hogy "anya, kérek inni" ott volt az orra előtt, de nem fogta meg, én fogjam meg és adjam a szájába, ilyen hamar rászokik a rosszra, férjem ki is volt akadva.

Majd probálkozom, köszi.
korina001

HozzászólásElküldve: 2009, Feb. 27, 12:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

goofyka...

Gyönyörű a csajod...és mekkora már...
ne parázz hogy nem eszik a Panka is ezt csinálta egy ideig..meg néha most is ezt csinálja...
érzi rajtad ha ideges vagy és erőlteted a kaját... ha nem eszik akkor ne adj neki semmit!!!! De tényleg semmit inni is csak vizet kapjon..hidd el éhes lesz, az ő gyomruk még nem tud annyira beszükülni mint a miénk..rakd ki a kaját neki és ha akar akkor majd ugy is megeszi...
én is probáltam szép szoval, könyörgéssel , fenyegetéssel, büntetéssel...semmi nem használt...ha ezeka a törpék a fejükbe vesznek valamit.. Laughing
adj neki savanyú dolgot ebéd elött egy jóó órával...
uborkát, narancsot, narancslét egy kicsit, vagy káposztá..és az majd savat fog neki csinálni ami beinditja a kis gyomrát és korogni fog...
nálunk ha kajaszrtájk van akkor nincs üditőzés csak viz...ne félj fél nap után már jön sértődötten hogy éhes vagyok korog pocim adjál enni ne éheztess...és igy legalább eszik...
meg most az ovi egész jol jött nekünk..eddig ott se evett de két-három napja állitolag kajál...és délutáni alvás után is benyom két szelet kenyeret meg valami feltétet...
szoval ne aggodj...
kap valami vitamint??
bérescseppet, vagy multivitamint? vagy vasat?? kérdezz rá a dokitoknál...bár nálunk egyik se jött be..a bérest tegnap kezdtem el adni neki mert betegen nem kaphatja... Sad jo kis immunerősitő mit ne mondjak hihih
majd gyere skypra és mesélj hogy hogy eszik!!

puszika nektek...

Kori
Infertility

HozzászólásElküldve: 2009, Feb. 25, 21:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Goofyka!

Matyi is össze-vissza eszik mostanában, igaz, ő inni elég sokat iszik, ebből minimum 1 liter a tápszer, és még plusz a leves...bár, épp tegnap olvastam, hogy a szervezetnek vízre van szüksége, és minden más innivaló hiába van, és elégnek éreznénk, nem helyettesítheti a vizet.

Sós nasikra sem iszik?

Kedvenc ételei sincsenek?

Ezt találtam, naggyon jó! Laughing
http://velvet.hu/poronty/2009/.....a#c5008710
Goofyka

HozzászólásElküldve: 2009, Feb. 25, 20:58    Hozzászólás témája: Kislányom nem eszik és nem iszik, mit tehetek? Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni Tőlletek!

Majdnem 3 éves kislányom nem akar enni, inni meg egyáltalán.
Nem beteg, semmi nem lappang benne, ez általános dolog nála.
De vmi csurran-csöppen, mert széklete van 2 naponta, néha naponta.
De szerintem már fénnyel táplálkozik.
Na persze a nasi megy, de nem kap mindig azt sem, direkt emiatt, hogy egyen, de igy sem eszik.

Az ivással, meg az a problémám, kis szomszédunk egy nap megiszik kb 2 liter folyadékot, az én kisáynom egész nap iszik 2dl-t.
Nem lesz baja a veséjének?

Orvos nem mond semmit, védőnő nem jár felénk, nem tudom mit tegyek, vagy kihez forduljak segítségért.

Remélem tud vki segíteni nekem.

Kati
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés