Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Epidurális- igen vagy nem?

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

Mit gondolsz az epidurális szülésekről?
Jó dolog/ pozitív tapasztalatom van
47%
 47%  [ 17 ]
Ellenzem
8%
 8%  [ 3 ]
Nem tudok egyértelműen állást foglalni
44%
 44%  [ 16 ]
Összes szavazat : 36

Szerző Üzenet
*LAra*

HozzászólásElküldve: 2007, Márc. 14, 20:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igaz, hogy még nincs tapasztalatom, de azt hiszem EDA párti leszek! Köszi, hogy leírtátok a tapasztalataitokat!
mamagi

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 17, 13:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tyrexa!
Azt gondolom erről, hogy aki otthn, titokban szüli meg, sem pikk-pakk megy, de ha igen, akkor is azért, mert sokkos állapotban van, egyfajta vészhelyzetben, ahol nemsokára látható lesz a "bűnjel", minél hamarabb túl kell rajta esni, minél kisebb felhajtással...

Ezen a logikán haladva akkor mégis csak igaz, hogy a fájdalom a fejünkből indul, és úgy élünk, úgy csinálunk mindent, ahogy előtte programozzuk magunkat?
Gyorsan, hangtalanul meg kell szülnöm! - és akkor gyorsan hangtalanul meg is szülnek ezek a nők?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
tyrexa

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 17, 11:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

konkrétan nem a lelki részére gondoltam, hanem a fizikaira....

itt többen is írtuk, hogy hogy megszenvedtünk értük, meg sokunknál voltak problémák, nehézségek...akik meg otthon szülnek, titokban:pikk-pakk kitolják...azért furi, nem? Shocked
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Dakini

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 17, 11:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tyrexa!
Bizony megéri! Laughing

soha nem tudhatod, hogy mi áll egy ilyen "eldobás" hátterében...
biztos vagyok benne, hogy az esetek 99%-ában azért ez nagyon nehéz annak az anyukának...inkább együttérzésre és segítségre van szükségük, mint a "véleményünkre"....

pusza Gitta + a mazsolák

http://www.kep.tar.hu/dakini
http://www.ikreskonyv.hu
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
tyrexa

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 15, 16:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát igen...meg kell szenvedni nagyon ezekért a kis csodákért! Laughing
De szerintem mindenki egyetért abban, megéri!!!!!! Laughing Laughing

Ezért nem értem meg azokat a nőket, akik szülés után eldobják maguktól...
Ja, meg hogy szülik meg azok, akik otthon, titokban szülnek, vagy kimennek a vécére és ott belepottyantják??? Shocked
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
mamagi

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 15, 16:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Morzsi!
persze, persze, én is úgy gondolom, hogy vannak váratlan helyzetek, amikre jó lenne, mégsem mindig lehet felkészülni.

Én azért készültem a szülésre ilyen baromi nagyon (homeo, illóolaj, teák, relax, stb.), mert baromira féltem tőle, és valószínűleg így akartam leküzdeni a saját gyávaságomat. Ami végül - többé-kevésbé - sikerült is.
Azért nincs nagy kedvem újrázni Sad
Vissza az elejére
morzsi

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 15, 15:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az eda mellékhatása, h lazítja a simaizmot, amelyre nem lehet akaratlagosan hatni.
(Én is ezért kaptam, hátha attól jobban tágulok.)

Mamagi,
van olyan, hogy felkészülsz, aztán nem úgy alakul... én jártam jógára, tudtam hogyan kell átlélegezni az összehúzódást, ittam málnalevél-teát stb. mégis eda és császár lett a vége, el kell tudni fogadni ezt is. Nekem nagyon nehezen ment, jobb lett volna, ha erre az eshetőségre is felkészülök.
Dakini

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 15, 12:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hello Mamagi!

Ez az éberség dolog nem tudom mitől fűgghet.
Nálunk a kissrác (ő bújt ki hamarabb), még egy 10-12 óráig nyitott szemmel nézelődőtt, a kislány mg aludt mint a bunda.
Pedig hát az EDA mindkettőre egyformán kellett, hogy hasson. Ráadásul az első baba melózott jobban, szal elvileg neki kellett volna jobban elfáradnia...

Sztem fájdalomra max a tolófájások alatt van szükség ahol a kismama érzi csak a folyamatot és neki kell írányítani a szülést.
Nálunk legalábbis úgy volt, hogy mindig én mondtam, hogy "dr. úr most" amikor éreztem, hogy jön a fájás, és nyomtam, meg éreztem így a végét is...

Hogy a táguláshoz minek kell azt nem tudom.
AZ Edával egyébként statisztikailag a tágulás gyorsabban is megy, valszeg azért mert az ember nem feszít rá a fájdalomra, hanem laza marad...

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
mamagi

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 15, 12:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Dakini!
Igen, de a babának az az icipici kis adag is, adag. A doki szerint az EDA-s babák nem annyira éberek a születésük után. A másik érve az volt, hogy higgyem el, szükség van a fájdalomra. Ezt még elméletben el is tudom fogadni, gyakorlatban azonban azt mondanám, hogy talán férfi létére, nem láthatja ezt a kérdést annyira tisztán, még ha három gyermeke születését asszisztálta is végig. Confused

A szülés-születés alatt egyáltalán nem kommunikáltunk a babával, lelkiismeret-furdalásom is van amiatt, hogy gondolatban nem voltam vele, annyira el voltam foglalva sajátmagammal.

Ami viszont mégis az EDA mellett szól: amikor a dokim belebarmolt a szép, lassú, nyugodt folyamatba, a váratlanul rám rontó fájdalomtól pánikba estem, és valószínűleg ez a babát is megijeszthette Crying or Very sad . Valószínűleg megtorpanhatott, ezért nem zökkent át 15 tolófájáson át a feje.

De amikor már tolhattam, a harmadik nyomásra kibújt Razz
Vissza az elejére
Dakini

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 15, 11:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mamagi írta:
Sziasztok lányok!

A baba-mama kapcsolatanalízissel foglalkozó piciáter szerint nem tesz jót a babának az EDA, hiszen az ő vérkeringésébe is bekerül a szer.

Az EDA tudomásom szerint helyi érzéstelenítés, mint egy fogászati kezelésnél.
Azokat az idegpályákat érzéstelenítik, amik az agyba viszik fel a fájdalomérzetet.
Nekünk legalábbis így mondták a felkészítőn (István kh) és, hogy pont ezért jó, mert nem kerül be csak minimális az anyagból a baba vérkeringésébe, kevesebb mint egy algopirin injekciónál mondjuk.

Amit viszont el tudok képzelni, hogy az rossz lehet a babának, hogy mivel gyakorlatilag megszünik a fájdalom, az ember kevésbé figyel befelé, a szülésre, és emiatt veszik el a kapcsolat a baba és a mama között erre az időre.

Hááát....nekem az a légzéstechnika csak egy ideig működött...

Pusza Gitta + a mazsolák

Vissza az elejére
tyrexa

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 15, 07:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ezt elhiszem...ugyanis én is azt mondtam utána: SOHA TÖBBET!!!
Persze már most simán bevállalnék még egyet, remélem sikerülni is fog...de az tuti, hogy ilyen traumát előtte még soha nem éltem át...
Ja, és nekem a gátmetszés(maximumot vágtak a vákum miatt) és a varrás egyáltalán nem fájt! Semmit sem éreztem... Embarassed Embarassed
Na, utána igaz, hogy szenvedtem 6 hétig veszettül(gát+aranyér), akkor azt hittem soha sem leszek már a régi....szerencsére helyreállt minden... Laughing
Vissza az elejére
mamagi

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 15, 00:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok lányok!
A vajúdásra van egy speciális légzéstechnika, amivel teljesen át lehet "szuszogni" a fájásokat, kezdetben észre sem veszed, később elviselhetők így. A fájás kezdetekor orron bevesz, majd fájáskor lassan a szájon kifúj, akár lehet hangot is adni hozzá. Totálisan működik! Razz

Egy baráti házaspár fiútagjának nővére EDA-val szült, utána komoly komplikációk voltak, amiből a mai napig nem épült fel tökéletesen, holott a kislánya 8 éves.

A baba-mama kapcsolatanalízissel foglalkozó piciáter szerint nem tesz jót a babának az EDA, hiszen az ő vérkeringésébe is bekerül a szer.

A szülésre fel lehet készülni homeopátiás szerekkel (Cimicifuga, Belladona és egyebek), nem beszélve a mályvalevél teáról, a lenmagról, és az illóolyakról.

Ellenberger, úgy tapasztalom, hogy az Edások és a problémamentes császárosok bátrabban vágnak neki egy második szülésnek Exclamation
Vissza az elejére
Dakini

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 14, 22:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én kértem Eda-t.
Amikor olyan 4-5 centis voltam kaptam egy adagot, ami kb. 2 óra, ezalatt ki is tágultam 8-9 centire, ekkor már nem kaptam többet.
A vajúdás végét már éreztem, és aztán a tolófájásokat is, abszolút együtt tudtam működni emiatt a babákkal a tolásnál.

NAgyon nagy könnyebbség volt a vajúdás közben az a két óra, a vizsgálatok sem fájtak ezidő alatt, és tudtam pihenni, erőt gyüjteni a kitolásra.
Szóval igen, igen, igen!

pusza Gitta + a mazsolák

Vissza az elejére
tyrexa

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 14, 21:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Zsezskémet 4 nappal túlhordtam és mivel meconiumos volt a magzatvíz, úgy döntöttek megindítják a szülést. Negyed 5kor repesztettek burkot, ami egyáltalán nem fájt. Ezután 5 perces fájásaim lettek, pikk-pakk kitágultam. De a fájások nem erősödtek és a méhszáj pereme nem tünt el. Kaptam oxitocint, meg a ctg -t feltették rám. Így az ágyon fekve kellett maradnom.A fájások elkezdtek erősödni, viszont Zsezske felcsúszott a gyomrom felé ...Na, forognom kellett-jobbra-balra...komolyan:én azt hittem belehalok...egybefolytak a percek-órák....a dokim mindentől elzárkózott, mondván ki lehet ezt bírni(na persze, nem tudom hányat szült Rolling Eyes)
Este 10 re született meg Zsezsi, vákummal...belőlem meg kinyomta a doki...senkinek sem kívánom!!! Életem egyik legmegrázóbb élménye volt!

Ha mégegyszer lesz bébim, akkor tutira KÉREK érzéstelenítést...
Vissza az elejére
evinene

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 10, 00:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

én csak annyit akarok írni hogy nagyon alacsony inger küszöbbel az élet úgy hozta hogy kétszer is simán semmi nélkül se vágás se varrás szüljek de bizti kértem volna ha nem tágulok annyira valamit én is

Évikémnél meg sajna még jobban nem így alakultak a dolgok
Viszont a spinálisnál van kockázat mert ha nem jól szurnak lebénulhat az ember illetve a légzése is leállhat ezt csak azért mondom mert az egyik ismerősöm így szült és majndnem ráment pedig akik csinálták gyakorlott emberek voltak és magasan szurtak és a tüdeje akadozni kezdett hát ahogy elmesélte csak aneszteziológus lélekjelenléte mentette meg mert rögtön észre vette hogy bibi van

[^]  
Vissza az elejére
framo

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 09, 23:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hali!
Azt kívánom,mindenki úgy szülhessen,ahogy azt eltervezte! Én mindhárom gyermekemet természetes módon kívántam világrahozni, és hála az égnek (meg persze a picikéimnek), ez sikerült is. Bár az elsőt 7, a másodikat 10, harmadik babámat 13 óra alatt sikerült megszülnöm, egyetlen percre sem jutott eszembe,hogy lehetne fájdalom nélkül is. Én otthon vajúdtam,mindig a "kétperceseknél" indultam a kórházba,mert pont ez az a hely,amitől eleve lever a víz. Otthon viszont a fájások ellenére nyugodt tudtam maradni,hisz bármit csinálhattam,ami jól esett,és ezért nem tűnt annyira hosszúnak (főztem,mostam,takarítottam,többször fürödtem,stb.). Ha valaki azt hinné,biztosan nem is fájt,annak elmondom,hogy több orvos,miután látta a gépen a méhösszehúzódások erejét,próbáltak rábeszélni,hogy legalább a gázt használjam. De nem kérkedni szeretnék,hanem bátorítani azokat a kismamákat,akiknek hasonló vágyaik vannak a szülést illetően,hogy higgyenek magukban,és a gyermekükben, MEG TUDJÁK CSINÁLNI! Én újra így tennék...
Vissza az elejére
mamagi

HozzászólásElküldve: 2007, Jan. 08, 15:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Annyira féltem a szüléstől, hogy eredetileg még a császárt terveztem Embarassed , de legalábbis EDA-s szülést. De egy baba-mama kapcsolatanalízissel foglalkozó szakember azt tanácsolta, ne tegyem, természetesen szüljek.
Este hétkor jöttek a hárompercesek, éjfélkor bementünk a kórházba, a fájásokat átlélegeztem, a vajúdás így nem viselt meg. A dokim szabin volt, aznap reggel indult volna Horváthországba nyaralni, így csak fél ötkor hívták be.
Burkotrepesztett, és beadott vmi. gyorsítót, amitől elöntöttek a fájdalmak. Az addigi nyugis, szép vajúdás egy csapásra borzadályba ment át.
Gyorsan jöttek is a tolófájások, csakhogy nem zökkent át a baba feje, így a doki nem engedett nyomni, így kb. tizenöt tolófájás elengedtünk a semmibe. Szó szerint fetrengtem a kínoktól, de hang nélkül végigcsináltam.
A vége felé már hallucináltam, bordó kockák úsztak a szemem előtt.
De megérkezett a kicsi fiam egészségesen Razz

Talán, ha a doki nem barmol bele a szép tempóban haladó folyamatba, nem szenvedtem volna ennyire a végén.

Még a szülés előtt, a biztonság kedvért rákérdeztem az EDA-ra. De sajnos éppen nem az a műszak volt bent a klinikán, amelyik meg tudta volna csinálni. Confused

De azt még most sem tudom, hogyan döntenék a következőnél.
Vissza az elejére
timso.1980

HozzászólásElküldve: 2006, Dec. 03, 23:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Caitlin: szerintem ez az Eda és Spinál attól is függ, kinek milyen magas az ingerküszöbe. Én azt hittem bírom a fájdalmat, és nem akartam ilyen lehetőséget kihasználni, meg egyéb okok miatt nem is volt javasolt Nekem. Ehhez képest kaptam spinált a csaszi miatt, mert 12 órás vajúdás után sem tágultam.
Amikor a térdemet műtötték, EDÁ-t kaptam, és semmi panaszom nem volt. Mondjuk a 12 órás fekvést betartottam akkor is, meg a csaszi után sem kelhettem fel annyi ideig.
Vissza az elejére
ilka

HozzászólásElküldve: 2006, Dec. 01, 10:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kata, köszi!!!!

Amúgy meg ennek sosincs vége, folytatódik az oviban (a tiéd már szobatiszta?), az iskolában (a tiéd már tud folyékonyan olvasni?), a középiskolában ( a tiédet felvették már egyetemre?), unokákról (a te lányod férjhez ment már?) és így tovább. Elhatároztam, hogy én ebből már most kimaradok, szórakozzon ezzel más Wink

www.kep.tar.hu/ildimami (új)
www.gportal.hu/ilka
Vissza az elejére
L.Kata

HozzászólásElküldve: 2006, Dec. 01, 10:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ilka!
Teljesen egyetértek az utolsó mondataiddal!! Wink

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
ilka

HozzászólásElküldve: 2006, Nov. 28, 08:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

a lányaim császárral születtek, programozott volt, úgyhogy én tudtam, mire számítsak. Spinélis érzéstelenítőt kaptam, amivel végig ébren csináltam a szülést, és nekem inkábbb lelkileg volt nehéz, amikor kicuppantak a lányok a hasamból, olyan érzésem volt, mint amikor egész nap nem eszem, és fájó már az üresség a gyomromban. Lelkileg meg ez az egész hanyatt fekvős-kiszolgáltatottságos, de elég hamar megvoltak a lányok, így inkább az érzésemre, és rájuk figyeltem, hogy minél előbb meghalljam a hangjukat.

Utána viszont nagyon kemény, több napos fejfájásom volt, amit csak a vízszintes fekvés szüntet meg, gyógyszer nincs rá. Viszont egyből jöttek a lányok szopizni, úgyhogy sokat nem heverhettem (reggel 7-kor hozták őket és este 11-kor vitték el). Ezt kihagytam volna. Csak úgy adalékként, hogy a karácsonyt bent töltöttem és a férjem csak a folyosóig jöhetett, szóval a hangulatom a béka segge alatt volt. Igaz, hogy a csajok viszont kárpótoltak, de az első napokban el voltam foglalva a szorongásaimmal (tej, szoptatási pozíciók, egyedüllét), viszont az utolsó napra már összeszoktunk (hatodik napon jöhettünk haza).

Ehhez az igazi anya témához nem is akarok hozzászólni, mert ez kb. olyan, hogy csak az az igazi férfi, aki volt katona... Nevetséges, és azt tükrözi, hogy az embereknek muszáj mindenből versenyt csinálni, hogy jól érezzék magukat a bőrükben. Sztem.

www.kep.tar.hu/ildimami (új)
www.gportal.hu/ilka
Vissza az elejére
L.Kata

HozzászólásElküldve: 2006, Nov. 27, 14:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Én is EDA-val szültem,és nem kívülről szemléltem így sem a dolgokat! Smile Nekem már csak akkor adták be,amikor már eléggé felerősödtek,és sűrűsödtek a fájások,és kb másfél órát hatott az adag! Wink Ez pihi szempontjából jó volt,mert tudtam aludni egy kicsit! Very Happy Aztán mire jöttek a tolófájások,már ki is ment a hatása! Wink

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
noarozsa

HozzászólásElküldve: 2006, Nov. 21, 01:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én mind a kettőt kaptam edá-t és spinált is egyiktől sem fájt a fejem!
Mindkettő segített a maga módján!
Bendi 2006.06.12. 18:40, 2950g, 52 cm
[^]   Hanna 2010.05.21. 18:30, 3286g, 52 cm
[^]  
Vissza az elejére
morzsi

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 14, 21:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Caitlin!

Eda-nál nincs fejfájás, az a spinálisnál van, s ott nem szabad mocorogni ill. fejet felemelni.
Az edával még vajúdás közben sétálni is lehet (ha olyan fajtát kérsz és a kórházban tudják adni).

Nekem eda volt, és a doki javasolta, mert nem tágultam eléggé (lelassult a folyamat, és mives az eda-nak van izomlazító hatása, így jótékonyan segíti a tágulást is mellékhatásként) . Jó volt, mert nem fáradtam ki annyira, és mivel a tágulás mégsem ment, és császár lett a vége, csak egy nagyobb adagot kellett bekötni, nem akkor szúrni, vagy esetleg altatni.
Amúgy a szúrás nem fájt nagyon és gyorsan ment, 2 összehúzódás között. (Mondjuk a doki említette, hogy akiknek szűkebb a csigolyák közti terület -enyém határeset- ill. több husi van a hátukon, azoknak nehéz beszúrni)

Szóval én jól jártam végül az eda-val, de nyilván egyéni elbírálás mindig.
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 13, 19:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nikolette, így már értem, hogy mi a helyzet. Wink
Itt is voltak ilyenek is, akik abszolult nem működtek együtt a dokival. Confused

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 13, 18:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nikolette, ahol én szültem, ott nem volt lehetőség EDA-ra, így én is a "baromi büszke" anyukák sorába tartozom. Ezzel a szóhasználattal, egy kicsit sértve is érzem magam.
Sohasem akartam és szerencsére nem is volt szükség ilyenfajta érzéstelenítőre. Olyan ez, kicsit durva hasonlattal élve, mint a fogorvosnál. Van, aki érzéstelenítés nélkül tömeti be a fogát és van, aki nem. Szerintem nem különb azzal senki sem, hogy mivel szül, vagy mivel nem.
Gondolom, nem így szántad a mondanivalódat, de az írott szöveg sokszor többéleképpen értelmezhető.
Ja, és ha szülök megint, mert szándékomban áll, megint nem fogok élni az EDA-val.
De ez a saját véleményem, és ezzel nem akarom azt kifejezni, hogy gyáva az, aki EDA-t kér. Csak nekem személy szerint így is jó élmény volt a szülés, mégha fájdalmas is volt így.
Egyik gyereknél sem üvöltöttem, pedig nem kis súllyal született egyik sem, volt is mit fércelnie az orvosnak. Wink
Nálunk is voltak persze olyan anyukák, akik üvöltöttek, de ez nem minden fájdalomcsillapító nélkül szülő nőre vonatkozik.

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
tundervirag

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 20, 20:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Két gyereket szültem eddig természetes úton. Az egyiket EDA nélkül, a másikat EDA-val. Az EDA beadása teljesen profi volt, nem fájt és nem volt semmilyen mellékhatása. Ugyanakkor egy kicsit becsapva éreztem magam, mert a hatását csak a kitolási szakaszig időzítik, hogy a szülő nő érezze, mikor kell nyomni. Mivel másodig szülésnél éltem vele, volt összehasonlítási alapom: sokkal-sokkal erősebbek voltak a tolófájások EDA-val. Szóval, a véleményem szerint, az éljen az EDA adta lehetőséggel, aki nem bírja a hosszabb időn át tartó, kevésbé intenzív fájásokat. A végén a tolófájást igyse-úgyse lehet megúszni.
Vissza az elejére
Caitlin

HozzászólásElküldve: 2004, Aug. 09, 20:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Most láttam a www-dnél a képeket a piciről! Annyira tündéri!!! Smile
Egyébként én is arra jutottam, hogy talán egy bizonyos mértékű fejfájás, vagy viszketés csak jobb... Wink
Vissza az elejére
mocorgo1

HozzászólásElküldve: 2004, Aug. 09, 16:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tényleg megéri az EDA, pedig a beadás nekem majd' egy órán át tartott, mert nagyon szorosan vannak a csigolyáim, a doki ki is volt akadva. Rengegegszer megbökték a hátam, mire sikerült beadni. Ketten fogtak le, hogy ne mozduljak meg, amikor jön a fájás.

De ajánlom Neked is, még ha lesz mellékhatésa is (fejfájás, viszketés).
Vissza az elejére
Caitlin

HozzászólásElküldve: 2004, Aug. 09, 14:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagyon köszi!!! Very Happy

Arra már gondoltam, hogy biztosan nem kellemes amikor beadják. Shocked Viszont kérdés, mi a rosszabb: pár perc fájdalom, utána meg jó, vagy végig kínlódni. Confused
Főleg, hogy sokszor nem lehet előre megjósolni, mennyire lesz sima a szülés.
Gratula a babához!!! Very Happy Very Happy Very Happy
És Neked is nagyon köszönöm, sokat segít a véleményetek abban, hogy sajátot is kialakíthassak! Cool
Vissza az elejére
mocorgo1

HozzászólásElküldve: 2004, Aug. 09, 10:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

én EDA-val szültem a kisfiamat, számomra csodálatos volt, addig amíg meg nem kaptam (3 órát anélkül vajúdtam, egy perces fájásokkal, nekem egyből egy percesekkel indult a dolog), baromira szenvedtem. Az EDA után, hatalmas fájásokkal a CTG szerint, még aludni is tudtam a szülőágyon, semmit nem éreztem. Végül császár lett, nem kellett altatni sem. Nem volt másnap fejfájásom, semmi mellékhatás nem volt, sőt, 2 napig bent maradt a tű és adagolták továbbra is. Ami azért volt jó, mert irtóra fájt a sebem. Végül 11 óra vajúdás után toltak a műtőbe, mert nem tágultam. Ennyit nagyon durva lett volna zsibbasztás nélkül kibírni. Ráadásul ha hüvelyi szülés lett volna, akkor EDA nélkül, hosszú vajúdás után, nem is tudom, lett volna-e erőm kitolna a babát.

Egy negatívum azonban volt: a beadás, na az nagyon fájt, nehezen tudták beadni, ráadásul akkor már egy perces fájásaim voltak és mozdulatlanul kellett maradni.

De megérte, én nem akartam hősködni, a fogtöméshez is kérek zsibbasztás, szvsz ez ugyanaz. Miért szenvedjünk, ha van rá mód, hogy fájdalom nélkül szüljünk?
Vissza az elejére
Caitlin

HozzászólásElküldve: 2004, Júl. 23, 23:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jajj, Bea, most nagyon megnyugtattál ám... Very Happy Én is erre gondoltam, mert a szomszédom is kért epidurálist, és nem igazán panaszkodott, legalábbis nem annyira mint a normál módon szülők... Shocked
Köszönöm a megerősítést!!! Very Happy Very Happy Very Happy
Vissza az elejére
Bea

HozzászólásElküldve: 2004, Júl. 23, 22:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Az első szülésem maga volt a csoda. Nem volt EDA, minden ment a maga útján, fantasztikus élményként élte meg a férjem és én is, még ott a szülő ágyon mondtam, hogy jöhet a következő, jött is 14 hónap múlva. Ehhez azért még annyit, hogy éjszaka volt, egyedül én szültem, így a szülésznő, a doki és a férjem is csak velem foglalkoztak.

Második szülés. Minek EDA! Az első fájástól a végéig max 3 óra volt, de életem legszörnyűbb 3 órája. Telt ház a szülőszobán, már a vajúdóban is tolófájásos anyuka volt, vadidegen apukák rohangáltak vadidegen szülő anyukák között, 1 szem szülésznő, aki ügye azt se tudta kihez rohanjon, leginkább üvöltözött, hogy ne fészkelődjek, mert ketté van törve az ágy, és nem csak az újszölött érkezik a földre, de még én is rázuhanok....poklok pokla

A harmadiktól ezek után rettegtem, én a szülőszobában mondtam, hogy az utolsó szó jogán kérek. A Rókusban úgy csinálják, hogy bekötik, megy beléd a teszt adag, de a toló fájásoknál abba hagyják, így azt már teljesen érzed DE, addigra nem vagy hulla, nem fáradtál ki teljesen, sőt oda tudsz figyelni, összpontosítani, a vajúdást végig nevetgéled, egyszóval én nagyon örülök, hogy mellette döntöttem. A férjemet se viselte me annyira, hiszen nem azt nézte órákon keresztül, hogy szenvedek és nem tud segíteni, hanem együtt röhögcséltünk, beszélgettünk. Ja! Olyannyira oda tudtam figyelni a kitolásra, hogy még gátmetszés sem kellett!

Szerintem egyszer érdemes kipróbálni!
Caitlin

HozzászólásElküldve: 2004, Júl. 23, 20:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen, a vegyes tapasztalatok miatt megint csak nehéz a helyzet Confused
Én azért szeretnék egy picit 2-3 éven belül, ezért vacilálok.
De azt is hallottam, hogy van olyan kórház, ahol nem adnak epit a nap 24 órájában...
Én mindenesetre ezt a megoldást szeretném, hacsak nyomós indokkal el nem tántorít valaki időközben Smile
A viszketés meg azért csak jobb mint a fájdalom Wink
Vissza az elejére
Caitlin

HozzászólásElküldve: 2004, Júl. 23, 18:47    Hozzászólás témája: Epidurális- igen vagy nem? Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Anyukák!

Érdekelne a vélemyényetek az epidurális segítségével lezajló szülésekkel kapcsolatban. Cikkek tömegét olvastam el a témában, de úgy tűnt objektív leírást már soha nem találok. Confused
Az egyik orvos támogatja, a másik meg nem. Question
Szeretném, ha leírnátok a véleményeteket- esetleg tapasztalatokat.
Ma éppen egy jó tapasztalatot olvastam valamelyik fórumon Very Happy
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés