Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Ápolási díj

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Mindenkinek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
GoldnerIbolya

HozzászólásElküldve: 2009, Márc. 21, 11:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Andrea71 írta:
Üdv Mindenkinek

Ha esetleg valaki tudja legyen szíves válaszoljon!
Kérdés:18 éves a nagyfiam mozgáskorlátozott és beszédhibás,igényeltük az ápolásidíjatElutasítást kaptunk.Akkor kikaphat és kinem??Ki rászoruló és kinem??

Kedves Andrea!
A szociális tv. szabályozza a jogosultságot. Az ÖK meg kellett indokolja miért utasította el.
Állandó felügyeletre szoruló, önmagát ellátni képtelen súlyosan fogyatékos, vagy krónikus betegekre tekintettel lehet ápolásidíjat megállapítani.
További részleteket ld a portálunkon:
http://ecsje.hu

Üdv.
Ibolya
ÉCSJE elnök
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
GoldnerIbolya

HozzászólásElküldve: 2009, Márc. 21, 11:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

GoldnerIbolya írta:
Az ápolási díj miatti gyűjtést újra kezdjük. ld. portálunkat:
http://ecsje.fw.hu

A népi kezdeményezés sikeres volt. Összegyűlt megfelelő számú hiteles aláírás.
A T. Ház napirendjére kellett vegye.

De eredményt nem értünk el. Ezért népszavazást szeretnénk kiíratni.

Örömmel tudatom mindenkivel, hogy végre sikerült elindítani a portálunkat.
Végre sikerült megfelelő munkatársat találnunk. Az elmúlt 1 hónap azt mutatja, hogy szaktudása, szorgalma és a feladathoz hozzáállása megfelelő.

Remélem jól fogjátok tudni használni az általa kezelt portált:

http://ecsje.hu

Április végéig csak az ápolási díjjal kapcsolatos munkánkat fogja segíteni.

Az aláírásgyűjtés lezárulását követően munkánk nyilvánosságát és a többi feladatunk jobb ellátását kell segítse portálunk.

Szeretném felhívni mindenki figyelmét, hogy még 1 hónap maradt aláírásgyűjtésre. Akik gyűjtenek azok legyenek szívesek tájékoztatni hol tartanak a gyűjtéssel.

A gondozási díjjal kapcsolatos leveleket (kérdések, információk, panaszbejelentés, aláírásgyűjtés állása, stb.) erre a címre küldjétek:
gondozasidij@ecsje.hu

Ibolya
Vissza az elejére
Andrea71

HozzászólásElküldve: 2007, Okt. 04, 09:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdv Mindenkinek

Ha esetleg valaki tudja legyen szíves válaszoljon!
Kérdés:18 éves a nagyfiam mozgáskorlátozott és beszédhibás,igényeltük az ápolásidíjat /az én élettársam/a helyi önkormányzattól.Én nem tudom ellátni mivel elég nagy és emelgetni kell valamint ha orvoshoz visszük ő
szállítja mivel nekem nincs jogosítványom. Elutasítást kaptunk.Akkor kikaphat és kinem??Ki rászoruló és kinem??
Vissza az elejére
Christine

HozzászólásElküldve: 2005, Feb. 24, 09:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bazsa, az általad említett rendszerről már én is hallottam, de a nénikém nem ezt használja, a miénk sokkal jobb. Baj esetén ő is meg tudja nyomni a gombot, de ha nem tudja, mert pl. elájul, a rendszer automatikusan küldi a riasztást. Ha érdekel a dolog bővebben, e-mailben küldök infot.
Vissza az elejére
GoldnerIbolya

HozzászólásElküldve: 2005, Feb. 24, 00:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az ápolási díj miatti gyűjtést újra kezdjük. ld. portálunkat:
Vissza az elejére
GoldnerIbolya

HozzászólásElküldve: 2005, Feb. 24, 00:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

SM ügyben az ápolási díj jóval messzebb lévő segtség. Mert ma csak a súlyosan fogyatékosoknak JÁR, a tartós betegeknek adható az ápolási díj.
SM ügyben az SM egyesületek tudnak igazán tanácsot adni. Pl. Gáspár Zsuzsa.
Ide írhatsz Neki: gasparzsuzsa@freemail.hu
Ibolya
Vissza az elejére
Bazsa7206

HozzászólásElküldve: 2005, Feb. 24, 00:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Mindenkinek üdvözlet!
Örülök, hogy rátok találtam, mert a téma nálunk mostanság kezd aktuálissá válni. Édesanyám Sclerosis Multiplexben szenved, és egyre több odafigyelést, törődést, együttlétet igényel. A járása már elég bizonytalan és az állapota egyre romlik. Édesapám nem lesz mindig ott, hogy ellássa...
A hozzászólásokat átolvasva nem nézünk valami csodás jövő elé Crying or Very sad

Christine, amiről írsz az egy jó dolognak tűnik, de mi van akkor, ha elesik és elájul? Amilyen rendszerről én hallottam - bár nálunk még az sem elérhető -, annál egy gombot kell megnyomnia a betegnek.
Ez nekünk nem használható.

Tudnál írni valamivel több infot?
Bazsa
Vissza az elejére
GoldnerIbolya

HozzászólásElküldve: 2005, Feb. 22, 22:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Christine írta:
Sziasztok,

nekem idős és beteg nagynénimmel - aki még önellátó - voltak olyan jellegű gondjaink, hogy ki legyen vele, ki ápolja.
A nagynénim kapott egy karkötőt, amit éjjel-nappal hordania kell.

A karkötő jelzi, ha a nénikém leveszi, felveszi, ha elmegy otthonról, ha megjön haza, ha bármi baj történik vele, pl. elájul.
A nénikémnek csak annyi a dolga, hogy hordja. Kb. 2 hónapja használjuk és mind a nénikém, mind a családom teljesen elégedett. Mindenkinek ajánlom figyelmébe!!!

Igen ez egy lehetőség annak, aki ÖNELLÁTÓ, aki tudja mikor kell segítséget kérni.
Ez arra jó, hogy segítséget kérjen. A lakás bármely pontjáról hallható ha segítséget kér.
Angyalföldön is van. Ha kér jön a segítő.
Mi van, ha nem tud kérni, ha feleslegesen kér, ill. mikor kell nem kér.

És, akikről szó van - áp.díjjal kapcsolatban - náluk nem csak erről van szó. Őket el kell látni. Takarítani, főzni, mosni kell rájuk. Dolgaikat kell intézni, van, akit tisztába kell tenni, etetni, stb.

És ahol van is igen korlátozott számban.
Ibolya
Vissza az elejére
logikus

HozzászólásElküldve: 2005, Feb. 22, 18:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm, élnék a lehetőséggel!
Biztos sokaknak nagy segítség enne!
A mailcímemet megtalálod, köszi!Smile)
Olgi
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Christine

HozzászólásElküldve: 2005, Feb. 22, 17:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pesten lakunk, de ez a rendszer állítólag az országban bárhol elérhető. Ha gondolod, írok bővebb infot.
Vissza az elejére
logikus

HozzászólásElküldve: 2005, Feb. 22, 17:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez valóban csodálatos, de az a gyanúm, hogy valami írtó klassz helyen lakhattok, mert én itt Borsodban még csak nem is hallottam ilyenről.
De legalább Nektek jó, köszi az infót!Smile
Logikus
Vissza az elejére
Christine

HozzászólásElküldve: 2005, Feb. 22, 16:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

nekem idős és beteg nagynénimmel - aki még önellátó - voltak olyan jellegű gondjaink, hogy ki legyen vele, ki ápolja. Senki nem akarta vállalni, majd találtunk egy olyan céget, akik személyfelügyeleti rendszerrel foglalkoznak.
A nagynénim kapott egy karkötőt, amit éjjel-nappal hordania kell.

A karkötő jelzi, ha a nénikém leveszi, felveszi, ha elmegy otthonról, ha megjön haza, ha bármi baj történik vele, pl. elájul.
A nénikémnek csak annyi a dolga, hogy hordja. Kb. 2 hónapja használjuk és mind a nénikém, mind a családom teljesen elégedett. Mindenkinek ajánlom figyelmébe!!!
Vissza az elejére
GoldnerIbolya

HozzászólásElküldve: 2004, Nov. 11, 00:29    Hozzászólás témája: Népikezdeményezés diszkriminációmentes ápolási díjért Hozzászólás az előzmény idézésével

Az Értelmi sérültek és Családjaik Jogvédő Egyesülete népikezdeményezése aláíróívét
2004. október 20--án az Országos Választási Bizottság elfogadta .
Az OVB határozat november 9--én jogerős lett.

Cél a minimálbéres ápolásidíj

Kezdődhet a gyűjtés!
Gyűjteni csak a hitelesített aláíróívek másolatain szabad.
Minden szükséges információ elérhető lesz 3 napon belül itt:

vagy:
ecsje@freemail.hu

vagy:
36 30 5098364

Várjuk mindazok jelentkezését, akik a gyűjtésben segíteni akarnak.
Goldner Ibolya, elnök
Vissza az elejére
GoldnerIbolya

HozzászólásElküldve: 2004, Júl. 12, 11:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

logikus írta:
Várom az aláirandó ívet Ibolya!Smile

OK, kérnék e.mailben egy címet, ahová küldhetem.

És várok újabb jelentkezőket!
Ibolya
Vissza az elejére
logikus

HozzászólásElküldve: 2004, Júl. 12, 11:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hát igen! Össze kell fognunk!! Én az aláírásgyűjtésben tudok segíteni anélkül, hogy egyedül kellene hagynom a fiamat. Erre vannak dolgozó barátaink, nekik szintén barátaik és munkatársaik. Vannak a fiam barátnőjének!-na igen...van neki, bármennyire hihetetlen!-szal a barátnője iskolatársai, felnőtt nagykorú választójogokkal bíró emeberkék. Vannak üzletek, ahol otthagyva az ívet a vásárlók is aláírnák. Na és ugye a szomszédaim, lakótársaim, egészségügyben dolgozók, akik tisztelnek minket a több évi áldozatos munkánkért! Várom az aláirandó ívet Ibolya!Smile
Vissza az elejére
GoldnerIbolya

HozzászólásElküldve: 2004, Júl. 12, 00:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kampányterv:

Amit nem érdemes csinálni az egy egy napos megmutattuk magunkat, mert egy nap alatt elfelejtik.

Ne feledjük, aug. 31-re kell kész legyenek a koncepcióval. Eredetileg június 30-ról volt szó, és aug.-ig társadalmi vita. De ez utóbbi elmaradni látszik.
Addig teljes titok. Pedig a tv. a jogalkotásról előírja, hogy kezdetektől részt vehessünk.

Meg kell mutatni, hogy országszerte, összehangoltan!! egymásról tudva, egymásra hivatkozva!!

És permanensen.

Amiket eddig elhatároztam:
1) ha bemegyek a városba, ha forgalmas helyen utazom, hordom a hímzett polómat.
Gyönggyel a hátán
MAGYAR
KÖZTÁRSASÁG
RABSZOLGÁJA

Készül a70*100-as táblánk ( a nagy méretű színes betűim készen vannak)

Ezen
KÖZTÁRSASÁG-E
MAGYARORSZÁG?

NEM

RABSZOLGATARTÓÁLLAM!

eZZEL FOGOK POSZTOLNI OLYAN HELYEKEN, AHOL SOK A KÜLFÖLDI TÚRISTA.
Az elhaladóknak kis lapon lesz magyarázat mi is ez az egész.

Levél minden nagykövetnek, helyzetünk ecsetelése, és kérdés vajjon tartalmazza-e az országjelentés mindezt.

Levél Külügyminiszternek, akarja-e ezt a kampányt, és meddig.

Levél képviselőknek. Vajjon tudják-e, felfogták-e, hogy törvénytelen a 93/III-as nak az a §-a, hogy nyugdíjminimum.

Fel lehet osztani egymás között!
A http://mkogy.hu-n ott van minden képviselő e-mail címe (meg egyebek is) addig írni, míg nem válaszol.

A levelezők tudják a körlevél funkciót.
Nagy segítség lenne, ha valaki a levelező formátumába megírná ezt a képviselői címlistát.
Ezt egymásnak elküldhetnénk.

Én amerikai lobbistáktól tanultam. Elárasztani a postafiókjukat.
Összebeszélnénk és ugyanazon a napon küldenénk el az adott képviselőnek a leveleinket. Biztos észrevenné!

Legutóbb a Demszkynek írtunk néhányan
Smile
És nem lett köztéri Teleki szobor.
Az én barátnőim, meg logikus nem tudnak otthonról elmenni. De, akik tudnak, vagy másokat megkérnek, van egy csomó nyilvános, ingyen internet. Már vidéken is.

Meg kell kérni ismerősöket, barátokat, hogy szálljanak be.

Ha az idei költségvetésbe nem teszik be, akkor megint várhatunk. Az utolsó hónapost a *** el fogja törölni. Eredetileg is a jobb oldal tette a segélyek közzé.

Szal most kell felkössük a gatyát, és megszervezni, hogy ne rázhassanak egyenként le mindannyiunkat.
Ibolya
Vissza az elejére
GoldnerIbolya

HozzászólásElküldve: 2004, Júl. 12, 00:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

2001-ben szülőtársaim kértek fel legyek a bp-i ÉFOÉSZ elnöke.
Abszolút semmit tudóan vállaltam, hogy leszek. Kérték beszéljek a titkárral. Beszélgettünk s mondtam neki velem jól kijön. Toleráns vagyok sok mindennel. Egyet nem tolerálok csak. Lopni nem szabad.
Na jónak mondtam. Smile

Mepróbálta megakadályozni, hogy a listára kerülhessek. Nem sikerült.
A titkár azt mondta mi semmit sem kérhetünk, az ÉFOÉSZ elnöke (egy halom vastag aranyba öltözve!!!) mondta, hogy mi nem követelhetünk.

Én "programbeszédként" csak azt mondtam, ha engem megválasztanak tőlem sosem fogják hallani nem kérhetünk, nem követelhetünk.
Mert nekünk pont az a dolgunk, hogy gyerekeink érdekében kérjünk és követeljünk.

A "hivatalos" jelölttel szemben engem választottak meg.

Ez volt szombaton. Hétfőn bementem átvenni azt, ami nekem kell, átbesztélni hogyan tovább.

Este a Gyene úgy döntött levált.
Egyezkedés nem ment, megy a pereskedés, ügyészi átvilágítás, stb.

Tudnotok kell, hogy az összes nagy érdekvédő szervezetet még rendszerváltás előtt FENTRŐL hozták létre. Az állam finanszírozza,
Ezeknek egyetlen dolguk befogni a szánkat.

ÉFOÉSZ, MEOSZ, Vakok Orsz. Szöv. SINOSZ.

2 éve ÉFOÉSZ 140 millát kapott.
És mindenhol a Gyene ül ott, minden bizottség (Gogyatékosügyi Országos Tanács, meg a Hegedűs Lajos.

Írtam két nem kedves szót a listán, már is ott volt.
Írt a Libabőr, máris ott volt.
Amúgí többet nem láttam őt.
Olvasni persze olvas. Fehér Ház előtt találkoztunk legutóbb. Én a Békihez mentem. Ő az interpellációt el is mondta.
Hogy Hegedús mit keresett ott? nem tudom.

Nála is szóvá tettem, hogy elvették a családipótlékot.
Ő is támogatta, Gyene is.

Rájuk ne várjatok.

Nagyoknak se higgyetek!

Országos összefogás kell!
Folyamatos jelenlét kell!
Ne mondhassák, hogy egyedül ez a Goldner Ibolya nyafog.

Ibolya
Vissza az elejére
Caitlin

HozzászólásElküldve: 2004, Júl. 11, 22:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mióta rengeteget kutakodok a neten, sokszor külföldi oldalakon, egyre többször veszem észre magamon, hogy kielemzem a hazánk, és más országok közötti különbségeket. Very Happy
Asszem mi nem kis mértékben le vagyunk maradva... Confused És nem csak támogatásokban, munkában, hanem szinte mindenben. Crying or Very sad
És nagy általánosságban igaz, hogy fogd be a szádat, vagy különben nem tudom mi lesz... Ha őszinte vagy, akkor vagy kihasználnak, vagy kiutálnak. Sad
Vissza az elejére
logikus

HozzászólásElküldve: 2004, Júl. 11, 17:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ott látom a gondot, hogy szétaprózta a fogyatékosokat ez a sok "szervezet", és csak kevesen mernek igazán szólni az érdekünkben. Akik pedig megteszik, hát....közellenségévé válnak a többi lapulós vezető szemében! Very Happy Jól nézünk ki!Smile
Vissza az elejére
logikus

HozzászólásElküldve: 2004, Júl. 11, 17:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Próbáljátok ki! Én megtettem! kerestem jogvédő egysületeket a neten, de míly furcsa,.....nincs fórum! Viszont van email küldési lehetőségünk, amire vagy válaszolnak vagy sem! Most az én teljesen mozgáskorlátozott fiam, aki még kerekeszéken sem tud közlekedni, hol és kinek mondhatja el a gondjait? Na és hogyan ismerheti meg másokét? Milyen jogvédelem ez??
Ti tudjátok ez miért így működik? A MEOSZ-hoz küldött mélemre nem jött válasz, szal csak él bennem a gyanú!
Vissza az elejére
Caitlin

HozzászólásElküldve: 2004, Júl. 11, 17:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lányok, nekem van 24 órás netem, ha valamiben tudok segíteni, szóljatok nyugodtan!!! Very Happy
Petícióra nem gondoltatok még? Idea
Ha aláírást gyűjtenétek, és bevonnátok a médiát, akkor talán lehetne egy kisebb figyelemfelkeltő akciót indítani... Exclamation
Aláíráshoz pedig a papírok szét lehetne küldeni mindenkinek, aki szeretne segíteni, és helyben gyűjthetnénk a szignókat...
Vissza az elejére
GoldnerIbolya

HozzászólásElküldve: 2004, Júl. 11, 17:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

logikus írta:
Azzal élnek vissza, hogy minket elhagyhat apa, testvér, család, társadalom, mi akkor is tenni fogjuk a dolgunkat.....-de elég volt....

szia,
igen visszaélnek.
azzal is, hogy a mi alkupozicióink azok előre ismertek.

Előre tudni, hogy ha egyetlen Ft-t sem kapunk, akkor is tesszük dolgunkat, szemben a pénzért ápolóval.
Ő ugye azt mondja, ha nincs pénz nincs munka és odébbáll.

Hamarosan megfogjuk tapasztalni orvosaink odébbállását is.

De ugye mi nem állhatunk odébb, mert az unió más országában ápolásért többet fizetnek.

Amíg nem tudatosul a szomszédodban, barátaidban, gyerekeid osztálytársaiban, hogy ők
RABSZOLGATARTÓ TÁRSADALONMBAN élnek, addig nem számíthatunk az együttérzésükre sem.

Elég baj, hogy eddig mindenki csak azért panaszkodott, hogy rossz a szociális helyzetünk.

Rossz szociális helyzete oly sokaknak van ma még, hogy ez nem elgondolkodtató. (sajnos)

Arról viszont sokaknak érdemes gondolkodniuk, hogy akarnak-e olyan államban élni, ahol az állam szegi meg a feketén dolgoztatás tilalmát?
Ezt kell tudatosítani.

Amikor a modern társadalmak úgy döntöttek, hogy méltóan kell éljenek az önmagukat ellátni képtelenek is;
amikor a szülő bűntetőjogilag is felelős bármilyen gyermeke életéért;
amikor az ÁLLAM sok pénzt költ a magzatok védelmére,

ott nem tehetik csak az érintett családok kompetenciájává, a mit csináljon hozzátartozóival.

Ez közös teher kell legyen.

akit ingyen dolgoztatnak - ingyen, akarata ellenére - az bizony rabszolga.

És nem akarok egy "szabad" társadalomban rabszolgaként élni.
Ibolya
Vissza az elejére
logikus

HozzászólásElküldve: 2004, Júl. 11, 14:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Azzal élnek vissza, hogy minket elhagyhat apa, testvér, család, társadalom, mi akkor is tenni fogjuk a dolgunkat.....-de elég volt....
Vissza az elejére
logikus

HozzászólásElküldve: 2004, Júl. 11, 13:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönjük megértő szavaidat és kérünk, hogy beszélj rólunk, mert sokan nem ismerik ezt a problémát! Akiket pedig érint, bizony kevesek engedhetik meg maguknak a net hozzáférést! Egyetlen kommunikációs eszközöm nekem is. Így értük , helyettük is szólok! Ismerem a barátnőd gondjait, élem ezeket a dolgokat..nekem annyi a Nyár, mint a tél-nincs különbség, max nyitvatarhatom az ablakomat! 15 éve se nyaralás, se szabadság, se kikapcsolódás anélkül még pár órára sem, hogy nyugodt legyek, mert aggódom közben is. Közben el kellett látnunk agyvérzéses anyósomat is, mert bizony érte sekisem merte feláldozni a munkahelyét a családból. Felváltva gondoztuk öten, két szaknővér és a család, mégis nehéz volt. Ugyanakkor ezeket a teendőket egyedül látom el a fiammal, ameddig csak bírom! Én bírni fogom! Very Happy Embarassed-ni nem nekem kell azt gondolom! Minden tiszteletem a barátnődnek, mert mélyen tud szeretni és ezt használja ki társadalmunk! Crying or Very sad
Logikus
Vissza az elejére
Caitlin

HozzászólásElküldve: 2004, Júl. 11, 13:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Lányok!

Egyik barátnőm huszonévesen gondozza a 70 körüli mamáját. Sad Kétóránként kell gyógyszerezni, plusz evés ideje is meg van szabva, így ez a lány évek óta nem tud se dolgozni, sem pedig szórakozni. Confused
Azt hiszem kevés huszonéves szánná erre az életét, de van aki megteszi. Exclamation
Én nagyon tisztelek minden olyan szülőt aki vállalja a gyermekét és nem rakja be egy személytelen intézetbe!!!
De sajnos hazánkban anyagi szempontból nem tisztelik az ilyen embereket. Embarassed Remélem sikerül valamit elérnetek! Exclamation
Vissza az elejére
logikus

HozzászólásElküldve: 2004, Júl. 11, 10:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdv Mindenkinek!
Örülök, hogy rátaláltam erre az oldalra. Örülök, mert így sok más család is megtudhatja, milyen áldatlan helyzetbe kerülnek az otthoni ápolók. Tudom sokakat nem érint ez, de azt gondolom hogy kis fantázia kell hozzá és el lehet képzelni. Akkor talán az egészséges gyermeküket nevelő szülők is mellénk állnak Ibolya és nem kell hiába kiabálnunk , mint a német nőknek! A szomszédos Osztrák nők nem kiabálnak!! Az a szörnyű, amikor ilyet egy nő, anya mond!! Pedig előfordulhat a baj bárki gyerekével, unokájával....nem mindenki képes a gyermekét intézménybe adni, inkább lemond az életéről, de ezért talán nem kellene belénk rúgni és megalázni minket! Egyedül gondozom a 28 éves izomsorvadásos fiam 20 éve. 15 éve vagyok ápolásin. Itt az ideje, hogy elismerjék áldozatos munkámat! Csatlakozom tehát hozzátok kedves szülőtársaim!
Vissza az elejére
GoldnerIbolya

HozzászólásElküldve: 2004, Júl. 11, 02:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Katamam olvastam az indexes üzeneted.
Nagyon sajnálom, hogy valahol elakadt a kapcsolat. A válasz e-mailemre nem jött semmi jelzés.
Pont mikor itt volt (?) a csapat, akkor nem tudtam elmenni.

Nagyon örülnék, ha lehetne élménybeszámolót olvasni. Esetleg eredményeket.
üdv.
Ibolya
Vissza az elejére
GoldnerIbolya

HozzászólásElküldve: 2004, Júl. 08, 11:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen vegyes érzelmekkel olvastam a tudósítást Göncz Kinga csatlakozásáról.

Egy hónappal ezelőtt még ő volt az etalon!

De.

Hosszas kísérletezés után végre fogadott. Egy 1/2 órát beszéltünk az ápolási díjról. Miért jár nekünk a minimálbér. Egyet is értett, csakhogy a pénz.
És azt is közölte, hogy kiabálhatunk. Belefér, no money. A német nők is évtizedek óta kiabálnak, mondta ő.

Egy mondatban rátértünk az éppen futó peremre - megtagadtam a környezettanulmányt, ezért 2002 óta pereskedünk a nekem járó ápolási díjért. Akkor kapásból vágta, hogy a KT nem jogos.

Nemrég láttam egy levelet:
Ő és Vojnik írta alá. A címzett az Esély Min. elnöke.

Azt panaszolják, hogy ez a Goldner Ibolya állandóan a nyakukra jár.

És leírták, hogy a szociális helyzet felmérésének legjobb eszköze a KT. Ezt pár nappal azután írta alá G.K., hogy beszéltünk.

Innentől kezdve, a mellénk állása, egy hányinger.

A hitelességhez sajnos ez is hozzátartozik.

Beszéltem a Vojnikkal is.
Megkérdeztem hogy most akkor a nagy egyetértésből mi lesz. Majd beszélgetnek róla, mondta.
Közöltem erre szükség nincsen, az idei költségvetésbe vegyék be a fedezetet. Most elég volt, és keményen fellépünk.
Lássuk a kampányt mondta cinikusan.

Csakhogy illúzióitok ne legyen.

Sokat segítene, ha nem kellene ide is leírnom az összes kampány tudnivalót. Meg , amit mi ápolásiról gondolunk, amit eddig tettünk.

Hírforrások ezügyben:
a már jelzett portál
http://ecsje.helyhir.hu

az eselyegyenlosegi-primlista

az indexes fórum:
http://forum.index.hu/Article/.....?t=9108473

és az internetes petició:
www.peticio.hu/?id=634

ez július 10--én zárul
Ibolya
Vissza az elejére
GoldnerIbolya

HozzászólásElküldve: 2004, Júl. 08, 10:18    Hozzászólás témája: Ápolási díj Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdvözlök mindenkit!
Goldner Ibolya vagyok, az Értelmi sérültek és Családjaik Jogvédő Egyesülete elnöke. (1592 Budapest Pf 525) 36-30-5098364 ecsje@freemail.hu

Egyik kiemelt - azaz a legkiemeltebb témánk - az ápolási díj.

Örömmel olvastam a felmegyek a miniszterhez akciót. Jelentkeztem is, de valahol megszakadt a kapcsolat.

Elolvastam az ápolási díjjal kapcsolatos kéréseket is.

Egyrészt nagyon örülök, hogy végre nem vagyok egyedül. Másrészt nem teljesen értek egyet a kérésekkel.

Azt gondolom, hogy nem teljesen jó a megközelítés.
Azzal egyetértek, hogy a havi 20-n ezer Ft miatt szociálisan igen rossz helyzetben vagyunk. Azztal nem értek egyet, hogy a szociális helyzetünkön kellene javítani.

Azért vagyunk szociálisan rossz helyzetben, mert nem kapjuk meg a NEKÜNK JÁRÓ MUNKABÉRÜNKET!
hA A MUNKABÉRÜNKET MEGKAPNÁNK NEM LENNÉNK SZOCIÁLISAN ROSSZ HELYZETBEN!!!!

Mert hogy is néz ez ki?

Magyarországon mindenkire a Magyar Alkotmány érvényes.
Azaz:

aki önmagát ellátni képtelen állapotba kerül, arról a magyar állam köteles gondoskodni, köteles ellátását megszervezni.

aki önmagát ellátni képtelen azzal szemben a családjának (felmenők, lemenők!!!) tartási kötelezettsége van. Tartási, azaz pénzbeli. Tehát ha valaki pl. beadja intézetbe rokonát, akkor fizetnie kell az ellátásért (nem is keveset).

DE a családoknak egy életen át MUNKAVÉGZÉSI, ELLÁTÁSI kötelezettsége nincs. NINCS

Akik otthon ápolnak, azok az államtól vállalják át a feladatot, ezért nekik - diszkrimináció mentes BÉREZÉS jár.

Aki, ma Magyarországon naponta legalább 8 órát, hetente legalább 40 órát dolgozik, annak SENKI sem fizethet minimálbérnél kevesebbet.

Aki ma Magyarországon valakit dolgoztat, és ezért neki nem fizet, az feketemunkát végezet. Ha az állam csinálja, akkor ő a feketemunkáltató!

Akit úgy dolgoztatnak, hogy a munkájáért nem fizetnek, akit alkotmányos jogaiktól megfosztanak, az RABSZOLGA

Ez igaz függetlenül attól, hogy hol és mikor történik.

Ma Magyarországon kb. 50-60 ezer, évtizedekig ingyen dolgoztatott személy, RABSZOLGA él.

Tehát Magyarország nem Köztársaság, hanem

RABSZOLGATARTÓ ÁLLAM.

További részleteket, beadványaimat ld. nálam:

Szeretném, ha csatlakoznátok a most indított kampányunkhoz. Ha átvennétek a kampány elemeinket.

Minimálbért az alanyi jogon ápolóknak!
Ibolya
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Mindenkinek Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés