Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Családinet Játszóház

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Mindenkinek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Evicike

HozzászólásElküldve: 2009, Máj. 04, 12:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Dugó dobás

Játszhatja 4 éves kortól – 3 és 21 gyerek.

Kellék: Legalább 6 parafa dugó, egy kosár vagy ládika. d
Dobóvonalat jelölünk ki, melyre az első gyermek rááll. Nem messze egy kosarat helyezünk el. A dugókat egyenként kell a kosárba beledobni. Mindenki megjegyzi, vagy valaki jegyzi, hogy hányat dobott be. Ha már mindenki dobott, akkor versenyezhetnek az ugyanolyan pontszámot elértek egymás között. Az nyer, aki a legtöbb dugót dobta be a célba.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Evicike

HozzászólásElküldve: 2009, Ápr. 24, 11:36    Hozzászólás témája: Játszunk dalban Hozzászólás az előzmény idézésével

TÁNCOLTATÓ

Cini-cini, muzsika!
Táncol a kis Zsuzsika.
De neki nincsen párja,
Egyedül kell, hogy járja.
Egyedül, egyedül,
Míg a párja megkerül.

Sepsiszentkirály (Háromszék)

LOVAGOLTATÓ

Gyí te, gyí te, kis paripa!
Hátadra ül a katona.
Jól megfogja a gyeplődöt,
Hogy ne vessed le majd őtöt.
Ej-haj, ágaskodva
El is szalad már!28

Uzon (Háromszék)

LOVAGOLTATÓ

Láng, láng, kicsi fa.
Majd-majd valaha
Belülem is lesz egy kicsi
Lovas katona.

Lebben a sörény.
Fére, kis legény!
Árkot, bokrot, mint a madár
Átugratok én.

Aki nem tudja
Ceppelpolkát járnia,
Jöjjön hozzám egy órára,
Majd megtanulja!

Pécs (Baranya)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Evicike

HozzászólásElküldve: 2009, Márc. 03, 12:03    Hozzászólás témája: Mi tartozik össze? Hozzászólás az előzmény idézésével

Mi tartozik össze?Egyszerű koncentrációs játék kisgyerekeknek.

Kellékek: Cipős doboz vagy papírskatulya, mindenféle apró tárgy, pl. gombok, játék figurák, építőkockák.

Ehhez a játékhoz egy cipős dobozt vagy bármilyen dobozt alakítsunk át kincses ládává. Kisebb tárgyak tarkabarka gyűjteményét helyezzük el benne, az a fontos, hogy mindenből kettő legyen; két gomb, két játékautó; két állatfigura, két építőkocka; két kis pénzérme, két cérnaordó, két játékkártya stb.

A gyerek feladata, hogy keresse meg az összetartozó részeket. A játékszabályban meghatározhatunk színeket, anyagokat is: „Keress ki mindent, ami piros!”, Keress ki mindent, ami fából van!”

Kis segítséget is adhatunk azzal, hogy egy-egy tárgyat magasra tartunk, és megkérjük a gyereket, hogy keresse meg a hozzátartozó tárgyat.

A játéknak valószínűleg nem akkor lesz vége, amikor kiürül a kincsesláda, hanem akkor, ha a gyerek a tartalmát visszarakja és újraszortírozza.
Vissza az elejére
Evicike

HozzászólásElküldve: 2009, Feb. 19, 23:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

quote]Szia Evicike, én is köszönöm Smile

Már el is olvastam kettőt, nagyon kedvesek! (Megjegyzést is tettem... Smile)

Szép napot! Smile[/quote]

Köszönöm, gyere gyakrabban, én is voltam nálad, megnéztelek, szép családod van- Gratulálok, és írj...

Éva
Vissza az elejére
szaboveronika13

HozzászólásElküldve: 2009, Feb. 19, 13:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Evicike írta:
…Hosszú téli estéken
Kukoricát morzsolgatunk,
Közben vígan dalolgatunk,
A jókedvünk is megjött már,
Itt a farsang áll a bál.

Mert lehet játszani olcsón, változatosan, természetes anyagokkal.
Hozzatok minél több általatok készített, tervezett, jól bevált ötleteket, amellyel hangos nevetést, vidámságot varázsoltatok magatok köré.
Én is segítek…
Szia Evicike, én is köszönöm Smile

Már el is olvastam kettőt, nagyon kedvesek! (Megjegyzést is tettem... Smile)

Szép napot! Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Evicike

HozzászólásElküldve: 2009, Feb. 19, 11:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönjük Veronika, a látogatás kölcsönös:

http://evicike.blog.csaladinet.hu/

szaboveronika13 írta:
Sziasztok!

Ha nem teljesen témába vágó, elnézéseteket kérem, de valahol, a (tan)mesélés is játék, nem ?

Szívesen ajánlom figyelmetekbe saját meséimet, alapul véve azt a gondolatot, miszerint: meséből sosem elég!

Ha Ti is így gondoljátok, látogassatok el a blogomra:
http://angyalka-babamesei.blogspot.com/

Jó szórakozást Smile
Vissza az elejére
szaboveronika13

HozzászólásElküldve: 2009, Feb. 17, 19:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Ha nem teljesen témába vágó, elnézéseteket kérem, de valahol, a (tan)mesélés is játék, nem ?

Szívesen ajánlom figyelmetekbe saját meséimet, alapul véve azt a gondolatot, miszerint: meséből sosem elég!

Ha Ti is így gondoljátok, látogassatok el a blogomra:
http://angyalka-babamesei.blogspot.com/

Jó szórakozást Smile
Vissza az elejére
Evicike

HozzászólásElküldve: 2009, Feb. 09, 11:45    Hozzászólás témája: Furfangos torta Hozzászólás az előzmény idézésével

Kellék: 12 gyufaszál

A tizenkét gyufaszálat körbe rakjuk. Némi fantáziával el lehet képzelni, hogy ez egy tizenkét szeletbe vágott torta. Egy megjelölt szál – pld. az, amelyiknek letörjük a fejét – képezi az illendőségből a tálon hagyott utolsó szeletet, tehát a játék végén ott kell maradnia.
A többit a két játékos felváltva, tetszés szerinti számban – de egyszerre minimum három szálat – elveheti.
Ebben a játékban az a feltétel, hogyha egynél több szálat veszünk el, annak a két vagy három kiválasztottnak egymás mellett kell feküdnie.
Akinek a nyakán marad az „utolsó szelet”, az vesztett.
Valamivel egyszerűbb a dolog, ha nem egy előre megjelölt szálat kell meghagyni, hanem egyszerűen kimondják, hogy „az utolsó szál” a vesztesé.
[^]  
Vissza az elejére
Evicike

HozzászólásElküldve: 2009, Jan. 29, 17:16    Hozzászólás témája: Uszonyokat az asztalra! Hozzászólás az előzmény idézésével

Uszonyokat az asztalra!
Különösen jókedvű halfogójáték.

A gyerekek sorba állnak az asztal mellett, és mindkét kezüket az asztallapra fektetik. Apa vagy anya a tenyerével könnyedén végigsimítja őket, és közben ezt mondja: „ A halárus friss halat halászik. Egész nap halászott, mégsem fogott egy halat sem” Mialatt az utolsó egy-két szót lehetőleg elnyújtva kimondja, a gyerekeknek vissza kell rántaniuk a kezüket az asztalról, amilyen gyorsan csak tudják.

Apa vagy anya aztán: „Most megfogott egyet!” felkiáltással elkapja annak a kis álmodozónak a kezét, aki nem kapta el elég gyorsan.
Ennek a halacskának sajnos ki kell állnia a játékból. A többiek tovább játszanak, míg végére csak egy gyerek marad.
A győztes kap valami apró jutalmat.
Vissza az elejére
Evicike

HozzászólásElküldve: 2009, Jan. 22, 13:24    Hozzászólás témája: Mire adunk? Fára vagy vasra? Hozzászólás az előzmény idézésével

Mire adunk? Fára vagy vasra?

Játszhatja: 4 éves kortól 5-20 gyerek
Kellék: Olyan ház, ahol fa és vas, pld. asztal, kerítés, szerszám van.

A gyerekek szétszórtan helyezkednek el. Egy gyerek a fogó, akitől a többiek megkérdezik: „Mire adunk? Fára vagy vasra?” Aszerint, hogy a fogó, mit válaszol, menekülés közben igyekeznek valami fát vagy fémet megfogni.
Akinek ez sikerül, az nem fogható meg. Egyszerre csak egy gyermek foghat meg egy tárgyat.
Vissza az elejére
Evicike

HozzászólásElküldve: 2009, Jan. 15, 17:33    Hozzászólás témája: Nevettető játék Hozzászólás az előzmény idézésével

Nevettető játék

„Pipám, pipám, perdikám…”

Kiolvasóval sánta pipást választanak. A sánta pipás a sor elejére áll, a többiek a háta mögött sorakoznak fel. A sánta pipás féllábon körbeugráltja őket:
- Mit ettél ma?
- Sós kenyeret!
- Mit ittál rá?
- Hideg vizet!
- Min állsz?
- Cserépen!
- Min lebegsz?
- Levélen!
- Nézz az égre!
- Nem nézek!
- Köpj a földre!
- Nem köpök!
- Adj, a pipámba tüzet!
- Adok! Adok!
Ha a kihívott játékos elneveti magát, felnéz, lenéz, akkor ördög; ha nem, angyal lesz.
A sánta pipás jobbra az angyalokat, balra az ördögöket állítja, majd elkiáltja magát:
Az angyalok simogassanak, az ördögök csipkedjenek!
Azzal fel-alá fut a sorfalak között.
Új sánta pipást választanak…-
Vissza az elejére
Evicike

HozzászólásElküldve: 2009, Jan. 13, 17:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pont a lényeget felejtetted el:

Az így szólna:
Szabad az én galambomnak egy pár csókot adni!
Vissza az elejére
kokuszpok2

HozzászólásElküldve: 2009, Jan. 12, 20:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Evicike írta:
Elvesztettem zsebkendőmet, megver anyám érte,
Megkapta jegy szőke legény, csókot kíván érte.
De jő nékem ideaggya, megcsókolom érte,
De jő nékem ideaggya, megcsókolom érte.

Igen, érdekessége ma, hogy az 1930-as évek végén Bartók, Kodály, Ortutay-ék által elkezdett népzenei gyűjtés egy része, és "Pátria" néven vált ismertté.
Szórakoztató dal, játék, mi is játszottuk. Számtalan változata van, ez az erdélyi…

Nem is tudtam, h több változata is van...

Én így emlékszek rá:
Elvesztettem zsebkendőmet, szidott anyám érte
annak aki megtalálja, csókot adok érte
szabad péntek, szabad szombat, szabad szappanozni

És tovább elfelejtettem... Sad

Az adj király katonát is sokat játszottam gyerekkoromban napköziben, tök jó volt, pláne, h most eszembe jutott Laughing
Vissza az elejére
Evicike

HozzászólásElküldve: 2009, Jan. 09, 09:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Elvesztettem zsebkendőmet, megver anyám érte,
Megkapta jegy szőke legény, csókot kíván érte.
De jő nékem ideaggya, megcsókolom érte,
De jő nékem ideaggya, megcsókolom érte.

Igen, érdekessége ma, hogy az 1930-as évek végén Bartók, Kodály, Ortutay-ék által elkezdett népzenei gyűjtés egy része, és "Pátria" néven vált ismertté.
Szórakoztató dal, játék, mi is játszottuk. Számtalan változata van, ez az erdélyi…
Vissza az elejére
kokuszpok2

HozzászólásElküldve: 2009, Jan. 08, 20:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Most nagyon elkellett gondolkodnom, hogy mikor én kicsi voltam, miket játszottunk oviban és ált. iskolában... Oviban körjátékokat, pl. elvesztettem zsebkendőmet dalocskára. A gyerekek körben állnak, fogják egymás kezét. Mikozben énekelnek vk. körbe jár körülöttük és a dal végén egy zsebkendőt ejt el egyikük mögött és körbeszalad és beáll annak a helyére, aki mögött leejtette a zsebkendőt. Persze aki nem veszi észre, hogy mögé ejtették le a zsepit az későn kezd el szaladni, így nem ér vissza időben a helyére, és a következő körben a dal végén neki kell ledobnija vk. mögé a zsebkendőt.

Ált. iskolában amerikából jöttemet játszottunk napköziben. Amerikából jöttem mesterségem címere...: és elkezd vk mutogatni egy foglalkozást, akát mint a mai activiti. Nálunk a pedellust soha senki nem tudta Laughing
Vissza az elejére
Evicike

HozzászólásElküldve: 2009, Jan. 08, 10:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves aagnes, köszöntelek a fórumon. Örömmel látom, hogy szakértő jött közénk, és remek játékot is hozott. Kérlek látogass el hozzánk gyakran, biztosan tudom, hogy hasznos játékok bújnak meg tarsolyodban.
Vissza az elejére
aagnees

HozzászólásElküldve: 2009, Jan. 07, 22:44    Hozzászólás témája: Repül a, repül a... Hozzászólás az előzmény idézésével

Biztosan sokan ismerik a "Repül a, repül a..." játékot! A gyerek nagyon szeretik-óvónéniként sokszor tapasztalom. Ülünk az asztal mellett, dobolunk a két kezünkkel és a játékvezető mondja: Repül a, repül a ... SZÚNYOG! Ha tényleg repül, akkor a játékosok feltartják a kezüket, de ha a játékvezető olyat mond, ami nem repül (pl.: Repül a, repül a ... MOSÓGÉP!), akkor a játékosoknak az asztal lapján kell hagyni a kezüket. A játékvezető célja, hogy "becsapja", összezavarja a játékosokat, tehát ő akkor tegye fel a kezét, ha nem repül és akkor hagyja lenn, ha repül (vagy épp ahogy a kedve tartja Smile ).
Próbálják ki! Várom a visszajelzéseket, tetszett-e a gyerekeknek!
Vissza az elejére
Evicike

HozzászólásElküldve: 2009, Jan. 07, 10:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csak egyszerűen: mosás, vasalás közben – játszunk:
Írjuk körül gyermekünk kedvenc játékát, állatait, vagy kisautóját. Pld. Mi az?
Négy lába van – na, ebből sok van…
Hosszú a farka – ebből is…
Hegyes a füle – hű, ez mi lehet?
Azt mondja, hogy: miau, miau…

Erre csemeténk azonnal hősiesen válaszol, s így tovább. Egyre nehezebb megfejtéseket kérjünk. Jó szórakozás, bővül a gyerek szókincse, ismerete, jó érzi magát, mi meg gond nélkül bevasaltuk a leszáradt ruhákat.
Vissza az elejére
Evicike

HozzászólásElküldve: 2009, Jan. 07, 09:45    Hozzászólás témája: Családinet Játszóház Hozzászólás az előzmény idézésével

…Hosszú téli estéken
Kukoricát morzsolgatunk,
Közben vígan dalolgatunk,
A jókedvünk is megjött már,
Itt a farsang áll a bál.

Mert lehet játszani olcsón, változatosan, természetes anyagokkal.
Hozzatok minél több általatok készített, tervezett, jól bevált ötleteket, amellyel hangos nevetést, vidámságot varázsoltatok magatok köré.
Én is segítek…

A hozzászólás legutóbb Evicike által 2009, Jan. 07, 19:22-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Mindenkinek Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés