Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Bio-élet, egészség
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3  Következő

Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mindenkinek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
bbaloghemese

HozzászólásElküldve: 2013, Ápr. 03, 15:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Voltatok már Müller Péter - Szeret című előadásán? Fantasztikus!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Jupiter80

HozzászólásElküldve: 2013, Márc. 24, 01:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egy oldal azoknak, akik előnyben részesítik az alternatív és természetes gyógymódokra épülő módszereket a káros mellékhatásokat kiváltó gyógyszeres kezelésekkel szemben:
Vissza az elejére
vicusmamesz

HozzászólásElküldve: 2012, Máj. 16, 15:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

No ezeket én is bevállalnám. Parenyicát én is behabzsolom ahogy felbontottam Smile
vicusmamesz

HozzászólásElküldve: 2012, Máj. 14, 17:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Signetta írta:
Sajnos már a bio boltban megvett termékek sem biztos, hogy bioak, de legalább az biztos, hogy jóval drágábbak! :/

Tudod drágám, azt mondják a bio-kertész az, aki éjjel permetez Very Happy
Vissza az elejére
Elekessara

HozzászólásElküldve: 2012, Máj. 09, 16:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

O-o, szóval a mezei vitamintabletták meg ilyesmik rizikósak? Ez azért nagyon csúnya! Néha azt sem tudom már szabad-e bármi mást elfogyasztani, mint ami a kertben termett. most komolyan, még az elvileg egészségtámogató készítmények is? ez olyan elcsüggesztő:S
Kezdek kiborulni, voltam emberi test kiállításon és hát nem mondom, hogy korábban nem figyeltem az egészségemre, de ez megfektetett, hogy tényleg ennyire múlandók vagyunk. És most igyekeznék mégjobban, és mindenhol csak az van, hogy ez sem jó ez sem jó:S
Nem azért, örülök, h pl erre felhívtátok a figyelmet, mert nem szívesen lapátoltam volna őket be nagy boldogan úgy, hogy közben árt, csak.. csak na...
Vissza az elejére
Utonjaro

HozzászólásElküldve: 2012, Ápr. 08, 11:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

AntiToxina írta:
Kedves Mindenki!

Jó lenne fogyni, ezért hosszabb tájékozódás után a Puridren mellett döntöttem volna, de ezt találtam egy fórumon! Ráadásul hivatalos közlemény!
Akkor most árt vagy nem árt? Azért nem akarok magamnak ártani méregtelenítés címén ! Valaki meg tudja mondani az igazat! Tapasztaltatok mellékhatást?

Kommunikációs Főosztály 1097 Budapest, Gyáli út 2–6. 1437 Budapest, Pf. 839 Központ:........ ÁNTSZ Kommunikációs Főosztály

Énszerintem az ÁNTSZ-nek először is a mesterséges minden közértben árusított egészségre káros vitamin tablettákat és pezsgőtablettákat kellene kitíltania a piacról. De sajna a pénz beszél, ha nagyzsebű gyógyszercég van a silány termék mögött,akkor mindenki csak szedje.
Ha viszont tényleg jót tesz az egészségnek és ráadásul még természetes alapanyagokat is tartalmaz - tehát elvesz a gyógyszermágnások keresetéből, akkor bizony hajrá a jól bevált boszorkányüldözés...

Én még a "természetes, csak gyógynövényekből álló" kapszulákat se veszem meg a patikákból, mert azon is tele vannak nyomva az egészségre káros anyagokkal. Ajánlom olvassátok el figyelemmel az ÖSSZES összetevőjét mielőtt megveszitek.

Visszatérve a fogyásra:

Amit ajánlok: lándszás utifű maghéj más nevén Psyllium
Teljesen természetes anyag, csak ez van a csomagolásban semmi más. Nagyon könnyű a haszmálata és nagyon kiadós. Én egy kiskanállal használok az egy evőkanál ajánlott napi mennyiség helyett és így is nagyon szépen takarítja a lerakódásokat a beleimről.

Az Astoria és Kálvin tér között van egy nagyon jó bióbolt (az állványok alatt jelen pillanatban). Ott a bio 1000 forint egy zacskó, míg máshol ugyanaz a mennyiség ami nem is bio 1200 forintnál kezdődik.
Utonjaro

HozzászólásElküldve: 2012, Ápr. 08, 10:55    Hozzászólás témája: Re: Olajok az egészségért! Hozzászólás az előzmény idézésével

Naturalweb írta:
Sziasztok!
Azoknak akik a hidegen sajtolt növényi olajokról hallottak, vagy még nem ajánlom a Naturalweb webshopot. Itt tájékozódni és vásárolni is lehet.
Március végéig minden termék régi áron vásárolható meg ( mákolaj, mandulaolaj, máriatövis magolaj, tökmagolaj, szezámolaj, fokhagyma napraforgó étolaj,
lenmagolaj, mustármagolaj, dióolaj) .
Az akciós termékeket is keressétek.

beírod a pontos weboldalt légyszi? Így sajnos a google mindent kidob csak nem azt amiről beszélsz....

Köszönöm
Naturalweb

HozzászólásElküldve: 2012, Márc. 09, 19:40    Hozzászólás témája: Olajok az egészségért! Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Azoknak akik a hidegen sajtolt növényi olajokról hallottak, vagy még nem ajánlom a Naturalweb webshopot. Itt tájékozódni és vásárolni is lehet.
Március végéig minden termék régi áron vásárolható meg ( mákolaj, mandulaolaj, máriatövis magolaj, tökmagolaj, szezámolaj, fokhagyma napraforgó étolaj,
lenmagolaj, mustármagolaj, dióolaj) .
Az akciós termékeket is keressétek.
Vissza az elejére
evelyn227

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 10, 14:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok !
18 évesen egyre jobban narancsbőrös vagyok ... :S Szeretném ezt megállítani és olvastam a Puridren-ről. Valaki aki használta megirná hogy hat-e ezen a téren is ? mert akkor szivesen kipróbálnám! előre is köszi : Evelyn
Vissza az elejére
zsuzsa.b.64

HozzászólásElküldve: 2009, Okt. 17, 20:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Új fórumozó vagyok,ha érdekel valakit,szívesen megosztom az új tapasztalataimat. TAMPON vagy BETÉT? témában.
Vajon melyik a kényelmesebb a betét vagy a tampon? A vélemények megoszlanak.

Lehet, hogy nem is kellemetlen, csak sok az előítélet?

A tamponba kifolyó menstruációs folyadék ideális táptalaja a baktériumoknak és a gombáknak.

(Ennek megakadályozására cseréli Ön 20 percenként a tamponját?).

A hüvelybe felvezetett tampon alig néhány centiméterre, esetleg még közelebb van a méhszájhoz, amin át akadálytalanul vándorolhatnak be a baktériumok, vírusok a méhüreg felé. Ez akár meddőséghez is vezethet.
Az sem mindegy, hogy milyen betétet használunk...

Ismertek olyan betétet,amelyek:
- Nem tartalmaznak kémiai és mérgező anyagokat.
- A betéteknek nincsenek mellékhatásai, korlátozás nélkül használhatók.
- Biológiailag lebomló anyagokból készülnek.
- Légáteresztők, ezért nagy komfortérzéssel viselhetők.
- Szabad mozgást biztosítanak.
- hermetikusan van csomagolva, hogy védve legyen a baktériumok behatolása ellen
- a benne található, hőre és nedvességre felszabaduló anionok meggátolják a baktériumok elszaporodását, a kellemetlen szagok keletkezését.
- nem szaporodnak el a baktériumok, nincs, ami gyulladást okozzon.
- A nap folyamán a betét állandóan felszabaduló anionok elősegítik a szervezet egészséges működését. A kifolyó menstruációs folyadék géllé alakul a betétben, így nincs nedvesség érzet leüléskor, nem ázik át,a betét követi a test mozgásait, puha, nem allergizál, szellőzik, még a kényelem hiánya sem jöhet szóba, mint jó kifogás.
Nos,mit szóltok ehhez a különleges betéthez?
Lehet, hogy nem is kellemetlen, csak sok az előítélet?
Vissza az elejére
Eljokosan

HozzászólásElküldve: 2009, Szept. 03, 13:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ferde írta:
sziasztok, én egy ideje már csak bio kaját vásárolok, ami sajnos nem éppen pénztárca kímélő, de nemrég hallottam a Juventuson hogy van ilyen netről kinyomtatható kupon ami egy csomó akcióra jogosít fel, csak nem emlékszem pontosan, viszont hatalmas akciók vannak bio-élelmiszer boltokban is, utánajárnék. tud segíteni vki?

ferde: sztem erre az akcióra gondolsz Smile

http://www.csaladinet.hu/hirek.....upon_akcio
Vissza az elejére
ferde

HozzászólásElküldve: 2009, Szept. 03, 12:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok, én egy ideje már csak bio kaját vásárolok, ami sajnos nem éppen pénztárca kímélő, de nemrég hallottam a Juventuson hogy van ilyen netről kinyomtatható kupon ami egy csomó akcióra jogosít fel, csak nem emlékszem pontosan, viszont hatalmas akciók vannak bio-élelmiszer boltokban is, utánajárnék. tud segíteni vki?
Vissza az elejére
AntiToxina

HozzászólásElküldve: 2009, Júl. 26, 14:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Mindenki!

Jó lenne fogyni, ezért hosszabb tájékozódás után a Puridren mellett döntöttem volna, de ezt találtam egy fórumon! Ráadásul hivatalos közlemény!
Akkor most árt vagy nem árt? Azért nem akarok magamnak ártani méregtelenítés címén ! Valaki meg tudja mondani az igazat! Tapasztaltatok mellékhatást?

Kommunikációs Főosztály 1097 Budapest, Gyáli út 2–6. 1437 Budapest, Pf. 839 Központ: (1) 476-1100 Telefon: (1) 476-1310 Telefax: (1) 476-1339 E-mail: kommunikacio@oth.antsz.hu Ártalmas étrend-kiegészítők a boltokban 2008. november 29. A Csillagszóró II. akció keretében együttműködő hatóságok a jogkövető kereskedelem, a fogyasztók védelmének érdekében ellenőriznek. Az emberek többsége karácsony és szilveszter időszakában több élelmiszert és ajándékot vásárolnak. A vásárlók kiszolgáltatottsága is ilyenkor a legnagyobb a csalókkal, a rossz minőségű, vagy veszélyes termékeket forgalmazó kereskedőkkel, élelmiszerhamisító bandákkal, bóvliárusokkal szemben. Az ÁNTSZ intézetei az akciósorozatban is a lakosság egészségvédelmét szolgálják. Ellenőrzik a korábban határozatban megtiltott étrend-kiegészítők forgalmazását is. A Csillagszóró II. akció keretében az eddig megtartott ellenőrzések során az ÁNTSZ ellenőrei több esetben azt tapasztalták, hogy a betiltott termékek továbbra is megtalálhatóak a polcokon. Felhívjuk a lakosság figyelmét arra, hogy vásárlás előtt tájékozódjanak, és ne vásároljanak egészségre ártalmas terméket! Az ÁNTSZ ellenőrei, ha az ellenőrzött üzletekben a termékeket megtalálják, azokat zárolják. Az egészségre veszélyes termékek forgalmazása miatt bírságot szabnak ki. Az intézkedésnek nem engedelmeskedő kereskedők üzleteit a rendőrség segítségével be fogják záratni. A jogerős tiltó határozat ellenére gyakrabban forgalmazott termékek: 2222/2007: Viamax Sensitive Desire for Women 2223/2007: Viamax Sensitive Desire for Men 426-36/2008 sz. határozat: Libidfit 3230/2008: Graviola – graviolát tartalmazó kapszula 3231/2008: Graviola – graviolát tartalmazó növényi kivonat 3234/2008: Formula#1 növényi hatóanyagot tartalmazó kapszula 2044-53/2008 sz. határozat: Dr. Lenkei Életerő Napi Vitamin Csomag – Erős 2044-53/2008 sz. határozat: Dr. Lenkei Életerő Napi Vitamin Csomag – Közepes 2044-53/2008 sz. határozat: C-vitamin narancs ízű rágótabletta (500 mg) 2044-53/2008 sz. határozat: Szív-Erő – vitamin, ásványi anyag és egyéb szívbarát anyag tartalmú készítmény 2044-53/2008 sz. határozat: Szuper C 500 mg, – különleges, 22 természetes forrásból származó C-vitamin készítmény 2044-53/2008 sz. határozat: Szuper C-vitamin por alakban 2044-53/2008 sz. határozat: Szuperfrissítő – frissítő és ásványi anyagpótló por C-vitaminnal 2044-53/2008 sz. határozat: Vitamax-multivitamin por alakban – vitamin, ásványi anyag és nyomelem tartalmú készítmény 2044-53/2008 sz. határozat: Vitamax-multivitamin por alakban – almás vitamin, ásványi anyag és nyomelem tartalmú cukormentes készítmény 2044-53/2008 sz. határozat: Dr. Lenkei Életerő Napi Vitamin Csomag –- Alap 2044-53/2008 sz. határozat: Ásványi anyag komplex – ásványi anyag kelát komplex tabletta 2044-53/2008 sz. határozat: B-komplex kapszula 2044-53/2008 sz. határozat: C-vitamin Bomba – C-vitamin 5000 mg-os adagokban 2044-53/2008 sz. határozat: C-vitamin érzékeny gyomrúak számára – gyomorkímélő C-vitamin készítmény 2044-53/2008 sz. határozat: Enyhe menses – vitamin, ásványi anyag és növényi kivonat 2044-53/2008 sz. határozat: Enyhe változókor –- ásványi anyag és növényi kivonat 2044-53/2008 sz. határozat: Nátha Bomba – vitamin, ásványi anyag és növényi kivonatot tartalmazó készítmény 2044-53/2008 sz. határozat: Immunerősítő – vitamin, ásványi anyag és növényi kivonat 2 17592-8/2008 sz. határozat: EmileveFitoactive – fehér fűz és margitvirág kivonatot tartalmazó étrendkiegészítő tabletta 17590-2/2008 sz. határozat: Sad Puridren fito 12 – gyógynövény kivonatokat tartalmazó oldat [/b]A tájékoztató közreadásával egyrészt a kereskedők figyelmét kívánjuk felhívni a jogkövető magatartásra, másrészt segíteni kívánjuk a vásárlók tájékozottságát, hogy egészségre ártalmas terméket ne vásároljanak. ÁNTSZ Kommunikációs Főosztály
Vissza az elejére
Natura.Hajni

HozzászólásElküldve: 2008, Dec. 04, 15:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Vivien35!

Örömmel látom, hogy más is ismeri a Puridren -t. Nagyon jó tapasztalatom van vele. Az a 12 gyógynövény ami benne van jótékony hatással volt a például a refluxomra és az emésztésemre. Ha valaki bele akar vágni a méregtelenítés , lúgosítás -ba akkor ajánlom! Ami még fontos a megfelelő folyadék bevitel!!
Vissza az elejére
Vivien35

HozzászólásElküldve: 2008, Nov. 24, 18:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

judy76 írta:
Sziasztok!

Én új fórumozó vagyok. Smile
Igyekszem egészségesen táplálkozni, sokat sportolok. Rendszeresen méregtelenítem a szervezetem.
Az utóbbi időben észrevettem, hogy elkezdett hullani a hajam.
Tudnátok abban segíteni, hogy mivel állítható meg ez a folyamat?
Köszi
Judy

Én is kipróbáltam a méregtelenítés -t, de nálam semmilyen mellékhatása nem volt. Én Puridren -t használtam 3 hónapig és segített. Elmúltak a gyomorpanaszaim, jobb lett a közérzetem és hozzá segített a súlyfeleslegem leadásához. Fontos az is, hogy megfelelően táplálkozzunk. Több gabona, kevesebb zsíros étel és kevesebb stressz.
Üdvözlettel: Vivien
Vissza az elejére
zsuzska3

HozzászólásElküldve: 2008, Nov. 20, 12:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdvözlök mindenkit . Új forumozo vagyok. Kérdezném,hogy van -e valaki aki ismeri aHRI-vitalion -t.Érszükületre ajánlotta valaki,csak szeretnék olyannal beszélni,akinek talán már van tapasztalata ,és tud valami bíztatót írni.
Vissza az elejére
Jpeter

HozzászólásElküldve: 2008, Nov. 09, 13:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szeretettel várunk minden érdeklődőt új életmód-egészség előadásainkra a gödöllői Bibliaházba!
2008. november 22-én szombaton délután 4 órakor az előadás témája:
Divatos fogyókúrák, fogyókúra divatok
A testsúly csökkentő diétákkal foglalkozó mítoszok
Előadó: Tóth Gábor (élelmiszeripari mérnök, táplálkozáskutató, író)
Az előadás helyszíne: Bibliaház Gödöllő
Gödöllő, Szent Imre u. 22.
Részeletek a http://www.godollo.bibliahaz.hu weboldalon!

Üdvözlettel: Péter
Vissza az elejére
Jpeter

HozzászólásElküldve: 2008, Okt. 04, 23:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Figyelmetekbe ajánlom Tóth gábor előadását ÉLETMÓD-EGÉSZSÉG témában, melynek címe: Háború a testben - Az immunrendszer páratlan működése és a védekezés lehetőségei
Letölthető a Bibliaház Gödöllő Életmód menüpontjában:
http://www.godollo.bibliahaz.hu/eletmod.html

A hanganyag meghallgatásához sok áldást kívánok!

Bibliaház Gödöllő
http://www.godollo.bibliahaz.hu
Vissza az elejére
judy76

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 13, 14:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Én új fórumozó vagyok. Smile
Igyekszem egészségesen táplálkozni, sokat sportolok. Rendszeresen méregtelenítem a szervezetem.
Az utóbbi időben észrevettem, hogy elkezdett hullani a hajam.
Tudnátok abban segíteni, hogy mivel állítható meg ez a folyamat?
Köszi
Judy
Vissza az elejére
abia

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 25, 12:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gránát alma italt már nagyon rég nem láttam sajnos.A Spring nevű rostos üdítők közt volt,és nagyon jó minőség.Gránátalma szirupot azt viszont lehet kapni minden arab fűszeresnél,és keleti élelmiszer boltban.Talán bioboltban is,nem tudom.A gyógyhatása vagy az íze érdekel inkább?
betti_30

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 24, 17:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gránátalma italt hol lehet kapni?
Vissza az elejére
Viki77

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 18, 22:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bocs, ezt a fogyókúra témához akrtam írni!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Viki77

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 18, 22:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Sunrider termékcsoportnak vannak nagyo jó kis növényi étrendkiegészítői, amik segítenek fogyásban, és még egészségesek is. Vn ngyon jó méregtelenítő teáj, mi szintén segít. Részleteket a www.sunrider.com-on olvshttok, vagy privát üzenetben tudok válszolni a kérdéseitekre.
Szisztok:
Viki
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Jpeter

HozzászólásElküldve: 2007, Nov. 30, 01:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Szeretném figyelmetekbe ajánlani Tóth Gábor életmód előadássorozatának utolsó alkalmát, melyet a gödöllői Művelődési Házban tartottunk, és melynek témája: A korszerű és egészségvédő táplálkozás "gyöngyszemei"

- Melyek a kiemelkedő alapelvek ma, és miért nem tanítja ezeket "megalkuvó" táplálkozás-tudomány?
- Mikor igyunk, hányszor és mennyit étkezzünk, mikor együnk gyümölcsöt és hogyan édesítsünk vagy sózzunk?
- Konkrét példák, több hetes menüsor összeállítása és praktikus tanácsok.Milyen szabályokat "kedvel" az emésztőrendszerünk és miért?
- Van-e összefüggés fizikai életmódunk és szellemi-lelki funkcióink illetve általános közérzetünk között?

Bibliaház Gödöllő: http://www.godollo.bibliahaz.hu ÉLETMÓD menüpont!

Vissza az elejére
tenyektevhitek

HozzászólásElküldve: 2007, Márc. 20, 10:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szendi Gábor klinikai szakpszichológus webszájtja, ahonnan megtudhatja, hogyan élhet egészségesebben. Bevilágít a pszichiátria és a gyógyszeripar hihetetlen méretű csalásaiba. Kiemelten foglalkozik a legnagyobb gyógyszeripari blöffel, az antidepresszánsokkal. Megjelent Depresszióipr c. könyve, megrendelhető közvetlenül a kiadótól is. Utószót írta: prof. Buda Béla
Legújabb hírlevél: http://www.szendi.net/hirlevel-2007-marcius-19.htm

Köszönöm, ha olvassátok.
Vissza az elejére
magassy

HozzászólásElküldve: 2007, Feb. 11, 11:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szeretettel ajánlom a www.bionium.hu honlapot!
Na meg magunkat. Azt tervezzük, hogy akinek bioélelmiszerre van igénye (elsősorban zöldség), annak mi szívesen megtermeljük a tizenéve vegyszermentes néhány hektárunkon.
Akinek felkeltettem az érdeklődését, írjon a magassy@freemail.hu-ra, és minden kérdésére szívesen válaszolok.
Üdv.: Magassy Kati Smile))))
Vissza az elejére
kispepe

HozzászólásElküldve: 2004, Nov. 01, 10:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gittus, még nem próbáltam, én már nagyon rég nem sütöttem kenyérfélét. Amióta mindenféle péksütiket lehet kapni, azóta inkább csak megveszem. Tudom, hogy az otthon készített sokkal jobb és egészségesebb.

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
tkrinya

HozzászólásElküldve: 2004, Okt. 31, 22:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gittus!

Ez most éppen tönkölybúza fehérliszt, de csak azért, hogy a csoki, meg az egyéb színes darabkák jobban mutassanak benne!!Smile
tkrinya

HozzászólásElküldve: 2004, Okt. 31, 10:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Húúú,Kispepe!! Ezt kipróbálom!!

Gittus!

A Kispepe által megadott receptet át lehet úgy variálni, hogy CSAK tönkölylisztből csinálom??Akkor is megkel ugyanúgy a tészta?
kispepe

HozzászólásElküldve: 2004, Okt. 31, 09:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Szoktam kapni a Dr Oetkertől recepteket; legutóbb tönkölybúzásat:

Tönkölybúzás lepény és zsemle

Kelt tészta:
200 g liszt
200 g tönkölybúzaliszt (helyettesíthető sima liszttel)
1 tasak Dr. Oetker Instant Élesztő
1 evőkanál méz
2 kávéskanál só
8 evőkanál olivaolaj
300 ml langyos víz

Kenéshez:
kevés víz

Szóráshoz:
néhány napraforgómag
kevés mák és szezámmag

Elkészítés:
A lisztet egy keverőedénybe szitáljuk. A tönkölybúzalisztet és az instant élesztőt hozzáadjuk és jól összekeverjük. A maradék hozzávalókat a megadott

sorrendben hozzáadjuk, és konyhai robotgép dagasztó spiráljával jól összedolgozzuk. A tésztát lefedve meleg helyen addig kelesztjük, amíg kétszeresére nő.
A tésztát hengerré formázzuk és tetszés szerinti darabokra vágjuk. A tésztadarabokat kb. 5 mm vékony lepénnyé nyújtjuk vagy zsemléket szaggatunk

belőle, és egy zsiradékkal kikent tepsibe helyezzük őket. Vízzel megkenjük és ízlés szerint a magokkal és a mákkal megszórjuk. Lefedjük és meleg helyen fél órát állni hagyjuk. A tepsit a sütő közepébe toljuk és a lepényeket és zsemléket megsütjük.
Alsó és felső sütés: kb. 200 oC (előmelegítve)
Légkeveréses: kb. 180 oC (előmelegítve)
Gáz: kb. 4. fokozat (előmelegítve)
Sütési idő: 20 – 25 perc

TIPP:
Négylevelű lóhere készítéséhez szaggassunk 4 szívet a tésztából, melyeket a csúcsuknál összesütünk.

Képet is mellékeltek hozzá, nagyon guszta:)

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
tkrinya

HozzászólásElküldve: 2004, Okt. 31, 09:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Tegnap csináltam egy nagyon tutis és egészséges muffint!!Gondoltam, megosztom veletek a receptjét!!Smile

10 dkg tönkölyliszt
1-2 kan szárított búzacsíra /dm-ben vettem! Amikor nem volt dióm, azzal helyettesítettem!/
10dkg darált dió
10 dkg vaj
2 tojás
fél-1 dl tej
fél cs. sütőpor
1 mokk. kan. szódabikarbóna
Folyékony édesítőszer (tetszés szerint)
1 mokk. kan. fahéj
tetszés szerint(vagy ami van otthon): mazsola, tört csoki, aszalt gyümik,dúrvára vágott dió, mogyoró, mandula,lekvár
A tetejére én mandulaforgácsot tettem, nagyon isteni, ahogy rápirul!!

A száraz és a nedves anyagokat külön keveritek össze.Utána összeöntitek,és a formába teszitek!
Előmelegített sütőben kb. 20-25 perc alatt kész!!

Jó étvágyat!!Smile
Manóó

HozzászólásElküldve: 2004, Okt. 24, 18:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

lányok! kérném a segitségeteket teljes kiőrlésű tönköly búzaliszt ügyében. Megpróbáltam ezzel behabarni a főzeléket, de egyáltalán nem sűrűsödik. tudom hogy tovább kell kicsit főzni mint a hagyományos lisztet, de ez egyáltalán nem sűrűsödött.
Ha szeretnék áttérni erre akkor mikre kell figyeljek? vannak olyan ételek amikhez jobb a hagyományos liszt mint ez a specko liszt????
Vissza az elejére
csinnnKA

HozzászólásElküldve: 2004, Okt. 06, 20:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na ez az, mi ezt a kiskanalas módszert szoktuk alkalmazni, de egyrészt egy kicsit azért macerás, másrészt meg rengeteg lé megy pocsékba. Mivel olykor még teáskanállal is nagyobb erőt kell kifejteni, hogy szépen egyben szedje ki az ember a rostokat, így a nyomástól folyik a lé, a kezemen, mindenen, ezért én csap fölött szoktam, általában aláteszem a nagy teáscsészét/műzlis tálat, abba szoktam a kibányászott fél-gerezdeket belepottyantgatni. 2-3 nagy grapefruitot szoktam egyszerre kettőnknek megcsinálni, az ugye adott esetben 6 fél... hát befonom a hajam, mire végzek vele. (És én még csak-csak kibányásznám magamnak közvetlenül a félbevágott gyümölcsből, de apa csak akkor hajlandó megenni, ha csészében kapja kanállal.)
Nagyon fincsi... és én mindig a pirosas héjút veszem, mert állítólag abban közel kétszerannyi a vitamin, mint a sima sárgában. Smile

Nagy kedvet csináltál hozzá, ki fogom próbálni 7végén almával együtt centrizve... ahogy olvastalak... hmmm... hol a nyálelszívóm! :-DDD
Vissza az elejére
csinnnKA

HozzászólásElküldve: 2004, Okt. 06, 11:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Smile

Gittuska!
A grapefruit-ot hogy csavarod? Centrifugával? Vagy van elektromos citrusfacsaród?
Annyira szeretjük a grapefruitot, de olyan "cirkuszos" enni, hogy lustaságból csak ritkán veszünk.
Pedig jó lenne, mert szeretjük is és nagyon sok benne a vitamin! Smile
Vissza az elejére
tgunda

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 19, 10:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az a bizonyos margarin cikk csakugyan megdöbbentő, de sajnos azért, mert óriási zagyvaságok vannak benne. Ami a töltését vesztett zsírsavakról a szerző összeír, meg a gyártásról. 'Az érfal visszalöki a töltésétvesztett margarint'. Hajmeresztő. Valamit összeolvasott, aztán anélkül, hogy értene a kémiához, biokémiához, összeírt mindenfélét. Lemerem írni, egyszerűen hülyeség az egész, ne higgyék el. És még ezt előadáson is elmondta!
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mindenkinek Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3  Következő
1 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés