Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Gyerekek elleni erőszak a neten

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Elekessara

HozzászólásElküldve: 2013, Jún. 28, 10:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Örülök, hogy megtaláltam ezt a fórumot, bár ahogy nézem, elég régen írtatok ide, pedig az online zaklatás problémája egyre égetőbb, nem szabad megfeledkezni róla. A gyerekünk iskolájában a tanárnő a szülői értekezleten adott nekünk pár tippet, hogy hogyan segíthetünk a gyerekeknek megfelelő internetezési szokásokat kialakítani, hogy tudhatjuk őket nagyobb biztonságban. És a legfontosabb, amit mondott, az volt, hogy ismerkedjünk meg az eszközökkel, programokkal, amiket a gyerekek használnak, és üljünk le velük a facebook elé, nézzük meg közösen a biztonsági beállításokat. Minél inkább a család ügyévé kell tenni, hogy a gyerek mit csinál az interneten, fontos, hogy meséltessük a gyereket erről! Mi tervezünk most venni egy Samsung Smart Tv-t, hogy a család közös helyén elérhetőek legyenek a közösségi oldalak, és akár együtt megnézhessük ezeket! Nagyon hasznosak ezek az új eszközök, nem szabad előlük elzárkózni, de meg kell tanítani a gyereket a megfelelő használatukra!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
debreceni

HozzászólásElküldve: 2011, Nov. 03, 14:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tegnap halottam a gyerekem barátnőjének az anyjától, a szexting szót. Először ránéztem, hogy mi baja van, és ő elmagyarázta nekem. Kicsit rákerestem a neten és még aznap este elbeszélgetem a 14 éves lányommal. Remélem sikerült, de figyelem és ha nem sikerült, megint beszélek vele.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
Amilla

HozzászólásElküldve: 2009, Aug. 12, 15:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

totya69 írta:
Amilla: egy picit gondolkodtam amit írtál: Az msn-en nem csak olyanok beszélgetnek velük akiket ismernek/ismertek? közösségi oldalakon megadták az msn címüket? Mert akkor értem. Hogy tud velük ismeretlen beszélni másképp? Az msn-hez kell élő mail cím, ebből nem lehet kiindulni?
Vagy én már öreg vagyok ehhez hogy értsem? komolyan?

Szia Totya!

A Honfoglaló oldalon szoktak játszani, és ott kötnek "barátságokat". Néhány perc játék után elkérik az msn-címüket, ők pedig jóhiszeműen elárulják. Ott van még a MyVIP is, ahol az adatlapjukon szerepel az e-mail címük. Innen -sajnos- bárki megszerezheti.
Sokat beszélgetek velük arról, hogy ez így nem helyes. Abban a korban vannak, amikor már kialakulóban van az önálló véleményük, és nem mindig hallgatnak a szülői intelmekre.
Próbáljuk megtalálni az arany középutat, hogy mindenkinek jó legyen. Így alkottuk azt a fontos szabályt, hogy csak akkor msn-ezhetnek, ha a másik félnek is van webkamerája, illetve, hogy csak a saját korosztályukkal barátkozhatnak. Így rövid idő alatt kiderülhet, hogy valóban egy 12 éves fiúcska ül-e a gép előtt.
Vissza az elejére
totya69

HozzászólásElküldve: 2009, Aug. 12, 11:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Amilla: egy picit gondolkodtam amit írtál: Az msn-en nem csak olyanok beszélgetnek velük akiket ismernek/ismertek? közösségi oldalakon megadták az msn címüket? Mert akkor értem. Hogy tud velük ismeretlen beszélni másképp? Az msn-hez kell élő mail cím, ebből nem lehet kiindulni?
Vagy én már öreg vagyok ehhez hogy értsem? komolyan?
Amilla

HozzászólásElküldve: 2009, Aug. 12, 08:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bizony, sajnos nagyon durva dolgok vannak. Óvatosnak kell lenni.
totya69

HozzászólásElküldve: 2009, Aug. 12, 08:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Amilla írta:
Ami kislányaink 11 és 13 évesek. Ha tehetnék, akkor egész nap a gép előtt ülnének. Szigorú szabályok vannak érvényben. (Pl. napi egy óra internet van engedélyezve.)
Sokat használják az msn-t. Ezért aztán folyamatos az ellenőrzés. Volt már rá példa, hogy egy 22 éves férfi kérte őket arra, hogy "mutassanak valami intimet." Döbbenet! Még azt sem értették, hogy mit kértek tőlük. Szinte mindig ott ülök mögöttük, és ellenőrzöm minden kattintásukat.

Ez azért nem semmi, én nagyon naiv lennék? Ilyeneket fel sem tételeznék. Na de mi vár akkor még ránk? Jajj előre is!
Amilla

HozzászólásElküldve: 2009, Aug. 11, 17:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ami kislányaink 11 és 13 évesek. Ha tehetnék, akkor egész nap a gép előtt ülnének. Szigorú szabályok vannak érvényben. (Pl. napi egy óra internet van engedélyezve.)
Sokat használják az msn-t. Ezért aztán folyamatos az ellenőrzés. Volt már rá példa, hogy egy 22 éves férfi kérte őket arra, hogy "mutassanak valami intimet." Döbbenet! Még azt sem értették, hogy mit kértek tőlük. Szinte mindig ott ülök mögöttük, és ellenőrzöm minden kattintásukat.
totya69

HozzászólásElküldve: 2008, Okt. 07, 13:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Kellett nekem leírnom hogy az én megoldásom 1 darabig jó megoldás. Smile
Tegnap hazafelé közli a gyerek hogy ma lementek az informatika terembe és neteztek!
ilka

HozzászólásElküldve: 2008, Okt. 06, 15:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bocs, ezoedit, de igenis féltem a lányaimat, csak még nem töltötték be a 3 évet, ezért kissé még korai ezen agyaljak:))))

www.kep.tar.hu/ildimami (új)
www.gportal.hu/ilka
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
totya69

HozzászólásElküldve: 2008, Okt. 06, 15:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok

Az én fiam 7 éves, most kezdte az iskolát, korunk operációs rendszerei lehetővé teszik a felhasználói fiókok használatát. Nálunk a gyerek tud játszani és írni a gépen, ha akar a többihez mi is kellünk. Az Ő elérése alatt nincs net. Ez egy darabig jó megoldás. Később meg meglátjuk.
korina001

HozzászólásElküldve: 2008, Szept. 18, 08:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

de igen ismerem és féletm is a gyermekemet de mivel ő még csak alig 3 éves igy ezt a témát még annyira nem eröltetem itthon..amig lehet játszon csak a saját játékaival és ne az internett nyujtotta jáékokkal és ez által az internettel...de valóban kitalálhatnánka rá valamit..hisz a tévén is van gyerekzár.. Wink
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
ezoedit

HozzászólásElküldve: 2008, Szept. 18, 08:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pedig ez egy nagyon fontos téma. Mivel elkezdődött az iskola, a gyerekek is többet keresgélnek a neten iskolai feladataikhoz.
Felmérések szerint már a hat éven aluli gyermekek is interneteznek, a családok 90 %-ában van otthon számítógép és internet, és a gyerekek egyre több időt töltenek előtte.
Senki nem félti a gyerekét? Vagy nem ismeritek a veszélyeket?
Vissza az elejére
ezoedit

HozzászólásElküldve: 2008, Szept. 15, 09:34    Hozzászólás témája: Gyerekek elleni erőszak a neten Hozzászólás az előzmény idézésével

Amióta elterjedt az internet használata, azóta a egy új fajta gyermekbiztonságra is szükség van. A gyerekek nagyon fogékonyak az új dolgokra, már nem csak a tv előtt nőnek fel, hanem mindennapjaik részévé vált az internet is. Sok esetben jobban tudják kezelni a számítógépet, mint a szülők. Ezzel együtt ki vannak téve egyfajta erőszaknak is. Mi tehetnek a szülők, a pedagógusok? Hogyan óvhatjuk meg a gyerekeket?
A tv esetében van ugyan 12-es karika, de mi a helyzet a nettel?
Írjátok meg tapasztalataitokat, valamint megelőzési tanácsaitokat.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés