Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
2009-es téli-tavaszi babák
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 22, 23, 24  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
orsi0509

HozzászólásElküldve: 2011, Márc. 21, 15:29    Hozzászólás témája: beköszönés Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok Lányok!

Hát, szülés óta nem nagyon jártam erre....
Aziz iskola előtt, sok rohangálásomba és tevékenykedésembe telt, de felvették a kiszemelt suliba:) Plussz az állandó foglalkozásai, no meg a kisasszony, a terhesség és a saját vállalkozás mellett nincs sok időm fórumozni Sad

De örülök, hogy látom, még sokan együtt vagytok itt.

Mary! Gratulálok én is a kistesóhoz!

Mi is várjuk a harmadikat nyárra Very Happy

Mindnyájatoknak sok- sok napsütéses szép napot kívánok!

Puszik

Ors

[^]  

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
KissMe

HozzászólásElküldve: 2010, Jún. 10, 15:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Na, vagyok végre! Múlt héten nem sikerült a méretkezés a védőnőnél, de ma megejtettük. 14,5 hónaposan Tomi 11,55 kg, és 82 cm. A védőnő szerint szépen fejlődik, erős, ügyes kissrác. Csak aludna már rendesen! Komolyan mondom, iszonyat, hogy nem tud 3 óránál hosszabb ideig aludni egyhuzamban. Azt is csak ritkán. Most a rágófogai jönnek, már kb. 2 hónapja kezdődött, de még bőven van vissza belőlük. A nemalvás pedig már több, mint fél éve tart. Orvosnál is jártunk, de azon kívül, hogy a neurológián azt mondták, hogy epilepszia-gyanús, nem intéztünk semmit. Koponya UH-gal nem lehet már megvizsgálni, mert benőtt a kutacsa, EEG-vel pedig azért nem, mert nem hagyja a fejére tenni az érzékelőket. Inkább nem írom le, hogy jártunk az EEG vizsgálat kísérletekor, de azóta még a védőnőnél is üvölt, ha a hátára fektetem, és hozzányúlok.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
nyúlúr

HozzászólásElküldve: 2010, Jún. 05, 11:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

16 hónapos múlt. Férjem nem akart bent lenni, de amúgy is influenzás volt.
Kriszti1983

HozzászólásElküldve: 2010, Jún. 05, 09:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nyúlúr!

Hát igen nekem is egy életre szóló csodás emlék lesz!Szerintem bármennyit szenvedünk is,mikor az ember hasára ráhelyezik a kis csöpp testüket az mindent meg szépít egy szempillantás alatt,és minden addigi rosszat elfelejtünk és csak nézzük a mi saját csodánkat!Bármikor újra végig csinálnám az egészet mert életem legcsodálatosabb pillanata volt mikor magamhoz ölelhettem a kisfiamat!Velem a férjem volt bent de neki is könnyeket csalt a szemébe,pedig nem az a síros fajta!Smile Ádám most mennyi idős?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
nyúlúr

HozzászólásElküldve: 2010, Jún. 05, 07:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kriszti!

Nekem zselével kellett indítani, mert 1 héttel túlhordtam.
Délután kettőkor megkaptam a zselét és egyből elkezdtem vajúdni. 20.00 -ig azonban csak 2 újjnyira tágultam, ezért visszaküldtek a szobámba. 22.00 körül jöttek a sűrűbb fájások. Megnézett az ügyeletes doki és még adott 1 órát, hogy addig még tágulgassak csak a szobámban. Egy óra elteltével visszamentem a dokihoz, de persze sehol se találtam egy orvost se az osztályon. Csak éjfél körül jött végre egy másik doki, aki megnézett és gyorsan leküldött a szülőszobára. Addigra beért a szülésznőm is. Megvizsgált és közben elfolyt a magzatvíz is. Ekkor riasztottam a férjem és a szüleimet is. Anyukám jött be velem a szülésemre. Volt kádam is, szóval ott is vajúdtam, meg nagyon sokat sétáltam. Úgy még könnyebb volt a babának a beilleszkedés. Végül hajnal 2.18-kor született meg Ádám fiam 3560g és 58 cm. Teljesen normális szülésem volt. Nagyon szép emlék marad életem végéig.
Hát ennyi röviden
Kriszti1983

HozzászólásElküldve: 2010, Jún. 04, 21:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nyúlúr neked milyen volt a szülésed?
Vissza az elejére
Kriszti1983

HozzászólásElküldve: 2010, Jún. 04, 20:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Hát a szülésem nem volt egyszerű!Először szeptember végén az pici fiam úgy döntött,hogy kibújna!De nov.15-re voltam kiírva kórházba kerültün folyamatos injekciók segítségével sikerült bent tartani okt.középén kiengedtek!Majd közeledett az időpont de semmi jelét nem adta,hogy jönne,végül elérkezett 15-e de semmi!1 hét ráhúzás után utaltak be a kórházba,hogy kevés a magzatvíz a placenta nagyon meszes és beszűkült nagyon a ctg!Elkezdet szivárogni a vizem volt fájásaim szabálytalanul de tágulás sehol ez így ment 17 órától másnap 9-ig mire úgy döntöttek hogy előkészítenek megint vizsgálat de még mindig nem tágultam aztán 11:50-kor kaptam oxytocint hogy elindítsák hirtelen 5 perces majd 2 perces fájások ez így ment 15:30-ig de még mindig nem tágultam rendesen a kisfiam rossz helyre tette a fejecskéjét ezért leállították az oxytocint!Gondolták így majd jó helyre teszi a fejét!Majd mondták,hogy muszáj epidurálissan érzésteleníteni mert kifáradok és már kevés nekem meg a babának az oxigén!16:30-kor meg is kaptam az szupi volt hirtelen a pokoli fájdalom meg szűnt és nem éreztem semmit,és végre elkezdtem tágulni 18:40 körül jött a doki,hogy ha még mindig nem elég akkor császár!Erre a kisfiam meg mutatta a buksiját felpörögtek az események a doki passzírozta ököllel a hasam én nyomtam kijött a félig a feje de elakadt szülésznő úgy cibálta ki!De végül majd nem 27 óra vajúdás után éppen egészségesen 56cm 3850g meg született az én gyönyörű kis Gézukám!˝Röviden˝ ennyi!Smile
Vissza az elejére
nyúlúr

HozzászólásElküldve: 2010, Jún. 03, 08:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

KissMe!

Gyere és panaszkodj. Az élet nem habos torta sajnos és szerintem ezt mindenki tudja!
Tomi nagyon ügyes és szépen fejlődik. A nővérem második babája is kisfiú lesz és Tamás lesz a neve.

Kriszti!
Üdv itt köztünk! Gyre és mesélj még magatokról. Milyen szülésed volt stb?
KissMe

HozzászólásElküldve: 2010, Jún. 01, 18:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Hát, nekem nincsenek túl jó híreim. Panaszkodni meg nem akarok. Tomi még mindig nem alszik, én már ki vagyok borulva. Viszont egészen ügyesen gagyog, hangokat utánoz, az első szava pedig a "baba" volt két héttel ezelőtt. Ahhoz képest, hogy a szakorvosunk szerint a jobb fülére egyáltalán nem hall, ez egészen jó eredmény, szerintem.
Csütörtökön megyünk méretkezni, már a múltkor is 11 kg és 80 cm fölött volt a "kis"fiam, nem tudom, azóta mennyit nőhetett?
Ha lesz valami jó dolog is, amiről írhatok, akkor azért jövök!

Üdv mindenkinek!
Kriszti1983

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 31, 20:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Szeretnénk csatlakozni hozzátok,mi még csak most leszünk 7 hónaposak!Gézu nagyon vidám és örök mozgó baba!:)Kb.2 hónapja kúszunk most próbálkozunk felülni meg egyedül felállni,és ma kibújt az első fogacskánk!!!Very Happy Nagyon jól viselte én féltem tőle nagyon de az én kis Gézum csak egyszer kétszer nyűgösködött!1 1/2 hónapja kezdtünk el a hozzátáplálást de csak ebéd meg uzsi van egyébként szopizik nagyon szeret enni eddig mindent meg evett amit kóstoltunk igazi kis zabagép!!!!Razz Röviden ennyi!Szisztok4
Vissza az elejére
nyúlúr

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 31, 15:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mary!

És a dokik mit mondanak, tudnak segíteni Panninak, abban, hogy kéőbb lásson a jobb szemével? Illetve a bal szemét tudják majd műteni, hogy jobb legyen a látása? Meg azt honnan tudják megállapítani ilyen korán, hogy mennyi dioptriás a szeme? Géppel?

Mi jól vagyunk. Ádám már jól alszik hála éjjel is. Átalussza végre az éjszakákat.
Csajok gyertek és írjatok!!!!
mary0318

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 31, 15:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia nyúlúr.
Hát Pannim 16,5 hónapos, 8700gramm,75centi.
Fejlődésneurológiailag rendben van,számított korának kb megfelel a képessége.
Sajnos a szeme nem jó,a jobbal nem lát,a bal -13dioptriás. Kapott szemüveget most hajkurászok keretet mert ilyen picit nagyon kevés helyen tartanak.

Ti hogy vagytoK? Egy hónapja nem írtatok a topicba lányok...
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
nyúlúr

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 30, 06:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mary!

Nagyon nagy gratula a jó hírhez.
Írj még magatokról egy picit.
Mi is jól vagyunk Ádám is nemrég elkezdett járni, szóval most mér azért sokkal könnyebb nekem is. Két hét múlva utazunk a nővéremékhez Belgiumba. Csak én megyek Ádámmal. Repülővel megyünk, mint tavaly. Igaz arra még nem emlékezhet Ádám, hisz csak fél éves volt. Remélem nem lesz hiszti az út alatt.
mary0318

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 29, 19:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Helló csajok,jó hírem van:
Pannim ma ELINDULT Smile
KissMe

HozzászólásElküldve: 2010, Ápr. 28, 19:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Szeparációs szorongás: a doktornő azt mondta, hogy Tomi azért ébred ilyen sokszor, mert engem keres, és ez nála a szeparációs szorongás jele. Hát, nem tudom. Egyébként semmi különöset nem vettem észre rajta, sőt, mostanában egyre jobban tűri, ha kicsit magára hagyom. Egy hónapja még a szemetet sem tudtam kivinni az udvarra, már üvöltött, ha becsuktam az ajtót magam mögött. Most elvan, ha játék közben hagyom ott, akkor nem nagyon keres, max. az ajtóban vár, amíg visszaérek. De nem hisztizik. Ha az udvaron játszunk, egy darabig jön-megy, tologatja a fűnyíróját, de kb. 20 percenként visszajön hozzám, átkarol, megsimogatom, aztán megy tovább. Egyre önállóbb, de azért mindig visszatér hozzám.
nyúlúr

HozzászólásElküldve: 2010, Ápr. 20, 13:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

KissMe!

Nálunk is így van, hogy Ádám dumálgat, de járni még nem akar. Na majd júniusig remélem megtanul, mert megyünk 1 hétre a nővéremékhez Belgiumba és repülővel mennénk. Persze csak én meg Ádám,mert a párom a boltot nem tudja most otthagyni.

Csajok!

Volt már a babáitoknál szeparációs szorongás? Igazából nem tudom, hogy nálunk most ez megy-e vagy sem? Légyszíves írjatok, ha volt valamelyik gyermeketeknél ilyesmi. Ti mit csináltok olyankor?
KissMe

HozzászólásElküldve: 2010, Ápr. 13, 14:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egyébként azt figyeltem meg, hogy amelyik gyerek hamarabb beszél, az később kezd el járni, és fordítva. A húgomnak a kislánya most 13 hónapos, de már az első születésnapja előtt mondogatott szavakat (lámpa, mama, baba, tetszik, autó), és tudatosan, arra használva, amire kell, de csak két hete kezdett önállóan járni, és még most is sokszor fenékre tottyan.
Tomi mindent megismer, az összes plüss állatfigurát meg tudja különböztetni, a képeskönyveket is (cicás, bocis, attól függ, mi van az elején), de mindenre csak azt mondja: bú, vagy brű. Ha egy autót mutatok neki, és megkérdezem, mi ez, akkor rögtön mondja: brűűűű. Smile És ha megkérem, hozza ide a bocis könyvét, akkor megkapom. Smile
KissMe

HozzászólásElküldve: 2010, Ápr. 12, 11:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Én is itt vagyok egy kicsit.
Tomi 11 hónapos kora óta egyedül és biztonságosan jár, de beszélni nem akar. Illetve folyamatosan börrög, ciklizál, gagyog, hablatyol, de ha akar valamit, akkor csak nyöszörög és kiabál, húzza a ruhámat. Állathangokat sem utánoz még, pedig százszor mutatjuk neki, és meg sem próbálja.
Neki még csak 8 foga van, de ezekkel is megszenvedtünk.
Mostanában a kedvence a porszívó, van olyan, hogy elő kell vennem akkor is, ha éppen nem használnám, és be kell kapcsolnom, mert nem hagy békén addig. Smile
nyúlúr

HozzászólásElküldve: 2010, Ápr. 01, 07:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Gondoltam írok magunkról pár sort. Ádámot elvittem egy magánintézménybe, hogy kiderítsék nincs-e valamilyen ételallergiája. Szerencsére nincs. Valószínűleg a máktól lehetett korábban kiütése.

Ettől eltekintve minden oké Még mindíg nem akar járni. Sasszézik a térdén leginkább.
12 foga van már. Sokat vagyunk kint a levegőn. nagyon szeret az udvaron lófrálni. Még szerencse, hogy kertes házban lakunk. rengeteg gyerek van kint és Ádámra jó hatással vannak a többiek.
Csajok írjatok magatokról!
mary0318

HozzászólásElküldve: 2010, Márc. 13, 12:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Annyi a különbség h a fiúpelenka nedvszívója elöl van megerősítve a lányoké pedig alul.De szerintem lényegtelen,én sose vettem lánypelust.
KissMe

HozzászólásElküldve: 2010, Márc. 13, 11:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mary0318 írta:
Smile
Nem sok.
A lányok genitáliái alakjuknál fogva a pisit a pelus aljába, a fiúcskáké az elejébe terelik jobban.

Ezt értem, de ez jelent valami "szerkezeti" különbséget is a pelenkában? És egyáltalán érdemes venni Tominak kifejezetten fiúpelenkát, vagy maradhatunk a normál, uniszex változatnál?
mary0318

HozzászólásElküldve: 2010, Márc. 11, 16:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Smile
Nem sok.
A lányok genitáliái alakjuknál fogva a pisit a pelus aljába, a fiúcskáké az elejébe terelik jobban.
KissMe

HozzászólásElküldve: 2010, Márc. 11, 15:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Megint egy buta, pelenkás kérdésem van. Mi a különbség a lány- és a fiúpelenka között?
gigike22

HozzászólásElküldve: 2010, Márc. 04, 21:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Most írom a diplomámat a csecsemők táplálkozásáról. A szakdolgozatom megírásához szükségem van kutatásra, ezért szeretnélek kérni titeket, hogy segítsetek nekem azzal, hogy a kérdőívet kitöltitek és visszakülditek nekem.

Itt megtekintheti a közzétett űrlapot: https://spreadsheets.google.com/viewform?formkey=dE1qTXNUTjgwMG5fSl9IU1o3blI0WVE6MA

Segítségeteket előre is köszönöm!

Gazsi Krisztiánné Kosicsár Ágnes
Vissza az elejére
nyúlúr

HozzászólásElküldve: 2010, Márc. 04, 20:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hahó csajok!

Nálunk is megy a vizes ruha Ádival az élen. Szokta adogatni is , amikor teregetek, de inkább széthordja.
Ma igazán lefáradtam tőle, mert egész nap kéregeti a tárgyakat, csak éppen nem mindig értem melyiket akarja.
Ráadásul 3 napja felkel megint hajnalban egyszer. Adok neki kaját, de nem igazán értem. na mindegy.
KissMe

HozzászólásElküldve: 2010, Márc. 04, 16:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Hááát, Tomi egyelőre úgy szeretne segíteni, hogy a mosógépből kivett ruhákkal felmosná a járólapot a folyosón. Smile Ha nem baj, ezt nem engedem neki. De már figyeli, ahogy teregetek, vagy ahogy bepakolok a mosogatógépbe, idővel, ha több esze lesz, akkor segíteni is tud majd, biztosan.
KissMe

HozzászólásElküldve: 2010, Márc. 02, 17:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Tini,
köszi a gratulációt!
Tomi most éppen egyedül játszik, ilyen is ritkán van! Egyébként azóta kicsit talán én is rutinosabb lettem, meg könnyebb, mióta rendesen jár, mert nem kell annyira odafigyelni rá, és mit akar, el tud érni, nem hisztizik folyton amiatt, hogy vegyem föl, fogjam meg a kezét, stb. A járókát egyébként Karácsonykor tettük el végleg, de azóta nem használjuk, amióta Tomi mászni tud, mert abban már nem érezte jól magát, egy helyben ülve vagy fekve, mászni meg ugye nem lehet benne.

Úgy hallottam, hogy a Müllerben lehet kapni valamiféle gumitalpú cipőt, ami jó a tipegő babáknak. Nekünk még nincs ilyen, csak egy teszkós sportcipő, meg egy magasabb szárú bakancs-szerű cipő kintre. De mindkettő kényelmes lehet, mert Tomi szereti őket, jól jár bennük.
KissMe

HozzászólásElküldve: 2010, Feb. 26, 11:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Köszi a gratulációkat! Smile
Létezik az, hogy a gyerekeknek változik az ízlésük az ételek terén? Ahogy fejlődik az íz-érzékelésük, úgy változik, hogy mit esznek meg szívesen?
Monka9

HozzászólásElküldve: 2010, Feb. 25, 07:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok.
Tominak hatalmas gratula.
Mi is elindultunk, és egyre többet beszélünk, persze baba nyelven, de vannak kivehető értelmes szavak is. De én olyan fáradt vagyok, lehet, hogy a jó idő is közre játszik, na meg a bébik.
Nyulúr próbálj egy kis E vitamint, meg egy kis aloe verat inni nem kell belőle a pucos for evere vagy hogy hívják, én azt ittam amit a Dm ben árultak, jóval olcsóbban, picit helyre rakja a szervezetedet.
Na igen ők még korák is velük sokkal több a gond, csomó helyre kell cipelni, amit mi hála az égnek megúsztunk, De én nem bánom, hogy ikreim lettek, mert mese szép érzés, mikor mind a kettő ölelget, és mondja me me me.

[^]  

Móni, Luca, Balázs.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
nyúlúr

HozzászólásElküldve: 2010, Feb. 25, 07:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Köszike az infókat LH teszt ügyileg.
Sajna nem akar megjönni se, se pé nincs. Hát nehéz menet lesz a 2. baba is.

Ádám már kezd dumálni. Mondja, hogy tessék, szia szívesen. és szépen halad a járással is.Bár még fogni kell a kezét.

KissMe!

Tomi nagyon ügyes kisfiú.

Monka!

Biztos nem egyszerű két gyerekre figyelni egyszerre. nem is tudom én mit csinálnék ha ikreim lennének. Itt a szomszédban is születtek ikrek a 32. hétre. Biztos neki sem egyszerű.
KissMe

HozzászólásElküldve: 2010, Feb. 24, 11:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Már megint ilyen sokáig én leszek az utolsó? Sad
Képzeljétek, Tomi egyedül jár! Múlt szombaton kezdte, egyszer csak megindult úgy, hogy nem kérte a kezemet. Azóta a házban önállóan közlekedik. Sétálni persze még babakocsiban megyünk.
KissMe

HozzászólásElküldve: 2010, Feb. 19, 13:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na igen, nem az LH-teszttől lesz a gyerek, ez köztudott. És nem is a gólya hozza. Smile A kettő között van az igazság. Az LH-teszteket én csak azért használtam (hőméréssel együtt), mert szerettem volna mindent megtenni a cél érdekében, és már csak ez volt hátra. Aztán persze rájöttem, hogy nem sokat ér, inkább csak annyit, hogy három hónap után már tudtam, milyen a ciklusom, mikor van peteérés, stb. Arra biztosan jó, hogy ezt megállapítsa az ember, és utána már a tesztek nélkül is lehet tudni, mikor érdemes összebújni. Persze azon kívül máskor is, mindig, amikor jól esik. Smile Tomi nekem úgy jött össze, hogy már a második hónapban kaptam hormoninjekciókat, monitorozták a ciklusomat, és amikor érett tüszőm volt, tüszőrepesztő injekciót is kaptam. Ennek ellenére valószínűleg nem aznap fogant, amikor ez elő volt írva neki, hanem 4-5 nappal később.
Monka9

HozzászólásElküldve: 2010, Feb. 18, 10:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok.
Lh teszthez csak annyit, hogy az én orvosom, nem javasolta, és talán picit igaza is volt. Mert annyira arra koncentrálsz, hogy na most vagy sem, hogy a bébike elkészítés előbb vagy utóbb valami kötelesség féle lesz .
Ó Bazsinak non-stop be nem áll a szája, akkor van csendben ha alszik. Cica meg énekel, vagy válaszol neki persze max hangerővel.
Balázsnak jön a 3. és a 4. foga, jól meg is harapott vele.
Most megyek almás sütit csinálni, mert az most nagy kedvencük, és persze most alszanak Very Happy

[^]  

Móni, Luca, Balázs.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
nyúlúr

HozzászólásElküldve: 2010, Feb. 17, 19:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

KissMe!

nagyon érthtően leírtad. Köszönöm. nekem akkor ezek alapján tegnap előtt volt pozitív a teszt.már napok óta használom
KissMe

HozzászólásElküldve: 2010, Feb. 17, 15:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nyúlúr írta:

csajok közületek használta már valaki az LH tesztet? Ha igen egy kis tapasztalatcsere jól jönne.

LH-teszteket használtam én is. Az a lényeg, hogy ne reggel csináld meg, hanem délután, vagy este, és előtte legalább 3 órán keresztül ne igyál, és ne pisilj. Ha ezt be tudod tartani, akkor a vizeletben elég nagy lesz az LH koncentráció ahhoz, hogy mérni tudd, és ne fals eredményt adjon. A terhességi teszttel ellentétben az LH-teszt akkor is pozitív, ha nem ugyanolyan erős a teszt-csík, mint a kontroll-csík. És ha sok közül egyik sem annyira erős, mint a kontroll-csík, akkor az tekinthető pozitívnak, ami a legerősebb a teszt-csíkok közül. Így, ha több napig csinálod, akkor folyamatos erősödést figyelhetsz meg, és általában csak utólag derül ki, hogy melyik volt a legjobb. De a második hónapban már tudni fogod, hogy mennyire erősre számíthatsz, és akkor jól be tudod lőni azt a napot, amikor érdemes rágyúrni a kistesóra (t.i. a legerősebb teszt-csík napja).
Remélem, tudtam segíteni! Smile

U.i.: én három hónapig csináltam, de közben nem sikerült teherbe esnem. Ez nem azt jelenti, hogy másnak sem fog.
nyúlúr

HozzászólásElküldve: 2010, Feb. 17, 09:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Képzeljétek Ádám már mondja, hogy szia (szja kiejtéssel) és anya (ana kiejtéssel). nagyon édes hangja van.
Kinőtt a 7. foga is és szerintem útban van már a 8. is. Majd meglátjuk ,ikor jön ki.
Én most LH teszteket használok, hogy hátha ezzel jobban tudunk kistesó ügyben haladni. Eddig nem sok sikerrel.
csajok közületek használta már valaki az LH tesztet? Ha igen egy kis tapasztalatcsere jól jönne.

Monka!

Tök jó, hogy jöttél. örülök, hogy jól vagytok. és te hogy vagy?
KissMe

HozzászólásElküldve: 2010, Feb. 16, 12:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Monka!
Jó újra látni téged! Smile Örülök, hogy jól vagytok, és hogy az ikreknek semmi bajuk sincs, hiszen csak az egészséges és vidám babák olyan elevenek, hogy nem lehet pelenkát cserélni rajtuk. Smile
Az én Tomim azért megadja magát, hagyja, hogy öltöztessem, tisztába tegyem, és érdekes módon közben mindig megered a nyelve is. Olyankor dumál a legtöbbet. Smile
Nem tudom, az én gyerekem valami csodagyerek, de neki a múlt hét végén már a hetedik fogacskája bújt ki. Pedig még csak 11 hónapos lesz 23.-án. Megjegyzem, nagyon megszenvedünk a fogzással, sok-sok álmatlan éjszaka, sírás, idegeskedés van miatta. Előtte két héttel az orra kezd folyni, egy héttel az íny áttörése előtt nem eszik rendesen, és megváltozik a széklete is, aztán akkor, amikor kezdődik az áttörés, sokszor fölsír még napközben is, éjszaka pedig különösen, van, hogy 20 percet sem tud pihenni, és újra felébred, fölsír.
Monka9

HozzászólásElküldve: 2010, Feb. 16, 10:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok
Ezer éve jártam erre, de még arra sincs időm az ikrek mellet, hogy rendesen levegőt vegyek.
Mi tegnap megkóstoltuk a tejet, hát nem nyerte el a tetszésüket. Joghurt, túrókrém, tejföl, kefir, bármi jöhet, mindent megesznek de a tej nem tetszett .
A ti szépségeitek, hajlandóak pelus cseréhez lefeküdni, mert az én rosszaságaim, nem. Kész pankráció a tisztába tevés és az öltözködés.
Fog ügyileg megnyugtattatok, mert nekünk is összese 3 db van Very Happy

[^]  

Móni, Luca, Balázs.
Vissza az elejére
mary0318

HozzászólásElküldve: 2010, Feb. 12, 14:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nyusziúr,tejet én sem adok a Panninak,de kakaót gyakran iszik natúr tápszerből.Szereti és általában esténként azt kap.
Tejtermékek mennek.Joghurt,krémtúró.túrórudi,Kinder tejszelet a csúcs most:) Nem kell hozzá fog Smile Ma vagyunk 13hónaposak,de még egy fogacskánk sincs Smile Kis vínaszony Smile
KissMe

HozzászólásElküldve: 2010, Feb. 12, 12:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia nyúlúr!
Én tejet, kakaót még nem adok Tominak, nem merek. Tejterméket viszont már szokott enni, sajtot pl. már 7 hónapos kora óta, 1 hónapja pedig Danoninot is adok neki. Nagyon szereti, egyszerre akár 2 pohárral is megeszik. Persze még én etetem kanállal. De kézzel pl. egyedül eszik, pár napja kezdte. Kis falatokat teszek elé a tányérba, kiveszi, és a szájába teszi őket.
nyúlúr

HozzászólásElküldve: 2010, Feb. 11, 10:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

tegnap voltunk Ádámot oltatni agyhártyagyulladás ellen. csak picit sírt mert le kellett fogni és azt nem szereti.
Mondta a dokinő, hogy szép nagy lett Ádám (11 kg és 78 cm)
Még mindíg hallani a szívzörejt, de mondta, hogy tuti semmi baja, hisz semmilyen jel nem mutatja, hogy szívbeteg lenne.
Azért majd tavasszal megnézetjük kardiológián, hogy legyen róla pappír is.
Mondta a védőnőis, hogy nagyon sok gyermeknél hallanak ilyet. Nekem is volt kiskoromban

KissMe!

jó, hogy jöttél. Én is úgy tudom, hogy ezeket a pelusokat szét lehet ott szedni ahol a normál pelenkákat is összeilleszted.

csajok ti, hogy álltok a tej kérdéssel? Mikor lehet szerintetek majd adni nekik tejet? kakaót?
KissMe

HozzászólásElküldve: 2010, Feb. 10, 12:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lana írta:
Sziasztok! Bocsi,hogy beleszólok, de KissMe-t már régről ismerem és most megláttam nevét.

KissMe: Little Walkers pelenkát nem ismerem, de a bugyipelusok mindkét oldalát szét lehet tépni és úgy könnyebb levenni. Nyáron nagyon szerettem, mert pisiltetéshez csak le kellett tolni, könnyebb volt ráadni a gyerekre.

Szia! Smile
Azt hiszem, tényleg az lesz a legjobb, ha nyárig félreteszem még ezeket pelusokat. Remélem, hogy a méret még jó lesz. Köszönöm a segítséget! Smile
Lana

HozzászólásElküldve: 2010, Feb. 09, 15:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Bocsi,hogy beleszólok, de KissMe-t már régről ismerem és most megláttam nevét.

KissMe: Little Walkers pelenkát nem ismerem, de a bugyipelusok mindkét oldalát szét lehet tépni és úgy könnyebb levenni. Nyáron nagyon szerettem, mert pisiltetéshez csak le kellett tolni, könnyebb volt ráadni a gyerekre.
KissMe

HozzászólásElküldve: 2010, Feb. 09, 15:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na jó, jövök valami más témával, hátha visszajön az íráskedvetek. Smile

Van nekünk Little Walkers bugyipelenkánk. Még tavaly ősszel anyósom vette, kilóra stimmelt, de Tomi akkor még nem járt, nem adtam rá. Mostanában kezd lépegetni, gondoltam, kipróbálom. Az még O.K., hogy ráadom, és tök jó, hogy úgy is lehet, hogy nem fektetem le, hanem belelép a kis lábával, és ráhúzom. De ha tele van anyaggal, akkor hogyan veszem le? Nagyon buta kérdés, tudom, de úgy jártam, hogy lefektettem a pelenkázóra, és még a háta közepe is kakis lett, amikor ki akartam csomagolni belőle. Ti használtok ilyen pelenkát? És ha igen, akkor hogyan?
KissMe

HozzászólásElküldve: 2010, Feb. 05, 13:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy megint régen jelentkeztem, de sajnos Tomi mellett SEMMIRE sincs időm. Folyamatosan szemmel kell tartani, nem hagyhatom egy pillanatra sem egyedül, mert hiába játszik, de bármikor feláll, elkezd lépegetni, és ha valamiben megbotlik akkor elesik, tönkreteszi a játékait, vagy folyik az orra.
Ti hogyan oldjátok meg a háztartás vezetését, meg azt, hogy azért ti is tudjatok néha enni-inni-pisilni? Komolyan mondom, én már ideges vagyok, mert a házban állandóan rendetlenség és kosz van, a mosógépbe beleszáradnak a ruhák, és mindig éhes-szomjas vagyok. Az etetőszékbe sem tudom leültetni a gyereket, mert feláll benne, a bébikomp már nem érdekli, úgyhogy legtöbbször kénytelen vagyok a hordozóba (amit már rég kinőtt) beszíjazni, mert másképpen nem tudok még kajálni sem.

Nem tudom, hogy az éjszakai ébredések mitől lehetnek? Van olyan, hogy egész nap eszik, jó sokat kajál napközben, de soha nem alszik 3 óránál hosszabb ideig. És éjjel is csak úgy nyugszik meg, ha mellre teszem. Bár erősen kételkedem, hogy van is valami a ciciben, de mindig szopizik. A déli alvás előtt, és este lefekvés előtt szokott még szopizni. Illetve úgy alszik el.
Amikor napközben alszik, próbálom utolérni magam, de másfél-két óra alatt lehetetlen több napos elmaradást bepótolni úgy, hogy főzzek is, jól is lakjak, és a házimunka is készen legyen.

Van valami tippetek?
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 22, 23, 24  Következő
1 / 24 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés