Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Shea vaj - ekcémás babáknak

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
thymi

HozzászólásElküldve: 2008, Jún. 25, 12:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mindenféle bőrbajokra (ekcéma, sebek, kiütések stb) nekünk nagyon bejött az anyatej. Nekem mind a két gyerekem atopiás dermatitis-es volt (ill az egyik még néha az). Az elsőre adtak kencefcéket, meg nem is olyan rágen még szteroidos vackot is, de nem nagyon használt semmi. A picimnél gondoltam egyet és bekentem anyatejjel és nagyon gyorsan elmúlt, így a nagyot is bekentem és neki azóta sincs baja. Még a fiamaon van néha, de nem olyan durva, mint volt és ahogy erősödik a bőre egyre gyorsaban elmúlik a tejtől. De ha már nem lesz tejem, tuti ki fogom próbálni ez az általatok ajánlott vajat, bár remélem nem lesz rá szükségem.
yodi

HozzászólásElküldve: 2008, Jún. 24, 10:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igazából úgy vettem észre, hogy mivel a shea vaj összetétele rendkívül hasonlatos a bőr által termelt zsírok összetételéhez, így létrehoz a bőrön egy olyan ideális állapotot, ami alatt a bőr önmagától is meggyógyul. Persze a vitaminok azért ezt segítik. Azt is észrevettem, hogy tartós hidratálást idéz elő. A mindenféle mesterséges testápolók hidratálnak ugyan, de röviddel utána már ugyanolyan száraz lesz a bőröd, mint előtte. Ezzel szemben a shea vaj tartósan hidratál, azaz mikor legközelebb kennéd, akkor 2jé nem száraz a bőrőm". Ezt jól mutetja az is, hogy a pici bőre egyre kevesebb mennyiséget igényel a shea vajból. Most előjöhetnék összeesküvés-elméletekkel a kozmetikai cégekről, de nem ez a cél...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
KaZso

HozzászólásElküldve: 2008, Jún. 23, 18:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia yodi, én is használom, igaz pikkelysömörre, de nagyon bevált!
yodi

HozzászólásElküldve: 2008, Jún. 23, 11:08    Hozzászólás témája: Shea vaj - ekcémás babáknak Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Próbáltátok már a shea vajat? Van egy kétéves és egy három hónapos kisfiunk, a kisebbik ekcémás. Sajnos a gyerekorvos is és a bőrgyógyász is rögtön szteroidokat írt fel, amivel nem szívesen kentük. A shea vajat először csak mint testápolót vezettük be, de hamar kiderült, hogy önmagában is képes visszavetni az ekcémás tüneteket. Nálunk a fő probléma (és ahogy olvastam az ekcémás fórumokat nem csak nálunk), hogy a pici bőre a paraffint nem bírja. Sajnos ez az összetevő ott van szinte minden- még a legdrágább- testápolóban is. Lényeg a lényeg: most már csak shea vajjal kenjük, szteroiddal egyáltalán nem és csodaszép a bőre. Próbálta még valaki? Tapasztalatok?
Ja igen, én a teszvesz-en rendeltem, de azt hiszem néhány bio-boltban is kapható. Itt is lehet róla olvasni: www.sheavaj.uw.hu
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés