Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Felmegyek a miniszterhez! - a cikkhez kapcsolódóan

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Mindenkinek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
GoldnerIbolya

HozzászólásElküldve: 2009, Ápr. 17, 13:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönjük szépen a jókívánságot!

Időközben az ápolásidíjas lobbi mellett elindítottuk sérelmes ügyek gyűjtését, ismertetését.

Egyik ügyben intézkedtünk is. Börtönbe zárt fogyatékos fiatalember esete.

És ehhez kapcsolódóan is ajánlottuk a BENX c. filmet megnézni.

Ajánlottuk a most szombat este (ápr. 1Cool az m1-n vetítésre kerülő film megtekintését is.

Ragályi Elemér: Nincs kegyelem.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
totya69

HozzászólásElküldve: 2009, Ápr. 17, 08:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sok sikert nektek!
GoldnerIbolya

HozzászólásElküldve: 2009, Márc. 21, 11:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Örömmel tudatom mindenkivel, hogy végre sikerült elindítani a portálunkat.
Végre sikerült megfelelő munkatársat találnunk. Az elmúlt 1 hónap azt mutatja, hogy szaktudása, szorgalma és a feladathoz hozzáállása megfelelő.

Remélem jól fogjátok tudni használni az általa kezelt portált:

http://ecsje.hu

Április végéig csak az ápolási díjjal kapcsolatos munkánkat fogja segíteni.

Az aláírásgyűjtés lezárulását követően munkánk nyilvánosságát és a többi feladatunk jobb ellátását kell segítse portálunk.

Szeretném felhívni mindenki figyelmét, hogy még 1 hónap maradt aláírásgyűjtésre. Akik gyűjtenek azok legyenek szívesek tájékoztatni hol tartanak a gyűjtéssel.

A gondozási díjjal kapcsolatos leveleket (kérdések, információk, panaszbejelentés, aláírásgyűjtés állása, stb.) erre a címre küldjétek:
gondozasidij@ecsje.hu

Ibolya
Vissza az elejére
GoldnerIbolya

HozzászólásElküldve: 2009, Márc. 05, 18:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

totya69 írta:
Ez mikor történt pontosan?Üdv:
Totya

2-4 éve.

Jelenleg ismét aláírástgyűjtünk népszavazás kiíratásáért.

ld. itt:
gondozasidij.nolblog.hu

Ibolya
Vissza az elejére
totya69

HozzászólásElküldve: 2009, Márc. 02, 13:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Most olvasom, meneszti Göncz Kingát Gyurcsány Ferenc. EP listavezetőnek jelölik.
totya69

HozzászólásElküldve: 2009, Márc. 02, 09:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Huhh, ez elég furcsa reagálás tőle.
Ez mikor történt pontosan?

Üdv:
Totya
Vissza az elejére
GoldnerIbolya

HozzászólásElküldve: 2009, Feb. 21, 01:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Göncz Kinga miniszter asszony látványosan a sajtó képviselői előtt elébement a küldöttségnek, együttérzéssel fogadta őket.
Majd hivatali szobájában fogadott. Meghallgatott. Lett kiemelt ápolási díj (keveseknek, kevés emelés, agyonhallgatással), lett alanyi ápolásidíjról döntés áthelyezés a testülettől jegyzőhöz.

A megbeszélés után azzal váltunk el: Ibolya csak kiabáljanak, mint a német nők.

Én meg csak lestem. Ez az a Göncz Kinga, akinek az anyukája a Kézenfogva Alapítványt indította?

És, mint látjuk semmi sem történt azóta se.

Hacsak az nem, hogy kitalálták, hogy "munkába állítják" az ápolási díjon lévőket.
Mintha nem dolgoznának, éjjel-nappal keményen.

Ismét aláírásokat gyűjtünk - népszavazáshoz. Teljes elhallgatás mellett.

Részletek:
gondozasidij.nolblog.hu
ecsje @ freemail . hu
3 0 5 0 9 8 3 6 4
Goldner Ibolya
Vissza az elejére
pikerics

HozzászólásElküldve: 2008, Okt. 06, 10:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

kedves Totya!

kamaszkoromban nagyon nehéz volt az "egészségesek" zavarodottságát látnom, ha "eleveztem" előttük, akkor komolyan fontolgattam a remeteséget Wink

a férjem (ő egészséges lábú, lelkű) még mindig nézi néha lopva a szembejövők arcát, és mindig megdöbben, hogy még mennyien nem tudnak hova rakni magukban engem. Shocked
nembaj! szem előtt vagyunk, hadd gondolkodjanak!
Vissza az elejére
totya69

HozzászólásElküldve: 2008, Okt. 06, 08:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia pikerics!

Nem tudom ez mennyire bátorság kérdése. Smile
Mint írtam a másik szülőn is sok múlik hogy miként kezeli le a helyzetet. Van aki csak elrángatja a gyerekét.
A humor tényleg sokat segít, jobb mint a "miért pont én" érzés. Smile

Üdv: Totya
Vissza az elejére
pikerics

HozzászólásElküldve: 2008, Okt. 04, 14:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nagyon bátrak vagytok! és nagyon jó, ilyen jó humorotok van! Laughing (csak így lehet értelmesen élni és nemcsak túléni)
nagyon örülök, hogy a fiad ügyében a kislány anyukája ilyen éretten kezelte a helyzetet! az a kislány, vagy bárki akivel kapcsolatba kerülünk egyre természetesebben fog hozzánk (én sorstárs vagyok Laughing) viszonyulni, elfogadva, a másságunkkal együtt. aztán a fejünkkel is el kezdenek gondolkozni, hogy mi az ami nehézséget jelenthet számunkra, és ebben hogy tudnak segíteni.
csak nem szabad elbújni a csigaházba!
ezért mondom, hogy nagyon bátrak vagytok(/unk)!
és csak így tovább!
Baby smiley
Vissza az elejére
totya69

HozzászólásElküldve: 2008, Okt. 03, 17:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

pikerics köszi!

De mindenki higgye el, ha megyünk az utcán, (na az se semmi, az egyik gyerek az elektromos hátulján áll, csináltam neki oda egy deszkát, a másik az anyukája ölében ül) általában nevetgélünk, mókázunk, Pl. piacon: vigyázz koccsi, vigyázz! Smile
Sok zokni óccsóér! meg ilyenek. Mindenki mosolyog vagy nevet. Itt ismernek minket a környéken elfogadtak. Nem nagyon éreztették eddig velünk hogy másak vagyunk, ha meg igen akkor lerendeztük.
Mondjuk az iskolás fiúnk első komoly találkozása az iskolatárak csúfolódásával ma esett meg, de lerendezte a maga módján. S pont egy kislány volt, Ő erre ellökte, és a lányka anyukája számon kérte a tettét rajta. Elmondta becsülettel, hogy ez neki nagyon fájt, az anyuka megbeszélte a lányával és vissza mentek bocsánatot kérni a fiamtól.
Sokat számít a szülő hogy kezeli le a helyzetet.
Mi nem voltunk jelen, de a fiúnk őszintén elmondta rögtön.
Bocs hogy ilyen hosszú lére eresztettem a mondokámat...........
Vissza az elejére
pikerics

HozzászólásElküldve: 2008, Okt. 03, 16:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

le a kalappal totya! és hajrá hajrá! Razz
Vissza az elejére
totya69

HozzászólásElküldve: 2008, Okt. 03, 12:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok
Én a másik oldalról írok, mi mindketten a feleségemmel mozgáskorlátozottak vagyunk születésünk óta. Mi nem voltunk az egészséges oldalon, így könnyebb elfogadni az életet, mert muszáj elfogadni! Sokat vártunk a gyermekvállalással, (10 évet) oka volt. De belevágtunk és kaptunk biztató és lebeszélő szándékú véleményeket is! Orvosok és családtagok is voltak köztük. Próbáljuk felkészíteni a gyerkőcöket az Őket érő atrocitásokra és hogy fogadjanak el mindenkit olyannak amilyen! Azért vannak jó oldalai is a dolognak, az ovisok nagyon örültek mikor őket is vitte a feleségem az elektromos tolókocsival, irigykedtek is a fiúnkra hogy ő mindennap utazhat vele! Smile
Szóval egy szülő mindenre képes a gyermekeiért, ezt mostmár mi is tudjuk, de nem könnyű!
GoldnerIbolya

HozzászólásElküldve: 2004, Júl. 27, 20:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

rodekri írta:
Tegnap este az RTL híradójában láttam a riportot az elindulásukról. Fantasztikus a kitartásuk, ahogy ott meneteltek mankóval, tolókocsival, ki hogyan. Szurkoljunk nekik tovább, és remélem minden napjukon lesz valami új hírünk a kis csapatról. Írjatok, ha tudtok valamit!

Azóta is várom, hogy végre az elinduláson túl egyéb infókat is kapjak az akcióról, az átadott petícióról.
De sehol, semmi.

Ma viszont a Kossuth Rádió "szóljon bele " műsorban hallottam a peticióról. Több mindent felsoroltak, csak az ápolási díjat felejtették el, megemlíteni.

Megtudjuk-e mi történt?
Vissza az elejére
rodekri

HozzászólásElküldve: 2004, Júl. 02, 11:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tegnap este az RTL híradójában láttam a riportot az elindulásukról. Fantasztikus a kitartásuk, ahogy ott meneteltek mankóval, tolókocsival, ki hogyan. Szurkoljunk nekik tovább, és remélem minden napjukon lesz valami új hírünk a kis csapatról. Írjatok, ha tudtok valamit!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Caitlin

HozzászólásElküldve: 2004, Jún. 15, 19:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hála Istennek, hogy legalább a családjában lehet öröme. Smile Már ebből is sokan tanulhatnának, kevés ma az összetartó, "törődünk egymással" család. Én őszintén remélem, hogy sikerrel járnak, és végre felnyitja valaki az illetékesek szemét. Elkeserítő, hogy pont azoknak nem segítenek, akiknek a legnagyobb szüksége lenne rá Confused
Nagyon nagyon drukkolok és várom a friss híreket!
Vissza az elejére
ipomea

HozzászólásElküldve: 2004, Jún. 15, 18:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Caitlin..Marika remekül el tudja magát látni, sőt mint családanya is remekül funkcionál. Ellátja családját, súlyosan beteg fiát / ő van vele a képen.../. ebben férje is segíti, természetesen.
De igen sok ember van, akinek bizony szüksége volna segítségre, és nincs...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Caitlin

HozzászólásElküldve: 2004, Jún. 15, 17:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ipomea kérdéseket is említett. bennem felmerült egy.
Van valaki, (szociális munkás, családsegítő, bárki) aki segít ennek az asszonynak, hogy el tudja látni a mindennapi dolgait?
Mert hogy elvileg erre is vannak szakképzett emberek, de sajnos előre érzem, hogy mi lesz a válasz... Sad
KataMama: én is úgy tudom, hogy van szabályzat az építkezésre, de ezt a régi intézményeknél nem tapasztaltam. Nálunk ahogy belépsz a gyógyszertárba, találkozol egy 2m magas fallal, tehát egy egészséges ember is nehezen tud bejutni... Confused
Ez azért szomorú dolog! Exclamation
Vissza az elejére
KataMama

HozzászólásElküldve: 2004, Jún. 15, 14:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Akadálymentes közlekedés: az új építésű közintézményeknél úgy tudom, előírás az akadálymentes megközelítés, az ajtószélességek. Viszont a régi épületeknél nem tudom, van-e előírás (határidő) az akadálymentesítésre, ill. milyen kibúvók (pl. fizikai lehetetlenség) vannak...

De csak ha azt nézzük, hogy egynémely gyógyszertárba is alig lehet már babakocsival is bejutni... Sad És még csak nem is vagyunk mozgáskorlátozottak ... (Tudom, ez már másik téma...)
Vissza az elejére
rodekri

HozzászólásElküldve: 2004, Jún. 15, 13:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én is úgy gondolom, szégyen, ami ebben a témában zajlik az országban. Hála az Égnek, rövid időre csupán, de volt alkalmam "kerekes székben ülni". "2000-ben eltörtem a bokám nyaralás előtt, és 10 hét fekvőgipszre ítéltek, így aztán a Balatonhoz bizony tolószékben utaztam, mert a gyerekektől nem akartuk megvonni a nyaralást. Hát ha keserves 10 hét volt az életemben, ez az volt. És a szánakozó pillantások a legszörnyűbbek, hisz az emberek nem tudták, hogy én csak ideiglenesen használom azt a tákolmányt. Nagyon kevesen kérdezték meg a férjemet, amikor küszködött a szerkezettel, hogy segíthetnének-e, mert az épületekbe bejutni és hasonló apróságok, hát bizony nem voltak egyszerűek. Az üdülő gondnoka a második hét végére szerzett egy olyan rámpát, amin fel lehetett tolni a kocsit az ebédlőbe, addig ugráltam fel a lépcsőn két mankóval. Nagyon sajnálom azokat az embereket, akiknek ez egész életre szól, és néha tényleg jó lenne segíteni. Nem tudom, az egyetemen tanítják-e az építészeknek, hogyan lehet akadálymentesen építkezni eleve, szerintem már ott kellene kezdeni. Az anyagi segítségről meg nem is szólva...(Az ugye, a legkevesebb...)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Caitlin

HozzászólásElküldve: 2004, Jún. 14, 23:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Khmmm...
Amikor elolvastam a cikket, égett az arcom a kedves politikusaink helyett is... Legjobb barátnőm szociális munkásnak tanul, mondanom sem kell, havonta jártak hasonló intézményekben, és amit láttak az a legkitartóbbakat is majdnem eltérítette a pályáról. Van 1-2 kirakat intézmény, de ha valaki rászorul, hogy igénybe vegye, akkor derül ki mi a helyzet!
Confused Őszintén tisztelem és becsülöm ezt az édesanyát, és az összes olyan szülőt, aki "beteg" gyermeket nevel. Ugyanakkor most, hogy Uniósok lettünk, ezzel is alaposan lejárattuk magunkat, hogy még ennyit sem tesz meg államunk a rászorulókért... Evil or Very Mad
Nálunk is volt beteg gyerkőc a családban (sajnos Ő már nem él), és tudom, hogy mennyi szeretet képesek adni az ilyen picik.
Remélem ezzel a tüntetéssel sikerül végre elérni valamit! Exclamation
Vissza az elejére
ipomea

HozzászólásElküldve: 2004, Jún. 14, 20:26    Hozzászólás témája: Felmegyek a miniszterhez! - a cikkhez kapcsolódóan Hozzászólás az előzmény idézésével

Elindul egy asszony...a gyerekéért, saját magáért, értünk. Remélem, mindenkiben elindít valamit. Egy érzést, egy gondolatot, egy kérdést.
Itt beszélhetünk róla! Beszéljünk róla!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Mindenkinek Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés