Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
bölcsi vagy sem?

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
andi.feher

HozzászólásElküldve: 2015, Szept. 21, 14:09    Hozzászólás témája: Re: bölcsi vagy sem? Hozzászólás az előzmény idézésével

Mi bölcsiztünk egy évet és szuper volt csak a beszoktatásnál kell valami vitamin vagy probiotikum ,mert betegek lesznek ilyenkor. Mi restore-t használtunk anno teába.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ditke31

HozzászólásElküldve: 2008, Okt. 08, 12:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Egy könyvet szeretnék ajánlani:

Steve Biddulph: Hogyan neveljük a kicsiket?

"Vajon beadjuk-e gyermekünket a bölcsődébe, és ha igen, mikor? – ebben a kérdésben szeretne segítséget nyújtani a Magyarországon is elismert szerző, aki a lehető legtöbb információt felvonultatva beszél mindarról, ami jelenleg elérhető ebben a témakörben. Közérthetően elmagyarázza a legújabb kutatások és tanulmányok eredményeit, amelyek azt vizsgálják, vajon káros hatással van-e a gyermekek fejlődésére a nagyon kicsi korban, bölcsődében eltöltött hosszú óráknak. "
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
totya69

HozzászólásElküldve: 2008, Okt. 07, 14:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok
Nálunk a feleségem a nagyobbikkal végig itthon volt, a kicsinek viszont azt ajánlották járjon bölcsibe.
Bekerülni manapság nem volt egyszerű, de sikerült:
Leszámítva a beszoktatás nehézségeit, így utólag jó döntésnek tűnik. Az oviba nem volt semmi gondunk, (most kezdte el) azóta is örömmel megy. A betegségekről meg annyit ha nem járt volna bölcsibe akkor a tesó hozza haza.
orsi0509

HozzászólásElküldve: 2006, Feb. 22, 15:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Kisfiam, Aziz 17 hónapos. Születése óta természetesen itthon vagyok vele Gyeden. Mostanában kerülget a gondolat, hogy visszatérjek dolgozni. Egyenlőre részmunkaidőbe, majd szeptembertől, mikor lejár a GYedem, akor főállásba.
Nagyon- nagyon sokat harcoltam én már magamban, hogy eldöntsem, mi a helyes út.
Pár hónappal korábban kaptam egy fantasztikus állásajnálatot, amit anyagi hétterünk miatt elfogadtam. A negyedik napon felmondtam, mert nem bírtam ki a kicsim nélkül, minden hazautat végigbőgtem.
Viszont nagyon igaz az, amit alattam írtak páran, az, hogy itthon vagyok, nem jelenti azt, hogy jó a gyereknek, ha egyszer naponta több órát minden mássa, főleg házimunkával töltök. Az idő alatt ő csak téblábol, egyedül játszik. A részmunkaidős állás kb. ugyanennyi időt fog elvenni, de míg én dolgozk és pénzt keresek, addig egy megbízható bébiszitter, a barátnőm vigyáz rá, aki elviszi sétálni, énekel vele, mesél neki. De a korareggelt, a délutánt és a hétvégét egészében együtt töljük.
Én úgy gondolom, hogy attól még, hogy valaki nincs éjjel- nappal együtt a már nem baba kisgyerekével, attól még ugyanúgy erős lehet az any- gyerek kapcsolat. Csak éppen mellettem a kisfiam megismer más embereket, más értékeket. A bölcsin még nem gondolkoztam, majd meglátjuk, talán szeptembertől, addig marad a barátnő meg a nagymamák, és elsősorban én.
Ne kérj szerintem Laura tanácsot senkitől, halgass a szívedre, próbáld ki, ha nem válik be Neked, vagy a picinek, azt úgyis észreveszed és sosincs késő visszalépni.
Ide most írnak olyan bölcsiellenesek, akiknek nagyon rossz tapasztalataik vannak. ugyanúgy van ellentáboruk is, hidd el. Mintahogy a szüléssel kapcsolatban is beparáztatott a sok fórumos anyuka, aztán minden teljesen rendben volt.
Akárhogy is, sok boldogságot az elkövetezendő 20 évre és még többre a gyermekeddel!

[^]  

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
szantai

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 11, 06:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gyerekpszichológusként én is egy baba-mama klubbot ajánlanék bölcsi helyett. Ez a csoport szakemberek vezetésével közös játékkal indul, majd a gyerekekről, a felmerülő nehézségek megoldásairól beszélgetés következik a szülőknek. IX. kerületi lakosoknak ingyenes az önkormányzat jóvoltából! Érdeklődjetek a IX. kerületi nevelési tanácsadóban! Várunk Benneteket!
Vissza az elejére
Mici12

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 24, 13:40    Hozzászólás témája: bölcsivész Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Első gyerekes anyuka vagyok, két hónapja jár a kislányom bölcsődébe, azaz, csak járna, ha nem lenne minden második héten csupa nátha! Sajnos kruppja is volt már februárban, pedig akkor még nem járt közösségbe! Szóval dolgoznom kellene, de így nem megy! Ti, akik már esetlegesen több gyerekes anyukák-apukák vagytok! Kérlek, adjatok tanácsot, mit tegyek? Köszönettel Mici
Vissza az elejére
Nicolee

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 11, 11:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ja igen, lemaradt... nem szünik meg a GYES, mert ha bölcsi mellett elmész dolgozni akkor négy órában foglalkoztathatnak a GYES alatt, ha a pici elmúl tmár 1 éves..
Vissza az elejére
Nicolee

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 11, 11:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Még új vagyok itt, de már gyakorló szülő lassan három éve:)
Kislányom másfél éves korától jár bölcsibe és nagyon élvezi. A beszokással nem volt gond, csak egyszer, amikor már jóideje járt bölcsibe és megbetegett..egy hét itthonlét után már be kellett szoktatni a bölcsibe, de azóta megint jó minden. Imád ott lenni, szereti a gyerekeket, sok verset tanul és vannak barátai, akik majd az oviba is "elkísérik".
Nekem is jobb volt - egész depressziós lettem az itthon léttől, visszavettek a régi munkahelyemre és sokkal több türelmem van a lányzóhoz.
Nem mondom, hogy nagyon sokat tudunk együtt lenni amikor hazamegyek a munkából, de heti két és fél napot együtt töltünk Smile
Szép napot!

Ui.: Kata mamához: szia:) ha jól sejtem Te a "tipegős Kata mama" vagy?! mi újság Veled??
Vissza az elejére
Barb

HozzászólásElküldve: 2005, Márc. 25, 14:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

Ha jól tudom, amikortól bölcsibe adom megszünik a gyesem.
Arról is olvastam, hogy létezik gyerekfelügyelet, az vmi könnyebbség, ámbár mégsem egész napos? Laughing
Vissza az elejére
judit

HozzászólásElküldve: 2005, Márc. 02, 09:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A bölcsibe adás is gyerek és szülőfüggő. A nagy fiam másfél-két éves korában azt hittem megbolondulok, ha még otthon kell üljek. Semmi türelmem nem volt hozzá, ezért vissza mentem dolgozni, és a gyerek bölcsibe ment. Nagyon élvezte. Nekem pedig sokkal több türelmem lett, mert nem volt egész nap velem. Soha nem mondta, hogy nem akar menni. Aztá 3 évesen az új oviba való beszoktatás úgy történt, hogy első nap reggel öt perc után szólt a gyerek, "Menjetek haza, én maradok a babákkal játszani."
Begó

HozzászólásElküldve: 2005, Feb. 25, 15:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerbusztok!

Szeretném figyelmetekbe ajánlani XIX.kerületi játszóházunkat,amennyiben mégsem a bölcsi mellett döntenétek!
Fél éves kortól 3éves korig várjuk a cseperedőket.Szülői felügyelet mellett szakképzett gondozónők segítik a játékos fejlődést.ZeneBölcsi foglalkozást is tarunk (hangszeres kísérettel)

Érdeklődni tudtok:06 20 9 476 243

Orsi
Vissza az elejére
Katus27

HozzászólásElküldve: 2004, Jún. 13, 15:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Kristófkám 16 hónapos korától dolgozom ismét. Szerencsére (ez az én véleményem) nem kellett a bölcsit választanunk, ugyanis Anyósom ment vele GYES-re. Jó volt, hogy így meg tudtuk oldani, ugyanis Kristóf sajnos elég beteges volt még akkor illetve jó az is, hogy így csak Ő az egyetlen gyerek, csak az Ő igényeit kell figyelembe venni, nem kell alkalmazkodni még 10 gyerekhez.
Most úgy néz ki mégsem hagyjuk ki a bölcsit. Kristóf novemberben lesz 3 éves és az amúgy is évvesztes kisfiam jövő március körül elkezdi a bölcsit. Több okból is jó ez szerintem. 1. Egyszerre csak 10-12 új emberkét kell megszoknia, szemben az ovi 20-25 fős közegével.
2. A munkahelyemnek van bölcsije és ovija is, úgyhogy ha tovább lép az ovi felé akkor a bölcsistársakkal együtt kerül egy csoportba és nem lesz mindenki idegen számára.
3. Márciusig (vagy áprilisig) meg azért várunk, mert addigra már vége a téli betegség szezonnak, többet tudnak kimenni és így talán nem lesz rögtön beteg.

Sziasztok
Katus
Vissza az elejére
Török Mónika

HozzászólásElküldve: 2004, Jún. 13, 09:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nagyösszegű fogadásokat mindenesetre ne kössél Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2004, Jún. 12, 19:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Móni Smile
Nem történt semmi.

Egyébként nagyon kíváncsi vagyok arra, hogy a két kismaczkó megszületése után mennyiben fog bizonyos dolgokhoz a hozzáállásom megváltozni. Majd meglátjuk.
Vissza az elejére
Török Mónika

HozzászólásElküldve: 2004, Jún. 10, 08:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

oké, bocs, mindig elkövetem azt a hibát, hogy általánosítok
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2004, Jún. 09, 21:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Móni Smile
Nem vitatkozni szeretnék, de szerintem félreértetted, amit írtam.

A szüleimnek nem sok választása volt, mert ott volt az egyetem, ahova be kellett járni.

Nem mondtam, hogy emlékszem a bölcsis élményeimre csak annyit, hogy nem ártott meg.

Nem azt mondtam, hogy társas kapcsolat kell egy gyereknek, hanem azt, hogy segíti a társas kapcsolatok kialakítását, mert a gyerek nem csak a mamájával van, hanem idegenekkel is találkozik.

A témára természetesen visszatérhetünk, ha kicsik megszülettek, lehet, hogy megváltozik a véleményem.

Én egyáltalán nem haragszom a szüleimre a bölcsi miatt, mert a kapcsolatunkat nem ez határozta meg.
Vissza az elejére
Török Mónika

HozzászólásElküldve: 2004, Jún. 09, 09:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

még egy. anyám, mint afféle modern nő, szintén úgy gondolta születésem után hat hónappal, hogy a gyereknek társaságra van szüksége. tehát irány a bölcsi. tudod, mit tud csinálni egy hat hónapos baba? édesen mosolyog, esetleg átfordul, izmosabbak kísérleteznek az üldögéléssel. szívesen nézegeti a saját testét, a körülötte lévő tárgyakat. egy hat hnapos baba jó esetben még csak szopik, napi alvásszükséglete közelíti a 18 órát.
nos, anyámnak minderről semmi tudása nem volt - és persze tapasztalata sem lett. így aztán, amikor rendre elkezdtem szülni neki az unokákat, elég hülyén nézett ki a fejéből, hogy jé, így csinálja a gyerek?! ő ezt sose látta. mégis csak a negyedik unokánál omlott össze, de korrektül, ott zokogott nekem, hogy sose bocsátja meg magának, hogy sem az első lépéseimnél, sem az első szavaimnál nem volt jelen, fogalma sincs, mikor és hogyan lettem szobatiszta, és hogy csak most látja, hogyan kommunikál egy gyerek. anyám tehát kész van az élménytől. mondjuk, úgy fogja fel, hogy behozott valamit a lemaradásból - én meg úgy, hogy valószínűleg semmi bajom nem volt a bölcsivel, elvoltam jó befőttként, de most, hogy van saját négy gyerekem, állati dühös lettem az anyámra. hogy nem értem meg neki három évet velem tölteni. laura esete más, az ő gyereke elmúlik kétéves, mire egyáltalán kipróbálja a bölcsi-dolgot. de az az anya, aki pár hónaposan már megszabadul a kölykétől, és még arra is hivtkozik, hogy az milyen klassz, hiszen társaság kell a gyereknek, nos, az... khmmm... ez itt az öncenzúra helye.
Vissza az elejére
Török Mónika

HozzászólásElküldve: 2004, Jún. 09, 09:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

kedves orsi, erre a kérdésre majd feltétlenül térjünk vissza, amikor meglesznek azok ott ketten, már négykézláb mászkálnak és te úgy érzed, hogy tényleg belehalsz, ha csak egyetlen pillanatra el kell tőlük válnod. társas kapcsolatokra egyébként nincs igénye kábé két és fél - három éves koráig a gyereknek - mármint olyanra, hogy mindennap reggeltől délutánig össze legyen zárva egy halom azonos korúval. amire igénye van, az a biztonság, ezt pedig csak a család nyújthatja. és még egy: senki nem emlékszik a bölcsis éveire. ilyen az emberi agy. kábé négyéves kortól maradnak meg hosszabb távon az emlékek (kivéve nagy boldogságokat vagy nagy traumákat). tehát elég jól tudok mulatni azokon a felnőtt történeteken, hogy amikor bölcsibe jártam... Smile
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2004, Jún. 08, 21:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok Smile
Egy kis történet. A bölcsi mellett. Magunkról.

Én és a nagyobbik öcsém egyetem alatt születtünk így 6 hónapos kortól bölcsibe jártunk. Szerintem nem ezen múlik a gyerek-szülő kapcsolat, és mindketten egészséges felnőttek lettünk. A szüleimmel fantasztikus a kapcsolatunk, nyílt és őszinte. Ezek a dolgok nem azon múlnak, hogy 24 órát a gyerekkel van-e a mama vagy nem.

Most 2 pocaklakónk van, és lehet, hogy ők is bölcsisek lesznek, bár nem vagyunk rákényszerítve, mert megtehetem, hogy itthon legyek velük. De szerintem a társas kapcsolatok kialakításánál nagy szerepe lehet ennek.
Vissza az elejére
Laura

HozzászólásElküldve: 2004, Jún. 08, 16:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az a baj, hogy én is bölcsiellenes vagyok, de mindezt nagyon igazságtalanul teszem, mert ilyen intézményt belülről még sose láttam. Azok a barátnőim, akik anno voltak bölcsisek, teljesen normális felnőttek lettek, szuper a viszonyuk az édesanyjukkal (vagy nem, de az nem a emiatt), a bölcsire vagy egyáltalán nem emlékeznek, vagy csupa jó élményeket hordoznak és teljes természetességgel viszik a saját gyerekeiket is, mert jót akarnak nekik. Mert ők - velem ellentétben - tudják miről beszélnek...
Ami miatt én töröm a fejem a dolgon, az pontosan az, amit Ági leírt, hogy most itt van ugyan velem, de közben sokszor szegénykém csak azt hallja, hogy "Gyere le az asztalról, hagyd anyát főzni/teregetni/mosni/takarítani/telefonálni/dolgozni...", és ha hagy, akkor pánikszerűen rohanok utána, hogy épp a gázcsapokat tegergeti, vagy popsitörlőt mos az akváriumba, vagy filctollal dekorálja a lakást, esetleg "csak" a fényképalbumot, vagy a varrósdobozomat találta meg és szedte megint széjjel... én meg kétszer annyi idő alatt végzek mindennel, mert még fényképeket és gombostűket szedek össze, addig Ő talál jobbat... : )) Mióta nagy és okos és a szék odatolásával minden fiók elérhető azóta szó szerint nonstop figyelni kell : ) Valahogy a nagyobbal nem volt ennyi para, ő egész más vérmérséklet, szófogadóbb sokkal. Neki elég egyszer elmondani, mit nem szabad. Amikor a második vállalkozásba (Családinet) is belefogtam, azt hittem a kicsi is ilyen lesz. Hát, nem jött be : ))
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Török Mónika

HozzászólásElküldve: 2004, Jún. 08, 10:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szerintem egy három év alatti gyereknek, bármekkora is a társaságigénye, nem tesz jó, ha nem a meleg családi fészekben van. onnan jó neki kikukucskálni, onnan jó haverkodni - bármikor vissza lehet bújni anyucihoz. ez adja az érzelmi biztonságot. laura, ha megoldható, próbáld csak a délelőtti foglalkozásokra bevinni. akkor ott is van, meg nem is, társasági életet él meg nem is - ez csak kicsit volna strapásabb neked, ez az állandó viszem-hozom, mintha várnál még egy évet. őszintén és szívből ellenzem a bölcsödéket. ráadásul általában nem csak azok választják ezt a lehetőséget, akiknek tényleg muszáj - háromműszakos szövőnők vagy mittudomén -, hanem többnyire olyan családok, ahol csak nyűg a gyerek. na, szegénykéim olyanok is. a tiéd ráér még a rögvalóval találkozni. minél később, annál jobb. de hát én egy gonosz szélsőséges vagyok és megtehetem, hogy itthonról dolgozzak, azé nagy a szám.
Vissza az elejére
kusimi

HozzászólásElküldve: 2004, Jún. 08, 10:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok lányok

had osszak meg veletek egy történetet!

Az egyik kolléganőm évekig próbálkozott, hogy legyen gyereke, végre összejött, persze édi meg minden, egy kis probléma volt a szemével, és ezért ici pici kora óta szemüveget hordott, azt mondták, ha hordja folyamatosan, kinövi a szembajt. Erre nagyokos munkatársam 9 hónapos korában beandta egy bölcsibe, most őszintén, ki foglalkozik ott vele naphosszat, hogy rajta van-e a szemüveg vagy nem, szóval akkor nagyon kiakadtam a bölcsi-témára.

viszont pozitív hír, hogy most már falukban is van bölcsi, ahol én lakom 1700 fős községben is van bölcsöde, szerintem jó ha megadják a lehetőséget, hátha szükség van rá!
Vissza az elejére
Caitlin

HozzászólásElküldve: 2004, Jún. 07, 22:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mivel nem vagyok anyuka, biztosan nem tudok túl sok okosságot írni. Confused Ezért saját tapasztalatomból szólnék hozzá a dologhoz.
Mellette:
* Több időd marad a munkára/pihenésre, nyugodtabban vagy amikor hazajön a gyerek
* Hamar megszokja a pici, hogy nem lehet mindig anyuval, később könnyebben alkalmazkodik másokhoz
* Viszonylag hamar megszokja, hogy tartsa be a rendet

Én 3 éves koromban kerültem "oviba", addig anyámra ragadtam, ami nem tett jót, mert az első hónapokat (anyámmal együtt) végigbőgtük. Viszont emocionálisan jót tett a dolog. Very Happy

Ellene:

* Ha kiadod a kezedből a gyereket, biztosan nem úgy nevelik ahogyan Te akarod
* T. Mónit idézve, ki tudja mit művelnek, amíg nem vagy ott Evil or Very Mad
* A gyerek azt tanulja meg amit a környezetében lát, és hát az oviból kiindulva a csúnya szavak áradata sokszor már 2 évesen elkezdődik
* Emocionálisan sokkal jobb, ha a szerető anyuka mellett van a gyerek, amíg csak lehet. Laughing

De minden negatívum ellenére senkinek nem jó, ha túlterheled magad, mert Te vagy az (anyukaként) akinek a családod össze kell tartani. És ha rámennek az idegeid/ vagy lebetegedsz, mert nem bírod már a sok munkát, azzal többet ártasz mint a bölcsivel...
Vissza az elejére
Török Mónika

HozzászólásElküldve: 2004, Jún. 07, 19:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

eccer nézd meg, illetve lesd me,g mit csinálnak imádott gyerekeddel, amikor azt hiszik, nem látod. jó, nem a világtól elrugaszkodott gonoszok a dajkák, de amig neked a szíved szakad meg, ha eltaknyol a kölyök és bőg és a mamára vágyik és két puszira, addig a dajka néniket csak idegesíti a bőgés. próbálj láthatatlanul beosonni pl. egy ebédeltetésre. vagy még inkább egy kerti játékra, vagy délutáni alvásra. szerintem horror. nem véletlen, hogy sokan, ha megtehetik, inkább bérelnek egy pótnagyit, aki elkószál a gyerekkel - látóhatáron belül, mobiltelefonnal, hogy rohanhass. én abszolut kontráznám. sokat árt.
Vissza az elejére
rodekri

HozzászólásElküldve: 2004, Jún. 07, 16:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Laura! Én ugyan abszolút ellene vagyok a bölcsinek, úgyis nevelik őket eleget, amikor már muszáj (ovi, suli), de Te ne érezd Magad rossz anyának, ha a munkád és a gyermekcse természete miatt a bölcsit választanád. Ha el tudod látni és van segítséged, meg neked is időd, hogy foglalkozz vele, akkor ne add be, de ha több érv szól mellette, mint ellene, akkor meg igenis add be. És lehet, hogy a gyerkőc csak távolról látja szépnek a bölcsit, amikor már járni is kell oda, nem annyira, kétévesen még ritkán vagyunk bölcsek. (Később sem mindig!) Laughing Mindenesetre biztos ki lehet próbálni a beszoktatási időben. Nekem mind a három itthon volt (4 - 4 ill. 3 és fél évig), és semmiért nem adnám azokat az éveket. Vekerdy Tamás (Nők Lapja) is azt mondja, hogy az első három év otthon a legjobb, ennek ellenére sok olyan játszótéri anyuka van, aki jobbnak látta ezt a megoldást (még olyanok is, akik kistesóval otthon vannak!!), és nyugodtabbak, derűsebbek, mert jut idejük magukra, esetleg a karrierjükre. Na most aztán jól tanácsot adtam, mi? A lakberendezésben egyszerűbb...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Laura

HozzászólásElküldve: 2004, Jún. 07, 16:03    Hozzászólás témája: bölcsi vagy sem? Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Eljutottam a dilemmáig, hogy ősszel, 2 évesen 2. csemetémet megpróbáljam-e bölcsibe vinni. Igazából leszámítva, hogy minden porcikám tiltakozik ellene, más akadálya nincs... Őt ismerve - szerintem - imádná. De nem bírom magam rávenni. Oviba se a nagyobbnak kellett beszoknia annakidején, hanem nekem... Ha rajtam múlna, valami tanyán élnénk, vagy erdőben, éjjel-nappal együtt... Smile
Nem is tudom, mit szeretnék... talán, hogy győzzetek meg pro-, vagy kontra! Légyszi! Smile
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés