Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Távmunka- átverések
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Mindenkinek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Tibi77

HozzászólásElküldve: 2010, Nov. 15, 21:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

kis_dani írta:
A problémát nem itt és nem mi fogjuk megoldani, főleg nem így!!!

Ez egyenes válasz. Vettem a lapot. Minden jót!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kis_dani

HozzászólásElküldve: 2010, Nov. 15, 15:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A problémát nem itt és nem mi fogjuk megoldani, főleg nem így!!!
Vissza az elejére
Tibi77

HozzászólásElküldve: 2010, Nov. 15, 13:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

vicusmamesz írta:
Technikailag nyilván kivitelezhető, csak hogy törvénysértő... Akkor meg, ha törvényt sértünk, mivel vagyunk különbek náluk?

Volt, hogy magam szereztem és szolgáltattam vissza egy néni nyakából kitépett aranyláncot. Ez is törvénysértő.
Jó dolog, hogy tiszteljük a törvényt, én is tiszteletben tartom. De nem a törvénynek kéne minket szolgálnia?
A törvény nem fog minket megvédeni.
Nem áll szándékomban megmondani a tutit, de arra szépen kérek mindenkit, hogy gondolkodjunk! Ez egy megoldásra váró komoly probléma. Ki fogja megoldani?
Vissza az elejére
vicusmamesz

HozzászólásElküldve: 2010, Nov. 15, 13:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Technikailag nyilván kivitelezhető, csak hogy törvénysértő... Akkor meg, ha törvényt sértünk, mivel vagyunk különbek náluk?
Tibi77

HozzászólásElküldve: 2010, Nov. 13, 23:08    Hozzászólás témája: Ötlet Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdv!
Én is beleléptem ebbe a bizonyos cipőbe. Támadt egy ötletem, de sajna nem vagyok alkalmas a kivitelezésére. Meglátásom szerint teljesen stílusos és hatékony válaszcsapás lenne ezeknek a csalóknak.

Hackerek biztos meg tudnak oldani annyit, hogy egy adott e-mail címet célba véve automatikus levelező-listára téve elárasztani spamekkel állítólagos álláskeresőktől. Kelll egy fórum, ahol összegyűjtjük az átverők e-mail címeit és kész.
Vissza az elejére
vicusmamesz

HozzászólásElküldve: 2009, Okt. 31, 11:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Signetta írta:
vicusmamesz írta:
Signetta írta:
Akkor szerencséje volt az ismerősödnek.

Ami szegénykém kínlódott már, és másfél évig nem adta fel! Inkább jutalomnak mondanám, mint szenrecsének... Smile

Így is fogalmazhatjuk, csak hát nagyon sokan évekig keresnek munkát (nem is távmunkát), mégsem kapják meg a jutalmukat... Confused : )

Persze, ebben igazad van, csak tudod, sok minden múlik azon is, aki munkát keres. De ez nem ide való téma, és külön több felvonásos misét is megér.
Vissza az elejére
vicusmamesz

HozzászólásElküldve: 2009, Okt. 31, 11:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

totya69 írta:
Kitartó az biztos, főleg ha vidéken van, talán ott még nehezebb.

Vidéken minden nehezebb, csak a közlekedés nem. Itt nincs dugó! Smile
Mondjuk én is a fővárosban dolgozom, de szerencsére jól megközelíthető helyen, autóznom sem kell.
Vissza az elejére
totya69

HozzászólásElküldve: 2009, Okt. 30, 09:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kitartó az biztos, főleg ha vidéken van, talán ott még nehezebb.
vicusmamesz

HozzászólásElküldve: 2009, Okt. 29, 19:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Signetta írta:
Akkor szerencséje volt az ismerősödnek.

Ami szegénykém kínlódott már, és másfél évig nem adta fel! Inkább jutalomnak mondanám, mint szenrecsének... Smile
Vissza az elejére
totya69

HozzászólásElküldve: 2009, Okt. 29, 09:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen ez a gyenge pont ebben a munkába, h hivatalos e és fizet e. De mindig csak utólag derül ki!
vicusmamesz

HozzászólásElküldve: 2009, Okt. 28, 21:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

[quote="Signetta"][quote="vicusmamesz"]
Signetta írta:
vicusmamesz írta:
Signetta írta:
vicusmamesz írta:
Eljokosan írta:

Milyen munkát végez?

Adatbevitel, gépelés. Kapja postán a cd-ket hanggal, vagy szkennelt kézírással, és abból kell kiírni az anyagot.

Hmm... ez elég jó munka lehet. Meg is kapja a fizetését rendesen minden hónapban? Gondolom, ehhez valamilyen gyors és gépírói suli kell?

Tényleg monoton munka, és fárasztó. Különösen mikor diktált szöveget kell beírni, és aki diktálja, nem tud magyarul. Suk-süköl, meg ragzik Very Happy
Pénzét megkapja mindig, időben, csak nagyon keveset. Nyilván az, aki foglalkoztatja úgy gondolja, hogy olcsóbbnak kell lennie a távmunkásnak, mintha fizetnék a helyben Gizikét. Nem kell hozzá gépíró suli, volt neki felvételiteszt. Azt meg mondjuk pont letojják, hogy hány órát dolgozik, csak időre kész legyen. És persze teljesítménybérben van. Otthoni munkát nem adnak időre, mert még könnyebb lébecolni, mintha a főnök a háta mögött állna az illetőnek.

Értike. : )) És, hogy talált erre a munkáéra? Ajánlották neki, vagy ő talált rá valahol?

Vagy másfél évig keresgélt neten. Volt több munkája, de ez az első, ami ha nem is sokat, de kifizeti....
Vissza az elejére
totya69

HozzászólásElküldve: 2009, Okt. 28, 09:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Signetta: én csináltam egy időben adatrögzítés, azért kérdeztem anno 20fillér/karakterért, a space nem számít bele pedig leütöd azt is. Volt egy kis csoport, gyesen betegen otthon Ő miattuk nem hagytam abba, én vittem/hoztam a kocsival a papíranyagot....
Megélni én nem tudtam belőle Sad
vicusmamesz

HozzászólásElküldve: 2009, Okt. 27, 15:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

[quote="Signetta"][quote="vicusmamesz"]
Signetta írta:
vicusmamesz írta:
Eljokosan írta:

Milyen munkát végez?

Adatbevitel, gépelés. Kapja postán a cd-ket hanggal, vagy szkennelt kézírással, és abból kell kiírni az anyagot.

Hmm... ez elég jó munka lehet. Meg is kapja a fizetését rendesen minden hónapban? Gondolom, ehhez valamilyen gyors és gépírói suli kell?

Tényleg monoton munka, és fárasztó. Különösen mikor diktált szöveget kell beírni, és aki diktálja, nem tud magyarul. Suk-süköl, meg ragzik Very Happy
Pénzét megkapja mindig, időben, csak nagyon keveset. Nyilván az, aki foglalkoztatja úgy gondolja, hogy olcsóbbnak kell lennie a távmunkásnak, mintha fizetnék a helyben Gizikét. Nem kell hozzá gépíró suli, volt neki felvételiteszt. Azt meg mondjuk pont letojják, hogy hány órát dolgozik, csak időre kész legyen. És persze teljesítménybérben van. Otthoni munkát nem adnak időre, mert még könnyebb lébecolni, mintha a főnök a háta mögött állna az illetőnek.
Vissza az elejére
totya69

HozzászólásElküldve: 2009, Okt. 27, 08:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Huhh, jó monoton meló lehet, ezt teljesítményben?
vicusmamesz

HozzászólásElküldve: 2009, Okt. 26, 12:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Signetta írta:
vicusmamesz írta:
Eljokosan írta:
bociska, vicusmamesz: ti is távmunkában dolgoztok? úgy látom, már vannak negatív tapasztalataitok. tudnátok nekem pár hasznos tanácsot adni, mire figyeljek oda a hirdetéseknél?

Nem, én bejárós vagyok. Egyik ismerősöm dolgozik be egy céghez, neki rendben van, de mire erre a munkára rátalált, sok rossz tapasztalata volt.

Milyen munkát végez?

Vissza az elejére
totya69

HozzászólásElküldve: 2009, Okt. 26, 08:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Azért ez még nálunk nem a bevett szokás....
totya69

HozzászólásElküldve: 2009, Okt. 22, 13:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

El tudom képzelni szintet jaaaj Wink
totya69

HozzászólásElküldve: 2009, Okt. 22, 08:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én Finnországról hallottam, hogy ott már így is tanulnak a kölkök, de hát a nagy hidegbe ki akar kimozdulni a meleg szauna mellől? Smile
vicusmamesz

HozzászólásElküldve: 2009, Okt. 21, 15:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

totya69 írta:
Sok cég gondolkodik ezen a megoldáson, ahogy hallom, de ehhez is idő kell hogy kialakuljon a kultúrája, addig meg lutri.

Igen, egyelőre ez a kultúra hiányzik a cégekből is, és sajnos sok esetben a munkavállalókból is. De hát ahol működik, ott sem 1 hét alatt alakult ki.
Vissza az elejére
totya69

HozzászólásElküldve: 2009, Okt. 21, 08:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sok cég gondolkodik ezen a megoldáson, ahogy hallom, de ehhez is idő kell hogy kialakuljon a kultúrája, addig meg lutri.
vicusmamesz

HozzászólásElküldve: 2009, Okt. 20, 18:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Eljokosan írta:
bociska, vicusmamesz: ti is távmunkában dolgoztok? úgy látom, már vannak negatív tapasztalataitok. tudnátok nekem pár hasznos tanácsot adni, mire figyeljek oda a hirdetéseknél?

Nem, én bejárós vagyok. Egyik ismerősöm dolgozik be egy céghez, neki rendben van, de mire erre a munkára rátalált, sok rossz tapasztalata volt.
Vissza az elejére
totya69

HozzászólásElküldve: 2009, Okt. 20, 08:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem az a tapasztalatom, hogy ki lehet fogni, de ehhez iszonyat nagy szerencse kell. Fizetni előre meg semmilyen munkáért nem szabad!
Eljokosan

HozzászólásElküldve: 2009, Okt. 19, 15:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vissza az elejére
vicusmamesz

HozzászólásElküldve: 2009, Szept. 18, 15:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Signetta, neked van igazad, erre gondoltam én is Smile
Vissza az elejére
vicusmamesz

HozzászólásElküldve: 2009, Szept. 17, 17:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem könnyű kiszűrni a hamisat. Aki nem interjúval kezd, és nem munkaszerződéssel folytatja, az már eleve gyanús.
bocicska

HozzászólásElküldve: 2009, Szept. 13, 18:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

neten hirdetett otthoni munkák 90%-a hamis, ne dőljünk be nekik.
Vissza az elejére
totya69

HozzászólásElküldve: 2009, Aug. 25, 08:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Eddig ment legalább is, most úgy néz ki, aug 31. vége. Pedig már nagyon megszerettem ezt a munkát, a munkatársakat, pedig nem is találkoztunk személyesen Sad
totya69

HozzászólásElküldve: 2009, Ápr. 17, 08:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

No most nézem mikor is írtam legutóbb!
Jelentem, megyeget a szekér, kissebb-nagyobb döccenőkkel, de megy Smile
totya69

HozzászólásElküldve: 2008, Okt. 06, 12:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia gyesmellékes!

Ha az assisto és társaira gondolsz az csak a jéghegy csúcsa!
91' óta dolgozom hasonló cégeknél, láttam, tapasztaltam különbeket is!
Illúzióim nincsenek, de a "sérült" világ elég zárt hamar kiderül a turpisság és futótűzként terjed a jó és a rossz hír is!
De azért nyitva tartom a szemem! Smile

Üdv:
Totya
gyesmellekes

HozzászólásElküldve: 2008, Okt. 06, 12:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

totya69 írta:
Szia gyesmellékes!

Még túl friss a dolog, de úgy néz ki van egy akkreditált cég aki hajlandó megváltozott munkaképességű embereket (is) foglalkoztatni, sőt távmunkába!
Később a ha érdekel bővebben is megbeszélhetjük a fejleményeket.

Üdv:
Totya

Szia!
Ne érts félre, nem lebeszélni akarlak!
Légy óvatos az ilyen cégekkel! Volt a közeli kisvárosban egy ilyen cég, a végén a TV Ügyvédje vitte nyilvánosságra!
Kihasználják a pályázati és egyéb lehetőségeket!
Ha teheted, valami ismerőssel alaposan nézess utána!
Kívánom azonban, hogy valós legyen az ajánlat is, a cég is!

Kérlek, osszd meg tapasztalataid!

Üdv
A.
totya69

HozzászólásElküldve: 2008, Okt. 06, 11:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia gyesmellékes!

Még túl friss a dolog, de úgy néz ki van egy akkreditált cég aki hajlandó megváltozott munkaképességű embereket (is) foglalkoztatni, sőt távmunkába!
Később a ha érdekel bővebben is megbeszélhetjük a fejleményeket.

Üdv:
Totya
gyesmellekes

HozzászólásElküldve: 2008, Okt. 06, 11:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

pikerics írta:
úgy legyen! Laughing Laughing Laughing

Sziasztok!
Meséljetek már egy kicsit, mit találtatok)
pikerics

HozzászólásElküldve: 2008, Okt. 06, 09:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

úgy legyen! Laughing Laughing Laughing
Vissza az elejére
totya69

HozzászólásElküldve: 2008, Okt. 06, 09:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdv neked pikerics!

Légy üdvözölve a kezdő csapatban! Smile Majd meglátjuk, most még nagy a lelkesedés, és sok kérdés van még az emberben. De remélem letisztul és pár hónap múlva mosolygunk ezeken a sorokon, mint vér profik Smile
pikerics

HozzászólásElküldve: 2008, Okt. 06, 08:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok!

friss távmunkásként én is csatlakoznék a csapathoz!
én se csináltam még sose ilyet. most még nagyon tetszik! remélem így marad! Laughing Laughing
Vissza az elejére
totya69

HozzászólásElküldve: 2008, Okt. 06, 08:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Signetta!

Ha te is most kezdtél akkor remélem neked is jó benyomásaid lesznek a távmunkával kapcsolatban! Smile

Üdv: Totya
totya69

HozzászólásElküldve: 2008, Okt. 03, 14:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok
Én is most vágtam bele vmi hasonlóba!
Még sose dolgoztam távmunkába, furcsa és szoknom kell ezt is! Remélem ez bejön és a későbbiekbe beszámolhatok a sikereimről (vagy kudarcaimról) Smile
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Mindenkinek Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés