Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
elválasztás

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

Te meddig szoptattál ?
Nem szoptattam, mert nem akartam.
0%
 0%  [ 0 ]
a babám 6 hetes koráig.
0%
 0%  [ 0 ]
6 hét és 6 hónap között
16%
 16%  [ 3 ]
6 hónap és 12 hónap között
33%
 33%  [ 6 ]
12 hónap és 18 hónap között
38%
 38%  [ 7 ]
18 hónap és 24 hónap között
5%
 5%  [ 1 ]
24 hónap - 30 hónap között
5%
 5%  [ 1 ]
30 hónap -36 hónap között
0%
 0%  [ 0 ]
még ovis korában is
0%
 0%  [ 0 ]
még iskolás korában is
0%
 0%  [ 0 ]
Összes szavazat : 18

Szerző Üzenet
OlahSzilvi

HozzászólásElküldve: 2008, Máj. 13, 10:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ahogy mondod Mayka, szinte minden így van nálunk is. Ezt ki fogom próbálni, köszi Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
mayka

HozzászólásElküldve: 2008, Máj. 09, 08:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Szilvi!Tudom mit érzel én is pont így jártam 2,5 éves kisfiammal!Csak és kizárólag szoptatással volt hajlandó elaludni nappal és éjszaka is.Éjszaka is többször felsírt és csak szopizással volt hajlandó abbahagyni a hisztit.Sokáig szopizott,én meg tök kényelmetlenül feküdtem ,és nem tudtam aludni.Nappal is ha egy pillanatra leültem már az ölemben termett és húzkodta a pólómat.Nekem már kb 1 éve csak az egyik mellemben volt tej és ő folyton azt nyüstölte ami néha már igencsak fájt.Ráadásul ha reggeltől estig nem adtam neki,mert nem voltunk itthon estére már feszült és fájt.Én is próbáltam ötletet segitséget kérni mert abban nem biztam,hogy magától abbahagyja.A Hoxán kaptam is tanácsokat pl kenjem be citromlével(kipróbáltam semmi),Mondjam azt,hogy már nagyon fáj a szoptatás(őt ez sem érdekelte.)Próbáltam azt,hogy nem adtam neki,jött az esti és éjszakai cirkusz ,hiszti ,ordítás.Nekem meg fájt a mellem a tejtől,amit próbáltam fejni,hogy ne fájjon annyira.Végül kipróbáltam a következő tanácsot,leragasztottam a mellbimbómat sebtapasszal és mondtam,hogy bibis.Az Ádám nagyon sajnált,egy nap többször meg kellett neki mutatni a bibit. Razz Viszont mivel azt a mellemet kiiktattam amiben tej volt,ezért elkezdett a másikból cumizni,amiből már régen nem szopizott.Ezért azt is leragasztottam.Tudomásul vette,nem volt hiszti!!! Razz Este lefeküdtünk egymás mellé megnéztük a bibit ,átölelte a nyakamat és elaludt.Csak arra kellett vigyáznom,hogy mindíg(éjjel nappal)le legyen ragasztva,mert sokszor volt ellenőrzés. Razz
Viszont féltem,hogy hogy fog elapadni a tejem mert rengeteg volt.Este mindíg magamra zártam az ajtót,hogy az Ádám meg ne lássa és fejtem.Hál istennek nem kellett sokáig fejni kb 3 -szor 4-szer aztán már nem fájt.Nos ez a mi sikertörténetünk.Az előzmények ismeretében nem hittem volna ,hogy ilyen simán fog menni.Kb 2-3 hónapja hagytuk abba,nekem egyáltalán nem hiányzik....
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
OlahSzilvi

HozzászólásElküldve: 2008, Máj. 08, 22:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lécci írjatok már valami jó ötletet....
Ma mászkálós napunk volt, így először kb dél fele kapott Dorci szopit, utána meg csak most este elalvás előtt. Persze együtt alszunk, így éjjel is fog kérni majd, valamikor éjfél és 1 óra között, aztán meg úgy 3-5 óra fele....

Ti mit adtrok reggel inni a gyerkőcnek ?
Próbáltam már kakaót, tejeskávét, tejet , de csak a cici kellett neki. Én ittam meg végül őket és nagyon fincsi volt.
A sportkupakos üdítők mennének esetleg, de azok meg tele vannak cukorral, nem akarom rászoktatni, mert hízlal és fogrontó is.... Így csak akkor issza, ha úton vagyunk.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
szbanita

HozzászólásElküldve: 2008, Máj. 07, 19:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Én is szavaztam. Dorka 17 hónaposan magától egyik napról a másikra mint a Te Gyuszód. Flóri még ma is szopizik de 2 napja csak este már. Én nappal összebújtam vele mintha, de nem kapta meg a cicit. Aztán reggel kapott inni kicsit, ezzel próbálom a reggelit nem adni neki. Lassan talán elfogadja. Sok sikert!
^]   [^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
evinene

HozzászólásElküldve: 2008, Máj. 07, 19:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Szilvi!!!!! Laughing

Nah én szavaztam de szoptattam volna ha lett volna tejem egy éves koráig a kisfiamat.
Évikét egyetlen egyszer sikerült 4,5hónaposan és abba is hagyta tejem a dolgot elapadt.
Na de amúgy ezt képzeld el lányoma tápival csiálja ezt de ő nem is hajlanód rágni meg darabost enni így úgy fogom fel ő most szopizik tovább csak cumisüvegből és 18,nap és kétéves Laughing Laughing Laughing Laughing
Hiába nem akar de nála ugye idegrendszeri lemaradás van ezért nem.

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
OlahSzilvi

HozzászólásElküldve: 2008, Máj. 07, 18:52    Hozzászólás témája: elválasztás Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem találtam ilyen fórumot, hát nyitok egyet.....

Nagyon jó dolog, ha valaki tudja szoptatni a gyermekét .... Smile
Az meg még jobb, ha valaki sokáig tudja szoptatni a gyermekét .... Smile
De az én Dorcim a hónap végén már 2 éves lesz, és még mindig szopizik....
A hétvégén betelt a pohár, és úgy döntöttem, mostmár leszokunk.
Hogy miért :
A babanaplójában már leírtam, így most csak idemásolom. Az ő szemszögéből van írva :
Jóanyám szentül elhatározta, hogy mostmáraztán leszoktat a szopiról. Szerencsére még nincs ötlete, hogy hogyan kezdjen hozzá, csak azt tudja, hogy úgy nem fogja csinálni, mint Rékánál, hogy egyik napról a másikra nem adott neki, mert azt mindketten nagyon megszenvedték.
Nálam az volt az utolsó csepp a pohárban, hogy miután Api elaltatott a pancsihelyen, és aludtam is egy nyugágyon ügyesen....és felébredtem....és elkezdtem mondani, hogy ham-ham-ham. Irány a büfé...nem volt túl nagy választék... melegszendvicset rendeltek nekem. Api fél órát állt sorban érte, én meg addig anyával a büfé melletti játszóházban vidáman játszogattam. Kész a szendvics....anyi kivitt a játszóházból .... természetesen nem tetszett a dolog, és kivertem a hisztit .... és nem is akartam enni egy falatot sem a melegszendvicsből...csaptam el a fejem, és mondtam, hogy fúúúúejjj . Aztán anya és api elfelezték a szendvicset, én nagyboldogan vissza a játszóházba, anya is, mert vigyázott rám. 10 perc játék után kézen fogtam anyát, és a matrachoz vezettem, mondtam neki, hogy csücsüljön le, az ölébe másztam, és elkezdtem egyre sürgetőbben és hangosabban kérni, hogy "CICI" .... Na itt telt be a pohár jóanyámnál...és itt határozta el szentül, hogy leszoktat.
Rékánál meg ott, amikor Réka 20 hónapos volt, és a Balcsin voltak. Kikölcsönöztek egy méregdrága csúszdás vízibiciklit fél órára, amiből Réka 20 percet a csúszda alatt szopizott.
Szóval szopizni akartam, nem melegszendvicsezni. Persze nem ott kaptam mindenki előtt szopit, hanem elbújtunk egy öltözőkabinba

3 gyerkőcöm van. A legidősebb Gyuszó, ő 13 hónaposan saját maga döntött úgy, hogy nem kér tovább cicit. Réka, a középső, őt 20 hónapos korában egyik napról a másikra választottam el, és mint írtam is, nagyon szenvedtünk mind a ketten. Sőt, Réka és Dorci között 8 év van, és ebben a 8 év-20hónapban sokszor szomorúan gondoltam rá, hogy milyen jó dolog a szoptatás, és, hogy nekem már ebben nem lesz soha részem. Hála Istennek, aztán megszületett Dorci, és a mai napig szopizunk.
De mostmár a fenti és hasonló esetek miatt, valamint azért, mert sokszor nem hajlandó enni, csak a szopi kell neki úgy érzem, itt az idő leszokni a ciciről. Ma is 3/4 órát balhéztunk az ebédnél mire hajlandó volt 1-2 harapás ennivalót enni, addig csak azt mondogatta, hogy neki "cici" kell.

Lécci, ha van valami jó ötletetek, tapasztalatotok, írjátok le, hátha nálunk is beválik valamelyik.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés