Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Többszöri spontán vetélés után babákért küzdünk
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 618, 619, 620  Következő

Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Bogdom12

HozzászólásElküldve: 2017, Nov. 24, 14:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Esetleg van valaki közületek, aki Kádár János immunolgógushoz jár vagy járt és ciqorin nevű gyógyszet szed vagy szedett azért, h ne lökődjön ki a magzat?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
csillag123

HozzászólásElküldve: 2017, Nov. 23, 21:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Alkalin, nagyon köszönöm a segítséged. Azt meg tudnád mondani, hogy milyen kiszerelésben lehet venni ott az Intralipidet? A Pharmafutárnál csak 10 db-os kiszerelésben lehet venni, annyira nincs szükségem. Egyenlőre azt intéztem, hogy a Geniumban beadják nekem infúziónként 16 ezer forintért, nekik van készleten.

Lenne egy másik kérdésem is. Akiknek magas NK-tok volt/van, hogyan szedtétek a szteroidot beültetés előtt? Mennyit és hányszor naponta? Köszönöm!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
Netty31

HozzászólásElküldve: 2017, Nov. 22, 20:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok
Phipolphent keresek.
Vissza az elejére
alkalin

HozzászólásElküldve: 2017, Nov. 22, 13:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Csillag 123! Intralipidet receptre 1-2 napon belül kiadják ebben a komáromi patikában:

LEKÁREŇ MAJA Hlavná 49, 94301 Štúrovo Tel: +421 36-752-2506 (45 km Budapesttől)

A patikusnő beszél magyarul, meg tudod rendelni telefonon keresztül. Bármilyen receptet elfogad (háziorvosit is) Euróban kell fizetni.

Remélem sikerrel jársz!

Aniko90, hogy vagy? Voltál hcg vérvételen? Beszéltél Fülöp dr-ral? Ha babás vagy, jó lenne, ha beszélnél vele, hátha az eddigi leleteid alapján tud olyan terápiát javasolni Neked, amely segítségével meg tud maradni a babád Smile Nem szabad kétségbe esni, ez a legrosszabb, amit tehetsz
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
csillag123

HozzászólásElküldve: 2017, Nov. 20, 12:31    Hozzászólás témája: Intralipid Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Ne haragudjatok, hogy így ismeretlenül rátok török. Azt szeretném kérdezni, hogy ki tudnátok-e segíteni 100 ml 20%-os Intralipiddel??? Esetleg valakinek megmaradt vagy kis ideig nélkülözni tudná? Visszaadnám neki. Nagyon fontos lenne, 10 nap múlva kellene megkapnom és most vettem észre, hogy az én elraktározott Intralipidem lejárt. Annyira mérges vagyok magamra és persze kétségbeesett. A Pharmafutártól rendelni minimum 2 hét, az már nem fér bele az időbe.
Szívből Köszönöm!!!!
Vissza az elejére
aniko90

HozzászólásElküldve: 2017, Nov. 19, 22:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok. Teljesen kétségbe vagyok esve. Ebben a ciklusban csináltam az első ciklus követést, de el is rontottam, mert a 11. és 23. nap között nem tudtam elmenni. Németországban voltam a 23. napon és úgy értettem, hogy valószínűleg már túl vagyok az ovuláción és a tüszőket se láttam már. (De a németem nem 100) Aznap együtt voltunk és úgy voltam vele, hogy ilyenkor biztos nem leszek terhes. Viszont ma van a 35. nap és legkésőbb ilyenkor meg szokott jönni. Ráadásul az elmúlt két hétben végig beteg voltam, még advil fort-et is beszedtem kétszer. Vérhigitót se kezdtem még el szedni, pedig kéne. Az már késő? Azt se tudom, hogy progreszteront használjak-e? Annyira mérges vagyok, szeretném végig csinálni a kivizsgálásokat, orvosolni a bajokat és normálisan nekimenni. Sad( Félek, hogy újra elvetélek, 3 hónap kiesik, ne adj isten újabb műtét. Holnap felhívjam Fülöpöt? Sad Egyébként éreztem a jobb oldalomon furcsa szurkálásokat is múlt hétvégén.
Vissza az elejére
hallohallo

HozzászólásElküldve: 2017, Nov. 17, 21:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jovo2016, nem fülöphöz járok, hanem antritterhez, neki 12. héten teljesen elég volt a "szokásos" 12. heti labor. ezen kívül endokrinológusom havonta nézi a pajzsmirigyemet és az éhgyomri+reggeli utáni vércukromat.
ldn-t leépítettem 12. hét után, sajnos. ki is jött az ekcémám, elég durván. lehetett volna szedni a 30. hétig is, fene gondolta volna, hogy ez lesz. most már nem építem arra a 4 hétre vissza.
tudom, nem vigasztal, de értem, min mész át, mi a férjemmel kb. a 18. hétig szétaggódtuk magunkat. egy szál fotót nem készítettünk rólam, semmit, hogy ha baj van, ne legyen rossz emlék. aztán 18. hét után, amikor már minden, de minden rendben volt (szívultrahang is), egyszer csak elmúlt a félelem. most meg már egész nap érzem mozogni (jó nagy és erős baba, gyakorlatilag szétrúg. már a rámfeküdt macskát is megrúgta Very Happy), úgyhogy folyamatosan tudom, hogy itt van és jól van. szóval 18. hétig vánszorgott az idő, de azóta rohan, elképesztő tempóban. te is mindjárt ott tartasz!
Vissza az elejére
Jovo2016

HozzászólásElküldve: 2017, Nov. 15, 18:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Persze,h. kihuzod!Kislany,vagy kisfiu lesz?

En is fekszem,pihenek.Nalam is volt egy kisebb hematoma az elejen,de hal' istennek felszivodott.

Az utrot 4 naponta egy kapszulaval csokkentetted?P. Exeltis is ment?

A szteroidot 4 naponta egy tablettaval?

A 3×2 ***, 3×2 magnerot is maradt?Azt hallottam,h. lehetoseg szerint nem szabad tul sok gorcsoldot szedni,mert a vege fele mar nem lesz hova emelni.
Vissza az elejére
wester

HozzászólásElküldve: 2017, Nov. 15, 17:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A heamatóma a 18. hétre felszívódott:) De hogy miért kell még mindig feküdnöm, azt nem értem.. Balázs Csaba endokrinológussal távkonzultáltam a 12. héten, most is nézettem a 24. héten de mivel most minden rendben volt nem kértem konzit. Nekem az nk sejt egész jó volt, az MLC volt vacak, 758%. A szteroidot és a progit 4 naponta kellett leépíteni. A vitaminok mind maradtak. Fülöphöz nem tudom meddig fogok járni, de remélem kihúzzuk a 35. hétig és szülhetek a Maternityben.
Vissza az elejére
Jovo2016

HozzászólásElküldve: 2017, Nov. 15, 17:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Wester!
Nagyon koszonom a gyors valaszodat.
Orulok,h. ilyen szepen menetelsz elore!Hematoma rendezodott?Jarsz meg az endokrinologusodhoz is?
Milyen NK eredmenyre kaptal iwig+szteroid kezelest?
Meddig kell Fulop Prof.hoz jarnod?
A szeroidot/utrogestant milyen adagolasban kellett leepitened?
A vitaminok hogyan alakultak 12. het utan?

Szornyu ez az allando felelem.Nyilvan ez sem sokat hasznal az ugy erdekeben.

Nagylaborom van es a genetikai uh+vv. eredmenyet tudom vinni,nem ertem miert nem diktalt semmit nekunk.

En is mthfr a1298 heterozigota vagyok.

En hetrol-hetre merek csak szamolni,ami picit megnyugtat,az a 6. het ota tarto iszonyu hanyingerem.

Ne haragudj,ha tul sokat kerdeztem!
Vissza az elejére
wester

HozzászólásElküldve: 2017, Nov. 15, 17:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Jovo! Mindjárt belépsz a második trimeszterbe, szuper ! Nekem lediklálta, hogy milyen vérvételt kér, a G1 laborban a Terhes 2 vérvételben bent volt minden. Ezen kívül tőlem kért még az mthrf heterozigótaság miatt homocisztein szintet és D vitamint is+ én nézettem tsh, t3, t4 szintet és anti tpo-t. A szteroidot nagyon fokozatosan a 16. héttől kellett leépíteni és a progit is. A 16. héten Semicilin kúra volt és most a 24. héten is. A 16. héten volt a PIGF teszt, a Synlabos vérvétel- ezt küldik Németországba, szerencsére ez is rendben volt. Én most vagyok 25 hét 4 napos, de még most sem vagyok nyugodt... Vasánap nem éreztem mozogni a picit reggeli és ebéd után sem, behúztunk a kórházba, szerencsére minden rendben:)
Vissza az elejére
wester

HozzászólásElküldve: 2017, Nov. 15, 16:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Jovo! Mindjárt belépsz a második trimeszterbe, szuper ! Nekem lediklálta, hogy milyen vérvételt kér, a G1 laborban a Terhes 2 vérvételben bent volt minden. Ezen kívül tőlem kért még az mthrf heterozigótaság miatt homocisztein szintet és D vitamint is+ én nézettem tsh, t3, t4 szintet és anti tpo-t. A szteroidot nagyon fokozatosan a 16. héttől kellett leépíteni és a
Vissza az elejére
Jovo2016

HozzászólásElküldve: 2017, Nov. 15, 16:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Wester,Hallohallo,illetve Fulopos kismamak!
A dr. Ur milyen leleteket ker a 12. heti kontrollhoz?A multkori konzultacion ezt nem mondta.
Nektek hogyan alakult a gyogyszerelesetek a 12..het utan?Mit/hogyan kellett leepitenetek?
En a lipidesek taborat erositem,12. het utan mar nem lesz ra szukseg?
Hetfom toltottem a 10. hetet,a baba jol van.Sajnos pecsetelhgetek,aminek az okat nem talaljak,talan a mehszajsebemet marhatta ki az utrogestan.
Koszonom,ha valaszoltok!
Nem tudom ki hogyan tudja kezelni,de en minden nap rettegek es alig varom az uh.t.

Wester,hogy vagy?

Hallohallo,bizom benne,h. minden rendben lesz veletek.

Siker2017!
Hol tartotok?
Mit mondott Dr. Alfoldi?En nem jutottam el hozza,nem tudok sajnos utazni.
Vissza az elejére
hallohallo

HozzászólásElküldve: 2017, Nov. 14, 22:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szia alkalin! sajnálom Sad mi a következő lépés nálatok?
mondanám, hogy nálam minden rendben (placenta previám megszűnt, felmászott a méhlepény, a miómám is beépült a méhfalon belül, az se lesz gond, gyerekeket messze kerülöm a toxoplazmózis, rubeola és cytomegalovírus fogékonyságommal, a hányás is jobb lett, most már nem minden nap hányok), de épp most jött meg a 2. trimeszteri ellenanyag-szűrés eredménye, és az enzimes szűrés pozitív lett. ma küldték be az új vérmintámat az országos vérellátóba. antritter azt mondta, ne aggódjak, tízezerből egyszer okoz az ilyen gondot, a másik, medicoveres nőgyógyászom azt mondta, talán nem okoz majd nagy gondot. hát, ez az utóbbi, nem túl bíztató. de mindketten szigorúan komolyan vették az ovsz-es vizsgálatot. most eléggé félek...
Vissza az elejére
alkalin

HozzászólásElküldve: 2017, Nov. 14, 18:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hallohallo! Köszönöm, hogy leírtad. Igen, sajnos a gyulladásoktól van a fájdalmas beágyazódás. Bárcsak nekem is ilyen "egyszerű" lenne a bajom Sad nincs hasimotom, tökéletes a pajzsmirigy működésem. Nálunk HLA probléma van sajnos, úgy tűnik. Sad
Te hogy vagy? Hol tartasz most? Probléma mentes babavárást kívánok Neked!!
Vissza az elejére
Pempo

HozzászólásElküldve: 2017, Nov. 11, 22:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Most találtam rá a fórumra és nagyon érdekes számomra.
5 és fél éve küzdünk. 4 inszemen, 3 lombikon vagyunk túl, hcg nulla. Januárban voltunk először Dr. Fülöpnél, aki kiderített egy csomó problémát (addig csak azt szajkózták, hogy ismeretlen ok, csak próbálkozni kell).

Magas prolaktin, sárgatest elégtelenség, enyhe IR, Hashimoto gyanú, magas NK, magas antiC1q. Szeptemberben volt méhtükrözésem, ahol kivették a sövényemet (korábban félrediagnosztizáltak és azt mondták, hogy kétszarvú méhem van, pedig csak sövény volt).
Párom MTHFR C677 homozigóta és van egy kromoszóma eltérése (egyik 9-es kromoszóma pericentrikus inverziója), ezért most november elején voltunk Brno-ban PGS lombikon, de sajnos nem jutott el egyik embrió sem a tesztelési szakaszig így elmaradt a beültetés.

Most páromnak van időpontja DNS fragmentáció vizsgálatra. Emellet a petesejtjeim minőségét kellene javítani, hogy több embrió legyen. Most kezdtem el szedni az ldn-t mert nagyon sok jót olvastam róla és látom, hogy itt is csodát tett sokakkal.

Szóval van már tapasztalatunk bőven.
Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra, mert itt úgy érzem, hogy itt is sok speciális eset van és főleg sok a Fülöpös, akiktől szívesen kérdeznék, ha felmerül néhány kérdés. Emellett szívesen segítek bárkinek a fenti témákban, ha tudok.

Köszönöm
Vissza az elejére
zsu10

HozzászólásElküldve: 2017, Nov. 11, 13:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Már ritkán járok erre a fórumra, de most jó hírt szeretnék Veletek megosztani. Siklósi prof. könyve az angol kiadás (Springer kiadó 2016) után nemrég magyarul is megjelent a Medicina kiadónál (Siklósi György: A folliculo-luteális funkció meghatározó szerepe az emberi reprodukcióban). A könyv 5. fejezete foglalkozik az ismétlődő vetéléssel, leírom ide a fejezet címét és összefoglalóját.

5. A HABITUALIS ABORTUS TÉNYLEGES OKA ÉS SIKERES KEZELÉSE

Összefoglalás. Az epidemiológiai adatok elemzése során arra a következtetésre jutottunk, hogy a ma leggyakrabban vizsgált okok (anatómiai, immunológiai okok, thrombophilia, stb.) nem, vagy csak igen alacsony arányban (<3%) lehetnek a szokványos vetélés (HA) tényleges okai. Feltételeztük, hogy a HA oka a jelenlegi diagnosztikus módszerekkel fel nem ismert folliculo-luteális elégtelenség (FLE), amely elégtelen placentatio révén okoz ismétlődő vetélést.
Szokványos vetélőknél szignifikánsan alacsonyabb progesteron (P) értékeket találtunk a fiziológiásnál (43,2 ± 10,5 és 93,2 ± 9,9 nmol/l), amit fogamzás előtt kezeléssel rendeztünk (lutealis P átlag >73 nmol/l). Fiziológiás FLF mellett fogant terhességek között (N=494, 2-10, átlag 3,0 vetélés után) a nem kezelt illesztett kontrol csoporthoz képest nagyságrenddel ritkábban fordult elő vetélés (4,8 és 39,4%), koraszülés (2,5 és 45,0%), IUGR (0,7 és 19,8%) és preeclampsia (0% és 3,3% ). A két csoportban két vetélés után 3,0 és 31,5%-ban, ≥3 vetélés után 6,5 és 46,2%-ban fordult elő vetélés.
Elemezve a FLF és a terhességek kimenetelének összefüggését szignifikáns (p<0,001) különbséget találtunk a vetéléssel, koraszüléssel és érett szüléssel végződő terhességek között a fogamzás ciklusában mért lutealis P és oestradiol (E2) átlag értékek között (P átlag: 46,4 – 64,2 – 94,1 nmol/l). Erős és szignifikáns korrelációt találtunk (r = 0,93, p<0,001) a lutealis P és E2 átlagok és terhesség hossza (hét) között, valamint a lutealis P és E2 értékek és a magzati paraméterek között (r = 0,84 - 0,71, p<0,001) (újszülött súly, hossz, súly-percentil, BPD).
A 24 beteg (4,8%) közül, ahol fiziológiás FLF mellett vetéléssel végződött a terhesség, 12 betegnél 16-szor sikerült megismételnünk a kezelést, fiziológiás FLF mellett meglepetésünkre valamennyi terhesség szüléssel végződött.
Bár 12 betegnél nem sikerült megismételnünk a kezelést, a FLF rendezésével a betegek 97,6%-ánál sikerült szülést elérnünk. Ez arra utal, hogy a HA létrejöttében a FLE-en kívül egyéb konzekvens ok, vagy okok szerepe elenyésző, vagy kétséges.

Azt hiszem, hogy egy ilyen nagy beteganyagon is sikeres kezelés, amely a Tudományos Akadémia elismerését is kivívta, mindenkiben reményt ébreszthet végre a sok sikertelen próbálkozás után, különösen azokban, akik már hosszú évek óta hiába küzdenek babákért.
Vissza az elejére
papagajka

HozzászólásElküldve: 2017, Nov. 08, 17:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Angolul tudóknak ajánlom: https://saskiaroell.clickfunnels.com/fertilitkenység y-week-day-2 (regisztráció után ingyen lehet beszélgetéseket hallgatni termékenység témakörben)
Az egyik mai előadáson az hangzott el, hogy mindenkinek - akinek problémája van megtermékenyüléssel, vetéléssel - valamilyen étellel is problémája van, még akkor is, ha ennek semmi emésztésbeli jelét nem érzékeli.

Ez alapján azt javaslom, teszteljétek a kajákat: kineziológus is tud tesztelni, vagy biorezonancia. Esetleg allergiatesztek. - ki miben tud hinni...
Nekem annó kineziológus sokat segített. A tesztek alapján nem ettem egy csomó mindent, és jártam kezelésekre, ami méregtelenített + lelki blokkokat is oldott.
Vissza az elejére
HorgoltsapkasNyunyo

HozzászólásElküldve: 2017, Nov. 07, 15:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok!

Tegnap találtam rá a fórumra, igyekszem olvasgatni és gyűjteni az infókat.
röviden elmesélném történetemet, és az útbaigazításotokat/tanácsotokat szeretném kérni.

2009-ben megszületett a fiam. Teljesen spontán ment minden a teherbeeséstől a szülésig. Semmi barnázás semmi gond.
Aztán 2012 tavaszán elvesztettem egy magzatot, ez a vetélés spontán lezajlott a 6. héten. Majd 2012 novemberében ismét, ennek műszeres befejezés lett a vége, szintén 6-7 héten.

Ezután egy nagyobb szünet, 2017 máricusában, új pár mellett is elvetéltem, olyan késői fogantatás volt, hogy nem is találták méhen belül, azonnal befektettek méhen kívülivel. Szintén műszeres befejezés. Szeptemberben megint a kórházban kötöttem ki, 9 hét aggódás és enyhe barnázás mellett. Ennél a terhességnél kaptam utrogestant, de a 6. héttől barnáztam, és mint kiderült nem is élt a magzat. Bár ennél már szinte tudtam, hogy valami nem oke velem.
Voltam egy pár vizsgálaton, elmondták, hogy habituáis vetélőnek számítok, 5-6 héten megáll a fejlődés, szívhanging sosem jutunk, és el kellene kezdeni a kivizsgálást.

Jelenleg ami vizsgálat megvan (tudom nagyon nagyon kevés)
pajzsimirgy TSH 1,020
MTHFR C677T heterozygota mutációm van
Prothrombin G20210A normál
V. alvadási Leiden szintén normál.

Tegnap kaptam elérhetőséget Fülöp doktor úrhoz, az hiszem el fogok menni hozzá, legalább nézzen rá a papírjaimra. Mondjon valami okosat.
Szerintetek érdemes elindulni az immunológiai vonalon?

Köszönöm előre is, szép napot!
Vissza az elejére
hallohallo

HozzászólásElküldve: 2017, Nov. 06, 22:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"Esetleg van itt valaki aki hasonló cipőben jár, mint én, lányok? Azt feltételezzük az orvosokkal, hogy beágyazódási probléma, mert ha csak arról lenne szó, hogy mindegyik ebrike egészségtelen, akkor azért egyik másiknak tovább is kellett volna jutnia és különböző időben kellene elhalniuk.."

szia akalin, igen, nekem. utólag kiderült, pajzsmirigy alulműködés miatt. tűű doktor el is magyarázta, hogy rossz beágyazódást produkál az alulműxi.
hashimotós vagyok, syntroxint kaptam és LDN-t, így lett egy olyan spontán terhességem, ahol - életemben először! - nem éreztem a beágyazódást, amúgy én is durván megéreztem mindig, volt, hogy fel is kiáltottam fájdalmamban. na most nem.
az alulműködést nem mutatta ki labor, naszódy doki kecskeméten egy kérdőívet vett végig, és a tünetek alapján diagnosztizált. tsh-m papíron mindig tökéletes volt, 1,2 körül, most, hogy kapok pótlást és jól működöm, 0,04!!
Vissza az elejére
alkalin

HozzászólásElküldve: 2017, Nov. 06, 08:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Aniko90, köszönöm, hogy írtàl. Sajnos nälunk a lombikok nem müködtek. Volt 4 lombikunk, de nagyon rosszul birom a hormonokat, sajnos autoimmun folyamatokat inditott el nàlam a stimu -annyira, hogy a beàgyazodas iszonyu fajdalommal jàrt es a gyulladàs felemésztette az embriokat Sad még hcg emelkedés sem volt a punkcio+14. napon Sad És utàna honapokig szenvedtem, mire visszakerültem a normális kerékvàgàsba. Sajnos esetemben a lombik csak rontott a dolgokon. Sad
Vissza az elejére
aniko90

HozzászólásElküldve: 2017, Nov. 05, 21:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

alkalin, miért nem próbáljátok meg akkor a lombikot? Két vetélés után, ahol nagyon könnyen teherbe estem, én is szeretnék megint természetesen úton próbálkozni, amint megkapjuk rá az engedélyt. De azért tíz után lehet elgondolkodnék. Mondta nekem egyszer az egyik specialista, hogy pont ilyen beágyazodási gondokon is tudna segíteni.

Pont most olvastam, hogy Szaffi (Szaffi fitt) 3 vetélés után örökve fogadott, mert nem lehet vér szerinti gyerekük a férjével. Visszakeresve a fórumon pedig találtam Szaffi nevű kommentelőt, aki járt Fülöpnél. Ezek szerint ő se tud mindenkinek segíteni? Sad

Én most a ciklus figyelést csinálom, de az elsőt sikeresen elrontottam, mert a második héten az utazásaim, ünnepnapok és betegség miatt egyszer se tudtam elmenni. Nem egyszerű, néha úgy érzem, csak úgy menne ha az egész életem e körül forogna. :/
Vissza az elejére
Lujza1111

HozzászólásElküldve: 2017, Nov. 03, 13:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kikkala basszus ez nagyon durva!
Én sem számítok semmi pozitívumra, de ha már ennyi leletem van, legalább tudjak egy igent, vagy egy nemet.

Egyébként ha valaki épp Pipolhent szeretne vásárolni, nekem rengeteg megmaradt (2 ampulla ment el összesen), szóljon. Én nem fogom felhasználni, bár 2021-ig jó.
Vissza az elejére
alkalin

HozzászólásElküldve: 2017, Okt. 26, 12:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

cat.macska!
Sok szeretettel gratulálok a babádhoz! És a csodálatos kitartásodhoz! Te jó Ég!! 14 év!!! Mi még "csak" 8 évnél tartunk, de a 10 vetélés megvolt ... Erőt adtak most nekem a soraid!! Sok-sok boldogságot és egészséges életet kívánok Nektek!! Azt megkérdezhetem, hogy hány éves vagy?
Különösen jól esett most olvasni a soraidat, ma derült ki, hogy az utolsó tavalyi vetélésem óta (egészséges embriót vesztettem el -IVIG-et nem kaptam meg időben) most halt el a 14. embrióm Sad Minden hónapban teherbe esek/illetve elkezdődik a beágyazódás és végül az ovu. + 13. 14. napján csak 20-40 közötti hcg értéket mérnek... Minden hókuszpókuszt kipróbáltunk már Sad( Esetleg van itt valaki aki hasonló cipőben jár, mint én, lányok? Azt feltételezzük az orvosokkal, hogy beágyazódási probléma, mert ha csak arról lenne szó, hogy mindegyik ebrike egészségtelen, akkor azért egyik másiknak tovább is kellett volna jutnia és különböző időben kellene elhalniuk..

Valakit említett közülünk Petrányi professzor, hogy minden ivig és egyéb kezelésre ő az egyetlen (és én - de ez így nem igaz), akin nem segített az ivig terápia... Sad Szívesen felvenném vele a kapcsolatot!

Mi természetes úton próbálkozunk, könnyedén teherbe estem világéletemben. Amint az ovuláció megtörténik, azt azonnal érzi a méhem, mert a méhem felé olyan jeleket küld a kis sejtcsomó, hogy "jönni fog valaki"- egy különleges érzet ez, de legutóbb sajnos már másfél nap után fájdalomba fordult Sad ami aztán hol elmúlt, hol előjött... Van valakinek hasonló tapasztalata? LDN, szteroid, nivestim, smoflipid, IVIG, szóval minden megy...
Vissza az elejére
bvmoni

HozzászólásElküldve: 2017, Okt. 25, 21:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Cat.macska!

Gratulálok, nagyon drukkoltam Neked! Monib vagyok csak nem enged be a fiokomba május óta. Nem tudom, hogy valaha megjavul-e a fiókom. Te írtál nekem?
Vissza az elejére
Medo

HozzászólásElküldve: 2017, Okt. 25, 15:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Aki Fülöp dr. utasításait követi, meg tudná írni nekem, hogy hol vásárol 200 mg Q10-t és DHEA-t?
Most kaptam egy testépítős boltban Co-Q10 tablettát és bioboltban DHEAshire tablettát. Ezek megfelelnek annak, amikre a dr. úr gondol?

Nagyon köszönöm a segítségeteket.

Gratulálok cat.macska, öröm olvasni az ilyen híreket. Sok boldogságot Nektek!
Vissza az elejére
wester

HozzászólásElküldve: 2017, Okt. 25, 12:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Cat.macska, szívből.gratulálok a kislányodhoz, hosszú boldog életet kívánok az egész családnak!
Vissza az elejére
cat.macska

HozzászólásElküldve: 2017, Okt. 25, 12:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Gyötrelmes 14 év után, 2017.10.19.-én megszületett kislányunk.
Köszönöm a sok segítséget és jó tanácsot, amit ezen a fórumon kaptam. A Ti segítségetek is nagyban segített, hogy kislányom megszülethetett!
Vissza az elejére
jessa

HozzászólásElküldve: 2017, Okt. 24, 08:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kikkala
En írnék valami hatóságnak vagy az alapjogi biztosnak, hogy legalább szedjék össze magukat. Miféle dolog mar, hogy nem válaszoltak?!
Lehet, hogy jogosult vagy a kezelésre es az idő múlásával sokat veszíthet az, meg be is perelhetné d őket
Vissza az elejére
kikkala

HozzászólásElküldve: 2017, Okt. 23, 23:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Antritter doktornő hol rendel? A Geniumban megtaláltam, de a Fodor u. nem jön elő a neten. Ott mit kell keresni? Van egyéb hely is ahol elérhető?

Immunológust is keresek, Dr Kádár Jánost ismeri, próbálta valaki?

Habab bizottság: hozzám soha nem érkezett meg a válaszuk Sad
Két éve adtam be a papírjaimat, utána Fülöp szóban azt mondta, hogy nem kapok támogatást. (Minden megvolt az összes lelet, 3 vetélés... car NK, alloimmun lelet) Kb 10x írtam Pethő B-nek, semmi nem jött válaszként!
Vissza az elejére
Lea1111

HozzászólásElküldve: 2017, Okt. 23, 14:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

SZiasztok!
Papagajka!Pont erröl akartam irni.Olvastam a zoldhaz infon az okos etrendrol, es
az ott javasolt etren kieg.-rol pm autoimmunosoknak, enzimek plusz aminosavak. Mivel nekem nagyon magas az anti-Tpom legutobb 1500, en kiprobalom.
majdmegirom 2 honapmulva mennyit javult az ertek.
Dieta nagyjabol ugyanaz ,mint Fülöpe. Etrend Kiegeszitok: SZelen, Q10, Omega3, D-Vitamin. L-Tyrosin es Fenilalalin pluszban. Emesztes segitö enzim+.
Synlab-os leletem most neztem meg :
NK funkcio 32%
114% normal Aktivitas.
Cd4/CD8 arany csökkent
22% Nk lymphocyta- azt hiszem ennek kellene kevesebbnek lennie, igaz?
Ert ehhez valaki? Infolicot szedtek minden honapban vagy csak ha beulti transzfer stb van? es az is szedi, aki egyebkent csak folatot tudna szedni? Bocsi, megy egy, melatonint szedtek Hashimotosok? En ugy olvastam az nem jo a pm -eseknek.

Nagyon szepen koszonom a valaszokat!
Szep delutant! Indulok Monitorozasra.....
Vissza az elejére
papagajka

HozzászólásElküldve: 2017, Okt. 23, 10:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Autoimmun betegségek kialakulásáról mindenütt azt olvasom, hogy az áteresztő bél szindrómának köszönhetőek. A nem megfelelő emésztés miatt, illetve egy allergén miatt a bélfalsejtek között rések képződnek, amelyek nemcsak a vitaminok jutnak át a véráramba, hanem más anyagok is, (amelyeknek nem kellene), amelyeket immunrendszerünk idegen anyagként azonosít, antitesteket termel ellenük. Ha ezek az anyagok (amik a bélfalon átjutottak, de nem kellett volna), a szervezet valamely sejtjére, szervére hasonlítanak, akkor az immunrendszer ezt a szervet is megtámadja, így alakul ki pl. az autoimmun pajzsmirigy betegség, de a többi autoimmun betegség is.
A glutén emellett lemetéli a bélbolyhokat, amelyeknek csökken a mérete, így a vitaminok felszívódására rendelkezésre álló felület, így kevesebb vitamin tud felszívódni, vitaminhiány alakul ki, aminek a következménye más testfunkciók nem megfelelő működése (pl.hormontermelés, emésztés, stb)

Mit lehet tenni: egyrészt a bélfalak egységét helyreállítani. Erre jó:kollagén, zselatin, csontleves, kocsonya, probiotikum.
Kitesztelni: mi az allergén, ami a bélfalban a rések kialakulását okozza (pl. glutén, de sokminden más is lehet)
Javítani az emésztést:vitaminok,enzimek, gyomorsav termelés fokozásával (ez megint nagyon egyéni, de funkcionális táplálkozással foglalkozó emberkék segíthetnek)
Vissza az elejére
papagajka

HozzászólásElküldve: 2017, Okt. 23, 10:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Katah! Találtam egy cikket amely a gluténérzékenység és a többszöri spontán vetélés, a gluténérzékenység és a méhen belüli növekedési elmaradás, a gluténérzékenység miatti felszívódási zavar és tápanyaghiány következtében kialakuló nem megfelelő hormonműködés összefüggéseiről szól. Azt állítja, hogy ezen problémák hátterében gyakran fel nem fedezett gluténérzékenység áll.
http://thedr.com/wp-content/up.....Health.pdf
Vissza az elejére
Lujza1111

HozzászólásElküldve: 2017, Okt. 22, 23:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Meg tudnàtok mondani, hogy Habab ülés után hogyan értesítenek az eredményről? Van valami hivatalos út, vagy telefon/e-mail, esetleg nekem kéne keresnem? Az októberi ülésről van valakinek már infója?
Vissza az elejére
papagajka

HozzászólásElküldve: 2017, Okt. 22, 08:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Katah!
A progeszteronod valóban alacsony. Ez a cikk angolul van, de sok okosság van benne, természetes progeszteron szint emelésről, tünetekről, okokról.
https://www.hormonesbalance.com/articles/10-natural-ways-to-boost-progesterone-balance-hormones/
Egyébként is ajánlom az oldalt bármilyen hormon problémával küzdőnek, aki gyógyszerszedés mellett, vagy amíg nem jut el orvoshoz, is szeretne valamit tenni az egészséges testműködéséért. Sok jó recept is van! Fb-on napi szinten vannak infók.
Vissza az elejére
Siker2017

HozzászólásElküldve: 2017, Okt. 21, 11:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

4,5-6 óra alatt
Vissza az elejére
Siker2017

HozzászólásElküldve: 2017, Okt. 21, 11:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bogdom, igen, ahogy Em. is irja, tenyleg lassan folyik le, igy allitjak be. Nekem össz 5 alkalommal volt a 2 terhesseg alatt, 4,5-6 alatt folyt le.
Nyugaton van ahol 1-1,5 ora ugy olvastam - ha nagyon gyors akkor lehetnek komplikaciok.
Vissza az elejére
Em.

HozzászólásElküldve: 2017, Okt. 21, 06:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bogdom, lassan 2 éve kaptam smoflipidet a 4.lombiknál magas partner elleni reakcióra. Az eredmény 14 hónapos makkegészséges fiúcska Smile Nem kell tőle félni. Nem csináltattam előtte tesztet sem, azt mondták olyan lassan csepeg le, hogy időben észrevennék ha gond van (G1) Ott is feküdtem vagy 6-8 órát.
Vissza az elejére
Siker2017

HozzászólásElküldve: 2017, Okt. 21, 00:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Bogdom, én magas NK-ra lipidet kaptam eddig 2 terhességnél, mondjuk sajnos így sem maradtak meg. Magas NK ugy tudtam hogy a lipid megy, rossz MLC eseten az ivig. Ezek szerint magas nk-ra is javasolják?
A lipid egyes kórhazi betegek táplálására szolgál. De persze nyilvan mint egy infuzio, igy nem veszelytelen. És ha valakinek allergiája van, akkor nyilvan nem szabad. (Én csinaltattam elotte allergia panelt).
Én az Ivig-rôl is olvastam hogy veszelyes, sôt arrol én több veszelyes dolgot olvastam.
Persze Dr Galamb csak tudja, ô a doki.
Azert megnézném hogy hányan kapnak javaslatot a Habab bizottságtól csak magas NK eseten Ivigre...
Vissza az elejére
wester

HozzászólásElküldve: 2017, Okt. 20, 21:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én ugyan iviget kaptam MLC miatt, de mind az 5 alkalommal feküdtek mellettem csajok, akik lipidet kaptak és semmi bajuk nem lett. Úgy emlékszem szója és tojás allergiát érdemes kizárni beadás előtt. De írjatok csajok, akik lipidet kaptatok, úgy hitelesebb:) Fülöp Vilmos véleményét érdemes lenne kikérned, Ő pontosan meg tudja mondani, hogy az eredményed alapján lipid vagy ivig kell- e neked. Illetve szinte bizros hogy szteroid szedését is javasolni fogja- nem kelk tőle félni, én 25 mg-ot kaptam és holnap töltöm be a 22. hetet:)
Vissza az elejére
Bogdom12

HozzászólásElküldve: 2017, Okt. 20, 20:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Voltam már immunológusnál is régebben, de minden negatív.
Sára Levente mondta.Ő a sote II. orvosa.Ismeri a Habab bizottság tagjait is.Galamb Ádámot is és ő mondta neki, h a lipid veszélyes.De ahogy így olvasgatom a fórumot, látom h van aki kapott és gondolom nem lett baja.(remélem)
És úgy tudom h Fülöp Vilmos is alkalmazza a lipidet...
Szóval segítsetek kérlek!Én már teljesen összezavarodtam!
Mi a vélemény lipiddel kapcsolatban?
Vissza az elejére
wester

HozzászólásElküldve: 2017, Okt. 20, 20:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Milyen orvos mondta, hogy ivig kell? Érdemes lenne immunológus véleményét kikérni....
Vissza az elejére
Bogdom12

HozzászólásElküldve: 2017, Okt. 20, 20:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

MLC-t is néztek, az rendben van.Én is azt hittem, h elég a lipid kezelés de a nődokim azt mondta, h a lipid nagyon veszélyes és bele is lehet halni, ha rosszúl reagálok rá.
Ezért ő az iviget mondta.De én már nem tudom mit higgyek...
Volt aki kapott már közületek csak lipidet magas NK-ra és lett babája?
Vissza az elejére
wester

HozzászólásElküldve: 2017, Okt. 20, 19:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Katah, sajnos vidéken nem biztos hogy találsz olyan nőgyógyászt, aki ért a habituális vetéléshez... Balázs Csaba endokrinológus, én is hozzá járok, pajzsmirigy gondokhoz jó, de kell más szakember is szerintem... Mi itt sokan járunk dr. Fülöp Vilmoshoz, aki elég nehéz pasas, de jó szakember.
Bogdom, MLC-ét néztek? Mert iviget elsősorban partner elleni reaktivitásra adják, ha csak az nk magas, arra lehet, higy elég a lipid is. Nem mindegy, mert az ivig 400 ezer/infúzió, a lipid 50 ezer... A G1 Intézetben beadják az iviget, ha megvan a Habab kivizsgálásod. Ők intéznek mindent, pár nap alatt megvan az engedély, csak fizetni kell...
Vissza az elejére
Bogdom12

HozzászólásElküldve: 2017, Okt. 20, 15:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy van e valaki, aki ivig kezelésre vár?
Van két gyerekem, velük semmi probléma nem volt.Harmadikat szerettünk volna, de állandóan elvetéltem.
Pár hete derült ki, sok-sok vizsgálat után, hogy az NK-m 27%.
Szóval a dokim IVIG-et javasolt.
Olyan kérdésem lenne, h ha vállalom az önköltséges kezelést, akkor is végig kell mennem az egész prodedúrán (habab, oep, ogyi)?
Vissza az elejére
Katah81

HozzászólásElküldve: 2017, Okt. 20, 12:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Új vagyok a csoportban, de ahogy olvasom a hozzászólásokat, sajnos van közös témánk. Habituális vetélő vagyok szintén és nem tudom, hová forduljak. Nagyon nehéz úgy kezdeni valamit ezzel a dologgal, hogy kis városunkban gyakorlatilag mindenki csak a vállát vonogatja, mindent magamnak kell intéznem. Valószínűleg Pestre kell mennem nekem is segítségért. Prof. Balázs Csaba szerintetek tud segíteni?
Röviden a történetem: 36 éves vagyok. 5 terhességem volt, a 2.-ból született egy egészséges kisfiam (a terhesség folyamán voltak "érdekességek", ezekről még írok). Kistesóval 2014 ősze óta próbálkozunk: 1. terhesség 2015. január végén 10 hetesen missed ab, 2. terhesség 2015 június elején 7 hetesen elhalt magzat, spontán vetélés műszeres befejezéssel, 3. terhesség: 2017 májusban 8-9 hetesen elhalt magzat, spontán vetélés, műszeres befejezés. Babák mindenhol fejlődtek ugyan, de lassabban, mint kellett volna; szívhang is volt, de mindhárom babus szíve megállt, mielőtt megindult a vérzés.
2015 tavaszán és őszén elkezdtük a vizsgálatokat: tsh enyhén emelkedett, arra szedek tiroxint, most már szinte túlműködik. T3 T4, antiTPO normális volt mindig.
Zalaegerszeg genetika + immunológia: rengeteg vizsgálat, antifoszfolipid szindróma valószínűsítve. De az idén tavaszi terhesség során már szúrtam magam vérhigítóval az immunológus doktornő utasítása szerint, mégis ugyanúgy lassan fejlődött a baba és elment.

Hormonsort csak 2015 szeptemberben néztek, semmi kiugró, de a progeszteron 21. napon 32,13 pmol.. volt, ha jól emlékszem, ez talán alacsony. Utrogestant használtam most tavasszal, bár csak napi egyet.
Hormonálisan ugyanúgy érzem magam, meglepne, ha nagy változás lenne a számokban az akkorihoz képest. 25 napra menstruálok, kb 3 napot, amiből az első 2 erősebb, a 3. csak pecsételés...

Inzulinterhelésem is volt most szeptemberben, hozzáértő doki nem látta, háziorvos szerint tökéletes.

Kisfiammal való várandósságom alatt 20 kg hízás, végén magas vérnyomás, elmeszesedett méhlepény, utolsó pár hétben növekedés elmaradás volt . Ezekkel akkor nem foglalkozott senki, így utólag rakom össze a kockákat, hogy mi lehet, ami fontos információ. Ja, van egy kb másfél-2 cm-s meszes myoma göböm, ez a várandósságom alatt végig nőtt, de szülés után elmeszesedett és azóta változatlan.

Túlsúlyom nincs, sportolok, odafigyelek az étkezésre, igyekszem kerülni a vegyszereket. Gyakorlatilag megakadtam, nem tudom, hova, kihez forduljak.
Még normális nőgyógyászt sem tudok a környéken. Sad
Balázs professzorhoz azért jelentkeztem, mert olvastam egy cikkét a pajzsmirigy alulműködés és az ölősejt aktivitás összefüggéséről.
Ha nem bánjátok, bekapcsolódnék a fórumba, biztosan van olyan információtok, ami nekem új és segíthet.
Előre is köszönöm!
Vissza az elejére
Siker2017

HozzászólásElküldve: 2017, Okt. 19, 20:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Jovo: nekem is írtak Merckformint, én is tartok tôle... Sad
Azon agyalok hogy diéta+mozgas nem lenne-e elég. Bár terhesen majd nem nagyon lehet sportolni.
Neked milyen terheléses cukor és inzulin szinted volt amire írta Fülöp?

Neked nem írta a Pipolphent, amit szokott?

A Forever Arctic see-rôl én azt neztem korabban hogy az egy Omega3 kapszula. En BioCo-s Omega3 fortet szedek és szerintem nem fogok valtani. Azt gondolom hogy a márkán azert nem mulhat...

Dr Alföldihez én is most fogok menni jovo het vegen. Mas endokrinologushoz jarok egyebkent, de pluszban elküldott Fülöp Alföldihez. Véleményt még egyelore nem tudok mondani.
NK-m Nekem is hasonlo, régen tobb volt, kertek is ra szteroidot. Hát Kivancsi vagyok h most azt mondjak e h nem kell. G1-ben csinaltattad vagy a Synlabban?

Hanyadik héten tartasz egyébként?
Vissza az elejére
Llina

HozzászólásElküldve: 2017, Okt. 19, 09:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Lehet h kicsit furcsának tunik a kérdésem...(vagy nem túl lényegesnek...)
Ha privát laborba kell menni, ti melyik laborba jártok inkább: a Cenrtum lab-ba vagy a Laboratórium Kft-hez?
Anti tpo-ban pl. egész már értékek jöttek ki tavaly...
Van ebben tapasztalata másnak is?
köszi szépen!!
Vissza az elejére
slg18

HozzászólásElküldve: 2017, Okt. 18, 11:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen, azért baromira nehéz összehangolni, hogy lehetőség szerint jó ciklusnapodon menj és akkor az még csütörtöki napra is essen....
A G1 Laborban szerdai napokon veszik le a vért. Oda is be lehet jelentkezni, és meg lehet próbálni a várólistára iratkozást.
Egyébként sok orvosnak megoszlik erről a véleménye... Az immunrendszer ugyanis folyamatosan változik, és ezért nagy igazságokat a lelet birtokában sem lehet kijelenteni.
Persze meg kell csinálni, mert akár irányt is mutathat a jövőre nézve.
Vissza az elejére
varieri

HozzászólásElküldve: 2017, Okt. 18, 08:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi slg18! Làzas szerencsére nem vagyok. Fülöp doktor szerint egy nagyobb pattanàs sem lehetne mert az is befolyàsolnà az eredményt. Ha ebből indulnék ki akkor soha nem lenne alkalmas az idő. Jah és persze a vàltozó ciklus napjaimmal is szàmolni kell.... Sad Próbàltam én is feliratkozni a vàrólistàra de az időpontot adó hölgy hajthatatlan volt. Most még azt néztem hogy a g1laborban is leveszik nem csak az intézetben, nem tudom oda milyen vàrólista lehet. Ha jól tudom a g1 intézetben csak csütörtöki napokon veszik le.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 618, 619, 620  Következő
1 / 620 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés