Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Többszöri spontán vetélés után babákért küzdünk
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 621, 622, 623  Következő

Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
SmuciJuci

HozzászólásElküldve: 2018, Ápr. 19, 10:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok! Köszönöm a segítséget! Meg a tippeket! Valahogy megoldom majd Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Kriszti2051

HozzászólásElküldve: 2018, Ápr. 19, 10:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tudna valaki segíteni,hogy a Vanádium& Chroniumot hol lehet beszerezni? Én az dr.életerőnél 2 hete megrendeltem,de azóta semmi hír. Telefonon sem érem el őket. Köszi Kriszti
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Kriszti2051

HozzászólásElküldve: 2018, Ápr. 19, 10:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

SmuciJuci írta:
Szia Alkalin! Köszönöm szépen a választ!
Bocsánat, csak amikor ott voltunk annyira határozottan mondta, hogy ha nem úgy van pont ahogy ő kéri akkor nem fogadja el... pont a 13-14. nap lesz a hosszú hétvégén... úgyhogy azért egy kicsit izgulok, hogy nehogy a csúszás miatt ne legyen elfogadható ez a hónap...
minden esetre köszi a megnyugtató szavakat. :*

Praxis magánrendelő a neve.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
alkalin

HozzászólásElküldve: 2018, Ápr. 19, 09:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen, valóban, bocsänat,ha rosszul fogalmaztam, a 3-4 nap szünet tényleg nem fér bele a ciklusmonitorba, csak az 1 nap +, - Esetleg kérdezd meg a mävban, mit ajänlanak az ultrahangosok. Nagy gyakorlatuk van és tudjäk Fülöp dr. kívänalmait.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
Kriszti2051

HozzászólásElküldve: 2018, Ápr. 19, 06:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

SmuciJuci írta:
Bocsánat, csak amikor ott voltunk annyira határozottan mondta, hogy ha nem úgy van pont ahogy ő kéri akkor nem fogadja el... pont a 13-14. nap lesz a hosszú hétvégén... úgyhogy azért egy kicsit izgulok, hogy nehogy a csúszás miatt ne legyen elfogadható ez a hónap...

Szia Juci, nekem ősszel azt mondta, hogy a hosszú hétvégés ünnepekre eső ciklus monitorok nem jók. Én ezért kezdtem januárban. De a Feneketlen tónál találtam egy helyet,ahol szombaton is csinálnak. Keress rá a neten,hogy az ünnepek alatt dolgoznak-e?
Vissza az elejére
SmuciJuci

HozzászólásElküldve: 2018, Ápr. 18, 11:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vissza az elejére
alkalin

HozzászólásElküldve: 2018, Ápr. 18, 11:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok Lányok!

SmuciJuci! Szerintem ne stresszeld magad, drúr megérti az 1-1 nap csúszásokat. Régebben mondta, ha ünnepre esik előtte v. utána menjen az ember, azt is elfogadja. Emiatt nem érdemes zavarni, mert mérges lesz. Ha szombaton elintézhető az uh, jól ki tudod sakkozni a dolgot. Ha nem minden másnap mész egyszer, hanem 2 nap kimarad, az nem gond. A lényeg, hogy a 7.vagy 8. napi vérvét és uh megtörténjen és ovu előtt lássa Fülöp dr., hogy a domináns tüsző mekkorára nő meg és mikor ovulál + méhnyálkahárjya, stb. A többi uh-on a növekedés üteme érzékelhető.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
SmuciJuci

HozzászólásElküldve: 2018, Ápr. 18, 10:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok!
Most kezdeném a 2 ciklus monitort, és jön a 4 napos hétvége és ott ápr 29. vasárnapra és máj 1. keddre is esne UH.
Direkt átjelentkeztem a Honvédba, mert Fülöp dr. Úr azt mondta hogy ott nem lesz gond.
Most jelentkeztem be, kértem az időpontokat, de az Uh-s hölgy azt mondta, hogy ők nem lesznek ezeken a napokon.
Járt már valaki így?
Nem is értem egy átlag vasárnap így úgyis beleesik akkor azt hogyan csinálják meg?

Szerintetek mit csináljak? felhívjam Fülöp dr-t? Hátha tud segíteni? Szokott tudni segíteni hétvégi és ünnepnapi UH elintézésében?
Vagy van olyan magán UH hely, ahol megcsinálják ezeken a napokon is?
A köv. hónap az rendben, de ha csúszom még egy hónapot, ott már megint nem tudom megcsináltatni, mert külföldön leszünk. Nem szívesen csúsznék emiatt egy negyed évet, minden más meglesz addigra. Nk sejt. stb.
Köszi előre is a tanácsokat!
Judit
Vissza az elejére
SmuciJuci

HozzászólásElküldve: 2018, Ápr. 15, 19:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!
Én már bizonyított gluténérzékenyen mentem oda és azt monda a dr úr, hogy felejtsek el mindent ami GABONA (a gluténmenteset is!) =búza, zab, árpa, rozs. stb. (A Gabonaagy c könyvre hivatkozva= nem erre van kitalálva az emberi természet)
De nekem nincs IR-em, így nem annyira nehéz.
Lecsökkentettem a gabonabevitelt, de nem nullára, ma pl. kirándultunk és ettem gm kenyeret... és néha eszem reggel gm zabkását
de nagy részt azért kerülöm.
Mondjuk Ir-esként eléggé nehéz lesz..
hát nem tudom...

egy gasztroenterológust nem árt azért felkeresned, vérvétel, tükrözés. ez bizonyítja a gl allergiát (bár nekem a magas gliadin szint és a negatív tükrözésre is azt mondták gl érzékenység...)

Kriszti2051 írta:
Sziasztok, másfél hete én is el lettem tiltva a fehér,teljes kiőrlésű liszttől. Glutén érzékenységet mondott a doktorúr. Ehhez még inzulinrezisztencia is társul. Én a lisztet glutén mentes termékekkel próbálom kiváltani. Akkor ez sem jó?
Vissza az elejére
Kriszti2051

HozzászólásElküldve: 2018, Ápr. 15, 19:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok, másfél hete én is el lettem tiltva a fehér,teljes kiőrlésű liszttől. Glutén érzékenységet mondott a doktorúr. Ehhez még inzulinrezisztencia is társul. Én a lisztet glutén mentes termékekkel próbálom kiváltani. Akkor ez sem jó?
Vissza az elejére
SmuciJuci

HozzászólásElküldve: 2018, Ápr. 13, 10:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok, haladok a vizsgálatokkal, és kértem időpontot júl. 5-re Fülöp dokihoz, szerintem jún. végére készen lesz minden. De sajnos ez az időpont nem jó a férjemnek (munka), utána meg mi is szabin leszünk, meg lehet, hogy Fülöp doki is.
Azt szeretném kérni, hogyha van valakinek június utolsó hetére időpontja és le szeretné mondani valami miatt az kérem, hogy szóljon, hátha át tudom tetetni arra az enyémet és el tud jönni a férjem is... Köszönöm előre is!
Judit
Vissza az elejére
Bogdom12

HozzászólásElküldve: 2018, Ápr. 12, 06:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Julibende írta:
Köszönöm Judit a válaszod! Már voltam is az Istenhegyi trombózis hajlamot netezni, nemsokára meglesz az eredménye. A héten pedig egy komplexebb habab vizsgálatot fognak csinálni a Medicina központban. A kiértékelés - na az lesz egy érdekes kérdés, tudom, Fülöp doki az ász a témában ,de én nem érem el sajnos telefonon. Az Istenhegyiben kaptam időpontot májusra egy immunológus dokihoz.

Szia!
Ma próbálj meg időpontot kérni Fülöp dokihoz, mert csütörtökönként rendel a gömb utcában.
Vissza az elejére
Julibende

HozzászólásElküldve: 2018, Ápr. 09, 20:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm Judit a válaszod! Már voltam is az Istenhegyi trombózis hajlamot netezni, nemsokára meglesz az eredménye. A héten pedig egy komplexebb habab vizsgálatot fognak csinálni a Medicina központban. A kiértékelés - na az lesz egy érdekes kérdés, tudom, Fülöp doki az ász a témában ,de én nem érem el sajnos telefonon. Az Istenhegyiben kaptam időpontot májusra egy immunológus dokihoz.
Vissza az elejére
SmuciJuci

HozzászólásElküldve: 2018, Ápr. 09, 16:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Julibende!

Amíg a nálam tapasztaltabbak hozzájutnak a válaszhoz addig próbálok segíteni:
Van a magán - orvos vonal (nőgyógyászod nem ajánlott valamit? vannak meddőségi központok, pl. Istenhegyi klinika stb. ahol komplex szolgáltatást csinálnak)

és van a tb
pl a Női I.es klinikán van egy reprodukciós osztály, akihez be lehet jelentkezni és onnan indulni.

Mindkettőnek megvan az előnye-hátránya.

Nekem annyi a tapasztalatom, hogy azok a vizsgálatok amik hormonhoz kötöttek az ne legyen terhesség +3 hónapon belül. A genetika nyilván "örök érvényű", vannak a vérzékenység stb. vizsgálatok amik jó ha egy éven belül vannak, és van pl. a toxoplazma, amit nekem 2 év után kell újra csináltatni.
Nem minden doki egyforma ebben, van aki szigorúbb, van aki megengedőbb.

Ennél többet én nem tudok segíteni, keress egy olyan dokit akinek ez a habituális vetélés a szakterülete.

Sok sikert!
Judit
Vissza az elejére
Bibi79

HozzászólásElküldve: 2018, Ápr. 03, 09:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Van közöttetek, aki Hashimotos, és prednisolont (5mg) kapott lombik alatt? A betegtájékoztatót sajnos elolvastam Very Happy
Köszi! Smile
Vissza az elejére
Julibende

HozzászólásElküldve: 2018, Ápr. 02, 09:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem tudtam folytatni: szóval, mi a tapasztalatotok a témában: hol fogadnak el korábbi vizsgálatot (kb egy évvel ezelőtti)? Semmi értelmét nem látom a korábbi vizsgálatok megismétlésenekl,pláne hogy különösebb eltérést nem találtak. Kórház,vagy magn intézmény? Köszi előre is ,ha segíthetek!
Vissza az elejére
Julibende

HozzászólásElküldve: 2018, Ápr. 02, 09:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok Lányok! Új vagyok még a fórumon, szeretnék beszélgetni sorstarsakkal. Megpróbálom röviden leírni a történetem. Két vetélésen vagyok túl,a második 1 hete történt a 10. Héten Az első pontosan 1 évvel ezelőtt, spontán ikerterhesseg volt,és a 11. Héten mentek el a babákSad Az első után még meg tudtam magyarázni magamnak ( az 1peteju ikrek gyakrabban fejlődnek rendellenesen,így gyakrabb a vetélés), de mostmár nem találok magyarázatot....Kerdesem,hogy milyen vizsgálatokat érdemes megnézni,és legfőképpen hogy hol? Az idotenyezo számomra mindennél fontosabb,mert 37 éves leszek és még nincs babám. Ráadásul több gyermeket szeretnénk. Számos vizsgálatot már eddig is elvégeztem: pajzsmirigy,Inzulin,hormonok( progeszeteron, ösztrogén) .
Vissza az elejére
Bogdom12

HozzászólásElküldve: 2018, Márc. 29, 11:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lea1111 írta:
Sziasztok! Köszi a valaszt, csinaltam uj c1q-s panelt. En tegnap voltam Tidrenczel doktornal, 17.000 volt a 3 d UH es kaptunk fenykepeket, leletet mindent. Sajnos PCOS-em van, de szweintem ez a beavatkozasok miatt. Van valakinek hasonlo gondja? Most menjek ezzel vissza, vagy varjak mig meg lesz minden lelet?
Ma megvolt az összes vervetel. HPA1 a/b kideritettem a verellato szolgalat vegez, de kell beutalo meg beleegyezo nyilatkozat. SZoval, azt meg szereznem kell. 13. Faktor polimorfizmus? Erre van ötletetek? Ha keritek leirom a telefonszamot, cimet a HPa ra. Szep Napot!

Kedves Lea 1111!

Te helyileg hova mentél a 3d UH-ra?
Mert én hívtam a Horvát utcai rendelését, ott azt mondák h csak a czeizel intézetben csinál a doktor úr ilyen ultrahangot.
Felhívtam őket, és megkérdeztem mennyibe fog kerülni és ott 22 ezer vagy 36ezer forintot mondtak.
Vissza az elejére
SmuciJuci

HozzászólásElküldve: 2018, Márc. 27, 11:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zsemese! Köszi!
Akkor talán a legjobb, ha mégis értesítem róla Fülöp dr. urat... és megkérdem hogy legyen.
Köszi
Judit
Vissza az elejére
zsemese

HozzászólásElküldve: 2018, Márc. 24, 10:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bogdom12 írta:
]Kedves Llina!

Én még ugyan nem kezdtem el szedni, de én sima inozitol port fogok rendelni.
http://shop.vitaltrend.hu/inde.....Itemid=236
És mellé veszek folátot, amit szintén csak interneten tudsz rendelni.
Megkérdeztem az endokrinológusomat, h mennyi folátot kell szednem és nekem azt mondta, h 1000 egységnyit(nem tudom, milyen mértékegységet használnak).
Én heterozigóta és homozigóta is vagyok.
SmuciJuci!
Nálam kicsit másképp volt. Én jogosult vagyok. Fülöp egy kis papírra felírta a vizsgálatokat és azt mondta hogy minden csütörtökön 9h-kor kell az ambulanciára menni (honvéd) ha ki akarok íratni valamit.

Első alkalommal így tettem, kijött egy hölgy ahogy Medo is mondta,hogy miben segíthet?

Akkor kiírta amit kért Fülöp és a Honvédban is megcsináltatható. Én meg kértem UH-ra időpontot a ciklus függvényében.

A betegfelvételen a földszinten be kellett minden alkalommal jelentkezni. Annyit tudsz tenni, hogy ha már tudod mikor kell legközelebb menni akkor bejelentkezel a betegfelvételen arra az időpontra mert 2 időpontot be lehet egyszerre jelenteni.

Nekem jó tapasztalataim vannak, flottul megy minden!
Vissza az elejére
SmuciJuci

HozzászólásElküldve: 2018, Márc. 22, 10:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Medo!
Nagyon köszönöm ez így óriási segítség! Főleg, hogy nem tudtam, hogy a Podmaniczkybe kell menni Smile) de jó! Köszi nagyon!!
Vissza az elejére
Medo

HozzászólásElküldve: 2018, Márc. 22, 09:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

SmuciJuci

Én először telefonon kértem időpontot az ultrahangra, amikor már ki tudtam számolni a napokat előre. Szerintem telefonálj mielőbb, mert sokan szoktak lenni, bár nagyon gyorsan megy.
A telefonon kért időpontban, első alkalommal, reggel bementem a Podmaniczky utcai rendelőbe és bejelentkeztem a betegfelvételen, onnan kell tovább felmenni a nőgyógyászati ambulanciára, ahol be kellett állnom a sorba a nővérszobánál. Időnként kijön a nővérke és megkérdezi kinek, miben segíthet. Itt annyit mondtam, hogy a Fülöp dr. betege vagyok és vérvételre jöttem, ő erre megírta és kiadta a beutalót, amivel továbbmentem a vérvételre.
A ciklusmonitornál név szerint behívtak az előre megadott időpont szerint és ott elmondták, hogy még hány alkalommal kell jönnöm és hol kérjek újabb időpontokat.
A ciklusmonitor előtt minden alkalommal be kellett jelentkezni a betegfelvételen, a vérvételnél nem, csak beutalót kellett kérni.

Ugyanazon a folyosón van a nővérszoba, a vérvétel és az UH is. A nővérszoba balra a bordós, barnás ajtó mögött van, balra az első ajtó. Nyugodtan állj be oda a sorba, de fogod látni, ott mindig sorban állnak.

Remélem segítettem neked. Smile
Vissza az elejére
SmuciJuci

HozzászólásElküldve: 2018, Márc. 21, 17:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Az a kérdésem, hogy amikor Fülöp doktor úrnál voltam még nem voltam Honvéd jogosult, de mivel a régi dokim nem tud segíteni abban, hogy a ciklusmonitort végigcsináljam ahogy Fülöp dr. kéri (ha pl. vasárnapra esik egy ultrahang) ezért átjelentkeztem a XIII. kerületbe hogy jogosult legyek a Honvédba.
Szóval, így ha el kell kezdenem a ciklusmonitort és 6. vérvételt akkor csak menjek be a Honvédba lakcím kártyával és mondjam, hogy Fülöp dr. betege vagyok és kezdhetik a vérvételt? Smile aztán majd az UH-kat? vagy hogy megy ez? Kérjek Fülöptől valami beutalót, vagy szóljak neki, hogy mégis jogosult vagyok?
Nálatok ez hogy volt?
Köszi előre is!
SmuciJuci
Vissza az elejére
Kitti00

HozzászólásElküldve: 2018, Márc. 21, 10:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok.Hátha tud valaki segíteni.
Párommal babát szeretnénk(nem görcsölünk rá még csak 3hónapja probálkozunk).
A ciklusaim 28.napossak mindig percre pontosan megjött,eddig.(6-7napig tart)
Március 14.kellett volna megjönnie,helyette 10.jött meg,4napig tartott,3nap vérzés 1nap barnázás.soha nem volt ilyen.
Tegnap óta fáj a derekam,enyhe görcs az alhasamba,ma enyhe hányinger.
Talán terhesség(de szerintem koraiak a jelk??)?
A kérdésem,visszaáll 28napra,ha nem vagyok terhes?
Szerintetek érdemes már tesztelni vagy várjam meg a következő menzeszt?nem akarok korán,és nem is akarom beleélni magamat.
Köszönöm ha válaszoltok.
Vissza az elejére
manni24

HozzászólásElküldve: 2018, Márc. 19, 23:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nszonja:

Az LDN-t a Mikszáth téri patikában készítik.

Este 9-11 óra körül kell bevenni, lefekvés előtt.
1 hétig napi 1,5 mg, aztán lehet emelni, következő héten napi 3 mg, majd ezután napi 4,5 mg minden nap.

Ez az általános adagja.
Vissza az elejére
zsemese

HozzászólásElküldve: 2018, Márc. 19, 20:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pandapeter2915! ha megtudsz valamit én is kíváncsi vagyok. Eddig Nekem 2 doki mondta, hogy kell Fülöp viszont azt hogy nem. Hozzá még megyek majd vissza, egy új NK-val, kíváncsi vagyok akkor mit mond az MLC-re.
Vissza az elejére
zsemese

HozzászólásElküldve: 2018, Márc. 19, 20:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tranziens írta:
Szia! Mi 13. kerületiek vagyunk, így simán ment. Szerintem nem kellett első alkalommal sem beutaló, de ebben már egyikünk sem biztos. Időpont kell és mindig be is kell jelentkezni a betegfelvételen.
Köszönöm, megpróbálom
Vissza az elejére
Llina

HozzászólásElküldve: 2018, Márc. 19, 18:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zsemese,
30 9928538 a tel száma dr. Alföldinek.
Úgy tudom, hogy már másik számon kell hozzá bejelentkezni, egy asszisztensnőnél, de azt már sajnos nem írtam fel... azért ezen megpróbálhatod.

zsemese írta:
Sziasztok! Tud valaki elérhetőséget dr. Alföldi Sándor professzorhoz? (endokrinológia)
Köszönöm
Vissza az elejére
zsemese

HozzászólásElküldve: 2018, Márc. 18, 20:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Tud valaki elérhetőséget dr. Alföldi Sándor professzorhoz? (endokrinológia)
Köszönöm
Vissza az elejére
nszonja

HozzászólásElküldve: 2018, Márc. 15, 19:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Aki szed LDN-t, az meg tudná írni, hogy milyen márkájút és mekkora adagban? (1.5mg/nap?)

Endometriózis kapcsán szeretném megpróbálni, mert nagyon biztató dolgokat olvasok külföldi hírportálokon, de látom, hogy itt csak Antritter doktornő írja fel a legtöbb embernek, viszont nekem már van orvosom és meddőségi specialistám is (dr Bokor, dr Murber).

Természetesen ha elkezdem szedni, jelentkezem majd az eredményével.

Köszönöm!
Vissza az elejére
Pandapeter2915

HozzászólásElküldve: 2018, Márc. 14, 22:26    Hozzászólás témája: Petrányi prof. elérhetősége Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Megcsináltattam a G1-ben minden allo- és autoimmun vizsgálatot, és kaptam egy szöveges értékelést. Amiből persze egy kukkot sem értek, még úgy sem, hogy nem csak latinul íóodott....

Elmentem Petrányi prof általam nem értelmezhető eredményével négy különböző orvoshoz, hogy kell-e ivig, vagy bármi. Jó vagy nem az eredményem, ennyire lettem volna kíváncsi. Négy orvos két félét mondott. Kettő szerint ez teljesen rendben van, kettő szerint kell az ivig.
Persze mondanom sem kell, hogy azon orvosok szerint kell az ivig, akinek igen csak borsos árat kellene fizetnem a kezelés beadásáért, és akinek semmi érdeke nem fűződik az én ivigemhez, az azt mondja, hogy ilyen eredményre nem kell.

Azért én akkor lennék nyugodt, ha Petrányi prof mondaná meg a tutit.

Tudnátok nekem bármi elérhetőséget hozzá?

Nagyon fontos lenne!

Előre is köszönöm!
Vissza az elejére
Edka7

HozzászólásElküldve: 2018, Márc. 10, 08:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a topikra.

A segítségetek szeretném kérni: sikertelen lombik után voltam alloimmun vizsgálaton, ahol az NK funkciómmal minden rendben van (NK-sejtek aránya 6.2%), de Th1 túlsúlyt találtak nálam a citokinek mérésekor. Tudom, hogy alapból a legtöbb embernél Th1 túlsúly van, csak azt nem tudom, hogy az én értékeim mennyire rosszak, és hogy szükség lehet-e valamilyen kezelésre, és ha igen, milyenre. Következő lombikra készülök most, ezért lenne fontos, hogy ne ezen múljon. Köszi!!!

IL-2 : IL-4 = 3.6
IL-2 : IL-10 = 1.3
IFNƴ : IL-4 = 4.7
IFNƴ : IL-10 = 1.7
Vissza az elejére
Llina

HozzászólásElküldve: 2018, Márc. 09, 23:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Aki lombikra készül, és Fülöp dr. Femibiont javasolt, annak a "0"-val vagy a Femibion 1-gyel kell kezdeni? Csak Fbion-t írtam fel, de a számát nem, és nem tudom melyiket kellene szednem...

Köszi szépen, ha valaki tud segíteni!! (ha hasonló cipöben jár..) Rolling Eyes
Vissza az elejére
Siker2017

HozzászólásElküldve: 2018, Márc. 03, 23:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Aki szedett dhea-t, stimu alatt hogy szedte?

Ugy rémlik, hogy valaki hozzászólásaban mintha korabban azt olvastam volna, hogy tüszőrepeszto utan mintha jobb menne nem szedni. Ki, hogy szedte tüszôrepesztô utan, leallitotta, vsgy ugyanúgy ment tovabb? Koszi! Smile
Vissza az elejére
SmuciJuci

HozzászólásElküldve: 2018, Márc. 02, 13:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bogdom12! Köszönöm!!

A többit is sikerült kibogarásznom Smile
Vissza az elejére
Bogdom12

HozzászólásElküldve: 2018, Márc. 01, 21:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

SmuciJuci!

Én csak azokat töltöttem ki, amelyik vizsgálatok meg voltak, a többivel nem foglalkoztam, nem írtam oda semmit.
Ez majd csak akkor lesz lényeges, ha esetleg HABAB bizottsághoz kell beadnod a kérvényt IVIG-re.Mert ugyanezt a papírt kell kitölteni.
Legalábbis nekem ezt mondták.Én nem adtam be IVIG-re a kérvényt...

A gardanellát pedig szerintem nem kell az istenhegyin.Én a nőgyógyászomnál fogom intézni.
Vissza az elejére
SmuciJuci

HozzászólásElküldve: 2018, Márc. 01, 16:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok, bocsánat, még két kérdés:
- Gardrenella vaginalis kenet -et Fülöp dr. a Synlabtól is elfogadja vagy csak az Istenhegyi klinikáról?

- valamint az anti-spermium -ot szériumból vagy seminális plazmából kéri?

Köszi előre is még egyszer!
Judit
Vissza az elejére
SmuciJuci

HozzászólásElküldve: 2018, Márc. 01, 14:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Bejelentkeztem a G1 laborba Nk sejt vizsgálatra.
Ezt a lapot kell kitölteni hozzá majd.
http://www.g1labor.hu/images/I.....0HABAB.pdf

Ebben egy csomó olyan dolog van, amire én nem tudom a választ...

Lesz ciklusmonitorozás a ciklus 6. naptól (FSH, LH, ösztradiol, prolaktin,
de ez a lap a 10-12. napok közötti értékeket kérni. Akkor külön meg kell csináltatnom ezekre a napokra is?

Van rajta irreg. antitest vizsgálat - azt akkor gondolom előtte meg kell csináltatni?

van olyan rajta, hogy a szérum prolaktin szintje (melyik szérumé?? )

TSH szint - ezt is csináltassak újat? Mert a régit elfogadta Fülöp dr. Arról írjam be?

Ti hogyan töltöttétek ki ezt a papírt?

Köszi előre is a segítséget!
Judit
Vissza az elejére
Pinty

HozzászólásElküldve: 2018, Feb. 28, 21:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Van esetleg olyan közületek aki meforalt és inofolicot is szed?
Meforal 500-at szedek napi kettőt már egy éve, viszont Fülöp 3*1 inofolicot is felírt. Van aki mind a kettőt szedi? Holnap fogok vele beszélni, csak gondoltam rákérdezek itt is...

Köszi
Vissza az elejére
SmuciJuci

HozzászólásElküldve: 2018, Feb. 28, 16:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Lassan letelik a küret után 3 hónap és elkezdhetem a vizsgálatokat. Eléggé sok kérdés összegyűlt, megköszönöm, ha tudtok segíteni egyik-másikban.

Érdeklődni szeretnék, hogy a Tidrenczel Zs. féle 3D UH-nak van valami javasolt ciklus-függő időpontja? Hogy a ciklus közepén, elején érdemes? Vagy az mindegy?

Most kezdem a ciklusmonitort, eléggé sok hosszú hétvége lesz ami nehezíti a dolgot. Jól emlékszem, hogy ha a vérvétel vasárnapra esne akkor mehetek hétfőn, ha szombatra, akkor mehetek pénteken? Persze jó lenne aznap de ha nem tudjuk megoldani? Ha jól emlékszem az UH kényesebb ennél…

Olvasom itt továbbá, hogy a néhányatoknál a párotoktól is kér Fülöp dr. úr véralvadási eredményeket. Ezt azoktól kéri főleg, ahol Nektek is gondotok van vele? Mármint, hogy ti azok vagytok? Mert én is MTHFR és PAI-1 gén hetero vagyok, de nálunk ez nem került szóba, hogy a férjemet is nézné. Ennek nálatok valami más oka volt?

A G1 laborban nekem is meg kell csináltatnom az NK sejt aktivitást. Ennek a bejelentkezési folyamata hogy megy? Hogy tudjátok 3 hónapra előre eltalálni, hogy 18-25 nap között legyél és a vérvétel napja is stimmeljen és hely is legyen? Lehet két időpontot foglalni és amelyik nem kell azt lemondod? Smile

Meg kell csináltatnom az „AT III anti trombin” részt a vérvizsgálatból, ezt ti találtatok nem „csomagban”? Mert eléggé sok véralvadási dolgom megvan, de ezt nem találom így „egyedül” és nem szivesen fizetem ki megint az egész panelt.

A petefészek antitestek ok, de spermium elleni antitest a Synlabnál 2 féle van: „seminális plazma” és „szérumból”, itt melyiket kéri? Van tapasztalat?

Köszi előre is a segítséget!!

Mindenkinek kitartást!! Jön a tavasz!! Smile

Judit
Vissza az elejére
Lea1111

HozzászólásElküldve: 2018, Feb. 28, 14:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

En Dostinexet szedek, eleg egy 1/2 tabletta egy heten. Sohasem volt mellekhatas, nagyon szepen levitte az erteket, ami azota is allando.
Sajnos nekem a cikluskövetest nem sikerul megcsinaltatnom, de Jovo honapban mindenkepp elkezdem. Jovo heten mlc. Es minden megvan akkor elvileg.....
Hashimotom nekem is van. ANtritter Doktornöhöz viszont aprilis elött nincs idöpont. En elkezdenem az LDN szedeset, van akinek sikerült igy spontan es rendezte azt a franya TPO-t. Nekem is nagyon magas lehet az ertek mert nincs ertek a leleten csak >1300.
Vissza az elejére
Llina

HozzászólásElküldve: 2018, Feb. 24, 00:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Medo,
Nekem ugyan hatott a Bromocriptin, de elég rosszul voltam töle.
Akkor mondta az endokrinológus, hogy ha nem bírom, akkor ír fel valami mást, amit Ausztriából kell behozatni a pharmafutárral. Akkor mondta az árat is, és egyáltalán nem volt vészes (mondjuk nem 200 Ft, de nem dobtam tőle hátast..)
Sajnos nem jegyeztem meg a nevét, mert maradtunk a 1/4 szem Bromo-ban. Esetleg az valahogy máshogy hat... Talán valaki tovább tud segíteni, hogy mi lehet a neve...
(mondta azt is, hogy sokan nem bírják a Bromot)
Vissza az elejére
Milupa218

HozzászólásElküldve: 2018, Feb. 23, 22:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

3D UH és hycosi is volt neked? Fáj a hycosi? Hogy csinálják? altatnak? Mennyi idő volt mire időpontot kaptál?

Medo írta:
Milupa218

Én úgy tudom igen, nekünk is őt ajánlotta és el is fogadta amit vittünk tőle. Igaz mi nem is kerestünk mást, mint amit mondott, mivel olyan nehéz hozzá bejutni, ezért nem akartuk még azzal is húzni az időt, h még egy kört futtat velünk, mert nem fogadja el a vizsgálatot, de lehet, hogy másnak van más tapasztalata.

Lányok!

Volt már valakinek olyan eredménye, hogy a Bromocriptin ellenére nőtt a prolaktin szintje?
3 hónapja szedem (2 x 1/2) és nemhogy lejjebb ment volna, hanem inkább feljebb ment a TSH, az FSH és a prolaktin is. Nagyon el vagyok keseredve....igaz közben végig kellett csinálnom egy 6 hetes antibiotikum kúrát, mert a mis.ab. műtétnél kórházi fertőzést kaptam, tegnap meg kiderült, hogy petefészek-gyulladásom van jobb oldalt Sad Sad Sad valószínűleg ez is a műtét egyik következménye.
Minél jobban küzdök, annál messzebbre kerülök úgy érzem... Sad
Vissza az elejére
Medo

HozzászólásElküldve: 2018, Feb. 23, 10:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Milupa218

Én úgy tudom igen, nekünk is őt ajánlotta és el is fogadta amit vittünk tőle. Igaz mi nem is kerestünk mást, mint amit mondott, mivel olyan nehéz hozzá bejutni, ezért nem akartuk még azzal is húzni az időt, h még egy kört futtat velünk, mert nem fogadja el a vizsgálatot, de lehet, hogy másnak van más tapasztalata.

Lányok!

Volt már valakinek olyan eredménye, hogy a Bromocriptin ellenére nőtt a prolaktin szintje?
3 hónapja szedem (2 x 1/2) és nemhogy lejjebb ment volna, hanem inkább feljebb ment a TSH, az FSH és a prolaktin is. Nagyon el vagyok keseredve....igaz közben végig kellett csinálnom egy 6 hetes antibiotikum kúrát, mert a mis.ab. műtétnél kórházi fertőzést kaptam, tegnap meg kiderült, hogy petefészek-gyulladásom van jobb oldalt Sad Sad Sad valószínűleg ez is a műtét egyik következménye.
Minél jobban küzdök, annál messzebbre kerülök úgy érzem... Sad
Vissza az elejére
Milupa218

HozzászólásElküldve: 2018, Feb. 22, 19:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Látom az étrenddel nem csak én vagyok gondban. Mi is tökéletesen gyengék és rosszul lettünk, amikor nem ettünk semmi olyat, amit nem lehet. Én nagyon kacsintgatok Bartha Ákos Táplálkozásbeállítás oldala felé, eléggé kompatibilisnek tűnik a Fülöp-féle diétával. Smile
Én épp a ciklusmonitorizálásnál tartok. Eddig minden OK, kivéve, hogy a doki nem találja a bal petefészkemet.Very Happy

Lenne egy fontos és sürgős kérdésem: a 3D UH-ot és Hycosy-t csak a Tridenczel félét fogadja el Fülöp? Mert itt 70 lenne, de pl. azt hiszem a Rózsa Medicalba 55 ezer...
Vissza az elejére
Moncloa7698

HozzászólásElküldve: 2018, Feb. 20, 21:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Én "régi motoros" vagyok, még 2012-ben vizsgált ki Fülöp prof és kiderült az alloimmun háttér és partner elleni reakció is - akkor még a Vérállátóban volt a vizsgálat. 2013 elején meg is született a kisfiúnk Smile . Volt még IR, Hashimoto, MTHFR heterozigóta allél is. Most csak benéztem ide, mert nemrég derült ki, hogy ismét babát várunk, és megyek a profhoz ismét konzultálni, és olvasgattam, azóta sok újdonság van látom. Egy fizetős IVIGet szerencsére már megkaptam. Nagyon izgulok újra, de jó nagyon, hogy még mindig van ez a fórum, olyan sok erőt ad!!!

Pepike 82,

én Hashimotos vagyok 3600 az Anti-TPO-m és erős partner elleni reakcióm is van, és igy is sikerült spontán a baba Smile, 4., 8. és 12. héten kaptam IVIGet és 6-21 hét között 25 mg Prednisolont szedtem. Az IVIG után a laborban kiváncsiak voltak, mennyire megy le az Anti-TPO és az IVIG levitte 2000 körülire, ami szintén magas, de azért látványos javulás volt Smile Remélem, Neked is sikerül hamarosan!
Vissza az elejére
Bogdom12

HozzászólásElküldve: 2018, Feb. 19, 19:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Cili1

Igen a Gömb utcában rendel, és 20000ft-ot kér.
Csak kp-ban lehet fizetni.
Vissza az elejére
Cili1

HozzászólásElküldve: 2018, Feb. 19, 16:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lányok a héten megyek Fülöp dokihoz első konzultációra az egész paksamétámmal az elmúlt időszakból. Most a Gömb utcában rendel ugye? És mennyi most nála a tarifa? Lehet kártyával fizetni vagy csak kp? Köszönöm!
Vissza az elejére
Medo

HozzászólásElküldve: 2018, Feb. 19, 12:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jovo2016

Mint Fülöpös beteg szeretném a tanácsodat kérni. A meglévő vizsgálatainkkal voltunk már a doktor úrnál december végén, de ekkor még hiányzott az Nk és a férjem MTHFR vizsgálata. Az Nk-t azóta sem tudtam megcsináltatni, legalább náthás vagyok mostanában, ha nem rosszabb. A férjem azóta szedi a Femibion 0-t, én kaptam 2Xfél Bromocriptint. A véralvadást mondta még Fülöp, hogy gond lehet, de abban maradtunk, hogy menjünk vissza februárban a hiányzó Nk-val és elkezdhetjük a próbálkozást.
Sajnos a vizsgálatom azóta sincs meg, és szerintem jó ha tavasszal meg tudom majd csináltatni, illetve a dr. úrhoz is csak május elejére kaptunk időpontot.
Az idő közben meg megy és félek, hogy így csak veszítünk, szerinted próbálkozhatunk, vagy annyira fontos az az NK vizgsálat, hogy amíg nincs meg és nem tudunk visszamenni a Fülöphöz inkább várjunk.
37 múltam januárban, uh nagyon stresszel az idő... SadSadSad egyre jobban kétségbe esek...Sad
Te mit tanácsolnál?

Köszönöm előre is Smile
Vissza az elejére
Medo

HozzászólásElküldve: 2018, Feb. 18, 15:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pinty!

Örülök, h jobban viseled már a gyógyszert. Hát én is szeretnék már végre ott tartani, h legalább próbálkozhassunk ...kitartást és sikert kívánok neked is a továbbiakhoz. Smile
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 621, 622, 623  Következő
1 / 623 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés