Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Tápszeres babák
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
wildkitten

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 11, 21:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem tudom mit értesz sűrűn. Én azt, amikor (mint a répától) összeáll, teljesen, akár bogyókban. De a tápszer az tápszer és nem lesz tőle anyatejes híg fosi soha. Itasd, ha kakil naponta 2 naponta akkor nincs semmi gond. Bercinél pl idpvel beállt az, h napi 1x kakilt. ez most a hozzátápizal módosulni látszik, napi 2re.
Casey

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 11, 20:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hovirag1925

Nem engedi a cikket elolvasni csak ha regisztrálok, de én ugyan NEM! Már ha egy cikket találtunk meg.

Nézzétek, Nestlé ide vagy oda, rengeteg édességet, cukrot ettem gyerekkoromban is és most is, és semmi bajom. Se terhességi cukorbetegség nem volt se más. Amikor megkívánom igenis megeszem, hiszen cukorra a szervezetnek szüksége van és nem véletlenül kívánom meg. Mint ahogy nem véletlenül vagyok olykor szomjas. Persze nem kell tömni a gyermeket édességgel nem ezt mondom. De ez mindössze azért van, hogy később ő is meg tudja húzni a határt, és ne vigyék túlzásba. Egy normális vacsora áll egy előételből egy főételből és egy desszertből az éttermekben. Nem hiszem, hogy a mértékletes édességfogyasztás gondot okozna. Mintahogy abban sem vagyok biztos, hogy a cukor jobban rontja a fogat mint a rántotthús. Mindent egybevetve mind az ÁNTSZ mind a Fogyasztóvédelem ellenőrzi ezeket a termékeket. Én azért sem aggódnék mert minden minőségbiztosítási követelményeket betart hiszen működésének alapkövetelménye.

nekem sem vált be a HA tápszer de nemcsak a nestlé hanem az összes többi HA s sem.

ÉN imádom az édességet. Függetlenül attól, hogy a baba nem kap a teájába se citromlét se cukrot. De ez nem a fogak miatt van, hanem mert fokozatosan kell hozzászoktatni az ételekhez, és a cukor pedig szénhidrát amiből ebben a korban még kevés kell.

És megvannak a fogaim is. Cool
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Casey

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 11, 20:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

wildkitten

Ami nem hippoallergén attól sárga de sűrű, a HA től meg zöld. De mindtől sűrű. Most aztmondod, ha két hétig csak azt eszi akkor ez elmúlik?

Nálunk az is baj volt, hogy amit délben kapott, ugyanazt már aznap nem akarta megenni. Rolling Eyes
Vissza az elejére
korina001

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 10, 22:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok...mi mildib ha-kaptunk...abba van némi tehéntej..de nembaj legalább szokta a gyerek szervezete..már 2hónaposan azt kapta...és semmi baja nincs ..semmire nem alergiás szinte ..csak a majonézre és kechupra..
nekem nem volt bajom a tápszerrel...még a nutriolt is kostolta és bejött neki anno...de nem azt kapta végül...
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
wildkitten

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 10, 22:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mi is tápszeresek vagyunk, de semmi gond nincs már.
Mi kezdtük a Mildibé Pre-vel (habos volt, szinte levegőt nyelt a gyerek. Sok B-vitamin miatt, puffadt sokat)
Beba HA Start
Milupa Milumil HA start na ez irtó szar volt, de utóbbi 2től volt csak igazán görcsölés, puffadás, sötét feketés zöld mocsárszagú kaki.
Humana 1, ezt igazán nem sokáig ettük, de ez sem volt valami tuti.
Nutrilon AR, ezt a bukások miatt írták föl, mivel még kezdetben a Nutritonnal is sűrítettem, de ez meg nagyon sűrű volt és belekötött a pocijába.
A HA tápszerek többségében (és sajna rengeteg bébiételben is) kukoricakeményítő van, ami nagyon puffaszt!!!
A kaki sűrűség nem mérvadó egy tápszernél, már csak azért sem, mert ahhoz, h igazán nyilatkozni tudjon az ember, legalább 2-3hétig kell enni egyfélét, h az emésztőkéje hozzászokjon. Keverni sem jó, pont ezért, meg akkor nem is nagyon tudja megfigyelni az ember, h melyik milyen.
Főleg kezdetekben segíteni kell a kakin, nálunk pl kamillatea, v csak simán teáztatás 2 evés közt pl segített.
Most még van felírva Similac vassal ( nem a Sinlac) tápszer, ez egy egyszerű, de állítólag szeretik a babák. Majd lehet, h kipróbáljuk. De most még előbb a Milumil 2-est akarom kipróbálni, mert lassan ideje áttérni.

Most ( nov. óta) a Milupa Milumil 1-et esszük
hovirag1925

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 10, 21:49    Hozzászólás témája: megdöbbentem Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

A válaszotokat, tapasztalatokat írjátok meg kérlek az előző kérdésemre!!!

Én most olvastam egy cikket a www.prokontra.hu oldalon, a Nestle tápszerről. (Kedves Nestle) Sajnos a tapasztalataim egybevágnak. És nagyon elszorult a szívem, hogy ez megy itthon.

Szerintetek?
Vissza az elejére
Casey

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 10, 18:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia

Leírom miket próbáltunk és melyik miért nem vállt be. De ez egyedi eset.

Nestlé Beba HA start - megette de zöldes és nagyon sűrű lett tőle a kakija.
Nestlé Beba 1 - sárga lett de ez is nagyon sűrű
Humana HA - picit poros íz, de eddig ez volt amitől annyira nem volt sűrű a kaki viszont ettől is zöld lett.
Milupa Milumil HA Start - na ez nagyon nem vállt be - sötétzöld kaki, és rendkívül sűrű.
Milupa Milumil 1- finom, sárga kaki, de sűrű
Mildibé Ha - sok vassal pár napig jó volt. utánna ua mint a HA tápszereknél

Csökkentett laktóztartalom:

Milupa Aptamil Comfort Ez is jó volt pár napig. Utánna ez sem vált be.

Nem hinném, hogy ártasz vele. Én is ittvagyok és semmi bajom nincs. 28 éve nem voltam beteg (kopp-kopp). Hiszen amit nem használ fel tápanyagot az távozik a szervezetből. Nekünk eddig egyiksem volt túl jó amiket felsoroltam, de én csak pótlásként adom lehet nincs hozzászokva és azért reagál rá ennyire rosszul.
A humana HA Startot vgay sima HA t érdemes megpróbálni.
Minden babának más arányban van szüksége a tápanyagokra és mivel az én babám tejet is kap ezért lehet, hogy kevesebb anyagot tudott hasznosítani a tápszerből. Te miket próbáltál már? milyen tapasztalatod van eddig?
Vissza az elejére
hovirag1925

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 10, 16:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Az én gyerekem is tápszeres sajnos, és nagyon aggaszt, hogy mennyit ártok vajon vele. Persze mást nem tudok tenni egyelőre, mivel még csak 2 hónapos, tejem meg nincs. Kinek milyen tapasztalatai vannak tápszerileg? Van bombajó?
Vissza az elejére
Casey

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 02, 21:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

haho ez nem lepra ez tejpor.... OO
Vissza az elejére
Casey

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 18, 12:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hello

Tudvalaki valamit a MILUPA APTAMIL COMFORT tápszerről. Semmit nem találok róla a neten, más típusokat megtaláltam de azok nem azok. Bármi jó, internetes oldal is ahol el tudnám olvasni milyenis.

köszi
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Okt. 05, 07:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Babavárók és szülők!

Talán ez nem ide való, de kérem szépen a moderátort, hogy NE törölje ki.

Szeretnék arról nyilatkozni, hogy a mai nappal a regisztrációmat töröltetem az adminisztrátorral.
A továbbiakban engem a hanee@nemetdog.hu e-mail címen érhettek el, ha szeretnétek.

A jövőben ha valaki "hanee" néven regisztrál és a nevemben bármit is ír, az NEM ÉN VAGYOK.

Üdvözlettel,
Hannák Judit (hanee)
Vissza az elejére
webszter

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 28, 18:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én is észre vettem, hogy ott többet várnak el, mint amit kellene
gyorsítják a folyamatokat.
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 28, 18:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Webszter:
Nem szükséges, hogy tudja ezeket!
Azt vettem észre, hogy a korai fejlesztők és hasonszőrüek sokkal hamarabb várnak a babáktól ilyen cselekményeket.
Az én Lilim rendes időre született, 3350 grammal, 53 cm-el, császárral, semmi baj nem volt vele, 7/9 Apgarja volt, 8 hónapos volt, amikor ülni tudott rendesen, és 10 hónpaos, amikor magától ült fel! Ő igaz 7 hónaposan felállt, ami NAGYON NAGYON KORÁN van, de csak 12 hónaposan tett meg önállóan akár csak egy lépést is.
5 hónapos volt, amikor forogni kezdett, és 7 hónapos volt, amikor megtanult rendesen mászni, előtte csak kúszott.
Úgy gondolom figyelembe véve a különbségeket, a gyereked tökéletes tempóban fejlődik! Biztosan használnak neki a tornák is, de ne erőltetsd! Fogadd el, hogy ő lassabban fog fejlődni még egy ideig. A gerincének nagyon sokat árthatsz vele, ha úgy ülteted, hogy az izomzata erre még nem készült fel.
Az az egészséges, ha magától csinálja! Hagyd kúszni, hordjad a fejlesztőkhöz és majd idővel minden menni fog neki!

hanee
Vissza az elejére
webszter

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 28, 18:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi
Járunk mindenhova
Azokat a dolgokat csináltatom vele, amiket a korai fejlesztőbe kiadnak mint hf
Különben a mzgásával sosem voltak problémák még 700 gr-osan is aktív volt sose tornáztatták, mert annyit mozog
Csak nem akar üllni, és amiket leírtam.
Amúgy körbegurul a szobába, eléri célját
csak aggódó anya vagyok
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 28, 17:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

webszter írta:
Én nem jelenleg 7100 gr
Szerintem ez kevés
Utol kell érnie magát a végtelenségig nem számolhatok vissza 4 hónapot
Amikor hazahoztuk a doki azt mondta 1 éves korára utol kell érnie magát
Nos nem ez történt
Olvasni én is olvastam és a védőnőtöl is hallottam, de a korházban sajna nem ezt tapasztaltam
szeretném ha az elkövetkezendő fél évben utolérné magát
Ezért dolgoztatom nap mint nap
felültetem másztatom stb
ezt tanítják a koraifejlesztőbe is

Kedves Webszter!
Ne várd el a gyerektől, hogy utolérje egyéves korára azokat a társait, akik rendes időre születtek, de még másfélre se. Ilyen korán született babánál nem is 4 hónapot, többet kell számolni a fejlődését illetően, főleg hogy írtad, hogy még beteg is volt! A betegség pici korban mindig visszaveti a fejlődést! Én sajnos nem tudom pontosan, hogy mi az az időpont, amikorra el kell érnie a babának társait, de talán erről a gyermekorvost kellene megkérdezni, mivel ez pontos kórtörténet híján erősen téves is lehet.
Az az orvos pedig idióta, aki azt mondja, hogy egy 25 hétre született babának utól kell érnie társait. Ne haragudj, hogy ezt írom, de csoda, hogy túlélte, egy 25 hetes babának a túlélési esélyei nem túl jók; nem várható el tőle az a fejlődési ütem, ami egy 30-33 hétre született koraszülött babától! Én egyetlen embert ismerek személyesen, akinek koraszülöttek voltak a babái, ők 32 hétre születtek emlékeim szerint, és körülbelül ők voltak azok, akik 1 éves korra érték utól a társaikat.. talán picivel hamarabb. De nagyon sok idő van a kettő között!
Esetleg ha úgy látod, hogy gond van a mozgásfejlődéssel, vidd el dévényes tornára, más topicokban talán tudnak ebben tanácsot adni.
Ha nincs gond vele, akkor is segíthet, hiszen fejleszt. A korai fejlesztőkről más személy kapcsán megvan a magam nem túl pozitív véleménye.
Viszont szerintem ne ültetsd, áltatsd és mozgatsd te a gyereket, mert nem vagy szakember. Többet árthatsz ezzel, mint amennyit használsz neki vele! Vidd szakemberhez!

Szerintem hogy mennyi gyarapodás a normális a Te gyermeked esetében nem Neked, és nem is nekünk kell megítélni, tekintettel az előzményekre. Gastroenterologussal beszélj ezügyben! A Budai gyermekkorházban nagyon jó orvosok vannak. Nem kell megvizsgáltatni, tanácsot is adnak, biztos vagyok benne, akár telefonon is. Egy telefont megér!
Ne állj meg a körzeti orvosnál és a védőnőnél, ők nem szakosodtak táplálkozásra, vagy mozgásfejlődésre, általános dolgokat látnak csak, persze ettől még biztosan jó szakemberek, de a mindenfajta különböző jellegű kérdéseddel a szakorvost keresd fel, én ezt tanácsolom neked, mert én így tennék.

hanee
Vissza az elejére
webszter

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 28, 17:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi
Megfontolom
Már beleolvasgattam, de nincs kedvem megint órákat magyarázkodni.
Azért még egyszer köszi
Szia
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 28, 14:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Eszti Smile
egy 25 hétre született babától ne várj ilyen dolgokat. Tényleg a korrigált korát, sőt nagymozgásokban még későbbi időpontokat nézz.
Ne idegeld magad!

van egy fórum az indexen, korababás szülőknek:
http://forum.index.hu/Article/.....?t=9087008
ott nagyon sok infót tudsz összegyűjteni arról, hogy egy 25 hétre született babánál mi a normális.
NE HASONLÍTSD időre született babákhoz!

az én fiaim nem mérvadóak Neked, mert 2kg felett születtek 34 hétre... ők inkább közelebb állnak az időre született babákhoz, mint az ennyire korababákhoz.

ülni, állni egy normál 8 hósnak sem feltétlenül kell még, szótagokat az enyémek meg 1.5 évesen kezdtek mondani... ezt értsd tényelg szó szerint.
Vissza az elejére
webszter

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 28, 13:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

VKOrsi
Te sem hiszel nekem?
Mert itt tök normálisan lehet beszélgetni, nem úgy mint máshol.
Beszélgethetünk, vagy koccoljak?
Vissza az elejére
webszter

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 28, 13:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Megnyugtatna, ha irnál(tok) adatokat kb mekkora volt 8 hónaposan vagy 1 évesen a babád(tok)
mit csinált (ült, ment, állt) stb
Komolyan érdekel hátha megnyugszom.
Az enyém még csak gurgulázva halad igaz bejárja az egész szobát
nem hajlandó ülni, állni semmit
És nem akar szavakat mondani, de szótagokat sem
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 28, 13:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Eszti Smile
ez hülyeség! ennyire korán született baba kb. 2-3 éves korára éri utol a társait, nem 1 éves koráram, korrigált korral is min. 2 éves koráig számolj csak.
A hirtelen hízás a korababáknál tényleg problémás lehet.
a 7100 meg egyáltalán nem kevés!
Vissza az elejére
webszter

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 28, 12:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én nem jelenleg 7100 gr
Szerintem ez kevés
Utol kell érnie magát a végtelenségig nem számolhatok vissza 4 hónapot
Amikor hazahoztuk a doki azt mondta 1 éves korára utol kell érnie magát
Nos nem ez történt
Olvasni én is olvastam és a védőnőtöl is hallottam, de a korházban sajna nem ezt tapasztaltam
szeretném ha az elkövetkezendő fél évben utolérné magát
Ezért dolgoztatom nap mint nap
felültetem másztatom stb
ezt tanítják a koraifejlesztőbe is
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 28, 12:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Eszti Smile
azt minden szakkönyv leírja, hogy az otthoni környezet az nagyon sokat tud a babák állapotán lendíteni.
Ugyanez igaz az érintésre és a személyes kapcsolatra is. Ezért furcsállom én ezt a dolgot.

a heti 200-250 grammot ennyi iősenviszont én picit sokallom.
Vissza az elejére
webszter

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 28, 12:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem kételekdem benne, hogy igazad van én furcsálok dolgokat
A korházban nem hízott
Itthon igen
A korházban voltak légzési problémái itthon nem
a korházban nem tudták leszoktatni a szteroidokról, nekem 1 hét alatt sikerült
Ezek csak apró dolgok, hála istennek most megint hízik renedesenheti 200-250 gr-ot és most jól vagyok.
És boldog
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 28, 12:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Eszti Smile
az, hogy egy koraszülött havi 1 kg-t hízik nem feltétlenül a tápszer okozza.
Az én fiaim is 1 kg-t híztak 1 hónap alatt az első időben, epdig csak anyatejet kaptak. A koraszülöttek alapvetően gyorsan híznak az elején, ha átlendültek a korai időszak holtpontján.
Az meg, hogy lassul a hízás teljesen normális, hiszen nem hízhat egy gyerek élete végégig heti 150-250 grammokat. Nem kell erőltetni a hízás dolgot, különösen egy koraszülöttnél, nem beszélve arról, ha még légzési szervi problémái is vannak.
Vissza az elejére
webszter

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 28, 11:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves hanee
Az alpremről:
Speciális gyógyászati célra szánt tápszer kis testtömegű csecsemőknek
amíg nem éri el a 3 kg-ot a gyerkőc ingyen jár.
Amíg ezt ettük, addig havonta majdnem 1 kg-ot hízott
nem akarok hazudniezért megnézem
2200 gr-al került haza 4 hónaposan
5 hónaposan 3790
6 hónaposan 4600
7 hónaposan 5200
innen kezdve mildibé 2-est kapott
8 hó már csak 470 gr-ot hízott és innen egyre kevesebbet.
Most 1 hónapja kapja a Humanat most megint elindult a súlya úgyhogy ez is bevált
Üdv: Eszti
Vissza az elejére
webszter

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 27, 20:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok
Az alprem speciális tápszer koraszülöttek kapják.
Nagyon jó és tápláló
25 hétre született a gyermek.
Most már elég nagy
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 27, 19:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hanee írta:

Ez az Alprem milyen? Sosem hallottam még róla. Valami speciális tápszer?

hanee

az aplrem speciális tápszer. emlékeim szerint nem tartalmaz tejet, szója alapú.
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 27, 17:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Webszter!

Örülök, hogy a fiad ma már egészséges és boldog baba, biztos nagyon nehéz volt az a 4 hónap! Hány hétre született? Miért nem lehetett anyatejet adni neki?

Szerintem a Humana3 nagyon jó, én is szoktam venni Lilinek, csak nagyon drága, de ha megteheted, add neki nyugodtan, 9 hónapos kortól lehet adni, és hasonlóan tápláló, mint a 2-es. Szinte mindegy is, melyiket választod a kettő közül szerintem. A márkát pedig te döntöd el, ha nincs tejérzékenység, vagy hasonló baj, bármelyiket kaphatja.
Humana-nak van kukoricás gríze is, az is nagyon jó, csak sajnos nem látok sehol. Egyszer Match-ben vettem, azóta sem láttam.

Ez az Alprem milyen? Sosem hallottam még róla. Valami speciális tápszer?

hanee
Vissza az elejére
webszter

HozzászólásElküldve: 2006, Szept. 27, 13:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok
Ma találtam ezt az oldalt és nagyon jó
Gondoltam írok én is
Az én fiam koraszülött baba.
Amióta etethető tápszeres
Ma már egy éves mindent eszik, bár a doki nem javasolja
Amennyi gondom volt az orvosokkal ezalatt az egy év alatt nem hallgatok rájuk
Mildibé 2 essel kéne etetnem, de a Humana 3-as tápszert adom neki (almás)
Csak ezt az egyet eszi meg reggel és este
Nagyon jók a Humana termékei csak ezt használom
Egyébként Alpremmel kezdtük az is kiválló volt
A korházban ahol született megtiltották hogy anyatejet kapjon (jelzem 4 hónapig meg sem érinthettem a fiam)
üdv mindenkinek
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Aug. 15, 12:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Evinene!

Üdvözöllek a tápszeresek között!
Ne bánkódj a tejed miatt, tápszeren is gyönyörűen felnőnek a babák, ha nincs tej.
Speciális tápszerek vannak, ezeket az orvos fel is írja ha szükséges. Tejmenes tápszer (pép) a Sinlac, ez nagyon jó, egészen kis kortól adható úgy tudom (talán 6-8 hetes kortól?).

A cukrot kerüld el mindenképpen! Semmi másra nem jó, csak megemeli a vércukor szintet. Igazából a tápszerbe téve fölösleges tápérték, mivel a tápszer fedezi a szükségeset. Persze egy ilyen csepp ember még felhasználja azt is, viszont nem túl előnyös, a gyors vércukorszint emelés miatt. Az alternatíva erre csakis a tápszerváltás lehet szerintem. 1 éves kor felett fruktózra kiváltható a cukor, de előtte nem javasolnám (fruktozum kapható a gyógyszertárban).

hanee
Vissza az elejére
evinene

HozzászólásElküldve: 2006, Aug. 15, 11:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok ide is beköszönök mindenkinek szép napot Laughing Laughing Laughing

Nálunk is a lánykám végig tápszeres lesz, mert volt tejem, de a koraszületése miatt a pocakja egyáltalán nem bírta most meg lehetne adni neki, de már nincs tejem . Előre aggódom, mert még kórházban van, 2kgtól én etetem de az ő gyomra biztos, hogy különleges tápszert fog ígényelni. A fiamnál 6hónapos korig beba H volt aztán már más is, de csak akkor volt hajlandó enni belőle, ha cukrot raktam bele. A fogai rendben vannak már váltja 5évesen most a 3. esik ki neki

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Aug. 10, 17:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ja, arra elfelejtettem válaszolni Smile
Én variábilis Aventessel, vagy 3-assal adom neki, de ő nem mohó, mindkettővel kb. 10-15 perc, amíg megissza. A variábilist nem is szoktam neki sehova forgatni, hanem a kezébe adom az üveget és ő elbóklászik vele önállóan (szó szerint, mert úgy issza, hogy közben járkál).

hanee
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Aug. 10, 15:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia padlizsan!

Szerintem ilyen idős korban már nyugodtan nézheted tápszerek terén az ár-mennyiség arányt is, mert a 2-es 3-as tápszerek között nincsenek olyan eget rengető különbségek. Én most DM-es tápszert veszem Lilinek. Igaz ez is gyorsan fogy, mert ugyanaz a méretű mérőkanál van benne, de ez csak 1190 Ft körül van (legalább is ennyiért vettem), míg a Humana 2800 Ft. Azért nagyon nem mindegy. És nagyjából ugyanaz, ha megnézed a tápérték táblázatot.
Én használom még a Mildibét is, ez picivel drágább (1600 Ft), viszont kisebb mérőkanállal, tehát annyival tovább elég.
Ezek mind kaphatóak DM-ben, illetve a Mildibé a Rossmannban is, itt érdemes venni inkább, nem a gyógyszertárban, mert olcsóbb, ráadásul ha összegyűlik a kedvezményed és mondju kveszel egyszerre több dobozzal még jobb ára van.

hanee
Vissza az elejére
Biga

HozzászólásElküldve: 2006, Júl. 02, 21:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Andi!
Persze, persze, és Ti még kicsik is vagytok, eről megfeledkeztem Smile . Sajnos én ugyanígy voltam... Sad

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
anyucika

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 25, 10:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Biga! mi is kertváros , de a régi, közel a vásárhoz.csak azért probálom óvni,mert a bele igy sem természetes kaját kap...sajna a kezdetektől csak pár ml tejem jön, ami nem elég....és hallottam nem jó pluszban idegen anyagokkal terhelni ilyen fiatalon, bármi lehet..., persze mikor elfogy a humana akkor már csak norbit fog kapni Smile

http://www.babaszoba.hu/servic.....;id=234489
Vissza az elejére
Biga

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 24, 21:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Andi!
Víz: nagyon alapos vagy, én ennyire nem voltam... Embarassed Bár nem emlékszem, mikortól ittuk ezt, de biztosan idősebbek, mint a Te babád, talán egy hónappal, de igazából passz. Embarassed Mindenesetre szerintem ezt nem lehetne babáknak ajánlani, ha nem lenne nekik való, ez tuti. És hát én is azon a véleményen vagyok, hogy amitől lehet, óvjuk meg a gyereket, de szerintem a legkevesebbet ártjuk ezzel. Smile
Ja, Kertváros. Smile És Ti?

[^]  
Vissza az elejére
anyucika

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 24, 12:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok!

Köszi Biga! pont tegnap voltunk az interben és vettünk norbi félét. de összehasonlítototam a humana összetevőkkel azért olcsóbb mert a gyerekeknek megengedett anyagok értéke a maximum míg a humananal alacsony....meg több minden káros anyag ki van belőle vonva, mig a norbiból nincs..de tudom mindentől mindig nem lehet megóvni a gyerekeket... dejó pécsi vagy! és merre laktok?

Zizi! az én babám viszont jó étvágyú volt előtte...

Vissza az elejére
Biga

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 23, 16:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Andi!
Csak azért írok, mert mi is Pécsett élünk és nálunk is sok víz fogy! Smile
Szóval az egykori Óbudai Gyémánt babavíz lett a Norbi-féle babavíz, amit itt leginkább az Intersparokban kaphatsz meg. DM-ben is van, legutóbb 1 l-es kiszerelésben is láttam, de sokkal drágább. Mi a Tescoban nem kaptunk sosem. Sad
3 hónapig ezt azért állítólag ajánlatos forralni, de vettünk egy gagyi vízforralót és beletöltöttem egyszerre az egész üveggel és így ez sosem volt gond. Lényegesen olcsóbb a Humananál, mi is azzal kezdtük. Aztán 3 hós kor után én már nem forraltam.
Remélem tudtam segíteni.

[^]  
Vissza az elejére
zizi77

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 23, 13:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sose volt nagy evő, még akkor sem, amikor szopizott. A meleg csak ront a helyzeten. Crying or Very sad
Csak annyit mondtak, hogy vannak ilyen gyerekek. Hát nekünk ez jutott!
Azért imádom! Wink
anyucika

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 23, 12:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zizi! egyébként a babád a nagy meleg elött is nehezen evett v csak most mióta kibirhatatlan a hőség? kórházban mondtak vmit?

Vissza az elejére
zizi77

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 23, 08:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A baj az, hogy néha már 60 ml-nél megunja, de max 100-nál. Gondolom abban megegyezhetünk, hogy ez azért kevés egy 5,70kg-os gyereknek. Így is lemegy 20 perc alatt. Ha hagynám szórakozni, akkor egésznap etethetném! Shocked
hanee

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 23, 07:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zizi:
Én nem vagyok meggyőződve arról, hogy jó, ha erőszakot alkalmazol az etetéshez, még akkor is ha csak "szelíd" erőszak Rolling Eyes
Nem minden baba jó evő és nem minden baba eszi meg azt a mennyiséget, amit szakkönyvek előírnak nekik (ők nem olvasnak könyveket), de azzal, hogy beleerőlteted szerintem csak azt éred el, hogy később mégrosszabb evő lesz, és később még komolyabb gondok is lehetnek ebből. Egy gyereket nem kell megváltoztatni, csak elfogadni.

De ez csak az én véleményem! Én beleszólni nem szeretnék, mert a te babád.. csak nem hagyhattam szó nélkül.

hanee
Vissza az elejére
anyucika

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 23, 07:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ZiZi! Smile elképzelem ahogy etetsz , de hát muszály néha az anyai szigor Smile.
igen hűvösebb volt este 10fele még a szél is fújt,! ami nagy szó mostanában Smile sőt ma reggel már felhők is vannak, lehet hogy kicsit enyhébb lesz az idő? de jó lenne! mondjuk azért nem mennék miskolcra rosszidőért Smile ... egyébként én is kicsit erőszakosabban etetek Smile mert megeszik egy kis adagot majd pihi, böfi... és kínálom tovább míg tényleg tele lesz , kufulladásig Smile

Vissza az elejére
zizi77

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 23, 07:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Andi!
Nálatok hűvösebb van? Itt tegnap szivatott minket egy kis vihar, de a végén nem esett, bár nagyon vártam. Tőlünk délre viszont jég is volt.
Hát Zsófi még mindig nem önszántából eszik jobban, de talán rájöttem a trükkre. Az a baj, hogy mivel már nem érdekelt a kajálásban/nem éhes/, inkább nézelődne, meg játszana. Ilyenkor be a pihiszékbe, és egyeneben tartani kell a fejét, és a szájában a cumisüveget. Ilyenkor szívja, mert nem tud mit csinálni, csak morog hozzá, néha picit óbégat. Persze most ez még megy, de ha kanalazni kell, azt nem tudom, hogy fogjuk megoldani! Rolling Eyes
Én úgy emlékszem, hogy az Óbudai babavíz, és a Norbi féle az ugyanaz. Lehet, hogy rosszul emlékszem. Nézzétek meg a Tesco-ban!
anyucika

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 23, 06:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jó reggelt!

Pkagi! már én is gondolkodtam gyümilevekben, elsősorban őszi és narancslében.de egyenlőre csak teába merném beletenni, csak úgyx külön még nem... és mekkora mennyiséget adtál neki? az óbudai babavizet hol lehet kapni? mert én a humanan kívül itt pécsett mást még nem láttam Sad még a norbi babavizet sem, csak akkor, mikor kaptunk a kórházban csomagot és benne volt....tegnap viszont nagyon belendült az ivászatba 300 körül ivott meg egész nap Smile bébivizet

Zizi! örülök, hogy sikerült többet enni a picidnek! Levikém is többet evett az este 180at! de reggel 6ig nem is kért enni... szernitem a meleg lehet az oka, most , hogy kezd hűvösebb lenni talán megint többször eszik majd és többet. egyébként szegényemnek még a gyomra is korgott Sad, de kegyetlenül,annyira megéhezett

Vissza az elejére
Pkagi

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 21, 07:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Anyucika Smile
Biztos sokan nem értenek egyet, de én 6 hetes korában elkezdtem neki adni gyümilevet. Először az alma átpréselt levét 1 hétig, majd őszi levet (ezt már bébiital formában) és állítom, ha nem iszik eleget a gyerkőc akkor ezt tuti, hogy megissza (tudják mi a jó Smile )
Persze ez mindenkinek magának kell eldöntenie belefér e az elveibe. Smile
Én Óbudai babavizet használok és az csak 80-100 Ft a 1,5 liter.

[^]  
Vissza az elejére
zizi77

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 21, 07:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Andi!
Örülök, hogy végre evett kicsit többet, és jól aludt. Nekünk is sikerült végre egész jó napot csinálnunk tegnap, bár nem ment könnyen. Este is sikerült 160-at belenyomni a gyerekbe, igaz ezt úgy, hogy közben már vizes törcsivel törölgettük, mert 29 fok volt a lakásban. Shocked
Reggel is sikerült azért belenyomnom a 160-at, bár büfi közben kicsi kijött, de minimális, bár majdnem jött vele a többi is, de végül bent maradt. Smile
Én is várom már, hogy mit mondanak, de nem hiszem, hogy sokmindent. Kb arra számítok, hogy ilyen a gyerek, és majd kinövi. Az biztos, hogy volt több rossz evő gyerek a családban, csak én mindig stresszelem magam, hogy nem fog jól fejlődni, ha nem eszik rendesen. Arról már nem is beszélve, hogy én is a kiszámítható dolgokat szeretem. Tudom, hogy 1 babával ez nem könnyű, de sajnos a bizonytalanságban én könnyen leszek depressziós, ami most is van a helyzetből adódóan.
Zsófi csipkebogyóteát kap/herbária/, amibe szőlőcukrot teszek, mert kell a kalória, ha nem eszik annyit. 100ml-be 1 babakanál. Nagyon szereti. Amikor már nem akar tápit enni, akkor is iszik még belőle, mert szomjasnak szomjas, csak a kaja nem kell neki!
anyucika

HozzászólásElküldve: 2006, Jún. 21, 07:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jó reggelt!

Zizi! képzeld tegnap este 9 körül megetettem a picimet 50-t evett és letettem aludni. aztán kb 1 óra múlva felsírt, gondoltam várok egy picit , csak abbahagyja ( eddig 2x ha sírt este) aztán csak sír tovább, de olyan " éhes vagyok anyu" sírás lett belőle. megszegve a szabályokat ( 1 órára az előző etetés után) ismét kapott enni! 110-et evett még meg, de úgy evett mint ,aki most kap először! majd szépen még böfiztetés közben el is aludt. reggel 5.30 körül kelt tornázgatott és 6 kor etettem meg! gondoltam rengeteget fog enni, hogy ilyen sokat kihagyott: de csak 80at evett Sad szóval nem tudom mire vélni a dolgot és teát is alig iszik. te milyen teát adsz neki? sima gyümölcs teát lehet már adni neki? NAgyon kíváncsi vagyok már mit fognak mondani neked a kórházban! v már rendeződtek az evési problémái a picidnek?

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
2 / 9 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés