Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Tápszeres babák
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
luca79

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 04, 14:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok;)

En csak bebysinter vagyok.
3 honapos es 2 hetes a pici akivel vagyok.
Anyuka matol mar üzleti uton egesz heten nincsen itthon.
Felix masodik hete mar csak tapszert kap. Elötte 2x meg szoptatta naponta, de aztan tul unalmasnak talata, es 8 hetes koratol inkabb az irodat valasztotta az anyuka.
Gond a következö.
Rengeteget szokott visszabüfizni. 180-ast H.A. 1 Bebat kap, szünetet alig lehet tartani közben:))) annyira moho:) Nem tom, hogy nem kellene valami masikra valtani. Inkabb adnek neki többször kevesebbet, hataha az nem jönne annyira vissza. Nem tom mi lenne jobb:) talan itt tudtok nekem segiteni:)
KöszönömSmile
Tovabbi szep napot:)
Judit
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
BéBé

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 04, 14:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Hanee!
Teljesen megértem a szándékodat, de mégis nem túl korai még az almázás?

Evey!
Írtam mélt...
Jaa, és persze, hogy nem baj, hogy idejöttél. Üdv közöttünk! Laughing
Mekkora gyerekeid vannak?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
evey

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 04, 13:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nekem az első babám volt tápszeres (1 hónapos korától anyatej kiegészítéseként, aztán 4,5 hótól csak tápszer), majd a köv. 2 csak anyatejes.

Hozzátáplálás tápszeres babáknál is 6 hós kortól érdemes, vagy inkább 7 hós kortól, mert nekik még éretlenebb a gyomruk a másféle tápanyagok elfogadásához. Addig inkább csak tápszer. Tudom nem ezt mondják sokan, de gondoljatok bele, az anyatejes babák eleve előnyben vannak, mert az anyatej olyan anyagokat tartalmaz, ami elősegíti a gyomor érését, a tápszeres babáknál ez kimarad, tehát ők később érnek meg rá.
A későbbi allergiát, meg egyéb betegségeket inkább a túl korai hozzátáplálás okozza/hatja.
Amikor az én elsőm pici volt, még nem is hallottam HA tápról, mi BEBA 1-et kaptunk már az elejétől és 1 évesen adtam neki először tehéntejet. Azt, hogy két éves korig ne adj, inkább a tápszergyártók találták ki szerintem, hogy az ő termékeiket vedd még jó sokáig. Egy biotej, vagy egy megbízható forrásból vett kecske/tehéntej nem hiszem, hogy olyan veszélyes lenne 1 éves kortól, sőt.. Elsősorban azért lehet gond, mert pl. a tesco gazdaságos tej az elég gáz..

Hanee! Én is megkaphatnám a kérdőívet? evey@citromail.hu
Köszönöm! Különben tényleg jó ötlet ez a topik.

Egyébként a fixa ideám volt az első baba után, hogy nekem sincs elég tejem, mert a nagyinak sem volt, stb. De ilyen nincs, ezt nem lehet örökölni, ha van megfelelő segítséged, akkor 95 %-ban sikerülni fog. Kérjetek segítséget! Lásd az én példámat. Tényleg a segítség a kulcs és az, hogy melléd álljon a családod. Azért van olyan, akinek valóban nincs elég teje: mellkisebbítő mütétes, vagy kevesebb a tejmirigye (annak nem nő a terhesség alatt a melle), stb.

Sajnos tényleg vannak olyan "elvakultak", akik lenézik azt, aki tápszerez, pedig ahogy a jó barátnőm (meg én is) mondja, a szoptatás nem az anyaság mércéje. És még egyetlen szoptatás is értékes. A lenézés szerintem intelligencia szint kérdése is, aki lenéz valakit emiatt, az vajon olyan tökéletes anya? Cumisüveg mellett is ugyanúgy kialakíthatsz bensőséges viszonyt.

Anicska! Ha megfelelő mennyiségű tápszert kap, eleget iszik, akkor azt kérdezném, böfizik rendesen? Lehet, hogy azért sír, mert nyomja a levegő a hasát, próbáld meg egy kicsit "függőlegesebb" pozícióban adni neki a kaját, akkor könnyebben büfizik. Nincs cumija?

Bébé! Segíthetek? evey@citromail.hu 06-20-383-6519

Sziasztok, Evey

U.i.: Remélem nem baj, hogy "idejöttem"! Én most tanulok, készülök az IBCLC vizsgára.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 03, 22:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Ancsika!

Szerintem semmiképp se adj többet, mint ami elő van írva. Lehet, hogy most szenvedsz pár napig, amíg összeszűkül picit a baba gyomra, de az ő érdekében teszed, ha kevesebbet keversz ki. Ugyanis a szervezet csak egy bizonyos ideig tolerálja a fokozott tápanyagbevitelt, és egy ilyen pici babának az emésztése tönkremehet a túl nagy mennyiségű tápszertől. Ez nem anyatej, de a túl nagy mennyiségű anyatej sem jó..

Javaslom a fokozatos csökkentést, 5 ml-ekkel csökkentsd az adagot és akkor észre sem veszi, igy 3 nap alatt akár rá tudod állítani a megfelelő mennyiségre.

Nem biztos, hogy azért sir, mert éhes! Lehet, hogy fáj a hasa, főleg ha sokat kap enni..

Tanácsolom még, hogy próbáljátok ki a Humana 1 Baby fitt tápszert, ami elvileg antirefluxos táp, de sokkal jobban telít és kevesebb is elég lehet.. de ezt csak akkor, ha nem kell HA tápszert ennetek, mert ez nem HA!

Én elkezdtem hozzátáplálni, éppazért, mert rengeteg amit megeszik egy nap: 170x5 ez szerintem elég sok egy 3 hós babának.. most kap almát két étkezés között, így arra a két étkezésre csak 130-at keverek ki neki és úgy tűnik beválik. Holnap kiderül a mázsáláson Laughing

Ja és Ancsika! Fel a fejjel!! NAGYON SOK nő nem tud szoptatni, de csak a kampányolás hallani mindenhol. Nagy szemétség, mert arra nem készítenek fel minket, hogy igenis előfordulhat, hogy nincs elég tej ha valaki meggebed akkor sem..

hanee
Vissza az elejére
BéBé

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 03, 15:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Anicska!

Ahogy Beth is írta, lehet, hogy érdemes lenne másik tápit megpróbálni. Egyrészt az emésztés miatt,
másrészt van táp, ami jobban telít, így talán nem enne többet, mint "kellene".

Mondjuk én ezt nem ismerem, mert az én lányom soha nem ette meg a dobozra írt mennyiséget se,
képtelen is lenne rá sztem(legalábbis most még).
(Valahol nekem meg kicsit soknak is tűnik: 3.hóban - 200ml táp napi 5-ször)
Vissza az elejére
beth74

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 01, 18:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ancsika!

Nem tudom milyen tápszert kap esetleg érdemes váltani, hátha másik jobban beválik. A bifiduszosak segítik az emésztést.

Írtad, hogy sokat sír a baba, lehet az oka a nem megfelelő tápszer is valamint, hogy nehezebben emészti, idő még teljesen hozzászokik, azért ez nem anyatej.

A dobozon írt napi adagot és az adás gyakoriságát nem nagyonajánlott túllépni.
Ha még 10-15ml többet adsz elmegy, de annál több már gond lehet.
Anicska

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 01, 15:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Most találtam rá erre az oldalra, és nagyon megörültem, ugyanis én is csak arról hallottam eddig, hogy a szoptatás milyen fontos, meg hogy mindenki tud szoptatni ha akar.
Hát nekem már a negyedik héten ez nem ment, hiába próbáltam ki minden lehetségeset. Már teljesen el voltam keseredve. Ráadásul császárral szültem, ezért később is indult meg a tej. Így össz-vissz talán 2,5-3 hetet szoptattam. Most 7 hetes a kislányom és csak tápszert kap. Viszont nagyon szorulásos, és rohamosan hízik is. Nagyon sokat eszik, de ha nem kap annyit, amennyit kér, akkor addig ordít. Tudtok e valamit tanácsolni? Az orvos persze azt mondta, hogy ne adjak neki annyit. Könnyű neki, nem ő hallgatja.
Előre is köszönöm.

Hanee, engem érdekelne az a kérdőív, kérlek küld el.
Vissza az elejére
Pipocska

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 26, 17:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok Kismamik!

Elnézést az off-ért.

Én egy 3 hónapos kisfiú anyukája vagyok.

Mivel tudom, hogy milyen nehéz az utolsó hónapokban, hetekben kényelmesen pihenni, illetve a baba születése után mennyire megkönnyíti a dolgot egy kényelmes kiegészítő, ezért szeretném a figyelmetekbe ajánlani weboldalunkat, melyen szoptatós párnánkat mutatjuk be.

Az álltalunk készített termékek minősége felveszi a versenyt a nagyobb áruházakban is kaphatóakkal, de elérhetőbb áron kínáljuk.

http://szopiparna.uw.hu

További jó pocakosodást, és babázást kívánok: Andrea
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Szept. 04, 16:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Készítettem egy kérdőívet, amiben szeretném összevetni az anyatejes és tápszeres táplálást. Nem az előnyeit vagy ilyesmit, hanem tényeket a súlygyarapodásról, növekedésről..

Akit esetleg érdekel annak elküldöm e-mailben!

hanee
Vissza az elejére
Rita77

HozzászólásElküldve: 2005, Aug. 29, 23:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee!
Ide találtam!
Olvasok vissza4
RITA
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Aug. 28, 06:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Liliről kiderült, hogy túl sokat eszik, csökkenteni kellett az adagját..
Másfél hét alatt gyarapodott 390 grammot és azért mentem le vele a dokihoz, mert két napja folyton hányt félig emésztettet (bocs a témáért).. azt mondta a doki, hogy teljesen egészséges, jól fejlett, semmi baja, csak épp túleszi magát.. most 120-akat kap minden kajálásra, és úgy tűnik, hogy megoldódott valóban a dolog, azóta egyszer sem hányt, és 4 óránként kér enni (ami számunkra újdonság, mert amíg kihányta a felét 3 óránként éhes volt, gondolom marta a sav a gyomrát).

Ezekszerint mégsem szabad annyit adni, amennyit a baba kér, mert én ezt igénye szerint emeltem 140-re / etetés hetekkel ezelőtt..

hanee
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Aug. 24, 07:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Úgy veszem észere egyébként, ez egy általános lelki eredetű probléma, hogy "én is tápszeres voltam, nekem sincs tejem"... Velem is hasonló a helyzet, és mostmár utólag tudom, hogy talán ez is baj lehetett nálam. A következő babánál tuti nem fogok ezen stresszelni és eleve szoptatási tanácsadót fogadok, még szülés előtt..

hanee
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Aug. 24, 07:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Bébé!

Ha szabad, leírom a véleményemet, de persze nem szeretnék beleszólni!
Szerintem a gond nálatok maga a tápszer. Azt nem írtad, hogy egyáltalán miért kellett neki tápszert adni (hiszen volt elég tejed, ha 50 ml-ket tudtál lefejni).. De sajnos a tápszer adása egyenesen arányos azzal, hogy a tejed elapadjon, szinte törvényszerűen, kivéve ha megfelelő módszerekkel csinálod.
Először is a kicsinek sokkal könnyebb ugye cumisüvegből ennie, ezért még ha jó is lett volna a technikája, ez elég könnyen leromlik.. nem törvényszerűen!
Node képzeld el, egy 1-2 hetes baba még nagyon gyenge, és a gyomra is pici, így egyszerre csak keveseket tud szopizni, és elég gyakori, hogy elalszik a cicin.. Aztán ezen felül még alkati dolog is, hogy egy-egy baba lehet elég lusta. Az én lányom is az, képes a cumisüvegen is elaludni, pedig abból ömlik a kaja.. de van ismerősöm, aki szoptat rendesen és a fia annyira lusta, hogy elalszik háromszor szoptatás közben és keltegetni kell.. Erre a védőnője azt mondta, sajnos nem lehet vele nagyon mit csinálni, türelmesen keltegetni kell és igény szerint szoptatni.
Elképzelhető, hogy nálatok is ez volt a kezdeti probléma, hogy még gyenge volt a bébi, aztán esetleg lusti is picit, és igazán sosem tanult meg még szopni, hiszen cumit kapott.

Én azt gondolom, hogyha szoptatni szeretnél (és érdemes, ha van tejed!), akkor mindenképpen keresned kéne egy szoptatási tanácsadót, aki segítene kidolgozni a jó technikát, megmutatná, hogyan szoptass, és elmondaná, mit hogyan csináld! A tejed visszahozható rendes szoptatással, és a tápszer csökkentésével, valamint a cumisüveg helyett kanál/pohár használatával.

Ez azon kevés esetek egyike, amikor még én is azt mondom, hogy ne adj cumisüveget a gyereknek, mert van tejed, vétek lenne elapasztani szerintem.

Az én esetem kicsit más volt sajnos.. valószínűleg nekem egyébként sincs tejem, mert 4 héten át igyekeztem szoptatni és fejni, mégsem lett több, bár kevesebb sem, de annyit értem el, hogy egy nap 50 ml-t fejtem le napi 6x fejéssel, plussz a gyerek evett 10 grammokat, vagy néha a mérleg sem mérte (az esetek többségében). Nálunk sajnos az is döntő tényező volt, hogy a gyerek be volt sárgulva amikor kihoztuk a korházból és én meg voltam róla győződve, hogy van tejem.. aztán akkor döbbentem nagyot, amikor másfél hetesen 2780 gramm volt (3350-el született!!). Ekkor én irattam fel a tápszert, mert kiderült a méréskor, hogy 10 grammot szopott fél óra alatt.. És persze ő is bealudt a cicimen, mint aki jól végezte dolgát, mivel be volt sárgulva és ez aluszékonysággal jár.. Amikor a tápszert megkapta, már egészen bágyadt volt és szinte csak aludt. Persze nekem halvány lila fogalmam sem volt semmiről, hiszen honnan is tudtam volna, hogy a sárgaság mivel jár? Senki sem mondta el.. Kitartóan próbáltam szoptatni utána is, de muszáj volt cumisüveget adnom, mert az alvó gyerekbe lehetetlen belekanalazni vagy belepoharazni a kaját, Igy álmában legalább szivta a cumisüveget és eleinte 2 óra leforgása alatt megevett 40 ml tápszert! Aztán persze napról napra erősebb lett és manapság már 10 perc alatt bepuszilja a kajcsit, de nálam sajnos nem működtek volna az általános tanácsok.. főleg mivel nem is volt mit szaporítani Laughing

Na de nem akarok ennyire elkanyarodni a dologtól, van egy ismerősöm, aki szoptatási tanácsadónak készül, nekem is próbált segíteni nagyon kedvesen, és szerintem ő tudna neked segíteni, ha más nem, legalább e-mailen keresztül.

Az e-mail címét megírtam privátban neked.

hanee
Vissza az elejére
BéBé

HozzászólásElküldve: 2005, Aug. 23, 11:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Hanee és a többiek!

Az én lányom 6 hetes(holnapután), és pótlásként kap tápszert 2,5 hetes kora óta. Szoptatom még most is először, aztán a tápi. De ahogy tkrinya lejjebb már írta is, talán a baba technikája is lehet probléma. Nem tudom, hogy nálunk ez van-e. Nem tudom, de időnként elég furcsán szopik a lányom. Viki a szopi kezdetekor szépen elkezd enni, ami tart pár percig. Azután 2 verzió lehetséges: 1. elalszik 2. kiengedi a szájából a cicit és kiabál, ekkor visszarakom, párat szív, és újra kicsúsztatja. És ezt eljátszuk nem tudom hányszor… megnézem mindig, hogy jön-e még tej egyáltalán, de jön, úgyhogy az nem lehet a baj, vagy talán nem olyan sebességgel, mint induláskor, és ez nem tetszik/elég már neki?!? Helyezgetem is, úgyhogy kényelmes a póz is. Ezek után kapja a tápit.
Fejtem is, az elején volt, hogy 50ml is jött egy fejésre, amit akkor keveseltem, aztán egyre csak kevesebb lett. Annyira, hogy pár napja már nem is csináltam. Alig jött ki 10-15 ml egy fejésre. Gondolom így el is fog lassan apadni, mert Vikinek is egyre nagyobb igénye van a tápból, ami valószínűleg az egyre kevesebb anyatejnek köszönhető, amit kiszív.
Éjjel egyszer ébred, akkor csak szopizik, aztán alszik tovább.
Talán ez is alkati dolog, kinek meddig és mennyi van, az én anyukámnak is csak 6 hétig volt, tehát én is „tápos” baba voltam, és nem érzem, hogy más lennék…
Én is szívem szerint szoptatnék minél tovább…de ha nem megy, akkor marad teljesen a tápi.
Különben meg a lányom is HA-s tápot kap, mert nekem van allergiám és asztmám is Sad , úgyhogy ez a rész nálunk elég egyértelmű volt.
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2005, Aug. 23, 09:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egy kedves ismerősöm utólagos engedelmével bemásolom, amit nekem írt Ő.

" A HA tápszerek és pépek azért nagyon fontosak és korszerűek (gyakorlatilag minden tápszergyártó rendelkezik HA tápszerrel, tehát szakmai vita sincs róla), mert a normál tejalapú tápszerekhez képest, a fehérje komponense sokkal kisebb "darabokra" van felaprítva, így nem a baba szervezete, bélrendszere nem idegen anyagként (=allergénként) ismeri fel. A részekre bontás ugyanakkor nem 100%-os, így a maradék kevés, nagyobb méretű molekula pedig fokozatosan "trenirozza" a baba immunrendszerét, növelve a bélrendszer toleranciáját az allergénnel szemben (=jó hatású).
Nélkülözhetetlen a használatuk, ha a szülő(k) allergiásak vagy akár a családban van hajlam, másrészt pedig prevencióra is ezt ajánlja a szakirodalom. 1 éves korig a veszélyeztetettek és allegiára hajlamosak kapják, de tovább is nyugodtan adhatod Nekik mind a tápszert, mind a pépet! "

"A múltkori levéllel már tisztázódott a HA kérdés, most akkor tegyük helyre a tejalapú tápszerek, tejpépek és a 2 éves kor alatt nem javasolt tehéntejfogyasztás viszonyát!
A nem HA tápszerek (de a pépek is) a tehéntejből készülnek. A tápszerek "történelme" során ők voltak az élenjárók, ma már -ismerve a HA-kat - vannak korszerűbbek, de a tejalapúakat nagyon sokan fogyasztják, így egyszerűen nem lehet csak egy tollvonással kivonni őket a piacról. Na de ami az összetételüket érinti, ahogy fent már szerepelt, a tehéntejből vonják ki az összetevőiket (fehérjék, zsírok, szénhidrázok), de nem abból áll a tápszerek készítése, hogy az így nyert porhoz vitaminokat, nyomelemeket adnak és kész! A tejalapú tápszer nem egyezzik meg a tehéntej újravitaminozott kiadásával! Ugyanis a tápszerben megtalálható fehérje-, zsírsav-, szénhidrát-arány nem egyezik meg a tehéntejre jellemző aránnyal!!!! "
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Aug. 23, 08:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Beth:
Tehát ha jól értem a HA tápszer is tehéntejből készül? Mert ha igen, akkor ugyanott van vele az, akinek a tehéntejre van allergiája, vagy hajlama az allergiára.. Vagy nem?

hanee
Vissza az elejére
beth74

HozzászólásElküldve: 2005, Aug. 22, 14:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee!

Hát lehet, hogy kicsit sokat filózól ezeken... Wink Azért nem hiszem, hogy a végsőkig emelné az adagját egy kicsit nyugodtan adjál többet.
Én sem enném meg bár a mostani jó vanilliás- tejszínes ízű na de a HA. Azért vedd figyelembe az ő ízlelésük még más meg nem evett még más kaját az ízeket max az anyuka pocakjából ismeri.
A HA-ban még tovább vannak bontva a tejfehérje részecskék ha jól rémlik ezért allergizál kevésbé,de tény tehéntejből van mindkettő.
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Aug. 22, 13:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kati:

Mondjuk Barnus már 7 hónapos, és kap mellé mást is, így valamilyen szinten gondolom érthető, hogy szépen lassan kezdi magát elválasztani úgymond.. Végül is nekik a tápszer olyan, mint más babáknak az anyatej.. Lehet, hogy azért nem igényli annyira, merthát érthető módon a gyümölcs finomabb, és ők is csak emberekből vannak.. én megkóstoltam a tápszert.. és hát mit mondjak.. nem enném meg vacsira Laughing

Gondolkoztam ezen egyébként, és a testsúlykilogrammonként 150 ml-es számolás működik, mert eszerint naponta 780-at kéne ennie most Lilinek, és az elosztva 6-al 130, és ennyit is kap.. Valaki egyszer azt irta nekem, hogy számoljak e-szerint a tápszernél is.. nem tudom, hogy ez vajon mennyiben igaz?

És vajon adjak neki igénye szerint? Úgy értem, hogyha úgy látom, hogy többet kérne, keverjek neki többet? Csak attól félek, hogy ennek az lenne a vége, hogy végül egyre többet és többet kérne.. vagy nem?
Lehet, hogy túl sokat filózok ezeken Laughing

Ezt egyébként nem is tudtam, hogy a HA-s tápszer keserűbb, mint a sima.. Vajon mitől lehet? Nincs benne tejcukor?

hanee
Vissza az elejére
macikati

HozzászólásElküldve: 2005, Aug. 22, 13:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee!
ha a tapis dobozt nezem, Barnus adagja vmi 200ml vagy afolott kellene legyen, erre reggel 100-120 ml-t eszik meg este meg 140-160 ml-t, egyszeruen nem eszik meg belole tobbet...inkabb nem eszik, es kivarja a gyumit....pedig most mar nem ha-s tapit kap, hanem a humana baby fit1-et....
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Aug. 22, 10:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

tkrinya:
Ezentúl nem fogm kiszúrkálni a cumisüveget.. kevéssé volt szimpatikus, amikor Lili 5 perc alatt falta be a 130-at.. ekkor jöttem rá, hogy tovább szakad.. Laughing Szerencsére gondot nem okozott, mégcsak nem is bukott tőle jobban.

Egy kérdés:
Szerintetek a tápszernek lehet hozzá köze, hogy az arcán itt-ott elszórtan tejkiütéshez hasonló pattanások vannak? teljesen elszórtan és kevés.. kb. összesen van 8 db az arcán.. Pont úgy néz ki, mint az anyatejeseknél a tejkiütés.. fura.. Smile De máshol a testén nincs, szóval nem hinném, hogy allergia.

beth:
Lili a kezdetektől 6x eszik és elvétve volt 1-2 nap, amikor 5-ször, vagy 7-szer.. A három órákat mindih kivárom amúgy. Sűrűségében én is a doboz szerint adagolom.. néha este többet adok neki, 140-150-et, de meg is szokta enni, de nem merek még ilyen sokat adni neki mindig, akkor sem ha gyakran éhes.. gondolom nem véletlen, hogy milyen adagolást írtak..

Szoptatás: Én próbáltam, 4 héten át fejtem és szoptattam, aztán feladtam, még fejtem egy darabig, de összesen napi 60 ml volt a max, amit kisajtoltam magamból.. szóval inkább hagytam az egészet, mert csak stresszeltem rajta magamat. Miután kijöttünk a korházból 300 grammot fogyott még 5 nap alatt, mert kb. napi 40 ml-t tudott szopni és be volt sárgulva és aluszékony volt.. Ezért aztán másfél hetesen már tápszert kapott bizony.. Ez van, anyunak sem volt teje, nagymamámnak sem.. nekem sem sok Laughing

hanee
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Aug. 22, 10:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia, köszi!
Megnézem és majd rendelek is asszem Smile

hanee
Vissza az elejére
beth74

HozzászólásElküldve: 2005, Aug. 22, 10:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Ha eltömődik a lyuk az üvegen esetleg érdemes előtte átszűrni a tápszert, mert van ami sűrűbb tápi. pl. ilyen az AR-s is.
Ilyen kicsi babának még nem igazán ajánlott a variábilis cumi, mert abból nem igazán tudja úgy nyelni ahogy ömlik, ez a cumifajta főzelékhez is jó. Ajánlom a kettes max hármas variációt.
Martin a kezdetektől csak napi 7X evett talán ml-ben egy kicsit többet kapott mint amit a doboz írt, de sűrűségben soha.
Én csak hipoallergént adtam a kezdetektől a gyerekorvos és a fül-orr-gégész-ahol allergológia is van ezt javasolta, -mert ma már elég sok gyerek allergiás lesz bármiféle hajlam nélkül is.Akit ismerek szinte mindenki HA-s kapott. Mi 10-11 hósan váltottunk akkor már nem ette meg az íze miatt azóta BEBA 2 + használunk ez már nem HA-s.
Hozzátápi tápszeres babáknál 4 hós kortól mehet, én akkor kezdtem, bár igazából nem sok értelme volt érdemes kivárni a 6 hós kort. Először a répa, cékla, alma, barack, krumpli mehet.
Sterilizálni csak 6 hetes koráig sterilizáltam és babavízet használok általában most is, de kap már csapvízet is, 15 hósan.
tkrinya

HozzászólásElküldve: 2005, Aug. 22, 09:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee

Nekem alapvetően anyatejes gyermekem van, de kb az 5. hónaptól tápszert is adtam.Engem is zavartak a tápszert leszóló anyatejes kampánydumák, de én minden kétség nélkül el tudom azt képzelni, hogy egy nőnek nincs teje, bármennyire is akarja.Egyrészt alkati adottság, másrészt sztem soxor a baba helytelen szopási technikájának is köszönhető.
HA-s téma.Lehet, hogy túl van lihegve,de én úgy gondolom az első időkben csak azt adtam volna, bármi is legyen a magánvéleménye a dokimnak.
Attól ,mert nincs alleriája az embernek ma, holnap simán kialakulhat, plussz attól mert nem tudunk róla, sajna lehet egy-kétdologra allergiásak.Nem egy ilyen esetről hallottam már.Ebben nem árt ám az óvatosság.
Hízás...Mi már a Babás topicon kitárgyaltuk Macikatiékkal, hogy falnak tudnánk akkor menni, amikor azt mondják, elhízik a tápos gyerek.Ez nem igaz.Sőt4 Én úgy gondolom a tápszer mennyiségét tudod szabályoni, az anyatejét nem.A Tanácsadáson azzal dicsekedett nemrég egy anyuka, hogy a kislánya a múltkor 400 ml-t kiszívott a cicijéből.Mondanom sem kell, hogy a kislánynak nem volt nyaka, úgy be volt nőve husival, és nagyon nagy volt a súlya.
Gyarapodás.Az én gyerekem gyarapodása idáig: 1-1-0,7-0,5-0,5-0,5kg...szval a 3-4. hónaptól beáll olyan havi 40-50 dkg-ra a gyarapodás, de ha picit több, vagy kevesebb az sem kóros.

A cumira pedig ne tegyél lukat!!Smile
macikati

HozzászólásElküldve: 2005, Aug. 22, 08:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee!
az emberi tapiknal szerintem nincs kulonbseg csak izben, hiszen nem attol fugg hogy melyiket irja fel az orvos, hanem hogy o melyiket preferalja( melyik gyarto) raadasul a ha-s tapik keserubbek,...

Aventesbol van novekvo cumilukas...2-es, 3-as, 4-es...a lyuk merete ugya akkora minden, csak tobb van rajta.
itt tudsz arat nezni es akakr rendelni is, csak arra figyelj ha rendelsz hogy aventbol 2db cumi van ossze csomagolva mindig...en ezt elfelejtettem es vettem 4-et...vagyis 2 *2 db-ot....
http://www.pro-mama.hu/fomenu_elemei/fogyar.htm
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Aug. 22, 08:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Macikati!

Köszi a te hozzászólásodat is Smile Olyan jó, hogy nem vagyok egyedül ezzel a dologgal. Ahol fórumozok (2005 nyári babák) ott mindenki tud legalább valamennyit szoptatni rajtam kívül.. így néha kicsit egyedül érzem magamat az etetéssel kapcsolatos dolgokkal.. persze meghallgatnak, dehát tanácsot nemigen tudnának adni, hiszen nem használják ezeket a dolgokat..

Ez a variábilis cumi jó dolog, már én is gondolkoztam rajta.. csak az árától vagyok kicsit szomorú, mert nekem 4 cumisüvegem van és igazából nem is akarok kevesebbet használni, mert képtelenség állandóan mosogatni (főleg ha az ember otthon sincs).. és arra már majdnem egy tizes a váltás.. Crying or Very sad Ezért is kezdtem az 1-es cumikat lukasztgatni, de mostanában rájöttem, hogy ez sem megoldás, mert továbbszakad és ki kell dobni (ez tegnap este meg is történt az egyikkel) egy idő után. Szóval előbb utóbb úgyis kell vennem.. de mintha a fogamat húznák Laughing

Azt hallottam máshol is, hogy 3 hós kor körül megáll a hizás üteme és lelassul kicsit.. hát bízom is benne, mert a múlt heti mérésen volt 5200 gramm.. persze, gondolhatod, ha anyatejes baba lenne baromira nem izgatna a kérdés.. de a sok negatív véleménytől amit belénk sújkolnak a tápszerrel kapcsolatban folyton az lebeg a szemem előtt, hogy csak kövér ne legyen.. Tudom, hülyeség, hiszen nem etetem túl, úgy keverem neki a kaját, ahogy elő van írva, ahogy irtam lentebb is, 120 ml-hez 4 kanál most az adag (ez kb. 130-ra jön ki).. csak folyton felmerül bennem a kérdés, hogy vajo na tápszeres babáknak nincs különböző igényük? Attól függően, hogy emésztenek..

Ráadásul folyton a kutyák jutnak eszembe.. ne röhögjetek, foglalkoztam német dogokkal és ott egy elég kihangsúlyozott téma a táplálás. A legtöbb jó tenyésztő tápot ad nekik (szárazat), abból is a jó minőségűeket. És egy adott kutyánál teljesen alkati, hogy a teszemazt 10 különböző táp közül melyik válik be neki megfelelően. Bocs a témáért, de a székletük mennyiségéből látszik, hogy mennyit emésztenek meg belőle és mennyit nem.. és minél kevesebb a széklet, annál jobb a táp.. ez egy ilyen mérce.. meg ott pl. ilyeneket nézegettünk, hogy milyen a zsír és fehérjetartalma a kajának, hogy nehogy túl gyorsan növeljük a kutyákat..

Szóval én folyton erre asszociálok, hogy lehet, hogy az emberi tápszerekben is ilyen különbségek vannak? Hogy különböző fehérje és zsírtartalommal kerülnek forgalomba? Persze azt mondják, hogy ha megfelelően növekszik a gyerek, akkor nincs gond.. de azt nem mondja senki, hogy nem szabad túl gyorsan növekednie.
Az anyatejnél ugye a szervezet szabályozza a dolgot, hogy mikor milyen legyen a tartalma, és állítólag mindig olyan, amilyen a gyereknek kell.. De a tápszernél a tápszergyártó szabályozza és azt nem lehet tudni, hogy vajon nem növekszik-e túl gyorsan egy gyerek tőle?

Najó, abbahagyom, biztos már nagyon belementem és hülyeséget beszélek Smile

hanee
Vissza az elejére
macikati

HozzászólásElküldve: 2005, Aug. 21, 22:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

3 hos kor korul meg szokott allni a hizas uteme, vagyis lassul....2 ho alatt 2 kg hizas teljesen normalis...
macikati

HozzászólásElküldve: 2005, Aug. 21, 22:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Hanee!
Nalunk Barnus szinten tapis.
az hogy mi mindennel probalnak lelki ismeret furdalast okozni azoknak akik nem szoptatnak, az nem semmi.
( ha nagyon a lelkemre vennem volna min lelkiismeret furdalnom, de nem teszem hiszen van egy edes kisfiam, es a tobbi kit erdekel)
cumis uveg: mi szinten avent-et hasznalunk, kezdtuk az 1-esel, de viszonylag hamar valtani kellett mert Barnus nagyon lusta eves teren, ha nem jon olyan sebesseggel inkabb nem eszik, hanem alszik...igy mar lassan ket honapja vagy meg regebben a variabilis cumit hasznaljuk..
szopi: alig volt tejcsi, szinte be sem indult.. kulonbozo szaporito teaktol meg hasfaja lett a gyereknek, igy viszonlag nagyon hamar kapott tapit.
nalunk is volt olyan idoszak hogy akar napi 8-10 alkalommal kert enni, de max 1-2 napig tartott.
hizas: szerintem a mai tapiknal mar nem kell ettol felni, ha megfeleloen keszited el... tobben vagytunk itt a neten akinek a gyereke tapis es szinte vekony a csemete, es kozben meg nem egy anyatejes babat ismerek aki meg gurul olyan husi...
Mi eloszor mildibe ha-s tapit katunk, de attol olyan szekrekedese lett a gyereknek hogy iszonyati, igy attertunk a milumil ha-s ra, egeszen a mult hetig, mikor kiderult a doki neninknel hogy nagyon keves tapit eszik a gyerek, igy kapott masik immar nem ha-s tapot, es ugy nez ki ez izlik neki, es mar reggel nem kinylodas az eves...sot...reklamal ha nem kapja azonnal...igan meg tobbet ebbol sem iszik meg, de ez legalabb nem folyik ki a szaja szelen.
hozzataplalas:
ha nincs semmi gondotok a tapival, meg eszi rendesen akkor nyugodtan kivarhatod az ugy mond ajanlott kezdesi idopontot.
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Aug. 21, 20:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia beth!

Örülök, hogy rátaláltál a topicra!

Én is Avent-et használok, illetve ezen kívül kaptunk ajándékba Gerber-es cumikat, ebből van három, ezeket is befogtam, mert akkor nem kell állandóan mosogatnom, csak naponta 1x Laughing
Te nem tapasztaltál olyat, hogy elakadt a cumik luka? Akár 1, akár 3 lukuról legyen szó.. a tápszer darabos kicsit, és néha beletömődik kajcsi közben, és akkor egy idő után üvölt, hogy "anya segiiiits, nem jön semmi" Very Happy Végül meguntam és csináltam az 1 luku újszülött Aventes cumikra lukat.. hát most úgy jön belőle, mint a 3 lukuból kéne, de legalább ingyen volt Smile Csak így meg az a baj, hogy szép lassan tönkremennek, mertugye továbbszakad.. úgyhogy lassan majd én is kell, hogy vegyek fejeket rá.

Az elhízástól én (is?) félek. Lili most 5,3 kg körül van 2 hónaposan, de 3350-el született és bízom benne, hogy neki ez a normális fejlődési üteme, mert ugyanakkor néha olyan, mintha tényleg többet követelne kajából.. Most 120+4 kanállal keverek neki, a védőnő azt mondta, hogy ez jó, de a tápszeres dobozra az van írva, hogy 5-6x egy nap.. hát ő inkább 6x eszik minden nap Smile Nappal a három órakát ütemesen betartja és naponta talán csak 1x van olyan, hogy 4 órát, vagy egy picivel többet kihúz (mert éppen alszik).

Mit gondolsz arról, hogy Hipoallergén, vagy nem hipoallergén tápszert adjanak-e a babáknak? Itt most arra gondolok, hogy azoknak a babáknak, akik nem allergiásak és nincs hajlam a családban (mint pl. nálunk). Több helyről hallok olyan véleményt, hogy akkor is HA, mert nem kockáztatnának.. A gyerekorvosom szerint túllihegik ezt a dolgot és ok nélkül ő nem ad ilyet, és nekem olyan érzésem van, hogy inkább vele kell egyetértenem.. De mit gondolnak erről azok, akik tápszereznek vajon?

Te mikor kezdtél hozzátáplálni és mikkel először?

Én mindig frissen készítem a tápszert, van forralt víz termoszban, ami melegen tartja és igy nagyon könnyű Smile Talán még gyorsabb is, mintha előre elkészíteném. Én abból indultam ki, hogy az van ráirva a dobozra, hogy mindig frissen kell csinálni..
Ha elmegyek itthonról akkor is termoszban vizzel, és külön AVENT-es edényben tápszerrel megyek, és frissen keverem.. nekem ez nem okoz igazából gondot, azt hiszem ez megszokás kérdése Smile

Vizforralás: Meddig kell forralni nekik a vizet? 1 éves korig kb?

Fertőtlenítés: Te meddig és mivel fertőtlenítetted a cumisüvegeket?
Én mostanában abbahagytam a fertőtlenítést. Eleinte Chicco-val fertőtlenítettem, aztán szájpenészünk lett és forralgattam.. amióta az elmúlt nem fertőtlenítettem, csak alaposan elöblítem, hogy nehogy maradjon rajta mosogatószer.. remélem nem volt túl korai Smile

megyek, keresek magamnak is valami tápot, mert Lili nemsokára ébred Smile

hanee
Vissza az elejére
beth74

HozzászólásElküldve: 2005, Aug. 21, 17:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én egyébként az egész napi adagot elkészítettem és beraktam a hűtőbe utána a kívánt mennyiség mikróban melegíthető 350-en. A gyereknek soha semmi baja nem volt ettől még napi 1X most is kap tápszert este. ( Ugye ma a tej 2 éves kor alatt direktben nem ajánlott csak kajában 1 éves kortól).
beth74

HozzászólásElküldve: 2005, Aug. 21, 17:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia !

Az én kisfiam 2 hetes kora óta kapott pótlást és 2 hós kora óta csak tápszeres volt. (Nem volt hajlandó szopni mert túl gyorsan ömlött a tej bármely szoptatási pozicióban, állandóan sugárban kihányta, aztán csak a fejéstől elapadt.)
Mi BEBA start kezdtünk-ami akkor hiánycikk lett- utána a BEBA HA majd a HA /AR ment hosszú távon, kisebb kitérőkkel, mert miután hasfájós volt többet kipróbáltunk.
Én Aventet használok a kezdetektől és 1-es cumival kezdtem.
Martin nem hízott el a tápszertől,-sőt 5 hós korától kelett Sinlac is mert nem hízottt- én az adagolás szerint etettem és 3 óránként. ( Gyakrabban nem kérte egyébként a tápszer töményebb és hasfájást okoz ezért nem ajánlott gyakrabban)

Azt, hogy milyen lelkiismeret furdalást képesek kelteni az emberben más kismamák és szervezetek nem ragoznám, ne törődj vele. Twisted Evil
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Aug. 21, 16:52    Hozzászólás témája: Tápszeres babák Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Az interneten való hosszas böngészés után arra jöttem rá, hogy millió és egy oldal, cikk és fórum szól a szoptatásról, az anyatejes táplálásról, rengeteg tanácsadó van aki azzal foglalkozik, de a tápszerezéssel kapcsolatban sehol semmi.. épp csak érintőlegesen találni egy-két mondatot a szoptatásról szóló cikkek között, és az is a tápszerezés hátrányait emeli ki a szoptatással szemben.

Egyetlen cikk, vagy oldal sem szól arról, hogy létezik olyan is, hogy valaki szeretne szoptatni, de ilyen, vagy olyan okból nem megy neki, mint ahogy nekem sem.. természetes módon lesz lelkiismeret furdallása azoknak az embereknek, akik kénytelenek tápszerrel etetni, de mindenhol csak a káros hatásait és következményeit olvassák.

Egyetlen cikk sem szól arról, hogyan etessünk tápszerrel, melyik a jó tápszer, minek milyen arányban kell benne lenni, hogy pontosan mennyi elég és mennyi sok belőle, hogy milyen cumisüveget használjon az ember, és hogy mikre figyeljen oda tápszerezés alatt?

Azért nyitottam ezt a topicot, mert talán vannak még rajtam kívül is, akik tápszerrel etetnek és hátha tudunk egymásnak is tanácsokat adni.. valamint ha esetleg idetéved egy szakember, attól is fel tudnék vidulni, mert elég tudatlannak érzem magamat a témával kapcsolatban..

Én Humana 1-el etetek, Lili 4 hetes kora óta kizárólag (előtte kaptunk anyatejet egy ismerőstől). A doboz szerint adagolom, ami viszont néha kevésnek tűnik, mert 2 óra után üvölt, hogy éhezik.. én meg persze ott állok és hallgatom őt, mert a három órákat betartom.. de vajon tényleg be kell tartani? Miért kell betartani? És miért adjak vagy ne adjak neki többet? Ezügyben tanácstalan vagyok..

Szóval várom a hozzászólásokat!

hanee
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
9 / 9 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés