Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Tápszeres babák
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Borka

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 29, 12:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hanee írta:

Akárhányszor ilyen szitu van mindig nagyon nagyon nagyon furcsán néznek rám az emberek, mintha valami bünt követnék el azzal, hogy egészségesen táplálkozom..
Volt olyan ismerősöm, aki nagy hévvel ajánlgatta nekem a Milupa tejpépeket, mire közöltem vele, hogy én ilyet nem veszek, mert tele van cukorral.. szinte megsértődött rám, hogy én megfosztom a gyerekemet valami jótól.. vagy nem is tudom Very Happy

Na, én is így jártam a kórházban, amikor kifogásoltam, hogy miért adjak cukrozott teát a Kicsinek, miért nem jó a forralt hideg víz... Mindjárt az arcomba kaptam, hogy miért akarnám megfosztani a gyerekemet a jótól... Elég szomorú, hogy az embert a "segíteni akarás" címere alatt le akarják uralni, mondván, te nem értesz hozzá... Evil or Very Mad Én mondjuk nem mindig táplálkozom egészségesen Embarassed, de szeretném én is elérni, hogy minél kevesebb fehérlisztet és finomcukrot együnk... Amikor mondtam, hogy kipróbálnám majd a quinoa-pépet, anyám úgy nézett rám, mintha a Marsról jöttem volna... Annyira gáz, hogy ezeréves beidegződések generációkat tesznek tönkre. Sad
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 29, 12:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://netbio.unas.hu

Ez a jó cim Smile
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 29, 12:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nyuszimama:
A fogakkal nem nagyon tudsz semmit tenni! Van valami homeopátiás szer, amivel be lehet kenni az inyét, a gyógyszertárban kérdezz rá, nem emlékszem sajnos a nevére! Állítólag az használ valamit, ezen felül hűthető rágóka, és habszivacs.. ezeket tudja rágcsálni. Lili is habszivacsot rágcsál Smile Vannak ilyen halacskák, eredetileg fürdőjáték Very Happy

Cukor:
Mint irtam is, én is rettentően cukorellenes vagyok.. ahogy írtad, a Candida nagyon szereti! Sokan nem tudják, de millió és millió ettől szenvedő ember él a Földön és az egyetlen gyógymód nekik hogy ne mesznek cukrot és élesztős dolgokat, mert az bizony feltáplálja a kis gombákat és jól elszaporodnak, nagyon komoly súlyos betegségeket is okozhatnak a szervezetben. Ez a gombaféle mindenkinek van a szervezetében, de normál esetben akkora mennyiségben, ami nem káros, hanem elősegíti az emésztést és az erjedéses folyamatokat a bélben..

Cukormentes dolgok:
http://www.unas.hu/netbio
Itt az egyik barátnőm árul bébikajákat IS, csupa bio kaja, ajánlom a gabonapépeket, mi eszünk ilyesmit: pl. kölespép, zabpép, vegyes gabona pép.. van köztük gluténmentes és glutén tartalmú is (én nem válogattam az az igazság).
Cukormentes bébikaja a HIPP, valamint tejpépből a Humana gríz (bourbon vaniliás).. nem tudom más izben van-e, illetve a Nestlé natur rizses tejpép. Végig néztem a kinálatot ilyen téren, már nincs ami cukormentes! Szóval ne is keressetek.
Italokból: Nestlé és Kecskeméti italok közül NÉMELYIK cukormentes (Kecskemétiből a körte-alma, Nestléből az alma-Cvitaminnal ital). De a HIPP bébiételek mind cukormentesek. Csak hát drága... de én megveszem neki nem sajnálom rá a pénzt, nekem ne egyen cukrosat, az egészsége megfizethetetlen Smile
Vissza az elejére
Nyuszimama

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 29, 11:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Hanee!

Köszönöm a kérdőívet, rajat vagyok! Smile

Szerintem nem mondtál/írtál hülyeséget! Keksz terén azért érdeklődtem, mert én sem akarok neki bármilyen kekszet, és persze nem most azonnal. De szeretném feltérképezni a dolgokat, hogy amikor odaérünk ne kelljen kapkodni.

BéBé!

A Biskotti tényleg gyerekeknek való, Milupa termék, piskóta, de nem gluténmentes, és tele van cukorral. Ettől a cukortémától én azért félek, mert nem szeretném, ha a Dávid szerevezetében alapvetően meglévő Candida-gombák rájönnének, hogy nekik ez tök jó csócsa, és kényszerítsék a gyereket a cukorzabálásra. Mert engem tudott kényszeríteni, de amikor erre rájöttem legyőztem őket! Very Happy
Cukor pedig sajnos majdcsak minden bébikajában van! Crying or Very sad
A milupa tejpépben is, úgy ahogy Hanee írja, édes és ízlik is a kis lurkónak, így keresek majd valami másfélét, de hogy milyet és hol?
Tud valaki segíteni?

Hogy megy az alvás? Dávid ma éjszaka szinte semmit nem aludt! Szerintem a foga! De a gyerekorvos, hiába kérdeztem nem mondott rá semmit. Meg sem nézte! Crying or Very sad
Lehet, hogy elviszem a fogdokimhoz. Vagy ez hülyeség!
Most mennem kell, hamarosan ebéd!

Jó napot nektek!

Nyuszimama
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 29, 08:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bébé:
A Biskottit nem ismerem, de a keksz mint olyan, egyáltalán nem ajánlott szerintem 1 éves kor alatt.. mondom szerintem.. liszt és cukor van benne, cukor akkor is, ha nem édes keksz, de akkor meg só annál több.. én mindig elszörnyedek, amikor látom, hogy az 1 év körüli gyerekek marékszámra dobálják be a ropit és társait.. na hát ez szerintem inkább allergén önmagában, tartalmaz fehérlisztet, tojást, tejet, sokszor bele sem gondolnak a kedves anyukák ebbe..
Én szoktam sütni kenyeret, mert kaptam egy kenyérsütőt, és hát hadd ne mondjam, még az általam készített teljes kiőrlésű lisztekből készült kenyérben is van fehér liszt és cukor, pedig cukor ellenes vagyok, de cukor nélkül az élesztő nem kel meg, tehát muszáj bele tenni. De ma a gyógyszertárban venni akarok fruktózt, hogy ne kristálycukorból csináljam.. a fehér liszt meg azért, mert ha csak teljes kiőrlésű a tészta, akkor annyira nehéz és annyira összeesik, hogy szinte ehetetlen lesz..
Szóval lényeg a lényeg, én mindenféle keksz, ropi, chips, rágcsa, joghurt, gumicukor, stb.. ellen vagyok.. azon fogok igyekezni, hogy az én lányom ezeket megússza, ha lehetséges sőt arra fogom nevelni, hogy ez egészségtelen, mert akkor talán nem veszi meg majd a suli-büfében sem.. persze arra majd felkészítem, hogy emiatt le fogják hülyézni más gyerekek, akiket viszont úgy neveltek, hogy édesség és rágcsa tv-nézéssel és dögivel Sad
Engem is néha körbe röhögnek, amikor előadom, hogy a cukor mennyire egészségtelen.. úgy néznek rám, mint valami marslakóra, pedig tudományosan megalapozott és élő bizonyítéka vagyok (refluxom van, de amióta nem eszek cukrot soha nem volt semmi problémám) és nem csak én, mások is akik nem esznek..
A legjobb storyk éttermekben vannak, például elmentünk egy plázába vásárolgatni Ákossal cirka egy hónappal ezelőtt és megbeszéltük, hogy hát akkor együnk valamit ott, tudjátok vannak ezek a különböző gyors-étkezdék.. elmentem először a göröghöz, ahol megkérdeztem: "étolajjal készítitek a husokat?" Mire a srác úgy nézett rám, mint valami idiótára és közölte, hogy persze.. én meg mondtam, hogy jó köszi akkor nem kell semmi.. tovább mentem, a kínaihoz, ahol megkérdeztem, mivel édesítik a szószt, mire ők: cukorral... továbbmenve.. a McDonalds-nál meg sem álltam.. stb.. végül bünöztem egy kinai zöldséges sült tésztát, mert rohadt éhes voltam, salátához meg nem sok kedvem volt (mert azért a Mc.Do-ban az van)..
Másik: Siófokon étteremben ültünk, cézár salátát kértem, de szóltam, hogy nem kérek bele piritott zsemlekockákat. A pincér elég furán nézett, majd a pirított zsemlét kihozta külön tányéron.. gondolom gondolta, hogy "na, ez a hülye picsa majd biztos megeszi külön".. hát nem ettem meg..
Akárhányszor ilyen szitu van mindig nagyon nagyon nagyon furcsán néznek rám az emberek, mintha valami bünt követnék el azzal, hogy egészségesen táplálkozom..
Volt olyan ismerősöm, aki nagy hévvel ajánlgatta nekem a Milupa tejpépeket, mire közöltem vele, hogy én ilyet nem veszek, mert tele van cukorral.. szinte megsértődött rám, hogy én megfosztom a gyerekemet valami jótól.. vagy nem is tudom Very Happy

Na jó hosszúra sikerültem és jól kipanaszkodtam magamat hihihi Laughing

Megyek pakolni Smile
Vissza az elejére
BéBé

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 28, 21:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee!
Idézet:
Bébé:
5x200? Nem akarok okoskodni, de szerintem az egy icipicit soook Bár nem ismerem a tápszereteket, de pl. a Humana úgy irja, hoy ha 200 ml-t kap, akkor 2x-3x kaphat / nap (ott már mellé kanalasat ir). Na persze ez nem etalon, de ha jól gyarapodik a babó attól amit megeszik, szerintem fölösleges emelni neki.. nehogy aztán meg kihányja..
Nekem ez nem is kicsit lenne sok a lányomat ismerve, meg talán még különben is. Egyébként mi Milupa Aptamil HA1-et eszünk, és a dobozára 4.hó után 230-at írnak. Szóval ezek tényleg csak irányadó számok. Bár még akkor is rengetegnek tűnik... Rolling Eyes

Kakiproblémánk nekünk nem volt sose, még 3 hósan se. Laughing (kopp-kopp-kopp) Úgyhogy ehhez nem tudok okosságot mondani...

Nálunk a hozzátápit a dokinéni még egy ideig nem ajánlja Sad , mivel nekem van allergiám, így a lányomnak is talán könnyebben kialakulhat.

Kekszfélének lehet nagy hülyeséget mondok, azért csak megkérdezem a Biskotti nem olyasmi???
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Nyuszimama

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 28, 14:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Anicska!

Lehet, hogy durvának hangzik: Őszilé?
Dávid kb. 3 hónapos lehetett, amikor majd egy hétig nem volt kakija. Kétségbeesetten hívtam a védőnőt, aki javaslatott tett a keményen cukrozott éhgyomri teára, de semmit nem ért. Majd azt mondta adjak neki egy kis őszilevelet, persze olyat, amit a babáknak adnak (mi a Kecskemétit próbáltuk), ha az sem segít, akkor nyers sárgarépa leve.
Nekünk az őszilé segített.
Nem tudom igaz-e, de 3 hónapos kora körül talán minden babának lesznek problémái ilyen téren. Talán valami az emésztésükben változik. Az sem biztos, hogy a tápszer miatt van, mert a keresztfiam, két héttel idősebb az én fiamnál, anyatejes és ugyanolyan problémákkal küzdöttek 3hónaposan. Neki sajnos (orvosi utasításra) csak a hashajtó (Duphalac szirup) segített.
Én amondó vagyok, hogy hashajtót ne próbálj, inkább csak a természetes eszközök, s hátha hamarosan örömujjongásban tör ki a család! Laughing
Kérdezd meg a védőnéniteket is, ha alkalmas rá. Wink

Mi a 3. hónap végén kezdtük a kóstolgatást almával.

Sok sikert!

Nyuszimama
Vissza az elejére
Anicska

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 28, 13:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Hú de rég jártam erre. Volt mit olvasnom.

Nyuszimama üdv közöttünk.

Volt valakinek kaki problémája és megoldotta?
Még mindig problémáink vannak a kakival. Pedig már tényleg mindent kipróbáltam. Cseréltünk tápszert, próbálkozunk teával. Hômérôzni és más ilyen módszert nem akarok használni mert megszokja es akkor meg rosszabb lesz. Egyébként rendesen eszik amennyit kell , szépen fejlôdik, és az éjszakákat már 2 hónaposan végig aludta.
Ti mikor kezdtetek el hozzátáplálni? Abban reménykedek, hogy majd akkor a kakija is meg változik. Addig meg valahogy kibírjuk.

[^]  
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 28, 11:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nyuszimama:
A husival én a helyedben várnék egy kicsit, ha nem muszáj adni..
Merthogy amíg tápszerből többet eszik, mint rendes kajából, addig a tápszer fedezi a fehérje-szükségletet. És azért a fehérjével is óvatosan kell, mert az nem olyan mint a szénhidrát, nem ürül ki és nem tud lerakódni, a felhasználatlan fehérje károsíthatja a szervezetet.. arról nem beszélve, hogy igazából a növényi eredetű táplálékokban is van fehérje, csak nem állati eredetű.
Én már adom a husit, de mi nagyon kevés tápszert szünk, naponta körülbelül 3-400 ml-t összesen. És én is csak 2-3 naponta adok neki husit egyelőre.

A székletproblémával sokan küzenek, akik tápszereznek, és már sokaktól hallottam, hogy a hozzátáplálás megoldja a kakiproblémát is, ez jó. Nekünk nem volt vele szerencsére gond, de most mégjobb a helyzet, naponta 2-3x is kakil és teljesen normál állagút, nem túl kemény neki meg ilyesmi.. sosem küzd vele.. mindig csak annyit látok, hogy átszellemültem koncentrál és akkor egyszercsak bluggy.. Very Happy

Tápszer-hozzátápi:
Én úgy gondolom a tápszer dobozán lévő irás csak egy irányadás.. van olyan baba, akinek 4 hónaposan sem elég, van olyan is, akinek még 1 évesen is megfelelő. Szóval erre nem igazán lehet építeni. De ha egy baba 5 hónaposan pl. naponta 4x200 ml-t eszik és mellé 1x kaját, annak untig elég, még sok is a tápszer szerintem Very Happy ÁLtalában inkább azzal szokott gond lenni, hogy túl gyorsan gyarapodnak a tápszeres babák, nem pedig, hogy kevés nekik.. ugyanis azért a tápszer eléggé tele van nyomva tápanyaggal, a kalória értéke és szénhidrát tartalma is igen magas.

Én a kekszet semmiképp sem ajánlanám ekkora babának, csak úgy 1-2 éves kortól mondjuk. Először is finomlisztből sütik, másodszor tele van cukorral.. gluténmenteset nemigen fogsz találni, a glutén a búzában, tönkölybúzában és néhány más gabonában is benne van.. még a korpovit keksz sem gluténmentes.. az is búzából készül csak magas a korpa-tartalma. Én inkább a cukormentes tejpépekre és a tejmentes gabonapépekre esküszöm Very Happy http://www.unas.hu/netbio
Nézd meg ezt a cimet, itt találsz gabonapépeket, szuperek, mi is ezeket esszük.

Azt tudnod kell, hogy én abszolút cukor- és finomliszt ellenes vagyok, úgyhogy tőlem jó véleményt a cukrot és finomlisztet tartalmazó dolgokról soha nem fogsz hallani Very Happy

Na megyek pakolni, mi hétvégén költözünk Smile
Vissza az elejére
Nyuszimama

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 28, 11:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nahát!!

Most látom, hogy mégis sikerült feltennünk valahogy ezt a babakori-időskálát!
dejó! Smile
Így legalább tudjátok ki az a Dávid, és biztosra tudom, hogy BéBé kislánya 4 nappal fiatalabb! Smile
Nyuszimama

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 28, 11:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee!

Kérdőív ügyében küldök neked egy emilt!

Nyuszimama
Nyuszimama

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 28, 10:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Örültem a gyors "válaszoknak".

Hanee!

Köszke a jótanácsokat! Hál' Istennek semmi gond a sütőtökkel, szépen megemészti! Azon gondolkodtam, ha betölti az 5 hónapot, akkor egy kis pürésíttett husit is teszek a hamikba. Azt olvastam a tápszeres dobozon, hogy 4 hónapos kor után, ha csak tápszer eszik, érdemes a hozzátáplálás elkezdése, hiszen nem feltétlenül fedezi a tápi a szükséges vitamin és ásvanyianyag szükségletet. A fehérjékre, főleg az állati eredetűre pedig nagy szükségük van az "agyacska" fejlődése szempontjából.
Szeretném majd kipróbálni az almát kekszel, de nem nagyon találok olyan kekszet, ami gluténmentes. Tud valaki segíteni? Vagy ne is ábrándozzak, mert nem lehet ilyet kapni?

BéBé

A hozzátáplálást a doktor nénik is ajánlotta, illetve a megérzéseimre, a kezdetleges tudásomra és Dávidra hallgatok! A hozzátáplálást azért is kezdtük el, mert kaki-gondjaink voltak. Mióta mást is eszik, nemcsak tápot, minden rendben van, és ha naponta nem is, de kétnaponta tuti a "termés" Very Happy
Dávid kb. 1 hónapja alussza át az éjszakát. De ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy én is alszom. Hajnal 1 és 2 között ugyanis elkezd "hendebundálni" Smile Ez azt jelenti, hogy ő álmában páros lábemeléssel hasizomgyakorlatokat végez, közben persze, ha addig a szájában volt, akkor cumi ki, amit vissza kell rakni. Hangsúlyozom! Ő mindeközben alszik!
Nem tudjuk mi lehet az oka. Már gyanakodtunk a kiságyra, hogy kényelmetlen, de ezt nem tudjuk kipróbálni. Tök sima szivacsmatrac van benne. A hálózsákra, hogy szúr, de máshol is alszik hálózsákban. Nem fázik, nincs melege, éhesnek sem éhes. Tanácstalan vagyok, de az elmúlt éjszaka azon gondolkodtam, lehet, hogy mégis a hálózsák a ludas. Takarót azért nem merek átenni éjszak, mert mindent a fejére húz. Nem szeretném ha megfulladna. Surprised De lehet, hogy ma éjszaka nem alszom, ott őrködök felette és kipróbáljuk a takarót!

Amúgy meg többször gondolkodtam azon, ha nem aludná át az éjszakát sem lenne gond, hiszen még elég picike. Csakhát fáradtan néha nehéz a bébi fejével gondolkodni.
BéBé!
Tudom, hogy nem vigasz, de az egyik barátnőmnek már 1 éves a kisfia és még mindig kétszer kel fel éjszaka! Kitartás!

Ja! És szombat óta Dávid 5x eszik! Meddig fog ez tartani? Eddig szigorúan kitartott a 6x kajálás mellett!

Legyetek jók! Babázzatok sokat! Készüljetek a Mikulásra! Nálunk esik a hó, esővel karöltve! Evil or Very Mad

Nyuszimama
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 27, 10:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nyuszimama üdv közöttünk!
Nagyon örülök, hogy idetaláltál te is Wink Jó érzés volt olvasni, hogy erőt tudsz meríteni ebből a topicból, mert ez valamilyen szinten elismerés számomra, ra nem volt hülyeség megnyitni Smile Köszi!

Az olyan jó érzés, amikor szívesen eszik a baba kanállal. Lili is szereti, csak néha türelmetlen..
Mi a sok hányás miatt már nem sok tápszert eszünk igazából..
Napi 2x200-at körülbelül, és ezen felül van 3-4 kanalas étkezés.. mikor, hogy jön ki, van, amikor a 4. étkezés az csak egy fél kisebb alma (egy étkezési mennyiség negyede), amit csak azért kap, mert még 1 óra van a lefekvésig (és tápszerig), de már éhes.. viszont be akarom tartani az időket..
Szóval mi így 5-6x eszünk egy nap, de az 5x az általánosabb.
A sütőtökkel óvatosan! Többünk babája is eleinte emésztetlenül kikakilt belőle, de pl. Lili mostmár nem. A te babód mondjuk 4,5 hónapos, szóval lehet, hogy semmi gondja nincs / nem lesz vele Wink Csak majd figyeld milyet kakil..
A krumpli szerintem jó dolog, én már azzal süritgetem is neki a kajákat.. mi azért már elég sok mindent eszünk, és van, hogy vegyes zöldségeket kap, pl. répa-sütőtök-husi és akkor egy kis krumplival besüritem, ha nagyon folyós. De néha gabonapéppel Smile

Bébé:
5x200? Nem akarok okoskodni, de szerintem az egy icipicit soook Smile Bár nem ismerem a tápszereteket, de pl. a Humana úgy irja, hoy ha 200 ml-t kap, akkor 2x-3x kaphat / nap (ott már mellé kanalasat ir). Na persze ez nem etalon, de ha jól gyarapodik a babó attól amit megeszik, szerintem fölösleges emelni neki.. nehogy aztán meg kihányja..

Éjszakai átalvásról azt mondta a védőnőm (bár ez itt nem áll fenn senkinél, de azért leirom), hogy ha egy baba átalussza az éjszakát és egyszercsak elkezd felébredni éjjel ismét, akkor kevés neki a kaja és emelni kell az adagjait.. merthogy ők nappal próbálják a szükséges mennyiséget magukhoz venni, és ha ez nem sikerül, akkor éjjel villog a vészvillogó, hogy éhes Very Happy

Na.. megyek robotolni a konyhába Wink
Vissza az elejére
BéBé

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 27, 00:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nyuszimama!
Üdv itt közöttünk! Laughing

Akkor nekünk majdnem egyidősek a babáink. Cool
Jó húsban van akkor a Te gyerkőcöd is. Wink Laughing Az én lányom a 4hós vizsgálatkor volt 6800g, 68cm. Razz
És a dokinéni meg is jegyezte a comjára nézve (a hurkákat keresve), hogy hát nem túl dagi... Shocked Shocked
Mi 5ször eszünk naponta. 4x150, 1x200, és a doki szerint adjak még többet(5x200) Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked De
úgyse eszik megy annyit, úgyhogy én nem is erőltetem.
A hozzátápit a dokitok ajánlotta ill. jóváhagyta? Mi még csak tápizunk.
Hogy ügyesen eszik a fiad kanállal, az tök jóóó Cool , hiszen ez nekik is újdonság, meg kell tanulniuk.
Mióta alussza át az éjszakát Dávid? Az én lányomnak ez még mindig nem megy túl jól... Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Nyuszimama

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 26, 23:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Hanee és a Többiek!

Az én kisfiam (Dávid) most 4,5 hónapos és a kezdetektől pótlást kap. Már a kórházból is recepttel jöttünk haza. Sajnos nekem sem volt elegendő tejem, lelkiismeretfurdalásom viszont annál több. Körülbelül 6 hétig szenvedtünk a mérleg-szopcsi-mérleg-tápkeverés-szopcsizás cumisüvegből-büfi-fejés "programtól. Akartam, talán nagyon is akartam szoptatni! Aztán amikor már nagyon fájt és vérzett a kiáztatott mellbimbóm, és többszöri, védőnői fejésre sem jött le napi 50 ml-nél több, akkor azt mondtam elég. Vessen meg a világ, de nem csinálom ezt tovább, mert ez Dávidnak és a család többi tagjának sem jó.
Szomorú voltam, mert mindenhol csak azt olvastam, hogy szoptatni, szoptatni, aki nem csinálja az rossz anya és menjen pszichológushoz. Aztán rátok találtam és nagyon megörültem. Smile "Hát mégsem vagyok egyedül!? És (SAJNOS) mások is küzdenek ilyen problémával?"
Szomorú, de örültem. Biztosan értitek! De olyan egyedül éreztem magam, és olyan tanácstalan voltam! Mert azt tényleg senki nem mondta el, hogy miért azt a tápot eszi a gyerek, amit (Milupa Milumil HA), lehet-e neki mást is, ha igen mikortól stb.
Azok a kérdések fogalmazódtak meg bennem, amiket Hanee első levelében leírt.
Persze amint bizonyossá vált, hogy nem lesz elegendő tejem, megpróbáltunk anyatejet szerezni. Nálunk még működik az Anyatejgyűjtő, így, bár csekély mennyiséget, de innen kaptunk némi tejcsit. Aztán sikerült olyan kisanyukára lelni, aki hordta a Gyűjtőbe is, de olyan sok teje volt már lefagyasztva, hogy háztól volt lehetőségünk elhozni. Így kb. 3 hónapos koráig anyatejet kapott Dávid, aztán a vett tejcsit már nem tudtuk tovább hordani, a gyűjtőböl kapott mennyiség pedig mostmár a tápszer pótlására elegendő. Már régóta az a fő eledel.
A jelen állapot?
Dávid most 7 kiló 30 deka! Ma este mértük. Sokak szerint sokat eszik. Naponta 6x, előfordul, hogy 170 ml, de van, hogy csak 100. Úgy látom beosztja magának.
Nemrég elkezdtük a hozzátáplálást. Alma, krumpli, sütőtök. Imádja! Úgy eszik kanállal, mintha csak azt ismerné. És tegnap megkóstoltuk a Milupa Banános tejpépet, amit 4 hós kortól javasolnak. Bejött.
Ja! és ma csak 5x evett! Kiváncsi vagyok az éjszakára, amit máskülönben végigalszik!

Hirtelen azt hiszem nagyon sokat írtam! Ee végre eljutottam idáig! Very Happy

Hanee!
Kérhetek a kérdőívből? Lehet, hogy másoktól is tudok gyűjteni!

Sziasztok!

Nyuszimama
Vissza az elejére
Borka

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 26, 17:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee, ezen sokat gondolkoztam, mármint az eseteteken, és eszembe jutott, hogy a babák sokszor tényleg jobban tudják, mi kell nekik, mint mi. Ha Lili ennyire hányós volt, de a szilárd meg benne maradt, akkor valószínűleg az ő szervezete már felkészült a kemény kajára, és azt igényelte. Nincsen két egyforma baba - max. csak nagyon hasonló. Wink Én azt vettem észre egy nap, amikor három-négy napja tápszert is kapott a fiam a tej mellé, hogy egyszer csak elkezdte nem szeretni a Konakiont. Nem tudtam mire vélni... Fintorgott, kétségbeesett, fuldokolt és sírt stb. Pedig azelőtt teljesen elvolt a vitaminnal! Később tudtam meg, hogy tápszert is evő babáknak már nem kell a Konakion, mert van bélflórájuk. Valószínűleg Márkus érezte, hogy neki ez már nem kell, döbbenet, de szerintem ez így van!
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 24, 22:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Borka:
Amíg nagyon pici a baba addig valóban fontos, hogy be legyen tartva az adag.. de amikor már mást is kap, meg nagyobb, már más a dolog..
Pl. nagyon sok babánál van olyan, hogy túl gyorsan gyarapodik a tápszertől, ilyenkor jobban higítják az anyukák (akár orvosi javaslatra is), mert viszont a mennyiségre szüksége van a kicsinek.. ugyanígy fordítva, rosszul evő babáknál sűrűbbet.. viszont a veszélye, hogy nehezebben emésztik ha sűrűbb.. és mellé esetleg itatni kell.. ha meg nem iszik, akkor.....

Az ijesztgetésektől azonban szerintem nem kell betojni Wink Minden baba más, így különbözőek az igényeik is, nem lehet ugyanazt a sablont ráhúzni egy babára sem. Amit a tápszerekről írnak, az egy általános dolog.. persze nyilván meg kell beszélni orvossal, védőnővel, hogy hogyan, de nem kell félni attól, hogy eltérj az előírttól.

Mi például relative alig eszünk tápszert.. előre kellett szaladnunk fél évet (de tényleg), mert borzasztóan sokat hányt a tápszertől és visszaesett a súlya is.. az orvos javaslatára csak annyiszor szabad tápszert adni neki, amennyiszer feltétlenül szükséges (este mindig, egyébként csak akkor, ha a kanalasat nem hajlandó megenni). Igy van olyan nap, amikor 3x kap 170-et, de van olyan is (ez még egyelőre azért ritka), amikor 1x200 ml-t kap.. ez igazából még kedvfüggő is nála, hiszen még mindig türelmetlen a kanállal és bár már szépen eszik vele, azért még mindig tanulgatja az ételeket, ízeket, barátkozik azzal a ténnyel, hogy nem 5 perc alatt folyik a torkába a kaja, hanem dolgozni kell vele és vagy 15-20 perc, mire jóllakik.. szóval ez nyügösebb napokon nem mindig jön össze megfelelően, főleg ha pl. menni is kell valahova és hazaérünk miközben ő nem tudta kialudni magát, stb.. na olyankor nincs az az isten, hogy megetessem kanállal Smile

Megyek... majd még folyt köv Smile
Vissza az elejére
Borka

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 24, 12:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hű, merészek vagytok. Laughing Én betojnék, annyi ijesztgetés van, hogy ha nem jól adagoljuk a tápszert, ez lesz, meg az lesz... Ti nem féltek? Very Happy Mondjuk, nálunk a tápi még "tápanyag"-kiegészítés, ezért fontos, hogy pontosan betartsuk a leírást. Ti meg már úgyis szilárd kaját is adtok, talán nem olyan gáz az adagokkal való spekula. Very Happy Na, csak az agyam járt... Smile
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 24, 09:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sőt, néha még én is kicsit túlsűrítem, vagy higítom, épp a helyzettől függően...
Pl. tegnap éjjel! Lili elaludt 8-kor, ahogy szokott (200 ml tápszer megkajálása után), aztán éjfélkor felébredt sírni, mert éhes volt.. érdekes, mert nem szokott.. kevertem ki neki 130 ml tápszert, de csak 2 kanál tápszert tettem bele.. nem kell annyit enni Very Happy
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 24, 08:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Maggancs:
Szerintem 1 éves babánál már abszolúte nem kell ezt komolyan venni, akár fele arányban is higíthatod, főleg ha italként issza, de ti már szerintem ihattok babatejet is, a HUMANA-nak van, 3-as számmal (elvielg 1 éves kortól adható? vagy 10 hó? Nem tudom mi van ráirva már), ez is módosított, de mégis tejebb tej, mint a tápszer, szóval az ital és nem étel.. unokatestvérem kisebbik lánya kap ilyet, láttam náluk, az ő lánya a tiéddel kb. egy idős, nyáron volt egy éves és én akkor láttam a hűtőjükben.. szóval... Wink

hanee
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 23, 22:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nagyon halott a topic.. mindenki szoptat? Very Happy

_Nand köszi megkaptam a kérdőivet, eltettem a többi közé Smile Egyelőre nem sok van még, de talán majd egyszer csak összegyűlik elég.. Smile Minimum 100 db kellene, eddig van 10 Laughing

Hogy viselitek a hirtelen hideget? Babócák jól vannak?

Megyek megasztárt nézni Smile
Vissza az elejére
_Nand

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 18, 10:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanee, ami késik nem múlik: kitöltöttem a kérdőívet és visszaküldtem. Wink
judit

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 17, 09:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Anicska!
Nem jó dolog a cumikat váltogatni. Ha megszokott egy cumit végig olyanból kell adni. Sokszor az sem mindegy, h szilikon vagy gumicumi. Döntsd el milyet akarsz használni, és csak olyat adj. Vagy próbáld ki melyikből tud és szeret inni a legjobban.
tkrinya

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 16, 15:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A Humana 2-es és 3-mas tápszereket 1 éves kor után is felírhatja a doki.
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 11, 09:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Anicska:
Akár hiszed, akár nem, de a különböző cumikat máshogy kell szívni.. próbáld csak ki nyugodtan.. nekünk van itthon Aventes és Gerberes cumi. Mindkettőt szeretjük, utóbbiakat ajánékba kaptuk, de most kaptunk hozzá még kettőt + pótfejeket, de a két cumifajta teljesen különbözik egymástól. Az Avent cumik inkább az anyamellre hasonlítanak, a Gerberes cumik pedig inkább.. nem is tudom.. azok cumira Very Happy Sokkal kisebb a fej, és teljesen máshogy kell szívnia a gyereknek. A Gerberes cumikba pl. innivalót nem tudok adni neki, mert kifolyik a szája mellett a fele, csak tápszert..
Lehetséges szerintem, hogy nem olyan ügyes a másik fajta cumival és ezért köpi ki Wink
De persze ez csak egy feltevés! Smile

hanee
Vissza az elejére
BéBé

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 10, 22:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Anicska!
válogatós... Laughing Laughing Laughing
Azért szerintem időnként mégis kínáld akár vízzel is, hátha...Persze erőltetni nem(!) kell.
Vissza az elejére
Anicska

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 10, 09:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lehet hogy valóban a meleg miatt itta a teát. Most csak meglátja a teás üveget és visít neki. És most már több tejet is iszik. 150-et kb egy étkezéskor, 5X egy nap.

Egyébként válogatós is. Nem mindegy milyen cumi van az üvegen. Kicseréltem a cumit, és egy másfajtát tettem rá. Hát az nem tetszett neki, és a régi fajtát kellett tegyem. Alig 3 hónapos és már válogat. Mi lesz késôbb?

[^]  
Vissza az elejére
BéBé

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 09, 22:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Anicska!
Az én lányom nyáron a melegbe ivott rendesen a szopi+tápi mellett teát és vizet is, de most
nemigen, pedig már csak tápot kap, egyszerűn nem szomjas szerintem. Kínálom azért, de pár
korty után kilöki...
Gondolom, ha már más kajcsit is kap majd, megjön a szomjúság is...
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 09, 21:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Juc:
Annyi javítást, hogy 2-es tápszert 6-7 hós kortól, nem 5-6 hós kortól, valamint hogy a doktornéni - amennyiben HA tápszer - felirhatja.. de a nem HA-t nem hiszem..
Bocsi, hogy igy javitgatom magamat, de elbizonytalanítottak benne kissé, mert pont most mondta valakinek a dokija, hogy 7 hós korig nem irja fel nekik a 2-es-t. De 8,5 hós babának akkor is adható, szóval titeket nem érint, csak nehogy másnak hülyeséget irjak Smile

Anicska:
Lehet, hogy nem szomjas egyszerüen.. Ha szomjas egy baba, még a vizet is megissza.. de ha elég tápszert kap, nem biztos, hogy kell neki plussz folyadék. Régebben lehet, hogy a meleg miatt fogadta el jobban, nem?

hanee
Vissza az elejére
Anicska

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 08, 11:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Kösz a tanácsokat, szerencsére szorulás megoldva. Kicsit nehezen ugyan, de magától jött a kaki, egy kis torna segítségével. Azóta sincs semmi gond. Az orvos mondta, hogy ez megesik. Fôleg az olyan babáknál, mint Katica, akik utálják a teát. Az orvos mindig mondja, hogy adjak neki teát, mert az segít. Adtam is az elején, akkor még itta is. De kb 1 hónapja nem hajlandó bevenni a szájába a teát. Már csak ha meglátja a teát ordít mint akit kínoznak. nem tudom elképzelni sem, hogy miért változott meg.

[^]  
Vissza az elejére
juc14

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 08, 11:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi, Hanee! Very Happy

Juc

[^]  
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 07, 20:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

Juc:
A 2-es tápszer 5-6 hós kortól adható, elválasztó tápszer. 8,5 hónapos babának nyugodtan válthatsz, ez sem tartalmaz lebontatlan tejfehérjét legjobb tudomásom szerint. Viszont nem muszáj váltani, ha megfelelően gyarapszik a gyerek, akkor akár 14-15 hónapos korig is adható az 1-es tápszer. A 2-es táplálóbb azt hiszem. Viszont a doktornéni a 2-es tápszert nem írhatja fel és így az drágább, az 1-esnek ha fel van írva csak a 25%-át fizetjük kb..
Én azt javaslom ha szeretnéd próbáld ki, de azért tájékoztatsd róla a dokit/védőnőt.

hanee
Vissza az elejére
macikati

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 07, 14:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://www.heimpalkorhaz.hu/szakr_anorec.htm
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
macikati

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 07, 14:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Anicska!
elso sorban beszlej a gyerek orvossal.
nalunk a tapi okozott szorulast, majd valtottunk es utanna ugyan javult a helyzet, de kb 2 honapig minden nap szelcsovezni kellett, mert nem tudott magatol kakilni, pedig meg plusz laktozt is kapott a max. napi mennyiseget. viszont miota eszik mast is a tapin kivul semmi baja nincs a kakival napi 3-4 is van..

egybekent ha egy szakorvos vizsgalata megnyugtat akkor a heim pal gyerekszakrendelojeben van egy szakrendeles ahol ilyen kaka problemakkal foglalkoznak.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
juc14

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 07, 14:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Juc vagyok a császáros topikból, de néha szoktalak benneteket is olvasni, mivel az én fiam is főleg tápszert kap pici korától. (Most már azért inkább gyümölcsöt, zöldséget, husit stb. eszik.)

Lenne egy kérdésem, bár úgy látom, hogy itt inkább kisebb babák vannak, de hátha tudtok válaszolni. Szerintetek mikortól lehet sima 2-es tápszert inni? A fiam 8,5 hónapos, mindenféle tejterméket eszik már (joghurt, túró, sajt), de még mindig BEBA HA-tápot iszik (naponta 2-3-szor). Nem csak azért van ez, hogy a doktornéninek legyen mit fölírnia? Nem lenne sokkal egyszerűbb, olcsóbb, táplálóbb pl. a boltban is kapható BEBA 2 vagy vmelyik másik 2-es tápszer? A doktornéni soha nem kérdezte, hogy van-e allergiás a családban, automatikusan ezt írja pici korától kezdve.

Ha van ötletetek, köszönöm!

Juc

[^]  
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 07, 09:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Anicska:
Szorulás..
Milyen szorulása van?
Ha van inger de nem jön semmi, akkor érdemes megpróbálni egy fél glicerin kúpot. Lehet kapni recept nélkül, de kisbabának valót kérj, mert van felnőttnek való is.
Ezen kívül van hőmérős módszer, valamint szélcső.
A hőmérőhöz és glicerin kúphoz hozzá tud szokni a baba, ezeket csak ritkán (szükség esetén) használd!

Amíg nincs hozzátáplálva ez probléma lehet sajnos.. ha nagyon akutt a dolog, akkor érdemes a dokival beszélni, hogy mit tegyél.. lehetséges (de csak tényleg nagyon akutt állandó székrekedés esetén szokták), hogy azt tanácsolja, hogy adj neki gyümilevet, de ezt nagyon zárójelbe teszem!!! Saját szakálladra semmiképp se próbáld ki szerintem, csakis orvosi utasításra, hiszen még pindur a babád..

A szélcső gyógyszertárban kapható szintén.. a hőmérőzés egyszerü: bekened a hőmérő végét, bedugod a popóba és vársz egy percet, aztán kihúzod.. ez sokszor segíteni szokott, ha csak nagyon zárnak a záró izmok, de mégegyszer hangsúlyozom, hozzászokhat a baba, szóval ezt csak kb. havonta 1x ajánlom (én eddig 2x csináltam Lilinek a 4,5 hónap alatt, bár neki nem sok székrekedése volt, kb. 2 Very Happy).

Ezen kívül melegíteni a pocakot és masszírozni, felhuzogatni a lábát.. ez is jó szokott lenni.. melegíteni úgy tudod ha magadhoz veszed a babát.. csak úgy nehéz masszirozni Very Happy

Remélem valamit tudtam azért segiteni..

hanee
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 07, 08:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Anicska:
Nagyon szívesen elküldöm, de nem tudom a mail-címedet!
Kérlek dobj nekem egyet a hanee@nemetdog.hu címre és elküldöm neked azonnal.

Az alvás miatt ne aggódj! Lehet, hogy most megnőttek az igényei a babónak, mert intenzív növekedési szakaszban van. Mennyiket eszik most hányszor? Lehet, hogy emelni kellene az adagját picit? Hány óránként eszik? Mennyire szokott éhes lenni?

Pussz,

hanee
Vissza az elejére
Anicska

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 04, 11:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Eddig tartott a nagy boldogság, hogy Katica alszik éjjel, és nem ébred fel enni. Már vagy két hét is eltelt zavartalan éjszakákkal, de most újra kezdte. És próbálkozhatok bármivel, addig nem hallgat el, amíg nem kap enni. Nem baj. Egyszer majd csak leszokik róla. Remélem.
Ma meg nagyon nyûgöske szegénykém, mert még nem volt kakija. Alig tudtam megvigasztalni. Ti mit szoktatok csinálni szorulás esetén?

Hanee, kérlek küld el nekem is a kérdôívet. Köszi.

Ani

[^]  
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 04, 09:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Evey üdv köztünk néked is Smile
Azért bevallom, kisebb örömmel tölt el, hogy néhányan csatlakoznak a topichoz.

Evey - kérdőív:
Természetesen odaadhatod bárkinek, és ha 1-1 gyermekedre külön-külön kitöltöd, az külön értékelhető... ebből igazából valami kis statisztikát szeretnék levonni, és azt esetleg nyilvánosságra hozni (természetesen tiszteletben tartva a személyi jogokat és egyebeket), névtelenül, kizárólag a számokra és tapasztalatokra hagyatkozva. Épp ezért teljesen névtelenül ki lehet tölteni.
Sajnos ezt hivatalossá nem lehet tenni, mert ahhoz nagyon sok utánajárás kéne, meg engedélyek (és azért már ennyi időm nincs nekem sem Very Happy), de jó ez így is, majd odaadom a végén azért a védőnőmnek.
Természetesen szoptatós anyukák is ugyanúgy kitölthetik, hiszen épp az volna a lényeg, hogy minél több fajta ember töltse ki.

Szoptatás:
Én már túlétettem magamat rajta szerencsére. Egyedül az bánt (ez a szoptatástól teljesen függetlenül), hogy bárhova megyek, legalább egy nyanya megkérdezi, hogy "és szopik még?" Aztán persze elmondom, hogy nincs tejem, tápszeres.. sajnálkozva végignéznek rajtam és azt mondják, hogy "nem baj, azon is felnő". Na ez megalázó.

Cukor:
Én igyekszem kerülni, magam számára édesítőszert használok (vagy ezt már írtam?).. Lilinek egyelőre próbálok cukor nélküli dolgokat adni, szóval ha krumplit, akkor azt úgy, ahogy.. megkóstoltam amúgy a tápszerrel készített krumplipürét, teljesen sótlan krumplipüré ize van, szóval nem olyan borzasztó az Wink Féltem, hogy nem fog neki ízleni, de izlett neki.. aztán rájöttem, tiszta hülyeség azt hinni, hogy a babák az édes ízt szeretik csak, hiszen nem is tudják milyenek az ízek, mi alakítjuk ki az ízlésüket..

Evey nem semmi, amit te is művelsz, én azért nem pörgök ennyire, mert főleg itthon csinálom a dolgokat és néha egészen nyugis - semmittevős napom van - pl. van időm fórumozgatni Very Happy
Na nemsokára költözünk, akkor aztán lesz nemulass Very Happy

Kismamis talikon én is voltam, a 2005. nyári babásokkal, nem is egyen, sőt én is szerveztem.. meg szoktak találkozgatni ők is, csak nekem az baromi messze van (én 11. ker, ők Árkád)..
Szóval én inkább kisebb egy-két-három személyes talikat próbálok összehozogatni néhány emberrel Very Happy

Nand:
Ez szerintem totál baba- és gyerekfüggő is, hogy ki mennyit bír, sőt férj-nagymama függő is..
Nálam pl. nem probléma soha, hogy valaki vigyázzon Lilire, ha be kell mennem az egyetemre hétvégén, mert ha az apja esetleg nincs itthon, akkor anyukám átjön vigyázni rá.. a varrást itthon csinálom, szóval abszolút nem ütközik a gyerekkel, hiszen attól még ő az első, de amikor egyedül elvan (és szerencsére nagyon jól elvan általában egyedül, ha lát engem), akkor nyugodtan tudok dolgozni közben Smile Na néha egy angolpólyát egy napig varrok, ha nyügis nap van, de azért megyeget Smile

Tanulás..
Kééééne tanulnom nekem is Very Happy Még egy oldalt sem olvastam el egyetlen könyvből sem, szóval a sokmindentcsinálok-hoz hozzátartozik, hogy általában mindennel csúszok Very Happy

Torna:
Nem tudjátok hol van valahol Bp-en belül olyan tornázási lehetőség, ami
1. olcsó
2. gyereket tudom vinni magammal
3. könnyen megközelíthető?

hanee
Vissza az elejére
_Nand

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 03, 08:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Hanee, Evey, ti hogy bírjátok ezt a sok feladatot? Ledöbbentem, hogy ti mennyi mindent bevállaltatok, úgyhogy most már felkötöm én is a gatyámat és nem panaszkodom. Wink

Evey: igen, közben már rájöttem, hogy néha érdemes bepróbálkozni Orsinál egy kis teával, és ha nem szomjas, akkor úgysem fogadja el. Ezzel a technikával megiszik naponta kb 30-40 ml teát. Wink

Hanee: igyekszem én is a kérdőívvel, már csak a súlyokat kell utólag beirkálnom, úgyhogy nemsokára tényleg készen leszek. Wink Csak közben beindult nálam is a suli, úgyhogy most már elég sok időm elmegy a tanulással..
evey

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 02, 18:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Hanee! Nem vagy semmi! Jó sokoldalú lány vagy! Igyekszem az ívvel kapcsolatban! Esetleg, ha mint "tanulmányt" szeretnéd megnézni, van egy két ismerősöm, aki még kitöltheti!?
U.i.: nálam is pont így volt, nehéz volt feldolgozni, hogy csak rövid ideig szoptattam a Krisztiánt, néha még most is bánt, de valóban ezen túl kell lépni, attól még ugyanolyan jó anyja vagyok, mint a most két évesen szopizó Jázminnak és az Adrinak. Majd legközelebb sikerül neked is tovább szoptatni!

Borka! Szerintem sem a tápszertől kell félni, inkább tényleg arra kell törekedni, hogy jó minőségű alapanyagokból készítsd majd a babádnak a kajákat, ha eléri a 6 hónapot.
Hányszor kap a babád tápi kiegészítést egy nap? Hányszor szoptatsz? Méricskéled? Miért kellett elkezdened adni tápit, honnan gondoltad, hogy szükséges? Amit szopi után lefejsz, azzal mit csinálsz? Ha még szopi után marad annyi, hogy fejjél, akkor a tejhozammal nem valószínü, hogy baj van, mert ezek szerint a jóllakás után még hagy benne a baba! A sok kérdés csak azért van, hátha esetleg vissza akarsz térni a kizárólagos szopihoz?!
Nyugalom (az agyban dől el sok minden), pihenés, igény szerinti szoptatás. Ha ezek ellenére gond van, akkor jön a kikérdezés és általában kiugrik a probléma oka és lehet próbálkozni több mindennel.
U.i.: Lázasan is szoptathatsz!!!

Nand! Szerintem hagyatkozhatsz a baba szomjúságára, kínálgasd őt etetések között.

Anicska! Az idővel én is bajban vagyok: itt van ugye a három gyerek, a nagy ház, majd mindennap főzök, a kertem, benne veteményessel (bio!), járok heti kétszer tornázni, egyszer hastáncra, az oviban szmk tag vagyok, a suliban szintén, van egy cégünk, ahol a titkárnői/marketinges/mindenes feladatokat ellátom/szopis csoport vezetése/baba-mama csoportokban szopis előadás tartása.
Meg is gárgyulnék, ha a férjem nem itthon dolgozna - és anyu nem jönne heti kétszer - és apósom nem jönne vigyázni a Jázminra, amikor reggel megyek tornázni. Marha soknak tűnik, de viszonylag jól beosztom, úgy, hogy a gyerekek azért az elsők mindenképpen. Gárgyulás ellen szoktam szervezni "lánybulikat", van két társaság (és van egy netes is, velük épp most próbálkozom összehozni egy talit az Árpád Hídnál. Elmegyünk csak csajok kajálni, dumálni, a közelebb eső társaság jön hozzánk, mindenki csinál vmi kaját, bedobjuk a közösbe és activitizünk, vagy beszélgetünk, nyáron sütögetünk a kertben. Nagyon jó szokott lenni. Ez annyira feldob. Azért én már 1997 óta itthon vagyok....

Cukor: én amikor olyat csináltam a babának, hogy cukor kellett bele, akkor vettem a bioboltban gyümölcscukrot, egészségesebb is és kevesebb kell belőle.

Evey
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Nov. 01, 15:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok, szia Anicska!

Az influenza miatt ne aggódj szerintem annyira. Ez nem tápszer vs. anyatej, hanem gyerekfüggő.. én most beteg voltam egy hétig majdnem.. na azért olyan vészes nem volt részemről, de taknyos voltam, köhögtem, fájt a torkom.. a gyerek nem kapta el, még egy pillanatra sem.. pedig nem sok anyatejet látott életében..
De akár mondhatnám azt is, hogy ott van párom, aki szintén tápszeres volt.. szerintem még életében kb 2x volt beteg.. az influenza nála 1 napig tart..

Biztosan jó immunanyagok vannak az anyatejben, de azért elájulni sem kell, az immunitást a szervezet alakítja ki, nem pedig a táplálék Wink Természetesen nyilván ideálisabb az anyatejes táplálás és kap benne olyat a gyerek, amit a tápszerrel nem kap.. de pl. az évről évre megújuló influenza vírusra hiába kap ellenanyagot a baba, ha idén egy tök új vírus fertőz.. szerintem.

Nehezen bírom néha a sokmindent.. igazából a tanulást nem viszem sajna túlzásba mostanság, pedig nem ártana picit azzal is foglalkozni Very Happy
Most a baba mellett varrás van + suli, + nemsokára költözünk is.. jó fárasztó Smile Most is szivesen lefeküdnék aludni, de párom ma van utoljára itthon és aztán túlóra hegyek lesznek hétvégén is, alig fogom látni.. remélem ha elköltözünk nem felejtek el szólni neki, hogy az új helyen alszunk Mr. Green

hanee
Vissza az elejére
Anicska

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 31, 14:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Rég jártam erre, sajnos bedöglött a számítógépem és csak most lett megjavítva.

Hanee, te ezt mind hogy bírtad?('Shocked') Nem mondom, én is sok mindent csináltam azelôtt, de azért ez sok. Most is ennyi mindennel foglalkozol egyszerre, vagy most csak a baba foglal le?

Egyébként nem tudom ti hogy vagytok vele, de nekem alig van idôm valamire. Szinte minden idôm lefoglalja a lányom, aki persze el is várja, hogy ha ébren van, akkor csak vele foglalkozzak.
De most már legalább elmondhatom, hogy éjjel alszik. ('Razz')
Már majdnem 2 hete nem ébred fel még enni sem éjjel, így már egy fokkal pihentebb vagyok.

Most inkább az aggaszt, hogy valahol sikerült összeszednem egy kis influenzát, és félek nehogy elkapja tôlem. ('Sad') Fôleg, hogy mindenhol azt hallom, hogy a tápszeres babák sokkal hamarabb megbetegednek.
Ti vészeltetek-e már át influenzát?

[^]  
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 27, 21:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

.. elnézést nem egy Főmterv Rt, hanem A Főmterv Rt Very Happy
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 27, 21:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

.. jártam Tai Chi-re is Very Happy
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 27, 21:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tkrinya:
Ja kihagytam, hogy a Hungária Dog Club vezetőségi tagja vagyok, sajnos mostmár nem aktívan, mert ugye babázok + a német dogjaim nincsenek meg..

hanee
Vissza az elejére
hanee

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 27, 21:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

Borka:
Hát nálam ez úgy volt, hogy császárral szültem... ami eleve biztos nem tett jót.. aztán én megkaptam a gyereket 8 óra múlva (a lehető legkorábban, addig még a fejemet sem emelhettem fel, mert spinállal érzéstelenítettek a gerincsérvem miatt - nem lehet granült behelyezni a gerincembe).. szoptattam bőszen, room-in elhelyezés is volt, a szobatársamat már ismertem előbb (véletlenül egyszerre mentünk szülni), ő is segített, a főnővér is, a csecsemősök is, elvileg jól szoptattam. Amint hazamentünk már elkezdtem fejni is, a védőnő először megmutatta a kézi fejést. Azt hittem minden rendben, szoptattam igény szerint, de Lilit keltegetni kellett 3 óránként. Be volt ugyanis sárgulva. A mellemen mindig elaludt szopi "közben-után", azt gondoltam van elég tej neki, ha megnyomkodtam a mellemet jött belőle..
Aztán jött a döbbenet.. a gyerek 3350 grammal született, 3000-el hoztam haza és másfél hetesen 2780 gramm volt.. megmértük, 10 grammot szopott.. béreltem mérleget, vettem mellszívót, elkezdtem fejni mint az őrült, ittam a teát, szedtem urtica-t, közben szoptattam és hozzátápláltam tápszerrel, mivel annyira lefogyott Lili (+ sárga volt még mindig), hogy muszáj volt neki tápszert adni.. akkoriban még a cumisüvegen is elaludt!! Képtelenség lett volna kanállal etetni / pohárból itatni, stb.. de nem is volt ezzel baj, nem lett cumizavaros (bár mindenki rémisztgetett vele, hogy tuti az lesz).. teltek a hetek, Lili elekzdett szépen gyarapodni, de még mindig ugyanaz volt a helyzet, szoptattam 1 órát, adtam neki tápszert.. alkalmanként szopott 10 grammot, + fejtem egy nap alatt 6 alkalomra összesen 20-30 ml-t.. néha a mérleg a szoptatásra nullát mutatott..
Kaptunk anyatejet Pipocskától, 5 hetes koráig igy szinte csak azt kapott (csak este kellett mellé tápszer, mert minden nap csak egy adagot olvasztottam fel).. aztán olyan 6 hetes kora körül elhagytuk a szopit. Nem beszélt rá senki, én döntöttem így. Számomra idegileg kikészítő volt a folytonos próbálkozás, hogy tejet csináljak, a kaput az tette be végleg, hogy az utolsó napokban Lili kihányta a tejemet + ha betettem a hűtőbe két perc múlva látszott rajta, hogy szinte semmi zsír nincs benne, a nagy része sima víz + nem indult meg soha semmiféle tejleadó reflexem, bármit csináltam.. Úgy gondoltam az a gyereknek sem jó, ha folyton stresszelek, és igyis ugyis a kajája 90%-a már tápszer.. utána még majd' két hónap volt amíg feldolgoztam, hogy mekkora szar anya vagyok, hogy nincs tejem (ezt most direkt irtam igy, köszönhető a sok reklámnak meg amit nyomatnak orrba szájba arról hogy szoptatás más nem is létezik, stb stb)..
Utólag tudom, hogy én is követtem el hibákat, hogy folyton ideges voltam, hogy nem próbáltam meg többféle szoptatási pózt csak 2-3-at, hogy éjszakánként nemigazán fejtem (mert próbáltam kipihenni is magamat).. de nem biztos, hogy most máshogy csinálnám a mostani fejemmel.
Természetesen ha lesz második, vele éppúgy meg fogok próbálni mindent a sikeres szoptatás érdekében.. ezt már visszacsinálni nem tudom, de amit máshogy csináltam volna az az, hogy már a korházban fejni kellett volna naponta 6-8-szor is akár, mert lehet, hogy azon a pár napon múlott minden! Ha akkor sikerült volna tejet szaporitanom Lili nem lett volna sárga annyira (még belefért amúgy az anatomiai sárgaságba állítólag), szopott volna erősebben, jobban, gyakrabban, stb..
Sok sok sok mi lett volna HA van az egész storyban.. de mostmár azért sikerült feldolgoznom.. Wink

tkrinya:
Háááát a kérdésedre nem olyan egyszerű válaszolni Smile

Lássuk csak..
Jelenleg ugye GYÁS-on vagyok, mellette jogi egyetemen negyedéves, valamint itthon varrok.. ez utóbbit nem tanultam sehol, autodidakta módon, de most ebből próbálok valami megélhetést űzni..
Mielőtt terhes lettem dolgoztam egy háztartási és ipari készülékeket (mosógép, mosogatógép, stb) forgalmazó német cégnél, mint elvileg vevőszolgálati referens, gyakoarlatilag a szervíz teljes adminisztrációs részét és irányítását láttam el.. azelőtt 3 évig egy exbarátom számítástechnikai cégében dolgoztam, gépeket adtam el, raktam össze, stb.. azelőtt egy FŐMTERV Rt. igazgatóságán voltam nem is tudom miii.. kiadványokat kellett szerkesztenem.. az előttre meg már nem is emlékszem Very Happy Asszem előtte egy évvel még érettségiztem.. eközben voltam sportlövész 6 évig (EB 13. helyezés után abbahagytam, mert tönkrement a gerincem), zenéltem 8 évig (gitár + ének), egykori legjobb barátnőmmel nyomultunk (esetleg a Deák téren láthattál minket csitri korunkban) Very Happy
Nagyvonalakban ennyi volnék Laughing

hanee
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 26, 20:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Borka Smile
távol álljon tőlem a vita... de nem Te indítottad a szopis topikot???
akkor a mostani írásod második felét ennek olvasatában nem értem.
Vissza az elejére
Borka

HozzászólásElküldve: 2005, Okt. 26, 15:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jóvanna, nem műkaja, és hát igaz, ami igaz, a nővérem és én is tápos babák voltunk, mégsem vagyunk allergiásak (annyira)... Rolling Eyes Csak mégis izgul az ember, hogy mit adnak a gyerekének? Az anyatej valamennyire ellenőrizhető, hiszen azt tudom, mit ettem. De amikor elolvasom, mi van a tápos dobozon, kicsit lefehéredek... Shocked
A Beba HA Startban van ez a bifidus essensis - van ez más tápikban is? Én a Humana HA 1-ben nem találtam. A gyerekorvosom szerint pedig ezek mind egyformák... Hát nem tudom... Wink

Hanee: én is fejek minden etetés után (pl. most is), de elég rapszodikus a tejhozamom. Confused Megyeget felfelé, mert eszem-iszom-nyugszom, mint állat, de ha két csepp könnyem hull, mindjárt annyi a mennyiségnek. Ez van. Valakinek ömlik, akármit csinál, mások meg még azt a kicsit is olyan nehezen tudják megtartani. Persze azzal nyugtatgatnak, hogy a baba 6-8 hetes korára áll be a tejelés. Addig még van 2-4 hetem... Very Happy Te iszogattál tejszaporító teát? Mitől apadt el a tejed (már bocsi a windischgratz kérdésért)? Sokszor azt látom, hogy anyukával tejileg minden oké, aztán az orvos azt mondja, nincs elég teje, meg törődjön bele a tápozásba, és lázasan nem szoptathat stb., anyuka kedvét jól elveszik, segítséget nem adnak, a tej meg elmegy. Hülye egészségügy. Tuti a tápszergyártók kezére játsszák az embert. Evil or Very Mad Persze van, amikor nincs tej - én nem erről beszélek. A lényeg úgy is az, hogy ne haljon éhen a gyermek, azt meg nem fog, ahhoz túl sokan figyelik az élete első éveit. Smile
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
7 / 9 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés